رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها کسی جوابیه کتاب انگلیسی برای دانشجویان معماری(دکترحسین فرهادی-پروانه توکی)داره؟ینی پیرشدم انقلاب گشتم نبود

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی جوابیه کتاب انگلیسی برای دانشجویان معماری(دکترحسین فرهادی-پروانه توکی)داره؟ینی پیرشدم انقلاب گشتم نبود

خوش به حالت لااقل تونستی انقلاب بگردی و پیدا نکنی ،من یکی که تا الان رنگ اونجا را هم ندیدم ،:cry:

اشکال نداره انشاله ارشد تهران که قبول شدم وقت کردم همه انقلاب میگردم :biggrin:

موفق باشی مهندس

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مطلب رو امروز از یه سایت خوندم اگه کسی اطلاعاتی از برنامه داره یا اینکه از این نرم افزار تا حالا استفاده کرده لطفا بیاد بگه ببینم چطوری بوده و آیا این روش واسه یادگیری جواب داده یا نه؟؟؟؟
:confused:
یه نرم افزار خوب برای خوندن لغت، نرم افزار پرآموزی یا همون overlearning است
با پکیج طلایی اون 504، لغات ضروری تافل و 1100 رو خوندم چند تا مزیت داره: 1-بصورت تصویری و تعاملیه 2-لایتنره 3-ترجمه فارسی و قابلیت سرچ و تلفظ آمریکایی و بریتیش جداگانه داره. غیر از کارایی، سرعت یادگیری رو به نظرم تا یک سوم کاهش میده .

qazal.

عضو جدید
این مطلب رو امروز از یه سایت خوندم اگه کسی اطلاعاتی از برنامه داره یا اینکه از این نرم افزار تا حالا استفاده کرده لطفا بیاد بگه ببینم چطوری بوده و آیا این روش واسه یادگیری جواب داده یا نه؟؟؟؟
:confused:
یه نرم افزار خوب برای خوندن لغت، نرم افزار پرآموزی یا همون overlearning است
با پکیج طلایی اون 504، لغات ضروری تافل و 1100 رو خوندم چند تا مزیت داره: 1-بصورت تصویری و تعاملیه 2-لایتنره 3-ترجمه فارسی و قابلیت سرچ و تلفظ آمریکایی و بریتیش جداگانه داره. غیر از کارایی، سرعت یادگیری رو به نظرم تا یک سوم کاهش میده .

منم در موردش شنیده بودم...اما سایتی رو پیدا نکردم که دانلود رایگان داشته باشه...فکر کنم فقط فروشیه....اگه پیدا کردی لطف کن اینجام بزار...

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم در موردش شنیده بودم...اما سایتی رو پیدا نکردم که دانلود رایگان داشته باشه...فکر کنم فقط فروشیه....اگه پیدا کردی لطف کن اینجام بزار...

این یه نرم افزار که حتما باید خریداری بشه و توی هیچ سایتی واسه دانلود قرار داده نشده

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
این یه نرم افزار که حتما باید خریداری بشه و توی هیچ سایتی واسه دانلود قرار داده نشده
بچه ها فلش كارت هاي تصويري 504 هم هست....به نظرم با شكل بيشتر تو ذهن ميميونه.......

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونا تصويري هاش نيست....تصويري هاش جدا از اونهاست......در اصل 2 جور....يه جور تصويري يه جور بدون تصوير....

چاپ کیه تصاویر؟ من چاپ جدید کتاب رو خریدم فلش کارتها آخر کتاب داره ولی هیچ تصویری نداره جز اینکه واسه هر درس یه تصویر توی خود کتاب گذاشتن

mahyar21

عضو جدید
بچه ها دیکشنری تخصصی معماری لازم دارم ،کسی میتونه راهنماییم کنه؟!:redface:

mahyar21

عضو جدید
برا کنکور میخوای؟
من یه پی دی اف خیلی خوب دارم که فرانسیس نیست:smile:
بله برای کنکور میخوام.
مهم نیست فقط دیکشنری معماری باشه تا بتونم لغات رو پیدا کنم.(منظورتون رو از فرانسیس نفهمیدم ،منظور فرانسوی؟!:))

آخرین ویرایش:

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
برا کنکور میخوای؟
من یه پی دی اف خیلی خوب دارم که فرانسیس نیست:smile:

اگه لطف کنی بزاری که ممنون میشیم منم به یه دیکشنری تخصصی نیاز دارم:)

بله برای کنکور میخوام.
مهم نیست فقط دیکشنری معماری باشه تا بتونم لغات رو پیدا کنم.(منظورتون رو از فرانسیس نفهمیدم ،منظور فرانسوی؟!:))

نه منظورش فرانسیس دی کی چینگه!

bahar 7

عضو جدید
بله برای کنکور میخوام.

اهان
این برا کنکور خیلی سنگینه
کنکاش کتاب خیلی خوبیه.منظورم از فرانسیس کتاب فرهنگ تصویری معماری فرانسیس د کی چینگ که اکثر جاها به عنوان منبع شناخته شده

mahyar21

عضو جدید
دیکشنری تخصصی بصورت سرچ کردن سراغ داری؟
منم بیشتر دنبال یه چنین دیکشنری میگردم که بصورت نرم افزاری باشه ،اگه کسی سراغ داره اسمشو بگه تا حتی اگه بشه از فروشگاهها خریداری کنیم ،ممنون میشم.;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم بیشتر دنبال یه چنین دیکشنری میگردم که بصورت نرم افزاری باشه ،اگه کسی سراغ داره اسمشو بگه تا حتی اگه بشه از فروشگاهها خریداری کنیم ،ممنون میشم.;)

دیکشنری های معمولی خیلی خوب هستن البته تا 50 درصد کلمات تخصصی رو دارن ... ولی دیگه خیلی تخصصی نه ... مثلا pointed arc رو نداره ... ولی ماله و شمشه رو داره ... برای آندروید خودم خیلی استفاده میکنم ..

qazal.

عضو جدید
سلام بچه ها از سایت زیر می تونید برا نظام مهندسی منابع و جزوات خوبی بگیرید

www.mohandeci.ir

قبلنم یکی اومد اینو نوشت دوستم....با یه اسم کاربری دیگه بود....فک کنم همین سایت بود اگه یادم مونده باشه....بعد یکی دیگه از دوستامون اومد گفت سایته ویروس اسب تروجان داره...نمیدونم والا چه کنیم:w19:

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها می خواستم ببینم کسی با نرم افزار Ankiکار کرده یا نه و لغات 504انگلیسی به فارسی این داره یا فقط با جی 5کار کردید و اگه کسی با این دو نرم افزار اشنایی داره می خواستم بدونم برا ارشد خوندن کدومش بهتره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها می خواستم ببینم کسی با نرم افزار Ankiکار کرده یا نه و لغات 504انگلیسی به فارسی این داره یا فقط با جی 5کار کردید و اگه کسی با این دو نرم افزار اشنایی داره می خواستم بدونم برا ارشد خوندن کدومش بهتره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

من تو دوران کاردانی به کارشناسی ام از بسته های g5 استفاده کردم...نرم افزار شو ندیدم
ولی فقط اینو ازش می دونم که پروسه طولانی رو می طلبه ...همچنین حوصله زیاد....هرکسی حوصله شو نداره
من از دوران دانشجویی کاردانی ام زبان و تاریخ ام رو شروع کردم باهاش خوندم...تاریخم ام رو 100 درصد زدم زبان ام 30 درصد
چون فقط لغت حفظ کرده بودم....زبان هم فقط حفظ لغات نیست.....مهارت ترجمه است که مهمه...حالا می بینی کسی به دایره لغات زیادی مسلط نیست ولی خیلی موفق تر از کسی که مسلط هست از پس کنکور بر میاد
به نظرم تو کنکور معلومات بالا یه قصه است....مهارت تست زنی هم قصه خودشو داره که خیلی مهمه;)

morteza2010

عضو جدید
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام نرم افزار یه مزیتی داره که فعلا برای کنکورمناسب نیست
شما با همون ج5 بخونی بهتره

sweetbrier1989

عضو جدید
ممنون میشم راهنمایی کنید

من کار میکنم.آره داره باید بری تو سایتش سرچ کنی پیدا میکنی... من که راضیم فکر نکنم خیلی فرق داشته باشند،جفتشون شبیه لایتنر کار میکنند.

فکر کنم بتونی اینجا پیدا کنی. https://ankiweb.net/shared/decks/504 البته باید تو سایتش عضو باشی.اگه هم با گوشیت کار میکنی get shared decks رو بزن یعد سرچ کن حتما پیدا میکنی.

آخرین ویرایش:

sweetbrier1989

عضو جدید
بچه ها یه سایت جالب پیدا کردم برای آموزش لغت زبان >>> http://www.memrise.com
توش فلش کارتای آماده داره و خودتون هم می تونید درست کنید.من دارم برای تافل رو درست می کنم تا درس 3 این کار رو کردم.
در حالی که درارید کلماتو می خونید هر چندتا کلمه که می خونید خودش برعکس سوال می پرسه حتی دیکته اش رو هم می تونید تمرین کنید.میتونید عکس اضافه کنید و خودتون هم نکته اضافه کنید برای خودتون.
من که باهاش خیلی حال کردم...
مطمئنم شماها هم خوشتون میاد امتحان کنید...
اینم آدرس فلش کارتاش >>> http://www.memrise.com/courses/persian/
حتی میتونیم هم روند همو دنبال کنیم :D
اینم پروفایل من >>> http://www.memrise.com/user/sweetbrier/

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

ببخشيد اينجا مطرح ميكنم
بچه ها هيچكدوم از شما تا حالا از جي 5 استفاده كرده؟؟
نتيجه ديده
اگه كسي هست ميتونه در موردش توضيح بده
لطفا
حتما
http://www.g5g5.ir/

آخرین ویرایش:

QPass

عضو جدید

ببخشيد اينجا مطرح ميكنم
نتيجه ديده
لطفا
حتما
بله استاد عزیز
جی 5 فقط بدرد یادگیری لغات زبان می خوره نه چیز دیگه
که هر لغت روی یک برگه با معنی اون پشت و رو نوشته بشه و در جعبه جی 5 قرار بگیره
هر لغت در طول یادگیری حداقل 5 بار خونده میشه و هرگدوم که ملکه ذهن بشه از باکس جی 5 خارج میشه
به نظر من فقط برای لغات انگلیسی
چون حتی نوشتن لغات روی برگه های کاغذ هم بسیار بسیار وقت گیره چه برسه به اینکه دروس معماری هم بدین شکل روی هر برگه کاغذ پیاده کنید
کاملا نشدنیه

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بله استاد عزیز
جی 5 فقط بدرد یادگیری لغات زبان می خوره نه چیز دیگه
که هر لغت روی یک برگه با معنی اون پشت و رو نوشته بشه و در جعبه جی 5 قرار بگیره
هر لغت در طول یادگیری حداقل 5 بار خونده میشه و هرگدوم که ملکه ذهن بشه از باکس جی 5 خارج میشه
به نظر من فقط برای لغات انگلیسی
چون حتی نوشتن لغات روی برگه های کاغذ هم بسیار بسیار وقت گیره چه برسه به اینکه دروس معماری هم بدین شکل روی هر برگه کاغذ پیاده کنید
کاملا نشدنیه

ببخشيد اينجا مطرح ميكنم
نتيجه ديده
لطفا
حتما

عزیزم من با نرم افزارش پارسال پیش رفتم بعد از این کلاس درپیتیها ک موسسات میرفتم پسر(معلممون پسر بود)تا یه کلمه میگفت من مترادفه انگلیسیشو میگفتم...خودش کف کرده بود چون میدونست دارم برا ارشد میخونم....اما الان ک 6-7 ماه ول کردم تقریبا شاید نصف کلمات تو ذهنم مونده...من پیشنهاد میکنم حتما تا آخر عمرتون تکرار کنید ....واسه من نمیدونم چرا یعد 6 ماه فراموش شد و نرفت تو حافظه بلند مدتم....؟؟؟
ولی به قول دوستمون فقط به درد زبان میخوره

morteza2010

عضو جدید

ببخشيد اينجا مطرح ميكنم
نتيجه ديده
لطفا
حتما

سلام داش تک اف
اقا من با این جی 5 کار کردم و میکنم
دوست عزیز برای حفظ کردن خوبه و عالی عده ای نظرشون اینه که وقت گیره و البته درست هم هست ولی ولی این صرف وقت خوبی که داره اینه یه مطلب که یاد گرفتین نیازی نیست دوباره بخونید خودش برنامه ریزی میکنه واستون
در طول روز 200 برگ مثلا بنویسید خوبه
و جواب باید کوتاه باشه
و هر متنی را باید بشکنی
هم جعبه و فیش میتونید خودتون درست کنید ولی چون تا به حال استفاده نکردید همون پک کامل g5 خرید کنید بهتره
برگه های فیش میتونی خودتون درست کنید کافیه یه بسته A4 را در جهت عرضی به تکه های 5 سانتی و در جهت طولی 7.2 برش دهید و با ماژیک فسفری یا هر چیزی دیگه ای اونو رنگ کنید منظورم همه صفحه نیست یه خط در کناره عرضی برگه تمام عرض دلیل اینم هم بعدا خودتون متوجه میشوید و هم کمک به حافظه تصویری تون بشه یادگیری بیشتر میشود

تو این روش مثلا سازه در معماری یا درک مینویسی و مبانی مثلا تا 1 ماه ماه مینویسی
بهتون قول میدم تا کنکور اصلا نیازی به مرور نیست اصلا اصلا و با خیال راحت بروید سراغ دیگر درسها
یه پیشنهاد هم برای سرعت میتونیم چند نفری که واسه ارشد میخونیم فیش ها رو با هم مبادله کنید سرعت چند برابر و نیاز نوشن مثلا یک چهارم میشه
سوالی بود در خدمتم

عزیزم من با نرم افزارش پارسال پیش رفتم بعد از این کلاس درپیتیها ک موسسات میرفتم پسر(معلممون پسر بود)
این نکته اش خیلی کنکوری بودا!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:
بالا