تعمیرگاه تخصصی خودرو زیر نظر متخصصان باشگاه

yousef ahmadi

عضو جدید
سلام من می خوام یه دینام پیکان رو مستقیم به باتری وصل کنم آیا آفتامات می خواد یانه اگه میخواد چه جوری وصل کنم لطفا کمکم کنید؟
اگه میتونین برام میل کنید
uahmadi90@gmail.com
متشکرم

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام

امین جان لطفا مراحل تعویض تسمه تایم L90را اگر منبعی سراغ داری برام بگو...با تشکر فراوان

امین عزیز مدتی است که نیستن پس با اجازتون من جواب پستتون رو میدم
عرص کنم خدمتتون که طبق ورک شاب منوئل ال 90 و تاکید خود شرکت رنو باید به هنگام تعویض تسمه تایم البته هر 60000 کیلومتر کلیه متعلقات آن هم از جمله پولی تسمه و سایر قطعات آن باید تعویض گردد
منظورتون رو از مراحل تعویض متوجه نمیشم چون تعویض تسمه تایم دیگه کار پیچیده ای نیس که بخوایم دنبال منبع براش باشیم اما چشم در صورت پیدا کردن منبع حتما براتون میذارمش

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان درمورد ساخت یک موتور اتانول سوز اطلاعات خواستم کسی هست کمکم کنه ممنون میشم

سلام
موتورهای اتانول سوز همانطور که میدونید درصد زیادی اتانول نمیسوزونن بلکه با ترکیب بنزین کار میکنن در واقع اگه بخوایم درصدی بگیم تقریبا 10 به 90 نسبت اتانول به بنزین در این موتورهاس
اما چیزی که در ساخت خودروهای اتانول سوز مهمه اینه که چون اتانول درجه دمای احتراق خود به خودی بنزین رو بالا میبره باید در آلیاژهایی که به کار میبریم هم دقت کنیم همینطور پیستون باید طوری طراحی بشه که مخلوط هوا و سوخت به خوبی متراکم بشه اینجوری بنزین زودتر از موعد نمیسوزه در نتیجه به موتور هم صربه وارد نمیشه

parsa91

عضو جدید
شيلنگ سوخت خودرو

شيلنگ سوخت خودرو

سلام دوست عزيزدنبال اطلاعات هستم در مورد شيلنگ سوخت خودرو .استاندارد بين المللي ، ملي و....ضمنا منظورم شلنگهاي 3 لايه پلي آميده . حالا يا انتقال بنزين يا انتقال بخاراتاگه كمكم كنيد خيلي ممنون ميشم .

parsa91

عضو جدید
سلام دوست عزيزدنبال اطلاعات هستم در مورد شيلنگ سوخت خودرو .استاندارد بين المللي ، ملي و....ضمنا منظورم شلنگهاي 3 لايه پلي آميده . حالا يا انتقال بنزين يا انتقال بخاراتاگه كمكم كنيد خيلي ممنون ميشم .

parsa91

عضو جدید
سلام ممنون مي شم اگه اطلاعاتي در مورد شيلنگ سوخت خودرو داريد بهم كمك كنيد .

Farzin Daraei

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی با رله های ماشین گل دارم و نمیدونم کدوم رله برای کدام قسمت هستش ممنون میشم کمکم کنید فقط یک مقدار عجله دارم اگه تونستید درباره فیوز ها هم شد اطلاعاتی بدین عالی میشه ممنون

hamidreza mirzae

عضو جدید
سلام مهندس خوبی اینشالله؟سوال من در مورد علت گرد کردن میل سوپاپ؟وفقط یک خونه از میل سوپاپ گرد شده؟تشکر.

khoyboy

عضو
تقویت

تقویت

عزیزان من می خوام موتور پیکان رو دو کاربراتوری کنم مثل جوانان.ولی می خوام کاربراتور دوم زمانی که من خواستم فعال بشه یعنی موقع شتاب من دکمه ای بزنم وکاربراتور دوم به کمک کاربراتور اول برود.
حالا من چطور این کار رو عملی بکنم؟؟؟لطفا راهنمایی بکنید.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مهندس خوبی اینشالله؟سوال من در مورد علت گرد کردن میل سوپاپ؟وفقط یک خونه از میل سوپاپ گرد شده؟تشکر.
سلام موردی که ذکر کردین ناشی از چند مسئله اس که خدمتتون عرص میکنم
1_خرابی اویل پمپ و یا پایین بودن فشار آن.
2_صاف و صیقلی نبودن استکان تایپیت که باعث خوردگی
بادامک میشود
3_تاب داشتن بیش از حد سرسیلندر وقتی که تاب برمی دارد کف آن با عمل کف تراشی صاف می گردد ولی به همان اندازه قسمت بالای سرسیلندرناصاف باقی می ماند و به همین علت جای فشار بادامک روی استکان تایپیت کج است و باعث خوردگی میل سوپاپ می گردد.

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عزیزان من می خوام موتور پیکان رو دو کاربراتوری کنم مثل جوانان.ولی می خوام کاربراتور دوم زمانی که من خواستم فعال بشه یعنی موقع شتاب من دکمه ای بزنم وکاربراتور دوم به کمک کاربراتور اول برود.
حالا من چطور این کار رو عملی بکنم؟؟؟لطفا راهنمایی بکنید.
خب چه کاریه؟!چرا از توربو یا سوپر شارژر استفاده نمیکنین و دنبال کارای پیچیده و گاها نشدنی میرین؟

hamidreza mirzae

عضو جدید
مرسی از پاسخ کامل شما-سوال دیگری که داشم اینکه دلایل روشن شدن چراغ استوپ اردی چه مواردی میتواند باشد؟>سیستم قن و ترمز کاملا سالم میباشد و روغن ترمز فول میباشد<ممنون

yummy

عضو جدید
ترک سیلندر

ترک سیلندر

[h=2]رفع عیب ترک سیلندر[/h]
با سلام خدمت مهندسین عزیز
من با کمال تاسف یه کلاه سرم رفت اساسی ولی خوب باید رفعش کرد
من یه پژو پارس مدل 82 خریدم که ظاهرش خیلی تمیز بود
وقتی باهاش رانندگی کردم گیربکس و موتورش عالی بود
ولی متاسفانه به خاطر اعتماد بی جا به یک دوست متوجه چسبی که روی سیلندر به دلیل ترک روی سیلندر ریخته شده بود نشدم
حالا که زنگ میزنم به صاحب قبلیش میگه این ماشین 4 سال دسته منه همینطوری هیچ مشکلی نداشتم باهاش دستش نزن
گیج شدم به خدا
تو اصفهان هستم بردم نمایندگی گفت با 500 الی 600 هزار تومان واسط جای ترک رو درست میکنم با ضمانت (جای ترک رو در میاره بعد یه قطعه به جاش میزاره و جوش میده)
نمی دونم چیکار کنم
صاحب ماشین خودش میگه هیچیش نمیشه
ولی خو بالاخره عیبه دیگه باید رفع شه
از دوستان اگه تجربه ای در این زمینه داره ممنون میشم کمکم کنه

khoyboy

عضو
خب چه کاریه؟!چرا از توربو یا سوپر شارژر استفاده نمیکنین و دنبال کارای پیچیده و گاها نشدنی میرین؟
آخه نصب توربو هم نوآوری نداره وهم اگه توربو رو نصب کنم و موتور خودسوزی پیدا بکنه{کوبش} باید نسبت تراکم رو پایین بیارم.خب به هر حال:به نظرتون توربو خوبه یا سوپر؟؟ http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/im_msn.gif

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رفع عیب ترک سیلندر

با سلام خدمت مهندسین عزیز
من با کمال تاسف یه کلاه سرم رفت اساسی ولی خوب باید رفعش کرد
من یه پژو پارس مدل 82 خریدم که ظاهرش خیلی تمیز بود
وقتی باهاش رانندگی کردم گیربکس و موتورش عالی بود
ولی متاسفانه به خاطر اعتماد بی جا به یک دوست متوجه چسبی که روی سیلندر به دلیل ترک روی سیلندر ریخته شده بود نشدم
حالا که زنگ میزنم به صاحب قبلیش میگه این ماشین 4 سال دسته منه همینطوری هیچ مشکلی نداشتم باهاش دستش نزن
گیج شدم به خدا
تو اصفهان هستم بردم نمایندگی گفت با 500 الی 600 هزار تومان واسط جای ترک رو درست میکنم با ضمانت (جای ترک رو در میاره بعد یه قطعه به جاش میزاره و جوش میده)
نمی دونم چیکار کنم
صاحب ماشین خودش میگه هیچیش نمیشه
ولی خو بالاخره عیبه دیگه باید رفع شه
از دوستان اگه تجربه ای در این زمینه داره ممنون میشم کمکم کنه

سلان دادا شما اگه می خوای بفروشیش بیخیال درست کردنش باش و گرنده بده واست اساسیش کنن

milad0121

عضو جدید
سلام دوستان.
یه سوالی دارم اینکه اگر به تایر خودرو نگاه کرده باشین یه علامت داره که مشخص میکنه تایر چه جوری نسب بشه (جهت تایر) اما با این حال کسی به این مسئله توجه نمیکنه حتی خودروهای که از کارخانه به بازار میاد با وجود اینکه جهت تایر مشخص است توجه نمیکنند و برعکس وصل میکنند.
منظورم جهت حرکت تایره.

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
یه سوالی دارم اینکه اگر به تایر خودرو نگاه کرده باشین یه علامت داره که مشخص میکنه تایر چه جوری نسب بشه (جهت تایر) اما با این حال کسی به این مسئله توجه نمیکنه حتی خودروهای که از کارخانه به بازار میاد با وجود اینکه جهت تایر مشخص است توجه نمیکنند و برعکس وصل میکنند.
منظورم جهت حرکت تایره.

ممنونم دوست من و یک نکته رو هم من اضافه کنم و اونم سال ساخت لاستیک هاست هواستون باشه از تاریخ ساخت یکسال بیشتر نگذشته باشه

adel ah

عضو جدید
سلام دوست گرامی،در موردشتاب دهنده یا به اصطلاح سوپر شارژ پارس ELX مخواستم بدونم که من سر سیلندر رو عوض کردم به دلیل ترک برداشتن ونبود بوجه سر سیلندر زانتیا 2000 ارزونتر بود گذاشتم رو ماشین،میخواستم ببینم علتاز کار افتادن شتاب دهنده چیه؟ چون به هر کی میگی میگن به خاطر عوض کردن سر سیلندربوده بعضیام میگن پمپ شتاب سوخته!! سر سیلند زانتیا 2000 با سر سیلندر کارخانه ایپارس ELX چه فرقی دارن با هم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنین چون نمیخوام هزینهی اضافه بکنم ،من بندر امام زندگی میکنم متاسفانه کسی بلد نیست ماشینو نشون خیلیهااز مکانیکها دادم حتی آبادان و خرمشهر رفتم جوابشون همین بوده

AL. ALI

عضو جدید
با سلام
خودرو پرایدی که موقع استارت روشن میشه اما گاز اولیه نمیخوره و خاموش میشه چیه؟ در ضمن وقتی گاز اولیه بصورت خودکار نمیخوره حتی اگه با پدال گاز بدی هرچند روشن میمونه اما پا از پدال ورداری باز خاموش میشه.
ممنون از راهنماییتون

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
خودرو پرایدی که موقع استارت روشن میشه اما گاز اولیه نمیخوره و خاموش میشه چیه؟ در ضمن وقتی گاز اولیه بصورت خودکار نمیخوره حتی اگه با پدال گاز بدی هرچند روشن میمونه اما پا از پدال ورداری باز خاموش میشه.
ممنون از راهنماییتون
دادا کاربراتی یا انژکتور؟؟؟

khoyboy

عضو
واریوماتیک

واریوماتیک

سلام خدمت مهندسان :ببخشید من با نحوه کارسیستم واریوماتیک آشنا هستم.ومی خوام این طرحو تو یک خودرو کوچک اجرا کنم.تنها مشکلم اینه که نمی دونم تو ایران تسمه های مورد نیازم که بتونن توان رو بدون افت منتقل کنند پیدامیشه؟؟وآیا میشه یک سیستم کامل و آمادشو گیر آورد یا باید خودم بسازمش؟تو خودرو های قدیمی ایران وجود داره؟لطفا اگه کسی اطلاعی داره سریع جواب بده

RN-Tuning

عضو جدید
با سلام
ممنون از راهنماییتون

اگه ماشینتون انژکتوری باشه با احتمال 98% از استپر موتوره این ایراد
اون 2% بقیه هم سایر موراد از جمله ECU
ولی در مورد کاربراتوری من اطلاعات کافی ندارم!

RN-Tuning

عضو جدید
سلام
من یه مشکلی با رله های ماشین گل دارم و نمیدونم کدوم رله برای کدام قسمت هستش ممنون میشم کمکم کنید فقط یک مقدار عجله دارم اگه تونستید درباره فیوز ها هم شد اطلاعاتی بدین عالی میشه ممنون
من دفترچه راهنمای گل رو دارم
اگه خواستین بگین صفحات رو اسکن کنم بفرستم براتون!

khoyboy

عضو
132

132

ببخشید دوستم یک پراید132مدل89 داره حدد یه ماهیه که موقع ترمز وشتاب ناگهانی گرفتن صدای تقی از پشتش به گوش میرسه.به نظرتون از چیه؟؟اگه فنرهای کاسه چرخ بشکنند این طوری میکنه؟؟یا شاید کف ماشین جر خورده؟؟به نظرتون از چیه؟؟

moaqfe

کاربر بیش فعال
ببخشید دوستم یک پراید132مدل89 داره حدد یه ماهیه که موقع ترمز وشتاب ناگهانی گرفتن صدای تقی از پشتش به گوش میرسه.به نظرتون از چیه؟؟اگه فنرهای کاسه چرخ بشکنند این طوری میکنه؟؟یا شاید کف ماشین جر خورده؟؟به نظرتون از چیه؟؟

اول چک کن پیچ چرخ عقب شل نباشه بعد برو سراغ کمکها