سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار هایسیس - HYSYS

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
لطفاًَ در مورد ASPEN HYSYS یک کتاب مرجع خوب و کامل به همراه توضیحات و مثال های حل شده به بنده نیز معرفی نمایید تا بروم بخرم.
به من گفتند کتاب شبیه سازی فرآِیندهای شیمیایی با نرم افزار ASPEN HYSYS2006 چاپ شرکت دانشگران صنعت پژوه ، نویسنده دکتر مهدی گوهررخی
اما متاسفانه اولاً این کتاب مربوط به سال 2006 است و همچنین الآن در بازار موجود نمی باشد./
یک کتاب دیگر بود به جلد رحلی و بزرگ آبی رنگ مربوط به انتشارات شریف فرآیند ... اگر اشتباه نکنم بود و که مولف آن غلامرضا باغمیشی بود و می گفتند که بهترین کتاب ASPEN HYSYS در بازار است.
نظر شما چی است ، چه کتابی را بگیرم و مطالعه نمایم؟
در ضمن در مورد ASPEN HYSYS v7.3 آیا کتاب خوب به زبان اصلی به همراه مثال وجود دارد ؟
ممنون می شوم بنده را راهنمایی نمایید؟
منتظر پاسخ شما سروران گرامی هستم......

EhsanAkrami

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
لطفاًَ در مورد ASPEN HYSYS یک کتاب مرجع خوب و کامل به همراه توضیحات و مثال های حل شده به بنده نیز معرفی نمایید تا بروم بخرم.
به من گفتند کتاب شبیه سازی فرآِیندهای شیمیایی با نرم افزار ASPEN HYSYS2006 چاپ شرکت دانشگران صنعت پژوه ، نویسنده دکتر مهدی گوهررخی
اما متاسفانه اولاً این کتاب مربوط به سال 2006 است و همچنین الآن در بازار موجود نمی باشد./
یک کتاب دیگر بود به جلد رحلی و بزرگ آبی رنگ مربوط به انتشارات شریف فرآیند ... اگر اشتباه نکنم بود و که مولف آن غلامرضا باغمیشی بود و می گفتند که بهترین کتاب ASPEN HYSYS در بازار است.
نظر شما چی است ، چه کتابی را بگیرم و مطالعه نمایم؟
در ضمن در مورد ASPEN HYSYS v7.3 آیا کتاب خوب به زبان اصلی به همراه مثال وجود دارد ؟
ممنون می شوم بنده را راهنمایی نمایید؟
منتظر پاسخ شما سروران گرامی هستم......

سلام دوست عزیز . اگه زبانت خوبه بهترین راهنما ، راهنما خود شکرت اسپن تک واسه هایسیس هست که خیلی راحت می تونی رو نت پیداش کنی . بهترین کتابی که من تا بحال دیدم واسه هایسیس کتاب باغمیشه ست . هاسیس 7.3 هم واسه شما فرقی با 3.2 نمی کنه . اول 3.2 رو خوب یادبگیر بد بیا سراق 7.3 .

Hermione Granger

عضو جدید
خیلی جالبه
به یه جایی از شبیه سازی رسیدم که دو تا جریان رو میخوام با یه میکسر با هم میکس کنم وقتی که لاین خروجی اش رو وصل میکنم بهش این پیام رو میده :
A temperature in stream 10 is not found at the requested conditioins
همه چیز دو جریان ورودی به میکسر هم مشخص شده و اوکی هست

EhsanAkrami

عضو جدید
خیلی جالبه
به یه جایی از شبیه سازی رسیدم که دو تا جریان رو میخوام با یه میکسر با هم میکس کنم وقتی که لاین خروجی اش رو وصل میکنم بهش این پیام رو میده :
A temperature in stream 10 is not found at the requested conditioins
همه چیز دو جریان ورودی به میکسر هم مشخص شده و اوکی هست

خصوصیات دو جریان ورودیتون بر حسب چیه ؟ منظور دما ، فشار ، کسر بخار ؟ کدوم دو تا رو می دین که سومی محاسبه بشه ؟ اگه کسر بخار میدین ممکنه با این کسر های بخار مدل ترمودینامیکی تون ساپورت نمی کنه.

Hermione Granger

عضو جدید
خصوصیات دو جریان ورودیتون بر حسب چیه ؟ منظور دما ، فشار ، کسر بخار ؟ کدوم دو تا رو می دین که سومی محاسبه بشه ؟ اگه کسر بخار میدین ممکنه با این کسر های بخار مدل ترمودینامیکی تون ساپورت نمی کنه.

دما و فشار
مشكلي نداره كپي همين رو تو فايل ديگه انجام دادم خودم ران ميشه به راحتي
تو اين فايله مشكل داره

Hermione Granger

عضو جدید
سلام
چند تا سوال؟
1- توي يه فايل بزرگ كه داريم و مثلا" چند واحد كنار هم هستن اگه بخواهيم مرتب سازي كنيم و هر تيكه رو ببريم تو يه PFD تو همون فايل چكار بايد كرد ؟
2- جواب سوالاي قبليمو هم كسي بدونه ممنون ميشم بهم بگه
3- راهنماي پكيج catalyst reformer و aspen polymer plus رو ميخوام

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
چند تا سوال؟
1- توي يه فايل بزرگ كه داريم و مثلا" چند واحد كنار هم هستن اگه بخواهيم مرتب سازي كنيم و هر تيكه رو ببريم تو يه PFD تو همون فايل چكار بايد كرد ؟
2- جواب سوالاي قبليمو هم كسي بدونه ممنون ميشم بهم بگه
3- راهنماي پكيج catalyst reformer و aspen polymer plus رو ميخوام

برای تقسیم بندی PFD باید یک فلو شیت خالی از روی جعبه ابزار بزاری تو PFD اصلی که طراحی کردی داخل اون هم میتونی اجزا مربوطه رو ردیف کنی و ورودی و خروجی ها رو لینک کنی

در مورد سوال قبلیت دما رو تغییرات بده ببین چیزی عوض میشه

mk_200628

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم کسی خواص کامل برای تریگلیسرید
tristearin
رو داره . خود هایسیس نداره . رو نتم سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
ممنون

mk_200628

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
tristearin
ممنون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

mk_200628

عضو جدید

با تشکر از شما دوست عزیز
ولی این داده ها کمه ، راسش توی برج تقطیر با مشکل مواجه میشه با این داده ها . واکنش استریفیکیشن پس از انجام شدن در یک راکتور تبدیلی وارد یک هیتر میشه و دو فازی میشه بعد وارد یک جداکننده و نهایتا برج تقطیر میشه که برج نمی تونه مسئله رو حل کنه از SHORT CUT هم که استفاده می کنم برای تقریب می گه مسئله با 20 ITERATION قابل حل نیست . چیکار کنم ؟ ممنون

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان عزیز
tristearin
ممنون

سلام، دوست عزیز کلمه TG یا TAG رو جستجو کن در HYSYS

Hermione Granger

عضو جدید
سلام مجدد
چطور میشه از روی یه جریان ، کپی اش رو ساخت که با تغییر هر کدوم از مشخصات جریان اصلی ، جریان کپی هم آپدیت بشه از روش
با define from a stream میشه کپی کرد ولی فکر نکنم دیگه کپیه تغییر کنه
نه ؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام مجدد
چطور میشه از روی یه جریان ، کپی اش رو ساخت که با تغییر هر کدوم از مشخصات جریان اصلی ، جریان کپی هم آپدیت بشه از روش
با define from a stream میشه کپی کرد ولی فکر نکنم دیگه کپیه تغییر کنه
نه ؟

سلام، میتونید از یک optimiz یا Set یا کنترلر استفاده کنید، روشی که الان توی ذهنم هست این هستش، اگه راهکار دیگه ای به ذهنم اومد که راحت تر و سریع تر انجام بشه حتما بهتون میگم.

Hermione Granger

عضو جدید
سلام، میتونید از یک optimiz یا Set یا کنترلر استفاده کنید، روشی که الان توی ذهنم هست این هستش، اگه راهکار دیگه ای به ذهنم اومد که راحت تر و سریع تر انجام بشه حتما بهتون میگم.

بهتاش جان این دو تایی که گفتی چطوری تمام خصوصیات یک جریان رو از یکی دیگه آپدیت نگه میداره ؟

Hermione Granger

عضو جدید
فایل رو ضمیمه کردم
دو تا تاور crude هستن که کپی همدیگه هستنت
فاوتشون اینه که یکی تو کندانسور ساب کول میکنه که زرد هست و converge نمیده ولی جریان هاش اوکی میکنه
اون یکی هم که معمولی هست در دمای اشباع که converge شده
دوستان کسی اینو بررسی نکرد ؟

FARAS

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من نرم افزار hysys رو با کلی مصیبت رو ویندوز 7 نصب کردم ولی برای اجرا مجبورم تاریخ سیستم رو تا 2009 عقب ببرم
شما هم این مشکلو دارین؟
خواهش اگه کسی میدونه به من بگه چیکار کنم اینطوری نشه چون باید سیستمم آپدیت باشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها من نرم افزار hysys رو با کلی مصیبت رو ویندوز 7 نصب کردم ولی برای اجرا مجبورم تاریخ سیستم رو تا 2009 عقب ببرم
شما هم این مشکلو دارین؟
خواهش اگه کسی میدونه به من بگه چیکار کنم اینطوری نشه چون باید سیستمم آپدیت باشه

چه ورژني نصب كردين؟
اگه ورژن 3.2 باشه اينجا يه كرك هست كه درستش ميكنه

[h=1]توجه توجه ..::: دانلود کرک hysys برای سال 2010 به بعد ::..
[/h]

تو اين تاپيك هم بچه ها براي نصب هايسيس تو ويندوز 7 بحث كردن.شايد مفيد باشه
[h=1]اجرای Hysys در ویندوز7
[/h]

FARAS

عضو جدید
کاربر ممتاز

FARAS

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجرا میشه باورم نمیشه:w40::w14::w31::w33::w32::w17:

یعنی دیگه error نمیده:surprised:

mohammadkj

عضو جدید
Untitled.jpg
سلام من باید این سیستم heat pump استون هیدروژن ایزوپروپانول رو با هایسیس شبیه سازی کنم ولی فقط غلظت خروجی برج تقطیرو تو مقاله داده با این داده ها میشه سیستم رو شبیه سازی کرد ؟
اگه نمیشه بقیه مشخصاتو از کجا میشه پیدا کرد

EhsanAkrami

عضو جدید
مشاهده پیوست 109003
سلام من باید این سیستم heat pump استون هیدروژن ایزوپروپانول رو با هایسیس شبیه سازی کنم ولی فقط غلظت خروجی برج تقطیرو تو مقاله داده با این داده ها میشه سیستم رو شبیه سازی کرد ؟
اگه نمیشه بقیه مشخصاتو از کجا میشه پیدا کرد

اگه تو خروجیا برجت هم غلظت داری هم شدت جریان میتونی موازنه بنویسی و جریان ورودی به برجتو پیدا کنی . ولی دما و فشار و نمی تونی بدست بیاری . بزار راحتت کنم نه ، با این اطلاعات نمیشه شبیه سازی کرد مگه اینکه اطلاعات و از پیش خودت بدی بش . البته نزدیک به واقعت با توجه به فرایند .

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..دوستان...طاعات و عباداتتون قبول باشه ...

میخواستم توی پایان نامه ام هدف از شبیه سازی واحدی رو که شبیه سازی کردم رو بنویسم حدود 7 الی 8 خط یا کمتر یا بیشتر حالا میخواستم ببینم کسی لطف میکنه کمکم کنه؟

مثلا کلاهدف از شبیه سازی چیه؟

با تشکر:gol:

Hermione Granger

عضو جدید
سلام..دوستان...طاعات و عباداتتون قبول باشه ...

میخواستم توی پایان نامه ام هدف از شبیه سازی واحدی رو که شبیه سازی کردم رو بنویسم حدود 7 الی 8 خط یا کمتر یا بیشتر حالا میخواستم ببینم کسی لطف میکنه کمکم کنه؟

مثلا کلاهدف از شبیه سازی چیه؟

با تشکر:gol:

هدف اینه که یه واحد رو شبیه سازی کنی و تغییراتی رو که میخوای تو واقعیت تو واحدت ایجاد کنی قبلش با شبیه سازی تست کنی

بالا