جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) اصفهان

sutak

عضو جدید
پشت چراغ قرمز برای من و تو دیگر می شود آخر انتظار و اعصاب خوردی! بدترین لحظه اش هم وقتی است که با این همه دغدغه و مشکلات زندگی و با این همه عجله پسرکی هم گیر دهد که آقا شیشه پاک کنم؟! و دخترکی از آن طرف شیشه بگوید خانم گل می خری؟! دیگر دلت می خواهد زمین دهن باز کند و ... آن دخترک و پسرک سمج را دو لپی ببلعد! اگر هم خیلی آدمیت خونت بزند بالا شاخه گلی می خری و یا اجازه می دهی شیشه ات را برق بیندازند و بعد هم دویست تومان می گذاری کف دستشان !و چقدر غرق در احساس بخشش می شوی که چراغ سبز می شود و تو می گذری! و نمی دانی و شاید به روی خودت نمی آوری که پسرک و دخترک تا آخر شب منتظر می مانند تا چراغ دوباره قرمز شود و فردا نیز و فردایش و ...

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
با دوستت در حال قدم زدنی که گوشه پیاده رو زنی با دختر بچه اش چند تکه مقوا پهن کردند و نشسته اند! همین طور که نزدیک می شوی بچه کوچک را می بینی که چشمانش را دوخته است به تو! با خودت فکر می کنی که نکند موهایم به هم ریخته و یا صورتم در هم ریخته و یا روی لباسم چیزی ریخته!! از دوستت می خواهی سر تا پایت را بررسی کند و دوستت هم می گوید نه! مشکلی نیست! تا به خودت بیایی از مادر و بچه گذشته ای ..قطعا می خواستی بهشان کمکی کنی و پولی بدهی اما حیف دیگر رد شدی و گذشت! شاید دفعه بعد..

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
و اما خدا نکند معتادی ببینی! یا از ترس خودت را جمع می کنی و زیر چشمی نگاهش می اندازی و زود از آنجا دور می شوی و یا علامه دهر می شوی و شروع میکنی به سرزنش کردن معتاد و شکایت می کنی که چرا کسی اینها را جمع نمی کند!و سنگ امنیت جامعه به سینه می زنی! و اگر مرد عمل باشی هم زنگ می زنی 110 که بیایید این معتاد را جمع کنید!! و در آخر از آنجا هم می گذری ..

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
اینها نمونه هایی بود از حادثه ها و اتفاق هایی که گاه از کنارمان رد می شوند و گاه از کنارشان رد می شویم و هر بار خدا را شکر می کنیم که ما این طور نیستیم و دوستانمان و بستگانمان و ... نیز!
و اگر روزی نه این چنین هایی ببینیم و نه این چنین هایی بشنویم نیاز نیست خدا را شکر کنیم! اصلا یادمان می رود خدایی هست که شکر کنیم!
روزگار این روزهای ما این شده است! در قصه ها بخوانیم روزی روزگاری علی(ع) بود که کارهای بزرگ می کرد و الان دیگر نیست! انگار هنوز خودمان را قبول نداریم! نمی خواهیم خودمان را کمی ببینیم و پیمانمان به علی(ع) را کمی بازنگری کنیم و مسئولیت شیعه بودنمان را مرور کنیم!
شاید هم نه! دلمان طلسم شده ..سال هاست! از همان روزها که یتیمی را دیدیم و خم به ابرو نیاوردیم ! فال فروشی دیدیم و گذشتیم! گل فروشی را پشت چراغ قرمز دیدیم و لبخندی زدیم و گذشتیم .. هرچه ناملایمتی بود و احساس کردیم شاید دلمان را بیازارد و روحمان را عذاب دهد به روی خودمان نیاوردیم و گذشتیم..آری از همان روزی که عادت کردیم به گذشتن، دلهامان طلسم شد! طلسم بی خیالی... جامعه اما اکنون شده است این! هر گوشه اش که بروی بالاخره می بینی فقیری، گدایی ، دختری فراری، فال فروشی ،دعا فروشی، بچه به مدرسه نرفته ای، معتادی . . .
جامعه شده است پر از نشانه ها! وقتش شده که نشانه ها را جدی بگیریم و همت کنیم..همت کنیم بشکنیم.. بشکنیم این طلسم را ..بشکنیم..

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
دل ما هم طلسم شده بود و دیگر تحملش برایمان سخت بود! پس گفتیم کاری کنیم! جمعی شدیم و جمعیتی! دیدیم مرادی کم داریم، گفتیم چه کسی بهتر از او که شبها آرام نمی گرفت تا یتیمی گریان بود و دلش تاب نمی آورد تا نیازمندی را می دید و می بخشید و می بخشید هر چه داشت و هر جا بود حتی در رکوع!
گفتیم چه کسی بهتر از علی(ع)! پس جمعیتمان را آراستیم به نام مبارکش! و هدفمان شد هدف علی(ع)! نیازمندان ! آنها که درد نیاز میکشند و فریاد عجز می زنند اما فریادشان در هیاهوی دغدغه های روزمرگی مان گم شده است!
نیازمند را بار دیگر معنی کردیم این بار اما متفاوت تر و عمیق تر و دردناک تر! نیازمند در فرهنگ لغت ما، شد فقیری نیازمند پول، معتادی آرزومند سلامتی و آزادی، دختری فراری تشنه یک ذره محبت، کودکی عاشق درس اما بی کتاب، پسربچه ای خلافکار اما پشیمان و ..... آدم هایی مثل ما نیازمند این همه تلنگر !

آخرین ویرایش:

sutak

عضو جدید
جمعیت امام علی (ع) در سال 1378 در دانشگاه شریف پایه گذاری شد و مدتی هست که شهر ما هم رنگ و بوی این جمعیت را گرفته است! و بر آنیم تا ما هم حماسه ای بیافرینیم و خاطره انسانیت را باز زنده کنیم و نیازمندان را تا آنجا که دستان کوچکمان توانایی دارند مدد برسانیم.. و اینها حاصل نمی شود مگر با تلاش همه ما ! هر کس به اندازه توانش ! هر کس به اندازه نیازش! اینجا بحث پول نیست..بحث بودن است! تلاش و ایده می خواهد این جمعیت! همت می خواهد.. جوان می خواهد.. یکی مثل من! یکی مثل تو..
اگر هستی یا علی..

ایمیل: imamali.esf@gmail.com
وبلاگ: www.imamali-esf.blogfa.com

آخرین ویرایش:

water.87

کاربر بیش فعال

ناممان را از تو وام گرفتيم به آن اميد كه رمقي بخشي به دستهاي تهي مان شايد كه در اين وانفساي خاكستر نشيني انسان و انسانيت تو را آنگونه كه شايسته توست در قلبهاي افيون زده اين شهر فرياد كنيم...

كوله بارمان هرچند استغناي پر مهر دستان تو را نداشت،هر چند "علي"نبوديم و نيستيم اما نام مقدس تو آنچنانمان گرما ميبخشيد كه تا آنجا كه صدا ميتوانست اوج گيرد تو را به هزاران زبان در تمام پس كوچه هاي به ويراني نشسته و فراموش گشته شهر فرياد زديم...

تو! احياي شبهاي قدرمان شدي و دميدي بر سحرگاه دلهامان...
تو! در كعبه هاي كاغذي جاگرفتي و شوق به گُل نشستن يك آرزو شدي بر لبهاي كودكي بيمار...
تو! تكليف شب تمام تدريس هاي مدرسه مان شدي آنجا كه با حروف بزرگ سرخ نوشتيم "عشق"!

تو دميدي بر ما...دميدي بر ما و زنده مان كردي ديگر بار...

گرما بخشيدي به دستهامان تا بگيريم دست كودكي را كه شبها كنار خيابان تمام كودكي اش در بسته هاي دستمال كاغذي به فروش ميرود...

وسعت بخشيدي آغوشمان را تا در آغوش كشيم تمام بي پناهي هاي زني را كه خسته از زخم بي كسي است...

هر چند تنها،هرچند اندك،هر چند سخت اما تو به دستهاي ناتوان ما بركت دادي تا دست خالي نباشيم...تا تهي دست نمانيم...

♥نامت بلند باد مولاي مهرباني♥

water.87

کاربر بیش فعال
کوچــه های عریان اما پــــر مهــر قدومتان را به همیاری بـــوسه میزنند ! کوچه های شهرمان امسال نیز پر نور خواهد بود!

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کوچه گردان عاشق چشم به راه حضور شما و کمک های شماست!

http://www.imamali-esf.blogfa.com/
[/FONT]​

water.87

کاربر بیش فعال
سال ها گذشته است از آن شب ها که کوچه گردی عاشق با قرصی نان لبخند بر لب یتیمی می نشاند و سال ها می گذرد از تکرار پی در پی این داستان بر سر زبان ها

کوچه گردهای عاشق جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) اصفهان قصد دارند در شب های قدر رسم مولا را پیش گرفته و کوچه پس کوچه های محروم شهر را پر از عطر علی(ع) کنند
در این آیین دانشجویان کیسه هایی حاوی مواد اولیه غذایی را به درب خانه محرومین و یتیمان شهر می برند و از آنان دلجویی می کنند

کوچه گرد عاشق همه آنهایی هستند که دلشان به یاد علی(ع) می تپد، با هر دین و آیینی، آنها که دوست دارند این بار شب قدر را متفاوت تر از قبل، قدر بدانند

[SIZE=+0]نحوه همکاری[/SIZE]
کمک های نقدی، کمک های غیر نقدی(برنج، گوشت، مرغ، روغن،....)، حمل و نقل، بسته بندی مواد غذایی و همیاری های دیگر

زمان و مکان همایش:
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]سه شنبه 17 مرداد ماه 91[/FONT]
[FONT=georgia,times new roman,times,serif]هنرسرای خورشید -پل چمران - جنب شهرداری منطقه 7[/FONT]
ساعت 21:30 لغایت 23:45
توزیع کیسه های ارزاق درب منازل محرومین, پس از اتمام همایش

اطلاعات بیشتر
:
09388630837
جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) اصفهان

water.87

کاربر بیش فعال
سفره ای گسترده ایم، با چاشنی مهر...
دمی کنار ما بنشینید
تا جشن بگیریم گستردن خوان مهربانی را
و تقسیم کنیم سهم روزی مان را
با آنان که ظرف هایشان بی رنگ تر از ماست...

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) برگزار می کند:
دومین مراسم جشنواره غذا
با هدف کمک به نیازمندان مناطق محروم اصفهان
در این مراسم با همراهی نیک اندیشان دانشجویی و مردمی، مواد غذایی و صنایع دستی تهیه شده توسط نیروهای داوطلب جمعیت امام علی(ع)، خریداری می شود و مبلغ اهدایی این عزیزان تماماَ برای رفع نیازهای کودکان محروم هزینه می شود.
زمان: 28 الی 31 شهریور-به همراه مراسم افتتاحیه
مکان: میدان قدس ، روبروی ترمینال باغ قوشخانه ، خانه جوان
ساعات بازدید: 16 الی 22 روز آخر از 9 الی 22 به همراه مراسم اختتامیه
در این میهمانی، شما هم دعوتید

Imamali-esf.blogfa.com

تدریس عشق

تدریس عشق

به نام خدا
دانش را بهانه کردیم
تا عشق را بیاموزیم

بیا تا با هم مهربانی را هجی کنیم
برای کسی که آوای نیاز سر داده است
انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) تقدیم می کند:
همایش توجیهی طرح تدریس عشق
(تدریس به کودکان مناطق محروم) و عضو گیری
زمان و مکان :
یکشنبه 21 آبان ماه
ساعت 9:30 الی 11

کهندژ، دانشگاه پیام نور اصفهان
اطلاعات بیشتر: 09395861151
againstpoverty.ir
Imamali-esf.blogfa.com

آخرین ویرایش:
بوی عیدی بوی توپ، بوی کاغذ رنگی!

بوی عیدی بوی توپ، بوی کاغذ رنگی!

بهار را در دست هایمان می گیریم
و سخاوتمندانه هدیه می کنیم
به ساکنان خزان زده گوشه های خاکستری شهرمان
مثل هر سال، انجمن امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) تصمیم دارد تا با یاری دانشجویان و مردم طرح بوی عید را دربیمارستان ها و مراکز درمانی کودکان و خانه های سالمندان برگزار کند تا لحظاتی هرچند کوتاه لبخند را میهمان رخوت لحظه های کودکانی کند که هفت سینشان "سلامتی" ندارد .
شما هم در کنار ما باشید تا بهار را آسمانی آغاز کنیم . . .
مراکز هماهنگ شده:
مرکز معلولین ذهنی صدوقی(نجف آباد) زمان : 19 اسفند ساعت 16 الی 18
مرکز کودکان کم توان ذهنی فردوس زمان : 22اسفند 10 الی 12
بیمارستان امام حسین زمان : 23 اسفند ساعت 16:30 الی 18:30
محله حصه زمان : 27 اسفند ساعت 14 الی 16:30
کانون اصلاح و تربیت زمان : 2۹ اسفند ساعت 14 الی 16
ظرفیت ثبت نام محدود است
imamali-esf.blogfa.com

پیوست ها

• 30+42 final.jpg
    30+42 final.jpg
    64.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

water.87

کاربر بیش فعال
تنها یک اتفاق است
این که جایگاه امروز تو، آرزوی شب های من باشد!
دست هایت را به من بده
آفتاب را برایم هجی کن
عشق را به من بیاموز
بگذار خیال کنم

در گستره بی نهایت دنیا
هنوز دستانی هست
که پلی بزند

میان من و روشن ترین روزهای آینده..

انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) برگزار می کند
پنجمین دوره برگزاری طرح تدریس عشق
با هدف اجرای عدالت آموزشی

untitled.jpg

زمان برگزاری کارگاه متعاقبا اعلام میشود!

mandana-n

عضو جدید
چند روز پیش با مامانم نزدیک های میدون انقلاب داشتیم تو پیاده رو راه میرفتم که صدای گریه و ناله ی یه پسر بچه رو شنیدم نگاهش که کردم دیدم سرش رو تو دستاش گرفته و چندتا از این دعاهای کوچیک هم تو دستش بود.
رفتم سمتش و پرسیدم پسرم چیزی شده؟ گفت نه خانم. گفتم اینایی که دستته فروشیه؟ گفت آره یدونه ازش خریدم. بعد ازش پرسیدم گرسنه نیستی؟ گفت نه.
ولی با مامانم رفتیم یه چیزی براش گرفتیم و برگشتیم به زور قبول کرد خوراکی رو.
دوباره مامانم ازش پرسید چی شده پسرم؟ گفت پولهام رو دزدیدن!!
وای آدم چقدر میتونه پست باشه که پولهای یه بچه ی اینطوری رو بدزده؟ واقعا چقدر پست؟؟؟

دوستان این جمعیت امداد، توی تهران فعالیتی ندارند؟

سلام دوست عزیز
اگه درست متوجه شده باشم این جمعیت همون بچه های خانه علم هستن، اره؟

اگه همینطور باشه، جمعیت توی تهران مسئول اداره مکان هایی به اسم "خانه علم" هست
توی خانه علم از کودکان کار و خیابان نگه داری می شه، بچه ها آموزش (کارهای دستی و درس) می بینند
من خودم خانه علم دروازه غار رفتم(برای پر کردن فرم داوطلبی)، می دونم که توی خاک سفید هم خانه علم هست
این ها آدرس هایی هست که من از خونه دروازه غار دارم:
خانه علم محله دروازه غار تهران
http://darvazeghar.blogfa.com/
http://www.facebook.com/darvazeghar
جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)
(جمعیت دانشجویان در برابر فقر)
http://sosapoverty.org/
آدرس:تهران، متروی شوش، خیابان خیام جنوبی، کوچه آذر، بن بست چهارم، پلاک 1.
زمان مراجعه: روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 13 الی 16.
تلفن خانه علم: 55895759

water.87

کاربر بیش فعال
بازارچه ای با طعم مهربانی

بازارچه ای با طعم مهربانی

بازار مهربانی گرم است...
دست ِ دوستی پیش آر...
انجمن امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) اصفهان برگزار می کند:
سومین دوره از سلسله بازارچه های خیریه
به نفع کودکان نیازمند
زمان: ۱۴-۱۸ شهریور ماه
مکان: نبش خیابان شمس آبادی، دبیرستان پسرانه هنرهای زیبا
جهت همکاری و ارائه پیشنهادات خود با روابط عمومی تماس حاصل فرمایید.
روابط عمومی: ۰۹۳۸۸۶۳۰۸۳۷
زمینه های همکاری:

• تهیه و پخت غذاهای خانگی
  • تهیه انواع کیک و دسر
  • تهیه انواع صنایع دستی(شمع، چرم، زیورآلات،سفال و ...)
  • شرکت در امور اجرایی (فراهم کردن یخچال ویترینی و سایر اقلام مورد نیاز , برقکاری، تزیینات ، تهیه مواد مورد نیاز و ...)
  • توزیع پوستر اطلاع رسانی بازارچه
  • اطلاع رسانی برگزاری بازارچه از طریق اینترنت(وبلاگ های گروهی، گروپ ها، شبکه های اجتماعی و ...)
  • معرفی اسپانسر