حجاب برای زن باید باشه....(لطفا نظراتتون بیان کنید...)

Theoden

عضو جدید
اقای theodenصلا حرفهایی رو که زدین نمی پذیرم...اسمش رو هرچی می خواین بذارین...

خوشحال میشم با دلیل علمی، همون آیه ای که براتون در مورد نحوه به وجود آمدن انسان گذاشتم رو با دلیل علمی هم ردش کنین.
اگر روی اعتقاداتتون و از روی ترس نمیتونین قبول کنین، مشکلی نیست دوست خوب.
حق با شماست که قبول نکنین چون ممکنه دردسرهای آسمانی براتون پیش بیاد اگر شک و تحقیق کنین.
موفق باشید.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
خیلی جالبه که شما در اعتقاداتی که برای دیگران مقدس ومهمه تخته گاز اشکال تراشی میکنیدآفرین به این همه پشتکار

متاسفانه آدمهای بی اعتقاد به مسائل دینی خیلی بهتر میتونند حرفهای خودشون رو با مدرک ودلایلی که پوچ وبی معنی ولی مزین وآراسته جلوه میکنه ارائه بدن وافراد متدین وبا اعتقاد بدلیل مطالعه کم وسطحی وگاهی نداشتن مطالعه در امور دینی نمیتونند توی این جور بحث ها با افرادی مانند شما ،از همون اول کار دهانتون رو ببندد تا مسئله به اینجا کشیده نشه که شما بعداز انکار صحبتهای افراد دینی ،گستاخی رو به حدی برسونید که مقدس ترین کتاب آسمانی رو زیر سوال میبرید
من موندم بچه های تلار اسلام وقرآن کجان؟؟

*avast*

اخراجی موقت
خیلی جالبه که شما در اعتقاداتی که برای دیگران مقدس ومهمه تخته گاز اشکال تراشی میکنیدآفرین به این همه پشتکار

متاسفانه آدمهای بی اعتقاد به مسائل دینی خیلی بهتر میتونند حرفهای خودشون رو با مدرک ودلایلی که پوچ وبی معنی ولی مزین وآراسته جلوه میکنه ارائه بدن وافراد متدین وبا اعتقاد بدلیل مطالعه کم وسطحی وگاهی نداشتن مطالعه در امور دینی نمیتونند توی این جور بحث ها با افرادی مانند شما ،از همون اول کار دهانتون رو ببندد تا مسئله به اینجا کشیده نشه که شما بعداز انکار صحبتهای افراد دینی ،گستاخی رو به حدی برسونید که مقدس ترین کتاب آسمانی رو زیر سوال میبرید

بهشون پیام دادی؟
برو به مدیر و دو سه تا از بچه ها پیام بده حتما" میان.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
زنان برای پوشش خود باید آزادی انتخاب داشته باشند .
یعنی انتخاب با حجاب بودن و یا بی حجاب بودن .
با حجاب بودن هیچ دلیلی بر پاک بودن و درجه ی بالای انسانی هیچ زنی نیست همچنان که بی حجاب بودن دلیلی بر نفس خراب و غیر انسانی هیچ زنی نیست.
مشکل آنجاست که یکی از دوحالت با حجاب یا بی حجاب بودن اجباری شود .
در این زمان معضلی به نام بدحجابی ظهور خواهد کرد که هم جلوه ی محجبه ها و هم بی حجاب ها را خدشه دار می کند .

باید دقت داشت بی حجاب بودن و بدحجاب بودن تمایزی کامل از هم دارند ولی متاسفانه در جامعه ما این دو موضوع به دلیل عدم لمس فرهنگ ما با بی حجابی ، اشتباه گرفته می شوند .

و در آخر باید مجددا اشاره کرد که تنها در صورت اجباری بودن حجاب یا بی حجابی معضل بدحجابی ظهور خواهد کرد .

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشحال میشم با دلیل علمی، همون آیه ای که براتون در مورد نحوه به وجود آمدن انسان گذاشتم رو با دلیل علمی هم ردش کنین.
اگر روی اعتقاداتتون و از روی ترس نمیتونین قبول کنین، مشکلی نیست دوست خوب.
حق با شماست که قبول نکنین چون ممکنه دردسرهای آسمانی براتون پیش بیاد اگر شک و تحقیق کنین.
موفق باشید.
آره این درسته که من حاضر نیستم با شما بحث کنم چون من به قران ایمان اوردم و برای ایمان اون قدر دلیل دارم که فطرتمو خودمو شعورم رو قانع کنه...
ولی مثل شما به صورت آن لاین دنبال ایراد دراوردن و شک کردن و عیب گذاشتن رو قران نیستم که هر روز همراه امثال شما به مقابله به مثل بپردازم
این وطیفه ادم هایی هست که این شغل و حرفه رو انتخاب کردن...

ixabedi

کاربر فعال
کسانی که ادعای دین داری می کنن با ارائه دلایل از اعتقادتشون دفاع کن نه فرافکنی و توهینو عصبانیت...

تقلید کورکورانه همین دیگه وقتی از عقل تون کمک نگیرید و هر کسی هر چی گفت پذیرفتید این طوری توش می موندید...

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز

موی گربه و بزاق دهانش ده ها بار از موی سگ و بزاق سگ و... خطرناک تره، اما گربه نجس نیست و سگ نجسه، حکمت اینم با اسلام توضیح میدین؟

دوست خوب هر چیزی که خطرناک باشد نجس شناخته نمی شود.
اگر خداوند یا پیامبر(ص) و معصومان(ع) از عملی نهی نموده اند، یا به خاطر مفسده و ضرری است که اجتناب از آن لازم است و یا بخاطر مصلحتی است که در ترک آن عمل می باشد. چنانکه قوم یهود از ماهیگیری در روز شنبه نهی شدند تا در این روز که روز تعطیلی آنها بود، دست از صید بکشند و به مراسم عبادتِ آن روز بپردازند.خداوند بخاطر مصلحتِ عبادت، آنها را از ماهیگیری نهی کرد، و لازم نیست بگوییم خوردن ماهی ها در آن روز ضرر داشته که موجب این حکم شده.

ixabedi

کاربر فعال
اگر خداوند یا پیامبر(ص) و معصومان(ع) از عملی نهی نموده اند، یا به خاطر مفسده و ضرری است که اجتناب از آن لازم است و یا بخاطر مصلحتی است که در ترک آن عمل می باشد. چنانکه قوم یهود از ماهیگیری در روز شنبه نهی شدند تا در این روز که روز تعطیلی آنها بود، دست از صید بکشند و به مراسم عبادتِ آن روز بپردازند.خداوند بخاطر مصلحتِ عبادت، آنها را از ماهیگیری نهی کرد، و لازم نیست بگوییم خوردن ماهی ها در آن روز ضرر داشته که موجب این حکم شده.

یعنی خدا هم گول مردم میزنه

خدا که خیلی بزرگه چه نیاز ی به عبادت یه عده و اونم در روز شنبه داره که بخاد اینطوری عمل کنه

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسانی که ادعای دین داری می کنن با ارائه دلایل از اعتقادتشون دفاع کن نه فرافکنی و توهینو عصبانیت...

تقلید کورکورانه همین دیگه وقتی از عقل تون کمک نگیرید و هر کسی هر چی گفت پذیرفتید این طوری توش می موندید...
از نظر من تقلید از امثال شما کورکورانه است و شما هرکسی هستید
نه تقلید از قران و کلام خداوند...
اینه اختلاف نظر ما و شما

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی خدا هم گول مردم میزنه

خدا که خیلی بزرگه چه نیاز ی به عبادت یه عده و اونم در روز شنبه داره که بخاد اینطوری عمل کنه
خداوند تبارک و تعالي روز شنبه را براي يهوديان به عنوان روز استراحت قرار نداد بلكه خودشان اين ابتكار را به خرج دادند و روز شنبه را روز استراحت و تعطيلي قرار دادند، و چنين روزي (تعطيلي روز شنبه) در اديان قبلي نبوده و به خوبي معلوم نيست كه آن ‌ها چه روزي را روز استراحت و تعطيلي خود قرار مي‌دادند.
تعطيلي روز شنبه براي عدّه ‌اي از يهوديان آن زمان به خاطر مسئله امتحان در صيد نكردن ماهي از رودخانه و منع شدن آن‌ ها از اين كار به عنوان اصحاب سبت بود و در واقع روز عبرت گرفتن براي آن عده بود كه مي‌بايست آن روز را تعطيل كنند و در آن انديشه نمايند و استراحت در آن روز نيز در واقع به خاطر ماهي ‌ها بود تا بتوانند براي نوشيدن آب شيرين آزاد باشند و در اين فاصله يهوديان نيز بتوانند استراحت كنند.

EECi

مدیر بازنشسته
سوره طارق آیه 7:
انسان از کمر مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد.

در به وجود امدن انسان کمر مرد و سینه زن کوچکترین دخالتی ندارد، اما تا همین صد سال پیش پیرو همین باور قدیمی، مردم فکر میکردند اسپرم مرد در کمرش هست و برای زن در سینه هایش !!!!
اینا باهم ترکیب میشن و آدم خلق میشه.

سلام اسی عزیز ، عذر میخوام منظورم تئودن بود:redface:
من به این خاطر در این بحث شرکت می کنم چون می دونم که شما انسان شریفی هستی و بدنبال حقیقت و گرنه حوصله بحث های فرسایشی ندارم و اگر فرد دیگه ای بود به هیچ وجه حاضر به بحث نمی شدم

این ایه ای که قرار دادی در حقیقت بدترین ترجمه از این ایه قران بوده ، پیشنهاد می کنم به ریشه این کلمات در ادبیات عرب قدیم مراجعه کنی تا برسی به این نتیجه که :
1- کلمه " صلب "می تونه معنی پشت رو بده !( واقعا نمی دونستم چطور بنویسم تا عفت عمومی حفظ بشه!)
2- کلمه" ترائب "به معنی دو پای ران هست و در این ایه انحصارا صحبتی از وجود زن نشده

حالا ممکنه این سوال پیش بیاد که چرا خدا بطور واضح نیومده و صحبت بکنه ، اون طور که من قران کریم رو با تفسیر خوندم متوجه شدم در قرآن نوعی شرم و حیا وجود داشته ، این شرم رو میشه از عدم استفاده واژه جماع در قران هم دید و بجای این واژه از مفهوم نزدیک تر یعنی کلمه " نزدیکی" استفاده شده است ، البته به معنای بی ارزش بودن رابطه جنسی در اسلام نیست و اتفاقا اسلام یکی از کاملترین دین ها در این مورد خاص هم هست ، بیشتر بخاطر حفظ حرمت حالت روحانی و جدایی انسان عالم مادی در هنگام قرائت قران ، این اتفاق افتاده تا لحظاتی در اوج عرفان رو تجربه کنه

یه بنده خدایی گفت میدونی کی میتونی اوج ادبیات ژرمن ها رو بفهمی؟
من هم گفتم خب!
گفت : وقتی به ادبیات آلمانی مسلط بشی

و تعمیم این قضیه به زبان فوق العاده جالب عربی
-------

در بخشی هم یه کاربر اومدن حرف از جدایی اب ها در دریا هایی در اروپا زد ! در ان ایه خاص به نظر من، قران به جریان های سیال ابی در اقیانوس ها اشاره کرده که گاها در سیال های خاص اب شیرین جاری هست

:gol:

آخرین ویرایش:

Theoden

عضو جدید

آقای محترم با نام کاربری عددی !!!
اولا فرق توهین رو با مخالفت متوجه باش، بی اعتقاد و گستاخ هم خودتی.
هرکس باورهای شما رو باور نداشت اسمش بی اعتقاد نیست، چون اونی که شما باورش داری اسمش فقط واسه شما اعتقاد هست نه دیگران.
اینکه من فقط با طوطی هایی بحث کنم که مدام حرفای دیگران رو تکرار میکنن، چه ارزشی داره.(خودت سبب این لحن تند شدی)

یک کم از دانش خودت عرضه کن، من رو یاد بچه ای انداختی که تو کوچه دعواش میشد، بدو میرفت میگفت بابا بیا این داره منو اذیت میکنه.
باشه ناراحت میشی دیگه اذیتت نمیکنم، تشریف ببرین با بزرگترتون از همون تالار اسلامتون تشریف بیارین.

این صحبت ها توهین نیست، چون هیچ کلمه رکیکی از زبان من خارج نشده، شما یا یک پدیده رو قبول داری یا نداری، حالا اون پدیده میخواد مقدس باشه یا نباشه.
اینکه کسی عنوان کنه قبول نداره، یعنی توهین کرده !!!

حکایتی داریم با شما مذهبیون !!!!
آیه در مورد خلقت انسان از کمر مرد و سینه زن میارم و علم رو دقیق میگم که کامل این باور قدیمی رو رد میکنه، میفرماید دلایلت پوچ و بی معنی هستند !!!
به چی میگی با معنی؟؟!!!!!!!!

Theoden

عضو جدید

بله، ولی تفاوت های سگ و گربه رو در نجاست توضیح بدین، سپاسگزار میشم.
چون مدعی هستین اینا حکمتی داره، من مدعی هستم هیچ حکمتی نداره و یکسری مسائل تجربی هست که اونزمان رخ میداده و برای جلوگیری از فاجعه، حکم میدادن.

این صید ماهی هم که مثال زدین، یکی دیگر از همون مثال ها بود که نشان میده پیروان ادیان ابراهیمی، اول از روی ترس یک چیزی رو میپذیرن، سپس چون چاره ای پیش روی خودشون نمیبینن و جرات مخالفت و دیدن عقوبت هم ندارند، در برابر اون حکم تعظیم میکنند.
که خدای یهود گفته ماهیگیری در شنب حرامهچرا، سئوال ممنوع چون خدای یهود گفته، حالا کی گفته خدای یهود همون خالق جهان هست، معجزه موسی، کی معجزه موسی رو ذکر کرده، کتاب تورات، کتاب تورات نوشته کیه، خود موسی !!!!!!

دقت میکنین، در یک دایره، این باورها تماما خودشون خودشون رو صحه گذاری میکنند.

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله، ولی تفاوت های سگ و گربه رو در نجاست توضیح بدین، سپاسگزار میشم.
چون مدعی هستین اینا حکمتی داره، من مدعی هستم هیچ حکمتی نداره و یکسری مسائل تجربی هست که اونزمان رخ میداده و برای جلوگیری از فاجعه، حکم میدادن.

این صید ماهی هم که مثال زدین، یکی دیگر از همون مثال ها بود که نشان میده پیروان ادیان ابراهیمی، اول از روی ترس یک چیزی رو میپذیرن، سپس چون چاره ای پیش روی خودشون نمیبینن و جرات مخالفت و دیدن عقوبت هم ندارند، در برابر اون حکم تعظیم میکنند.
که خدای یهود گفته ماهیگیری در شنب حرامهچرا، سئوال ممنوع چون خدای یهود گفته، حالا کی گفته خدای یهود همون خالق جهان هست، معجزه موسی، کی معجزه موسی رو ذکر کرده، کتاب تورات، کتاب تورات نوشته کیه، خود موسی !!!!!!

دقت میکنین، در یک دایره، این باورها تماما خودشون خودشون رو صحه گذاری میکنند.
من گفتم مصلحت نگفتم حکمت.
شما از هر جواب سوالی و از هر سوالی سوال دیگه در میارید که اینجا نمیشه به همش جواب داد و در ضمن من هم عالم به کل نیستم،لطف میکنید بگید دین شما چیه؟ چون شما دین مارو میدونید و می پرسید ولی ما اطلاعی از دین شما نداریم!

Theoden

عضو جدید

سلام اسی عزیز ، عذر میخوام منظورم تئودن بود:redface:
من به این خاطر در این بحث شرکت می کنم چون می دونم که شما انسان شریفی هستی و بدنبال حقیقت و گرنه حوصله بحث های فرسایشی ندارم و اگر فرد دیگه ای بود به هیچ وجه حاضر به بحث نمی شدم

این ایه ای که قرار دادی در حقیقت بدترین ترجمه از این ایه قران بوده ، پیشنهاد می کنم به ریشه این کلمات در ادبیات عرب قدیم مراجعه کنی تا برسی به این نتیجه که :
1- کلمه " صلب "می تونه معنی پشت رو بده !( واقعا نمی دونستم چطور بنویسم تا عفت عمومی حفظ بشه!)
2- کلمه" ترائب "به معنی دو پای ران هست و در این ایه انحصارا صحبتی از وجود زن نشده

سلام جواد مسی عزیز، ببخشین منظورم آیدین بود. :redface:
منم حوصله بحث های فرسایشی رو ندارم، علاوه بر تهمت های فراوان اعتقادی، گویا تهمت هایی با افراد دیگر هم میتونین بزنین.
اگه ثابتش کنین که بهتره، عجب !!!!!!!!

این معانی هم که اشاره کردین، رو تو هیچ ترجمه ای ندیدم.
پس با یک مترجم خبره طرف هستم، بررسی میکنم ببینم ریشه این معانی رو از کجا آوردین. :gol:

• Like
واکنش ها: EECi

EECi

مدیر بازنشسته
سلام جواد مسی عزیز، ببخشین منظورم آیدین بود. :redface:
منم حوصله بحث های فرسایشی رو ندارم، علاوه بر تهمت های فراوان اعتقادی، گویا تهمت هایی با افراد دیگر هم میتونین بزنین.
اگه ثابتش کنین که بهتره، عجب !!!!!!!!

این معانی هم که اشاره کردین، رو تو هیچ ترجمه ای ندیدم.
پس با یک مترجم خبره طرف هستم، بررسی میکنم ببینم ریشه این معانی رو از کجا آوردین. :gol:

اتفاقا اقا جواد یکی از اعضای قدیمی و دوستان خوب من در سایت هست و برام جالبه شما با این عضویت کوتاه چطور ایشون رو میشناسید:D
من عذر می خوام که در مورد شما قضاوت کردم تئودن گرامی ، امیدوارم مثل شخصیت آواتارت یه انسان حقیقت طلب باشی و تسلیم در برابر حق

اون جمله معروف که دوست عزیزم اقای اسی میگفت :
در پناه حق

حامدیا

اخراجی موقت
سلام دوستان ...
.
ب نظر من با این جور حرفا وشعار دادنا چیزی حل نمیشه مشکل امروز اجتماع جامع ما مال ادمای مثل ما نیست ک با حرفا صحبت حل بشه مشکل از ی جایی شروع میشه ک ماها نمیتونیم کاری بکنیم ...
.
موفق باشید...
.

سلام دوستان ....
سوال از دوست محترممون .....
مشکل از کجاست؟
رئس جمهور؟
رئیس مجلس قوه قضایه در کل مسولان ؟
ما تا کی می خوای به این صحبتا ادامه بدیم و این صحبتای تکراری که مشکل بالا بالاهاست
بابا همون بالا بالا ها هم از پایین شروع کردن همون اول بالا نبودنا
یه مسعله ای دیگه تا کی نمیخوایم تنها تحرکی از خودمون نشون ندیم روی خودمون کمی کار نکنیم
فقط بگیم مشکل بالا هاست ........
تو خودت و بچسپ خودت خوب باش ....
بارها گفتم تا زمانی که تک تک مردم درست نشن جامعه ما شکل خوبی نمیگیره

حامدیا

اخراجی موقت
میبینیم چرا خانما اینقدر به شوهرانشون مشکوکن. چرا اینقدر درو وبرمون پر شده از این حرفا ؟
چون این روزها هه چی دروغ شده و بوی خیانت می ده .... طرف با هزار آرزو با یه مرد ازدواج می کنه و بعدش هم هیچ اهمیتی
نداشته که مرده چی می کنه ... فقط زنا باید بخاطر ریز و درشت زندگی گذشت کنن ... این پیام این روزا واسه زناست گذشت ...

چرا آرامش از خیلی خونه ها رفته ؟؟ باور کنید مال همین بی حجابیه
نه اونقدرها هم .. مرد باید چشم پاک باشه ... خوب این روزا که نت پر از این جور عکسا و فیلم ها .. تو خیابون نه تو نت ... چی بگم ...

بی حجابی منبع اصلی فساد هست و می تونیم بگیم از زن شروع میشه ... ولی من اینو بگم که مرد و زنای این دوره واقعا در همه امور نوبر هستن ...
جالبه ممنون

حامدیا

اخراجی موقت
چون انگار مردا لولو هستن باید خودشون از دید مردا پنهان کنن ..........من چادر سرم نکردم ونمیتونم تو همچین گرمای بایه تیشرتش میریم بیرون میپزیم وای به حال چادر...........خیلی از حجاب ها معیار کلی قران رو دارن چرا باید از چادر استفاده کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.ومنظورم از اینکه ما قبل از اسلام هم حجاب داشتیم تاکید بر داشتن حجاب بودش

ما قبل از اسلام هم حجاب داشتیم حرف شما درست آیا قبل از اسلام بهونه گیری میکردن که چادر گرمه؟

اینکه هوا گرمه و فلان و اینجور حرفا همون دختری که حجاب نداره و میگه گرمه
باید ببینیم در زمستون چجور لبا میپوشه من دیدم شما هم توجه کنید دوستان ببینید به چه نتیجه ای میرسید

Theoden

عضو جدید
اتفاقا اقا جواد یکی از اعضای قدیمی و دوستان خوب من در سایت هست و برام جالبه شما با این عضویت کوتاه چطور ایشون رو میشناسید:D
من عذر می خوام که در مورد شما قضاوت کردم تئودن گرامی ، امیدوارم مثل شخصیت آواتارت یه انسان حقیقت طلب باشی و تسلیم در برابر حق

اون جمله معروف که دوست عزیزم اقای اسی میگفت :
در پناه حق

من تازه وارد نیستم آیدین جان. چرا فکر کردی تازه واردم؟
اتفاقا مدیریت محترم شما یوزر من رو نزدیک دو سالی هست بایکوت کرده، مجازات حبس ابد زده !!!!
فکر میکردم تیز تر باشین و تشخیص بدین من کی هستم، چون با خودت زیاد بحث داشتم ولی تاپیک هام پاک شدن !!!.
جواد مسی هم چون سریعا اومد تو پروفایلم گفتم، البته بنده بیشتر با مدیریت فلق آشنا هستم تا ایشون.

اما این اواخر که دیگه با اخراج های گسترده و کاربرانی که کمترین بی احترامی رو داشتن و مخالفتون بودن و دنیایی از ارادت رو بهشون دارم، دیدم جوی کاملا یکطرفه و دلپذیر برای خودتون ایجاد کردین.
مدت کوتاهی برگشتم، اینم گزارش بدین ادمین سایتتون به زودی بایکوت میکنه، نگران نباشین، همه با شما در این سایت همصدا خواهند شد و این ارمغان اسلامه یعنی حذف همه مخالفانش در کنار شعار و فقط شعار در دین اجباری نیست!!!.

اما در مورد معنی این لغاتی که گذاشتین، تمامی ترجمه هارو نگاه کردم تو هیچکدوم این معانی نبود.
ممنون میشم بگین از کجا آوردین.

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا مدیریت محترم شما یوزر من رو نزدیک دو سالی هست بایکوت کرده، مجازات حبس ابد زده !!!!
فکر میکردم تیز تر باشین و تشخیص بدین من کی هستم، چون با خودت زیاد بحث داشتم ولی تاپیک هام پاک شدن !!!.
جواد مسی هم چون سریعا اومد تو پروفایلم گفتم، البته بنده بیشتر با مدیریت فلق آشنا هستم تا ایشون.

اما این اواخر که دیگه با اخراج های گسترده و کاربرانی که کمترین بی احترامی رو داشتن و مخالفتون بودن و دنیایی از ارادت رو بهشون دارم، دیدم جوی کاملا یکطرفه و دلپذیر برای خودتون ایجاد کردین.
مدت کوتاهی برگشتم، اینم گزارش بدین ادمین سایتتون به زودی بایکوت میکنه، نگران نباشین، همه با شما در این سایت همصدا خواهند شد و این ارمغان اسلامه یعنی حذف همه مخالفانش در کنار شعار و فقط شعار در دین اجباری نیست!!!.

اما در مورد معنی این لغاتی که گذاشتین،
تمامی ترجمه هارو نگاه کردم تو هیچکدوم این معانی نبود.

سلام
میشه بگید منظورتون از تمامی ترحمه ها چیه؟؟
تا ما هم منابع شما رو بدونیم.

kave8

عضو جدید
درود بر شما.همینه،حرف حق رو زدی. هرکس مسلمان و مخصوصا از نوع شیعه اش نباشد مشکل بنیادی دارد.خوش به سعادتتون که به برکت ولادت در خاورمیانه و کشور ایران اسلامی، بر حق ترین باور دنیا یعنی شیعه نصیبتان شده و مشکلی ندارین.مارو هم از دعای خیرتون بی نصیب نذارین.
حرفای تو درست حق باتو ولی اینجا من یکی دیگه نظر نمیدم طرز فکر تم بدرد زنگ تفریح میخوره البته ببخشید........... بچه ها بای بای

حامدیا

اخراجی موقت
چه اهعمیتی داره صدر اسلام تو صحرای عربستان ملت چی میپوشیدن؟
اصلا خود محمد بن عبدالله میگفت پوشش فقط چادر، عقل شما آدم ها در اینهمه سال هنوز به 1400 سال پیش هست که براتون حد و حدود پوشش تعیین کنند؟

اگه یک آدمی رو فکر کردین آدم خوبیه، چادر سر میکرد، شما ها هم باید چادر سرتون کنین؟
واقعا درباره اسلام چی فکر کردین؟ دستورات آسمانی که تا ابدالدهر باید اجرا باشن؟

همه این ادیان و احکام و... کار خود آدم هاست، که انسان ها از روی بیچارگی مجبور شدن بهشون پناه بیارن.
فکر میکنن خالق جهان نشسته براشون حد پوشش تعیین کرده، موی زن دیده بشه یا نشه !!!!

چقدر انسان ها ساده اند و مردم خاورمیانه ساده تر.
ای کاش خدایی که بهش باور داشتند کمی مدرن تر بود.
به نظر خودت دوست محترم زیادی سطحی نگاه نمیکنی به موضوعات مختلف؟
چه ربطی داره که نیگا کنیم یه آدم خوب چه لباسی میپوشه تا ما هم همین کار و بکنیم آیا یک آدم صرفا در برخی کارها خوب به نظر شما بدون عیب و نقص هستش ؟آیا همه کاراش درسته؟
من متوجه نشدم اسلام برای چند هزار سال پیش بود پس الان باید دین جدید و و جایگزین کنیم ؟
آیا با تاملی کوچک در قران چیزی دستگیرتون نشده ؟
در قرآن برخی رفتارها رو گناه کبیره تلقی شده به چه دلیل شده ؟ مثال دروغ گفتن و غیبت و تهمت این دلیلش است برای بوجود آمدن کدورت اختلاف و مسائلی که این رفتار زشت به همراه می یاره
آیا در این دوره این اعمال گناه این عواقب و به همراه نداره ؟ اون قوانین برا چندین هزار سال پیش هستش پس الان کاربردی داره

چند دیقه فکر کن گفتم فکر کن همینجوری چیزی نگو با این حرفای که زدی من احساس میکنم اصلا به هیچ عنوان نمیخوای این مغز و وادار به فکر کردن بکنی
فکر کن وبعد بگو آیا واقعا قوانین اسلام این دوره جواب نمیده یک کثال زدم ببین جواب میده یا نه ؟
گفته غیبت و دروغ و تهمت و امثال اینها گناه هستش گناه کبیره و انجام ندین ؟ دلیل داره چون عواقبی به همراه داره که کوچکترینشو گفتم

Theoden

عضو جدید
سلاممیشه بگید منظورتون از تمامی ترحمه ها چیه؟؟تا ما هم منابع شما رو بدونیم.

سلام.
معروف ترین ترجمه های قرآن.
تماما پشت و سینه زن معنا کردن.
عرض کردم، شما اون معانی رو از هر مرجعی هست معرفی کنین برم ببینم.
میتونین به سایت زیر مراجعه کنین و معنی رو ببینین:
parsquran.com

يَخْرُجُ مِن بَيْنِ الصُّلْبِ وَالتَّرَائِبِ ﴿۷﴾

فولادوند: از صلب مرد و ميان استخوانهاى سينه زن بيرون مى‏آيد

مکارم: آبي كه خارج مي‏شود از ميان «پشت» و «سينه‏ها

خرمشاهی: كه از ميانه پشت و سينه‏ها بيرون آيد

Theoden

عضو جدید
چند دیقه فکر کن گفتم فکر کن همینجوری چیزی نگو با این حرفای که زدی من احساس میکنم اصلا به هیچ عنوان نمیخوای این مغز و وادار به فکر کردن بکنی فکر کن وبعد بگو آیا واقعا قوانین اسلام این دوره جواب نمیده یک کثال زدم ببین جواب میده یا نه ؟گفته غیبت و دروغ و تهمت و امثال اینها گناه هستش گناه کبیره و انجام ندین ؟ دلیل داره چون عواقبی به همراه داره که کوچکترینشو گفتم

حامد خان، کسی مشکلی با دستورات اخلاقی نداره.
اینکه گفته دروغ نگین و غیبت نکنین، ربطی به دین نداره، در حوزه اخلاقه، تو همه آیین ها از بودا گرفته تا سرخپوستی، دروغ گویی رو نکوهش کردن چون سبب از بین رفتن اعتماد در جامعه میشه.
بحث ما سر حوزه های اخلاقی دینی نیست که این موارد رو هم از گذشته آدم ها گرفته.

گویا شما فکر کردین اولین کسی که در دنیا توصیه کرده دروغ نگین و تهمت نزنین و موارد مشابه دیگر، اسلام بوده !!!
این موارد تو همه اخلاق ها هست.
اخلاقی بودن یکسری مطالب چیزیو عوض نمیکنه.

EECi

مدیر بازنشسته

اما در مورد معنی این لغاتی که گذاشتین، تمامی ترجمه هارو نگاه کردم تو هیچکدوم این معانی نبود.
دوست خوبم ، اول از همه باید بگم به پروفایل چند تن از دوستان که حدس میزدم شما باشی سر زدم و خوشبختانه همه سر جاشون بودند!
هر چه قدر فکر می کنم به یاد نمیارم ، اگر ممکنه و اگر مایلی در پست خصوصی واسم بگو

من همیشه از اخراج کاربران متاسف شدم ولی باید بدونید که بحث های بنیادین ( با وجود اینکه بسیار مفید است) ولی اغلب با توهین و... همراه هستند
دلیلش هم کاملا مشخصه ، عدم تحمل عقیده مخالف توسط اعضا و تعصب در اعتقادات خودشان

من هیچ وقت و در هیچ بحثی به طرف مقابل جسارتی نکردم و اعتقاداتش رو مورد تمسخر قرار ندادم بر خلاف دوستانی هر چند اندک که مورد لطف خودشان قرار دادند که اتفاقا بعدا دوستان خوبی برای هم شدیم!

راستی همیشه به دوستانم میگم ، هیچ وقت ذهن خوانی نکنید و البته زود قضاوت نکنید ، به شما هم این پیشنهادی که خودم هم اویزه گوشم کرده ام را دارم
شما الان کلی تهمت به من زدید و این درد تعمیم به کل هم در نوشتارتان هویدا بود که به نظرم نادرست هست

ان معنی هم در بعضی ترجمه ها امده و نه در همه
اگر در منابع فارسی پیدا نکردید در منابع انگلیسی جستجو کنید
مطمئنا پیدا می کنید

من قبلا این ایه رو بررسی کردم و از طریق نت جوابم رو گرفتم

پایدار باشید:gol:

حامدیا

اخراجی موقت
حامد خان، کسی مشکلی با دستورات اخلاقی نداره.
اینکه گفته دروغ نگین و غیبت نکنین، ربطی به دین نداره، در حوزه اخلاقه، تو همه آیین ها از بودا گرفته تا سرخپوستی، دروغ گویی رو نکوهش کردن چون سبب از بین رفتن اعتماد در جامعه میشه.
بحث ما سر حوزه های اخلاقی دینی نیست که این موارد رو هم از گذشته آدم ها گرفته.

گویا شما فکر کردین اولین کسی که در دنیا توصیه کرده دروغ نگین و تهمت نزنین و موارد مشابه دیگر، اسلام بوده !!!
این موارد تو همه اخلاق ها هست.
اخلاقی بودن یکسری مطالب چیزیو عوض نمیکنه.

من کاری ندارم آیا در ادیان دیگه بوده یا نبوده من در مورد کتاب قانون دین خودم دارم حرف میزنم
شما با حرفاتون اینجور گفتین که دستورات اسلام الان کاربرد نداره

در کتاب قانونمون قرآن گفته شده بعضی کارها رو ملزم هستین انجام بدین و بعضی کارها و رفتارها روباید انجام ندین با مطالعه قرآن میتونید این نتایج برسید

کاری هم به سایر ادیان نداریم ....که در سایر ادیان هم گفته خوب گفته شده احسنت که گفتن ....