فارغ التحصیلان و نظام وظیفه

masoud*65

عضو جدید
تا وقتی درس می خونیم یه مشکله
وقتی فارغ از تحصیل می شیم صد تا مشکل ، مشکلات یکی یکی خودشون رو نشون می دند.
از الافی و بی هدفی و مشکل کار گرفته تا نظام وظیفه .
اگه نخوای بری و به خیال خودت بخوای بپیچونی که نمی شه اگه بخوای بری می شه مثل مشکل من ، که دو ماه دفترچه رو فرستادم برام 12 ماه بعد تاریخ اعزام زدند.
یکی نیست بگه اگه نیرو زیاد دارید و نمی تونید ببرید چرا معاف نمی کنید ، چرا برا فروش نمی زارید ؟ یا لااقل چرا نصف این مدت 12 ماه رو مرخصی محسوب نمی کنید؟

به نظرتون تو این مدت من و امثال من چی کار باید بکنیم؟ یک سال منتظر بمونیم تا بعدش دو سال عمرمون رو هدر بدیم ؟

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا وقتی درس می خونیم یه مشکله
وقتی فارغ از تحصیل می شیم صد تا مشکل ، مشکلات یکی یکی خودشون رو نشون می دند.
از الافی و بی هدفی و مشکل کار گرفته تا نظام وظیفه .
اگه نخوای بری و به خیال خودت بخوای بپیچونی که نمی شه اگه بخوای بری می شه مثل مشکل من ، که دو ماه دفترچه رو فرستادم برام 12 ماه بعد تاریخ اعزام زدند.
یکی نیست بگه اگه نیرو زیاد دارید و نمی تونید ببرید چرا معاف نمی کنید ، چرا برا فروش نمی زارید ؟ یا لااقل چرا نصف این مدت 12 ماه رو مرخصی محسوب نمی کنید؟

به نظرتون تو این مدت من و امثال من چی کار باید بکنیم؟ یک سال منتظر بمونیم تا بعدش دو سال عمرمون رو هدر بدیم ؟

جانا سخن از زبان ما می گویی! :biggrin:

- از اون جهت که قراردادهای کاری جدیدا سه ماه است، و اگر پارتی نداری!، روزنامه همشهری بگیر رزومه بفرست (هر روز)، بالاخره یه جا یه کار الکی پیدا می کنی (تو شرکت های خصوصی البته)، باز از بی کاری و ول گری خیلی بهتره، تازه تجربه کاری هم پیدا می کنی
- یه کار دیگه اینه که بشینی برای ارشد بخونی، کنکور ارشد ماه 11 برگزار می شه اون موقع هم که سرباز نیستی می تونی راحت کنکور بدی، اگه بخوای شروع کنی الان موقعشه
- سربازی رو که نمی تونی بپیچونی، چون اگه می شد خودم نفر اول این کار رو می کردم!، اگه ماه اعزامت 2 یا 4 می تونی برای سرباز معلمی اقدام کنی اگه خواستی اطلاعات بیشتر بهت می دم (البته اگه قبلا با پارتی بازی سرباز صنعتی رو جور نکردی!)
- باسه خودت حال کنی! هر جوری دوست داری زندگی کن از زندگی لذت ببر جون بعدش باید هزارتا بدبختی رو تحمل کنی، این فرصت خیلی خوبیه که بدون دغدغه خاصی حداقل تو این مملکت چند ماهی رو راحت زندگی کنی
- تو کلاس های فنی و حرفه ای شرکت کن، ترم تابستونیش هم می تونی، ترم بعدش هم می تونی، کلاس های ریخته گری یا جوشکاری. مدرکش خیلی به دردت می خوره، مجانی هم هست، برای این کار به مراکز فنی و حرفه ای دولتی (زیر نظر وزارت کار) مراجعه کن.

هر جا دیگه می رفتی این جوری بهت مشاوره نمی آد! موفق باشی ;)

masoud*65

عضو جدید
از راهنماییت ممنون

این روشها خیلی خوبه ، مخصوصا
این فنی حرفه ای یه ! مدرک هم که داره.

بالاخره بهتر از هیچیه.:smile:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم الان دارم کلاس کتیا توی فنی حرفه ای می رم. شاید یه کلاس بازرسی جوش هم جور شه ولی تو اینش شک دارم.

masoud*65

عضو جدید
من تو آزمون یه رتبه نسبتا خوب آوردم
خدا بخواد فعلا از دست نظام وظیفه خلاصیم.

ولی به هر حال پیشنهاد دوستمون خیلی خوبه،
من که کلاس جوشکاری ثبت نام کردم و حتما می رم، البته از یه ماه دیگه شروع می شه.
پیشنهاد من اینکه فارغ التحصیل ها حتما تو یکی از این دوره ها شرکت کنند، چیزی نیست
هر دوره دو ماهه. به نظرم خیلی می تونه مفید باشه.

software_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر

نظر

با سلام

متاسفانه تنها چیزی که تو این مملکت ارزش نداره وقت و جوونی و انرژی و استعداد آدم هاست. شما فکر میکنین به این که سربازی باعث الافی فراوان میشه اصلا فکر میکنن؟ اصلا به بازدهی من و شما اهمیت میدن؟ من چند ماه دیگه باید برم خدمت نامقدس سربازی. از همین الان دارم فرض میکنم که 17 ماه از عمرم رو خدا روش یه خط قرمز کشیده. یعنی هیچ. یعنی انگار اصلا وجود نداشته. توی کشورهای خارجی سربازی یه امر کاملا دلخواه. اینجا به نام ساختن جوون و ورزیده شدن و مرد شدن یه مشت آدم عقده ای توی پادگان ها هر رفتار ناشایستی که میشه با سرباز ها میکنن. این که نشد ساختن. :wallbash: طرف رو گشنه نگه داری از صبح تا شب بدونی که بخواد مرد بشه. می خوام صد سال سیاه مرد نشه. :thumbsdown:

متاسفم که دوباره با لحن تند پیام گذاشتم. ولی انقدر این مسائل روی روحیه آدم تاثیر منفی میذاره که آدم خود به خود عصبی میشه.
امیدوارم راه روشنی در پیش داشته باشیم.
:hypocrite:

آخرین ویرایش:

masoud*65

عضو جدید
با سلام

متاسفانه تنها چیزی که تو این مملکت ارزش نداره وقت و جوونی و انرژی و استعداد آدم هاست. شما فکر میکنین به این که سربازی باعث الافی فراوان میشه اصلا فکر میکنن؟ اصلا به بازدهی من و شما اهمیت میدن؟ من چند ماه دیگه باید برم خدمت نامقدس سربازی. از همین الان دارم فرض میکنم که 17 ماه از عمرم رو خدا روش یه خط قرمز کشیده. یعنی هیچ. یعنی انگار اصلا وجود نداشته. توی کشورهای خارجی سربازی یه امر کاملا دلخواه. اینجا به نام ساختن جوون و ورزیده شدن و مرد شدن یه مشت آدم عقده ای توی پادگان ها هر رفتار ناشایستی که میشه با سرباز ها میکنن. این که نشد ساختن. :wallbash: طرف رو گشنه نگه داری از صبح تا شب بدونی که بخواد مرد بشه. می خوام صد سال سیاه مرد نشه. :thumbsdown:

متاسفم که دوباره با لحن تند پیام گذاشتم. ولی انقدر این مسائل روی روحیه آدم تاثیر منفی میذاره که آدم خود به خود عصبی میشه.
امیدوارم راه روشنی در پیش داشته باشیم.
:hypocrite:

دوستم من کاملا درک می کنم چی میگی و چه احساسی داری.
چون خود من حال تورو داشتم. بدتر از همه اینها هضم این که برای همین خدمت یکسال هم باید پشت صف می موندم سخت بود. کجای دنیا فردی رو که خود دولت یا خود شخص هزینه کرده و 16 یا 18 یا 24 سال زحمت کشیده درس خونده می برند ازش بیگاری می کشند اون هم به این صورت. :surprised:
به هر حال امریه که ما پسر ها ناچار به تحملشیم.:(

موفق باشی.

mosyyyyyy

عضو جدید
آقا آي گفتين ....آي گفتين
بنده هم نامه واسم اومده ارديبهشت 89 اعزام ميفرمايند.دارم رواني ميشم
راستي فني حرفه اي هم رفتم ميگه بايد پايان خدمت داشته باشي.تعجب كردم شماها ميگين شركت كردين!!!!!!!!!!!! چجوريه؟ اگه راه حلي داره بگين من هم برم.ممنون

masoud*65

عضو جدید
آقا آي گفتين ....آي گفتين
بنده هم نامه واسم اومده ارديبهشت 89 اعزام ميفرمايند.دارم رواني ميشم
راستي فني حرفه اي هم رفتم ميگه بايد پايان خدمت داشته باشي.تعجب كردم شماها ميگين شركت كردين!!!!!!!!!!!! چجوريه؟ اگه راه حلي داره بگين من هم برم.ممنون

تعجب می کنم کارت پایان خدمت خواستند:surprised:
نکنه مراکز غیر دولتی رفتی؟

mohsend

عضو جدید
سلام دوستان
این دوره های فنی و حرفه ای رایگانه؟
یا اگر پولیه هزینش حدودا چقدره؟

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این دوره های فنی و حرفه ای رایگانه؟
یا اگر پولیه هزینش حدودا چقدره؟
سلام والا اینجایی که من رفته ام مجانیه، مدرک هم می دن,
اگه ازتون کارت پایان خدمت خواستن احتمالا می تونین گواهی اشتغال به تحصیل بهشون بدین!!!!
این همین الان به ذهنم خطور کرد چون از بچه ها خواسته شده بود فوتوی کارت دانشجویی بیارن.

mosyyyyyy

عضو جدید
تعجب می کنم کارت پایان خدمت خواستند:surprised:
نکنه مراکز غیر دولتی رفتی؟
سلام حاجی
نه بابا خود فنی حرفه ای رفتم.نامردا میگن فقط پایان خدمت
مراکز خصوصی که خوبه.من 3 تا مدرک ASNT رو گرفتم کسی هم نگفت پایان خدمت

masoud*65

عضو جدید
سلام
مژده
مژده به بچه هايي كه مي خواهند اعزام بشند خدمت و
بچه هايي كه بعدا به اين خدمت مقدس اعزام خواهند شد..

امروز مجلس طرحي رو تصويب كرد كه به موجب اون دارندگان مدرك تحصيلي از كاهش دوران خدمت بره مند مي شند.
دارندگان ديپلم 2 ماه......فوق ديپلم 4 ماه......ليسانس 6 ماه.......ارشد 8 ماه .......دكتري 10 ماه.

طرحي بودم كه من يكي خيلي وقت بود منظرش بودم.
واقعا من كه خيلي خيلي از شنيدن اين طرح خوشحال شدم.:smile::biggrin: شماها رو نمي دونم.
ولي مگه مي شي كسي خوشحال نشه؟؟:surprised:

:w11::w17::w42::w42::w11:

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام
مژده
مژده به بچه هايي كه مي خواهند اعزام بشند خدمت و
بچه هايي كه بعدا به اين خدمت مقدس اعزام خواهند شد..

امروز مجلس طرحي رو تصويب كرد كه به موجب اون دارندگان مدرك تحصيلي از كاهش دوران خدمت بره مند مي شند.
دارندگان ديپلم 2 ماه......فوق ديپلم 4 ماه......ليسانس 6 ماه.......ارشد 8 ماه .......دكتري 10 ماه.

طرحي بودم كه من يكي خيلي وقت بود منظرش بودم.
واقعا من كه خيلي خيلي از شنيدن اين طرح خوشحال شدم.:smile::biggrin: شماها رو نمي دونم.
ولي مگه مي شي كسي خوشحال نشه؟؟:surprised:

:w11::w17::w42::w42::w11:
سلام.

بر اساس مصوبه مجلس:
دوره خدمت مشمولين تحصيل كرده كاهش يافت
خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس طي مصوبه‌اي دوره خدمت ضروري را براي مشمولان تحصيل‌ كرده قانون سربازي كاهش دادند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، نمايندگان در جلسه علني امروز سه‌شنبه مجلس در ادامه بررسي جزئيات طرح اصلاح قانون سربازي مصوب كردند كه مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه است و در صورتي كه مشمولان مازاد و يا كمتر از تعداد مورد نياز باشند، ستاد كل با كسب اجازه از فرماندهي كل قوا آن را به كمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد.
مجلس همچنين مقرر كرد كه دوره خدمت ضرورت براي مشمولان داراي مدرك دكتراي تخصصي و معادل آن 10 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي ارشد يا معادل آن 8 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي يا معادل آن 6 ماه ، براي مشمولان داراي مدرك فوق ديپلم يا معادل آن 4 ماه و براي مشمولان داراي مدرك ديپلم يا معادل آن 2 ماه كسر شود.

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804090283

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

بر اساس مصوبه مجلس:
دوره خدمت مشمولين تحصيل كرده كاهش يافت
خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس طي مصوبه‌اي دوره خدمت ضروري را براي مشمولان تحصيل‌ كرده قانون سربازي كاهش دادند.

به گزارش خبرنگار امور مجلس خبرگزاري فارس، نمايندگان در جلسه علني امروز سه‌شنبه مجلس در ادامه بررسي جزئيات طرح اصلاح قانون سربازي مصوب كردند كه مدت خدمت دوره ضرورت 24 ماه است و در صورتي كه مشمولان مازاد و يا كمتر از تعداد مورد نياز باشند، ستاد كل با كسب اجازه از فرماندهي كل قوا آن را به كمتر يا بيشتر از مدت دوره ضرورت تغيير مي‌دهد.
مجلس همچنين مقرر كرد كه دوره خدمت ضرورت براي مشمولان داراي مدرك دكتراي تخصصي و معادل آن 10 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي ارشد يا معادل آن 8 ماه، براي مشمولان داراي مدرك كارشناسي يا معادل آن 6 ماه ، براي مشمولان داراي مدرك فوق ديپلم يا معادل آن 4 ماه و براي مشمولان داراي مدرك ديپلم يا معادل آن 2 ماه كسر شود.

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8804090283

این مصوبه از سال 90 اجرا میشه

از ما که گذشته ولی با این حساب لیسانس میشه 18 ماه ، فوق لیسانس میشه 16 ماه و دکترا 14 ماه....
درسته؟

آخرین ویرایش:

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته از سال 90 اجرا میشه؟؟؟؟؟

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: اجتماعي - جوانان

مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به مصوبه امروز مجلس درباره دوره سربازي گفت: طول خدمت سربازي تا سال 1390 تغييري نخواهد كرد.
سردار موسي كمالي در گفت‌وگو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي درباره مدت خدمت سربازي، گفت: بر اساس طرح مجلس شوراي اسلامي كه از سوي كميسيون آموزش و براي بها دادن بيشتر به ميزان تحصيلات مشمولان سربازي به تصويب رسيده است، مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است.
وي افزود: بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه،‌ فوق‌ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دكترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره‌مند خواهند شد.
سردار كمالي تصريح كرد: با تصويب و اجراي اين طرح عملا مبناي مدت سربازي نزديك به 95 درصد از مشمولان افزايش خواهد يافت و در كمتر از پنج درصد، مدت سربازي مشمولان تغييري نخواهد نكرد.
وي در ادامه اظهار كرد: تا سال 1390 اين مصوبه اجرا نخواهد شد و تا آن زمان مصوبه فعلي كه از سوي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا ابلاغ شده، اجرا مي‌شود و سربازان در حال خدمت، نگران افزايش طول خدمت سربازي نباشند.
مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در پايان خاطرنشان كرد: مبناي دوره فعلي خدمت سربازي براي كليه مشمولان در مناطق عملياتي 16 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه و ساير مناطق 18 ماه است و علاوه بر اين از مدت خدمت كليه مشمولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس دو ماه، دكترا سه ماه و فوق دكتراي تخصصي چهار ماه كسر مي‌شود.
انتهاي پيام

masoud*65

عضو جدید
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: اجتماعي - جوانان

مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به مصوبه امروز مجلس درباره دوره سربازي گفت: طول خدمت سربازي تا سال 1390 تغييري نخواهد كرد.
سردار موسي كمالي در گفت‌وگو با خبرنگار «جوانان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره مصوبه اخير مجلس شوراي اسلامي درباره مدت خدمت سربازي، گفت: بر اساس طرح مجلس شوراي اسلامي كه از سوي كميسيون آموزش و براي بها دادن بيشتر به ميزان تحصيلات مشمولان سربازي به تصويب رسيده است، مدت مبناي خدمت سربازي 24 ماه تعيين شده است.
وي افزود: بر اساس اين مصوبه، مشمولان داراي ديپلم از دو ماه،‌ فوق‌ديپلم چهار ماه، ليسانس شش ماه، فوق ليسانس هشت ماه و دكترا 10 ماه معافيت در خدمت سربازي بهره‌مند خواهند شد.
سردار كمالي تصريح كرد: با تصويب و اجراي اين طرح عملا مبناي مدت سربازي نزديك به 95 درصد از مشمولان افزايش خواهد يافت و در كمتر از پنج درصد، مدت سربازي مشمولان تغييري نخواهد نكرد.
وي در ادامه اظهار كرد: تا سال 1390 اين مصوبه اجرا نخواهد شد و تا آن زمان مصوبه فعلي كه از سوي مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا ابلاغ شده، اجرا مي‌شود و سربازان در حال خدمت، نگران افزايش طول خدمت سربازي نباشند.
مدير كل مشمولان ستاد كل نيروهاي مسلح در پايان خاطرنشان كرد: مبناي دوره فعلي خدمت سربازي براي كليه مشمولان در مناطق عملياتي 16 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه و ساير مناطق 18 ماه است و علاوه بر اين از مدت خدمت كليه مشمولان ليسانس يك ماه، فوق‌ليسانس دو ماه، دكترا سه ماه و فوق دكتراي تخصصي چهار ماه كسر مي‌شود.
انتهاي پيام

درسته از سال 90 اجرائي مي شه.
اين كاهش اصل خدمت دارندگان مدرك رو كاهش داده ضمن اينكه از معافيت هاي رهبري كه همين حالا هم 6 ماه معافيت رهبري داريم نبايد غافل شيم.

msolomon

عضو جدید
آخرش این آدرس مراکز فنی حرفه ای رو نفهمیدیم

آخرش این آدرس مراکز فنی حرفه ای رو نفهمیدیم

سلام بر دوستان موادی
اگه آدرس دقیق این مراکزو می دونید بگید تورو خدا
شهرستانا هم شعبه داره مثلا شیراز؟
چه مدرکایی میدن؟
با تشکر ما که مردیم از بیکاری!!!!!!!

mohandesehsan

عضو جدید
komak

komak

fa salam lk tarikhe 30 mordade 87 lisans gereftam

parsal be dalile moshkelate shakhsi natoonestam arshad ghabool besham
tarikhe ezamam emsal 1 deimah ast
gheibat nadaram
aia mitoonam too arshad sherkat konam?

masoud*65

عضو جدید
fa salam lk tarikhe 30 mordade 87 lisans gereftam

parsal be dalile moshkelate shakhsi natoonestam arshad ghabool besham
tarikhe ezamam emsal 1 deimah ast
gheibat nadaram
aia mitoonam too arshad sherkat konam?

چون تاریخ اعزامتون 1 دی بوده و آزمون اوایل اسفند برگزار می شه، شما باید تو همون تاریخ
1 دی اعزام شید و برای آزمون مرخصی بگیرید . مگر اینکه اقدام کنید و تاریخ اعزامتون رو به تعویق بندازید که با وجود تعداد زیاد نیرو به احتمال خیلی زیاد اینکار رو براتون می کنند، که برای کار هم حتما باید برید تهران .

بالا