گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rezaei.sp

عضو جدید
من بد استرس دارم :surprised:
کمی سردرگم هستم تو تست زدن :( درسهای ریاضی و معادلاتو خیلی سردرگم میشم موقع تست زدن :(
چه کنم ؟؟؟
استرس توان شما رو میاره پائین و ممکنه سر جلسه نتونی خودتو مدیریت کنی . این چند ماه رو با برنامه برو جلو که آرامش داشته باشی و استرس نگیری . خیلی ها از تو عقب تر هستن. به خودت مسلط باش و اعتماد به نفس داشته باش و بیشتر تمرین کن که به تست مسلط بشی.
موفق باشی

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون کسی که تا الان نزدیک ۶۰ ٪ همه ی درسارو کامل خونده میتونه به رتبه زیر ۱۰۰ برسه؟
سوالم خیلی کلی شد اما با جوابای مختلف شما میشه نتیجه ی خوبی گرفت

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من بد استرس دارم :surprised:
کمی سردرگم هستم تو تست زدن :( درسهای ریاضی و معادلاتو خیلی سردرگم میشم موقع تست زدن :(
چه کنم ؟؟؟

خواب می‌تواند سطح استرس بدن را کاهش دهد و به این روش افراد می‌توانند کنترل بهتری بر فشارخونشان داشته باشند. همچنین گفته می‌شود که خواب بر سطح کلسترول بدن نیز اثر داشته که نقش مهمی در سلامت قلبی دارد
در مورد در س ریاضیات ، خلاصه نویس هاتو قبل از تست زدن یه مروری کن و وقتی شروع به تست ریاضیات کردی در ذهنت همه اونارو به صورت طبقه شده به یاد بیاور

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان
یه سوال از طرف یکی از دوستانم که مثل خودمون کنکوری هست :
میخوام سیگنالو شروع کنم به خوندن . تو این زمان محدود کدوم کتاب بهتره ؟؟
در ضمن هنوز سیگنال پاس نکردم تو دانشگاه
1 : مومن زاده
2 : تقدسی
3 : کهن

rezaei.sp

عضو جدید
[/QUOTE]

با توجه به وقت کم :
1- راهیان
2- دکتر سجادیان ( مدرسان )

rezaei.sp

عضو جدید
بچه ها به نظرتون کسی که تا الان نزدیک ۶۰ ٪ همه ی درسارو کامل خونده میتونه به رتبه زیر ۱۰۰ برسه؟
سوالم خیلی کلی شد اما با جوابای مختلف شما میشه نتیجه ی خوبی گرفت

1- اگه بتونه 60% تست ها رو هم بزنه ( تمام صحیح ) ، اونوقت با احتمال قوی رتبه اش به اونی که شما گفتی میرسه .
2- اگه بتونه میانگین 40% تست ها رو صحیح بزنه ، اونوقت با احتمال متوسط به اونی که شما گفتی میرسه .
3- اگه به مطالب مسلط نباشه و نتونه تست بزنه که رتبش میشه زیر 10.000
تو دانشگاه یکی بود میگفت من 50% درس مدار رو خوندم ، رفت سر جلسه و 10 گرفت. گفتم ضریب k تو تناسب زندگی شما خوب انتخاب شده ، چون دقیقا جواب میده و نمره مساوی با مقدار درس خوندنت شده.

sanup2006

عضو جدید
دوستان واسه حل تست های مثلا آخر فصل 2 مدار کارو زرگر چقدر وقت میذارن؟ یعنی چقدر طول میکشه تا 40 و خورده ای تست مدار از این فصل رو حل کنن ؟
من فقط 3 فصل الک و 3 فصل مدار رو خوندم.امیدی به زیر 2000 هست یا بذارم واسه سال بعد ؟
واسه ریاضی و کنترل و سیگنال هیچ برنامه ای ندارم فعلا و هنوز نرفتم سمتشون.

rezaei.sp

عضو جدید
امیدی به زیر 2000 هست یا بذارم واسه سال بعد ؟
واسه ریاضی و کنترل و سیگنال هیچ برنامه ای ندارم فعلا و هنوز نرفتم سمتشون.
من تایم نگرفتم . ولی خیلی زمان میبره . ( التبه واسه بار اول )
هنوز تو پائیز هستیم و واسه مطالعه وقت دارید که . منظورتون خیلی واضح نیست. با 3 فصل از 2 تا درس میخاهید زیر 2000 بشید ؟!

erwin88

عضو جدید
دوستان واسه حل تست های مثلا آخر فصل 2 مدار کارو زرگر چقدر وقت میذارن؟ یعنی چقدر طول میکشه تا 40 و خورده ای تست مدار از این فصل رو حل کنن ؟من فقط 3 فصل الک و 3 فصل مدار رو خوندم.امیدی به زیر 2000 هست یا بذارم واسه سال بعد ؟واسه ریاضی و کنترل و سیگنال هیچ برنامه ای ندارم فعلا و هنوز نرفتم سمتشون.
پسر حالا ميگيم استرس نداشته باشيد نه تا اين حد جمع وجور كن وگرنه نمي رسي

Joe_Bel

کاربر ممتاز
درود بر دوستان
چون پاس نکردی حتما مومن زاده رو بخون

arash250

عضو جدید
با سلام مجدد خدمت دوستان
تاپیک گفتگو به طور موقت باز میشه، نوشتم به طور موقت چون اگه دوباره جو به هم بخوره برای همیشه بسته میشه.
دوستان توجه داشته باشن که با بعضی افراد احتمالی بحث نکنن و فقط پست های این افراد رو گزارش کنن چون به شدت باهاشون برخورد خواهد شد و اگه کسی بحث کنه اون هم از امتیازات منفی بی نصیب نمی مونه!
در ضمن دوستان توجه داشته باشن که این تاپیک تاپیک اسپم و شادی و دلخوشی نیست و فقط صحبت هایی هست که کمی خودمانی تر هست ولی بحث بحث کنکوری هست.

دوست عزیزمون arshad1367 هم همچنان با قدرت کار خودشون رو ادامه میدن، خود من و آدمین هم کنترل ویژه روی این تالار داریم، انشالله دوستان هم همکاری میکنن تا مشکلی براشون پیش نیاد.
موفق باشید
Ice Man

سلام دوست من
قصد اسپم نداشتم از همه عذر می خوام اگر پستم مربوط نیست.
من حدود 5 ساله میام این انجمن و بیشتر تجربیات بقیه را می خونم و خیلی کم توی بحث ها شرکت می کنم . از حدود 2 ساله از اینجا بحث ارشد رو پیگیری میکنم . واقعا تا حتی چند ماه پیش جای خیلی خوبی بود.
افرادی هستند که برای منافع خودشون منافع بقیه را نادیده می گیرند و این حقوناسه و خدا در اون دنیا جوابشون را خواهد داد .
فکر کنم باید به آقای arshad1367 قدرت بیشتری داده بشه بتونه افرادی که با چند یوزر تبلیغ می کنند یا افرادی که به بقیه توهین می کنند را بتونه اخراج کنه . باید با افراد خاطی خیلی محکم و سریع برخورد بشه .
در ضمن جا داره از arshad1367 / siqma / ehi / و . . . خیلی های دیگه که تجربه هاشتون در اختیار من و امثال من گذاشتند تشکر کنم

بازم عذر می خوام اگه پستم مربوط به این بخش نبود

sanup2006

عضو جدید
من تایم نگرفتم . ولی خیلی زمان میبره . ( التبه واسه بار اول )
هنوز تو پائیز هستیم و واسه مطالعه وقت دارید که . منظورتون خیلی واضح نیست. با 3 فصل از 2 تا درس میخاهید زیر 2000 بشید ؟!

مثلا چقدر زمان میبره >؟
با این مقدار که نه منظورم اینه میرسم به کنکور که ادامه بدم ؟
من 5 تا درس رو واسه کنکور میخونم
مدار
الکترونیک
ریاضی مهندسی
سیگنال
کنترل

رشته الکترونیک

rezaei.sp

عضو جدید
مثلا چقدر زمان میبره >؟
با این مقدار که نه منظورم اینه میرسم به کنکور که ادامه بدم ؟
رشته الکترونیک
سلام .
یه فصل از هر درس رو که میخونی ، بعد برو تست های اصلی رو بزن . اگه تونستی حل کنی که خوبه . ولی اگه نتونستی ، رو همون فصل کار کن و ازش رد نشو . چون الکی درس بخونی و تست آخر فصل رو نتونی بزنی که فایده نداره .
تست های آخر زرگر بعضی هاشون خیلی پیچیده هستن که تو کنکورای قبلی هم نیومدن . ولی اگه وقت بذاری و حل کنی پایت قوی میشه .
ملاک عمل رو تست های اصلی کنکور بزار و هر چقد هم وقت ببره اونا رو حل کن . اگه دیدی ضعیف هستی که بناچار تست های آخر زرگر یا مدرسان رو پله پله حل کن تا مهارت کسب کنی .
5 تا درس هم که گفتی خوبه . رو همونا وقت بذار و تسلط پیدا کن .
موفق باشی .

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فکر کردم شاید این اطلاعات به درد دیگران هم بخوره.
چند هفته پیش که سنجش کارنامه نهایی رو توی سایت قرار داد، من که با رتبه 202 قدرت، نوبت دوم امیرکبیر قبول شدم، داخل دانشگاهای زیر هم میتونستم قبول بشم:
* علم و صنعت روزانه گرایش ماشین
* علم و صنعت نوبت دوم همه گرایشها
* خواجه نصیر روزانه همه گرایش ها
* شهید بهشتی

و در دانشگاهای زیر هم هیچ شانسی برای قبولی نداشتم:
* شریف
* تهران
* امیرکبیر روزانه
* تربیت مدرس روزانه (برای گرایش الکترونیک قدرت اختلاف کمی تا قبولی وجود داشت)
* علم و صنعت روزانه گرایش سیستم و گرایش حفاظت (برای گرایش حفاظت اختلاف کمی تا قبولی وجود داشت)

و با رتبه 195 مکاترونیک هم همه انتخابای مکاترونیک داخل دفترچه رو قبول شدم. (و طبق اعدادی که نوشته بود، رتبه های خیلی بالاتر مثلاً 300 یا 400 هم داخل همه کدهای مکاترونیک قبول میشن)

--------------
برای کسانی که از کارنامه نهایی مطلع نیستن: کارنامه نهایی، کارنامه‌ای هست که تمام انتخاب رشته‌هایی که کردید رو در یک جدول مشخص میکنه و مینویسه که توی اون انتخاب قبول میشدید یا نه و همینطور چقدر با نفر آخری که قبول شده فاصله داشتید.
تا اگه شانس داشتید و ظرفیت دانشگاه تکمیل نشده بود (مثلاً کسی انصراف بده) برید و اونجا ثبت نام کنید.

llvll.asoud

کاربر ممتاز
گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

فکر کردم شاید این اطلاعات به درد دیگران هم بخوره.
چند هفته پیش که سنجش کارنامه نهایی رو توی سایت قرار داد، من که با رتبه 202 قدرت، نوبت دوم امیرکبیر قبول شدم، داخل دانشگاهای زیر هم میتونستم قبول بشم:
* علم و صنعت روزانه گرایش ماشین
* علم و صنعت نوبت دوم همه گرایشها
* خواجه نصیر روزانه همه گرایش ها
* شهید بهشتی

و در دانشگاهای زیر هم هیچ شانسی برای قبولی نداشتم:
* شریف
* تهران
* امیرکبیر روزانه
* تربیت مدرس روزانه (برای گرایش الکترونیک قدرت اختلاف کمی تا قبولی وجود داشت)
* علم و صنعت روزانه گرایش سیستم و گرایش حفاظت (برای گرایش حفاظت اختلاف کمی تا قبولی وجود داشت)

و با رتبه 195 مکاترونیک هم همه انتخابای مکاترونیک داخل دفترچه رو قبول شدم. (و طبق اعدادی که نوشته بود، رتبه های خیلی بالاتر مثلاً 300 یا 400 هم داخل همه کدهای مکاترونیک قبول میشن)

--------------
برای کسانی که از کارنامه نهایی مطلع نیستن: کارنامه نهایی، کارنامه‌ای هست که تمام انتخاب رشته‌هایی که کردید رو در یک جدول مشخص میکنه و مینویسه که توی اون انتخاب قبول میشدید یا نه و همینطور چقدر با نفر آخری که قبول شده فاصله داشتید.
تا اگه شانس داشتید و ظرفیت دانشگاه تکمیل نشده بود (مثلاً کسی انصراف بده) برید و اونجا ثبت نام کنید.

خيلي ممنون
خيلي خوب ميشه دوستايي كه قبول شدن و الان دارن ارشد ميخونن بيان بگن هنگام انتخاب دانشگا و گرايش درمورد اون دانشگاه و گرايش چه فكرايي ميكردن و حالا كه توي اون دانشگاه و گرايش هييتن چقدر با نگرش اوليشون فرق داره چه تفاوتهايي داشت چه مزيتهايي داره

mahdi_ml

عضو جدید
درود بر دوستان

من خودم سیگنالم ضعیف بود ولی کتاب مومن زاده خیلی کمکم کرد البته کتابای دیگه رو ندیدم ولی فک کنم2_3 دور این کتابو کامل بخونه نتیجه بگیره...

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خيلي ممنون
خيلي خوب ميشه دوستايي كه قبول شدن و الان دارن ارشد ميخونن بيان بگن هنگام انتخاب دانشگا و گرايش درمورد اون دانشگاه و گرايش چه فكرايي ميكردن و حالا كه توي اون دانشگاه و گرايش هييتن چقدر با نگرش اوليشون فرق داره چه تفاوتهايي داشت چه مزيتهايي داره
به نظر من بهتره این بحثا بعد از اینکه کنکور رو دادید و قصد انتخاب رشته داشتید انجام بشه و شاید بهتر باشه الان فکراتون رو روی مطالعه برای کنکور متمرکز کنید.

اما جواب سئوالتون، من از همون ابتدا و قبل از کنکور، هدف اصلیم قبولی داخل امیرکبیر بود، به چند دلیل:
1- قویترین هیئت علمی کشور در برق قدرت (در گروه قدرت 9 استاد تمام و 3 دانشیار و 1 استادیار داره که رکورد هست برای خودش)
2- بزرگترین دانشکده داخل خاورمیانه (به معنای واقعی دانشگاه هست، در حالی که دانشکده برق خیلی از دانشگاها شبیه دبیرستان هست)
3- رفت و آمد راحت نسبت به بقیه دانشگاها
4- از نظر رابطه بین دانشجوها (مخصوصاً دختر و پسر) خیلی آزاد و منعطف هست.

اما وقتی قبول شدم، این دانشگاه خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکردم بود، یعنی هیئت علمی اون واقعاً قوی هست (اشخاصی مثل دکتر قره پتیان، حسینیان، عابدی و ... که هر کدوم در ایران و دنیا شهره هستن)
دانشکده به معنای واقعاً بزرگ و با عظمت هست (7 طبقه که زیربنای خیلی بزرگی هم داره) و چند تا مزیت دیگه که قبلاً اونها رو نمیدونستم:
5- آزمایشگاهای عمومی بسیار مجهز هست، مثلاً دانشگاه قبلی که بودم، آزمایشگاه ماشین کلاً 100 متر نبود و مثلاً یه ماشین DC خراب به ما نشون دادن و اجزاش رو بهمون گفتن، اما اینجا فقط یه فصای 200 300 متری مختص آزمایشگاه ماشین DC داره.
6- آزمایشگاهای اختصاصی داره و به هر فرد یه میز به همراه با کامپیوتر میدن، در این آزمایشگاها که فقط اعضا حق ورود دارن، یه آشپزخونه مجهز وجود داره و امکاناتش کاملاً رایگانه، برای مثال پرینتر داره که به هر تعداد خواستید میتونید برگ چاپ کنید، در حالی که بیرون از دانشگاه صفحه ای 200 باید بابتش بدید!
7- اینترنت پرسرعت که ماهی 30 گیگ ترافیک داره، یه سایت داره که بیشتر از 200 تا کامپیوتر داخلش هست (سایت دانشگاه قبلی که بودم کلاً برای همه دانشگاه فقط 50 تا سیستم داشت).
8- کتابخونه اصلی 7500 متر و 4 طبقه هست که یه دونه کتابخونه اختصاصی هم داخل دانشکده داره و عملاً همه کتابای برق اونجا هست. و میتونید ماهی 20 تا مقاله از ژورنالای معتبر به صورت رایگان دانلود کنید.
9- باشگاه خیلی مجهزی داره که در حد یه استودیوم هست.

و البته خیلی چیزای دیگه هم هست که بخوام بگم شاید طولانی بشه.

البته هر دانشگاهی مزیتای خودش رو داره، اما در مورد گرایش قدرت میتونم بگم امیرکبیر کاملاً perfect هست و اگه قرار بود دوباره انتخاب رشته کنم، شریف و تهران رو زیر امیرکبیر میزدم.

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
این پست را قبل هم گداشته بود اما دوباره میزارم شاید تعدادی از دوستان از این پست بی خبر باشند

خلاصه دروس کنکور کارشناسی ارشد برق

یه خلاصه دیگر درس سیگنال در سایت تقدسی هست می تونید دانلود کنید

Joe_Bel

کاربر ممتاز
سلام .
مومن زاده مال کدوم موسسه / انتشاراته ؟
خودش نوشته یا ترجمه است ؟
من مسافرت هستم به کتاب دسترسی ندارم. کجا میتونم دانلود کنم یا تو سایت ببینم ؟
انتشارات راهیان ارشد هستش
والا داداش کتابه - کتابهای کنکوری همشون تابعیت ایرانی دارند
یه کتاب دیگه هم داره بنام تست های تالیفی پوران پژوهش جلد نارنجی

پویان ط

عضو جدید
دوستان عزيز توجه بفرماييد سعي كنيد محتواي پستهايي كه ميگذاريد در عين مفيد بودن خلاصه باشه، از زدن پست هاي بسيار طولاني و گاها تكراري جدا خود داري كنيد و حدالمقدور تاپيك رو منظم نگه داريد! خواندن مطالب طويل جهت كنترل فضاي حاكم بر اينجا يه مقدار سخت هست براي بنده و خصوصا براي خودتان!
يه كنكوريست بايد مفيدترين و درعين حال خلاصه ترين ها را بنويسد!
سلام. یه سوال داشتم بیوالکتریک روزانه تهران با چه رتبه ای میشه قبول شد

atena2

عضو جدید
سلام کنکور ارشد امسال قراره 16 17 18 بهمن برگزار بشه . در مورد بحث فرکانس های طبیعی . و کلا تستهای مدار اگه جایی شک داشتید با کتاب مدار دکتر جبه دار چک کنید. هر چی باشه دکتر جبه دار پدر برق ایران اشتباه حل نمی کنه. و می تونه خیالتون راحت باشه .
به نظر من که نکاتی که گفته رو اگه با دقت نگاه کنیم نکات خوبی هستن. البته من مرجع دومم کتاب جبه داره و فقط تستها رو باهاش چک می کنم

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانلود آزمون 25٪ اول سنجش :

دانلود از مدیافایر :

کد:
دفترچه اول :

[URL]http://www.mediafire.com/download/799m0a7cb231fh9/DF1.pdf[/URL]

دفترچه دوم :

[URL]http://www.mediafire.com/download/d09btd7p47hpvn6/DF2.pdf[/URL]

دانلود با لینک مستقیم :

کد:
دفترچه اول : 

[URL]http://fs2.filegir.com/erfan-messi/DF1.pdf[/URL]

دفترچه دوم :

[URL]http://fs2.filegir.com/erfan-messi/DF2.pdf[/URL]

پاسخ نامه آزمون :

کد:
دانلود از مدیافایر: 

[URL]http://www.mediafire.com/download/1zo2dppq2a1u2l6/1251_m1.pdf[/URL]

لینک مستقیم : 

[URL]http://fs2.filegir.com/erfan-messi/1251_m1.pdf[/URL]

آخرین ویرایش:

890031156

کاربر ممتاز

دانلود از مدیافایر :

کد:
دفترچه اول :

دفترچه دوم :

دانلود با لینک مستقیم :

کد:
دفترچه اول : 

[URL]http://fs2.filegir.com/erfan-messi/DF1.pdf[/URL]

دفترچه دوم :

[URL]http://fs2.filegir.com/erfan-messi/DF2.pdf[/URL]
مرسی داداش
لطف کن تو تاپیک کنکور آزمایشی آپ کن تا جمع و جور باشه
سوالالی کنترل خیلی سخت بودن
ماشین حسابم مجاز نیست همش کسری میومدن یه پاک کن تموم کردم!

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی داداش
لطف کن تو تاپیک کنکور آزمایشی آپ کن تا جمع و جور باشه
سوالالی کنترل خیلی سخت بودن
ماشین حسابم مجاز نیست همش کسری میومدن یه پاک کن تموم کردم!

تاپیک کنکور آزمایشی قفل بود اینجا گذاشتم

آره کنترل سخت بود . درست هم سرفصلهارو معلوم نکرده بودن :|

AMIN4EVER

عضو
این پست را قبل هم گداشته بود اما دوباره میزارم شاید تعدادی از دوستان از این پست بی خبر باشند

خلاصه دروس کنکور کارشناسی ارشد برق

یه خلاصه دیگر درس سیگنال در سایت تقدسی هست می تونید دانلود کنید

توصیه میشه بدون خوندن کتاب اینا رو بخونیم بعد مستقیم بریم تست بزنیم ؟
کلا چقدر توصیه میشه خوندن اینا ؟

600ali

عضو جدید

دانلود از مدیافایر :

کد:
دفترچه اول :

دفترچه دوم :

دانلود با لینک مستقیم :

کد: