·▪•●سوالات و درخواست های مهندسی پلیمر فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی به من بگه اولفین دقیقا به چی میگن؟؟تا جایی که من فهمیدم به اتیلن و پروپیلن میگن اولفین و به پلی اتیلن و پلی پروپیلن هم میگن پلی اولفین درسته؟ یا شامل موارد دیگه هم میشه؟لطفا تعریف دقیقی از اولفین به من بگیدمتشکر

پلی اولفین ها ترکیباتی هستند که حداقل یک پیوند دوگانه تو ساختارشون دارند...نام معروفشون همون آلکِنهاست

stony*girl

عضو جدید
کمک کنییییییییییییییییییییییید
من نمیدونم سوال من مربوط به کدوم قسمته اما اگه کسی میتونه جواب بده..آبگیری از فوماریک اسید راحت تره یا مالئیک اسید؟چرا؟
چرا قدرت اسیدی اولیه مالئیک اسید بیشتر از فوماریک اسیده؟چرا قدرت اسیدی ثانویه فوماریک اسید از مالئیک اسید بیشتر است؟

shirin.polymer

عضو جدید
خواص فیزیکی ومکانیکی

خواص فیزیکی ومکانیکی

سلام لطفااگه کسی جواب این سوالومیدونه جواب بده.برای اندازه گیری سختی یک زل پلیمری چه روشی مناسب است؟

f.mazinani

عضو جدید
دستگاه اندازه گیری جرم مولکولی(GPC)

دستگاه اندازه گیری جرم مولکولی(GPC)

کسی هست که بتونه یه مقاله در مورد دستگاه اندازه گیری جرم مولکولی(GPC) با متن انگلیسی به من بده؟ یا یه سایتی معرفی کنه که از اونجا بتونم دانلود کنم؟
با سپاس از همه

f.mazinani

عضو جدید
بسیار سپاسگذارم اما GPC مربوط به دستگاه اندازه گیری جرم مولکولی می خواستم و البته مقاله ای که هم متن فارسی داشته باشه هم انگلیسی!
اگه تونستین بازم کمکم کنید
سپاس

unstoppable

کاربر بیش فعال
بسیار سپاسگذارم اما GPC مربوط به دستگاه اندازه گیری جرم مولکولی می خواستم و البته مقاله ای که هم متن فارسی داشته باشه هم انگلیسی!
اگه تونستین بازم کمکم کنید
سپاس
:lol:(سوتی دادم)

منبع فارسی که فکر نکنم پیدا بشه...
اما اگه انگلیسی میخواید اینجا یه سر بزنید

amirdolu

عضو جدید
EVAکراس لینک

EVAکراس لینک

سلام.
EVA رو با چه ترکیبی کراس لینک میکنن؟

parifam

عضو جدید
کسی صدامو میشنوه!!!!!!!!!!!!!

کسی صدامو میشنوه!!!!!!!!!!!!!

یه مقاله درباره شتابدهنده ها تو فرایند پخت رابرها میخوام خیلی عجله دارم نمیدونم از کجا گیر بیارم همینطور دربارهه نحوه کار کرد دستگاه xrdو هدفش مقاله میخوام لطفا اگه دارید بزارید ممنون میشم:(:(

mah_aut

عضو جدید
salam,
khavase mechanici e gelhaye polymeri roo mamolan be komake motale'eye khavasse rheologici ya moghavemathaye feshari ya kesheshi estefade mikonan.,
baraye mesal baraye gel haa az yeki az doraveshe e Compression-Tensile testing ya Oscillatory Rheometry estefade mikonan.
, baraye etela'ate bishtar page4 e file e zir roo negah kon. kolan in file ro bebin e dardet khahad khord
http://drum.lib.umd.edu/bitstream/1903/13618/1/Hyland_umd_0117E_13768.pdf

mah_aut

عضو جدید
salam,
khavase mechanici e gelhaye polymeri roo mamolan be komake motale'eye khavasse rheologici ya moghavemathaye feshari ya kesheshi estefade mikonan.,
baraye mesal baraye gel haa az yeki az doraveshe e Compression-Tensile testing ya Oscillatory Rheometry estefade mikonan.
, baraye etela'ate bishtar page4 e file e zir roo negah kon. kolan in file ro bebin e dardet khahad khord
http://drum.lib.umd.edu/bitstream/19...117E_13768.pdf
سلام لطفااگه کسی جواب این سوالومیدونه جواب بده.برای اندازه گیری سختی یک زل پلیمری چه روشی مناسب است؟

jungle bird

عضو جدید
برای crosslink کردن EVA از پراکسیدهای آلی به عنوان crosslink agent استفاده میشه!
البته اگر طبق معمول اشتباه نکرده باشم
و البته این هم نمی دونم که آیا از هر نوع پراکسید میشه استفاده کرد یا نه؟
دیگه خیلی دارم چرت و پرت میگم آدم وقتی قاطی میکنه نتیجه اش میشه این!

laleh z

عضو جدید
جایگزین رابر طبیعی

جایگزین رابر طبیعی

سلام . دوستان من دنبال یه جایگزین مناسب برای NR میگردم که خواصش کاملا مشابه NR باشه
چون رشتم پلیمر نیست هیچ آشنایی با پلیمرها ندارم . ممنون میشم کمکم کنید

marzie polimeri

عضو جدید
سلام در چه موردی میخواین جایگزینی انجام بدین؟مواد زیادی وجود داره ولی برای کاربردهای خاص.لطفا کاربردتونو بفرمایید

احسان32

عضو جدید
کممممککککک

کممممککککک

سلام کسی میدونه چجوری میشه نمونه سوالای دانشگاه امیر کبیر در مورد رشته مهندسی پلیمر-تکنولوژی و علوم رنگ پیدا کرد؟!!!!:cry::que::(

marzie polimeri

عضو جدید
سوالا که خیلی سخت بشه پیدا کرد.چون گویا سوالا رو بعد امتحان ازشون میگیرن!باید یه امیرکبیری پیدا کنید با حافظه خوب که سوالا یادش بیاد.اگه پیدا کردم براتون میفرستم.

marzie polimeri

عضو جدید
پلی وینیل کلراید از پلیمریزاسیون مونومر کلرورو اتیلن به دست می آید.در این روش ابتدا 180قسمت آب مقطر04.قسمت پلی وینیل الکل(بعنوان عامل تعلیق)02.قسمت دی کلرواتیلن(بعنوان عامل انتقال)002.قسمت پرکسیدلوریل(بعنوان شروع کننده)را در یک راکتور دوجداره(برای کنترل دما)ومجهز به همزن میریزندوآن را کاملا میکنند سپس تحت فشار حدود 7اتمسفر 60تا100قسمت مونومر کلروروینیل را به راکتور میفرستند و آن راتا50درجه سانتی گراد گرم میکند و مخلوط را برای مدتی حدود15ساعت بهم میزنند در این مدت مونومر به تدریج پلیمریزه میشوند ودر نتیجه فشار پایین میاید.در این شرایط هنگامی که فشار به حدود 07.اتمسفر برسدتقریبا حدود90درصد از مونومر پلیمریزه میشود سپس محصول از راکتور تخلیه و باکمک دستگاه ساتریفیوژ پلیمر کاملا تصفیه و در دمای100خشک میشود.

neda.5522

عضو جدید
:confused:
در حد یه پروژه کامل مطلب میخوام
کتاب یا مقاله ای میشناسید؟
منظورم تهیۀ گرانولش هست
با اکسترودر و اینجور چیزا......

nastaran r

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام من ارشد شیمی میخونم در مورد متاکریلوئیل کراید برا پایان نامه ام مقاله لازم داشتم لطفا کسی در این مورد اطلاعاتی داشت بهم بگه ممنون.

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من خیلی خیلی فوری در مورد پارامتر های تاثیر گذار بر نمودار مدول(الاستیکی)-دما مطلب می خوام.لطفا کمکم کنید.:cry:
سلام از این که دیر پیامتون رو دیدم و جواب میدم معذرت می خواهم احتمالا دیگه این جواب به درد تون نمی خوره ولی با این وجود براتون جواب را می نویسم امیدوارم بتونید ازش استفاده کنید
مدول الاستیک یا مدول یانگ:
روی نمودار تنش کرنش نشان می دیم که در واقع نسبت تنش به کرنش به ما مدول رو میده
عواملی از جمله دما -زمان تاثیر گذار هستند(تستcreepکه برای این منظور از wlfاستفاده می کنید)
نرخ تغییرات کرنش هم مهم می باشند
اینها از مهم ترین عوامل هستند
این یه سوال کلیه که خیلی میشه روش حرف زد مطمعنا کتاب دکتر کوکبی میتونه خیلی بهتر براتون این موضوع رو باز کنه

mitra_ziaee

عضو جدید
یه مقاله درباره شتابدهنده ها تو فرایند پخت رابرها میخوام خیلی عجله دارم نمیدونم از کجا گیر بیارم همینطور دربارهه نحوه کار کرد دستگاه xrdو هدفش مقاله میخوام لطفا اگه دارید بزارید ممنون میشم:(:(

مقاله فارسی که خیلی زیاده من تازگی اینارو خوندم:

Studies of accelerated sulfur vulcanization of styrene–butadiene rubber by N-cyclohexylbenzothiazol-2-sulfenamide in the presence and absence of dicumyl peroxide

http://uplod.ir/be9jxzca42wq/Studies_of_Accelerated.pdf.htm

Thiuram-accelerated sulfur vulcanization. IV. Zinc dimethyldithiocarbamate-accelerated sulfur vulcanization

http://uplod.ir/j5rm7bxc1dgs/Thiuram-Accelerated.pdf.htm

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود دوستان گرامی
کتاب مرجع رزین ها رو دارین؟
اطلاعاتی در مورد حلالیت رزین ها و حلال هاش میخوام
با سپاس:gol: