13 نحس یا خوش یمن ؟!

bittaa

عضو جدید
ممنون از همه بابت اطلاعاتشون.
تا حالا 13 واسم نحس نبوده.شاید چون خیلی بهش فکر نمیکنم.به نظرم همه بر اساس باورهاشون زندگی میکنند.(یعنی تلقین نقش مهمی داره)وقتی یه اتفاقی واسه کسی بیش از یک بار میفته و یک نشانه ای در این اتفاقات مشترک باشه،این نشانه براش تبدیل به نحسی میشه.من اتفاقات ناخوشایند زندگیم به طور اتفاقی همیشه در بهار رخ داده و باعث شده از این فصل خیلی خوشم نیاد و ناخوداگاه در این فصل اضطراب و دلهره به سراغم میاد.

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کاری به نحس بودن و اینا ندارم...13 رو دوس دارم و عدد شانسمه

الهه ی ناز

عضو جدید
متاسفانه این نحوست موردی فراگیر ست و شامل ایرانی نمیشود بلکه در تمام دنیانحسی بعضی روزها و ارقام رایج ست!!

قطعاً این مورد ها نه ریشه ی علمی دارد و نه عقلایی، و خرافه ای بیش نیست .

نوع بشر گاهی برای طفره رفتن از زیر بار مسئولیت خود و فرار از حقایق ،

دست به دامن خرافه میشود چه از این نوع چه موارد دیگر .

پس این موارد دروغی بیش نیست.

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
منم همینطور آخه روزی که امام علی در اون متولد شده چطور میتونه نحس باشه؟

نحس نه به اون معنا

که بده

به این دلیل که اولا اعتقاد اکثر

و دوما امام علی ع شیوه ی زندگیش و خوانواده گرامیش شاید متاثر از 13 باشه

که این همه بلا سر ایشون و اهل بیتشون اومد

و کلی مظلومیت کشیدن

البته خواست خدا این بود و بس

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

بعضیا میگن سیزده عدد نحسیه و سیزده بدر روز بد شانسیه اتفاقا من عدد سیزده رو خیلی دوس دارم تا بتونمم ازش استفاده میکنم ! نظر شما چیه؟

چرا میگویند سیزده نحس است؟
خشایار شاه مشاوری داشته که فردی یهودی به نام موردخای بوده . در آن زمان خشایار شاه قصد حمله به یونان داشته که همسر او که نام او وشتی بود مانع این کار شد و گفت : ما که بر 127 ایالت حکومت داریم حال چرا جنگ و خونریزی به راه بیندازم ؟ازآنجا که یهودیان با یونانیهاازقدیم الایام دشمنی خونی داشتند موردخای خواهان جنگ ایران و یونان بود اما همسر خشایار شاه مانعی برای رسیدن موردخای به هدفش بود به همین دلیل موردخای در گوش خشایار شاه خواند که این زن که الان مخالفت میکند چند وقت بعد نسبت به شما توطئه میکند و شما رابه قتل میرساند تا پسرش به پادشاهی برسد . و بالاخره توانست در هنگام مستی خشایار شاه حکم خلع وشتی را بگیرد و در بعضی روایات آمده است که شاه به وشتی دستور داد که بدون لباس در برابر انظار سرداران سپاه راه برود او سر پیچی کرد و اعدام شد .

از آنجا که خشایار شاه نمیتوانست عذب بماند دستور دادند زیبا ترین دختران ایران زمین را جمع کنند که این کار یک سال طول کشید و مصادف شد با عیدنوروز . در این عید یک یاز خواجگان درباره خشایارشاه که یهودی بود با هماهنگی موردخای هر شب برادر زاده ی موردخای به بالای سر شاه میرفت وازروی عمد برای او قصه های عاشقانه میگفت . موردخای این دختر را که نام اصلی آن هاداسا بود را داخل کاندیدا های همسری پادشاه قرار میدهد و نام او رااستر(ester) میگذارد . وقتی کاندیدا ها به دیدار شاه می آیند شاه تا صدای ان دختر را میشنود اورا انتخاب میکند .

بعد از مدتی هامان وزذ شاه به موردخای و استر شک میکند اول گمان به خیانت میبرد اما بعدا به ان نتیجه میرسد که اینها فقط با هم صحبت میکنندپس طی پی گیری های هامان متوجه میشود که این دو یهودی هستند و سپسبهپادشاه خبر داد که این دو قصد به هم ریختن حکومت را دارند و خشایار اه راضی شد که آنهارا اخراج کند و خشایار شاه نیز به استر میگوید و استر نیز به عمویش میگوید .

اینجا بود که نقشه فاجعه ای بزرگ ریخته شد . شب دوازدهم فروردین به شاه مشروب دادند حکم اعدام هامان و تمامی دارو دسته و اطرافیانش را امضا میکند .
صبح روز 13 فروردین حکم اجرا شد و77000ایرانی را قتل عام میکنند به این خاطر است که 13 نحس میشود .
13
بدر به این خاطرازخانهبه بیرون میروند که میترسند باز هم در خانه خودشان به قتل برسند .
حال این عدد چرا برای مسیحیان نحس است؟
زیرا یهودا جوداریوس اسکاریوتی سیزدهمین نفری که مسیح را در مقابل 30 سکه فروخت

راستی سیزده بدر مبارک
:gol:

ممنون این مطلبو از استاد رائفی پور شنیده بودم.
بنظر من هیچ شماره ای نحس نیست.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر می کردم استر و مردخای به نفع یهودی ها کار میکردن ! (برای همینم هست که مقبره شون تو همدان یه مکان مقدس برای یهودیاست)
یه ذره داستان برام مبهم بود...
به نظرم یه عدد هیچ وفت نمیتونه نحس یا خوش یمن باشه ، همه چی به اعتقادات ما برمیگرده که چی رو باور کنیم

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظره من كه نحس نيس خودم 13 ارديبهشت به دنيا اومدم
وهميشه بهترين اتفاقايي كه ميتونست برام اتفاق بيفته تو اون روز افتاد

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
نحس نه به اون معنا

که بده

به این دلیل که اولا اعتقاد اکثر

و دوما امام علی ع شیوه ی زندگیش و خوانواده گرامیش شاید متاثر از 13 باشه

که این همه بلا سر ایشون و اهل بیتشون اومد

و کلی مظلومیت کشیدن

البته خواست خدا این بود و بس
ربطی نداره بابا..هیچ روزی نحس نیست...

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
من فکر می کردم استر و مردخای به نفع یهودی ها کار میکردن ! (برای همینم هست که مقبره شون تو همدان یه مکان مقدس برای یهودیاست)یه ذره داستان برام مبهم بود...به نظرم یه عدد هیچ وفت نمیتونه نحس یا خوش یمن باشه ، همه چی به اعتقادات ما برمیگرده که چی رو باور کنیم

به نظر من همیشه اعتقاد اکثر اعتقاد فرد رو نابود میکه

و ما داریم با این اکثر جامع که میدونیم مثلا میگن 13 نحسه

زندگی میکنیم و تو چشم دیگرانیم و مهمه که چجور ما رو میبینن.. . و به قوله خودمون حداقل بد جوه . جو بدی به صاحب عدد 13 میده

میتونه درست نباشه

اما من خودم میگم به این اعتقاد ندارم اما اگه 100 عدد جولوم باشه 13 اولین تا 90 اومین عددی نیست که من انتخاب خواهم کرد
چون بقیه میگن نحسه و چون بقیه میگن اتفاق میافته به این میگن تلپاتی

و بعد ناشناخته ی انسان و موجودات مرده و زندست

Life13

عضو جدید

بعضیا میگن سیزده عدد نحسیه و سیزده بدر روز بد شانسیه اتفاقا من عدد سیزده رو خیلی دوس دارم تا بتونمم ازش استفاده میکنم ! نظر شما چیه؟

چرا میگویند سیزده نحس است؟
خشایار شاه مشاوری داشته که فردی یهودی به نام موردخای بوده . در آن زمان خشایار شاه قصد حمله به یونان داشته که همسر او که نام او وشتی بود مانع این کار شد و گفت : ما که بر 127 ایالت حکومت داریم حال چرا جنگ و خونریزی به راه بیندازم ؟ازآنجا که یهودیان با یونانیهاازقدیم الایام دشمنی خونی داشتند موردخای خواهان جنگ ایران و یونان بود اما همسر خشایار شاه مانعی برای رسیدن موردخای به هدفش بود به همین دلیل موردخای در گوش خشایار شاه خواند که این زن که الان مخالفت میکند چند وقت بعد نسبت به شما توطئه میکند و شما رابه قتل میرساند تا پسرش به پادشاهی برسد . و بالاخره توانست در هنگام مستی خشایار شاه حکم خلع وشتی را بگیرد و در بعضی روایات آمده است که شاه به وشتی دستور داد که بدون لباس در برابر انظار سرداران سپاه راه برود او سر پیچی کرد و اعدام شد .

از آنجا که خشایار شاه نمیتوانست عذب بماند دستور دادند زیبا ترین دختران ایران زمین را جمع کنند که این کار یک سال طول کشید و مصادف شد با عیدنوروز . در این عید یک یاز خواجگان درباره خشایارشاه که یهودی بود با هماهنگی موردخای هر شب برادر زاده ی موردخای به بالای سر شاه میرفت وازروی عمد برای او قصه های عاشقانه میگفت . موردخای این دختر را که نام اصلی آن هاداسا بود را داخل کاندیدا های همسری پادشاه قرار میدهد و نام او رااستر(ester) میگذارد . وقتی کاندیدا ها به دیدار شاه می آیند شاه تا صدای ان دختر را میشنود اورا انتخاب میکند .

بعد از مدتی هامان وزذ شاه به موردخای و استر شک میکند اول گمان به خیانت میبرد اما بعدا به ان نتیجه میرسد که اینها فقط با هم صحبت میکنندپس طی پی گیری های هامان متوجه میشود که این دو یهودی هستند و سپسبهپادشاه خبر داد که این دو قصد به هم ریختن حکومت را دارند و خشایار اه راضی شد که آنهارا اخراج کند و خشایار شاه نیز به استر میگوید و استر نیز به عمویش میگوید .

اینجا بود که نقشه فاجعه ای بزرگ ریخته شد . شب دوازدهم فروردین به شاه مشروب دادند حکم اعدام هامان و تمامی دارو دسته و اطرافیانش را امضا میکند .
صبح روز 13 فروردین حکم اجرا شد و77000ایرانی را قتل عام میکنند به این خاطر است که 13 نحس میشود .
13
بدر به این خاطرازخانهبه بیرون میروند که میترسند باز هم در خانه خودشان به قتل برسند .
حال این عدد چرا برای مسیحیان نحس است؟
زیرا یهودا جوداریوس اسکاریوتی سیزدهمین نفری که مسیح را در مقابل 30 سکه فروخت

راستی سیزده بدر مبارک
:gol:

13 عدد مبارکیه و وبا بی خردی یک شاه نالایق نمی توان هیچ چیزی را بد نام کنیم .

SaEeD_13

کاربر بیش فعال
سلام
خیلی ناراحتم که چرا این تایپیکو زودتر ندیدم
ولی خوب خوشحالم چون خیلیا مثل من فکر میکنن
خیلی چیزا این وسط گفته شد که لازم نمیدونم تکرارش کنم
ولی برا اونایی که از خاطراتشون از روز 13 هر ماه گفتن میگم
من متولد 13 فروردینم. 3سال تو راهنمایی شماره 13 بودم وهمه نمره هام بالای 17 بود
تو کنکورم رتبه 1300(خورده هم داشت) آوردم و دانشگاهی که میخواستم قبول شدم
13 اردیبهشت 88 گواهی نامه خودمو گرفتم و وضعیت آموزش نظامی م تو خدمت کد 13 داشت
و 13 فروردین 90 تاریخ خاتمه خدمتم هست.
چیزای دیگه ای هم هست که خیلی طولانی میشه

یادمه 7_8 ساله پیش شاید بیشتر از 90 درصد مردم به نحسی 13 خیلی اعتقاد داشتن
ولی خوب قربون خدا برم که هر چی علم پیشرفته تر میشه مردم یکم عاقل تر میشن

خیلی دوست دارم که بتونم کاری کنم که این روز 2باره برا همه روزه خوبی باشه
اون روز حتماً انتقام همه اونایی که همراه هامان کشته شدند خواهم گرفت
(به امید نابودی همه یهودیان)

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

تقویم تاریخ 13 اردیبهشت

1515م:چهارم ماه مه 1515 پرتغالي ها در جزيره ايراني هرمز مستقر شدند و فصل تازه اي در تاريخ منطقه باز شد كه عنوان آن را «مداخله غرب در خاور ميانه و استثمار اين منطقه كه مهد تمدن بشر بود» قرار داده اند - فصلي كه هنوز بسته نشده است. پاپ الکساندر ششم طبق فرمان مورخ چهارم مه 1493 خود، جزاير شرق جهان را به پرتغالي ها و سرزمين هاي غرب جهان (قاره آمريکا) را به اسپانيايي ها بخشيده بود!.

1952م:سوم مه 1952 روزنامه هاي تهران به استثناي جرايد محافظه كار از جمله «اطلاعات» به نام دفاع از ميهن، جنگ با «نيويورك تايمز» را كه دو روز پيش از آن در مقاله اي «ملي شدن نفت ايران» را يك اشتباه ايرانيان خوانده بود آغاز كرده و ضمن حملات متقابل، به تاريخچه و مديريت اين روزنامه و ... پرداخته بودند. 1469م:سوم ماه مه زادروز «نيكلو ماكياولي» متفكر، سياستمدار و نويسنده دوران رنسانس (تجديد حيات) ايتالياست كه بسال 1469 در فلورانس به دنيا آمد و 58 سال عمر كرد. وي كه نخست از هواداران مردمسالاري و محدود بودن قدرت رئيس كشور بود و به همين سبب هم به دستگاه حكومت راه يافته بود بعدا طرفدار قدرت مطلقه رئيس كشور شد و عقايد خود را در اين زمينه در كتاب «Principe شاهزاده» شرح داده است كه كار تاليف آن در سال 1513 پايان يافت.

1950م:دكتر «جان كرك لين» استاد دانشگاه آلاباماي آمريكا كه در دهه 1950 ماشين «هارت ـ لانگ گيبون» را تكميل كرد در آوريل 2004 در 86 سالگي درگذشت. با كمك اين دستگاه است كه مي توان هنگام عمل جراحي قلب باز، جريان خون را از قلب جدا ساخت و در طول عمل و تا زماني که لازم باشد، دستگاه گيبون عمل قلب را انجام مي دهد و در طول عمل، به گردش خون و پالايش آن آسيب نمي رسد. فكر ساختن اين دستگاه از دكتر گيبون بوده است كه دستگاه به نام او اسم گذاري شده است. 1993م:مجمع عمومي سازمان ملل ضمن تصويت يك قطعنامه در سال 1993، سوم ماه مه (روزي چون امروز) در هر سال را «روزجهاني آزادي مطبوعات» اعلام كرد. از 186 سال پيش آن، روز اول ماه مه «روز آزادي مطبوعات» بود. فرانسويان در سال 1819 يكم مه را روز آزادي مطبوعات اعلام كرده بودند كه هر سال رعايت مي شد. مجمع عمومي سازمان ملل به مناسبت تصويب اين قطعنامه در اعلاميه اي چنين آورده بود: هدف مجمع از رسميت دادن جهاني به روز آزادي مطبوعات، عمدتا اين بوده است كه در اين روز ضمن برگزاري مراسم و انتشار مقالات، اهميت آزادي مطبوعات و نقش آن در تكامل و پيشرفت هر جامعه بشري يادآوري شود تا مقامهاي مربوط (دولتها) خود را مكلف به رعايت آن بدانند و اصل 19 اعلاميه جهاني حقوق بشر را در اتخاذ هرگونه تصميمي مد نظر بگيرند. آزادي مطبوعات در چارچوب وظايف «يونسكو» قرارگرفته و از سال 1997 جايزه اي براي مدافعان آزادي مطبوعات منظور گرديده كه تعيين برنده و يا برندگان آن به يك هيات حرفه اي 14 نفره واگذار شده است. اين جايزه مهم به نام «گيرمو كانو عيسازا» روزنامه نگار كلمبيايي اسمگذاري شده است زيرا كه «كانو» كه يك گزارش تحقيقي (اينوستيگيتيو) و دنباله دار درباره كارتلهاي مواد مخدر مي نوشت در سال 1986 به دست عوامل آنها كشته شد.

2007م:سوم ماه مه 2007 پنجاه سال از بكار گرفته شدن هواپيماي جت در خطوط هوايي براي حمل بار و مسافر گذشت. در اين روز در سال 1952 يك جت مسافربر انگليسي ساخت كارخانه «دهاويلاند» از لندن به يوهانسبورگ (آفريقاي جنوبي) مسافر حمل كرد و فصل تازه اي در صنعت هواپيمايي باز شد.
2006م:دوم ماه مه 2006 برلوسكني پس از چند هفته مقاومت و كشانيدن مسئله انتخابات عمومي ايتاليا (به سبك آمريكاي نوامبر 2000) به ديوان كشور، سرانجام به كاخ رياست جمهوري آن كشور رفت و (به گزارش رسانه ها) اشك ريزان از نخست وزيري ايتاليا كناره گيري كرد.

2006م:رسانه ها، سوم ماه مه 2006 ازقول منابع اطلاعاتي آمريكا نوشته بودند كه دولت چين تنها 130 بمب و كلاهك اتمي از موجودي خود را در اختيار واحدهاي ارتش اين كشور قرار داده و بقيه همچنان در انبارها نگهداري مي شوند.
1851: شهر سانفرانسيسکو (کاليفرنيا ) در آتش سوخت . در اين حادثه 30 تن هم کشته شدند.

apadana13

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط تلقین کردنه و خرافه .... اینی که ما اشتباهات خودمون رو میزاریم پای مثلا نحسی روز 13

روزا چه فرقی با هم میکنن ؟؟؟

روز سیزده هم روز طبیعته و از مراسم و ایین های زرتشتیان بوده که روز سیزده برن تو دل طبیعت با فلسفه هایی که داشتن

حالا این نحسیش کجا بود ؟؟؟؟؟