کودک خودروسازی ایران پس کی می خواد بزرگ بشه؟

javad ta

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=3][/h]
* واقعا قیمتش با تورم ۲ میلیون میباشد و بیشتر یعنی پول دادن بیشتر برای اینکه کشته شوی* عمر دست خداست، پراید وسیله ست!* ……. مردم مجبور هستن بخرن* چرا واردات ماشین آزاد نمیشه ۳۳ سال سایپا و ایران خودرو با این بازار اختصاصی چه گلی به سر مردم زدن ؟!* اینم از تولید ملی کلا بیشتر تولید کننده های ایرانی فقط دنبال وام هستند و تولیداتشان بیشتر بی کیفیت* پراید وسیله کنترل جمعیت* خوب اگر ۱۲۰ درصد گمرکی رو از خودرو های داخلی کم کنید به همون قیمتی می رسید که رسیدید !
در کل ما چون پولداریم باید پول دو تا ماشین رو به یک ماشین بدیم !!!!* راس میگه اقا مجبوری خریدیم حق انتخاب نداریم تو این رنج قیمت اگه پیکان تولید میشد من همون پیکانو به پراید ترجیخ میدادم* من یک پراید ۸۸ دارم .زیاد استفاده نشده میشه گفت ذست یک خانم دکتر بوده ولی موقع دنده یک رفتن بعضی وقتا قفل میکنه .موتورش صدا میکنه خودش هم هنه اصلا ازش راضی نیستم وقتی ماشینهای خارجی را میبینم که دیگران سوارند میگم ما حقمون همچین ماشینهای ….. سوار شیم وقتی ۱۰ میلیون میدی یک چهار چرخ میخری همین هم زیاده* آقا من یه مدل ۸۴ شو دارم فقط بنزین و روعن زدم
هنوز ضد یخش هم مال کارخونه است حتی باتریش
۱۷۰۰۰۰هم کار کردم
با یک حلقه لاستیک که خریدم با زاپاس رفته زیرش همین
ریال تا به حال خرجش نکردم ریاااااااااال​
من کارشناس قیمت نیستم
* من در شرکت پارس خودرو کار میکنم تمام خودروهای پراید صادراتی در این شرکت ساخته می شود و از نظر کیفیت از همه جهت واقعا برسی می شود حالا در عراق به چه قیمتی به فروش می رسد بماند.
من پارسال یک دستگاه پراید ۱۳۲از نمایندگی سایپا خریداری کردم که در تمام موارد ایراداتی داشت وقتی به نمایندگی مراجعه کردم و مشکلات را گفتم در جواب به من گفتن که مثلا شیشه بالابر نداریم یا این قطعات مصرفی هستند آخه ماشین صفر کیلومتر حداقل باید تا ۵۰۰۰کیلومتر راه برود نه این خودرو که ۸۵۰کیلومتر راه رفته خلاصه اینکه بین من هم وطن و خارجی این تفاوتها است.
حالا شما در کشور مالزی هیچ فرقی بین تولید مصرف داخلی و صادراتی وجود ندارد.* اسم پراید باید بذارن قاتل* قیمتش با تویوتا در گمرک برابره* خبر نگار هر کسی که بوده جوک گفته که پراید کره ای ۱٫۷ میلیون هست.ارزونترین خودروی دنیا ۲۵۰۰ دلار قیمت داره و محصول تاتا موتورز هند هست و چیزی در حد رنو ۵ خودمونه از هر لحاظ​
* یه بنده خدا با خودش مسابقه داد دوم شد!!!!
اینم حکایت پرایده.
* تولید انبوه خودرو فاقد ایمنی آن هم بمدت حدود ۲۰ سال و رونمایی از خیابان های انباشته از این خودرو با ظاهری نه چندان زیبا آن هم فقط و فقط به بهای مصرف پایین این خودرو چندان هم منطقی بنظر نمی رسد. جا دارد در سال حمایت از سرمایه ایرانی با بهره مندی از تخصص مهندسان ایرانی به فکر رونمایی از خودروهایی به روزتر ، ایمن تر ، با کیفیت تر ، باشند تا بتوانند همچون کشورهای تولید و صادر کننده حجم سنگین تولیدات را روانه خارج از کشور نمایند نه داخل کشور و آنهم سهم عمده اش در تهران .
* به خدا پراید ۵ میلیون هم ارزش نداره . در کشور های دیگه تا ۳ میلیون هم شیندیم که می فروشن.فقط ………
* پراید جزو بی کیفیت ترین خودروهای ایرانه که در بازار منطقه ای نه هم جهانی و رقابت شدیدی که بین خودرو سازهای مطرح وجود داره خودرو که چه عرض کنم …..!!!
حداقل استاندارد رو هم نداره…. خدایا!!!!!
* …….. چه تعداد از هموطنامون تو جاده ها تکه تکه شدن تو همین پراید های مزخرف که با عبور یک کامیون از کنارش در اثر باد چپ میکنه . وقتی از خوبی مردم سوء استفاده میشه تنیجه همینه .
* در اینکه خودروسازهای ما در حد خودروسازهای جهانی نیستند بر هیچ کس پوشیده نیست منتها دو راهکار می توان در قبال خودروهای کم کیفیتی مثل پراید اتخاذ کرد یا با فشارهای مختلف تولید این خودروها را متوقف کرد که در اینصورت با وجود تحریمهای مختلف صنعت خودرو نیز به بقیه صنایع ورشکسته خواهد پیوست و صدها هزار نفر بیکار به بیکاران کشور اضافه کرد و یا فعلا با شرایط فعلی کنار آمد و فشار بر افزایش کیفیت خودروهای داخلی بر خودروسازان وارد آورد. خود دانید.
* با دادن این ۱۰ میلیون به این ماشین قبر خودمونو پیش خرید کردیم.
* پراید = قاتل آهنی
* پراید مدل ۸۸ (اسفند) – پایه گازسوز کارخانه – ضربه نخورده در حد نو – موتور ۱۱۰ هزار کیلومتر کار کرده و کاملا سالم – تمام بیمه تا ۲/۹۲
نظر بزارید تا سر قیمت توافق کنیم
ضمنا بهترین ماشین هم هست
* من برام سئوال شده
وقتی با ۱۰ میلیون تومان میشه تو خارج از ایران مزاد ۳ خرید چرا من باید با ۱۰ میلیون تومان قوطی حلبی سوار بشم..؟
* یه زمانی پراید قیمتش نصف پژو ۴۰۵ بود الان قیمتش ۳یا۴تومن با پژو اختلاف داره. احتمالا تا ۲ یا ۳سال دیگه قیمت پراید از سورن و تندر۹۰ هم بالاتر میره و به ماکسیما میرسه
* بخدا اگه ۴روز تعرفه واردات خودرو رو صفر کنن ایرانخودرو و پراید واسه همیشه منقرض میشن.
* آمار کشته های پراید از جنگ ایران و عراق هم بیشتره. ……..

* بازار خودرو در ایران مصداق کامل ظلم به مصرف کننده است برای محصولاتی بی کیفیت میلیونها نفر به روشهای مختلف ائم از آلودگی و تصادف و یا نقص های اساسی خودرو ها باید جان فدا کنند بهتر است تحقیقی صورت گیرد و تعداد کشته های دو خودرو ساز بزرگ ایران با ۸ سال جنگ مقایسه شود شاید به رکورد جدیدی بدون جنگ دست یافته باشیم . دغدغه مردم این شده که با همین پولی که به این خودرو های کم کیفیت و بی امکانات میدهند چه خودروهایی در بازار غیر انحصاری که نمیتوانستند سوار شوند .
* یه مثل ما داریم که میگه:مرگ حقه پراید وسیلس!!!
* پراید خیلی هم خوبه و شما حالیتون نیست که چه جواهریه!
* یه روز پسر پنج ساله ام از من قهر کرد اومد تو پارکینگ یه لگد کوبید به گل گیر پراید من. زدن همانا و تو رفتن بدنه ی گل گیر همان. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.
منبع : نظرات مردمی تابناک
سخنان فرمانده پلیس ناجا
خودرويي مردمي به شمار آورد 17 درصد از حوادث داخل درون شهري را نيز به خود اختصاص مي دهد.
وي با تاکيد بر اين که پرايد بيشترين خودروي موجود در کشور است گفت: اين خودرو براي بار و تعداد مسافر محدودي ساخته شده است اما بعضا در جاده هاي کشور ديده مي شود که افراد تعداد مسافرين و بار زياد از حد مجاز با آن حمل مي کنند که اين دليل موجب افزايش تصادفات در اين خودرو شده است.
بهرستي دومين خودروي بدون ايمني را خودروي وانت نيسان اعلام کرد و گفت: اين خودرو 2 درصد از خودروهاي کل کشور را به خود اختصاص داده اما شاهديم در 6/5 تصادفات دخيل است.
رييس پليس مرکز فرماندهي و و کنترل راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي با اشاره به اين که نيسان 3 برابر تعدادش تصادف به خود اختصاص مي دهد تصريح کرد: اين خودرو داراي گيربکس قدرتي بوده و در گذشته سرعت محدودي داشته اما در حال حاضر ديده مي شود که سرعت آن نيز در حد خودروهاي سواري شده است که اين مورد در بروز تصادفات تاثير بسزايي دارد.
وي مديريت بيشتر و تجهيز جاده ها به سيستم هاي کنترلي و محدوديت سرعت براي بعضي از خودروها را براي کاهش تصادفات موثر دانست و گفت: لزومي ندارد يک خودروي سبک سرعتش با يک خودروي سنگين برابري کند.
http://www.www.www.iran-eng.ir/Portals/0/Image/1388/135/2-13880511-075453.jpg

بهرستي 35 درصد واژگوني در جاده ها را مربوط به خودروي پرايد اعلام کرد و گفت: اين نشانه عدم استفاده صحيح از اين خودرو است.
وي در مورد دريافت ستاره براي پرايد گفت: پرايد نسبت به قيمتش حتما ستاره دريافت مي کند چون اين خودرو، خودرويي در دسترش به شمار مي آيد اما در صورتي که توانايي مالي افراد اجازه دهد به جاي اين خودرو، خودروي ديگري تهيه شود.
وي با تاکيد بر اين که 2 ميليون و 700 هزار پرايد در جاده هاي کشور تردد مي کنند خاطرنشان کرد: اين سوال مطرح است که چرا در کشورهاي ديگر حادثه هايي مشابه با حادثه هاي کشورمان رخ مي دهد اما در آن کشورها کشته اي به همراه ندارد اما در کشور ما حتما با کشته همراه است و سرنشينان آسيب مي بينند.
وي در پاسخ به سوالي که با توجه به ايمن نبودن پرايد در جلوگيري نکردن از شماره گذاري آن چيست گفت: پليس ملزم به اقدامي خارجي از حيطه وظايف خود نيست و اين به عهده سازمانهايي همچون استاندارد است که در مورد اين خودرو و خودروهاي مورد نظر اظهار نظر فرمايند.
بهرستي با تاکيد بر اين که در حال حاضر پرايد استانداردهايي را اخذ کرده گفت: پليس بعد از هر حادثه از اين خوردو به آناليز آن پرداخته و مشکلاتي از قبيل کمربند را گوشزد کرد که نسبت به رفع آن اقدام شد.
رييس پليس مرکز فرماندهي و کنترل راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نيسان را خودرويي خطرناک اعلام کرد و در مورد دليل جلوگيري از تردد خودروها توسط پليس گفت: مردم با صرف هزينه اي خودرويي را دريافت و تهيه مي کنند حال چگونه پليس مي تواند مانع تردد آن خودروها شود.
وي 22 درصد از حوادث ترافيکي در کشور را مربوط به موتورسيکلت ها اعلام کرد و گفت: کشورهاي آسياي جنوب شرقي مانند ويتنام 90 درصد موتورها به شکل اسکوتر بوده که در نتيجه سوار کردن تعداد زياد افراد و انجام حرکات نمايشي را غيرممکن مي سازد اين در صورتي است که اين کشورها موتورسيکلت هايي که در کشور ما موجود است بيش از 2 سرنشين حمل کرده و حرکات هاي نمايشي نيز از خود بروز مي دهند که در نتيجه موجب بروز حوادث زيادي مي شود.
وي با تاکيد بر اين که در کشور آلمان 80 ميليون خودرو وجود دارد اما کشته هاي ناشي از تصادفات آن ها 4 هزار و 500 نفر است گفت: در ايران 18 ميليون خودرو وجود دارد اما 2 برابر آلمان تعداد کشته هاي ناشي از تصادفات را به خود اختصاص مي دهد.
اين مقام انتظامي گفت: موتورسواراني که در ايران جان خود را از دست مي دهند 5 هزار و 500 نفر هستند.
وي همچنين در مورد پرخطرترين مسيرهاي جاده اي اولين جاده پرخطر کشور را مسيرهاي جيرفت در استان کرمان اعلام کرد و گفت: تا پيش از جاده اصفهان ـ کرمان يکي از مسيرهاي پرخطر کشور بود که پس از رفع عيوب جاده اي در مکان سوم قرار دارد.
وي جاده هاي روستايي را با 7 درصد تصادفات جزو خطرناک ترين جاده ها اعلام کرد و گفت: جاده هايي که به صورت يک طرفه هستند جزء پرخطرترين جاده هاي کشور به شمار مي روند.
http://www.www.www.iran-eng.ir/Portals/0/Image/1388/135/1-13880511-075448.jpg

بهرستي تصريح کرد: تصور اکثر مردم بر اين است که محور چالوس جاده اي پرخطر باشد اما با توجه به آمارهاي موجود اين جاده با توجه به حجم بسيار بالاي رفت و آمد کشور جزو امن ترين جاده هاي کشورهاي به شمار مي آيد و کمترين حادثه را به خود اختصاص داده است.
وي سومين جاده پرخطر کشور را در گذشته محور شاهرود به سبزوار اعلام کرد و گفت: اين جاده پس از مجهز شدن به وسايل کنترلي به هشتمين جاده خطرناک تنزل پيدا کرده است.
بهرستي خطرناک ترين نقاط جاده اي را حاشيه 30 کيلومتري شهرها اعلام کرد و گفت: با توجه به افزايش 2 ميليوني خودروها در سال گذشته در سه ماه اول امسال 9 درصد کاهش کشته ناشي از تصادفات جاده اي را داشته ايم.
بهرستي افزايش تعداد کشته ها در تيرماه را از نکات قابل توجه در تابستان امسال اعلام کرد و گفت: طبق آمار پليس که تنها کشته ها در صحنه تصادفات را تشکيل مي دهد 6 درصد افزايش در کشته ها در تيرماه را شاهد هستيم.
رييس پليس مرکز فرماندهي و کنترل راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي وجود استراحتگاه در جاده هاي کويري و شهرهايي با فاصله زياد را ضروري دانست و گفت: به عنوان مثال در جاده شاهرود به سبزوار سرعت زياد در جاده که به دليل خستگي ناشي از فاصله زياد بين شهرها و کويري بودن جاده است و همچنين ارتفاع نامناسب سطح جاده موجب واژگوني خودروهاي زيادي مي شود.
بهرستي کاميون ها را 7/1 خودروهاي موجود در کشور اعلام کرد و گفت: اين خودروها را در 14 درصد حوادث فوتي و جرحي نقش دارند.
وي همچنين اين خودروها را در 47 درصد تصادفات فوتي دخيل دانست و گفت: به غير از کاميون هوگو کاميون بنز از نظر تصادفات جاده اي جزو خطرناک ترين خودروها است.
رييس پليس مرکز فرماندهي و کنترل راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي کاميون بنز را تا پايان سال مجوز به ساخت اعلام کرد و گفت: دور لاستيک اين خودروها 25 بوده که در تصادفات موجب بروز حادثه مي شود.
وي تاکيد کرد: اين در حالي است که در ساير کشورها به خودروهايي با فيزيک اين چنيني اجازه تردد داده نمي شود.
رييس پليس مرکز فرماندهي و کنترل راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي نقش مسافربرهاي عمومي را در حوادث جاده اي 3 درصد اعلام کرد و گفت: در حوادث منجر به کشته نقش عابرين پياده 7 درصد، موتورسيکلت 22 درصد، کاميون 14 درصد، وانتب سواري 54 درصد و مسافربر عمومي 3 درصد بوده است.
وي همچنين عدم توجه به جلو را در 5/24 درصد از تصادفات موثر دانست و گفت: انحراف به چپ 22 درصد، تخطي از سرعت مطمئنه 18 درصد از عوامل وقوع حوادث را به خود اختصاص مي دهد.
وي 66 درصد از زمان وقوع حوادث را در روز 34 درصد را در شب اعلام کرد و گفت: 63 درصد حوادث در کيلومتر 30 شهرها و 37 درصد بعد از 30 کيلومتري شهرها اتفاق مي افتد
.
حالا کسانی هستند که این ماشینو می خرن اینجا جای تاسفه...................
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا
[h=3][/h]

r.mob

عضو جدید
ایران خودرو از یه لحاظهایی تک هست تو جهان.
تنها خودرو سازی هست که یه ماشین رو با 2 برابر قیمت واقعی میده به مردم و مردم هم همه خودرو ها رو پیش خرید میکنن و هر وقت دلار گرون بشه قیمتا رو میبرن بالا و هر وقت هم دلار ارزون بشه بازم قیمتا رو میبرن بالا.
بله ایران خودرو از این لحاظ ها همتا نداره.
تنها خودرو سازی هست که با این قیمت ها آخر سال کلی بدهی هم بالا میاره و میگه دولت از ما حمایت نمیکنه و سود دهی منفی رو داره.
اما چاره کار چیه ؟
کره ای که صنعت خودرو سازیش رو با ما شروع کرد چرا الان داره سانتافه میزنه ما داریم سمند میزنیم ؟
علت اینه که تو کارخونه ایران خودرو به جای اینکه منی که مهندس مکانیک هستم ، باشم. کسایی کار میکنن که لیسانس تاریخ دارن یا رشتشون مدیریت و اقتصاد و از این جور چیزا هست.

r.mob

عضو جدید
وقتی یه کشوری نمیتونه خودرو تولید کنه ، مجبور که نیست. ما این همه چیز وارد میکنیم، ماشین هم وارد کنیم.چه اشکالی داره مردم ما ماشین خوب و ارزون سوار شن ؟
فاصله بین کرج تا تهران کنار اتوبان کلا ایران خودرو هست و سایپا تا نرسیده به صادقیه کلا این دو تا کارخونه هستن. خوب وقتی نمی تونن خودرو تولید کنن اون همه زمین رو بکوبن دامداری کنن و کشاورزی کنن.
هم وابستگی به محصولات کشاورزی و دامی کشور کم میشه هم یه کار درست حسابی انجام دادن هم کلی آدم رو براشون اشتغال زایی کردن. ماشین رو هم با بهترین کیفیت وارد میکنن و با قیمت ارزون میدن دست مردم.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایران خودرو از یه لحاظهایی تک هست تو جهان.
تنها خودرو سازی هست که یه ماشین رو با 2 برابر قیمت واقعی میده به مردم و مردم هم همه خودرو ها رو پیش خرید میکنن و هر وقت دلار گرون بشه قیمتا رو میبرن بالا و هر وقت هم دلار ارزون بشه بازم قیمتا رو میبرن بالا.
بله ایران خودرو از این لحاظ ها همتا نداره.
تنها خودرو سازی هست که با این قیمت ها آخر سال کلی بدهی هم بالا میاره و میگه دولت از ما حمایت نمیکنه و سود دهی منفی رو داره.
اما چاره کار چیه ؟
کره ای که صنعت خودرو سازیش رو با ما شروع کرد چرا الان داره سانتافه میزنه ما داریم سمند میزنیم ؟
علت اینه که تو کارخونه ایران خودرو به جای اینکه منی که مهندس مکانیک هستم ، باشم. کسایی کار میکنن که لیسانس تاریخ دارن یا رشتشون مدیریت و اقتصاد و از این جور چیزا هست.

وقتی یه کشوری نمیتونه خودرو تولید کنه ، مجبور که نیست. ما این همه چیز وارد میکنیم، ماشین هم وارد کنیم.چه اشکالی داره مردم ما ماشین خوب و ارزون سوار شن ؟
فاصله بین کرج تا تهران کنار اتوبان کلا ایران خودرو هست و سایپا تا نرسیده به صادقیه کلا این دو تا کارخونه هستن. خوب وقتی نمی تونن خودرو تولید کنن اون همه زمین رو بکوبن دامداری کنن و کشاورزی کنن.
هم وابستگی به محصولات کشاورزی و دامی کشور کم میشه هم یه کار درست حسابی انجام دادن هم کلی آدم رو براشون اشتغال زایی کردن. ماشین رو هم با بهترین کیفیت وارد میکنن و با قیمت ارزون میدن دست مردم.

افســوس که حقــایـق را جــز در قــالب و زبـان شـــوخـی نمـی تـوان بـر زبــان آورد...

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
این وزیر صنعت و معدن هم هنوز مهر وزارتش خشک نشده بود گفت بازار خودرو انحصاری نیست. همون موقع فهمیدم که دست خودش هم توو کاره و حداقل تا 4 سال قرار نیست چیزی درست بشه. هر چی باشه رفیق رفقاشن.
ورشکست بشن خلاص بشیم.

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انتظارتتون بالا رفته در حد امپیک؟بزرگ شدن کودک خودرو سازی؟اخه برادر من تا زمانی که این دو شرکت درصدهای را به دفتر فلان و نهاد فلان بابت فروش هر خودرو تقدیم میکنند فکر میکنید کسی بتونه این صنعتو از انحصار در بیاره؟

jujushow

عضو جدید
تا هر وقت که اقایون از سواری گرفتن از مردم دست بردارند . همه جای دنیا قیمت مرسدس بنز 6-7 سال کار کرده زیر 10 میلیون باشه اونوقت ملت ایران 18 میلیون بدند پراید سوار شند ! خون تمام این مردم گردنشونه که امیدوارم تاوانشو پس بدند ....

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
اي بابا مگه خبر نداري ايران قطب خودرو سازي جهانه....:hypocrite:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه جک بگم دور هم بخندیم:
مدیرعامل لگن خودرو گفته چون ما پژو رو تحریم کردیم این شرکت داره ورشکست می شه و اقتصاد فرانسه در حال از بین رفتنه!!

بالا