مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معمارباشی

عضو جدید
شما ببخشید دوستم، من واسه اطمینان پرسیدم
من جزوه هاشو دارم واسه سال 90،از دوستم گرفتم، کتابش با جزوه اش خیلی فرق داره؟
والا من جزوه اش رو دقیق ندیدم ولی فکر نکنم خیلی فرق داشته باشه ... فقط مبحث سایه پرسپکتیوش رو مطمئنم که فرق داره چونمی گفت اونی که تو کتاب عصر کنکاش اومده رو خودش ننوشته و روش خودش بهتره و جدا بهمون جزوه داد ...

shokoo.m

کاربر بیش فعال
دوست عزیز من یه بار خدمتتون عرض کردم.!!
وقتی آزمونهای مرحله ایش شروع بشه هر بار همراه با پاسخ نامه اونها یه سری درسنامه هم براتون میزارن برای دانلود.

ازمونای مرحله ایش از چندمی شروع میشه؟
اینی که دوستان گذاشتن واسه دانلود، جزو اون نیست؟
مگه کلا 6 تا ازمون نیست یعنی کلا 6 تا میشه؟:confused:

معمارباشی

عضو جدید
ازمونای مرحله ایش از چندمی شروع میشه؟
اینی که دوستان گذاشتن واسه دانلود، جزو اون نیست؟
مگه کلا 6 تا ازمون نیست یعنی کلا 6 تا میشه؟:confused:
سه تای اولش رایگانه و از کل مباحثه ... بعد از اون مرحله ای هاش شروع می شه و طبق سیلابس های اعلام شده ازمون گرفته می شه و در اخر درسنامه ها داده می شه

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها آزمون مرکز قسمت زبان رو از روی پاسخ نامه نخونین. یه موقع اشتباه یادشون نگیرید. من 75 در صد زدم ولی مطمعن بودم که 100 زدم. پاسخ نامه رو دیدم مامانم هم دید. 4 تا سوال از 15 سوال اولش اشتباس. زنگ زدیم مرکز گفتن یادشون رفته زبان رو ویرایش کنند. و اصلاحیه رو تا فردا می زنن تو سایت. خانومه قرار شد سوال ها رو برام بفرسته. فقط خواستم این جا بگم که از روی پاسخ نامه زبان رو نبینید.یه موقع اشنباه یادش می گیرید توی کنکور اصلی مشکل پیش می اد. منتظر اصلاحیه باشید.

shokoo.m

کاربر بیش فعال
والا من جزوه اش رو دقیق ندیدم ولی فکر نکنم خیلی فرق داشته باشه ... فقط مبحث سایه پرسپکتیوش رو مطمئنم که فرق داره چونمی گفت اونی که تو کتاب عصر کنکاش اومده رو خودش ننوشته و روش خودش بهتره و جدا بهمون جزوه داد ...

ممنون دوست من:thumbsup2:
همش توهم زدم ،فکر میکنم دارم از روی منابع نادرستی میخوونم، با اینکه با جزوه های اینجا چک کردم:cry:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها از وقتی این آزمون مرکزو دادم فهمیدم هیچی بلد نیستم. احساس میکنم زیادی نسبت به بقیه عقبم چون همه درسا واسم جدیده و اولین باره که دارم واسه کنکور میخونم. بعدم کلاً خیلی کندم تو خوندن. فک نمیکنم تو این فاصله 2 هفته یی آزمونا بشه همه مطالبو خوند. این زمان فقط واسه جمع بندی و مرور کافیه. نظرتون چیه؟

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها از وقتی این آزمون مرکزو دادم فهمیدم هیچی بلد نیستم. احساس میکنم زیادی نسبت به بقیه عقبم چون همه درسا واسم جدیده و اولین باره که دارم واسه کنکور میخونم. بعدم کلاً خیلی کندم تو خوندن. فک نمیکنم تو این فاصله 2 هفته یی آزمونا بشه همه مطالبو خوند. این زمان فقط واسه جمع بندی و مرور کافیه. نظرتون چیه؟

مهم نیست که کندی مهم این که با کیفیت بخونی
به نظر من تو این دوهفته هفته اول و سه روز از هفته دوم را بذار برای خوندن به هر جا رسیدی ول کن 3 روز بعد را مرور کن
مهم نیست که برسی تمام منابع را بخونی مهم این که اینایی که خوندی را خوب مرور کنی
اول منابع اصلی و مهم را بخون اگه رسیدی بقیه را هم بخون

shima jo0on

عضو جدید

adroitجان عزیز این ازمون واسه منم خوب نبود طبیعیه که خوبم نباشه اخه منم مثل شما تازه شروع کردم مهم این بود که اون چیزایی که خونده بودم و تونستم جواب بدم این نشون میده که با خوندن میتونم جواب بگیرم پس مثبت نگاه کن و نیمه پر لیوان و ببین چون در اینجا نیمه پر حقیقته ...بدون نگرانی بقیه منابع و با برنامه ریزی جلو ببر درسته که تموم نمیکنی اما مهم نیست مهم اینه که تا جایی که خوندی رو بتونی بسنجی
موفق باشی ;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظر من تو این دوهفته هفته اول و سه روز از هفته دوم را بذار برای خوندن به هر جا رسیدی ول کن 3 روز بعد را مرور کن
اینکه مهم با کیفیت خوندنه رو قبول دارم. اما واسه من خوندن یه فصل تاریخ یه روز کامل طول میکشه. اول یه دور سریع میخونم ببینم چی به چیه اصلاً. بعد جزوه رو میذارم جلو دستم کتابای مربوطه هم اونور. جزوه رو میخونم بعد مطالب مهمی که تو جزوه نیست رو از کتاب اضافه میکنم. بعد که تموم شد یه دور دیگه هم میخونم. که تازه واسه فهمش کافیه. نه یاداوری. چندفه هم باید مرور کنم. اینکه میگم یه فصل یه روز طول میکشه جدا از مرور منظورم بود ها.
بعد یه مشکل دیگه هم هست. چندروزی گیر داده بودم به 504 روزی 3 درسشو کامل میخوندم. کلماتش خیلی زیاد میشد. دوره کلماتش واقعاً خستم میکرد. اینه که کلی کلمه رو هم تلنبار شده هم دارم که هنوز بلدشون نیستم. یعنی اینجور خوندن اصلاً فایده یی نداره. واسه همین به این نتیجه رسیدم که یه کتابو نمیشه یه سره خوند چون تکراری که بشه آدمو خسته میکنه. باید آهسته و پیوسته جلو برم و کم کم بخونم که با این اوضاع آزمونا اونم شدنی نیست.
اما یه راهی پیدا میکنم بالاخره. مهم فهمیدن کامل یه موضوعه. میخواد یه فصل تاریخ باشه. میخواد 10تا کلمه زبان باشه. باید جوری بخونم که خیالم از بابت اونایی که خوندم راحت باشه. چه کم باشن چه زیاد. و این مستلزم دوره کردنه.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
adroitجان عزیز این ازمون واسه منم خوب نبود طبیعیه که خوبم نباشه اخه منم مثل شما تازه شروع کردم مهم این بود که اون چیزایی که خونده بودم و تونستم جواب بدم این نشون میده که با خوندن میتونم جواب بگیرم پس مثبت نگاه کن و نیمه پر لیوان و ببین چون در اینجا نیمه پر حقیقته ...بدون نگرانی بقیه منابع و با برنامه ریزی جلو ببر درسته که تموم نمیکنی اما مهم نیست مهم اینه که تا جایی که خوندی رو بتونی بسنجی
موفق باشی ;)
ممنون شیمای عزیز. آره میدونم. انتظار زیادی هم از خودم نداشتم البته. چون همه چی واقعاً واسم جدیده. مطمئناً حق با شماس. ایشالا از آزمونای بعدی اوضاع بهتر میشه و بیشتر و درست تر میخونم.

hoodad_gh

عضو جدید
دوستان سلام من از پل ارشد گذشتم اما به خاطر دین که به باشگاه دارم و نیاز بچه های جدید برای راهنمایی تو تاپیک می مونم و تا بتونم کمک میکنم'
خوب خیلی ها نگران کند بودن هستین و احساس عقب بودن خوب من یه روش خوب سراغ دارم روزی ۴ تا منبع انتخاب کنید از هر کدوم مثلا بیست صفحه صبح بخونید تا عصر بعد استراحت همونارو دوره کنید و قبل از خواب واسه هر کدوم از اونا ۲۰ صفحه ۱ صفحه ا ۴ بنویسید به این صورت که کلید واژه باشه مثلا بنویسید معماری جهان
مصر =سه دوره
دوره اول =پادشاهی کهن = مصطبه و هرم سرخ و اهرام ثلاثه
مصطبه اصول عربی طبقه طبقه و الا اخر
صبح روز بعد بیدار که میشید قبل از بیس صفحه بعد دوباره اینارو دوره کنید تا اخر هفته که. تموم اونارو با هم میخونید و یه جمع بندی کامل دارید یادتون باشه جمع بندی کلی شما ماه اخر هست نه الان موفق باشید واسه زبان به شدت فلش کارت و جعبه لایتنز رو پیشنهاد می کنم

asiye_nz

عضو جدید
دوستان سلام من از پل ارشد گذشتم اما به خاطر دین که به باشگاه دارم و نیاز بچه های جدید برای راهنمایی تو تاپیک می مونم و تا بتونم کمک میکنم' خوب خیلی ها نگران کند بودن هستین و احساس عقب بودن خوب من یه روش خوب سراغ دارم روزی ۴ تا منبع انتخاب کنید از هر کدوم مثلا بیست صفحه صبح بخونید تا عصر بعد استراحت همونارو دوره کنید و قبل از خواب واسه هر کدوم از اونا ۲۰ صفحه ۱ صفحه ا ۴ بنویسید به این صورت که کلید واژه باشه مثلا بنویسید معماری جهان مصر =سه دوره دوره اول =پادشاهی کهن = مصطبه و هرم سرخ و اهرام ثلاثه مصطبه اصول عربی طبقه طبقه و الا اخر صبح روز بعد بیدار که میشید قبل از بیس صفحه بعد دوباره اینارو دوره کنید تا اخر هفته که. تموم اونارو با هم میخونید و یه جمع بندی کامل دارید یادتون باشه جمع بندی کلی شما ماه اخر هست نه الان موفق باشید واسه زبان به شدت فلش کارت و جعبه لایتنز رو پیشنهاد می کنم
سلام دوستان. واقعا خسته نباشین. ببین میشه الان منو راهنمایی کنی من طبق یک برنامه ریزی درس میخونم که تو این برنامه فقط درسارو 1بار میخونم بدون مرور مثلا این هفته معماری جهانو درک رفتار سازه ها با زبان تو برناممه یعنی الان اگه مرور نداشته باشم ممکنه به مشکل بخورم ممنون اگه راهنماییم کنی چون واقعا گیج شدم

معمارباشی

عضو جدید
سلام دوستان. واقعا خسته نباشین. ببین میشه الان منو راهنمایی کنی من طبق یک برنامه ریزی درس میخونم که تو این برنامه فقط درسارو 1بار میخونم بدون مرور مثلا این هفته معماری جهانو درک رفتار سازه ها با زبان تو برناممه یعنی الان اگه مرور نداشته باشم ممکنه به مشکل بخورم ممنون اگه راهنماییم کنی چون واقعا گیج شدم
بنظرم واقعا به خودت بر می گرده ... اکثر بچه ها با مرور نتیجه میگیرند و حتما باید مرور در برنامه اشون باشه ... ولیمثلا خود من یه عادتخیلی بد دارم اونم اینه که هر کتابی رو فقط یه دور می خوندم ... البته همون یه دور رو حفظ نمی کردم و کاملا مطلب رو می فهمیدم و درک می کردم ... برای همین زیاد به مشکل بر نخوردم ... البته اصلا بهتون پیشنهاد نمی کنم چون من این روند رو یه ساله بدست نیاوردم واز دبستان تا الان درسامو با همین روش (یعنی تمرکز بالا روی مطالب و یادگیری سر کلاس !) خوندم رورفتم سرامتحان ... البته باور دارم اگه فرصتی برای مرور می گذاشتم خیلی بهتر از این نتیجه می گرفتم ...
بهر حال کل حرفم اینه که باید نگاه کنی به سابقه ی مطالعاتی خودت ! معمولا با چه روشی بهتر نتیجه می گرفتی ؟ همون راه رو ادامه بده ... الان وقت سعی و خطای راه های جدید نیست !

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موندم همه ازمونای سنجشو برم یا فقط سه تای اخرو؟؟

معمارباشی

عضو جدید
من موندم همه ازمونای سنجشو برم یا فقط سه تای اخرو؟؟
شرکت در ازمونا باعث می شه تا با یه برنامه هدفمند بری جلو ونگران استرست از کمبود وقت و عقب افتادنت از برنامهو ... بهحداقل برسه و یه شناخت نسبی هم از وضعیت خودت بین سایر شرکت کننده ها بدست بیاری

بازم بر می گرده به موقعیت و امکانات و ...
که خودت باید تصمیم اخر رو بگیری

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته ولی شما الان اصلا نباید در مورد خودتون قضاوت کنین و با انرژی منفی پیش برین.من این ازمون مرکز رو ندادم چون می دونستم اصلا زمان خوبی واسه ازمون دادن نیست 1-مطالب رو مسلط نبودم و اگر پایین می زدم تازه تضعیف میشدم..2-جامعه اماری بالایی نداشت درست نمی تونستم خودم رو مقایسه کنم.
شما هم با انرژی و با برنامه ادامه بده و اصلا به نتیجه ازمون فکر نکن ;)
کاملا درسته...

naser1990

عضو جدید
سلام به همگی ..دوستان به نظر من انقدر خودتون رو درگیر کلاس و ازمون وسیلابست ..... نکنید سعی کنید رو منابع اصلی تمرکز کنید و بیشتر وقتتون رو رو اینا بزادرید تا این ازمون...بعدشم شما الان حدود 4/20روز وقت دارید اگه خوب بخونید راحت به همه می رسید..این موسسات هرزگاهی دید شما رو نسبت به طراحی سوال تغیر میده و باعث میشه که شما یه سری مطالب رو عمیق بخونید و یه سری رو خیلی سطحی که این می تونه به نفع شما نباشه پس سعی کنید سوالات کنکور های گذشته رو خوب تحلیل کنید و ببینید از چه منابعی و از کجا ها و به چه شکلی سوال داده !!!!ضمنن منابع جدید تو اولویتن تو مبانی وفن و...

nikky321

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصـــــــــــــــــــــــ ـلاحیه آزمــــــــــــــون اول ارزیابی

اصـــــــــــــــــــــــ ـلاحیه آزمــــــــــــــون اول ارزیابی

اصــــــــــــــــــــــــلاحیه آزمــــــــــــــون اول ارزیابی

این فقط زبان عمومیه. تخصصی رو هم بهشو ن گفتم ولی آقایی که زبانو طرح می کنه نبود. خیلی راحت نصف سوالارو غلط می دن به مردم:mad:

پیوست ها

• اصـــــــــــ&#160.doc
    18.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها نظرتون درباره اینکه تاریخ بدون خلاصه نویسی بخونیم چیه مثلا با هایلایتر مهمارو علامت بزنیم که مرورهم وقت گیر نشه؟؟؟؟؟​
حتما خلاصه نویسی کن........برای دورای بعد متوجه میشی که اگه یه خورده وقت میزاشتی برای خلاصه نویسی چقدر از نظر زمانی جلو میفتادی

اینکه مهم با کیفیت خوندنه رو قبول دارم. اما واسه من خوندن یه فصل تاریخ یه روز کامل طول میکشه. اول یه دور سریع میخونم ببینم چی به چیه اصلاً. بعد جزوه رو میذارم جلو دستم کتابای مربوطه هم اونور. جزوه رو میخونم بعد مطالب مهمی که تو جزوه نیست رو از کتاب اضافه میکنم. بعد که تموم شد یه دور دیگه هم میخونم. که تازه واسه فهمش کافیه. نه یاداوری. چندفه هم باید مرور کنم. اینکه میگم یه فصل یه روز طول میکشه جدا از مرور منظورم بود ها.
بعد یه مشکل دیگه هم هست. چندروزی گیر داده بودم به 504 روزی 3 درسشو کامل میخوندم. کلماتش خیلی زیاد میشد. دوره کلماتش واقعاً خستم میکرد. اینه که کلی کلمه رو هم تلنبار شده هم دارم که هنوز بلدشون نیستم. یعنی اینجور خوندن اصلاً فایده یی نداره. واسه همین به این نتیجه رسیدم که یه کتابو نمیشه یه سره خوند چون تکراری که بشه آدمو خسته میکنه. باید آهسته و پیوسته جلو برم و کم کم بخونم که با این اوضاع آزمونا اونم شدنی نیست.
اما یه راهی پیدا میکنم بالاخره. مهم فهمیدن کامل یه موضوعه. میخواد یه فصل تاریخ باشه. میخواد 10تا کلمه زبان باشه. باید جوری بخونم که خیالم از بابت اونایی که خوندم راحت باشه. چه کم باشن چه زیاد. و این مستلزم دوره کردنه.
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود............منم مث شما اولا حرص میزدم که زیاد بخونم تا زودتر کتابا تموم شه
ولی اگه یه روز بعد از خوندتون برین سراغ مطالبی که خوندین متوجه میشین که براتون آشنا نیس.پس حجمتون رو کم کنین.دور اولم زیاد گیر ندیدین چون هرچقدرهم گیر بدین تا رسیدن دور دوم بازم یه قسمتهاییشو فراموش میکنین......گیر دادناتونو بزارین واسه آخر...........

اگه نابغه ای روش خوبی در پیش گرفتی
ولی رک بهت بگم با این روش به جایی نمیرسی............از روش آزمون و خطا استفاده کن یه کتاب رو بخون بعد از سه روز برو سراغش اگه قدرت یادآوریت خوب بود ادامه بده در غیر این صورت برنامتو عوض کن

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سر فصل های معماری
میدونم شاید خیلی هاتون بدونید اما خب اینجوری تفکیک کردم رو من خودم اولین بار بود میدیدم

پودمان 1: عناصر و جزئیات ساختمان
30% اول
· پيمانه 1-1: خاک و انواع زمین
· پيمانه 1-2: آماده سازی کارگاه و پیاده کردن نقشه
· پيمانه 1-3: گودبرداری و سازه های نگهبان
· پيمانه 1-4: زهکشی
· پيمانه 1-5: دفع فاضلاب و چاه
· پيمانه 1-6: پی
· پيمانه 1-7: دیوار
· پيمانه 1-8: قرنیز و ازاره دیوار
30% دوم
· پيمانه 1-9: درپوش ( یا قرنیز ) روی دیوار
· پيمانه 1-10: کف سازی
· پيمانه 1-11: سقف
· پيمانه 1-12: سقف کاذب
· پيمانه 1-13: سقف شیبدار
· پيمانه 1-14: در و پنجره
· پيمانه 1-15: کف پنجره و نعل درگاه
40% نهایی
· پيمانه 1-16: پله و رمپ
· پيمانه 1-17: جان پناه ، آبرو ، شیب بندی و عایقکاری بام
· پيمانه 1-18: دودکش و ناودان
· پيمانه 1-19: درزهای ساختمانی
· پيمانه 1-20: عایق کاری رطوبتی
· پيمانه 1-21: عایق کاری حرارتی
· پيمانه 1-22: اندودکاری
· پيمانه 1-23: نماسازی
· پيمانه 1-24: سرویس های بهداشتی
· پيمانه 1-25: اسکلت فلزی
· پيمانه 1-26: بتن و بتن آرمه
o پودمان 2: شناخت مواد و مصالح ساختمانی
30% اول
· پيمانه 2-1: خواص مصالح
· پيمانه 2-2: گچ
· پيمانه 2-3: آهک
· پيمانه 2-4: خاک
· پيمانه 2-5: سیمان
30% دوم
· پيمانه 2-6: کاشی و سرامیک
· پيمانه 2-7: سنگ
· پيمانه 2-8: فلزات
· پيمانه 2-9: ملات ها
· پيمانه 2-10: آجر
40% نهایی
· پيمانه 2-11: پلاستیک های ساختمانی
· پيمانه 2-12: شیشه
· پيمانه 2-13: پوشش های محافظ و رنگ ها
· پيمانه 2-14: قیر
· پيمانه 2-15: چسب ها، سیلرها و درزبندها
· پيمانه 2-16: مصالح عایق کاری رطوبتی، حرارتی و آکوستیکی
· پيمانه 2-17: چوب
o پودمان 3: تنظیم شرایط محیطی
30% اول
· پيمانه 3-1: منابع انرژی
· پيمانه 3-2: اقلیم و عناصر اقلیمی
· پيمانه 3-3: آسایش حرارتی
· پيمانه 3-4: هندسه خورشیدی
30% دوم
· پيمانه 3-5: نمودار سايكرومتريك
· پيمانه 3-6: روش های انتقال حرارت در ساختمان
· پيمانه 3-7: مقاومت حرارتي
· پيمانه 3-8: ظرفيت حرارتي مصالح
40% نهایی
· پيمانه 3-9: سیستم های فعال خورشیدی
· پيمانه 3-10: سیستم های غیر فعال خورشیدی
· پيمانه 3-11: الگوی حرکت سایه و طراحی سایت
· پيمانه 3-12: سایه بان و روش های طراحی آن
· پيمانه 3-13: اقلیم و حوزه های اقلیمی در ایران
· پيمانه 3-14: مبحث 19
· پيمانه 3-15: عایقکاری حرارتی ساختمان
o پودمان4: تاسیسات مکانیکی
30% اول
· پيمانه 4-1: تجهیزات مولد
· پيمانه 4-2: تجهیزات انتقال و توزیع
· پيمانه 4-3: تجهیزات تبادل حرارت
30% دوم
· پيمانه 4-4: تجهیزات تصفیه ، رطوبت زنی و رطوبت گیری
· پيمانه 4-5: سیستم های گرمایشی
· پيمانه 4-6: سیستم های سرمایشی
· پيمانه 4-7: سیستم های تهویه مطبوع
40% نهایی
· پيمانه 4-8: محاسبات تلفات حرارتی ساختمان
· پيمانه 4-9: تاسیسات بهداشتی
· پيمانه 4-10: سیستم لوله کشی گاز
· پيمانه 4-11: سیستم آتش نشانی ساختمان
· پيمانه 4-12: فاضلاب
o پودمان5: تاسیسات الکتریکی
30% اول
· پيمانه 5-1: نحوه انتشار نور
· پيمانه 5-2: کمیت های مربوط به نور
· پيمانه 5-3: روش های محاسبه روشنایی
· پيمانه 5-4: چشم خیرگی
30% دوم
· پيمانه 5-5: انواع لامپ ها
· پيمانه 5-6: نورپردازی فضاهای مختلف
· پيمانه 5-7: اصول و مبانی صدا
· پيمانه 5-8: تولید و انتشار صدا
· پيمانه 5-9: انعکاس صدا
40% نهایی
· پيمانه 5-10: جذب صدا
· پيمانه 5-11: انتقال صدا
· پيمانه 5-12: نوفه
· پيمانه 5-13: حایل های صوتی
· پيمانه 5-14: اصول طراحی آکوستیکی
· پيمانه 5-15: سیستم های الکترونیکی تقویت صدا
o پودمان6: ایستایی
30%اول
· پيمانه 6-1: نظريات سازه‌اي
· پيمانه 6-2: بارهای سازه ای
· پيمانه 6-3: الزامات سازه ای
· پيمانه 6-4: بردار و بردار نیرو
· پيمانه 6-5: انواع تکیه گاه
· پيمانه 6-6: تعیین نیروهای عکس العمل سازه های معین
· پيمانه 6-7: تیرهای معین
· پيمانه 6-8: قاب های معین
· پيمانه 6-9: خرپا
30%دوم
· پيمانه 6-10: تنش – کرنش
· پيمانه 6-11: خمش و تنش های خمشی
· پيمانه 6-12: برش و تنش های برشی
· پيمانه 6-13: تغییر شکل تیرها
· پيمانه 6-14: ترکیب تنش ها
· پيمانه 6-15: پیچش و تنش های پیچشی
· پيمانه 6-16: کمانش
· پيمانه 6-17: حل سازه های نامعین
· پيمانه 6-18: نحوه ترکیب سیستم
40%نهایی
· پيمانه 6-19: گسیختگی های سازه ای
· پيمانه 6-20: زیبایی گرایی سازه ای
· پيمانه 6-21: سیستم های ساختمانی
· پيمانه 6-22: ساختمان های بلند
· پيمانه 6-23: سیستم های ساختمانی آینده
· پيمانه 6-24: فناوری های نوین ساختمانی
· پيمانه 6-25: سازه های مشبک فضایی
· پيمانه 6-26: معمار ، مهندس ، ساختار
· پيمانه 6-27: مطالعات موردی کتاب استاتیک کاربردی و مقاومت کاربردی
· پيمانه 6-28: نکات ظریف در رفتار سازه ها
· پيمانه 6-29: طراحی لرزه ای ساختمانها
· پيمانه 6-30: سازه به مثابه معماری
o پودمان 7: سیستم های ساختمانی
30%اول
· پيمانه 7-1: سيستم‌هاي خرپایی
· پيمانه 7-2: سیستم های قابی
· پيمانه 7-3: سیستم های کششی
· پيمانه 7-4: سیستم های فشاری
· پيمانه 7-5: سیستم های پوسته ای
· پيمانه 7-6: شبکه ها و سازه های صفحه ای
30%دوم
· پيمانه 7-7: سازه های مشبک فضایی
· پيمانه 7-8: نحوه ترکیب سیستم
· پيمانه 7-9: گسیختگی های سازه ای
· پيمانه 7-10: زیبایی گرایی سازه ای
· پيمانه 7-11: سیستم های ساختمانی بلند
· پيمانه 7-12: سیستم های ساختمانی آینده
40%نهایی
· پيمانه 7-13: مطالعات موردی
· پيمانه 7-14: پوسته ها و سازه های ورق تا شده
· پيمانه 7-15: سازه های پارچه ای کششی
· پيمانه 7-16: پل های ایران و جهان
· پيمانه 7-17: ساختمان ها چگونه عمل می کنند
· پيمانه 7-18: ساختمان های فولادی
· پيمانه 7-19: ساختمان های بتنی
[h=1][/h][h=1]«سرفصل درس تاريخ و مبانی نظری»[/h]30% اول
تاریخ معماری جهان
o پودمان 1 : معماري پيش از تاريخ
· پیمانه1-1 : پارينه سنگي
· پیمانه2-1 : ميانه سنگي
· پیمانه1-3 : نوسنگي
o پودمان2: معماري بين النهرين
· پیمانه2-1: سومر
· پیمانه2-2: آكاد
· پیمانه2-3: بابل كهن
§ ریزپیمانه 2-3-1: معابد
§ ریزپیمانه 2-3-2: كاخ‌ها
· پیمانه2-4: آشور
· پیمانه2-5: بابل جديد
o پودمان3: معماري مصر
· پیمانه3-1: پادشاهي كهن
· پیمانه3-2: پادشاهي ميانه
· پیمانه3-3: پادشاهي جديد
o پودمان 4: معماري هند
· پیمانه4-1: استوپا
· پیمانه4-2: معابد غاري
· پیمانه4-3: معابد هندو
· پیمانه4-4: معابد جين
· پیمانه4-5: معابد بودايي
o پودمان 5 : معماري چين
· پیمانه5-1: آيين‌هاي چين
· پیمانه5-2: خانه
· پیمانه5-3: معبد
· پیمانه5-4: پاگودا
· پیمانه5-5: ديوار چين
· پیمانه5-6: معماري شمال چين
· پیمانه5-7: معماري جنوب چين
o پودمان 6 : معماري ژاپن
· پیمانه6-1: خانه
· پیمانه6-2: معابد بودايي
· پیمانه6-3: معابد شينتويسم
· پیمانه6-4: زيارتگاه
· پیمانه6-5: چاي خوري
· پیمانه6-6: كن
o پودمان 7: معماري تمدن‌هاي اژه‌اي
· پیمانه 7-1: كرتي
· پیمانه 7-2: مينوسي

§ ریز پیمانه 7-2-1: كهن
§ ریزپیمانه 7-2-2: ميانه
§ ریزپیمانه 7-2-3: جديد
· پیمانه 7-3: مسيني
o پودمان 8: معماري يونان
· پیمانه 8-1: هنر دوره هندسي
· پیمانه 8-2: هنر و معماري دوره آركائيك
· پیمانه 8-3: هنر و معماري دوره كلاسيك
· پیمانه 8-4: هنر و معماري دوره هلني
· پیمانه 8-5: شيوه‌ها
§ ریزپیمانه 8-4-1: شيوه دوريك
§ ریزپیمانه 8-4-2: شيوه يونيك
§ ریزپیمانه 8-4-3: شيوه كرنتي
o پودمان 9 : معماري روم
· پیمانه 9-1: اتروسك‌ها
§ ریزپیمانه 9-1-1: مقابر صخره‌اي
§ ریزپیمانه 9-1-2: معبد اتروسكي
· پیمانه 9-2: دوره جمهوري
· پیمانه 9-3: دوره امپراطوري
· پیمانه 9-4: دوره باستاني پسين
30%دوم
o پودمان 10: معماري صدر مسيحيت
· پیمانه 10-1: دوره پيگرد
· پیمانه 10-2: دوره بازشناسي
o پودمان 11: معماري بيزانس
· پیمانه 11-1: قبل از بيزانس پسين
§ ریزپیمانه 11-1-1: پلان با سيليكايي / محوري
§ ریزپیمانه 11-1-2: پلان مركزي
§ ریزپیمانه 11-1-3: تركيب اين دو
· پیمانه 11-2: بيزانس پسين
· پیمانه 11-3: موزائيك كاري
o پودمان 12: معماري رومانسك
· پیمانه 12-1: شيوه‌هاي معماري رومانسك
§ ریزپیمانه 12-1-1: لومباردي
§ ریزپیمانه 12-1-2: نرماندي
§ ریزپیمانه 12-1-3: توسكاني
§ ریزپیمانه 12-1-4: آكتين
§ ریزپیمانه 12-1-5: كلوني بورگوني
· پیمانه 12-2: رومانسك ايتاليا
· پیمانه 12-3: رومانسك فرانسه
· پیمانه 12-4: رومانسك انگلستان
· پیمانه 12-5: پيكرتراشي رومانسك
40% آخر
o پودمان 13: معماري گوتيك
· پیمانه 13-1: گوتيك آغازين
· پیمانه 13-2: گوتيك پيشرفته
· پیمانه 13-3: سبك مشعشع
· پیمانه 13-4: گوتيك پسين
· پیمانه 13-5: گوتيك انگلستان
· پیمانه 13-6: گوتيك آلمان
· پیمانه 13-7: گوتيك ايتاليا
· پیمانه 13-8: پيكرتراشي گوتيك
· پیمانه 13-9: شيشه منقوش
o پودمان 14: معماري رنسانس
· پیمانه 14-1: رنسانس آغازين
· پیمانه 14-2: رنسانس ميانه
· پیمانه 14-3: رنسانس پيشرفته
o پودمان 15: معماري باروك
· پیمانه 15-1: باروك فرانسه
· پیمانه 15-2: باروك انگلستان
· پیمانه 15-3: باروك ایتالیا
· پیمانه 15-4: باروك اسپانيا
· پیمانه 15-5: باروك اتريش
[h=1]تاريخ معماري معاصر[/h]30% اول
o پودمان 1: تحولات معماري در قرن 19
· پیمانه 1-1: عصر روشنگري
· پیمانه 1-2: انقلاب فرانسه
· پیمانه 1-3: انقلاب صنعتي
· پیمانه 1-4:خودگرايي و عملگرايي قرن 19
· پیمانه 1-5: رومانتيسيسم قرن 19
o پودمان 2: جنبش پيش قدمي
o پودمان 3: جنبش هنرها و صنايع دستي
· پیمانه 3-1: آرت نوو
· پیمانه 3-2: ديستيل
o پودمان 4: مدرنيسم
· پیمانه 4-1: مدرن اوليه
§ ریزپیمانه 4-1-1: مكتب شيكاگو
§ ریزپیمانه 4-1-2: نهضت هنر نو
§ ریزپیمانه 4-1-3: جنبش فوتوريسم
· پیمانه 4-2: مدرن متعالی
§ ریزپیمانه 4-2-1: مدرسه باهاس
§ ریزپیمانه 4-2-2: كانستر اكتيويسم
§ ریزپیمانه 4-2-3: CIAM منشور آتن
§ ریزپیمانه 4-2-4: معماری ارگانیک
· پیمانه 4-3: مدرن متأخر
§ ریزپیمانه 4-3-1: تنديس گرايي
§ ریزپیمانه 4-3-2: بروتاليسم
§ ریزپیمانه 4-3-3: سبك بين‌المللي
§ ریزپیمانه 4-3-4: مينيماليسم
§ ریزپیمانه 4-3-5: اكسپرسيونيسم و تراديسيوناليسم
§ ریزپیمانه 4-3-6: معماري ارگانيك
30% دوم
o پودمان 5: معماری بعد از مدرن
o پودمان 6: پست مدرن
o پودمان 7: پست مدرن سفید
o پودمان 8: معماری های – تک
o پودمان 9: معماری اکو - تک
o پودمان 10: وجوه راسيوناليستي و وجوه رمانتيك آن
· پیمانه 10-1: معماري نوكلاسيك قرن 20
· پیمانه 10-2: تحولات بين مدرنيست‌ها بعد از جنگ جهاني دوم
· پیمانه 10-3: راسيوناليسم متاخر و شيوه‌گرايي نوين
· پیمانه 10-4: مهندسي معماري
o پودمان 11: شيوه‌هاي نوين ساختماني برگرفته از مصالح جديد
· پیمانه 11-1: دهه 1960 به آرمانگرايي قرن 20
§ ریزپیمانه 11-1-1: گروه آرشي گرام و ...
· پیمانه 11-2: جنبش‌هاي دهه 60 و 70
§ ریزپیمانه 11-2-1: ساختارگرايي
§ ریزپیمانه 11-2-2: پست مدرن
40% آخر
o پودمان 12: معماري نئوكلاسيك
o پودمان 13: معماري ديكانستراكشن
o پودمان 14: معماري فولدينگ
o پودمان 15: معماري پيدايش كيهاني
[h=1][/h][h=1]آشنایی با معماری اسلامی و ایرانی[/h] 30% اول
o پودمان1: هنر و معماري دوران پيش از تاريخ
· پیمانه 1-1: تمدن ايلام
· پیمانه 1-2: تمدن‌هاي منطقه بين‌النهرين
o پودمان 2: سومر
o پودمان 3: آكد
o پودمان 4: بابل
o پودمان 5: آشور
o پودمان 6: هند و معماري دوره هخامنشيان
· پیمانه 6-1: پارسي
o پودمان 7: بناهاي اصلي موجود در پاسارگاد
o پودمان 8: بناهاي مشهور تخت جمشيد
o پودمان 9: هند و معماري دوره سلوكيان و اشكانيان
30% دوم
o پودمان 10: شيوه پارتي
· پیمانه 10-1: معماري و شهرسازي شيوه پارتي
· پیمانه 10-2: بناهاي شيوه پارتي
o پودمان11: هند و معماري دوره ساسانيان
· پیمانه 11-1: نكات مهم هنر و معماري دوره ساساني
o پودمان12: نقش برجسته‌هاي دوره ساساني
o پودمان13: بناهاي دوره ساساني
o پودمان14: پل‌ها
o پودمان15: هنر و معماري دوره اسلامي
· پیمانه 15-1: شيوه‌هاي معماري ايراني بعد از اسلام
§ ریزپیمانه 15-1-1: خراساني
§ ریزپیمانه 15-1-2: رازي
40% آخر
§ ریزپیمانه 15-1-3: آذري
§ ریزپیمانه 15-1-4: اصفهاني
· پیمانه 15-2: دوره سامانيان
§ ریزپیمانه 15-2-1: بناهاي دوره ساسانيان
· پیمانه 15-3: دوره غزنويان
§ ریزپیمانه 15-3-1: بناهاي دوره غزنويان
· پیمانه 15-4: دوره سلجوقيان
§ ریزپیمانه 15-4-1: بناهاي دوره سلجوقيان
§ ریزپیمانه 15-4-2: انواع آجر
§ ریزپیمانه 15-4-3: تقسيم‌بندي مساجد
· پیمانه 15-5: دوره ايخاني
§ ریزپیمانه 15-5-1: بناهاي دوره ايخاني
§ ریزپیمانه 15-5-2: طاق
§ ریزپیمانه 15-5-3: پي
§ ریزپیمانه 15-5-4: پله
§ ریزپیمانه 15-5-5:گنبد
· پیمانه 15-6: دوره تيموري
§ ریزپیمانه15-6-1: بناهاي دروه تيموري
§ ریزپیمانه 15-6-2: انواع كاشي
· پیمانه 15-7: دوره صفوي
§ ریزپیمانه 15-7-1: بناهاي دوره صفوي
§ ریزپیمانه 15-7-2: پل
§ ریزپیمانه 15-7-3:كاروانسرا
· پیمانه 15-8: دوره افشاريه
§ ریزپیمانه 15-8-1: بناهاي دوره افشاريه
· پیمانه 15-9: دوره زنديه
§ ریزپیمانه 15-9-1: بناهاي دوره زنديه
· پیمانه 15-10: دوره قاجار
§ ریزپیمانه 15-10-1: بناهاي دوره قاجار
· پیمانه 15-11: دوره پهلوي
§ ریزپیمانه 15-11-1: بناهاي دوره پهلوي
درک عمومی معماری
30% اول

o پودمان 1: مبانی نظری و مصادیق معماری
· پيمانه 1-1: مبانی نظری
§ ريز پيمانه 1-1-1: تعریف معماری
§ ريز پيمانه 1-1-2: ماهیت و سودمندی
§ ريز پيمانه 1-1-3: زیبایی شناسی
§ ريز پيمانه 1-1-4: مبانی و مفاهیم اسلامی
§ ريز پيمانه 1-1-5: تحلیل مبانی و اندیشه های کهن

· پيمانه 1-2: بررسی ابنیه و فضاهای تاریخی
§ ريز پيمانه 1-2-1: نحوه کار و هدف طراحی
§ ريز پيمانه 1-2-2: دوره های معماری و اندیشه ها
§ ريز پيمانه 1-2-3: شهر و شهرسازی
§ ريز پيمانه 1-2-4: بافت و اقلیم
§ ريز پيمانه 1-2-5: خانه های سنتی، کاخ و باغ
§ ريز پيمانه 1-2-6: مراکز خدماتی
§ ريز پيمانه 1-2-7: مراکز اقتصادی
§ ريز پيمانه 1-2-8: مساجد و ابنیه مذهبی
§ ريز پيمانه 1-2-9: آشنایی با سازه های سنتی
· پيمانه 1-3: مرمت ابنیه و بافت های تاریخی
§ ريز پيمانه 1-3-1: میراث فرهنگی
§ ريز پيمانه 1-3-2: قوانین و روش ها
§ ريز پيمانه 1-3-3: مبانی احیا و مرمت
§ ريز پيمانه 1-3-4: انواع طرح

o پودمان 2: تفکر و طراحی
· پيمانه 2-1: برنامه دهی در معماری
§ ريز پيمانه 2-1-1: شناخت و روند طراحی
§ ريز پيمانه 2-1-2: طراحی محصول
§ ريز پيمانه 2-1-3: ابعاد مختلف در طراحی معماری
§ ريز پيمانه 2-1-4: تحلیل و دیاگرام
§ ريز پيمانه 2-1-5: اقلیم
§ ريز پيمانه 2-1-6: کانسپت
§ ريز پيمانه 2-1-7: پلان و مقاطع
· پيمانه 2-2: زیبایی شناسی در معماری
§ ريز پيمانه 2-2-1: مفهوم فضا
§ ريز پيمانه 2-2-2: عناصر سازنده فضا
§ ريز پيمانه 2-2-3: ارتباط دو فضا
§ ريز پيمانه 2-2-4: آشنایی با روند طراحی
§ ريز پيمانه 2-2-5: مبانی ادراک زیبایی
§ ريز پيمانه 2-2-6: عناصر پایه در معماری
§ ريز پيمانه 2-2-7: ارتباط میان اجزا و فرم
§ ريز پيمانه 2-2-8: حرکت و زمان
§ ريز پيمانه 2-2-9: ارتباط اثر هنری و محیط بر آمده
§ ريز پيمانه 2-2-10: بررسی نقش نور و رنگ
§ ريز پيمانه 2-2-11: علائم در معماری
30% دوم
· پيمانه 2-3: طراحی معماری
§ ريز پيمانه 2-3-1: مسکونی
§ ريز پيمانه 2-3-2: آموزشی
§ ريز پيمانه 2-3-3: فرهنگی
§ ريز پيمانه 2-3-4: فضاهای تفریحی
§ ريز پيمانه 2-3-5: پارک
§ ريز پيمانه 2-3-6: درمانی
§ ريز پيمانه 2-3-7: ورزشی
§ ريز پيمانه 2-3-8: حمل و نقل
§ ريز پيمانه 2-3-9: تجاری و اداری
§ ريز پيمانه 2-3-10: طراحی با رویکرد

40% نهایی
o پودمان 5: هندسه معماری
· پيمانه5-1: زبان تصاویر
§ ريز پيمانه 5-1-1: ترسیمات مخروطی
§ ريز پيمانه 5-1-2: ترسیمات استوانی
· پيمانه 5-2: رسم فنی
§ ريز پيمانه 5-2-1: رسم سه تصویر
§ ريز پيمانه 5-2-2: ترسیمات محوری دید استوانی
§ ريز پيمانه 5-2-3: مجهول یابی
§ ريز پيمانه 5-2-4: تجزیه و تحلیل احجام
§ ريز پيمانه 5-2-5: برش
· پيمانه 5-3: نقشه کشی ساختمان
§ ريز پيمانه 5-3-1: پلان
§ ريز پيمانه 5-3-2: مقطع
§ ريز پيمانه 5-3-3: نما
§ ريز پيمانه 5-3-4: پله
§ ريز پيمانه 5-3-5: مبلمان
§ ريز پيمانه 5-3-6: موارد خاص
· پيمانه 5-4: ناهمواری های زمین
§ ريز پيمانه 5-4-1: خطوط منحنی تراز
§ ريز پيمانه 5-4-2: ارتفاع نقاط
§ ريز پيمانه 5-4-3: پروفیل
§ ريز پيمانه 5-4-4: عملیات خاکی
· پيمانه 5-5: پرسپکتیو
§ ريز پيمانه 5-5-1: اصول کلی
§ ريز پيمانه 5-5-2: پرسپکتیو یک نقطه ای
§ ريز پيمانه 5-5-3: پرسپکتیو دو نقطه ای
§ ريز پيمانه 5-5-4: پرسپکتیو سه نقطه ای
§ ريز پيمانه 5-5-5: دایره و خطوط منحنی
§ ريز پيمانه 5-5-6: سطح شیب دار
§ ريز پيمانه 5-5-7: انعکاس
· پيمانه 5-6: سایه
§ ريز پيمانه 5-6-1: اصول کلی و منابع نور
§ ريز پيمانه 5-6-2: سایه نور طبیعی
§ ريز پيمانه 5-6-3: سایه نور مصنوعی
§ ريز پيمانه 5-6-4: سایه در دید استوانی
§ ريز پيمانه 5-6-5: سایه در پلان و نما
o پودمان 4: طراحی روستا و شهر
· پيمانه 4-1: روستا
§ ريز پيمانه 4-1-1: معماری روستایی
§ ريز پيمانه 4-1-2: تنوع سیمای روستاها
§ ريز پيمانه 4-1-3: معماری روستا و اقتصاد
§ ريز پيمانه 4-1-4: معماری روستایی و فرهنگ
§ ريز پيمانه 4-1-5: معماری روستایی و عوامل سیاسی و اجتماعی
§ ريز پيمانه 4-1-6: مصالح و روشهای سنتی ساختمان
· پيمانه 4-2: شهر
§ ريز پيمانه 4-2-1: آشنایی با واژگان
§ ريز پيمانه 4-2-2: طرح های ملی و منطقه ای
§ ريز پيمانه 4-2-3: حمل و نقل و سلسله مراتب راه ها
§ ريز پيمانه 4-2-4: تحلیل فضای شهری
§ ريز پيمانه 4-2-5: هویت در معماری
§ ريز پيمانه 4-2-6 : کاربری های شهری
§ ريز پيمانه 4-2-7: سرانه های شهرسازی و محاسبات

[h=1]معماري منظر[/h]30% اول
o پودمان 1
· پیمانه 1-1: گیاه شناسی
· پیمانه1-2: مشخصات فضاهاي سبز شهري
· پیمانه1-3: انواع فضاهاي سبز
· پیمانه1-4: فضاهاي سبز شهري
· پیمانه1-5: فضاهاي سبز غيرشهري
· پیمانه1-6: نقش‌هاي عمدة فضاي سبز
· پیمانه1-7: گونه‌شناسي كاربري فضاهاي سبز شهري
· پیمانه 1-8: دسته‌بندي گياهان
· پیمانه 1-9: اندازه درختان و بوته‌ها
· پیمانه 1-10: معرفي برخي از انواع درختان و كاربرد آنها
· پیمانه1-11: گونه‌شناسي كاربردي گياهي
· پیمانه 1-12: موقعیت جغرافیایی ایران
· پیمانه1-13: طبقه بندی مناطق ایران از لحاظ پوشش گیاهی
· پیمانه1-14: رستنی های مناطق مختلف ایران

o پودمان 2:
· پیمانه 2-1: درک منظر
· پیمانه2-2: فرم محيط و منظر و الگوشناسي
· پیمانه 2-3: فرم زمين و آسايش
· پیمانه 2-4: عناصر طراحي بصري
· پیمانه 2-5: گياهان از نظر فرآيند
· پیمانه 2-6: طبقات و اندازه گياهان
· پیمانه 2-7: موارد مربوط به فضا
· پیمانه 2-8: گياهان و فرم زمين
· پیمانه 2-9: گردش در فضا: سازوكاري نظم‌دهنده
· پیمانه 2-10: سرعت جريان
· پیمانه2-11: ملاحظات مربوط به خط ديد
· پیمانه2-12: معماري و توسعة فضايي
· پیمانه2-13: روابط ميان توده و فضا

o پودمان 3:
· پیمانه3-1: تاریخ منظر جهان ( باستان تا دوره مدرن )
· پیمانه3-2: سه سنت باغسازی در جهان ( باغ ایرانی ، باغ چینی، باغ رومی )
· پیمانه3-3: سیری در تاریخ باغ سازی جهان
· پیمانه3-4: باغ مصری
· پیمانه 3-5: انواع باغها در مصر باستان
· پیمانه 3-6: باغ دربين‌النهرين
· پیمانه 3-7: باغ سازی ایران باستان
· پیمانه 3-8: باغ هاي هخامنشيان
· پیمانه 3-9: باغ در زمان اشكانيان و ساسانيان
· پیمانه 3-10: باغ سازی خاور دور
· پیمانه 3-11: سنت باغسازی چيني
· پیمانه 3-12: باغ ژاپنی
· پیمانه 3-13: باغ و منظر در يونان
· پیمانه 3-14: باغ و منظرهای رومي
· پیمانه 3-15: سیر تحول مفهوم طبیعت در غرب مسیحی
· پیمانه 3-16: طبیعت در هنر صدر مسحیت
· پیمانه 3-17: طبیعت در اندیشه و هنر قرون وسطی
· پیمانه 3-18: عصر رنسانس
· پیمانه 3-19: عصر روشنگری
· پیمانه 3-20: باغ و چشم انداز در عالم مسیحیت
· پیمانه 3-21: باغ های اسلامی در اسپانیا
· پیمانه 3-22: توسعه باغ سازی در زمان رنسانس یا عصر طلائی
· پیمانه 3-23: سبک باروک
· پیمانه 3-24: عصر روشنگرائی (قرن هجدهم)
· پیمانه 3-25: باغ های منظره ای در انگلستان (قرن هجدهم)

30% دوم
o پودمان 4 :
· پیمانه 4-1: اکولوژی منظر
· پیمانه 4-2: شناخت مناطق حساس کولوژیکی ایران
· پیمانه 4-3: شناخت مناطق چهار گانه از لحاظ حساسیت محیط زیستی

o پودمان 5 :
· پیمانه 5-1 :فن منظر
· پیمانه 5-2: بستر شناسی و برنامه ریزی
· پیمانه 5-3: خطوط هم‌تراز و اشكال
· پیمانه 5-4: شیب بندی برای دفع آبهای سطحی
· پیمانه 5-5: محدوديت‌هاي شيب‌بندي
· پیمانه 5-6: طراحي شيب‌بندي
· پیمانه 5-7: ابزارهاي تغيير شيب
· پیمانه 5-8: مديريت سيلاب
· پیمانه 5-9: كنترل فرسايش و رسوبگذاري
· پیمانه 5-10: عوامل مربوط به ژئومرفولوژي و توسعه زمين
· پیمانه 5-11: فرايندهاي ژئومرفولوژي مؤثر بر كاربري زمين
· پیمانه 5-12: فرسايش بر اثر آب
· پیمانه 5-13: راحتي انسان
· پیمانه 5-14: عوامل محيطي مؤثر بر تابش آفتاب
· پیمانه 5-15: ايجاد تغيير در اقليم خرد
· پیمانه 5-16: سرعت باد و برنامه‌ريزي زمين

o پودمان 6:
· پیمانه 6-1: تاریخ منظر معاصر
· پیمانه 6-2: نگاهي به باغسازی و طراحی منظر در دوران مدرن
· پیمانه 6-3:طراحي منظر در خدمت ا شراف شهري و طبقة متوسط ( انگلستان)
· پیمانه 6-4: قرن نوزدهم ، نمايشگاه هاي جهاني و طراحي منظر
· پیمانه 6-5: انگلستان از رپتون Reptonتا آوئن Owen:
· پیمانه 6-6: فرانسه پس از انقلاب : ازآرمانگرايان تا عمل گرايان: ازفوريه تا هوسمان
· پیمانه 6-7: هوسمان و پاريس
· پیمانه 6-8: معماری منظر در اروپا و امریکای قرن بیستم
· پیمانه 6-9: باغشهر ابنزر هاوارد
· پیمانه 6-10: لوكوربوزية و ايدة پارك ــ شهر
· پیمانه 6-11: جنبشهاي خانه سازي وآزاد شدن زمين براي فضاي سبز نيمه خصوصي
· پیمانه 6-12: امریکا در قرن بيستم

40%
o پودمان 7:
· پیمانه 7-1: تاریخ باغسازی ایرانی
· پیمانه 7-2: باغهای ایرانی
· پیمانه 7-3: هندسه باغ ایرانی
· پیمانه 7-4: آب در باغ ایرانی
· پیمانه 7-5: گیاهان در باغ ایرانی
· پیمانه 7-6: خصوصیات کلی باغ های ایرانی
· پیمانه 7-7:انواع باغ
· پیمانه 7-8: خصوصیات جغرافیایی باغ ها
· پیمانه 7-9: معرفی فضاهای کالبدی در باغ ایرانی

o پودمان 8:
· پیمانه 8-1: تاریخ باغ ایرانی
· پیمانه 8-2:باغسازی دوره صفویه
· پیمانه 8-3: باغ های مازندران
· پیمانه 8-4: باغهای اصفهان (باغ شهر) - دوره صفویه
· پیمانه 8-5: باغ های شیراز
· پیمانه 8-6: باغ مزارها
· پیمانه 8-7: باغ های تهران
· پیمانه 8-8: باغسازي تيموري و گوركاني
· پیمانه 8-9: چند نمونه از باغهايي كه توسط تيمور در سمرقند( شهر سبز) ساخته شده است
· پیمانه 8-10: چند نمونه از باغهایی که توسط بابر ساخته شدند
· پیمانه 8-11: نگرشی بر تاریخچه باغ سازی در دوران تیموریان و گورکانیان در هند

shima jo0on

عضو جدید
؟

؟

این فرمولای فیزیک 2 نیازه که حفظ بشه؟؟اخه خیلی زیااااااده:eek:اگه باید حفظ شه و مهمه کدومشو باید حفظ کنیم کدوم مهم تره؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سجی جان من امتحان کردم در زمان مرورم تفاوتی نداره چون هایلایت که میکنم کاملا جمله نویسیمو درست میکنم و نت هم در کنارش هست غیراز زمان مرور ایا به نظرتون مشکل دیگه ای خواهد بود؟؟؟؟؟
برای تاریخ جون باید مقایسه کنی نظرم اینه که خلاصه نویسی بهتره
مثلا تمام بناهای یه سبک رو تو یه صفحه مینویسی و گنبد و گوشخ سازیشو حفظ میکنی
البته من اینجوری راحتم و هر کسی یه روشی داره
یه سر به تابیک نکات بزن
ببین اینجوری بهتر نیس؟؟؟؟؟

این فرمولای فیزیک 2 نیازه که حفظ بشه؟؟اخه خیلی زیااااااده:eek:اگه باید حفظ شه و مهمه کدومشو باید حفظ کنیم کدوم مهم تره؟؟
نه وقت خودتو تلف نکن
فقط اونایی که راحت و تو یه دقیقه میشه حل کرد رو بخون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جملات انرژی بخش خاله

جملات انرژی بخش خاله

- اون لبخندی که برای پنهان کردن دردت میزنی،
لبخند خداست به بنده اش
اون لبخندی هم که پشتش خدا باشه،
تمام مشکلاتو حل میکنه...

- موهبت های خودتان را شمارش کنید نه مشکلاتتان را

-عادت همین الان انجامش بده را تمرین کنید

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها پلان هارو چه جوری حفظ می کنین شما؟ اسلامی و جهان
عکس ها رو باید یه نشونه براش بزاری که تو ذهنت ماندگار بشه وهمچنین باید تو دوره ها اگر یه بار میخوای کتاب رو دوره کنی عکس ها رو 2بار نگاه کن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها پلان هارو چه جوری حفظ می کنین شما؟ اسلامی و جهان
هميشه هيشكى به سوالاى من جواب نميده
آخییییییییییییییییییییییییییییی.....ابن چه حرفیه دوستم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دلخور نشیاااااااااااااااااااااااااا ...
ببین من خودم می خوام پلان هارو اسکن کنم و به سایز کوچیک تبدیل کنم و مثل لایتنر پشت عکس پلان ویژگی هاشو بنویسم..

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aa11bb

عضو جدید
سلام خسته نباشید
بچه ها میدونم این سوال جاش اینجا نیست ولی خب چون شلوغ تره و بیشتر بچه ها اینجا پرسیدم. تعریف اتود زدن چیه و فرقش با اسکیس زدن چیه؟؟؟

کژال جون

عضو جدید
درسته ولی شما الان اصلا نباید در مورد خودتون قضاوت کنین و با انرژی منفی پیش برین.من این ازمون مرکز رو ندادم چون می دونستم اصلا زمان خوبی واسه ازمون دادن نیست 1-مطالب رو مسلط نبودم و اگر پایین می زدم تازه تضعیف میشدم..2-جامعه اماری بالایی نداشت درست نمی تونستم خودم رو مقایسه کنم.
شما هم با انرژی و با برنامه ادامه بده و اصلا به نتیجه ازمون فکر نکن ;)

کاملا درسته...
سلام بچه ها جونم. اول 1 چیز خیلی خیلی مهم. اینجا خیلیا با معرفتو با حالنا. محض اطلاع گفتم. دم همتون گرم. منو خیلیا میشناسن همونی که کلی سوال داشت و هیچی از منابع نمی دونست و بعضیا واقعا بهم لطف کردنو خوب خوب جواب دادن. چند روزی هست شروع کردم به خوندن البته نه درست و حسابی ( به دلایلی). تاریخ آزمونو تونستم کامل بخونم.با روزی 5ساعت، 1 هفته.نمی دونم خوبه یا کند پیش رفتم اما بهنظرم خودم کند بودم. دفه اولم بود اینهمه تاریخو اینجور مباحث ندیده بودم. آزمون شرکت نکردم اما وقتی آزمونو بچه ها گذاشتن، شبیه سازی کردمو نشستم به تفکر و زدن تستا. خودم باورم نمی شد همه سوالا را به جز 3 تا با شک زدم که فقط یکی از شکیاتم غلط بود، وقتم اضافه اوردم. نمی خوام این آزمونو بذارم پای کنکور و مقایسه کنم چون خیلی فرق داره. اما بحث اینجاس که من از صفر وارد این رشته شدمو بر خلاف بعضی از دوستان که امید می دادن خیلیا گفتن برو بابا نمیشه و سخته و ... از این لطف کردنا. درسته چیز دیگه ای نخوندمو عقبم اما نمی دونم 1چیزی میگه بهم میشه و می تونم. فقط 2 فصل درک سازه رو خوندمو این چند فصل تاریخو. غرض از گفتن این حرفا این بود که بگم فقط بچه ها به هدفتون فکر کنین و هر حرف و هر فکری که شما رو از هدفتون دور می کنه و ناامیدتون می کنه بندازین دور. من که تازه وارد شدم می دونم که می تونمو موفق میشم ( نه به خاطر تاریخ جو گرفته باشما)چون به خودم ایمان دارم، اگه امسال نشم سال دیگه حتما با 1رتبه عالی میشم، پس شما بدونین که حتما به نتیجه میرسین چون خیلی جلو هستین. بچه ها امیدوار باشین. تو این چند ماهه فقط توکل، امید و پشتکار.;)
ایشالا همه موفق باشن. شما می تونین. دوستون دارم:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.