اتاق مشورت کنکوری های 92

maryam_shkd

عضو جدید
آره ماله سالهای پیش هست ! پس یعنی الان دیگه اونجوری نیست ؟ بابا پدرم در آومد !!! میشه بگین از چه سالی به بعد دیگه سوالا اینجوری نیست؟ممنون[/QUO
دقیقا نمیدونم ،پارسال که واسه کنک.ر میخوندم خودمم همین مشکلو داشتم .اگه یه بررسی اجمالی کنید خودتون دستتون میاد که چه سالی هستش.

maryam_shkd

عضو جدید
آره ماله سالهای پیش هست ! پس یعنی الان دیگه اونجوری نیست ؟ بابا پدرم در آومد !!! میشه بگین از چه سالی به بعد دیگه سوالا اینجوری نیست؟ممنون
نه دیگه اونطور نیست.
شما اشتباه منو نکنید.
من مغرورامه همه ی محاسباتو دستی حساب میکردم و کلی وقت خودمو تلف کردم.
اما شما اونایی که با ماشین حسابه حتما با ماشین حساب انجام بدید.
سال های اخیر محاسبات خیلی سریعتر و راحت تر شده.
اگه از سال های قبل شروع کنید و بیاید جلو بخاطر اینکه دستتون تو محاسبات پیچیده تذ تند شده خیلی راحت تر به جواب می رسید.
البته یه چیز دیگه هم هست.
درسته که سالهای قبل محاسبات طولانی تر بوده اما سطح سوال ها پایین تر بوده.
جدیدا محاسبات آنچنانی لازم نیستش اما نکات ریز و دقیقی تو سوالا هست که باید رو اون ها بیشتر سرمایه گزاری کنید.

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
آره ماله سالهای پیش هست ! پس یعنی الان دیگه اونجوری نیست ؟ بابا پدرم در آومد !!! میشه بگین از چه سالی به بعد دیگه سوالا اینجوری نیست؟ممنون

سلام.
من حدس می رنم شما دارید تست های سال های گذشته رو می زنید.
چون سالهای قبل اجازه ی بردن ماشین حساب سر جلسه بودش.
لان چند سالی هست که دیگه اجازه نمیدن و اگه دقت کنید سال های اخیر هم چین مشکلی نیست.
موفق باشید.

با سلام خدمت دوستانی که ارشد میخونن یا دارن برای ارشد درس میخونن

یه سوالی داشتم و اون هم این هست که در سوالات کنکور ارشد تا جایی که من دارم تست میزنم به سوالایی برخورد میکنم که عددهاش خیلی بزرگ و اعشارین ، بالطبع چون در جلسه کنکور نمیشه ماشین حساب برد و تقریبا برا هر سوال 1 دقیقه وقت هست دوستان میتونن راهنمایی کنن که چطور میشه این اعداد رو سریع تر ضرب و تقسیم کرد؟ یعنی کسی تکنیک خاصی برا اینجور سوالا داره ممنون میشم راهنماییم کنه چون در حالت عادی یه حداقل 5 دقیقه ای وقت میبره ضرب و تقسیم اعداد بزرگ .
هرکی تجربه ای داره ممنون میشم کمکم کنه .​

اقا منم دقیقاً با همین فاجعه روبرو هستم...!!!!!!!!!!!!
نمیدونم هرچی تست که حل میکنم چرا اینقد عددا بزرگ و وحشتناکه...!!!!!
برای من داره مشکل میشه این داستان...!!!
تا الآن هرچی تست زدم غیر ممکنه نیاز به ماشین حساب نبوده باشه...!!!!
چیکار کنیم به نظر شما ها دوستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused::cry::(

من موندم الآن چجوری باید این Ln و exp و ... که عددای گنده داره رو آدم حساب کنه...!!!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز

من موندم الآن چجوری باید این Ln و exp و ... که عددای گنده داره رو آدم حساب کنه...!!!!!

عباس شروع کردی تو ؟!؟!؟ تو کدوم درس این مشکل هست ؟ مکانیکی ؟

Melted_Boy

کاربر ممتاز
عباس شروع کردی تو ؟!؟!؟ تو کدوم درس این مشکل هست ؟ مکانیکی ؟

کی؟؟؟ من؟؟؟؟!!!!
نه بابا یه عباس دیگه بوده.........!!!!!!!!!!
شایعه است، تو چرا باور میکنی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

بابا تو همه ی درسا بیشتریا اینجوریه...
من الآن تو فیزیکی بیشتر از همه با این مشکل روبرو هستم....
ولی مکانیکی و ترمو رو هم که میبینم همینجوریه.....
بدبختیم.... همش به ماشین حساب عادت داشتیم، حالا گیر افتادیم.....:confused::cry:

metal.eng

عضو جدید
والا با تحقیقاتی که انجام دادم مثل اینکه میگن سالهای قبل از 85 میشد ماشین حساب برد سر جلسه ، الان دیگه اونجوری عددهای گنده نمیدن .

mut

عضو جدید

شما سعي كن فقط روي سوالات مسلط شي، به نظر من تست ها رو تا قبل از سال 85 بدون زمان حل كن، بعدي هاش رو هم هرجور دوست داري!!!
ضرب هاي سخت رو پارامتري بنويس (فقط سخت ها رو)!! به نظر من اگه اين جوري بنويسي خيلي بهتر از ماشين حسابه، آخه براي كنكور نبايد به ماشين حساب عادت كني ...
Ln رو هم كه دو سه ساليه داخل گزينه ها ميدن، يعني مثلا جواب ميشه 3Ln2 !!

Melted_Boy

کاربر ممتاز
شما سعي كن فقط روي سوالات مسلط شي، به نظر من تست ها رو تا قبل از سال 85 بدون زمان حل كن، بعدي هاش رو هم هرجور دوست داري!!!
ضرب هاي سخت رو پارامتري بنويس (فقط سخت ها رو)!! به نظر من اگه اين جوري بنويسي خيلي بهتر از ماشين حسابه، آخه براي كنكور نبايد به ماشين حساب عادت كني ...
Ln رو هم كه دو سه ساليه داخل گزينه ها ميدن، يعني مثلا جواب ميشه 3Ln2 !!

منظورتون از پارامتری چی هست؟؟؟!!!!!
متوجه نمیشم...!!!!

• Like
واکنش ها: mut

speranza1989

عضو جدید

کاری نداره که اینجوریه
ln1=0
ln2=0.7
lne=1
ln3=1.1
ln4=2.ln2=1.4
ln5=1.6
ln9=2ln3=2.2
ln10=2.3
ln16=4ln2=2.8
ln32=5ln2=3.5
ln64=6ln2=4.2
ln100=2ln10=4.6
ln1000=3ln10=6.9
از این راحت تر هم میشه؟؟؟؟؟؟

mut

عضو جدید
منظورتون از پارامتری چی هست؟؟؟!!!!!
متوجه نمیشم...!!!!

يعني از مولفه ها استفاده كن و به جاشون عدد نذار ...
يا اگه هم عدد ميذاري همه چي رو بنويس اما به جاي جواب محاسباتت مثلا بذار A و توي مراحل بعدي از A استفاده كن.

Melted_Boy

کاربر ممتاز
کاری نداره که اینجوریه
ln1=0
ln2=0.7
lne=1
ln3=1.1
ln4=2.ln2=1.4
ln5=1.6
ln9=2ln3=2.2
ln10=2.3
ln16=4ln2=2.8
ln32=5ln2=3.5
ln64=6ln2=4.2
ln100=2ln10=4.6
ln1000=3ln10=6.9
از این راحت تر هم میشه؟؟؟؟؟؟

ایول...!!!
حالا اگه اومدیم و ln 5.6 رو خواست چی؟؟؟؟؟؟!!!!!
منظورم اعشاریه...!!!
اینارو نمیدن نه؟؟؟:confused:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
يعني از مولفه ها استفاده كن و به جاشون عدد نذار ...
يا اگه هم عدد ميذاري همه چي رو بنويس اما به جاي جواب محاسباتت مثلا بذار A و توي مراحل بعدي از A استفاده كن.

ممنون...
خب فکر میکنم اینجوری هم خیلی منطقی نباشه...!!!
تا ادم بیاد دستش عادت کنه واویلاست...!!!!!!

maryam_shkd

عضو جدید
سلام دوستان.
استرس شما رو که دیدم از استرس خودم یادم رفت!!!

از قدیم گفتن کار رو به کار دون بسپارید!!!

از من بپرسید که 2 سال تمام هر چی تست بود و نبود زدم!!!:w10:

اصلا استرس به حودتون راه ندید.
سوالهای جدید هیچ نیازی به ماشین حساب نداره. اینو مطمین باشید.
اگر هم میبینید بعضی سوالها بنظر اینطور میاد، اشتباه نکنید!!
این حقه ی طراح سواله!!
باید با زیرکی و در زمان کم بفهمید که چطوری باید بدون ماشین حساب حلش کنید.

موفق باشید.

ziadziad

عضو جدید
سلام.
من امسال تا بهمن درسم تموم میشه البته ترم آخر کار آموزی دارم برای همین برای کنکور از اول شهریور خواندم. روزی بین 5 الی 9 ساعت در روز می خونم .
اما با این اوضاع امیدی ندارم که رتبه خوب بگیرم چون باید برم کار آموزی . میخواستم بدانم که کارآموزی کلا چند ساعته؟ و برای رفتن به سازمان نخبگان رتبه باید چند باشد. من تو درسا فقط تو ترمودینامیک مشگل دارم اصلا نمی فهمم این درسو ، باز ریاضی بهتره ، دوستان منبع بهتری بزای یادگیری ترمو ندارنند به من معرفی کنند ممنون می شم.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
سلام.
من امسال تا بهمن درسم تموم میشه البته ترم آخر کار آموزی دارم برای همین برای کنکور از اول شهریور خواندم. روزی بین 5 الی 9 ساعت در روز می خونم .
اما با این اوضاع امیدی ندارم که رتبه خوب بگیرم چون باید برم کار آموزی . میخواستم بدانم که کارآموزی کلا چند ساعته؟ و برای رفتن به سازمان نخبگان رتبه باید چند باشد. من تو درسا فقط تو ترمودینامیک مشگل دارم اصلا نمی فهمم این درسو ، باز ریاضی بهتره ، دوستان منبع بهتری بزای یادگیری ترمو ندارنند به من معرفی کنند ممنون می شم.
سلام دوست گرامی
میدونی که ساعت مطالعه مهم نیست ، اونچه شما یاد میگیری ممکنه در 2 ساعت یا 14 ساعت در روز باشه .
واسه چی امیدی نداشته باشی ؟! مگه کاراموزی چند روزه ؟! ؟! ساعاتش در هردانشگاه متفاوت هست از 240 شروع میشه و تا 360 هست ( در بدشانس ترین حالت ممکن 360 یعنی45 روز هست )
ضمنا قرار نیست که حتماً کاراموزی رو برید !!! دنبال یه جا که اشنا باشه برید و فقط امضاتون رو بگیرید و تمام ! ! !
واسه سازمان نخبگان تا جایی که من اطلاع دارم باید جزو 3 رتبه اول باشید که البته غیر ازون هم میشه رفت ، مثلاً اگه شما معدل الف و اول هم ورودی های خودتون باشید میتونید برید عضو سازمان نخبگان بشید.
درس ترمودیناک رو هم بهترین کتابی که من تابحال در این بحث دیدم : کتاب جهش هست ، شیمی فیزیک و ترمودینامیک جهش . جلد سبز و زرد کم رنگ داره
امیدوام موفق باشی

آخرین ویرایش:

hosynnnmmm

عضو جدید

فیلم وجزوات درسی کلاس های حضوری پارسه-نصیر-ماهان

تحویل حضوری در سراسر ایران

استاد را به خانه ببرید

جزوات کلاس ها حضوری همراه با فیلم و صدای استاد

جزوات طراحان احتمالی سوالات کنکور

09123547243

09357984945

www .it90 .ir

www .itkonkor .com

با بهرین کیفیت

http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif پاسخ http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif پاسخ با نقل قول http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/multiquote_40b.png

alireza-1368

عضو جدید
سلام بچه هایی که سال بعد کنکور دارید اصلاً استرس نداشته باشید کارتون رو خوب انجام بدید یه وقتم فکر نکنید که باید همه درسارو 100 بزنید راجع به سوال های ترمو هم که بعضی هاش فقط با ماشین حساب حل میشه نگران نباشید چون مشکل همه هستش در کل اکثراً پایین می زنند من خودم با این که ترموم خوب بود 25 درصد بیشتر نزدم راستی من انتخاب شناسایی خواجه نصیر روزانه قبول شدم

speranza1989

عضو جدید
ترمو 1 از روی جزوه ماهان.ترمو 2 رو از روی جهش وماهان بخون...ایشالا اگه مثل امسال 5 سوال غلط ندن بالای 80 می زنی
برای ترمو باید تست زیاد بزنی روند وراه حل تستا پیدا کن چون تو کنکور سوالا همون سوالای سال قبله فقط اعدادش عوض میشه

golmetal

عضو جدید
سلام و درود به همه ی دوستان
به نظر من مهمترین چیز برای موفقیت در کنکور ارشد داشتن یک روحیه خوب و قوی است . از من به شما نصیحت اصلا خودتون رو با استرس های بی خودی اذیت نکنید. من امسال رتبم 500 شد اما اگر نگران نبودم و استرسی نمی شدم شاید الان رتبم 100 یا 200 می شد. برای داشتن یک روحیه خوب هم من قویا توصیه می کنم صحبت های دکتر شاهین فرهنگ رو راجع به تکنیک های موفقیت از اینترنت دانلود کنید و گوش بدید. خیلی خیلی به دردتون می خوره البته به شرطی که اونها رو اجرا کنید. پس یادتون نره روحیه .... روحیه.... روحیه
موفق باشید
:D:D

ziadziad

عضو جدید
سلام.
می خواستم بدانم در کنکور در بین درس های ریاضی کدوم بیشتر از همه سوال می آد؟ چون من ریاضی 1 تموم کردم و کل پاییز را برای ریاضی 2 و ریاضی 1 برنامه گذاشتم و دی و بهمن هم فقط می تونم یک درس ریاضی بخونم یا معادلات یا ریاضی مهندسی ،
دوستان شنیدم که میگن ریاضی حجمش زیاده و تو کنکور معادلات مهمتر است ، خواستم ببینم درسته این حرف؟

speranza1989

عضو جدید
سلام.
می خواستم بدانم در کنکور در بین درس های ریاضی کدوم بیشتر از همه سوال می آد؟ چون من ریاضی 1 تموم کردم و کل پاییز را برای ریاضی 2 و ریاضی 1 برنامه گذاشتم و دی و بهمن هم فقط می تونم یک درس ریاضی بخونم یا معادلات یا ریاضی مهندسی ،
دوستان شنیدم که میگن ریاضی حجمش زیاده و تو کنکور معادلات مهمتر است ، خواستم ببینم درسته این حرف؟
مگه می خوای 100 بزنی؟؟؟؟ریاضی 1و2 ومعاذلات کافیه.الکی وقتتو برای راضی مهندسی تلف نکن
از هرکدوم 5 تا سوال میاد
موفق باشی

mut

عضو جدید
ممنون...
خب فکر میکنم اینجوری هم خیلی منطقی نباشه...!!!
تا ادم بیاد دستش عادت کنه واویلاست...!!!!!!

شايد هم‌!!!
به هر حال نظر (تجربه) من بود... ولي اين چيزا فقط براي تستاي قديمي كنكوره و مطمئن باش بعد از كنكور بايد به چيزهاي ديگه بد و بيراه بگي !!!!
مثل همين كنكور اخير كه بعد از چند بار حل سوال ميبيني جوابت هيچ ربطي به گزينه ها نداره و علاوه بر وقت تلف كردن كلي هم اعصابت خرد ميشه، جالب تر اين كه بعدا ميفهمي توي صورت سوال به جاي 170 نوشتن 17 !!!! و يا توي يه جاي ديگه، يه گزينه صحيح رو دوبار نوشتن(الف و ج) و گزينه آخر هم ميگه " گزينه هاي الف و ج صحيح است!!" و البته موارد بسيار زياد ديگه اي كه اميدوارم براي شما ديگه تكرار نشه .............

ziadziad

عضو جدید
سلام می خواستم از دوستان بپرسم کسی هست که معدلش زیر 13.5 باشه و رتبه اش زیر 100 ؟ آخه شنیدم کسانی که معدل 13 دارنند اگر 100 درصد هم بزنند نمی تونند رتبه زیر 100 بیارند. درسته؟ منم میدونم معدل 20 درصد تاثیر داره .
سوالی دیگه ای نیز دارم . من بهمن کنکور ارشد می دم بعد میرم سربازی ، برای همین می خواستم بدانم که اگر قبول بشم می توانم سربازی را ولش کنم و یا ادامش را طوری بدم که بتونم دانشگاه نیز برم؟ احتمالش هست که رتبه خوب بیاری و برای ادامه سربازی رفت وزارت دفاع کرد؟

jasmin.me

عضو جدید
سلام می خواستم از دوستان بپرسم کسی هست که معدلش زیر 13.5 باشه و رتبه اش زیر 100 ؟ آخه شنیدم کسانی که معدل 13 دارنند اگر 100 درصد هم بزنند نمی تونند رتبه زیر 100 بیارند. درسته؟ منم میدونم معدل 20 درصد تاثیر داره .
سوالی دیگه ای نیز دارم . من بهمن کنکور ارشد می دم بعد میرم سربازی ، برای همین می خواستم بدانم که اگر قبول بشم می توانم سربازی را ولش کنم و یا ادامش را طوری بدم که بتونم دانشگاه نیز برم؟ احتمالش هست که رتبه خوب بیاری و برای ادامه سربازی رفت وزارت دفاع کرد؟

معدل رو که دوستان میگن توی گزینش نهائی اعمال میشه نه رتبه !

ضمنا پیشنهاد میکنم انقدر به رتبه ی خاصی فکر نکنین ! تلاشتون رو بکنین انشاله نتیجه میگیرین !

...

metal.eng

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یه سوالی داشتم خیلی ذهنمو درگیر کرده و استرس گرفتم و اون این هست که دوستان میدونن معدل لیسانس دقیقا چقدر در ارشد موثره میدونم 20-25٪ هست . ولی میخوام دقیق تر بدونم که مثلا چند نفر در رتبه یا قبولی در دانشگاهی تاثیر داره؟ کسی تجربه ای از خودش یا دوستانش در این زمینه داره؟ من معدل لیسانسم خیلییییی پایینه البته 20 واحد هنوز دارم ولی برا ثبت نام ارشد معدل تا الانم رو باید بنویسم من معدلم 5/12 هست !:( میخوام ببینم خیلی باید نا امید باشم؟! برا ارشد رو دارم خوب میخونم ولی تاثیر معدل خیلی خیلی نگرانم کرده میشه کمی توضیح بدین و راهنماییم کنید ؟ ممنون میشم

ziadziad

عضو جدید
کسی نبود به بقیه سوالم جواب بده؟ سوالم این بود.
من بهمن کنکور ارشد می دم بعد میرم سربازی ، برای همین می خواستم بدانم که اگر قبول بشم می توانم سربازی را ولش کنم (کات کنم ) و یا ادامش را طوری بدم که بتونم دانشگاه نیز برم؟ احتمالش هست که رتبه خوب بیارم و برای ادامه سربازی رفت وزارت دفاع کار کرد؟

m.akbari89

عضو جدید
سلام دوست عزيز
آره ميشه" بايد با پادگان تسويه حساب كردو رفت دانشگاه و بعد از فارغ التحصيل شدن.انشاالله ادامه خدمت
نميشه دوتاشو با هم ادامه داد.يا تحصيل يا خدمت!
وزارت دفاعي كه شما مي فرماييد.اون در صورتيه كه فوق رو بگيري و بعد به صورت امريه بري اونجا خدمت كني ;)

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
کسی نبود به بقیه سوالم جواب بده؟ سوالم این بود.
من بهمن کنکور ارشد می دم بعد میرم سربازی ، برای همین می خواستم بدانم که اگر قبول بشم می توانم سربازی را ولش کنم (کات کنم ) و یا ادامش را طوری بدم که بتونم دانشگاه نیز برم؟ احتمالش هست که رتبه خوب بیارم و برای ادامه سربازی رفت وزارت دفاع کار کرد؟

سلام دوست عزيز
بله ميتونيد سربازي رو كات كنيد
درست مثل خودم! من از اول تير سربازم، وقتي جوابها اومد، بايدبري ركن 1 پادگان و مرخصي بگيري تا بري دانشگاهي كه قبول شدي، بعد اونجا نامه ميده بهت كه ببري نظام وظيفه(نامه رو همين امروز رفتم گرفتم) بعد ميبري پادگان و ترخيص ميشي و بهت يه نامه ميده كه ببري دانشگاه و ثبت نام كني و بعد دانشگاه نامه بهت ميده تا ببري پليس +10، بعد ديگه رسما دانشجو ميشي! من تا سه شنبه مرخصي دارم و ان شاءاله از هفته ديگه كلاسها شروع ميشه
ان شاءاله هم يه جاي خوب قبول ميشيد و هم يه جاي خوب سربازي ميريد
به نظر بنده، اگه امريه داريد، بريد ارتش و اگه نداريد بريد سپاه! وزارت دفاع يه ذره امريه دادنش سخته، ولي نشدني نيست، از همين امروز بايد اقدام كنيد كه براي 5-6 ماه ديگه برداره!ادامه سربازي و وزارت دفاع و رتبه خوب هيچ سنخيتي با هم نداره، فقط امريه اينجور مواقع جواب ميده كه اونم روي بند "پ" ميچرخه، ولي اگه يه ذره سمج باشيد ميتونيد بالاخره امريه بگيريد!در ضمن، اگه امريه هم بگيريد، وزارت دفاع يا اون سازمان مربوطه هيچ تعهدي بهت نميده كه حتما اونجا استخدامت كنه، مثل يه سري از دوستان كه بعد از امريه از همون وزارت دفاع انداختنشون بيرون
ان شاءاله خيره
ياحق

Melted_Boy

کاربر ممتاز
شايد هم‌!!!
به هر حال نظر (تجربه) من بود... ولي اين چيزا فقط براي تستاي قديمي كنكوره و مطمئن باش بعد از كنكور بايد به چيزهاي ديگه بد و بيراه بگي !!!!
مثل همين كنكور اخير كه بعد از چند بار حل سوال ميبيني جوابت هيچ ربطي به گزينه ها نداره و علاوه بر وقت تلف كردن كلي هم اعصابت خرد ميشه، جالب تر اين كه بعدا ميفهمي توي صورت سوال به جاي 170 نوشتن 17 !!!! و يا توي يه جاي ديگه، يه گزينه صحيح رو دوبار نوشتن(الف و ج) و گزينه آخر هم ميگه " گزينه هاي الف و ج صحيح است!!" و البته موارد بسيار زياد ديگه اي كه اميدوارم براي شما ديگه تكرار نشه .............

امیدوارم........!!!!!!!!:cry:

بالا