آیا شما یک دون ژوان یا قربانی دون ژوان بودین؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین دوسته عزیز هر چی که اسمشو میزاری بزار اما به نظر من کاره غلطی که دو جنس چه دختر چه پسر با احساساته همدیگه بازی کنن البته الان بیشتر پسران که این کارو میکنن.

شما پسری؟
عجب پسر روشن فکری...
به به..

Sahara.

عضو جدید
چه لغت بامزه ای داشت.
ولی دون ژوان بودن یه جاهایی واسه تنبیه یکسری آدمای مغرور خوبه.

مخصوصا برای تنبیه پسرایی که فکر میکنن از دماغ فیل افتادن، خوبه با دون ژوان بودن، اذیتشون کرد.
ولی اذیت کم.

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیدم اما تو زندگیم واردش نکردم تا حالا. اسی خودت کجایی بابا دلمون پوسید تو این گفتگو ازاد وقتی نیستی!
عجب تاپیکایی میزنی تو;)

علی قوامی

عضو جدید
چه لغت بامزه ای داشت.
ولی دون ژوان بودن یه جاهایی واسه تنبیه یکسری آدمای مغرور خوبه.

مخصوصا برای تنبیه پسرایی که فکر میکنن از دماغ فیل افتادن، خوبه با دون ژوان بودن، اذیتشون کرد.
ولی اذیت کم.

دون ژوان ها در دخترها بیشتر هستند، همیشه هم گفتند زن ها اهل ناز کردن بودن و مردها اهل ناز خریدن.
اونیکه بیشتر دوست داره التماس بشنوه، دخترها هستند .

که متاسفانه من گیر یکی افتاده بودم و چقدر بی جهت خودم رو تحقیر کردم و به در و دیوار زدم ولی الان برام ذره ای ارزش نداره.

علی قوامی

عضو جدید
اره فکر کنم من حدوده 30 40 درصد دون ژوانم.:( حالا درمانش چیه؟
یعنی چند نفر رو قربانی کردی؟ :D
درمانش به نظر میاد با کاهش غرور و ادعا حل بشه.
چون معمولا دون ژوان ها آدمای خیلی مغروری هستن که کسی نباید زیاد برخلاف منافع اونها قدمی برداره.

اگر با آدمای خاکی و بی ریا بگردی، شاید درمان بشه.

anna bagheri

عضو جدید
یعنی چند نفر رو قربانی کردی؟ :D
درمانش به نظر میاد با کاهش غرور و ادعا حل بشه.
چون معمولا دون ژوان ها آدمای خیلی مغروری هستن که کسی نباید زیاد برخلاف منافع اونها قدمی برداره.

اگر با آدمای خاکی و بی ریا بگردی، شاید درمان بشه.
اره من مغرورم اما منطقیم هستم اصلا واسه این غرور دارم که میدونم منطقیم . من با پسرایه زیادی تراژدی داشتم بار ها خودم فهمیدم که دل شکستم اما به راحتی گذاشتمشون کنار.معروفم تو فامیل به سنگ دل بودن اصن ولی واقعت خسته شدم همدم میخوام اما بازم تا به یکی میرسم دلمو میزنه فک کنم تنوع طلبم.

?Why

عضو جدید
اره فکر کنم من حدوده 30 40 درصد دون ژوانم.:( حالا درمانش چیه؟

:surprised:

نمونه ی جالبیه ...
چون آدما بیشتر تمایل دارن فک کنن که همیشه قربانی هستن ... !
اینکه آدم چند تا از خواستگاراش رو دک کنه و چند تا دیگشونم ندید رد کنه ، دون ژوان نمیشه ها ...

من این کلمه رو اولین بار از مادر یکی از دوستام شنیدم که به این رفیقِ ما میگفت دون ژوان ی ...
معنیشو که سرچ کردم ، صفتی فرانسویه به معنیِ : مرد اغوا کننده زنان ...
تعاریفی که تو تاپیک ارائه شد یه کم فرق داره با اون چیزایی که تو ذهن من شکل گرفته بود ...
این دوستم ، تمایلِ زیادی به جذب حداکثری جنس مخالف داره ...
دوست داره همیشه مورد توجه زنها باشه ... و هیچ کدوم از اونایی که موفق شده "اغوا" کنه رو هم دوست نداره از دست بده ...
میخوام بگم تمایلی برای آزار و اذیت طرفش نداره ، فقط وقتی طرفش از حضور سایر طرف ها! باخبر میشه ، خودش اذیت میشه !
:redface:
احتمالاً روانشناسها ! یه اسمِ خوبِ علمی واسه همچین کسایی دارن ...

anna bagheri

عضو جدید
نمیدونم ولی ادمه پایبندی نیستم کنار گذاشتنه ادما برام راحته.البته این قانونه منه و فکر میکنم که بهترین راهه واسه من.اما انقد اطرافینم گفتن تو دریا دلی چه راحت اطرافیانتو میزاری کنار بدون هیچ عذاب جدانی.انقد شنیدم گفتم شاید یه ایراده.حالا من دون ژوانم یا نه؟

علی قوامی

عضو جدید
نمیدونم ولی ادمه پایبندی نیستم کنار گذاشتنه ادما برام راحته.
البته این قانونه منه و فکر میکنم که بهترین راهه واسه من.اما انقد اطرافینم گفتن تو دریا دلی چه راحت اطرافیانتو میزاری کنار بدون هیچ عذاب جدانی.انقد شنیدم گفتم شاید یه ایراده.حالا من دون ژوانم یا نه؟

به نظر میاد دون ژوان باشی، چون به قول خودت آدما تا وقتی به دردت میخورن که بهت سرویس بدن، حالا سرویس از هر نوع جسمی یا فکریش.
اما یه سئوالی که مطرح میشه، آیا وقتی اونارو کنار میذاری، دوست داری بهت التماس و خواهش کنند و ازت بخوان چرا و تو بی محلی کنی؟

اگر این خواهش و التماس برات جذابه، 100 درصد دون ژوانی. :)

anna bagheri

عضو جدید
نه برام که مهم نیست تازه وقتی طرف میاد سمتم التماس میکنه دلمم میسوزه اما تغییر عقیده نمیدم

Sahara.

عضو جدید
دون ژوان ها در دخترها بیشتر هستند، همیشه هم گفتند زن ها اهل ناز کردن بودن و مردها اهل ناز خریدن.
اونیکه بیشتر دوست داره التماس بشنوه، دخترها هستند .

که متاسفانه من گیر یکی افتاده بودم و چقدر بی جهت خودم رو تحقیر کردم و به در و دیوار زدم ولی الان برام ذره ای ارزش نداره.

هیممممممم؟ :D
این مشکل پسرهاست که بیشتر دوست دارن نقش قربانی دون ژوان رو بازی کنند.
به نظر من که قربانی توی این مسائل نقشش پر رنگ تره، اون هست که التماس میکنه.

آدم عاقل وقتی فهمید کسی ازش سوء استفاده میکنه یا تحقیرش میکنه، باید بندازه بره، غیر از اینه؟
چه ربطی به ناز کردن داشت.

علی قوامی

عضو جدید
هیممممممم؟ :D
این مشکل پسرهاست که بیشتر دوست دارن نقش قربانی دون ژوان رو بازی کنند.
به نظر من که قربانی توی این مسائل نقشش پر رنگ تره، اون هست که التماس میکنه.

آدم عاقل وقتی فهمید کسی ازش سوء استفاده میکنه یا تحقیرش میکنه، باید بندازه بره، غیر از اینه؟
چه ربطی به ناز کردن داشت.

بله آدم عاقل هر وقت فهمید داره تحقیر میشه باید بندازه بره، اما اون کشش دون ژوان نمیذاره اون فرد نفس راحت بکشه.
حتی ممکنه حالت کینه و انتقام جویی هم در قربانی پدید بیاد.

دون ژوان از همون اول با بازی کردن با قربانیش، اونو فریفته خودش میکنه و باید این رو بدونه، همیشه اینطور نیست که طرف التماس کنه.
ممکنه دست به کاری غیر عقلانی هم بزنه.
دون ژوان بودن در درون خیلی هاست، اما چه بهتر که هدفمون رو از بودن با هرکسی در وهله اول بهش بگیم.
نذاریم با خیالات خودش که از رفتار دون ژوانی ما سرچشمه میگیره بازی بخوره.

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w05::w05:

ای بابا
یه مدته باشگاه سوت و کور شده
البته سوت و کور که بود...بدتر شده
اسی کجایی که یادت بخیر:w09:

doai

عضو جدید
تاپیک پر محتوی بود.مرسی.من با این افراد برخورد داشتم البته واسه من در نقش یه دوست بودن ولی این برخوردها رو میدیدم و میذاشتم به حساب تنوع طلبی.
برای درمانشون مثل سایر موارد روانشناسی اول باید خود شخص قبول کنه که دون ژوان هست و بره دنبالش یا اطرافیان میتونن واسش یه قدمی بردارن؟

sarvestan1987

عضو جدید
خوب منم به راحتی آدما رو کنار میذارم ولی دوست ندارم التماس کنن. دوست دارم اصلا دور و برم نیان. پس نیستم دیگه.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که توضیحات رو خوندم باید بگم من حدود یکسال و نیم اسیر یک دوژوان شده بودم. دیوانم کرد تا اینکه عطایش رو به لقایش بخشیدم .

حالا که توضیحات رو خوندم باید بگم من حدود یکسال و نیم اسیر یک دوژوان شده بودم. دیوانم کرد تا اینکه عطایش رو به لقایش بخشیدم .
سلام واقعا ممنون از اسی با این مطلب جالبش
من یه دوست دارم دقیقا همچین ویژگی هایی رو داره و به خیلی ها صدمه زده. اون اصلا توی ای کاراش حد و مرزی نمی شناسه و از همکلاسی و همسایه و دوست دختر دوستهاش گرفته تا افراد غریبه. من که خیلی از این جور افراد بدم میاد. شخصا سعی کردم هیچ وقت مثل اینجور افراد نباشم. واقعا برای این جور افراد متاسفم

parastoo_sam

عضو جدید
مطلب جالبی بود . دون ژوانهای زیادی دور و برم دیدم و میشناسم. به نظرم یه حالت اپیدمی پیدا کرده هم از دخترها هم پسرها

Sahara.

عضو جدید
بله آدم عاقل هر وقت فهمید داره تحقیر میشه باید بندازه بره، اما اون کشش دون ژوان نمیذاره اون فرد نفس راحت بکشه.
حتی ممکنه حالت کینه و انتقام جویی هم در قربانی پدید بیاد.

دون ژوان از همون اول با بازی کردن با قربانیش، اونو فریفته خودش میکنه و باید این رو بدونه، همیشه اینطور نیست که طرف التماس کنه.
ممکنه دست به کاری غیر عقلانی هم بزنه.
دون ژوان بودن در درون خیلی هاست، اما چه بهتر که هدفمون رو از بودن با هرکسی در وهله اول بهش بگیم.
نذاریم با خیالات خودش که از رفتار دون ژوانی ما سرچشمه میگیره بازی بخوره.

چرا فکر میکنین همه مشکلات زیر سر اونی هست که طرف رو بازی میده؟
خوب اونی که کلید میکنه با دون ژوان باشه چی؟
حداقل من توی پسرها دیدم که یه جورایی دوست دارن التماس کنند تا طرف برای مدتی باهاشون باشه.
و برای این هدف هم ممکنه خیلی کلک ها سوار کنن و دروغ های زیادی هم بگن.

اما در کل موافقم، اونیکه سعی میکنه این بیچاره هارو بازی بده، طینت بدتری داره.
ولی آگاهی تو این قضیه باید کاملا دو طرفه باشه.

mr.doctor

عضو جدید
دون ژوان ها کسانی هستند که در هر برهه از زندگی شان با چند جنس مخالف رابطه احساسی عمیق دارند و کیفیت و کمیت این جنس مخالف ها هیچ وقت ثابت نیست؛

یعنی هیچ جنس مخالفی در زندگی شان نیست که بتواند حضور دائمی داشته باشد.

با این حال آنها در یک روند شجاعانه از کسی می گذرند و به کسی دیگر می پیوندند؛ بدون آن که بدانند چرا!

این شجاعت و شهامت با سرعت سرسام آوری به سمت تنهایی در حرکت است و آنها در هر لحظه ممکن است ترک شوند و تنها بمانند.

وحشتی که هرگز دوست ندارند تجربه اش کنند. در حقیقت دون ژوان تحمل زندگی را ندارد و برای پر کردن این خلأ وحشی، به محض احساس تنهایی دست روی کس دیگری می گذارد.

این چرایی دون ژوانی است.

.
.
.
خواهشا این سئوال رو بدون خودسانسوری پاسخ بدین.

آیا شما برای کس یا کسانی در نقش دون ژوان بودین؟

آیا کسی برای شما در چنین نقشی ظاهر شده؟

نه برا کسی بودم نه کسی برام بوده!!

*Essi*

اخراجی موقت
ای کاش شما اخراج نمیشدید!!
چون این حرفاتون دو دلم کرد!!اون هیچوقت منو تحقیر نکرد برعکس این من بودم که تحقیرش میکردم تا دست از سرم برداره!
یعنی اون دون ژوان نبود؟
ولی ویزگی های دیگش کامملا مطابقت داشت ..نمیدونم!!
ولی از اینکه از بدست آوردن و رها کردن لذت میبرد مطمئنم!

عیب نداره، شهادت هنر مردان خداست... :)

الان میتونیم این بحث رو ادامه بدیم، خیلی از نظر من دون ژوان ها جالب هستند و تو نهاد همه ما هم هست.

اینکه تو تحقیرش میکردی دست از سرت برداره، تلاش یک قربانی برای فرار از دست دون ژوان هست.

بالاخره قربانی جایی به ستوه میاد و باید عکس العملی تند نشون بده.

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
نچ
نچ
ارزش هر آدمی بیشتر از اونه که یه مدت دست روش گذاشت و بعد انداختش دور..
ارزش خودمم هم بیشتر از اونه که یکی یه مدتم دستم بندازه بعد بره پیداش نشه :)

علی قوامی

عضو جدید
چرا فکر میکنین همه مشکلات زیر سر اونی هست که طرف رو بازی میده؟
خوب اونی که کلید میکنه با دون ژوان باشه چی؟
حداقل من توی پسرها دیدم که یه جورایی دوست دارن التماس کنند تا طرف برای مدتی باهاشون باشه.
و برای این هدف هم ممکنه خیلی کلک ها سوار کنن و دروغ های زیادی هم بگن.

اما در کل موافقم، اونیکه سعی میکنه این بیچاره هارو بازی بده، طینت بدتری داره.
ولی آگاهی تو این قضیه باید کاملا دو طرفه باشه.

در اینکه پسرها خر تر هستند، من شکی ندارم، اونم به خاطر همین غریزه جنسی هست که خیلی جاها دست خودشون نیست.
فکر میکنند چه خبره !!!
اما دلیل نمیشه اگر کسی خر بود، ازش سواری گرفته بشه.
درسته؟

اون دخترهایی که دون ژوان میشن دقیقا از همین قوه خریت پسرهای قربانی استفاده میکنند.

..:PURE:..

عضو جدید
کاربر ممتاز
عیب نداره، شهادت هنر مردان خداست... :)

الان میتونیم این بحث رو ادامه بدیم، خیلی از نظر من دون ژوان ها جالب هستند و تو نهاد همه ما هم هست.

اینکه تو تحقیرش میکردی دست از سرت برداره، تلاش یک قربانی برای فرار از دست دون ژوان هست.

بالاخره قربانی جایی به ستوه میاد و باید عکس العملی تند نشون بده.

به نظرم دون ژوان همیشه از راه داد و بیداد کارشو پیش نمیبره...
خیلی وقتا جلب ترحم اساسی جواب میده...
;)

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کتابو اساسی توصیه میکنم بخونید====

سرگذشت دون ژوان-دومینک راون

ترجمه و اقتباس :ذبیح الله منصوری

دون ژوان یک اصیل زاده ی اسپانیایی بوده نه فرانسوی......

*Essi*

اخراجی موقت
به نظرم دون ژوان همیشه از راه داد و بیداد کارشو پیش نمیبره...
خیلی وقتا جلب ترحم اساسی جواب میده...
;)

جلب ترحم یعنی چطوری؟
مثلا مظلوم نمایی یکی از راه های دون ژوان هاست.

خیلی جالب هست که برای یک عده از قربانی ها مظلوم نمایی خوب جواب میده و برای یک عده از قربانی ها اقتدار گرایی و خود شیفتگی !!!!

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در اطرافم هستند، منتها تا حالا قربانی نبودم.
تعداد دون ژوئن ها زیاد شده . حتی خودشون هم به سختی و طی زمانی متوجه میشن که اینطور بودند.
ممکنه در نهایت یکی از قربانی ها با آسیبی که به شخص دون ژوئن وارد میکنه اون فرد رو متوجه این خصلتش کنه.
در کل موافق هستم که دون ژوئن ها در نهایت به تنهائی میرسن.

عضو جدید
کاربر ممتاز
جلب ترحم یعنی چطوری؟
مثلا مظلوم نمایی یکی از راه های دون ژوان هاست.

خیلی جالب هست که برای یک عده از قربانی ها مظلوم نمایی خوب جواب میده و برای یک عده از قربانی ها اقتدار گرایی و خود شیفتگی !!!!

درسته
جلب ترحم...!!
باید حس عذاب وجدان رو به طرف القا کنی تا اون فکر کنه که چه گناه بزرگی رو مرتکب میشه اگه از یک دون ژوان (که اوایل خودشو به شکل یه عاشق مفلوک نشون میده) بگذره!!

ممکنه تو وجود قربانی عشقی به دون ژوان نباشه و اونقدر جذاب نباشه تا همه کسی رو جذب کنه!

اما قطعا تو وجود هر کسی میشه یکم حس انسان دوستانه و ضعیف نوازی رو پیدا کرد!!(معذورات و شئون اخلاقی هم همینطور)

دون ژوان باهوش کسیه که طوری قربانی رو فریب بده که طرف فکر کنه حسی که به دون ژوان پیدا کرده عشقه نه ترحم!!بعد از فریب دادن هم درست زمان اون میرسه که بره سراغ بعدی و مغرورانه ازش بگذره.....

نتیجه اینکه===

همیشه دون ژوان برای هر کسی جذاب نیست!! شاید هم اصلا جذاب نباشه!!
(مخصوصا بعد از کلی دل شکستن و بدست اوردن شهرت ناپسند به جایی میرسه که طرفش اونو در شان خودش نمیبینه و ردش میکنه....اونوقته که التماس شروع میشه و...چون در این مواقع غرور مسخره ترین کار ممکنه!!)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا