حجاب برای زن باید باشه....(لطفا نظراتتون بیان کنید...)

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ممنون قشنگ بوود!!
راستش من هنوز خودم بین خوبو بد بودنش تردید دارم!!

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا موافق نیستم.....
دلیل هم زیاد دارم ولی امروز حاله بحث کردن ندارم....

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ چیزی بیهوده تو قرآن بیان نشده...
واجب بودن حجاب به من اثبات شده و من حتی وقتی بچه بودم و قدرت تحلیل نداشتم, به خاطر گفته ی خداوند توی قرآنش (که حرفاش رو اونجا به ما گفته),به حجاب پایبند بودم
حجاب لازمه .لازمه چون باعث اصلاح می شه..یا لا اقل از خیلی منکرات جلوگیری می کنه...و مطمئنم به نفع همه هست حجاب
حجاب پشتیبان خانواده ست...معنی خانواده رو کامل می کنه...عمق می ده به مفهومه زندگی مشترک...به همسر بودن...و همسر یک نفر بودن....به تعهد...
لزوم حجاب کاملا تو جامعه امروزی ما حس میشه...
می دونم وقتی کسی دم از موافقت با حجاب می زنه همه تو فکرشون یه دختر چادری درب داغون خشک تصور می کنن
من به عنوان کسی که حتی صدم درصد به حجاب و لزومش شک ندارم....نه هر لباسی می پوشم و نه آراسته نبودن رو تایید می کنم...
حتی تو زمینه تحصیل و کارو حتی تو معیارهای من ظاهر و لباس و آراستگی اهمیت فوق العاده ای داره و از اصوله. و من هم رعایتش می کنم
مشکل اکثریت مخالفان حجاب اینه که حجاب رو مساوی با زیبا و آراسته نبودن می دونن...

kave8

عضو جدید
من به چادر اعتقاد ندارم خیلی نامناسبه مخصوصا اگه مشکی باشه من قبلا هم گفتم حجاب تو ایران قبل از اسلامم بوده ولی چادر...........نه.........خدایش مانتو اشکالی داره؟؟؟؟؟ قسط بی احترامی ندارم ولی دیگه دوران چادر نیست....تو قران گفتن حجاب ولی نگفتن حجاب کامل چادره من با چادر کاملا مخالفم

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
هیچ چیزی بیهوده تو قرآن بیان نشده...
واجب بودن حجاب به من اثبات شده و من حتی وقتی بچه بودم و قدرت تحلیل نداشتم, به خاطر گفته ی خداوند توی قرآنش (که حرفاش رو اونجا به ما گفته),به حجاب پایبند بودم
حجاب لازمه .لازمه چون باعث اصلاح می شه..یا لا اقل از خیلی منکرات جلوگیری می کنه...و مطمئنم به نفع همه هست حجاب
حجاب پشتیبان خانواده ست...معنی خانواده رو کامل می کنه...عمق می ده به مفهومه زندگی مشترک...به همسر بودن...و همسر یک نفر بودن....به تعهد...
لزوم حجاب کاملا تو جامعه امروزی ما حس میشه...
می دونم وقتی کسی دم از موافقت با حجاب می زنه همه تو فکرشون یه دختر چادری درب داغون خشک تصور می کنن
من به عنوان کسی که حتی صدم درصد به حجاب و لزومش شک ندارم....نه هر لباسی می پوشم و نه آراسته نبودن رو تایید می کنم...
حتی تو زمینه تحصیل و کارو حتی تو معیارهای من ظاهر و لباس و آراستگی اهمیت فوق العاده ای داره و از اصوله. و من هم رعایتش می کنم
مشکل اکثریت مخالفان حجاب اینه که حجاب رو مساوی با زیبا و آراسته نبودن می دونن...

متاسفم واسه این جمله.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من به چادر اعتقاد ندارم خیلی نامناسبه مخصوصا اگه مشکی باشه من قبلا هم گفتم حجاب تو ایران قبل از اسلامم بوده ولی چادر...........نه.........خدایش مانتو اشکالی داره؟؟؟؟؟ قسط بی احترامی ندارم ولی دیگه دوران چادر نیست....تو قران گفتن حجاب ولی نگفتن حجاب کامل چادره من با چادر کاملا مخالفم

واسه چی نا مناسبه؟
مگه شما سرت کردی؟:biggrin:
نامناسب بودنشو باید اونایی بگن که سرشون میکنن نه منو شما
چادر تمام اون شرایظی که قرآن مسگه داره-بعد مگه معیار حجاب قوانین قبل اسلامه؟

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسي از استارتر عزيز

حجاب یعنی آزادی
آری آزادی ..
.
.
و آیا آزادی غیر رهای از نفس هست ؟!!
تاييد ميشه:gol:

والا حجاب مرد و زن نمیشناسه
باید خودمون پاک کنیم با پوشونده شدن هم مسئله حل نمیشه
درسته كه بايد خودمون پاك باشيم ولي پوشيده بودن خانوما مهمترين عامل براي داشتن يه جامعه پاكه ،اما تنها عامل نيست

حجاب نه ضروری نه لازمه ، چیزی که ضروری و لازمه عفت و پاکدامنی چه برای مرد چه برای خانم ها ، اینکه یک زره دور خودت ببندی یعنی حله دیگه مشکلی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اين حرف شما مثل حرف بعضي از خانوماست كه ميگن :آدم بايد دلش پاك باشه!!!
غيراز اينه كهظاهر آدم نشون دهنده ي باطنشه:از كوزه همان برون تراود كه دراوست

چرا ؟؟؟؟؟ چادر اگه درست استفاده بشه خيليم خوبه و حجاب كامله (الآن چه دورانيه كه نميشه چادر استفاده كرد؟ چادراي شيك و امروزي زياده كه خيلي از خانوماي چادري ازشون استفاده ميكنن) ولي شما درست ميگيد مانتو هيچ اشكالي نداره و ميتونه حجاب كامل باشه من خودم مانتويي ام و پوشيده

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مرسي از استارتر عزيز

تاييد ميشه:gol:

درسته كه بايد خودمون پاك باشيم ولي پوشيده بودن خانوما مهمترين عامل براي داشتن يه جامعه پاكه ،اما تنها عامل نيست

اين حرف شما مثل حرف بعضي از خانوماست كه ميگن :آدم بايد دلش پاك باشه!!!
غيراز اينه كهظاهر آدم نشون دهنده ي باطنشه:از كوزه همان برون تراود كه دراوست

چرا ؟؟؟؟؟ چادر اگه درست استفاده بشه خيليم خوبه و حجاب كامله (الآن چه دورانيه كه نميشه چادر استفاده كرد؟ چادراي شيك و امروزي زياده كه خيلي از خانوماي چادري ازشون استفاده ميكنن) ولي شما درست ميگيد مانتو هيچ اشكالي نداره و ميتونه حجاب كامل باشه من خودم مانتويي ام و پوشيده
حرف منطقی;)

kave8

عضو جدید
واسه چی نا مناسبه؟مگه شما سرت کردی؟:biggrin:نامناسب بودنشو باید اونایی بگن که سرشون میکنن نه منو شماچادر تمام اون شرایظی که قرآن مسگه داره-بعد مگه معیار حجاب قوانین قبل اسلامه؟
چون انگار مردا لولو هستن باید خودشون از دید مردا پنهان کنن ..........من چادر سرم نکردم ونمیتونم تو همچین گرمای بایه تیشرتش میریم بیرون میپزیم وای به حال چادر...........خیلی از حجاب ها معیار کلی قران رو دارن چرا باید از چادر استفاده کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.ومنظورم از اینکه ما قبل از اسلام هم حجاب داشتیم تاکید بر داشتن حجاب بودش

kave8

عضو جدید
منم میدونم کامله ولی هزارتا حجاب کامل دیگه هم هست چرا از اونا نباید استفاده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوتا سوال؟؟؟؟1مگه ابتدای پیدایش اسلام چادر بوده؟؟؟؟2مگه تو اسلام به استفاده از رنگ های شاد وروشن تاکید نشده پس چرا باید چادر مشکی باشه؟؟؟؟؟؟؟

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم میدونم کامله ولی هزارتا حجاب کامل دیگه هم هست چرا از اونا نباید استفاده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوتا سوال؟؟؟؟1مگه ابتدای پیدایش اسلام چادر بوده؟؟؟؟2مگه تو اسلام به استفاده از رنگ های شاد وروشن تاکید نشده پس چرا باید چادر مشکی باشه؟؟؟؟؟؟؟

جواب اولي:نه چادر نبوده (اينجوري كه شنيدم چادر از زمان صفويه در ايران رواج پيدا كرده)ولي حجابي كه در صدر اسلام بوده مشابه چادر بوده ،اينطور كه ميگن حضرت فاطمه از شال بسيار بزرگي استفاده ميكردن و تمام بدنشونو باهاش مي پوشوندن
جواب دومي:باهاتون كاملا مؤافقم،ولي اين قضيه تقصير خودمونه ،اگه يكي با چادر سفيد بياد بيرون خود ماها بهش ميگيم دهات!!(متاسفانه:() غير از اينه؟؟؟؟؟؟ولي خوشبختانه جديدا دارن چادراي رنگي رو تبليغ ميكنن
اميدوارم همراه با تبليغ اين چادرا فرهنگ سازي بشه تا اگه كسي چادر رنگي و روشن سرش كرد مسخره نشه

Theoden

عضو جدید
منم میدونم کامله ولی هزارتا حجاب کامل دیگه هم هست چرا از اونا نباید استفاده بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دوتا سوال؟؟؟؟

1مگه ابتدای پیدایش اسلام چادر بوده؟؟؟؟

2مگه تو اسلام به استفاده از رنگ های شاد وروشن تاکید نشده پس چرا باید چادر مشکی باشه؟؟؟؟؟؟؟

چه اهعمیتی داره صدر اسلام تو صحرای عربستان ملت چی میپوشیدن؟
اصلا خود محمد بن عبدالله میگفت پوشش فقط چادر، عقل شما آدم ها در اینهمه سال هنوز به 1400 سال پیش هست که براتون حد و حدود پوشش تعیین کنند؟

اگه یک آدمی رو فکر کردین آدم خوبیه، چادر سر میکرد، شما ها هم باید چادر سرتون کنین؟
واقعا درباره اسلام چی فکر کردین؟ دستورات آسمانی که تا ابدالدهر باید اجرا باشن؟

همه این ادیان و احکام و... کار خود آدم هاست، که انسان ها از روی بیچارگی مجبور شدن بهشون پناه بیارن.
فکر میکنن خالق جهان نشسته براشون حد پوشش تعیین کرده، موی زن دیده بشه یا نشه !!!!

چقدر انسان ها ساده اند و مردم خاورمیانه ساده تر.
ای کاش خدایی که بهش باور داشتند کمی مدرن تر بود.

*avast*

اخراجی موقت
اصلا خود محمد بن عبدالله میگفت پوشش فقط چادر، عقل شما آدم ها در اینهمه سال هنوز به 1400 سال پیش هست که براتون حد و حدود پوشش تعیین کنند؟

اگه یک آدمی رو فکر کردین آدم خوبیه، چادر سر میکرد، شما ها هم باید چادر سرتون کنین؟

همه این ادیان و احکام و... کار خود آدم هاست، که انسان ها از روی بیچارگی مجبور شدن بهشون پناه بیارن.
فکر میکنن خالق جهان نشسته براشون حد پوشش تعیین کرده، موی زن دیده بشه یا نشه !!!!

افکار جالبیه.یعنی شما به خدا باور ندارید؟

ali_arya

عضو جدید
متاسفم برای این تفکر...و دارنده این طرز تفکر.
چرا متاسف،گفتن نظر بدین نه اینکه نظرات دیگران رو تحقیر کنید.نظر همه دارای اهمیته،یا بهتر بگم با ارزشه.شاید خوب متوجه نشدین چی خواستن تو تاپیک.منم واسه شما متاسف هستم.

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز

مدرن تر؟
مدرن یعنی بدون پوشش؟
و برهنگی یعنی مدرنیت؟
آواتاراتون خیلی به طرز فکرتون میاد...
بله قران برای همه زمان هاست...

متاسفم واسه این جمله.
نگو فرزاد. آدمای متعصب همه جا پیدا میشن، تو دیدی من هم دیدم
من خودم اوایل با حجاب شدنم مصداق عینی این جمله بودم:biggrin:
خداییش بودم چون فکر میکردم حجاب یعنی آراسته نبودن.یعنی زیبا نبودن.مثلا من لباس تیره می پوشیدم چون فکر میکردم لباس با هر رنگ دیگه چون توجه جلب میکنه حرامه. اما خوب الحمدلله فرق با حجاب بودن رو با داغون بودن فهمیدم.
خلاصه متعصب بودن و خشک بودن با محجبه بودن بسییییار فرق داره!اینو از زبون یک دختر چادری میشنوید!

Theoden

عضو جدید
مدرن تر؟
مدرن یعنی بدون پوشش؟
و برهنگی یعنی مدرنیت؟
آواتاراتون خیلی به طرز فکرتون میاد...
بله قران برای همه زمان هاست...

جملات رو دقیق بخونین، ای کاش خداتون مدرن تر بود.
یعنی برای شعور و عقل انسان هم ارزش قائل بود و در جزئی ترین مسائلش دخالتی نمیکرد.
به قول یکی از اندیشمندان بزرگ دنیا از کسانی که صدها کتاب میخوانند و نظر میدهند نترسید، از کسانی بترسید که تنها یک کتاب دارند و آنرا مقدس میپندارند.
حرف های شما هم مصداق همون آدم هاست و متاسفانه تعدادشون در دنیا خیلی زیاده، چون منافعشون ایجاب میکنه براش سینه چاک بدن تا شاید با اندکی نظر از بدبختی ها رها پیدا کنند.

ای کاش فرق بین پوشش منطقی و عاقلانه رو با برهنگی متوجه میشدین و هرکس چادر و حجاب مو ندارد را لخت تلقی نمیکردین و مورد خشم پروردگارتون که گفته موی تو زن برای مرد حرام است !!!!
افکارتون در طول 1400 سال اینقدر تکرار شدهف که پاسخ هاتون هم مثل هم هست.

آواتارم رو میشناسی؟ کیه و چیکار کرده که طرز تفکرش به من میاد؟

Theoden

عضو جدید
افکار جالبیه.یعنی شما به خدا باور ندارید؟

اول باید دید خدا چی هست.
اینکه آدم هایی ادعا کردند واسطه بین انسان و آفریدگار هستند، اون ادعاشون رو باید اسم خدا گذاشت؟
اینکه چیزهایی به اسم معجزه در زمانی رخ داده که نه تاریخی بوده نه هوشی نه ذکاوتی.

و یک جمله ارزشمند بهت میگم که روش خوب فکر کنی:

تاریخ به وسیله فاتحان نوشته می شود.

Theoden

عضو جدید
چرا متاسف،گفتن نظر بدین نه اینکه نظرات دیگران رو تحقیر کنید.نظر همه دارای اهمیته،یا بهتر بگم با ارزشه.شاید خوب متوجه نشدین چی خواستن تو تاپیک.منم واسه شما متاسف هستم.

این ویژگی بارز تمامی مذهبیون و شاید بشه گفت 99 درصدشون هست.
که برای تمامی عقاید جز عقاید خودشون متاسف هستند.
باید عادت کرد به تاسف خوردن هاشون، چاره ای ندارند تاسف بخورند و تاسف که چرا همه مثل خودشان در راه صحیح نیستند

شاد شدیم با این نظر رنگ و وارنگتون و افکار رنگ و وارنگ تر!
خوش به حالتون که خداتون مدرنه، ما رو با همین خدا که انقدر به فکرمونه که تک تک اعمال ما رو میبینه و همیشه همراهمونه و برای موهای خانم ها هم معیار گذاشته تنها بذارید لطفا!
:gol:لذت بردیم

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز

نیازی نیست به من ادب یاد بدین آقا.
اول ببین من جواب چی رو دادم بعد قضاوت کن.
اول متوجه بشید! شاید خوب متوجه نشدین

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ویژگی بارز تمامی مذهبیون و شاید بشه گفت 99 درصدشون هست.
که برای تمامی عقاید جز عقاید خودشون متاسف هستند.
باید عادت کرد به تاسف خوردن هاشون، چاره ای ندارند تاسف بخورند و تاسف که چرا همه مثل خودشان در راه صحیح نیستند
اینم ویژگی شکا مدرنیون هست که مذهبیون رو عقب مانده تصور می کنین...
و خواهید فهمید که فقط تصور می کنین

kave8

عضو جدید
چه اهعمیتی داره صدر اسلام تو صحرای عربستان ملت چی میپوشیدن؟اصلا خود محمد بن عبدالله میگفت پوشش فقط چادر، عقل شما آدم ها در اینهمه سال هنوز به 1400 سال پیش هست که براتون حد و حدود پوشش تعیین کنند؟اگه یک آدمی رو فکر کردین آدم خوبیه، چادر سر میکرد، شما ها هم باید چادر سرتون کنین؟واقعا درباره اسلام چی فکر کردین؟ دستورات آسمانی که تا ابدالدهر باید اجرا باشن؟همه این ادیان و احکام و... کار خود آدم هاست، که انسان ها از روی بیچارگی مجبور شدن بهشون پناه بیارن.فکر میکنن خالق جهان نشسته براشون حد پوشش تعیین کرده، موی زن دیده بشه یا نشه !!!!چقدر انسان ها ساده اند و مردم خاورمیانه ساده تر.ای کاش خدایی که بهش باور داشتند کمی مدرن تر بود.
شما خدا رو قبول نداری ازتون انتظار نمیره حجاب رو قبول داشته باشیدیره که حجاب رو قبول داشته باشید

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
جملات رو دقیق بخونین، ای کاش خداتون مدرن تر بود.
یعنی برای شعور و عقل انسان هم ارزش قائل بود و در جزئی ترین مسائلش دخالتی نمیکرد.
به قول یکی از اندیشمندان بزرگ دنیا از کسانی که صدها کتاب میخوانند و نظر میدهند نترسید، از کسانی بترسید که تنها یک کتاب دارند و آنرا مقدس میپندارند.
حرف های شما هم مصداق همون آدم هاست و متاسفانه تعدادشون در دنیا خیلی زیاده، چون منافعشون ایجاب میکنه براش سینه چاک بدن تا شاید با اندکی نظر از بدبختی ها رها پیدا کنند.

ای کاش فرق بین پوشش منطقی و عاقلانه رو با برهنگی متوجه میشدین و هرکس چادر و حجاب مو ندارد را لخت تلقی نمیکردین و مورد خشم پروردگارتون که گفته موی تو زن برای مرد حرام است !!!!
افکارتون در طول 1400 سال اینقدر تکرار شدهف که پاسخ هاتون هم مثل هم هست.

آواتارم رو میشناسی؟ کیه و چیکار کرده که طرز تفکرش به من میاد؟
کتاب ما یکی هست و بی همتا...
که جمله ای مثل جملات اون تو صد تا که هیچ....هزارتا کتاب های دیگه پیدا نمی شه
من حسی که عکس اواتارت منتقل می کنه رو گفتم....به نظرهات میاد...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
نگو فرزاد. آدمای متعصب همه جا پیدا میشن، تو دیدی من هم دیدم
من خودم اوایل با حجاب شدنم مصداق عینی این جمله بودم:biggrin:
خداییش بودم چون فکر میکردم حجاب یعنی آراسته نبودن.یعنی زیبا نبودن.مثلا من لباس تیره می پوشیدم چون فکر میکردم لباس با هر رنگ دیگه چون توجه جلب میکنه حرامه. اما خوب الحمدلله فرق با حجاب بودن رو با داغون بودن فهمیدم.
خلاصه متعصب بودن و خشک بودن با محجبه بودن بسییییار فرق داره!اینو از زبون یک دختر چادری میشنوید!

;)نمیدونم شاید من اون جمله رو بد متوجه شدم
از خانم raha68m هم عذر میخوام.

kave8

عضو جدید
کتاب ما یکی هست و بی همتا...که جمله ای مثل جملات اون تو صد تا که هیچ....هزارتا کتاب های دیگه پیدا نمی شهمن حسی که عکس اواتارت منتقل می کنه رو گفتم....به نظرهات میاد...
بیخیال این اقا شو ایشون از بنیاد مشکل دارن