رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

s.tz

عضو جدید
سلام.
من چند روز پیش با mass یه حجم کشیدم اما وقتی فایلش رو باز میکنم نمایشش نمیده! باید گزینه show mass روبزنم تا حجم قابل رویت بشه! این اخطار رو هم میده که به هر حال تو رندر و پرینت مشخص نخواهد شد.
الان دوباره برای استفاده از گزینه in-place mass وارنینگ میده که ممکنه همون حالت باز تکرار بشه! علتش چیه؟!

مشاهده پیوست 148806

برای اولین بار توی صفحه بخواید مس بسازید این رو میده مهم نیست ....do not show رو بزن یا close کن و حجمت رو بساز فقط اگه فایل رو مجدد باز کردی یا خواستی اکسپرت کنی اگه hide بود show mass کن

raha

مدیر بازنشسته
یه سوال دیگه؛ من سایت طرحم رو با in-place mass ترسیم کردم، چطور میتونم به باغچه ها متریال چمن بدم؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه؛ من سایت طرحم رو با in-place mass ترسیم کردم، چطور میتونم به باغچه ها متریال چمن بدم؟

من شنیدم که به خود mass میشه متریال داد ولی هنوز امتحان نکردم
عوضش میشه تو قسمت دیوار گزینه ی wall by face رو زد بعد رو mass باغچه دیوار بکشید بعد به اون دیوار متریال بدید

• Like
واکنش ها: raha

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان من تو بخش family یه لامپ ساختم ولی تو رندر نورش کمه
اصا کلا چطور میشه نور لامپو زیاد کرد
تو edit type باید چیو عوض کنم

z_r

عضو جدید
سلام دوستان..برای یه ساختمون چند طبقه که پلانش تیپه..چطور میشه پلان طبقه اولو کشید و اونو به بقیه لول ها انتقال داد؟یه سوال دیگه اینکه واسه کشیدن سقف مسطح دستور روف رو میزنم چرا سقف شیبدار میادو مسطح نمیشه؟

kiana -m

عضو جدید
سلام دوستان..برای یه ساختمون چند طبقه که پلانش تیپه..چطور میشه پلان طبقه اولو کشید و اونو به بقیه لول ها انتقال داد؟یه سوال دیگه اینکه واسه کشیدن سقف مسطح دستور روف رو میزنم چرا سقف شیبدار میادو مسطح نمیشه؟
سلام
بعد از کشیدن پلان طبقه اول با دستور copy همه آیتمهارو کپی کنید و بعد با استفاده از دستور paste , align to selected level این آیتمهارو در هر لولی که میخواهید بگذارید.
موقع ترسیم سقف تیک define slope را بردارید، سقف مسطح ترسیم میشه.

• Like
واکنش ها: raha

z_r

عضو جدید
ممنون دوست عزیز..یه سوال دیگه..آبجکتایی که از سایت رویت سیتی دانلود کردم رو تو کدوم قسمت باید بریزم؟آدرس دقیق میدین لطفا ..

minamir3000

کاربر فعال

تو edit type قسمت Photometrics گزینه initial intensity هر کدوم از گزینه هارو زیاد کنی جواب میده (بقیه به نسبت بالا یا پایین می رن)

z_r

عضو جدید
دوست عزیز رویت من 2011 هست و فولدر rac رو نداره... چیکار کنم؟؟

s.tz

عضو جدید

برای اینکه نور یه لامپ رو زیاد کنید بهتره تو edit type مقدار initial intensity رو زیاد کنید البته شعاع نوری که لامپ پراکنده می کنه هم مهمه

z_r

عضو جدید
یه سوال برام پیش اومده..واسه طراحی شهرک تو سایت..سایت رو با خیابون و فضای سبز و جزییاتش با فلور بکشم بعد بهش مصالح بدم؟سوال بعدی که برام پیش اومده اگه ساختمونایی که تکرار میشن رو فقط یکیشو بکشن بعد قسمتهای مختلف سایت کپی بگیرم بذارم مشکلی از لحاظ لایه ها ش پیش نمیاد؟چطور کپی بگیرم که همه طبقات یکجا کپی شه و قسمت دیگه سایت بذارم؟

hado_st

عضو جدید
بچه ها من پنجره properties که بالای project browser هست رو ندارم. باید چیکار کنم؟
من تازه دارم رویت رو یادمیگیرم به سوالام نخندید :)

z_r

عضو جدید
یه سوال برام پیش اومده..واسه طراحی شهرک تو سایت..سایت رو با خیابون و فضای سبز و جزییاتش با فلور بکشم بعد بهش مصالح بدم؟سوال بعدی که برام پیش اومده اگه ساختمونایی که تکرار میشن رو فقط یکیشو بکشن بعد قسمتهای مختلف سایت کپی بگیرم بذارم مشکلی از لحاظ لایه ها ش پیش نمیاد؟چطور کپی بگیرم که همه طبقات یکجا کپی شه و قسمت دیگه سایت بذارم؟

دوستان کسی نبود کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟

raha

مدیر بازنشسته
من شنیدم که به خود mass میشه متریال داد ولی هنوز امتحان نکردم
عوضش میشه تو قسمت دیوار گزینه ی wall by face رو زد بعد رو mass باغچه دیوار بکشید بعد به اون دیوار متریال بدید

گزینه wall by face اعمال نمیشه رو سایتم! roof by face هم همینطور! :(

hado_st

عضو جدید
بچه ها من نمیتونم مثل این عکس توی دیوار رو خالی کنم

1.jpg

مال من این شکلی میشه میخوام دایره بکشم!!
2.jpg
چیکار کنم؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گزینه wall by face اعمال نمیشه رو سایتم! roof by face هم همینطور! :(
خوب چطور اعمال نمیشه
یعنی وقتی میزنید اخطار میده
اگه اینطوریه فک کنم باید ضخامت دیوارتون که در اصل همون wall by face هست رو کم کنید شاید مشکلش حل شه
چم mass گاهی اوقات پیچش های تندی با زاویه ی کم داره که نمیشه با wall by face پوشش داد و برای اینکه ای پیچش ها رو بتونه بپیچه باید ضخامتش کم بشه ( کمتر از شعاع پیچش)
در کل سعی کنید از mass در مقیاس گسترده استفاده نکنید.

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من نمیتونم مثل این عکس توی دیوار رو خالی کنم

مشاهده پیوست 149574

مال من این شکلی میشه میخوام دایره بکشم!!
مشاهده پیوست 149575
چیکار کنم؟
شما یه دیوار بکشید
بعد انتخابش کنید
بعد گزینه ی edit profile رو از بالا انتخاب کنید
بعد میتونید همچین اشکالی رو تو دیوار خالی کنید
لازم نیست وارد modle in place بشید
البته این راهکار فقط برای دیوار های مستقیم و راست قابل اجراس

raha

مدیر بازنشسته
خوب چطور اعمال نمیشه
یعنی وقتی میزنید اخطار میده
اگه اینطوریه فک کنم باید ضخامت دیوارتون که در اصل همون wall by face هست رو کم کنید شاید مشکلش حل شه
چم mass گاهی اوقات پیچش های تندی با زاویه ی کم داره که نمیشه با wall by face پوشش داد و برای اینکه ای پیچش ها رو بتونه بپیچه باید ضخامتش کم بشه ( کمتر از شعاع پیچش)
در کل سعی کنید از mass در مقیاس گسترده استفاده نکنید.

نه، اخطار نمیده! اصلا امکان سلکت کردن وجوه mass که من ساختم وجود نداره.
وقتی wall by face رو میزنیم، موس رو روی هرکدوم از وجوه mass که ببریم، آیکونش قاعدتا باید به صورت یه مکعب دربیاد، اما این اتفاق اینجا نمی افته!
برای سایتی که پستی و بلندی زیادی داره و بخش عمده طرح رو در بر میگیره شما چه دستوری رو پیشنهاد میدین؟

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه، اخطار نمیده! اصلا امکان سلکت کردن وجوه mass که من ساختم وجود نداره.
وقتی wall by face رو میزنیم، موس رو روی هرکدوم از وجوه mass که ببریم، آیکونش قاعدتا باید به صورت یه مکعب دربیاد، اما این اتفاق اینجا نمی افته!
برای سایتی که پستی و بلندی زیادی داره و بخش عمده طرح رو در بر میگیره شما چه دستوری رو پیشنهاد میدین؟
میدونم خودم هم قبلا به این مشکل بر خوردم
راستش نفهمیدوم دلیلش چیه تا حالا.
رویت 5 ابزار مدلسازی داره که با ترکیبشون میشه خیلی کارا کرد
بستگی به همون شکل سایت داره که مثلا پستی و بلندی هاش چه شکلی باشه.
به غیر از اینا محیط conceptual mass هم هست که میشه به شیوه ی دیگه ای mass ساخت
راه های مختلفی داره بستگی به همون شکل سایت

z_r

عضو جدید
وقتی پلان همکفو با مبلمانش کپی می کنم تو طبقه بعد و روی هر کروم از مبلمان کلیک میکنم لول بالارو بهش میدم مبلمان از طبقه همکف میره بالا...چیکار کنم که مبلمان طبقه اول سر جاش بمونه و طبقه بالا هم اون مبلمانو داشته باشم؟؟

kiana -m

عضو جدید
دوستان لطفا کمک کنید ، خیلی فوریه ، چه جوری میشه به mass با pattern شطرنجی یا پترنای دیگه ، متریال داد ؟

mamali-architect

عضو جدید
دوستان لطفا کمک کنید ، خیلی فوریه ، چه جوری میشه به mass با pattern شطرنجی یا پترنای دیگه ، متریال داد ؟

دوست عزیز یه چیزی میگم یکم سرج کنین به نتیجه میرسین خودتون

شما بایذ بر اساس اون پترنی که دادین فمیلی curtain system patern base بسازین و لود کنین تو پروژه خود رویت فک کنم واسه پترن های معمولی مثله مستطیل یه نمونه داشته باشه،

شما اینی که من نوشتم و یه سرچ بزن

شرمنده عجله ای شد جوابم

behzad99

عضو جدید
با سلام دوستان
من نرم افزار revit2012رو نصب کردم .میخواستم بدونم چرا اکثر Family ها لود نمیشن وقتی انتخابشون میکنم بیشترشون لود نمیشن.چرا؟

z_r

عضو جدید
دوستان لطفا کمکم کنین..وقتی پلان همکفو کپی میکنم و میبرم تو لول طبقه بالاتر ..چرا متعلق به اون لول نمیشه و فقط موقتی توی لول بالاتر میره و هر کدوم از اجزای پلان کلیک میکنم لولشون همون لول همکفه..و اگه خودم لولشونو عوض کنم از همکف کنده میشه و میاد بالا..من میخوام پلان با مبلمانش به لول بالا کپی بشه و طبقه همکف سر جاش بمونه..باید چیکار کنم؟؟؟؟؟

z_r

عضو جدید
وقتی پلانو انتخاب میکنم و کپی تو کلیپ بورد میزنم دستور الاین تو سلکت لول فعال نمیشه که پیستش کنم..چیکار کنم که فعال شه؟؟؟؟؟؟