[کار در زمان دانشجویی....؟]► درخواست مشاوره

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
دوستان من تو یه شرکت فرم درخواست کار پر کردم ....بعد....حالا برام یه اس ام اس اومد که کلاسهای توجیهی ،آموزشی روز فلان ساعت فلان....یه شماره هم داد واسه اطلاعات بیشتر که وقتی زنگ زدم گفت اومدی کلاس یه عکس و کپی شناسنامه هم بیار ...
یعنی چی ...اینا...
واسه استخدامه یا بایگانیشون ؟

با سلام
میشه گفت دوره هایی برای اماده شدن شما ، برای استخدام ، اگر بتونی از عهده کلاسا خوب بر بیایی و خودی نشون بدی ، استخدام میشی ، اگر نتونی ،
خیلی محترمانه بهتون میگن :
"بعدا باهاتون تماس میگیریم . "

سپاس
:gol::gol:

alibaniasadi

عضو جدید
سلام
من هم همین فکرو داشتم رزومه خوب داشته باشم ولی...... زمان درس خوندن بهترین کار درسه خوب درس بخونید
موفق باشد

concreteman

عضو جدید
خواهش میکنم ، خواهش میکنم ، خواهش میکنم فقط درس بخونید. فکر کار هم نکنید.
خواهش میکنم از زندگی دانشجوییتون لذت ببرید.
برای کار کردن وقت زیاده .
یک نکته رو میگم و خواهش میکنم روش فکر کنید . یه مثال میزنم: به نظر من اینکه توی 30 سالگی خونه دار بشید یا 32 سالگی هیچ فرقی نداره. اما لذتی که دانشجویی توی 20 سالگی داره رو توی 30 سالگی نمیتونی حتی حس کنی . برای پول جمع کردن خییییییلییییی وقت هست ، برای درس خوندن هم خیلییییییییی وقت هست اما برای دانشجویی زندگی کردن بین 18 تا 28 سالگی بیشتر وقت ندارین.

امید وارم بقیه دوستانی هم که بشتر از 6-7 ساله توی بازار کارن برای دانشجوها بیشتر توضیح بدن که من چی میگم.

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
خواهش میکنم ، خواهش میکنم ، خواهش میکنم فقط درس بخونید. فکر کار هم نکنید.
خواهش میکنم از زندگی دانشجوییتون لذت ببرید.
برای کار کردن وقت زیاده .
یک نکته رو میگم و خواهش میکنم روش فکر کنید . یه مثال میزنم: به نظر من اینکه توی 30 سالگی خونه دار بشید یا 32 سالگی هیچ فرقی نداره. اما لذتی که دانشجویی توی 20 سالگی داره رو توی 30 سالگی نمیتونی حتی حس کنی . برای پول جمع کردن خییییییلییییی وقت هست ، برای درس خوندن هم خیلییییییییی وقت هست اما برای دانشجویی زندگی کردن بین 18 تا 28 سالگی بیشتر وقت ندارین.

امید وارم بقیه دوستانی هم که بشتر از 6-7 ساله توی بازار کارن برای دانشجوها بیشتر توضیح بدن که من چی میگم.
-------------
با عرض معذرت دوست عزیز من اصلا موافق نیستم-چو هرچی که زمان میگذره کار هم کمتر میشه و وضع از اینی که هست بدتر میشه مگه اینکه معجزه ای بشه-پس با دست جنبوند-من خودم هم دانشجو هستم هم کار می کنم -توی این سه سالی که دارم کار می کنم تجربم داره زیادتر میشه اما کارم کمتر و کمتر

concreteman

عضو جدید
-------------
با عرض معذرت دوست عزیز من اصلا موافق نیستم-چو هرچی که زمان میگذره کار هم کمتر میشه و وضع از اینی که هست بدتر میشه مگه اینکه معجزه ای بشه-پس با دست جنبوند-من خودم هم دانشجو هستم هم کار می کنم -توی این سه سالی که دارم کار می کنم تجربم داره زیادتر میشه اما کارم کمتر و کمتر

من هم دانشجو بودم . همه دوستام هم دانشجو بودن الان هم همه مشغول کارن. اما همه اونهایی که مثل من کار میکردن الان آرزو میکنن که فقط درس میخوندن. دانشجویی زمان غیر قابل برگشتیه که خیلی زود تموم میشه.
واسه همین از اونهایی که چند سالیه از پایان تحصیلاتشون گذشته خواستم بیان و نظر بدن .
بازار کار نه اونقدر ساده است و نه اونقدر غوله که یه دانشجو فکر میکنه.
خواهش میکنم این چهار سال فقط از زندگیتون لذت ببرید.

afsane h

عضو جدید
من که بعد از اینکه درسم تموم شد رفتم 6 ماه کارآموزی خیلی هم بیسواد بودم ، اونجا یاد گرفتم . به هر حال اگر بری سراغ کار و پول دراوردن میفهمی دیگه درس به دردت نمیخوره تنبل میشی ، حالا از من گفتن بود ... دیدم که میگم !

سلام.بنظرتون برای کاراموزی چه جایی مناسب تره؟

م.كمالي

عضو جدید
دانشجويي زمان لذت بردن از زندگي نيست چون توي تمام عمر ميشه از زندگي لذت برد
بهترين كار زمان دانشجويي درس خوندن هست و اينكه اگر چيزي رو متوجه نميشين از استادتون كه دم دست هست بپرسين و وقت زيادي روي فهم درسها بذارين
به نظر من زماني ميشه خيلي بهتر از زندگي لذت برد كه آدم دغدغه درس و امتحان نداره و دستش هم توي جيب خودشه
به نظر من دوران دانشجويي رو بذارين فقط براي درس خوندن ، كسب تجربه براي بعد از اتمام دوران درسه ، اگر در دوران دانشجويي درسي رو درست متوجه نشين تا پايان دوره كاريتون گريبانگيرتونه چون ديگه وقت نميكنين يا استادي دمدستتون نيست كه مطلب رو براتون باز كنه ،
اگر دوست داشتين تابستونها يه جايي سرتون رو گرمكنيد براي درك بهتر دروس دانشگاه .
هرچقدر در دروس دانشگاه موفقتر باشين و تسلط بيشتري پيدا كنيد بعدا كار راحت تر گيرتون مياد

samba1373

عضو جدید
سوال::چه کارایی تو تابستون میشه انجام داد که به درد آیندمون بخوره؟؟(مخصوص دانشجویان سال اولی)

سوال::چه کارایی تو تابستون میشه انجام داد که به درد آیندمون بخوره؟؟(مخصوص دانشجویان سال اولی)

ایشالله بعد از ایام غمبار امتحانات:(,تابستون فرا میرسه:biggrin:..خواستم از ریش سفیدا و بزرگای عمرانی حاضر در باشگاه بپرسم که,ما دانشجویان سال اولی چه کارایی تو تابستون میتونیم انجام بدیم که برا آیندمون بدرد بخوره؟؟؟

مثلا نرم افزار خاصی رو یاد بگیریم,,کلاس خاصی رو بریم,,بریم سر ساختمون,,,خلاصه چه کنیم؟؟
خواهشا ریش سفیدا جواب بدن!!

mohandes rahimi

عضو جدید
من ریش سفید نیستم :smile:اما در اون حدی که من میدونم شما فقط الان باید به اطلاعات تجربی خودتون اضافه کنید و با حضور در کارگاه ها با مسایل اجرایی تا حدودی اشنا بشید:w28:
درمورد نرم افزار ها هم باید بگم تنها نرم افزاری که شما الان می تونید یاد بگیرید اتوکده! البته بقیه نرم افزارها هم یادگیریش امکان پذیره هرچند نیاز به یه سری پیشنیاز هایی داره اما الان توصیه نمیشه:warn:
موفق باشید;)

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
دوستمون کامل جواب دادن. بهترین کار رفتن پای یه پروژه عمرانیه. نرم افزار نمیخواد یاد بگیری ، فقط اجرایی یاد بگیر. نرم افزار باشه واسه موقعی که رسیدی به پروژه ها مجبور میشی یاد بگیری.
موفق باشی.

reza2011

عضو جدید
دوستان جواب دادن ...

تابستون همش 3 ماهه يعني چشم به هم بزني تموم شده ... توي اين 3 ماه سعي كن كارهاي ساختماني مختلف رو از نزديك ببيني ... مثلا اجراي فونداسيون اجراي اسكلت ديوار چيني و ... حتي سنگ كاري ... صبح تا ظهر به اين كار مشغول بشو .. كاراي مختلف لازم نيست حتما سر يك كار باشي ... عصرا هم سعي كن مثلا اتوكد كار كني لازم هم نيست كه حتما كلاس بري .. اون حدي كه ما عمرانيها نياز داريم همينطور با تمرين و ور رفتن گزينه ها حاصل ميشه ...واسه خودت پلان بكش نقشه بكش ... اما برنامه اكسل رو هم حتما ياد بگير .. يادگيريش خيلي راحته . كتاب هم براش زياده .... اكسل بعدها هم توي متره و براورد هم توي تمام كاراي جدول و نمودار كشيدن و هم در ايتبس و سيف به كارت مياد ... خيلي پر كاربرده ...

اما بگذريم از اينا دوست من , ما ميگيم ولي فكر نميكنم حسشو داشته باشي كه اين كارا رو بكني .. اون زمان به ما هم گفتنو انجام نداديم ... :)

e l e n d i l

عضو جدید
اتوکد میتونی یاد بگیری اکسل میتونی یاد بگیری البته الان هم یاد نگیری مجبور میشی تا 2 3 سال دیگه یاد بگیری

اگه علاقه ب قسمت سازه و ساختمون داری برو پای پروژه اگه ب آب راه علاقه داری پای پروژه ساختمونی بری چند سال دیگه ک بگذره ب اون شدتی ک برا اون سازه ایه فایده داشته برات فایده نداره و میبینی ک فقط وقت تلف کردن بوده

تو دانشگاتونم اگه ترم تابستونی بود پیشنهاد میکنم برداری ( ب هر حال 6واحدم بیشتر پاس کنی و پیشنیاز بعضی درسا باز شه برات توی فرصت2 ماهه بهتر از اینه ک ب اندازه ی ترم کامل طول بکشه و 4 5 6 ماه وقت بزاری )

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه توو دانشگاه نکات اجرایی خیلی کم گفته میشه
پس همون طور که دوستان گفتن آشنا شدن با جو کارگاه و اجرا خیلی برای آینده کاریت مهمه،
اگه الانم نمیری مثل خیلی از بچه های دیگه که کارآموزیو میپیچونن و با افتخار تعریف میکنن شما لینکارو نکن(ما کردیم پشیمون شدیم:()
موفق باشی:gol:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایشالله بعد از ایام غمبار امتحانات:(,تابستون فرا میرسه:biggrin:..خواستم از ریش سفیدا و بزرگای عمرانی حاضر در باشگاه بپرسم که,ما دانشجویان سال اولی چه کارایی تو تابستون میتونیم انجام بدیم که برا آیندمون بدرد بخوره؟؟؟

مثلا نرم افزار خاصی رو یاد بگیریم,,کلاس خاصی رو بریم,,بریم سر ساختمون,,,خلاصه چه کنیم؟؟

دوست عزيز شما به ريش سفيد و........ كاري نداشته باشيد بدونيد كي تجربهاي زيادي در اين زمينه داره البته تمام اساتيدي كه تو تالار عمران هستن همشون ماشاالله دانشجوي ترم آخر .. ليسانس.. و يا مسئول يا سرپرست كارگاه هستن

خلاصه:

شما پس دانشجوي سال اول هستيد حالا خوبه شما ميخواهيد از اين 3 ماه تعطيل حد اكثر استفاده رو ببريد و تجربه كسب كنيد و به قول معروف بيكار نمونيد من چه بيكار بودم يا نبودم بايد ميرفتم كارگاه بابام كار ميكردم اگه نميرفتم هم ديگه خدا بايد دادم ميرسيد:d ترم 2 بودم كه بابام يه كارگاه داشت خلاصه از دانشگاه ميومدم يه راست بايد تو كارگاه حاضر ميشدم تابستون ها هم ميرفتم كارگاه ببخشيد پر حرفي كردم!!!!! خلاصه دوست عزيز منم جاي شما بودم انچه اساتيد بزرگ تالار عمران ميگن كاملا درسته سعي كن حتما يه كارگاه دوست يا آشنا پيدا كني كه بتوني راحت باشي و اطلاعات زيادي كسب كني هم با محيط كارگاه آشنا ميشيد هم با با نكات اجراي آشنا ميشيد مخصوصا كه شما دانشجوي سال اول هستيد خيلي براي شما بهتره چون آينده اگه بخواهيد مسئول يا سرپرست يك كارگاه شويد بايد تجربه خيلي زيادي در اين زمينه داشته باشيد واقعا اون وقت ها كه ميرفتم كارگاه (البته به زور ميرفتم :redface: ) خيلي روم تاثير گذاشت خيلي چيزهاي كه در ساخت ساز واقعا استاد هاي محترم به ما نمي گفتن رو خودم اونجا پيدا كردم....ما دوستان خلاصه تجربه هاي خودمون رو به شما گفتيم صلاح كار را خودتان بهتر ميدونيد..

با تشكر از همه دوستان:gol:

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
خب بعد امثال من که یه دختر سال اولی عمرانن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما اگه آشنا داشته باشید که بهترین کار باز رفتن سر پروژه است. ولی اگه برات سخته میتونی نرم افزار اتوکد و اکسل رو یاد بگیری.
موفق باشید.;)

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز

داشنجوی ساله اولی علاوه بر کارایی که دوستان گفتن ..... بابا بخور بخواب بره تابستون ساله اول بعد کنکورته خستگیتو در کن:Dالبته در حد تفریحی این کارارو بکنی خوبه ولی اینکه صبح تا شب دنبالش باشی نه ... بعد ترم شروع میشه میبینی اصلا حسش نیست و انرژی نداری . ولی تا یه حدودیش خوبه

samba1373

عضو جدید
بخور و بخواب که جز لاینفک قضیست!!:biggrin: تازشم کلی فیلم مونده که باید بشینم نگاه کنم....گفتم اگه وقتی بمونه,یه کارایی بکنم:thumbsup2:

mohandes rahimi

عضو جدید
خب بعد امثال من که یه دختر سال اولی عمرانن چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما بهتره به دفتر فنی ها سر بزنی و ازشون خواهش کنی اجازه بدن توی دفتر براشون مجانی کار کنی البته لازم این کار اینکه تا حدودی با نرم افزارها آشنایی داشته باشی

presante

عضو جدید
اموزش کد و 3d خیییلی واجبه......واسه تابستون برید دنبال اموزشش

reza2011

عضو جدید
یه چیزی..................چون یه دخترم یا چون سال اولیم باید خواهش کنم مجانی واسشون کار کنم؟؟؟؟؟

من با نظر اون دوستمون اصلا موافق نيستم . هميشه با اعتماد به نفس كامل جلو برو . اگر در شركتي فكر ميكني كه از پس يك سري كارها بر مياي برو و استخدام شو حتي پاره وقت . ولي هرگز نگو من مجاني كار ميكنم . اصلا شما نه بگو حقوق ميخوام و نه بگو حقوق نميخوام . تصميم رو بزار با خود صاحب كار ... اين بهترين استراتژي هست البته براي شما كه هنوز تجربه لازمو نداري . انشالله بعدها خودت پيشنهاد حقوق بالا ميدي ...

آخرین ویرایش:

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرمن اگه جایی میدرسیدکه استاداش بارشون نیس حتمادروس اصلی روکلاس برین که حداقل یه کم مهارت پیداکنین!!البته من اینکارو100%انجام میدم:)

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما بهتره به دفتر فنی ها سر بزنی و ازشون خواهش کنی اجازه بدن توی دفتر براشون مجانی کار کنی البته لازم این کار اینکه تا حدودی با نرم افزارها آشنایی داشته باشی

مجاني!!!!!!! بابا داداش من چي مجاني!!!!! آخه چرا بايد هم خواهش كنم و هم مجاني برم كار كنم اين ديگه نشد بهش بگيم كار
وقتي من كه ميدونم از پس بعضي از كارها بر ميام چرا بگم من ميخوام مجاني بيام كار كنم درسته كه دوستمون سال اول هستش از تجربهاي زيادي برخودار نيست اما بقول دوستم داداش رضا آدم هميشه بايد اعتماد به نفس كامل و يه اراده قوي داشته باشه و بگه حتما من ميتونم اين كار رو انجام بدم
سال اول دانشگاه كه من تازه عمران قبول شده بودم ميرفتم تو كارگاه كار ميكردم بابام اول ها بهم حقوق نميداد:( بعدش ديدم بابا من كه از صب تا غروب كار ميكنم اخه چرا خقوق نگيرم!!ديدم اينطوري نميشه خلاصه سره تون رو درد نيارم..بعدا بهم ديگه مثل بقيه يه حقوقي ميداد...خلاصه دوست عزيز خانم زهرا گلمكاني هميشه اعتماد نفس خيلي زيادي داشته باش.. هر جا كه براي كار ميري نگو من مجاني ميخوام كار كنم ..وفتي كه ميتوني اون كارو خوب انجام بدي....البته يكي دو ترم ديگه كه ايشالا پاس ميكني اون وقت هم تجربه خودت ميره بالا هم ميتوني راحت تر بري توي جاي مشغول كار بشي..

mohandes rahimi

عضو جدید
مجاني!!!!!!! بابا داداش من چي مجاني!!!!! آخه چرا بايد هم خواهش كنم و هم مجاني برم كار كنم اين ديگه نشد بهش بگيم كار
وقتي من كه ميدونم از پس بعضي از كارها بر ميام چرا بگم من ميخوام مجاني بيام كار كنم درسته كه دوستمون سال اول هستش از تجربهاي زيادي برخودار نيست اما بقول دوستم داداش رضا آدم هميشه بايد اعتماد به نفس كامل و يه اراده قوي داشته باشه و بگه حتما من ميتونم اين كار رو انجام بدم
سال اول دانشگاه كه من تازه عمران قبول شده بودم ميرفتم تو كارگاه كار ميكردم بابام اول ها بهم حقوق نميداد:( بعدش ديدم بابا من كه از صب تا غروب كار ميكنم اخه چرا خقوق نگيرم!!ديدم اينطوري نميشه خلاصه سره تون رو درد نيارم..بعدا بهم ديگه مثل بقيه يه حقوقي ميداد...خلاصه دوست عزيز خانم زهرا گلمكاني هميشه اعتماد نفس خيلي زيادي داشته باش.. هر جا كه براي كار ميري نگو من مجاني ميخوام كار كنم ..وفتي كه ميتوني اون كارو خوب انجام بدي....البته يكي دو ترم ديگه كه ايشالا پاس ميكني اون وقت هم تجربه خودت ميره بالا هم ميتوني راحت تر بري توي جاي مشغول كار بشي..
در ادامه صحبتم باید اضافه کنم وقتی که ترمای اول هستی و اصلا از حال و هوای کارگاه اطلاع نداری و نمیدونی چی به چیه کسی نمیاد به شما توی شرکتش یه کار با حقوق بده بعد هم من منظورم فقط این بود که چند هفته را فقط برای آشنایی توی اون محیط کار بمونی بعد هم به نظر من تا وقتی شما دانشجویی فقط باید به کسب تجربه به هر قیمتی فکر کنی نه به کسب درامد

mohandes rahimi

عضو جدید
یه چیزی..................چون یه دخترم یا چون سال اولیم باید خواهش کنم مجانی واسشون کار کنم؟؟؟؟؟
شما فقط به خاط اینکه سال اولی هستی و عملا چیزی بلد نیستی و هدفت صرفا از شرکت مورد نظر کسب تجربه است نه کسب درآمد باید خواهش کنی تا تجربیاتشون را در اختیارت بزارن

زهرا گلمکانی

عضو جدید
ممنون

زهرا گلمکانی

عضو جدید
در ادامه صحبتم باید اضافه کنم وقتی که ترمای اول هستی و اصلا از حال و هوای کارگاه اطلاع نداری و نمیدونی چی به چیه کسی نمیاد به شما توی شرکتش یه کار با حقوق بده بعد هم من منظورم فقط این بود که چند هفته را فقط برای آشنایی توی اون محیط کار بمونی بعد هم به نظر من تا وقتی شما دانشجویی فقط باید به کسب تجربه به هر قیمتی فکر کنی نه به کسب درامد
متشکرم

reza2011

عضو جدید
شما فقط به خاط اینکه سال اولی هستی و عملا چیزی بلد نیستی و هدفت صرفا از شرکت مورد نظر کسب تجربه است نه کسب درآمد باید خواهش کنی تا تجربیاتشون را در اختیارت بزارن

دوست من اين عبارت خواهش كردن عبارت جالبي نيست به نظر من كه بكار ميبريد . دوستمون وقتي توي محيط وارد شد خودش اتوماتيك با همه چيز آشنا ميشه . وقتي وارد محيط شدن و ازش مسئوليتي خواستن به تناسب اون راهنماييش هم ميكنن و لازم نيست از كسي خواهش كنه . اتفاقا با سياست اگر عمل كنه ميتونه هم كار كنه هم حقوق بگيره . اين سوئ استفاده شركت ها ست اگر كسي ميخواد كار آموزي كنه يك ريال هم بهش نميدن . بالاخره طرف داره زحمت ميكشه اينجور كه نميشه . اين يك جور ضايع كردن حقوق هست و در تضاد با انسانيت هست . من قبول ندارم اصلا ...