چه باید کرد؟

به نام خدا

سلام

صحبت از شهدا و مرام و مسلکشون خیلی خوبه و حتی لازم و ضروری!

ولی قصد بنده از ایجاد این تاپیک تو تالار دفاع مقدس اینه: حالا که از جوونای نسل قبل _که جبهه مقابلشون، جبهه جنگ سخت بود و وظیفشون بذل جونشون در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب_ صحبت میکنیم، بیاید کمی هم در مورد وظیفه ی جوون امروز و جبهه ی مقابلش که با لباس جدید به جنگش اومده صحبت کنیم.

در واقع به نظر شما اگه شهدای عزیز هشت سال دفاع مقدس، الان بودن چه کاری رو در اولویت قرار میدادن؟

آیا ما، بله خود ما، هم میتونیم یه دفاع مقدس رقم بزنیم؟

بیاید در مورد این صحبت کنیم که امروز چیکار میتونیم بکنیم که فردا نسل بعد از ما بتونه با افتخار در مورد نسل ما صحبت کنه.

ممنون میشم از دوستان اگه همکاری کنن و نظراتشون رو به صورت عملیاتی! مطرح کنن.

P.Guardiola

اخراجی موقت
در واقع به نظر شما اگه شهدای عزیز هشت سال دفاع مقدس، الان بودن چه کاری رو در اولویت قرار میدادن؟

بیاید در مورد این صحبت کنیم که امروز چیکار میتونیم بکنیم که فردا نسل بعد از ما بتونه با افتخار در مورد نسل ما صحبت کنه.

اینکه ما به یک سری انسان که جانمون رو نجات دادن مدیون باشیم، دلیلی نیست که از جهت ایدئولوژیکی هم بهشون مدیون باشیم.
انسان هایی که برای دفاع از کشورشون از جانشون میگذرند در همه فرهنگ ها قابل احترامند و من هم بهشون احترام میذارم.

اما اینکه امروز چه چیزی رو اولویت قرار میدادن معلوم نیست، چون ما گوی پیشگویی دستمون نیست.

هرچیزی رو هم الویت قرار میدادن، نظر شخصی خودشون بوده و محترم و حق تحمیلش رو ندارند.

کسی که فرضا من رو از چنگ گرگی در جنگل نجات بده من از جهت جانی بهش مدیون میشم ولی این دلیلی نمیشه که اگر اون جنگلی آتش پرست بود، من هم اتش پرست بشوم !!!

بهتر است ما به جای رقم زدن حمله یا دفاع مقدس، بشینیم و ببینیم چطوری میتونیم جامعه ای رنگارنگ به همه گونه نظر و عقیده سیاسی و مذهبی داشته باشیم و این وضعیت شرم اور پاسپورت ایرانی رو در دنیا اصلاحش کنیم.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا

سلام

صحبت از شهدا و مرام و مسلکشون خیلی خوبه و حتی لازم و ضروری!

ولی قصد بنده از ایجاد این تاپیک تو تالار دفاع مقدس اینه: حالا که از جوونای نسل قبل _که جبهه مقابلشون، جبهه جنگ سخت بود و وظیفشون بذل جونشون در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب_ صحبت میکنیم، بیاید کمی هم در مورد وظیفه ی جوون امروز و جبهه ی مقابلش که با لباس جدید به جنگش اومده صحبت کنیم.

ممنون میشم از دوستان اگه همکاری کنن و نظراتشون رو به صورت عملیاتی! مطرح کنن.

ممنون.بسیار عالیه.
اول که باید سلام بدیم به روح پرفتوح تمام شهیدان این مرزوبوم هم شهدای انقلاب هم جنگ تحمیلی که خود خدا بهشون سلام کرده.
دوم اونا از جونشون گذشتند تا امثال ما الان زیر سلطه هیچ زورگویی نباشیم و واسه خودمون زندگی بکنیم و رشد تعالی داشته باشیم،امنیت و ...
خب خواسته اونا این میتونه باشه که راهشون رو ادامه بدیم، با تلاش برای پیشرفت خودمون و جامعمون،افزایش مهارت های فردی و اجتماعی جهت رفع مسائل و مشکلات، افزایش توان در حدی که بتونیم به دیگران کمک بکنیم ، در حدی که بتونیم دیگران رو هم به این باور برسونیم که شماها هم میتونین روی پای خودتون بایستید و ...
خب نکته ی اصلی کارشون این بود که اونا واسه نظم و امنیت ودفاع حکومتی اسلامی ولایی رفتند و جان خودشون رو فدا کردن، هدفشون این بود که با ایجاد نظم وامنیت و برپایی قوانین اسلامی توی جامعه رشد و تعالیه خودمون و ... رو تضمین بکنن،و در پی اون به ملت های دیگه هم نشون داده بشه که خودشون میتونن روی پای خودشون بایستن که الان داریم نتایجشو میبینیم.;)

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه ما به یک سری انسان که جانمون رو نجات دادن مدیون باشیم، دلیلی نیست که از جهت ایدئولوژیکی هم بهشون مدیون باشیم.
انسان هایی که برای دفاع از کشورشون از جانشون میگذرند در همه فرهنگ ها قابل احترامند و من هم بهشون احترام میذارم.

اما اینکه امروز چه چیزی رو اولویت قرار میدادن معلوم نیست، چون ما گوی پیشگویی دستمون نیست.

هرچیزی رو هم الویت قرار میدادن، نظر شخصی خودشون بوده و محترم و حق تحمیلش رو ندارند.

کسی که فرضا من رو از چنگ گرگی در جنگل نجات بده من از جهت جانی بهش مدیون میشم ولی این دلیلی نمیشه که اگر اون جنگلی آتش پرست بود، من هم اتش پرست بشوم !!!

بهتر است ما به جای رقم زدن حمله یا دفاع مقدس، بشینیم و ببینیم چطوری میتونیم جامعه ای رنگارنگ به همه گونه نظر و عقیده سیاسی و مذهبی داشته باشیم و این وضعیت شرم اور پاسپورت ایرانی رو در دنیا اصلاحش کنیم.

سلام.

این چه قیاس بیشرمانه ای هست؟؟؟

به همه ما حتی خودشما (همونطور که در خطوط بالا عرض کردید) ثابت شده که شهدا چه ارمان عظیمی داشتند.....اون زمان کشور ما این خون دادنها رو لازم داشت.....

حرف دوستان در این تاپیک اینه که الان ما باید چه کنیم تا آرمانهایمان شبیه آنها باشد.؟ طبیعتا الان کشور ما خون دادن نمیخواهد....

P.Guardiola

اخراجی موقت

سلام.

این چه قیاس بیشرمانه ای هست؟؟؟

به همه ما حتی خودشما (همونطور که در خطوط بالا عرض کردید) ثابت شده که شهدا چه ارمان عظیمی داشتند.....اون زمان کشور ما این خون دادنها رو لازم داشت.....

حرف دوستان در این تاپیک اینه که الان ما باید چه کنیم تا آرمانهایمان شبیه آنها باشد.؟ طبیعتا الان کشور ما خون دادن نمیخواهد....

سلام علیکم.

این قیاس بی شرمانه ای نیست، ذُز بی شرمانه دیدن مغزتون بالاست.

بهتر بود به جای برآشفتن اول ثابت میکردین چه ارتباطی بین مدیون بودن جانی و مدیون بودن ایدئولوژیکی وجود داره.

من آرمان های والا رو از جهت وطن دوستی عرض کردم وگرنه از نظر ایدئولوژیکیشون آرمان والایی ندیدم، یک چیزی رخ داده که تو بطن جامعه بوده، شماها هم بودین میرفتین اون جنگ و ممکن بود من هم برم.

ابتدا بفرمایید آرمان هاشون شامل چی میشه؟

مثلا ولایت مداری؟

sabahat و P.Guardiola !

دوستان محترم بنده!

ما تو این تاپیک قصد دعوا و بحث کردن با هم رو نداریم
نظر همه محترمه
به جای بحث میتونیم همدیگه رو توجیه کنیم!
به عنوان هم وطن همدیگه قراره باهم صحبت کنیم و ببینیم برای اعتلای کشورمون چه کاری میتونیم انجام بدیم.

جناب P.Guardiola محترم، خیلی روی کلماتی که بنده به کار بردم حساس نباشید، اینکه شهدای عزیزمون اگه الان بودن چه کاری میکردن رو به این خاطر گفتم چون تو زمان خودشون بهترین کار رو انجام دادن، یعنی بذل جونشون_و قبول ندارم که این که کار انقدر ساده باشه که به قول شما اگه ماها هم بودیم میرفتیم، حداقل از خودم مطمئن نیستم!، ولی اگه شما چنین روحیه ای رو در خودتون سراغ دارین بسیار تحسین برانگیزه_ منظورم این بود که بهتری کاری که الان میشه انجام داد چیه؟

شما هم نظر خودتون رو بفرمایید، البته قبلا هم گفتم اگه به صورت عملیاتی و جزئی باشه بهتره.

مثلا رهبرمون تو سخنرانی اخیرشون در مشهد فرمودن که:

"اگر چنانچه در كشور علم پيشرفت كند، همه‌ی كارهای بعدی آسان خواهد شد."

پس در حال حاضر یکی از وظایف ما اینه که "به درستی" درس بخونیم، طوری درس بخونیم که فردا بتونیم یه گره ای از کار کشورمون باز کنیم،
البته به نظر من لازم نیس حتما هممون همه مدارج علمی رو کسب کنیم، خیلیا با لیسانسشونم خیلی کارا میتونن بکنن، مثل شهید احمدی روشن که با همون لیسانسش کاری کرد که دشمن حضورش رو تاب نیاورد!

اینکه من درس بخونم برای اینکه فقط پاس بشم و آخرش یه مدرکی دستم باشه، وظیفه ی مانیس!
ببینید من این حرفو برای افرادی میزنم که دغدغه های کلان دارن، میدونم کسی که به این تاپیک سر میزنه دغدغه منده و آینده کشورش براش مهمه!

یه چیزم رو هم بگم، قرار نیس همه فقط با درس خوندن، به کشورشون و مردمشون خدمت کنن، شاید همه توانایی درس خوندن نداشته باشن ولی چون اینجا باشگاه مهندسانه و تقریبا همه کسایی که میان دانشجو ان و دنبال علم، اولین موضوعی که به ذهنم رسید این بود.

P.Guardiola

اخراجی موقت
sabahat و P.Guardiola !

دوستان محترم بنده!

نظر همه محترمه
به عنوان هم وطن همدیگه قراره باهم صحبت کنیم و ببینیم برای اعتلای کشورمون چه کاری میتونیم انجام بدیم.

جناب P.Guardiola محترم، خیلی روی کلماتی که بنده به کار بردم حساس نباشید، اینکه شهدای عزیزمون اگه الان بودن چه کاری میکردن رو به این خاطر گفتم چون تو زمان خودشون بهترین کار رو انجام دادن، یعنی بذل جونشون_و قبول ندارم که این که کار انقدر ساده باشه که به قول شما اگه ماها هم بودیم میرفتیم، حداقل از خودم مطمئن نیستم!، ولی اگه شما چنین روحیه ای رو در خودتون سراغ دارین بسیار تحسین برانگیزه_ منظورم این بود که بهتری کاری که الان میشه انجام داد چیه؟

شما هم نظر خودتون رو بفرمایید، البته قبلا هم گفتم اگه به صورت عملیاتی و جزئی باشه بهتره.

شما باید شرایط رو هم در نظر بگیری.
شما با توجه به شرایط فعلیت میگی من نمیرفتم.

اما با احترام به کار اون عزیزان، یکی از ویژگی های بارز مردم ایران جوگیری هست، یعنی وقتی جوگیر بشن خیلی کارهای محیرالعقول رو میتونن انجام بدن.
از ورزش گرفته تا جنگ و علم و....

اونزمان هم شرایط خیلی کاریزماتیک بود و هرکسی تو شور خودش بود.
بهترین کاری که از نظر من در حال حاضر میشه انجام داد درک همگانی هست.
یعنی جذب حداکثری همه افکار تو جامعه.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
معتقدبودن باجوگيرشدن فرق ميكنه.شماوقتي ميدونيدراهي كه ميريدبازگشت نداره لذاجوگيرشدن بي معنيه.اونااعتقادشون دفاع ازاسلام وايران بودوبس.
به نظرمن درشرايط كنوني پيشرفت علمي وبه خدمت گرفتن علم درراستاي بي نيازي به ابرقدرتهاي عالم مهمترينه.
مااگه خودمون علم توليدكنيم وبتونيم باتجاري سازي اون به اسلام آبروببخشيم شهداازماراضي ترخواهندبود.

شما باید شرایط رو هم در نظر بگیری.
شما با توجه به شرایط فعلیت میگی من نمیرفتم.

اما با احترام به کار اون عزیزان، یکی از ویژگی های بارز مردم ایران جوگیری هست، یعنی وقتی جوگیر بشن خیلی کارهای محیرالعقول رو میتونن انجام بدن.
از ورزش گرفته تا جنگ و علم و....

اونزمان هم شرایط خیلی کاریزماتیک بود و هرکسی تو شور خودش بود.
بهترین کاری که از نظر من در حال حاضر میشه انجام داد درک همگانی هست.
یعنی جذب حداکثری همه افکار تو جامعه.

باور کنید بحث اصلا بحث جوگیر شدن و این حرفا نبوده، جنگ شوخی بردار نیس، من یه تجربه در ابعاد خیلی خیلی کوچیکتر دارم، که شاید به قول شما جوگیر هم بودم ولی وقتی وسط میدون قرار گرفتم دیدم خیلی سخته، خیلی جربزه میخواد، خیلی باید آدم رو خودش کار کرده باشه که پس نزنه،

پس متوجه باشید که من همینجوری رو هوا باهاتون حرف نمیزنم

اون زمان هم خیییییلیا بودن که نرفتن،

البته به قول رهبرمون جوونای امروز اگه بهتر از جوونای اون زمان نباشن کمتر از اونا نیستن!

واگه بر فرض محال دوباره جنگی برپا بشه همین جوونا از میهنمون دفاع میکنن، جوونای خودساخته ای که خودشونو از دام تعلقات و وابستگی ها رها کردن!

ولی با حرف شما که جوگیر شدن و این حرفا اصلا موافق نیستم

میشه لطف کنید در مورد درک همگانی و جذب حداکثری هم که فرمودید، بیشتر توضیح بدین؟

خب خواسته اونا این میتونه باشه که راهشون رو ادامه بدیم، با تلاش برای پیشرفت خودمون و جامعمون،افزایش مهارت های فردی و اجتماعی جهت رفع مسائل و مشکلات، افزایش توان در حدی که بتونیم به دیگران کمک بکنیم ، در حدی که بتونیم دیگران رو هم به این باور برسونیم که شماها هم میتونین روی پای خودتون بایستید و ...
خب نکته ی اصلی کارشون این بود که اونا واسه نظم و امنیت ودفاع حکومتی اسلامی ولایی رفتند و جان خودشون رو فدا کردن، هدفشون این بود که با ایجاد نظم وامنیت و برپایی قوانین اسلامی توی جامعه رشد و تعالیه خودمون و ... رو تضمین بکنن،و در پی اون به ملت های دیگه هم نشون داده بشه که خودشون میتونن روی پای خودشون بایستن که الان داریم نتایجشو میبینیم.;)[/QUOTE]

میشه نظرتون رو جزئی تر توضیح بدین؟
دقیقا چه کارهایی میشه انجام داد؟

P.Guardiola

اخراجی موقت
باور کنید بحث اصلا بحث جوگیر شدن و این حرفا نبوده، جنگ شوخی بردار نیس، من یه تجربه در ابعاد خیلی خیلی کوچیکتر دارم، که شاید به قول شما جوگیر هم بودم ولی وقتی وسط میدون قرار گرفتم دیدم خیلی سخته، خیلی جربزه میخواد، خیلی باید آدم رو خودش کار کرده باشه که پس نزنه،

پس متوجه باشید که من همینجوری رو هوا باهاتون حرف نمیزنم

اون زمان هم خیییییلیا بودن که نرفتن،

البته به قول رهبرمون جوونای امروز اگه بهتر از جوونای اون زمان نباشن کمتر از اونا نیستن!

واگه بر فرض محال دوباره جنگی برپا بشه همین جوونا از میهنمون دفاع میکنن، جوونای خودساخته ای که خودشونو از دام تعلقات و وابستگی ها رها کردن!

ولی با حرف شما که جوگیر شدن و این حرفا اصلا موافق نیستم

میشه لطف کنید در مورد درک همگانی و جذب حداکثری هم که فرمودید، بیشتر توضیح بدین؟

جوگیری الزاما چیز بدی نیست.
مثلا این افرادی که عملیات انتحاری انجام میدن چطوری حاضر میشن اینقدر راحت از جونشون بگذرند؟
جز اینکه مدام روی مغزشون کار میشه شما شهیدین و فردا با رسول الله سر سفره در بهشت میشینین؟

ایمان مهم هست ولی وقتی فرد زیادی شجاع بود، حتما یک نیروی جبری هم پشتش هست و اون همون جوی میشه که دین میتونه تولید کنه.

در مورد درک همگانی هم کشور ما امروز نزدیک 6 میلیون ایرانی متخصص خارج کشور داره، چرا؟
گیریم تفکرات اینها مخالف اسلام هم باشه، چه ایرادی داره مثل کشور ترکیه همه جریان ها در کشور فعال باشن و برای هر کسی امکاناتی مطابق به سلایقش موجود باشه، در نهایت هم اسلامگرایان اگه اکثریت بودند به موفقیت برسند؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا این افرادی که عملیات انتحاری انجام میدن چطوری حاضر میشن اینقدر راحت از جونشون بگذرند؟
جز اینکه مدام روی مغزشون کار میشه شما شهیدین و فردا با رسول الله سر سفره در بهشت میشینین؟

ایمان مهم هست ولی وقتی فرد زیادی شجاع بود، حتما یک نیروی جبری هم پشتش هست و اون همون جوی میشه که دین میتونه تولید کنه.

در مورد درک همگانی هم کشور ما امروز نزدیک 6 میلیون ایرانی متخصص خارج کشور داره، چرا؟
گیریم تفکرات اینها مخالف اسلام هم باشه، چه ایرادی داره مثل کشور ترکیه همه جریان ها در کشور فعال باشن و برای هر کسی امکاناتی مطابق به سلایقش موجود باشه، در نهایت هم اسلامگرایان اگه اکثریت بودند به موفقیت برسند؟

متاسفم كه هرجاشمادوستان واردبحث ميشيدبحث ازموضوع اصلي پرت ميشه.اگرفردي ببيندجلوي چمشمش اموالش رابه غارت مي برنديابه ناموسش بي حرمتي ميشه براي دفاع اقدام كنه جوگيرشده؟

جوگيرشدن معني خوبي نداره.يعني عده اي انسان شجاع كه براي نجات كشوربه پاخاستندعقلشان يك لحظه خوب كارنكرده دست به كارغيرعقلاني زدند.
دقيقامنطورشماهمينه.حماسه يعني چي؟حالافرض ميگيرم جوگيرشدندكه نشدندموضوع بحث به نظرشمااين بود؟

P.Guardiola

اخراجی موقت
متاسفم كه هرجاشمادوستان واردبحث ميشيدبحث ازموضوع اصلي پرت ميشه.اگرفردي ببيندجلوي چمشمش اموالش رابه غارت مي برنديابه ناموسش بي حرمتي ميشه براي دفاع اقدام كنه جوگيرشده؟

جوگيرشدن معني خوبي نداره.يعني عده اي انسان شجاع كه براي نجات كشوربه پاخاستندعقلشان يك لحظه خوب كارنكرده دست به كارغيرعقلاني زدند.
دقيقامنطورشماهمينه.حماسه يعني چي؟حالافرض ميگيرم جوگيرشدندكه نشدندموضوع بحث به نظرشمااين بود؟

اگر نوشتن حرف های تکراری موافقین یعنی حرکت در راستای بحث، اوکی اوایل تاپیک هاتون بنویسین، ورود افرادی که نمیخوان با ما موافقت کنند ممنوع.

جناب علمی کاربردی، من عقاید شمارو قبول ندارم، شما هم عقاید من رو متقابلا قبول ندارین، چرا هر جا مخالفین نظر میدن شما و دوستانتون پارازیت ول میدین که بحث منحرف شد و به هدفمون نرسیدیم و ....
34 سال همین کار هارو کردین که هی منزوی تر و منزوی تر میشین و پاسپورت ایرانی رو بی اعتبار ترین پاسپورت دنیا کردین.

خواهشا از نظراتی که کاملا بر ضد اندیشه های شماست برآشفته نشین و استقبال کنید، همینطور که من از نظرات رفقای شما در تاپیک هام استقبال میکنم ولی معمولا جز حملات شخصی و توهین چیزی عایدم نمیشه !!!!!!

جوگیر شدن رو کی گفته معنی بی عقلی میده؟
بازی ایران - استرالیا تو ملبورن کاملا بر اساس جوگیری ایران برد، یعنی بالا رفتن توان بیش از حد با اینکه اصلا پتانسیلش اون نبود.

از نظر من جوگیر شدن معنی بدی نداره، از نظر شما داره نظرت محترمه.
جوگیر شدن یعنی احساسات از منطق قویتر بودن و من در مورد اینکه احساسات مردم ایران نسبت به منطقشون به مراتب قویتره ایمان دارم.

از دانشگاه ها تا ورزشگاه ها تا رانندگی و... میتونی این شاخصه قوی احساسی بودن مردم ایران رو لمس کنی.

میشه لطف کنید و یه تاپیک جدید با محوریت همین بحثایی که مد نظرتونه بزنید تا اونجا مطالب مورد نظر شما رو دنبال کنیم؟

غرض از این تاپیک فقط این بود که بدونیم وظیفه ی من وشما الان چیه؟ اصلا هم کاری به وظیفه ی دولت و حکومت و مسئولین و این حرفا هم نداریم، فقط وظیفه ی من و شما!

ممنون

P.Guardiola

اخراجی موقت
غرض از این تاپیک فقط این بود که بدونیم وظیفه ی من وشما الان چیه؟ اصلا هم کاری به وظیفه ی دولت و حکومت و مسئولین و این حرفا هم نداریم، فقط وظیفه ی من و شما!

ممنون

باشه پس من وظیفه رو از نظر خودم میگم :

اگر همه اقشار در این کشور به فکر تعالی ایران هستند، اولا باید تعصبات به باورهاشون رو کنار بذارن.
متوجه بشن در ایران همونقدر که یک عده عاشق رفتن به مسجد و اعتکاف هستند یک عده هم عاشق رفتن به کنسرت ابی و قمیشی هستند.

در بسیاری از کشورها سعی شده همه آحاد ملت از تفریحات و خواسته های فکری و مذهبیشون بهره مند بشن.

ایران باید گامی در جهت آشتی ملی برداره یعنی امکان بازگشت 6 میلیون ایرانی به داخل کشور فراهم بشه.
همه عقاید و افکار محترم شمرده بشن و اکثریت اگر فرض بگیریم با ولایتمداران هست، تحمل غیر ولایت مداران را هم در همه عرصه ها داشته باشند.

اینجوری هیچ کشوری عرضه ایستادگی جلوی ایران رو نداره.

من هم شخصا از آمریکا خوشم نمیاد و دوست دارم پوزش زده بشه ولی با وضعیت فعلی کشور واقعا علاقه ای در جهت تعالی پیدا نکردم چون همه چیز به نفع یک عده هست.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نوشتن حرف های تکراری موافقین یعنی حرکت در راستای بحث، اوکی اوایل تاپیک هاتون بنویسین، ورود افرادی که نمیخوان با ما موافقت کنند ممنوع.

جناب علمی کاربردی، من عقاید شمارو قبول ندارم، شما هم عقاید من رو متقابلا قبول ندارین، چرا هر جا مخالفین نظر میدن شما و دوستانتون پارازیت ول میدین که بحث منحرف شد و به هدفمون نرسیدیم و ....
34 سال همین کار هارو کردین که هی منزوی تر و منزوی تر میشین و پاسپورت ایرانی رو بی اعتبار ترین پاسپورت دنیا کردین.

خواهشا از نظراتی که کاملا بر ضد اندیشه های شماست برآشفته نشین و استقبال کنید، همینطور که من از نظرات رفقای شما در تاپیک هام استقبال میکنم ولی معمولا جز حملات شخصی و توهین چیزی عایدم نمیشه !!!!!!

جوگیر شدن رو کی گفته معنی بی عقلی میده؟
بازی ایران - استرالیا تو ملبورن کاملا بر اساس جوگیری ایران برد، یعنی بالا رفتن توان بیش از حد با اینکه اصلا پتانسیلش اون نبود.

از نظر من جوگیر شدن معنی بدی نداره، از نظر شما داره نظرت محترمه.
جوگیر شدن یعنی احساسات از منطق قویتر بودن و من در مورد اینکه احساسات مردم ایران نسبت به منطقشون به مراتب قویتره ایمان دارم.

از دانشگاه ها تا ورزشگاه ها تا رانندگی و... میتونی این شاخصه قوی احساسی بودن مردم ایران رو لمس کنی.

چی میگی دیگه داری شورشو در میاری! هی هیچی نمیگیم بیشتر زبون در میاره !
فقط یچیزی بگم بخوای نخوای همینه. حالا هی خودتو .. بده.
امثال شمای بی دین هم تو این مملکت کمتراز یه درصدین، چون باید به خواسته اکثریت احترام بذارین پس مجبورا باید خفه شین و زندگیتونو بکنین ،حالا هی خودزنی بکن.

میشه لطف کنید و یه تاپیک جدید با محوریت همین بحثایی که مد نظرتونه بزنید تا اونجا مطالب مورد نظر شما رو دنبال کنیم؟

ممنون

من موندم، اون آقا این همه نظرای بیمربوط با تاپیک میذارن ولی شما از پستاشون تشکر میکنین؟!! بهتر نیست تشکراتتون رو واسه پستای بهتر نگه دارین؟
از بقیه ی عزیزان عذرخواهی میکنم.

آخرین ویرایش:
من موندم، اون آقا این همه نظرای بیمربوط با تاپیک میذارن ولی شما از پستاشون تشکر میکنین؟!! بهتر نیست تشکراتتون رو واسه پستای بهتر نگه دارین؟ از بقیه ی عزیزان عذرخواهی میکنم.[/QUOTE]

درسته ولی تشکر بنده به معنی موافقت با نظراتشون نیس!

باشه پس من وظیفه رو از نظر خودم میگم :

اگر همه اقشار در این کشور به فکر تعالی ایران هستند، اولا باید تعصبات به باورهاشون رو کنار بذارن.
متوجه بشن در ایران همونقدر که یک عده عاشق رفتن به مسجد و اعتکاف هستند یک عده هم عاشق رفتن به کنسرت ابی و قمیشی هستند.

در بسیاری از کشورها سعی شده همه آحاد ملت از تفریحات و خواسته های فکری و مذهبیشون بهره مند بشن.

ایران باید گامی در جهت آشتی ملی برداره یعنی امکان بازگشت 6 میلیون ایرانی به داخل کشور فراهم بشه.
همه عقاید و افکار محترم شمرده بشن و اکثریت اگر فرض بگیریم با ولایتمداران هست، تحمل غیر ولایت مداران را هم در همه عرصه ها داشته باشند.

اینجوری هیچ کشوری عرضه ایستادگی جلوی ایران رو نداره.

من هم شخصا از آمریکا خوشم نمیاد و دوست دارم پوزش زده بشه ولی با وضعیت فعلی کشور واقعا علاقه ای در جهت تعالی پیدا نکردم چون همه چیز به نفع یک عده هست.

آخرشم درست نگفتین وظیفه ی شما چیه!

ضمنا دوستان! ان شاءالله آقای P.Guardiola یه تاپیک جدید راه میندازن، بعد اونجا در مورد مباحثی که از اول تاپیک مطرح کردن صحبت میکنیم!

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم.

این قیاس بی شرمانه ای نیست، ذُز بی شرمانه دیدن مغزتون بالاست.

بهتر بود به جای برآشفتن اول ثابت میکردین چه ارتباطی بین مدیون بودن جانی و مدیون بودن ایدئولوژیکی وجود داره.

من آرمان های والا رو از جهت وطن دوستی عرض کردم وگرنه از نظر ایدئولوژیکیشون آرمان والایی ندیدم، یک چیزی رخ داده که تو بطن جامعه بوده، شماها هم بودین میرفتین اون جنگ و ممکن بود من هم برم.

ابتدا بفرمایید آرمان هاشون شامل چی میشه؟

مثلا ولایت مداری؟

sabahat و P.Guardiola !

دوستان محترم بنده!

نظر همه محترمه

جواب ایشون تو همون قسمت قرمز رنگ هست.....

چشم..... من بحث نمی کنم.

یاعلی

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله

ما از مردن نمی هراسیم
می ترسیم بعد از ما ایمان را سر ببرند
باید بمانیم تا آینده شهید نشود
و از دیگر سو باید شهید شویم تا آینده بماند.

آیا می دانی برای چه پشت این میز نشسته ای برای آنکه بتوانی آدمی بشوی
که فردا به درد محرومین جامعه ات که خود نیز از آنان هستی، بخوری.
بتوانی در یک پست حساس انقلابی، فعال باشی و خود که از قشر مستضعفی،
باری از دوش مستضعفان برداری.

شهید مهدی رجب بیگی

منبع...

25 توصیه امام خامنه ای به دانشجویان در تاریخ 16 مرداد 91 :

1 شرح صدر سیاسی داشته باشید
2 با اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشید
3 مراقب نگاه‌های سوسیالیستی و ماركسیستی باشید
4 ایده اقتصاد مقاومتی را تبیین كنید
5 جریان دانشجویی موضع انتقادی خودش را حفظ كند
6 اعلام نظر كارشناسی متفاوت با رهبری، مخالفت با رهبری به حساب نیاید
7 نیروی جوانی خود را كشف كنید
8 آرمانگرایی را در دانشگاه زنده نگه دارید
9 بدنبال قله‌های علمی باشید
10 محیط دانشگاه باید پاكیزه و معنوی باشد
11 آرمانگرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیریم
12 در مسائل اجتماعی موضع‌گیری كنید
13 در تصمیم‌گیری‌ها مطالعه عالمانه داشته باشید
14 در تصمیمات مصلحتها را در نظر بگیرید
15 نظرات خود را به دستگاه‌ها ارائه كنید و موضع‌گیری كنید
16 از تصمیمات نسنجیده پرهیز كنید
17 كانون‌های تصمیم و اقدام تشكیل دهید
18 از قول بدون علم بپرهیزید
19 مراقب رقابت بر سر پست و مقام باشید
20 سقف معرفت خود را سایتها و روزنامه‌ها قرار ندهید
21 با قرآن و نوشتجات شهید مطهری و دیگر فضلا، معرفت دینیتان را بالا ببرید
22 به اوضاع كشور نگاه مستفسرانه داشته‌باشید
23 نسبت به اوضاع كشور نقد مستمر و منصفانه داشته‌باشید
24 با تشكل‌های دانشجویی جهان اسلام ارتباط داشته باشید
25 امید را در خود زنده نگه دارید

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
25 توصیه امام خامنه ای به دانشجویان در تاریخ 16 مرداد 91 :

1 شرح صدر سیاسی داشته باشید
2 با اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشید
3 مراقب نگاه‌های سوسیالیستی و ماركسیستی باشید
4 ایده اقتصاد مقاومتی را تبیین كنید
5 جریان دانشجویی موضع انتقادی خودش را حفظ كند
6 اعلام نظر كارشناسی متفاوت با رهبری، مخالفت با رهبری به حساب نیاید
7 نیروی جوانی خود را كشف كنید
8 آرمانگرایی را در دانشگاه زنده نگه دارید
9 بدنبال قله‌های علمی باشید
10 محیط دانشگاه باید پاكیزه و معنوی باشد
11 آرمانگرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیریم
12 در مسائل اجتماعی موضع‌گیری كنید
13 در تصمیم‌گیری‌ها مطالعه عالمانه داشته باشید
14 در تصمیمات مصلحتها را در نظر بگیرید
15 نظرات خود را به دستگاه‌ها ارائه كنید و موضع‌گیری كنید
16 از تصمیمات نسنجیده پرهیز كنید
17 كانون‌های تصمیم و اقدام تشكیل دهید
18 از قول بدون علم بپرهیزید
19 مراقب رقابت بر سر پست و مقام باشید
20 سقف معرفت خود را سایتها و روزنامه‌ها قرار ندهید
21 با قرآن و نوشتجات شهید مطهری و دیگر فضلا، معرفت دینیتان را بالا ببرید
22 به اوضاع كشور نگاه مستفسرانه داشته‌باشید
23 نسبت به اوضاع كشور نقد مستمر و منصفانه داشته‌باشید
24 با تشكل‌های دانشجویی جهان اسلام ارتباط داشته باشید
25 امید را در خود زنده نگه دارید
...:gol:

گوشه ای از وصیت نامه شهید مسعود آخوندی، دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان:

دانشجویان و اساتید محترم دانشگاهی، بدانید اینكه شما می‌توانید آسوده به آموختن علم بپردازید و راحت به تحقیق مشغول باشید به آسودگی به دست نیامده، به جرات قسم می‌خورم در قبال فراهم آمدن این امكانات خون شهدای عزیز و گرانقدری بر زمین ریخته شده كه شاید شما تعداد كمی از آنها را بشناسید، پس زمان آن رسیده كه پی به مسولیت خودتان ببرید، به خدا قسم شما در كنار طلاب به گفته امام، مسئولترین افراد جامعه هستید، مواظب باشید فردای قیامت باید جوابگوی شهدا باشید.
باید به دستورات امام گوش فرا داده و فرامینشان را آویزه گوشهایتان قرار دهید، غرورهای درونی را دور بریزید، بنشینید با خود فكر كنید كه مبادا بی‌هدف درس بخوانید كه این بزرگترین گناه است.

jankoochooloo

عضو جدید
دوستان لطفا توی بحث شرکت کنین
من که به شخصه بی صبرانه منتظر نظراتتون هستم[ا
P.Guardiola حرفاش بسیار منطقی هست برای همین شماها جوابی ندارید;):gol:
/QUOTE]

فکنم به دقت تاپیکو دنبال نکردین
چون بحثای ایشون غیر مرتبط با تاپیک بود قرار شد یه تاپیک دیگه بزنن که اونجا در مورد حرفاشون صحبت بشه
بعدشم بنده بی صبرانه منتظر نظرات دوستان در مورد موضوع تاپیک هستم، نه جواب به جناب P.Guardiola !

شما خودتون نظری در مورد موضوع تاپیک ندارین؟