گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

بهار امیدوار

عضو جدید
سلام.شما تا روی مطالب مسلط نشید و روشهای تشریحی رو یاد نگیرید روش تستی به دردتون نمیخوره و مطلب رو عمیق یاد نخواهید گرفت و تبعات اون رو سر جلسه متوجه خواهید شد.

مرسی از پاسخ تون

خب اینطوری که صد سال طول میکشه
من که صفرم پس نمی رسم درصد بالای 50 بزنم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی از پاسخ تون

خب اینطوری که صد سال طول میکشه
من که صفرم پس نمی رسم درصد بالای 50 بزنم

نه اینطوری نیست.آدمهای صفر زیادی دیدم که به جای خوبی رسیدن.شما اگر برنامه ریزی دقیق،اراده قوی ، انگیزه قابل قبول و منابع خوبی داشته باشید خیلی راحت میتونید رتبه خوب بیارید.هر 4 موردی که عرض کردم رو باید داشته باشید وگرنه مشکل پیدا خواهید کرد

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در مورد نظري هم كه در مورد خوندن زبان داديد من دقيق بررسي نكردم و زبانم هم خيلي عالي نيست ولي يكي از دوستام كه زبان 70 زده بود ميگفت حتي يه لغت هم توي 10 سوال اول از 504 و 1100 نداده بودن. ميشه بگيد مرجع صحبت شما چيه؟ منظورم اينه ميشه لغاتي رو كه امسال توي كنكور داده بودن از اين دو كتاب بگيد. كمك بزرگي ميكنيد با اين كار

زبان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کاش یه نفر یه منبع لغت خوب معرفی میکرد من همون 1100 رو دارم که میگن کافی نیست .
در مورد زبان قبلاً خیلی صحبت شده.
برای تستای لغت کنکور، بر خلاف درسای دیگه هیچ منبع مشخصی وجود نداره و هر سال هم یه سری از لغتا هستن که توی هیچ کتابی پیدا نمیشن. تستای لغت 91 رو اگه ببینید، تا اونجا که یادمه 6 تا از تستهاش توی هیچ کتابی نبودن.

سه تا کتاب معروف هست که برای همه کنکورای ارشد (مثل مکانیک و عمران و ...) پیشنهاد میشه و معمولاً رایجترین لغات توی کنکور، توی این کتابا هستن:
1- کتاب 504
2- کتاب TOEFL essential words (که بهش 450 هم میگن)
3- کتاب 1100
لغات کتاب اول و دوم تقریباً در یک سطح هستن و لغات کتاب 1100 هم بسیار سخت هستن.

یه کار دیگه که میشه کرد، اینه که یه کتاب تست مثل کتاب پارسه، پردازش، پوران، مدرسان و ... رو بخونید که این کتابا تمام لغاتی که توی کنکورای سالای قبل میان رو به همراه لغات کتاب 504 (و بعضی از لغات 1100) آوردن و شاید بیشتر از دو هزار لغت بشه که ممکنه که تعداد کمی از اونها رو بلد باشید.

اما توجه کنید، من سه ساله که به قسمت کنکور این فوروم سر میزنم و هر سال همین بحثها برای زبان وجود داره، همه سردرگم و دنبال راهنمایی هستن و جوابشون رو هم میگیرن.
اما تعداد خیلی کمی دیدم که تا روز کنکور (یا حتی دو سه ماه قبل از اون) به خوندن زبان ادامه بدن.

الان هم دوستانی که واقعاً میخوان زبان رو شروع کنن به خوندن، برای شروع کتاب 504 رو بخونن و ببینن زبانشون در چه حد هست.
مطمئن باشید کار به 1100 نمیکشه چون واقعاً کتاب سنگینی هست و خود من شخصاً نتونستم واسه کنکور حتی نصفش رو هم بخونم.

برای گرامر هم کتاب Grammar in use INTERMEDIATE رو تهیه کنید که با استفاده از اون میشه به هر 5 سئوال کنکور جواب داد. (یا اینکه خلاصه اون رو توی همون کتابای کنکور میتونید بخونید)

و برای متن هم یه کتاب زبان تخصصی بگیرید که به نظر من کتاب پارسه بهتر از بقیه مهارتای درک مطلب و پاسخ به سئوالات رو توضیح داده.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای تستای لغت کنکور، بر خلاف درسای دیگه هیچ منبع مشخصی وجود نداره و هر سال هم یه سری از لغتا هستن که توی هیچ کتابی پیدا نمیشن. تستای لغت 91 رو اگه ببینید، تا اونجا که یادمه 6 تا از تستهاش توی هیچ کتابی نبودن.

سه تا کتاب معروف هست که برای همه کنکورای ارشد (مثل مکانیک و عمران و ...) پیشنهاد میشه و معمولاً رایجترین لغات توی کنکور، توی این کتابا هستن:
1- کتاب 504
3- کتاب 1100

یه کار دیگه که میشه کرد، اینه که یه کتاب تست مثل کتاب پارسه، پردازش، پوران، مدرسان و ... رو بخونید که این کتابا تمام لغاتی که توی کنکورای سالای قبل میان رو به همراه لغات کتاب 504 (و بعضی از لغات 1100) آوردن و شاید بیشتر از دو هزار لغت بشه که ممکنه که تعداد کمی از اونها رو بلد باشید.

اما توجه کنید، من سه ساله که به قسمت کنکور این فوروم سر میزنم و هر سال همین بحثها برای زبان وجود داره، همه سردرگم و دنبال راهنمایی هستن و جوابشون رو هم میگیرن.
اما تعداد خیلی کمی دیدم که تا روز کنکور (یا حتی دو سه ماه قبل از اون) به خوندن زبان ادامه بدن.

الان هم دوستانی که واقعاً میخوان زبان رو شروع کنن به خوندن، برای شروع کتاب 504 رو بخونن و ببینن زبانشون در چه حد هست.
مطمئن باشید کار به 1100 نمیکشه چون واقعاً کتاب سنگینی هست و خود من شخصاً نتونستم واسه کنکور حتی نصفش رو هم بخونم.

برای گرامر هم کتاب Grammar in use INTERMEDIATE رو تهیه کنید که با استفاده از اون میشه به هر 5 سئوال کنکور جواب داد. (یا اینکه خلاصه اون رو توی همون کتابای کنکور میتونید بخونید)

و برای متن هم یه کتاب زبان تخصصی بگیرید که به نظر من کتاب پارسه بهتر از بقیه مهارتای درک مطلب و پاسخ به سئوالات رو توضیح داده.

من خودم در کنکور های قبلی که دادم ( ارشد نه ) تجربه زدن 60 درصد زبانو در 20 دقیقه دارم اونم فقط فقط فقط با خوندن لغت و این درحالیه که گرامر زبانم همیشه ضعیفه ضعیف بوده .
من از تجربه این که در زبان بدست اوردم میدونم که باید تا دو سه ماه فقط لغت حفظ کرد ( البته به روش درست ) بعدش شروع به ترجمه متن کرد و همینطور حفظ لغتم ادامه داد .
من واسه حفظ لغت بیشتر از روش تیک ایت استفاده میکنم و لغاتی هم که مشکل دارم یه روشی شبیه لایتنر برا خودم درست کردم( با مقوا ) اون لغاتو با اون روشم میخونم . الانم حدود 2 ماه که دارم میخونم بالایه 2 هزار لغتو حفظ کردم . متن کتاب منوچهر حقانی ( انگلیسی برای دانشجویان برق) خیلی راحت ترجمه میکنم . البته زبانو باید هر روز خوند .
از اونجاییم که واسه ارشد تیک ایت نیست من خودم با ورد درست کردم که میزارمش شما هم استفاده کنین . باید از اینی که گذاشتم پشت رو چاپ کنید بعد از وسط ببرید و یه دفترچه در سایز A5 درست کنید . (البته دفترچه خام تیک ایت گاج به صورت اماده در بازار هست ولی اصلا بدرد نمیخوره ، من خریدمش ولی ازش استفاده نکردم چون خوب درستش نکردن )
طرز استفاده : http://portal.gaj.ir/?page=major/8&nid=281a49da712b23a50c9cf5fe41892993&tp=1
واسه منابع لغتم میتونید از کتاب 504 و کتاب زبان آقای تقوی(راهیان) و همینطور کتاب انگلیسی حقانی استفاده کرد . به نظرم واسه یه درصد در حدود 50 اینا کافی هستن. البته باید به وقت زبان در کنکور توجه کرد و با توجه به دروس ریاضی و مدار نمیشه نهایتا بیشتر از 20 دقیقه براش وقت گذاشت .

پیوست ها

• 8.rar
    24.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید

1- کتاب 504
3- کتاب 1100

مرسی
امکانش هست اگه این کتابارو دارید برای دانلود بذارید ؟

بهار امیدوار

عضو جدید
hamid_3469;633 8308 گفت:
مرسی این فایل که گذاشتید همون کار جعبه لایتنر و میکنه درسته
؟
من خودم با مقوا درست کردم
آموزشش در سایت قلم چی و تبیان هست
من به معجزه اش ایمان دارم
چون حاصل تحقیق رو مغز انسانه و کار خداست که لایتنر کشفش کرده
البته بعضیام در ایران به عنوان اختراع ثبتش کردن و دارن تبلیغ میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
hamid_3469;633 8308 گفت:
مرسی این فایل که گذاشتید همون کار جعبه لایتنر و میکنه درسته
؟
من خودم با مقوا درست کردم
آموزشش در سایت قلم چی و تبیان هست
من به معجزه اش ایمان دارم
چون حاصل تحقیق رو مغز انسانه و کار خداست که لایتنر کشفش کرده
البته بعضیام در ایران به عنوان اختراع ثبتش کردن و دارن تبلیغ میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به این لینک مراجعه کنید طرز استفادش نوشته . این روش خیلی راحتر و بی دردستر از لایتنره . البته من خودم لغات مشکلو با هر دو روش میخونم تا دیگه مطمئن شم حفظم شدن .
( به نظرم بهترین حالت اینکه از لایتنر به عنوان مکمل این روش استفاده استفاده کرد )

http://portal.gaj.ir/?page=major/8&nid=281a49da712b23a50c9cf5fe41892993&tp=1

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

1- کتاب 504
3- کتاب 1100

مرسی
امکانش هست اگه این کتابارو دارید برای دانلود بذارید ؟

توی این سایت بگردید پیدا میکنید

www.irlanguage.com

milad mansoury

عضو جدید

1- کتاب 504
3- کتاب 1100

منم یه نکته به این حرفا اضافه می کنم اونم اینه که ادم زبانو باید در حد ۳۰ بزنه و بزاره کنار و ما بقی وققتو باید سر جلسه اختصاص به مدار ومهندسی بدی چون اولا که ضریبشون ۴ ثانیا اګه درصدتو بالای ۵۰ بزنی تو مهندسی مدار توی رتبت خیلی تاثیر بیشتری داره.و در ضمن اګه تو مثلا ۱۰ درصد به درصد زبانت اضافه کنی(از ۲۰ به ۳۰) ممکنه رتبتو ۱۰۰۰ تا کم کنه ولی افزایش ۱۰ درصد (از ۲۰ به ۳۰)توی درصد مدار میتونه ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ جابه جا کنه (باز اینم بستگی داره که چند درصد بزنی)چون افرادی هستند که از زبان بیخیال میشند ولی هیشکی از مدار و ریاضیات بیخیال نمیشه.در واقع فشردګی رتبه توی مدار و ریاضیات بیشتره پۍ تاثیرشون توی رتبتم بیشتره.

بهار امیدوار

عضو جدید
به این لینک مراجعه کنید طرز استفادش نوشته . این روش خیلی راحتر و بی دردستر از لایتنره . البته من خودم لغات مشکلو با هر دو روش میخونم تا دیگه مطمئن شم حفظم شدن .
( به نظرم بهترین حالت اینکه از لایتنر به عنوان مکمل این روش استفاده استفاده کرد )

http://portal.gaj.ir/?page=major/8&nid=281a49da712b23a50c9cf5fe41892993&tp=1

روش استفاده از کتاب تیک ایت در هر صفحه ۲۰ واژه وجود دارد و معنی این واژگان در پشت صفحه آورده شده است. در زیر هر واژه نیز هشت خانه مربع شکل وجود دارد که دانش‌آموز برای یادگیری واژگان روز اول به هر واژه نگاه می‌کند و اگر معنی آن را می‌داند، در اولین خانه از سمت چپ، علامت تیک می‌زند و اگر نمی‌داند علامت ضربدر می‌گذارد و سپس به معنی آن واژه در پشت صفحه نگاه می‌کند. نکته مهم این است که واژه حفظ نمی‌شود و فقط مرور می‌شود. این تکنیک در روز دوم برای صفحه‌های اول و دوم، در روز سوم برای صفحه روز اول، دوم و سوم و.... به همین ترتیب در روز هشتم، برای صفحه‌های اول تا هشتم انجام می‌شود. در آن روز، خانه‌های واژگان صفحه روز اول همگی علامت خورده‌اند و می‌توانید از خانه‌ها بفهمید که واژه‌ها در کدام روز در حافظه شما جای گرفته استبنابراین این صفحه از روز بعد از دور مطالعات خارج می‌گردد.
؟؟؟؟
؟
؟
؟
؟

خارج میگردد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه
این روش بسیار اشتباه است

روش لاایتنر مثل یک غربال یاآبکش عمل میکند که هر روز فقط وازه های سخت میمانند و بقیه به جلو میروند نه اینکه خارج شوند

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
روش استفاده از کتاب تیک ایت در هر صفحه ۲۰ واژه وجود دارد و معنی این واژگان در پشت صفحه آورده شده است. در زیر هر واژه نیز هشت خانه مربع شکل وجود دارد که دانش‌آموز برای یادگیری واژگان روز اول به هر واژه نگاه می‌کند و اگر معنی آن را می‌داند، در اولین خانه از سمت چپ، علامت تیک می‌زند و اگر نمی‌داند علامت ضربدر می‌گذارد و سپس به معنی آن واژه در پشت صفحه نگاه می‌کند. نکته مهم این است که واژه حفظ نمی‌شود و فقط مرور می‌شود. این تکنیک در روز دوم برای صفحه‌های اول و دوم، در روز سوم برای صفحه روز اول، دوم و سوم و.... به همین ترتیب در روز هشتم، برای صفحه‌های اول تا هشتم انجام می‌شود. در آن روز، خانه‌های واژگان صفحه روز اول همگی علامت خورده‌اند و می‌توانید از خانه‌ها بفهمید که واژه‌ها در کدام روز در حافظه شما جای گرفته استبنابراین این صفحه از روز بعد از دور مطالعات خارج می‌گردد.
؟؟؟؟
؟
؟
؟
؟

خارج میگردد؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نه
این روش بسیار اشتباه است

روش لاایتنر مثل یک غربال یاآبکش عمل میکند که هر روز فقط وازه های سخت میمانند و بقیه به جلو میروند نه اینکه خارج شوند

من که گفتم واسه لغات سختم میتونی از یه مینی لایتنرم در کنارش استفاده کنی .
اون زمانی که از این روش استفاده کردم بعد تموم شدن کتاب و پایان دورش ، کل کتابو پاک کردم و از اول شروع کردم . و این عمل پاک کردنو و دوباره خوندنو در یک سال سه بار انجام دادم . ( حتی یه مدت فارسی به انگلیسی شم میخوندم )
پیشنهاد میکنم یه دوره کوچیک استفاده کنید بعد درباره این روش قضاوت کنید .

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
در مورد نظري هم كه نوید جان شما داديد بنظرم شاید داريد کمی ساده قضاوت ميكنيد. اينكه زمان باقي مانده كم هست يا زياد، به سطح دانشجوها بستگي داره. مثلا براي يه دانشجوي ضعيف 6 ماه كمه ولي براي يه دانشجوي قوي سه ماه هم زياده. نميدونم چرا كسي به سطح سطح علمي اوليه آدما توجه نميكنه.
در مورد نظري هم كه در مورد خوندن زبان داديد من دقيق بررسي نكردم و زبانم هم خيلي عالي نيست ولي يكي از دوستام كه زبان 70 زده بود ميگفت حتي يه لغت هم توي 10 سوال اول از 504 و 1100 نداده بودن. ميشه بگيد مرجع صحبت شما چيه؟ منظورم اينه ميشه لغاتي رو كه امسال توي كنكور داده بودن از اين دو كتاب بگيد. كمك بزرگي ميكنيد با اين كار

امیدوارم برای همه دوستانم مفید باشه این متن

زمان نگارش متن: 50 دقیقه

خب الان حدودا 9 ماه وقت هست نیست؟تجربه خودم و دوستام ثابت کرده کسی که بخواد تو کنکور موفق بشه حتی اگه پایه ضعیفی داشته باشه میتونه تو این 9 ماه خیلی کار ها بکنه دوست خوب .صدالبته کسی که پایه قوی داشته باشه از اول مهر شروع کنه باز برد کرده ولی چون ایشون گفتند پایه قوی ندارند من به ایشون اطمینان دادم که تو این 9 ماه خیلی خیلی کارها میتونه انجام بده .کسی که لیسانس برق گرفته باشه یعنی به درجه ای رسیده که با تلاش کافی میتونه بهترین رتبه هارو بگیره در حد تلاشش
اما در مورد زبان یه دقت کنید که پایه قوی فرد مهمه ببین شما اصلا لزومی نداره تمام لغاتی که میاد رو بلد باشید .کافیه بتونی ریشه و هم خانواده ها رو تشخیص بدی
مثلا میگم به suffix ها توجه داشته باشی .اون موقع خیلی از سوال ها رو میتونی پاسخ بدی
اما کتاب 504 و 1100 جز کتاب ها و منابع اصلی برای GRE و TOEFL هستند کسی این ها رو بخونه (که مطمئنم 70 80 درصد شرکت کننده ها عمرا تا روز کنکور این دو تا کتاب رو بخونن خیلی برد کرده .اولا کلی کلمه به دایره لغات شما اضافه میشه دوما قابلیت تشخیص کلمات هم خانواده پیدا می کنی و حتی اگه یک کلمه مستقیم از این دو تا نیاد شما در بدترین حالت قدرت درک متنت خیلی بالا میره
ولی اگه کسی این دو تا رو خوند باز هم کتاب هست مثل vocab for high school students
که از 1100 سخت تره.

زبان یه منبع نداره به همچنین که تو GRE هم دایره لغات خیلی گستردن مهم اینه تو این 9 ماه سطح زبان رو با کلمه خوندن و درک مطلب برد بالا

Ehsan756

عضو جدید
دیدم بحث زبان و لایتنر حسابی داغ شده گفتم یه کمکی هم من بکنم
من خودم بحث زبان و حفظ کردن لغت واسم خیلی مهم بود و خیلی از نرم افزارا مثل pauker و jmemorise و... که دوستانی مثل آقا آیدین که خیلی از بچه های همین تاپیک هم میشناسنشون و بقیه دوستان درموردش گفته بودن تست کردم حتی واسه خودم جعبه لایتنر هم خریده بودم و یه مدت استفاده میکردم تا اینکه بواسطه یکی از دوستانم با یه سایتی آشنا شدم که واقعا نیازم به همه این روشهای مختلف حفظ لغت رو برطرف کرد
سایت زبان زیاد هست ولی این سایت واقعا یه چیز دیگس!!!!
تو این سایت به صورت رایگان عضو میشید و یکی از صدها کتابی که داره رو انتخاب میکنید (مثلا همون 504) و این سایت میشه کل چیزی که برای حفظ لغت نیاز دارید که نه تنها میتونید لغات انگلیسی حفظ کنید بلکه برای حفظ لغات هرزبان دیگه ای هم که دوست داشته باشید میتونید استفاده کنید
این سایت همون حالت جعبه لایتنر رو داره یعنی لغات رو با زمانبندی مناسب مرتب از شما سوال میکنه اگه درست جواب بدید لغت وارد مرحله بعد میشه و اگه اشتباه جواب بدین بازم توی تایم های مکرر ازتون سوال میکنه تا وقتی که لغت رو کاملا به خاطر بسپارید و شما فقط با روزانه نیم ساعت کارکردن با این سایت (یا بیشتر،دیگه بستگی به تلاش خودتون داره) میتونید تو این مدت باقی مونده تا کنکور چندین هزار لغت حفظ کنید .
مزیت های این سایت نسبت به جعبه لایتنر فیزیکی و نرم افزارای دیگه اینه که شما لغت رو به صورت تصویری به خاطر میسپرید حالا این تصویر میتونه تصویری باشه که خودتون آپلود میکنین توی سایت (که البته توصیه نمیشه چون یه مقدار زمانبره) یا اانتخاب یه تصویر که بقیه اعضا آپلود کردن و تصویر سازی ذهنی بهتری میتونه برای شما برای یادآوری اون لغت خاص ایجاد کنه .
مزیت دیگش که فکر میکنم بزرگترین مزیتش هست اینه شما امکان رقابت با دوستانتون رو پیدا میکنین . چون توی این سایت مرتب امتباز میگیرین و هرچقدر بیشتر لغت حفظ کنین بیشتر امتیاز میگیرین (هممون میدونیم که این واقعا یه امتیاز بزرگ نسبت به روشهای دیگه حفظ لغته که فقط خودتونین و خودتون، در صورتی که تو این سایت شما امکان رقابت دوستانه با دوستانتون یا حتی بقیه اعضا فعال سایت که حتی ممکنه از کشورهای دیگه باشن رو خواهید داشت)
مزیت بعدی داشتن تلفظ هست که اینم به نوبه خودش خیلی میتونه کمک کننده باشه! و اینکه اگه فراموش کنین با فرستادن ایمیل بهتون یادآوری میکنه
خلاصه که واقعا سایت محشریه، از دست ندید
مال منم نیست که فکر کنین این همه تبلیغ کردم و حتما منفعتی واسه من داره فقط دوست داشتم بتونم کمکی بکنم و بقیه دوستان کنکوریمم بتونن ازش استفاده کنن :)
واقعا حیفه از دست ندین
اینم آدرس سایت
www.memrise.com
ایتم کتابایی که من خودم دارم کار میکنم
کتاب 504 : http://www.memrise.com/course/2163/504-absolutely-essential-words
کتاب upper intermediate english :
http://www.memrise.com/course/48407/upper-intermediate-english
کتاب 1100 : http://www.memrise.com/course/1649/1100-words-you-need-to-know-2
(البته کتاب 1100 رو خودم هنوز شروع نکردم)
کتابای دیگه ای هم هست که میتونین اونا رو توی قسمت courses مشاهده کنین

کارکردن با این سایت هم بسیار راحته، ولی اگر مشکلی داشتین سوال کنین با کمال میل کمکتون میکنم ;)
فقط حتما اول ثبت نام کنین تا بتونین از امکان رقابت هم استفاده کنین (چون بدون ثبت نام هم فکرمیکنم قابل استفاده باشه)
اکانت من توی اون سایت هم Ehsan756 هست هرکسی خواست اکانتشو هم بگه تا همدیگه رو add کنیم توی لیست دوستانمون(یا همون Follower و Following)

پ.ن: اگه الان جعبه لایتنر دارین و داخلش برگه های لغت قرار دادید توصیه میکنم که همزمان با استفاده از این سایت این لغاتی که الان داخل لایتنر دارین رو هم کار کنین تا همه لغات به خونه آخر برسه و از جعبه خارج بشه که زحمتی که این مدت کشیدین و این لغات رو حفظ کردین از بین نره ولی لغت جدید اضافه نکنین که لایتنرتون خالی بشه و بعدش دیگه فقط با سایت کار کنین
نیاز به اینترنت پرسرعت هم نداره و شما حتی مثلا اگه مسافرت هم برید راحت از مثلا کافی نت میتونین از سایت استفاده کنین در صورتی که جعبه لایتنرتونو که نمیتونین ببرین!!

آخرین ویرایش:

major7

عضو جدید
دیدم بحث زبان و لایتنر حسابی داغ شده گفتم یه کمکی هم من بکنم
من خودم بحث زبان و حفظ کردن لغت واسم خیلی مهم بود و خیلی از نرم افزارا مثل pauker و jmemorise و... که دوستانی مثل آقا آیدین که خیلی از بچه های همین تاپیک هم میشناسنشون و بقیه دوستان درموردش گفته بودن تست کردم حتی واسه خودم جعبه لایتنر هم خریده بودم و یه مدت استفاده میکردم تا اینکه بواسطه یکی از دوستانم با یه سایتی آشنا شدم که واقعا نیازم به همه این روشهای مختلف حفظ لغت رو برطرف کرد
سایت زبان زیاد هست ولی این سایت واقعا یه چیز دیگس!!!!
تو این سایت به صورت رایگان عضو میشید و یکی از صدها کتابی که داره رو انتخاب میکنید (مثلا همون 504) و این سایت میشه کل چیزی که برای حفظ لغت نیاز دارید که نه تنها میتونید لغات انگلیسی حفظ کنید بلکه برای حفظ لغات هرزبان دیگه ای هم که دوست داشته باشید میتونید استفاده کنید
این سایت همون حالت جعبه لایتنر رو داره یعنی لغات رو با زمانبندی مناسب مرتب از شما سوال میکنه اگه درست جواب بدید لغت وارد مرحله بعد میشه و اگه اشتباه جواب بدین بازم توی تایم های مکرر ازتون سوال میکنه تا وقتی که لغت رو کاملا به خاطر بسپارید و شما فقط با روزانه نیم ساعت کارکردن با این سایت (یا بیشتر،دیگه بستگی به تلاش خودتون داره) میتونید تو این مدت باقی مونده تا کنکور چندین هزار لغت حفظ کنید .
مزیت های این سایت نسبت به جعبه لایتنر فیزیکی و نرم افزارای دیگه اینه که شما لغت رو به صورت تصویری به خاطر میسپرید حالا این تصویر میتونه تصویری باشه که خودتون آپلود میکنین توی سایت (که البته توصیه نمیشه چون یه مقدار زمانبره) یا اانتخاب یه تصویر که بقیه اعضا آپلود کردن و تصویر سازی ذهنی بهتری میتونه برای شما برای یادآوری اون لغت خاص ایجاد کنه .
مزیت دیگش که فکر میکنم بزرگترین مزیتش هست اینه شما امکان رقابت با دوستانتون رو پیدا میکنین . چون توی این سایت مرتب امتباز میگیرین و هرچقدر بیشتر لغت حفظ کنین بیشتر امتیاز میگیرین (هممون میدونیم که این واقعا یه امتیاز بزرگ نسبت به روشهای دیگه حفظ لغته که فقط خودتونین و خودتون، در صورتی که تو این سایت شما امکان رقابت دوستانه با دوستانتون یا حتی بقیه اعضا فعال سایت که حتی ممکنه از کشورهای دیگه باشن رو خواهید داشت)
مزیت بعدی داشتن تلفظ هست که اینم به نوبه خودش خیلی میتونه کمک کننده باشه! و اینکه اگه فراموش کنین با فرستادن ایمیل بهتون یادآوری میکنه
خلاصه که واقعا سایت محشریه، از دست ندید
مال منم نیست که فکر کنین این همه تبلیغ کردم و حتما منفعتی واسه من داره فقط دوست داشتم بتونم کمکی بکنم و بقیه دوستان کنکوریمم بتونن ازش استفاده کنن :)
واقعا حیفه از دست ندین
اینم آدرس سایت
www.memrise.com
ایتم کتابایی که من خودم دارم کار میکنم
کتاب 504 : http://www.memrise.com/course/2163/504-absolutely-essential-words
کتاب upper intermediate english :
http://www.memrise.com/course/48407/upper-intermediate-english
کتاب 1100 : http://www.memrise.com/course/1649/1100-words-you-need-to-know-2
(البته کتاب 1100 رو خودم هنوز شروع نکردم)
کتابای دیگه ای هم هست که میتونین اونا رو توی قسمت courses مشاهده کنین

کارکردن با این سایت هم بسیار راحته، ولی اگر مشکلی داشتین سوال کنین با کمال میل کمکتون میکنم ;)
فقط حتما اول ثبت نام کنین تا بتونین از امکان رقابت هم استفاده کنین (چون بدون ثبت نام هم فکرمیکنم قابل استفاده باشه)
اکانت من توی اون سایت هم Ehsan756 هست هرکسی خواست اکانتشو هم بگه تا همدیگه رو add کنیم توی لیست دوستانمون(یا همون Follower و Following)

پ.ن: اگه الان جعبه لایتنر دارین و داخلش برگه های لغت قرار دادید توصیه میکنم که همزمان با استفاده از این سایت این لغاتی که الان داخل لایتنر دارین رو هم کار کنین تا همه لغات به خونه آخر برسه و از جعبه خارج بشه که زحمتی که این مدت کشیدین و این لغات رو حفظ کردین از بین نره ولی لغت جدید اضافه نکنین که لایتنرتون خالی بشه و بعدش دیگه فقط با سایت کار کنین
نیاز به اینترنت پرسرعت هم نداره و شما حتی مثلا اگه مسافرت هم برید راحت از مثلا کافی نت میتونین از سایت استفاده کنین در صورتی که جعبه لایتنرتونو که نمیتونین ببرین!!
سلام سایت جالبیه الان عضو شدم چطوری باید مسابقه بدیم؟ چطوری ازمون میپرسه و میفهمه که بلدیم کلمه رو و حفظش کردیم؟

major7

عضو جدید
فکر کنم کمی یاد گرفتم ...خیلی جالبه مرسی.
اگه نکته ای در مورد استفاده بهتر از سایت به ذهنتمیرسه بگی ممنون میشم
نام کاربری من در سایت memrise.com هستش: major7
اددم کنین خوشحال میشم

Ehsan756

عضو جدید
سلام سایت جالبیه الان عضو شدم چطوری باید مسابقه بدیم؟ چطوری ازمون میپرسه و میفهمه که بلدیم کلمه رو و حفظش کردیم؟
همین که شما یه کتاب رو انتخاب کنین و شروع کنین به حفظ کردن سایت بهتون امتیاز میده و اگه توی قسمت Home روی عکس کتاب کلیک کنین سمت راست یه ستون نمایش میده که 10 نفر برتر رو لیست کرده (10 نفر برتر در مطالعه همون کتاب) و رتبه شمام پایینش زده
البته مسلما رتبه شما در آغاز فعالیتتون نزدیکای آخزین نفره و مثلا شاید 4000 باشه (بسته به اینکه چند نفر دارن رو اون کتاب کار مبکنن)!!!! ولی خوبی ای که داره این امتیاز بندی به صورت هفتگی و ماهانه و All time هست که یعنی اول هفته (هردوشنبه) امتیاز همه اعضا ریست میشه (البته نه اینکه کلا پاک بشه فقط کانتر هفتگی صفر میشه و شما هنوزم میتونین امتیاز کلتون رو روی حالت ماهانه یا All time ببینین) و اینطوری شما از اول هر هفته امکان رقابت با قدیمی ترین و پرامتیاز ترین اعضا رو هم خواهید داشت

مرسی خیلی جذابه uعضو شدم
bahar_ommid
ولی اصن سر در نیووردم
استفاده کنم !!!!!!!!!!!!!

خیلی راحته
از لینکی که گذاشتم کتاب 504 رو باز کنین و وقتی باز شد به صورت درس به درس لغات رو جدا کرده (مثل خود کتاب 504) درس 1 رو انتخاب کنین بعد از چند لحظه سوالات شروع میشه
یکی دوبار که باهاش کار کنین همه چیش دستتون میاد

sanup2006

عضو جدید
جناب Ehsan756 واقعا ممنون سایت خیلی عالی و مناسبی هست و امکاناتش که خیلی عالیه و امیدوارم روند به حافظه سپردنشم خوب باشه.

فقط واسه اندروید هم اگر لطف کنید بهترین برنامه ای که تست کردین رو معرفی کنین ممنون میشم.
و بعد اینکه هر روز باید به این سایت یا نرم افزاری که رو گوشی نصب کردیم(مثلا ANKIDROID) سر بزنیم ؟ اگر یه روز وارد سایت(یا نرم افزار) نشدیم مشکلی پیش میاد؟

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
درباره ی زبان باید بگم که من فقط به روش قدیمی م اعتقاد دارم همشونو تو یه کاغذ مینویسم یکی یکی حفظ میکنم بعد هم دستمو میذارم رو معانی لغات جواب میدم اگه بلد نشدم دورش خط میکشم و بیشتر تمرین میکنم هیچوقتم یادم نمیره..تو دوران دبیرستان وراهنمایی زبان همیشه 20 می شدم... این اواخر سعی کردم از لایتنر... استفاده کنم نه تنها وقتم تلف شد نتونستم مثل قبل بازدهی داشته باشم میخوام بگم هر کس با روشی که بهتر نتیجه میگیره حرکت کنه افراد متفاوتن
اما بنظر من کلا برای کنکور رو زبان تخصصی کار کنید چون لغات معلوم نیس از کجا میاد...شاید کار کردن رو متن های زبان تخصصی باعث شه لغات زیادی یاد بگیرید که چون تو متن خونده میشه تو حافظه بیشتر تو یاد می مونه...بعضی از متن های زبان تخصصی حتی گاهی جنبه ی تقویت معلومات مهندسی رو هم زیاد میکنن..درمورد کتاب منوچهر حقانی که من اینو حس کردم..
در هرحال هر کس با توجه به اینکه از کدوم روش بهتر نتیجه میگیره بره زبان رو هم زیاد جدی نگیرید بیشتر برای تفریح بخونید چون اصلا نمیشه روش حساب کرد

major7

عضو جدید
سلام بچه ها خوبین؟
من انگیزه دارم اما پشتکارم کمه ...بنظر خودم هوشم هم بالاست... تو خوندن هم وسواس دارم میخوام همه چیو بصورت کامل کامل یاد بگیرم ...استرسم بالا هستش وقتی میخوام شروع به خوندن کنم...هیچوقت خرخون نبودم همیشه شب امتحانی بودم نتیجه هم میگرفتم اما میدونم که واسه کنکور جواب نمیده و باید بصورت مستمر خوند ...با مشکل عدم پشتکارم چیکار کنم؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جناب Ehsan756 واقعا ممنون سایت خیلی عالی و مناسبی هست و امکاناتش که خیلی عالیه و امیدوارم روند به حافظه سپردنشم خوب باشه.

فقط واسه اندروید هم اگر لطف کنید بهترین برنامه ای که تست کردین رو معرفی کنین ممنون میشم.
و بعد اینکه هر روز باید به این سایت یا نرم افزاری که رو گوشی نصب کردیم(مثلا ANKIDROID) سر بزنیم ؟ اگر یه روز وارد سایت(یا نرم افزار) نشدیم مشکلی پیش میاد؟
اون سایت رو نمیدونم، اما بهترین نرم افزار برای موبایل، AnkiDroid هست که خودتون گفتید.
این برنامه برای اندروید ساخته شده و شما بهش یه فایل میدی که حاوی لغات کتاب مورد نظر هست. (مثل 504 یا 450 یا 1100 یا GRE و ...)
فایلهای مختلفی برای این برنامه ساخته شده، برای مثال 504 خودش چند مدل داره که یکی دارای تلفظ هست، یکی فارسی هم داره، یکی دیگه هست 2000 تا لغت که شامل همه لغات کتاب (از قبیل لغات سینونیم ها یا تمرینها) میشه.

این برنامه تنظیماتی داره که شما میتونید کاری کنید هر روز تعداد خاصی لغت جدید (مثلاً 10 یا 20 لغت) برای یادگیری اضافه بشه.
و عملکرد برنامه اینطوره که هر روز علاوه بر لغتای جدید، لغتای قدیمی تر هم نشون داده میشن که شما میتونید کاری کنید اول لغتای قدیمیتر نشون داده بشه و بعد جدیدتر.
اینطوری اگه مثلاً یه روز (یا چند روز) فرصت نکردید لغات رو مرور کنید یا نصفه مرور کردید، لغت جدیدی اضافه نمیشه و بجاش لغات قدیمیتر رو مرور میکنید تا توی ذهنتون بره.
اگر چه اگه میخواید واقعاً لغات رو یاد بگیرید، باید هر روز طبق برنامه مرور کنید، چون اگر چند روز بهش سر نزنید، انگار که لغت رو برای اولین باره که دارید میخونید!

لینک دانلود نرم افزار: http://dl.androidkade.com/2012/july...id_Flashcards_v1.1.3_www.androidkade.com_.apk (پسورد: www.androidkade.com)
ورژن جدیدتر: http://dl.androbaz.ir/apps/AnkiDroid-Flashcards/AnkiDroid_2.0.1[www.androbaz.ir].zip (پسورد: www.androbaz.ir)
فایل حاوی لغات 504: http://dl.androidkade.com/software/...bsolutely Essential Words_androidkade.com.zip (پسورد: www.androidkade.com)

بعد از نصب برنامه، فایل 504 رو داخل فولدر AnkiDroid مموری گوشیتون بریزید.

Ehsan756

عضو جدید

درمورد اندروید من خودم نرم افزار خاصی سراغ ندارم ولی خب مهران جان لطف کردن این نرم افزارو معرفی کردن که ظاهرا باید نرم افزار خوبی باشه
در مورد سایت هم، نه اگه وقفه بیفته هیچ اتفاق خاصی نمی افته فقط سعی کنید طولانی مدت نباشه که لغاتی که در روند حفظ کردنشون هستین فراموشتون بشه

EECi

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها خوبین؟
من انگیزه دارم اما پشتکارم کمه ...بنظر خودم هوشم هم بالاست... تو خوندن هم وسواس دارم میخوام همه چیو بصورت کامل کامل یاد بگیرم ...استرسم بالا هستش وقتی میخوام شروع به خوندن کنم...هیچوقت خرخون نبودم همیشه شب امتحانی بودم نتیجه هم میگرفتم اما میدونم که واسه کنکور جواب نمیده و باید بصورت مستمر خوند ...با مشکل عدم پشتکارم چیکار کنم؟
سلام
هوش در فرآیند یادگیری چندان مهم نیست
مهم روش های یادگیری و پشتکار شماست

روش های مطالعه صحیح می تونه به شما کمک بکنه
ابتدا مرور مطلب و عناوین ، سپس طرح سوال و در نهایت مطالعه دقیق

درس خواندن شب امتحانی یک روش خوب برای یادگیری هست ! چون شما سعی می کنید بهینه درس بخونید و با حل تمرین مطالب رو یادبگیرید و از همه مهم تر ساعات مطالعه رو محدود می کنید و میگویید "باید در طی این مثلا 10 ساعت این مطالب رو یادبگیرم" ، اگر منظورمان جدای از حفظ کردن مطالب باشد ، همین شب امتحانی خواندن را بسط بدید به مطالعه دقیق یک فصل در یک روز برای امتحان مهمی مثل کنکور.

به این فکر کنید که از همان عامل انگیزش دقیقه نودی در مدل شب امتحانی را ، به 7-8 ماه قبل کنکور انتقال بدید

موفق باشید

* F A R Z A D *

عضو جدید

مصاحبه با آقای مهندس مهرپویا، رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد برق سال ۱۳۹۲

با سلام به همه دوستای خوبم که احیانا می خوان تو کنکور برق ۹۳ شرکت کنند. میخواستم چندتا مسئله رو با شما دوستای گلم در میون بذارم :اول اینکه موفقیت در کنکور ارشد معادل با موفقیت در زندگی نیست. مثلا من خیلی رتبه تک رقمی و دو رقمی میشناسم که تو زندگی به اندازه یه رتبه سه رقمی هم موفق نبودن واحساس خوشبختی نمیکنن. احساس موفقیت و خوشبختی در زندگی هر شخص به عوامل خیلی خیلی زیادی بستگی داره که شاید تو بین این عوامل، کنکور ارشد پنج درصد هم تاثیر گذار نباشه. پس لازم نیست به خاطر این پنج درصد این قدر استرس داشته باشید وخودتون رو اذیت کنید. ولی حتما حتما زحمتتون رو بکشید وتلاش کنید بیشتر چیز یاد بگیرید تا اینکه بخواید فقط رتبتون خوب بشه. من به شخصه خیلی رشته برق رو دوس دارم و وقتی واسه کنکور شروع به خوندن کردم، خدا شاهده هدفم فقط این بود که بیشتر چیز یاد بگیرم و تو رشته خودم خبره تر بشم. چون هر چی آدم تو رشته خودش خبره تر میشه بیشتر میتونه ازش لذت ببره. من اصلا هدفم این نبود که رتبه یک ارشد بشم. حتی لحظه ای هم بهش فکر نکردم چون فکر کردن به این چیزا برای من استرس ایجاد میکرد. ولی رتبه یک شدم و بابتش خیلی خدا رو شاکرم. به شخصه خیلی دیر برای ارشد شروع به خوندن کردم و تقریبا از اواخر تابستون پارسال بود ولی چون پایه خیلی قوی تو درسهایی که قرار بود تو کنکور بیاد داشتم یکم خیالم راحت بود. دلیلشم این بود که درسهای دوره کارشناسی رو خیلی خوب پاس کرده بودم. ولی به شما توصیه میکنم تابستون رو اصلا از دست ندید و از تابستون استفاده کنید تا بتونید پایه خودتون رو قوی کنید. که این باعث میشه وقتی مهر ماه، سال تحصیلی شروع شد آرامش خاطر بیشتری داشته باشید و به درسای ترمتون هم برسید. برای کنکور ارشد هیچ کلاس کنکوری نرفتم. راستش اصولا اعتقادی به کلاس کنکور ندارم ولی منظورم این نیست که تاثیری تو موفقیت شما نداره ولی می خوام اینو بگم که تاثیرش به اون اندازه که بچه ها فکر میکنن نیست. فکر نکنید که اگه کلاس کنکور نمیرید از بقیه عقبترید و یا اگه میرید خیلی از بقیه جلوترید. به نظرم شما با خوندن کتابهای موسسات مختلف به هرسوالی که تو ذهنتونه میتونید پاسخ بدید و بسته به اینکه چقدر کتاب بخونید مطمئنم به همون اندازه موفق میشید پس بیخودی سمت این کلاس و اون کلاس نرید وهمین کتابهایی رو که دارید خوب بخونید. خوبه که بدونید از ده نفر اول امسال تو گرایش مخابرات، چهار نفرشون جزء دوستان صمیمی من بودن که خودم شاهد بودم که تو هیچ کلاس کنکوری نمیرفتن و فقط خودشون میخوندن. البته من قصد این رو ندارم که بگم کلاس کنکور بده و نرید. اتفاقا خیلی هم خوبه ولی آدم تا خودش نخواد کلاس کنکور هیچ معجزه ای نمیتونه بکنه !و به عنوان نکته آخر اینکه ممکنه تو اوایل خوندنتون واسه ارشد به دلیل سختی سوالاش نسبت به کنکور کارشناسی یه مقدار ناامید بشید. من می خوام اینو بهتون بگم که این سختی واسه همه وجود داره پس نگران نباشید ونا امید نشید. من مطمئن‌ام که بعد از چند هفته درس خوندن ملایم ومداوم، حل کردن سوالای کنکور ارشد براتون عادی میشه. و در ضمن نیازی نیست از همون اول تو درس خوندن خودکشی کنید! ملایم جلو برید… من خودم روزهایی بود که فقط یک ساعت واسه ارشد خوندم ولی با کیفیت. واقعا اون یک ساعت رو خوب فهمیدم. وروزهایی هم بود که ۲ الی ۷ ساعت درس میخوندم… و آخرش میخوام اینو بگم که منم یکی هستم مثل خود شما و هیچ فرق خاصی ندارم. من هم در حین کنکور خوندن مثل شما کلی مشکل داشتم و به خاطر همین مشکلات بعضی روزها رو نتونستم خوب درس بخونم. پس هممون مشکلاتی داریم و خواهش میکنم این مشکلات رو بهانه برای درس نخوندن و تلاش نکردن نکنیم. برای همتون آرزوی بهترینها رو دارم وامیدوارم به همه آرزوهای خوب و پاکتون برسید…
با ادای احترام
علی مهرپویا

بهار ۱۳۹۲
منبع

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه راه دیگه هم اینه که یکی از کتابهای مرجع برق رو که به زبان اصلی هست.بخونی علاوه بر اینکه زبانت تقویت میشه.تو اون درس هم قدرت درکت
بالا میره

بهار امیدوار

عضو جدید
نجات یک جوان از سردرگمی

نجات یک جوان از سردرگمی

سلام دوستان

من یک سال و نیم هست که فارغ التحصیل الکترونیک شدم و هیچ تخصصی ندارم و پایه درسی ام هم ضعیفه

خیلی دنبال کارگشتم ، نبود! نهایتا گذراندن چند دوره تخصصی میشه باپایه حقوق کارگری کارپیداکرد و به برجی 500 تومن قانع شد که البته 200 تومنشو باید بدم کرایه !!!!

تصمیم دارم ارشد بخونم اما باز به ایندش مرددم.نکنه باز سرنوشتم بشه گشتن در ستون مهندسی برق روزنامه همشهری و باز نداشتن سابقه کار مانع اشتغالم بشه

خیلی کلافه ام

یکی از اقوام نزدیک در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنه و آدم موفقی هست به من گفت که یک واحد از ساختمانش رو رایگان در اختیارم قرار میده ( ساختمان تجاری کلا برقی)

تا برای خودم کارآفرینی کنم

اما من بجز تابلو روان و ال ای دی ثابت چیزی به ذهنم نمیرسه

شما میتونید راهنماییم کنید ؟
آیا اصلا بپذیرم یا اینکه رد کنم و بشینم برای ارشد بخونم و برم ارشد بگیرم و با ارشد هم که نمیشه تدریس کرد و مجبورم دکتری بگیرم و اینجوری راه کسب درآمدم خیییییییییلی طولانی میشه ....
حیلی سرگردانم
خواهشا اگر کسی راهی به ذهنش میرسه راهنماییم کنه
سپاس :)

sanup2006

عضو جدید
سلام
هوش در فرآیند یادگیری چندان مهم نیست
مهم روش های یادگی ...
... مان عامل انگیزش دقیقه نودی در مدل شب امتحانی را ، به 7-8 ماه قبل کنکور انتقال بدید

موفق باشید

واقعا مطلب زیبا و فوق العاده به حقی دوستمون فرمودند.
پشتکار پشتکار پشتکار
فقط اینه که پیروزی رو تضمین میکنه.
حالا یکی که هوشش زیاده کمتر نیاز به درس خوندن داره و یکی که هوش کمتری داره باید بیشتر وقت بزاره و تلاش کنه.
دوستانی که مث من میخوان ارشد 93 شرکت کنن هیچوقت به حرفای عمومی اینجل صرفا تکیه نکنن. هرکس باید سطح و اندازه خودش رو بفهمه و طبق اون برنامه ریزی کنه.

من با یکی از آشناها که صحبت میکردم واسه منی که پایه ضعیف دارم میگفت کلاس بری که خیلی بهتره ولی اگر نرفتی واسه کنترل و سیگنال حتما اوگاتا و اوپنهایم رو بخون بعد کتاب تست رو کار کن.
روزی 10 ساعت درس خوندن لازمه:surprised:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا مطلب زیبا و فوق العاده به حقی دوستمون فرمودند.
پشتکار پشتکار پشتکار
فقط اینه که پیروزی رو تضمین میکنه.
حالا یکی که هوشش زیاده کمتر نیاز به درس خوندن داره و یکی که هوش کمتری داره باید بیشتر وقت بزاره و تلاش کنه.
دوستانی که مث من میخوان ارشد 93 شرکت کنن هیچوقت به حرفای عمومی اینجل صرفا تکیه نکنن. هرکس باید سطح و اندازه خودش رو بفهمه و طبق اون برنامه ریزی کنه.

من با یکی از آشناها که صحبت میکردم واسه منی که پایه ضعیف دارم میگفت کلاس بری که خیلی بهتره ولی اگر نرفتی واسه کنترل و سیگنال حتما اوگاتا و اوپنهایم رو بخون بعد کتاب تست رو کار کن.
روزی 10 ساعت درس خوندن لازمه:surprised:

سلام.نیازی به خوندن کتاب اپنهایم نیست.خوبه که بخونی ولی وقتش الان نیست.من توی این درس مشکلات عمده زیادی داشتم و دشوار بود واسم اما تا همین الانشم حتی 1 بار کتاب اپنهایم رو نخوندم.فقط مومن زاده رو خوب بخون

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا