تصاویر منتشر نشده شهدا ، رزمندگان و عملیات های جنگ ایران و عراق !

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جبهه . از خستگی تا خنده ...

جبهه . از خستگی تا خنده ...

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی نامه شهید آبشناسان

زندگی نامه شهید آبشناسان

شهید حسن آبشناسان فرمانده قرارگاه شمالغرب حمزه سیدالشهدا و فرمانده لشگر 23 نوهد، ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال 1315 در در تهران به دنیا آمد.

دوران کودکی را با تحصیل در مدرسه سپری کرد و درسال 1336 با اخذ مدرک دیپلم وارد دانشکده افسری شد.
در سال 1339 با درجه ستوان دومی فارغ‌التحصیل گشت و یک سال بعد دوره مقدماتی را به پایان رساند. پس از آن، در اولین دوره «رنجر»، «دوره‌های عالی ستاد فرماندهی»، «دوره‌های چتربازی و تکاوری» در داخل و خارج کشور، شرکت نموده و تمامی این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشت.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به درجه سرهنگی ارتقاء یافت و فرماندهی «یگان جنگهای نامنظم در قرارگاه سیدالشهدای ارتش» را بر عهده گرفت.
شهید آبشناسان با تشکیل سپاه، نیروهای جدید را در «آموزشگاه سعدآباد» تحت تعلیم خود قرار داد و در سال 1363، مطابق حکم رسمی «قرارگاه رمضان»، فراهم نمودن زمینه‌های آموزش جنگهای نامنظم سپاه به وی واگذار گشت.

وى از اولین روزهاى جنگ تحمیلى به منطقه جنوب اعزام شد و موفقیت هاى بسیارى در جنگ هاى نامنظم کسب و اولین اسراى عراقى را به اسارت گرفت. چندى بعد در یکی از عملیاتها از ناحیه کتف مجروح شد ولى براى مداوا در بهدارى توقف نکرد و از آن به بعد اهالى دشت عباس به وى لقب شهید صحرا را دادند.
ایشان بعلت همین فداکارى و زحمت ها به فرماندهى قرارگاه حمزه سید الشهدا منصوب شد و با اتحاد صمیمانه ارتش و سپاه به پیروزى هاى چشمگیرى نائل شد که پیام تاریخى امام(ره) براى رزمندگان قرارگاه را در پى داشت.
حسن آبشناسان در عملیات پیرانشهر، سردشت و بانه، شرکت کرد و از هم‌رزمان نزدیک محمد بروجردی بود.
در سال 1364، در حالیکه فرماندهی لشگر 26 نوهد، فرماندهی قرارگاه حمزه و لشگر 33 نیروهای مخصوص را بر عهده داشت، همزمان با عملیات قادر، در منطقه «لولاند» بر اثراصابت ترکش به شهادت رسید.

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرماندهان شهید سرافراز و گمنام استان ایلام که اصلا نامی از آنهانیست.برایه شادی روحشان ((صلوات))

فرماندهان شهید سرافراز و گمنام استان ایلام که اصلا نامی از آنهانیست.برایه شادی روحشان ((صلوات))

44.jpg11.jpg

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می میرد و سرفه می کند

می میرد و سرفه می کند

راه مي‌رود / سرفه مي‌كند

پلك مي‌زند / سرفه مي‌كند

تكيه مي‌دهد / سرفه مي‌كند

سرفه مي‌كند / سرفه مي‌كند................ ايستاده مرده است

لحظه‌اي / هزار بار / تكه‌تكه او / شهيد مي‌شود

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مادری‌ در حال‌ غسل‌ دادن‌ فرزند شهیدش

مادری‌ در حال‌ غسل‌ دادن‌ فرزند شهیدش

تصاویر تکان دهنده ای هست از همه تون معذرت میخواهم ...

حاجیه خانم آفاق نصیری ؛ مادر شهید محمد محمدنژاد فریدونکناری گفت «تصمیم گرفتم با دستانم پسرم را غسل دهم. موضوع را با مسئولین در میان گذاشتم. گفتند: شهید که در خط مقدم و حمله به شهادت رسیده غسل ندارد. گفتم : دوست دارم این کار را انجام دهم. به من اجازه دادند پسرم را غسل کنم... »

:gol:

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
ورزش مجاهدان...

ورزش مجاهدان...

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=167503&d=1377518056​

پیوست ها

• جبهه16.jpg
    جبهه16.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • جبهه16.jpg
    جبهه16.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Esmaeilpoor

عضو جدید

از مادرش قول گرفته بود بعداز شهادتش

در قبری که خودش کنده بود دفنش کنند...

موقع دفنش همه دیدن در قبر فقط جسم

بی سرش جا می شود!

قبر را به اندازه کنده بود!!!

شهدا شرمنده ایم

آقای من، علی اکبر هاشمی
فرمانده گردان(یا یه کلمه شبیه به این) مالک اشتر

متولدِ 40، شهیدِ 61، عملیاتِ والفجر مقدماتی

و کسی می گفت که اقایِ من و همرزمانش تو کانال کمیل محاصره شدن و از تشنگی شهید شدن

هشت سال بعد برگشته پیکرش

این عکس، پنج شنبه ی گذشته گرفته شده...
DSC00305.jpg