طراحی تصفیه خانه آب خانگی

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .

مدتی است که مشغول طراحی سیستم تصفیه آب واسه خونه های مسکونی هستم .
از دوستانی که فرصتشو دارند که با نظراتشون و ایده هاشون و خلاصه ... به این طرح کمک کنند و پشت گرمی واسم باشن پیشاپیش تشکر میکنم.
منتظرتون هستم

دوست شما quester :gol:

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]آب منشاء زندگيست .[/FONT]
[FONT=&quot]اين جمله كوچك بخوبي اهميت آب را براي ادامه زندگي ما انسانها و ديگر موجودات زنده نشان مي دهد . با وجود اينكه درصد بيشتري از سطح كره زمين را آب فرا گرفته است اما مقدار آب قابل شرب (خوراكي) بسيار كم است كه متاسفانه اين مقدار كم نيز درصدي از آن داراي كيفيت عالي مي باشد . به عنوان مثال در كشور پهنار ايران كه از لحاظ جغرافيايي داراي مناطق مختلفي مي باشد آبهاي گوناگوني جاري است مثلا آب مناطق كوهستاني و يا مناطقي كه نزديك به دريا هستند و مناطق كويري و يا مناطق جلگه ايي و غيره از جهات مختلف با هم متفاوت مي باشند .[/FONT]
[FONT=&quot] متاسفانه با حركت كشورها به سمت صنعتي شدن اين نعمت با ارزش و گرانبها در معرض خطر قرار گرفته است و با وجود علت هاي مختلف ،كمبود آن نيز در تمام كشورهاي دنيا بخوبي حس ميشود و با اينكه از آب در مصارف گوناگوني استفاده ميشود اما مبحث ما فقط در مورد آب قابل شرب و چگونگي تهيه آن در حجم بسيار كم كه بيشتر به مصارف خانه ها و كيس هايي در همين حد مي باشد .[/FONT]
[FONT=&quot]در كشورهاي مختلف و همچنين كشورمان ايران دستگاه هاي تصفيه آب در حجم كم گوناگوني وجود دارد كه سيستم تصفيه آب اكثر آنها مشابه يكديگر ميباشد كه هدفشان تنها تصفيه آب و رساندنش در حد استاندارد است ولي طرح اين سيستم بصورتي است كه تمام آبي كه وارد تاسيسات لوله كشي ميشود بعد از مصرف حداقل آن به فاضلاب مي ريزد . امتياز اين طرح اين است كه علاوه بر تصفيه آب حداكثر صرفه جويي در مصرف آب نيز صورت خواهد گرفت .:)[/FONT]

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد طبقه بندی آب از نظر سختی

بشرح زير است :
آب هاي سبك 60-0 ميلي گرم در ليتر
آب هاي با سختي متوسط 120-60 ميلي گرم در ليتر
آب هاي سخت 180-120 ميلي گرم در ليتر
آب هاي خيلي سخت بيشتر از 180 ميلي گرم در ليتر

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما
خوب هستید
من خوشحال میشم در مورد این طرح به شما کمک کنم;)
سلام دوست عزیز
ممنون از لطفتون
راستش من یکی دو سال پیش با اکیپ همکاران که همگی جوشکار(ا)(ف) بودن واسه ساخت تجهیزات یک کارخانه به یکی از مناطق کشور رفتیم که اونجا یه کار دیگه هم واسمون پیش اومد که ساخت تجهیزلت یک تصفیه خانه بزرگ صنعتی آب بود
اونجا با کار تو حدودی آشنا شدم و الان مدتی هست که درارم اون طرح بزرگ با یک سری از تغییرات به تصفیه آب در حجم کم تبدیل کنم

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بصورت عملی هم یه کارهایی انجام دادم
ولی خیلی دشواره
تازه از روی یک سری از دستگاههای تصفیه آب خونگی هم کپی برداری کرده ه ام ولی خیلی مشکله

quester

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی شما از کدوم شهر هستید ؟؟؟:smile:
تخصصتون کامپیوتره ؟؟؟
:)
به این کار علاقه دارید

msrc1414

عضو جدید
سلام دوست عزيز
خيلي جالبه كه من هم دارم در مورد همين طرح تحقيق ميكنم و به نكات كم اما جالبي رسيدم. اميدوارم تو كارت موفق باشي اما اگه ميخواي بيشتر باهم صحبت كنيم يه ايميل(رايانامه) به من بزن;)
msrc1414@gmail.com

محمدصالح1

عضو جدید
سلام.. از اینکه با طرح ایده ی شما ذهنیت های فروخفته ی اینجانب زنده شد خوشحالم.. خودم هم بر روی این مورد کلی فکر کرده بودم..
با این وجود از شما می خواهم به طوری که ایده تون مورد سوء استفاده قرار نگیرد ، مطالب تان را در همین تاپیک ارائه دهید.. اینطوری خیلی بهتر است.. آخه در ایمیل نمی شود مثل اینجا به بحث و بررسی پرداخت.. حداقل خودم اینجوری ام.. شما را نمی دانم..باتشکر..یاعلی(ع)