!!! از هم اکنون تا ارشد 93 !!!

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اماده شدن برای ارشد 93

من می خوام از الان شروع کنم واس ارشد 93 بخونم از زبان با 504 شروع کردم به خوندن

این تاپیکم گزاشتم تا اونایی که مثه من میخوان بخونن بیان اینجا با هم ی گروه راه بیاندازیم و با هم جلو بریم و در ضمن میتونیم اینجا سوالات و مشکلات همو هم حل کنیم

دفترچه سوالات کنکور ارشد IT

دفترچه سوالات کنکور ارشد (92)مشاهده پیوست 1276-IT.rar

آخرین ویرایش:

saeed_it2010

عضو جدید
سلام میکنم خدمت همه داوطلب های سال بعد.بنده یکی از کنکوری های امسال بودم که هدفم کسب یه رتبه خوب بود.از اول مهر تا روز کنکور کمتر از 8 ساعت نمیخوندم.یه جورایی اومده بودم تا رتبه دو رقمی کنکور رو کسب کنم.همه چیز خوب پیش رفت تا زمانی که سر جلسه کنکور نشستیم.وقتی سوالات رو دیدم فهمیدم که از شانس بد ما سوالات خیلی نسبت به سال های قبل تغییر کرده.به قول خودشون مفهومی شده بود.یکی از دوستام که درسش خیلی خوب بود و حتی توی دانشگاه بجای اساتید تدریس میکرد از ازمونش راضی نبود.یه جورایی باهم رقابت و رفاقت داشتیم. خیلی میخوند ولی بعد ازمون کلی از خودش دلخور بود..البته خودم زیاد از ازمونم دلخور نیستم چون از اولش با خودم طی کرده بودم که من همه تلاشمو میکنم نتیجه هرچی شد راضیم به رضای خدا.لانم حتی اگه جایی قبول نشم واسم فرقی نمیکنه چون هدفم تلاش زیاد بود که مردونه زحمت کشیدم.الان اینجام که تجربیاتم رو در اختیار شما بزارم.تجربه مهمترین عامل قبولی توی کنکوره.منو دوستم زیاد میخوندیم ولی به علت نداشتن تجربه نتونستیم از کل تواناییمون سرجلسه استفاده کنیم.نصیحت من به شما اینه که از تجربیات هر کسی استفاده نکنید.چون ممکنه راهنمای خوبی نباشن و مسیرتون درست نباشه.بهترین فرد واسه راهنمایی کسیه که حتما در کنکور شرکت کرده باشه و رتبه خوبی اورده باشه.چون یه دانشجو هرچقدرم درسش خوب باشه تا زمانی که توی جو کنکور قرار نگرفته باشه راهنمای خوبی نمیشه.اشتباه من این بود که کنکور ازمایشی ثبت نام نکرده بودم.کسی که میخاد کنکور ازمایشی ثبت نام کنه باید زودتر درسا رو شروع کنه تا زمانی که ازمون شروع شد عقب نیوفته.این بهترین حالت بود.حالت بعدیش اینه که 3 مرحله جامع رو ثبت نام کنید.راستش اگه ازمن بپرسید من پارسه یا نصیر رو پیشنهاد میکنم.اینم یادتون باشه که سرجلسه کنکور خیلی از مطالبی که خوندین رو نمیتونین سر جلسه جواب بدین.پس اگه درسی رو شروع میکنین باید با تسلط کامل بخونین.کنکور با ازمون دانشگاه خیلی فرق میکنه.حواستون جمع باشه.سعی کنین فقط به تست اکتفا نکنین.چون سوالات هر سال مفهومی تر میشه.یه نکته مهم دیگه اینکه درسارو تقسیم بندی کنین.مثلا از بین 10 درس کنکور دو گروه 4 تایی تشکیل بدین.یه روز در میون هر گروه رو مطاله کنین.دو درس دیگه رو هر روز بخونین.یکی از مزایای این روش اینه که همه کتابا تقریبا هر روز مطالعه میشه و همیشه توی ذهنتون میمونه.در صورتی که خودم این کارو نکردم و اشتباه بزرگی کردم.وظیفه ی خودم دونستم که هرچی که بلدم در اختیارتون قرار بدم.هر کسی اگه سوالی داشت پیام خصوصی بزاره چون زیاد توی سایت نمیچرخم و فقط پیام خصوصی رو چک میکنم.موفق باشید

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
عجب گروهی عجب استقبالی

ولی خوبه آ رقیب کمتر قبولی راحت تر :smile:

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
اماده شدن برای ارشد 93

من می خوام از الان شروع کنم واس ارشد 93 بخونم از زبان با 504 شروع کردم به خوندن

این تاپیکم گزاشتم تا اونایی که مثه من میخوان بخونن بیان اینجا با هم ی گروه راه بیاندازیم و با هم جلو بریم و در ضمن میتونیم اینجا سوالات و مشکلات همو هم حل کنیم

دفترچه سوالات کنکور ارشد IT

دفترچه سوالات کنکور ارشد (92)

مشاهده پیوست 136080

پاسخنامه کلیدی . مشاهده پیوست k 92.rar

نوع دفترچه : D

sahar_rostami2

عضو جدید
سلام
خیلی دوست داشتم بدونم چیکار کردی...من وقت کم آوردم چرا سوالا اینجوری بود..

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
خیلی دوست داشتم بدونم چیکار کردی...من وقت کم آوردم چرا سوالا اینجوری بود..

عالی :smile:

راستش واس این کنکور من سرمایه گذاری نکرده بودم ولی با این حال به نظر من و بیشتر دوستانم کنکور امسال خیلی اسون بود فقط ی عیب داشت چون سوالات مفهومی بودن (کنکور سال های قبل طبق گفته دوستان , بیشتر با نکته ونکته دانی حل میشد) و باید بیشترشون رو حل میکردی تا به جواب برسی زمان کم میاوردی

راستی سوالات زبان امسال واقعا اسون بود

اما نظر شخصی خودم : از سوالهای پیام نور اسونتر بود ;)

آخرین ویرایش:

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
افزایش تعداد سوالات بعضی از دروس در کنکور ارشد 92

کنکور 92

92.jpg

کنکور 91

91.jpg

افزایش تعداد سوالات اصول ومبانی مدیریت از 6 به 15

افزایش تعداد سوالات معماری کامپیوتر از
6 به 12

در عین ناباوری بدون تغییر در زمان آزمون

neda_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش واس این کنکور من سرمایه گذاری نکرده بودم ولی با این حال به نظر من و بیشتر دوستانم کنکور امسال خیلی اسون بود فقط ی عیب داشت چون سوالات مفهومی بودن (کنکور سال های قبل طبق گفته دوستان , بیشتر با نکته ونکته دانی حل میشد) و باید بیشترشون رو حل میکردی تا به جواب برسی زمان کم میاوردی

دوست خوبم یا دقیق نخوندی برا کنکور که سوالا را آسون دیدی یا تسلط نداشتی چون الان بیشتر از 2000 تا از اساتید برتر فقط برای اینهمه غلط و سوالات مشکل دار برای سنجش نامه دادن منتظر نتیجه باید موند ولی کارامسالشون غیر قابل بخشش بود

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز

برا کنکور سرمایه گذاری نکردی بخاطر همین این حرفا رو راحت میزنی دوست محترم

مسافرکوچولو

عضو جدید
سلام دوستان راست میگن اگر شماهم مثل بنده دوسال از عمرگران بهایتان را باکتاب تست میگزروندید بعدا سرکنکور میشستید میدید...کنکور سخت ومزخزفی بود امسال....! مثلا درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم جزو ساده ترین دروس کنکور بوده همه ساله ولی امسال مزخرف و وقتگیر بودن سوالها..! شادباشید

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان راست میگن اگر شماهم مثل بنده دوسال از عمرگران بهایتان را باکتاب تست میگزروندید بعدا سرکنکور میشستید میدید...کنکور سخت ومزخزفی بود امسال....! مثلا درس ساختمان داده و طراحی الگوریتم جزو ساده ترین دروس کنکور بوده همه ساله ولی امسال مزخرف و وقتگیر بودن سوالها..! شادباشید

حرف سر این نیست که کی راست میگه کی دروغ دوستان خواستن نظرمو بدونن منم نظرمو گفتم

و اینکه شما دو سال وقت گذاشتین و خوندین (اگه واقعا اینطور باش) و امسال هم قبول نشین (البته زبونم لال) دوست گلم شما توانایی شو ندارین بیخیال شین دیگه
اگه اینطور نبود کنکور امسال هر طور که بود شما باید واستون فرق نمیکرد (خودتون رو قاضی کنید ادم دوسال حدود 20 جلد کتاب رو بخونه چی میشه , حتی نوشته های رو جلدشم از حفظ میگه و همه چی رو یاد میگیره)

با این وضع که شما میگین سخت بوده نمیدونم وا...

شاید بشه گفت سوالات اشتباه زیاد داشته اما سخت بودن به هیچ وجه

موفق باشید

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

asma1300507

عضو جدید
سلام
من الان دو روزه که این سایت رو پیدا کردم واقعا عالیه
منم میخوام ارشد امتحان بدم اما دوست داشتم بهمن 92 امتحان بدم شما واسه بهمن 93 میخواید بخونید ؟دیر نیست؟
البته ناگفته نمونه که من بهمن 92 انشالا فارغ التحصیل میشم همون موقع هم دوست داشتم واسه ارشد شرکت کنم اما تا حالا چیزی شروع نکردم
میشه محبت کنید منابع و کتابهای تست رو بهم معرفی کنید
با تشکر

اسما از خرمشهر

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
من الان دو روزه که این سایت رو پیدا کردم واقعا عالیه
منم میخوام ارشد امتحان بدم اما دوست داشتم بهمن 92 امتحان بدم شما واسه بهمن 93 میخواید بخونید ؟دیر نیست؟
البته ناگفته نمونه که من بهمن 92 انشالا فارغ التحصیل میشم همون موقع هم دوست داشتم واسه ارشد شرکت کنم اما تا حالا چیزی شروع نکردم
میشه محبت کنید منابع و کتابهای تست رو بهم معرفی کنید
با تشکر

اسما از خرمشهر

سلام خیلی خیلی خوش اومدین
فک کنم اشتباه متوجه شده اید کنکور ارشد 93 در بهمن 92 برگزار می شود یعنی بهمن امسال ارشد 93 است، یا شایدم من اشتب متوجه شدم.ولی هر چی که هست من واس ارشد 93(بهمن92) می خونم ، در مورد دیر یا زود بودن باید بگم که بستکی داره به خود طرف ، اما باید بگم مصاحبه های نفرات برتر را که می خوندم بیشتر شون از اواخر مرداد شروع کردن واسه خوندن ، پس دیر نیست، زود هم نیست مطمئنا درسهایی هست که نیاز به توجه و کارکردن بیشتری دارن
مثلا کسایی مثه من که زبانشون ضعیفه باید از الان به فکر زبان باشن ، خودم دارم هر شب لغات 504 زبان رو می خونم (فقط لغت میخونم بیخیال 5 یا 6 سوال گرامری ارزش وقت گذاشتن نداره)
گفتید که نیم سال اول 92-93 فارغ میشین قصد نصیحت ندارم ولی واس شما ی پیشنهاد دارم اگه واقعا می خوایین ارشد 93 رو شرکت کنین این ترم که تموم شد بشینین واس ارشد بخونین ترم بعدشم مرخصی بگیرین به امید خدا ارشد که دادین ترم دوم 92-93 درس های باقی مونده رو می تونید ور دارید (فقط ی پیشنهاده)

اما منابع ، در این مورد خیلی جستجو کردم اخرش این شد ...

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
منابع و مراجع کنکور ارشد IT

منابع و مراجع کنکور ارشد IT

[h=2][/h]
1-گسسته. :
کتاب 4 جلدی گریمالدی ترجمه انتشارات فاطمی
گسسته بهروز قلی زاده
و گسسته پوران پژوهش
برای تست گسسته:
گسسته هادی یوسفی انتشارات پوران پژوهش

2- ساختمان داده ها
ساختمان داده ها و الگوریتم های هورویتز
ساختمان داده پوران پژوهش.

تست: ساختمان داده ها، دکتر مقسمی
ساختمان داده ها، هادی یوسفی

3- طراحی الگوریتم

مقدمه ای بر طراحی الگوریتم،معروف به (2جلدی)CLRS.

طراحی الگوریتم،دکتر محمود نقیب زاده
طراحی الگوریتم پوران پژوهش

تست : راهیان ارشد ، مقسمی

4- مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).

پارسه

پوران پژوهش

5- شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری، اندرو اس تننباوم، ترجمه ی ملکیان، زارع پور و پدرام.

کتاب شبکه های کامپیوتری کراس و راس ترجمه حاج رسولیها

پارسه دکتر حقیقت

کتاب تست: 300 مسئله حل شده دکتر فتحی

6-اصول ومبانی مدیریت

منبع اصلی : مبانی مدیریت/ استیفن رابینز/ ترجمه محمد اعرابی، محمدعلی رفیعی، بهروز اسراری

مبانی مدیریت/ استیفن رابینز
اصول مدیریت دکتر رضائیان

7- پایگاه داده ها

اصول طراحی پایگاه داده ها، دکتر روحانی رانکوهی.

تست: پایگاه داده ها، مقسمی.
پایگاه داده ها / راهیان ارشد/جلد 3

8- هوش مصنوعی

هوش مصنوعی، نوشته ی راسل و نوروینگ.

فهیمی

تست : مهندسی کامپیوتر، راهیان ارشد، جلدچهارم.
هوش مصنوعی/مهدیه شادی/ انتشارات پوران پژوهش

9- سیستم عامل

سیستم عامل، استالینگز.
پوران پژوهش
جزوه ی پارسه

تست: سیستم عامل، مقسمی، درس و کنکور.

10- معماری کامپیوتر

معماری کامپیوتر، موریس مانو.

معماری کامپیوتر پترسن

جزوه اجلالی

تست: معماری کامپیوتر هادی یوسفی انتشارات پوران پژوهش
معماری کامپیوتر مقسمی/ انتشارات علوم پایه

Empire Neama

عضو جدید
سلام
آقا بسم الله
برای همکاری بیشتر لطفا بفرمایید گزارش دروس خونده شده رو بنویسیم یا خلاصه نویسی کنیم upload کنیم ، طبق یه برنامه هماهنگ پیش بریم یا........
ممنون

sahel_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگر اينكه 2 رقمي بيارين ....هيچ اميدي نيس برا قبولي ارشد رشته آي تي...!!!!!:w05:

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام
آقا بسم الله
برای همکاری بیشتر لطفا بفرمایید گزارش دروس خونده شده رو بنویسیم یا خلاصه نویسی کنیم upload کنیم ، طبق یه برنامه هماهنگ پیش بریم یا........
ممنون

فعلا که خوردیم به امتحانات

nerdy

کاربر فعال
امید داشته باشین بابا

خصوصا دخترا که سربازی هم ندارن دیگه چه دغدغه ای دارن؟؟(البته جز شوهر):D

ما پسرا بدبخت نمیدونیم به کار فکر کنیم یا سربازی یا درس

نه جون من این عدالته؟؟:w04:

Empire Neama

عضو جدید
امید داشته باشین بابا

خصوصا دخترا که سربازی هم ندارن دیگه چه دغدغه ای دارن؟؟(البته جز شوهر):D

ما پسرا بدبخت نمیدونیم به کار فکر کنیم یا سربازی یا درس

نه جون من این عدالته؟؟:w04:
یکی از همکلاسیام (خانم بود) میگفت خدمت ما یک عمر خونه شوهره....
خدمت که ترس نداره nerdy جان
من شخصا صبح تا عصر از از اسلام و انقلاب دفاع میکنم بعد هم سنگر رو تحویل میدم میام خونه پای درسم

nerdy

کاربر فعال
والا منم نگفتم که ترس داره :surprised:

میگم یعنی مخمونو درگیر میکنه

البته همه هم مثل تو این شانسو ندارن که عصر تحویل بدی بیای سر درست

آخرین ویرایش:

sahar_rostami2

عضو جدید
سلام
آقا بسم الله
ممنون

منم موافقم...دوستان یه همکاری داشته باشین! چقد سوت و کوره این تاپیک!

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ماشالا دوستان
کسی بیداره؟
صلاح میدونین ی کم فعالیت کنین

شخصا تو فکرش بودم . اما چون درگیر کارای پروژم بودم گزاشته بودم واس چند روزه دیگه. ولی خب از همین الان امادگی کاملم رو برای شروعی مطمئن اعلام میکنم

به امید خدا

دوستان اگه نظری پیشنهادی دارند ارائه بدند تا شروع کنیم .

مثلا : از چه درس هایی شروع کنیم . تا کجا پیش بریم . تا کی فرصت هست . کی برای رفع اشکال دوباره جمع شیم و ... ؟؟؟

آخرین ویرایش:

Empire Neama

عضو جدید
راههای رسیدن به خدا زیاده اخوی
پیشنهادم اینه:
ی پکیج در نظر بگیریم و یک بازه زمانی
مثلا کتابهای سیستم عامل و معماری و زبان هرکدوم مبحث اول به مدت 4 روز....روز پنجم میایم اینجا رفع اشکال و غیره
فقط سریع که از شنبه شروع کنیم

Saoshiyant

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
راههای رسیدن به خدا زیاده اخوی
پیشنهادم اینه:
ی پکیج در نظر بگیریم و یک بازه زمانی
مثلا کتابهای سیستم عامل و معماری و زبان هرکدوم مبحث اول به مدت 4 روز....روز پنجم میایم اینجا رفع اشکال و غیره
فقط سریع که از شنبه شروع کنیم

به این دلیل از نام خدا استفاده کردم که چنانچه هر کدوم از ما تمام تلاشمون رو کردیم اما به هر دلیل موفق نشدیم رتبه خوبی بیاریم لطمه زیادی نخوریم و پیش خودمون فک کنیم که حتما حکمتی در کار بوده . اخه طبق گفته اکثر بچه هایی که سالهای قبل ارشد دادن یکی از عوامل مهم برای قبولی و رتبه خوب آوردن توی ارشد
شانس

و اما منم با شما برای شروع هر چه زودتر موافقم

من قبلا پکیج پارسه رو تهیه کردم.

و اما نحوه ی خوندن (فقط ی پیشنهاده ) : به این صورت که هر کدوم از اون کتابها که قرار شد بخونیم از پکیج میزاریم جلومون شروع می کنیم به خوندن (مبحث به مبحث) . وقتی یک مبحث رو خوندیم باید بفهمیم که طریقه خوندنمون درسته یا نه پس در مورد همون مبحث چند تا تست میزنیم اگه تونستیم تست ها رو درست بزنیم که این یعنی شیوه خوندمون درسته وعلاوه بر این از درست زدن تستها میشه نتیجه گرفت که کتابی که خوندیم توی این مبحث کامل بوده و تقریبا همه چیز رو پوشش داده
اما اگه نتونستیم تست ها رو بزنیم یا روش خوندمون اشتباه بوده و یا کتابی که خوندیم کامل نبوده و باید مبحث رو از روی یک کتاب مرجع بخونیم.

بالا