انتشار کتب شما با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

HamedPublication

عضو جدید
با سلام.

من میخواستم تموم دوستان رو در مورد چاپ مطالبشون بصورت کتاب راهنمایی کنم

مراحل صدور فیپا و شابک ، اخذ مجوز ، چاپ و لیتوگرافی و صحافی و ...
چاپ کتب علمی ، اجتماعی ، فرهنگی ، هنری ، کودکان ، تاریخی ، سیاسی و ...
همکاری با دانشجویان عزیز و اساتید محترم در چاپ پایان نامه ها و کتب دانشجویی

خلاصه هرجور راهنمایی از دستم بر بیا در خدمتم........

با تشکر

حميد عسكري

عضو جدید
سلام
دوستم من ميخواستم كتاب شعرم رو چاپ كنم ولي نميدونم بايد چي كار كنم ممنون ميشم كمكم كنين و منو با مراحل چاپ و مجوز چاپ گرفتن آشنا كنين

HamedPublication

عضو جدید
سلام
دوستم من ميخواستم كتاب شعرم رو چاپ كنم ولي نميدونم بايد چي كار كنم ممنون ميشم كمكم كنين و منو با مراحل چاپ و مجوز چاپ گرفتن آشنا كنين

با سلام

برای چاپ کتابتون چند مرحله داره که البته معمولا ناشر انجام میده:
اول از همه باید بری برای اخذ فیپا
بعد دنبال مجوز از وزارت ارشاد
و در آخر هم باید اعلام وصول رو اخذ کنی

البته من خیلی کلی و مختصر گفتم،در هر مرحله سوالی داشتی من در خدمتم...

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام

جهت چاپ شما ابتدا با یک انتشارات صحبت می کنید و در صورت پذیرش شدن با انتشارات مورد نظر، ابتدا به ویراستاری پرداخته و در صورتی که مشکل تایپی نداشته باشد برآورد هزینه زده می شود که معمولا بدین نموال می باشد که یا شما هزینه را پرداخت نموده یا بخشی از آن را خود انتشارات پرداخت نموده و بعد خود انتشارات وظیفه دارد کلیه مراحل چاپ کتاب که ارسال آن برای کتاب خانه ملی جهت گرفتن اخذ مجوز و بقیه روال اداری را انجام می دهند که خود حدود یک ماه زمان بر می باشد و بعد از اخذ چاپ شروع به چاپ می کنند و بستگی به انتشارات مورد نظر دارد که آیا مسئولیت فروش را خودشان به عهده دارند یا خود شما و این بسیار مهم می باشد که بهتر از قبل از شروع کار این را با خود انتشارات مطرح نمایید.
موفق و سربلند باشید.

HamedPublication

عضو جدید
جهت چاپ شما ابتدا با یک انتشارات صحبت می کنید و در صورت پذیرش شدن با انتشارات مورد نظر، ابتدا به ویراستاری پرداخته و در صورتی که مشکل تایپی نداشته باشد برآورد هزینه زده می شود که معمولا بدین نموال می باشد که یا شما هزینه را پرداخت نموده یا بخشی از آن را خود انتشارات پرداخت نموده و بعد خود انتشارات وظیفه دارد کلیه مراحل چاپ کتاب که ارسال آن برای کتاب خانه ملی جهت گرفتن اخذ مجوز و بقیه روال اداری را انجام می دهند که خود حدود یک ماه زمان بر می باشد و بعد از اخذ چاپ شروع به چاپ می کنند و بستگی به انتشارات مورد نظر دارد که آیا مسئولیت فروش را خودشان به عهده دارند یا خود شما و این بسیار مهم می باشد که بهتر از قبل از شروع کار این را با خود انتشارات مطرح نمایید.
موفق و سربلند باشید.

آقا دمت گرم،از من هم کاملتر نوشتی...

فقط یه نکته مهم : چون کتاب دوستمون شعر هستش امکان داره توی وزارت ارشاد،برای مجوز تحت بررسی قرار بگیره و عوض 2-3 هفته ، 3ماه اخذ مجوز طول بکشه!!!

جتی اگر هم خودت 100% سرمایه گذاری رو گردن گرفتی پخشش رو به ناشر بسپر تا اون راحت تر بفروشتش ولی واسه اطمینان کتابهای موجود تو انبار خودت باشه

sasha_24

عضو جدید
سلام
تاسیس یک انتشاراتی برای نشر کتاب احتیاج به چه امکانات اولیه هست؟؟!

shafted

عضو جدید
سلام به همه ی دوستای عزیز
من سومین داستانمو تا چند روز دیگه تموم میکنم
تموم فکر و ذکرم چاپ این کتابه!!!
واسه دو تا داستان قبلیم زیاد این ور اون ور نرفتم بیشتر واسه دل خودم نوشته بودمشون ولی این یکی دیگه فرق میکنه!!
ببنید من به چیزایی که نوشتم ایمان دارم حتی تو شهرمون(زنجان) با دوتا انتشارات به توافق رسیدیم
ولی هر دوتاشون گفتن که با هزینه ی شخصیم چاپ میکننش!!!!
من پول زیادی ندارم از شما فقط یه چیز میخوام
اونم اینکه اگه احیانا انتشاراتیه اشنا سراغ دارین یا اینکه انتشاراتیرو میشناسید که به نوشته های جوونا بها بده تورو خدا بی خبرم نذارید!!!
در ضمن داستانم یه رمان عاشقونس!!!!
از همتون ممنونم.
منتظرم یا علی.

torpheh

عضو جدید
سلام
من تعداد زیادی داستانک(بسیار کوتاه) و تعدادی هم داستان در حد چند صفحه قطع وزیری دارم.اگه کسی از دوستان هست که داستان کوتاه کار می کنه (حد اکثر 15 صفحه) می تونه بیاد با هم یک مجموعه داستان چاپ کنیم.

بالا