سهمیه شاگرد اولی

آرالیا

عضو جدید
سلام مهندسان عزیز
لطفا هر کسی در مورد این سهمیه اطلاعاتی دارد ما را راهنمایی بفرماید
.

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هست ولی تاثیرش مثل قبل نیست که 0.1 می کرد رتبه رو.
دوستم 550 طراحی بود با این سهمیه صنعتی اصفهان قبول شد.

آرالیا

عضو جدید
سلام آقایون و خانومای مهندس
میشه اونایی که از این سهمیه استفاده کردن اطلاعات با ارزششون رو به ما هم بگن.
سوال. باید تمامی 8ترم شاگرد اول بود یا اینکه اون آخر سر معدلتت از همه بیشتر باشه؟؟:redface:

storm

عضو جدید
سلام.خوبی یکی از همین بچه های سایت که خیلی ادم گلی هم هست استفاده کرد.صنعتی اصفهان و شبانه شریف اورد.نه معدل اخر ملاک.موفق باشین

abbasbayani

عضو جدید
یکی کنکور 90 رتبش 758 فک میکنم شده بود،روزانه شریف رو آورد،طراحی کاربردی(فرایند ساخت)

abbasbayani

عضو جدید
بستگی به این داره که چند نفر شاگرد اول جلوت باشن،چون یه سهمیه جداست و فقط با شاگرد اولا مقایسه میشی،اگه خدا بخواد من امسال ازین سهمیه استفاده می کنم و دعا میکنم هیچ شاگرد اولی جلو من نباشه :mad:

،

آرالیا

عضو جدید
سلام مرسی که به سوالم جواب دادینبرای شما هم abbasbayyaniآرزوی موفقیت دارم وامیدوارم از همشون جلوتر باشین.

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
برات پرسیدم... گفت :
آره دیگه ترم آخر باید معدلت از همه همکلاسیات بیشتر باشه...تا شاگرد اولشون بشی...
سهمیه های دیگه هم هست...مثلا جایابی استعداد درخشان...پذیرش بدون کنکور .... پس بهتره از الان تلاش کنی به هر جهت جزو نفرات برتر باشی...و ترم اخرم شاگرد اول باشی...
موفق باشی..

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقایون و خانومای مهندس
میشه اونایی که از این سهمیه استفاده کردن اطلاعات با ارزششون رو به ما هم بگن.
سوال. باید تمامی 8ترم شاگرد اول بود یا اینکه اون آخر سر معدلتت از همه بیشتر باشه؟؟:redface:

سلام
اون چیزی که تو دانشگاه ما اتفاق افتاد به این شکل بود که 10 نفر اول بچه های کارشناسی پیوسته با حساب معدل کل نه معدل ترم و فقط نفر اول کارشناسی ناپیوسته می تونستن درخواست بدن برای پذیرش تو مقطع ارشد.

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی به این داره که چند نفر شاگرد اول جلوت باشن،چون یه سهمیه جداست و فقط با شاگرد اولا مقایسه میشی،اگه خدا بخواد من امسال ازین سهمیه استفاده می کنم و دعا میکنم هیچ شاگرد اولی جلو من نباشه :mad:

،

:biggrin::w16::w15:

ahmadpashaei

عضو جدید
1- من علمی کاربردی ساپکو تهران درس میخونم و دارم بهمن لیسانس میگیرم و معدل کاردانی 19.33 و کارشناسی احتمالا 19 و شاگرد اول میشم.به نظرتون میشه ار دانشگاه های دولتی تهران برای مهندسی برق کنترل روزانه پذیرش بگیرم؟در ضمن رزومه خوبی هم دارم بعلاوه تافل بالا و مدارک فنی معتبر و توصیه نامه و .... .مارو تحویل میگیرن؟
2- شرکت در کنکور ارشد امسال برام اجباریه؟آخه وقت نمیکنم بخونم چون دارم به شدت روی تافل و GRE کار می کنم.

ahmadpashaei

عضو جدید
آخرش معلوم هست چجوری باید بریم دنبالش؟حتما کنکور باید بدیم؟نمیشه بدون کنکور رفت؟

inmo

عضو جدید
شاگرد اولا باید 80 درصد تراز آخرین قبولی دانشگاه رو بیارن!
مثلا کسی که رتبه اش حدود 900 می شه با سهمیه شاگرد اولی تقریبا 300 می شه! که این خیلی تاثیر داره!

inmo

عضو جدید
آخرش معلوم هست چجوری باید بریم دنبالش؟حتما کنکور باید بدیم؟نمیشه بدون کنکور رفت؟

بدون کنکور هم میشه! از اوایل تابستان سال سومتون سایت دانشگاه ها رو حتما چک کنین! مثلا امیرکبیر معمولا همه شاگرد اولا رو بر می داره! :smile:

mohammadmother

عضو جدید
با سلام
بنده شاگرد دوم هستم و شاگرد اول ما هم قرار هست که شهریور فارغ التخصیل بشه نکته این هست که این فرم قرار هست از طرف دانشگاه در تاریخ 5/5/92 به سازمان سنجش فرستاده شود.و بنده انشا الله تا آن موقع فارغ التحصیل می شوم یعنی تا آن زمانی که فرم فرستاده می شود من شاگرد اول شده ام و دانشگاه نیز مرا تایید کرده است و شاگرد اول هم فارغ التحصیل نشده است.و شاگرد اول هم نمی خواهد از سهمیه اش استفاده کند.
حال سوال من این هست که چه طور سازمان سنجش یا دانشگاهی که من قبول می شوم بعدا متوجه می شود که آیا من شاگرد دوم بودم یا خیر؟چرا که من زودتر از شخص اول فارغ التحصیل شده ام و دانشگاه نیز مرداد ماه مرا تایید کرده است.آیا بعد از قبولی ازدانشگاه استهلامی گرفته میشود یا خیر؟
اگر پاسخ دهید خیلی ممنون میشوم

ssordi

عضو جدید
سلام به نظر من بهتره وقت و تلاشت رو بذاری تو کنکور و به این سهمیه دل نبندی. این نقد بگیر و دست از ان نسیه بدار
راستی آرالیا یعنی چی؟ اسم ترکیه؟
موفق باشی.

بالا