صفحه 5 از 93 نخستنخست ... 234567891525354555 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 41 تا 50 از 927

تاپیک: گام به گام براي مهندسين ناظر تاسيسات مكانيك ساختمان - پروانه نظام مهندسي پايه 3!!!

عضو
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/9
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام دوستان!
    واقعاً خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم! حقیقتش من ۴ سال پیش عضو این انجمن شدم! اون موقع یعنی ۴ سال پیش زیاد فعالیت نداشتم! تا امشب که از طرف انجمن یه ایمیل مبنی بر کم کاری من در انجمن دریافت کردم و دوباره یه پسورد جدید گرفتم و اومدم داخل انجمن و این تاپیک رو دیدم!
    من پایه ۳ نظارت و طراحی تاسیسات مکانیکی رو دارم یه چند وقتی در گیر کار هستم! به قول دوستان تازه شدم لوله کش! یه سری اطلاعات دارم واقعاً خوشحال می شم اگر بتونم کمکی بکنم و کمک از دوستان با تجربه تر بگیرم!
    بازم از استارتر این تاپیک تشکر می کنم! یا حق...

2. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ghazaleh_heidari
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/7

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله AlPacinoY نمايش پست
    سلام دوستان!
    واقعاً خوشحال شدم این تاپیک رو دیدم! حقیقتش من ۴ سال پیش عضو این انجمن شدم! اون موقع یعنی ۴ سال پیش زیاد فعالیت نداشتم! تا امشب که از طرف انجمن یه ایمیل مبنی بر کم کاری من در انجمن دریافت کردم و دوباره یه پسورد جدید گرفتم و اومدم داخل انجمن و این تاپیک رو دیدم!
    من پایه ۳ نظارت و طراحی تاسیسات مکانیکی رو دارم یه چند وقتی در گیر کار هستم! به قول دوستان تازه شدم لوله کش! یه سری اطلاعات دارم واقعاً خوشحال می شم اگر بتونم کمکی بکنم و کمک از دوستان با تجربه تر بگیرم!
    بازم از استارتر این تاپیک تشکر می کنم! یا حق...
    خيلي عاليه. ممنونم كه اومديم توي انجمن دوباره تا بتونيم ايشالا از تجربيات هم استفاده كنيم.
    من ميگم ي سري سوال مطرح كنيم كه اون اوايل واسه خودمون پيش ميومد. بپرسيم و از بقيه بخوايم جواب بدن و كمك كنن و بعد نظرات خودمون را بديم.چطوره؟
    مكانيك پايان همه ي مهندسي هاست...

4. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار ghazaleh_heidari
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/7

پيش فرض

اولين سوال اينه كه وقتي شما ناظر ي ساختمان ميشي چي وقتهايي بايد بري سركشي ساختمان؟توي چند مرحله؟و لازمه براي اولين بار چي از مالك بخواهي؟
    مكانيك پايان همه ي مهندسي هاست...

6. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله samane456 نمايش پست
    سلام آقا مهدی
    منظورتون از سری بازشو چیه؟؟بعد دیلیش چیه که چانه میزنن؟؟
    نقشه های تاسیسات و ساختمان رو یه نقشه کش نظام مهندسی باید بکشه؟؟
    سلام دوست عزيز
    1-بازشو يا OPENING يا داكت محلي براي عبور لوله هاي تاسيساتي در افق يا به صورت عمودي ميباشد وقتي شما مجبوريد از رايزر استفاده كني بايد محلي براي عبور آن در نظر بگيري مثلا اگر چند سرويس بهداشتي روي همديگر در طبقات مختلف داشته باشي از يك رايزر اگزاست و آب مصرفي و فاضلاب استفاده ميكني كه طبيعتا آنهارو داخل يك شفت يا داكت بايد قرار بدي-
    2-اين داكت هاي ما اولا سازه را ضعيف ميكند كه نياز به تقويت دارد و تعدادي از مهندسين سازه روش تقويت را بلد نيستند اما شركتي مثل كوبياكس ايران خود نقشه داكت و تقويتي ها رو ميده ثانيا اين داكت ما فضاي مفيد كار را اشغال ميكند كه با يه حساب سر انگشتي آپارتمان متري 20 ميليون ، كلي ضرر مي كنند و دلايل ديگر-
    3- شما نقشه كشي انجام ميديد؟؟ نقشه كش كارش فقط كشيدن نقشه هاست كه از قبل توسط مهندس اتود شده و آمادست اما مهندس بايد هم قابليت طراحي داشته باشد هم نقشه كشي بعضي مواقع انتقال خواسته هاي طراح به نقشه كش خيلي سخت تر از كشيدن خود نقشه توسط مهندس است.
    سوال ديگه؟؟
    موفق باشيد

8. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/10
    محل سكونت
    دره بهشت

پيش فرض

دوستان بزارین یه چیزی رو براتون مشخص کنم:

من با 3 تا پیمانکار بزرگ تو جنوب و تهران کار کردم و کار می کنم که تو کار تاسیسات نفتی و ساختمان هستند یعنی کلا روش های دور زدن ناظر ها رو بلد شدم یعنی جو یطوری بود که باید یاد می گرفتم چون من ناظر خوده پیمانکار هستم و حقوق خوبی می گیرم که که ناظرهای مشاور رو بپیچونم با کمترین هزینه. بس من چند روش به شما ها از تجربیات ا می گم تا دوستان تازه کار سرشون کلاه نره.
    در مورده تاسیسات صنعتی چیزی نمی گم چون فکر نکنم کسی اینجا تو نظارت اون قسمت ها باشه!!
    تاسیسات ساختمان :
    اگر هدف واقعا عیب یابی هست و کار درستی چند تا نکته باید رعایت بشه:
    1:اگر به عنوان ناظر میرین حتما کاتالوگ تجهیزات رو بخائین .یعنی سرکشی موتورخانه رفتین از چیلر یا حتی حجم مخزن بویلر ایراداتی بگیرین تا طرف مقابل دستش بیاد و حرف مفت نزنه!
    2:معمولا توو ساختمانها مخصوصا توو انبوه سازی رایزرها آب بندی خوبی نمی شن حتما تست بشن..
    3:رایزرها یا سیفون رو می خان ببندن به سقف حتما باید با بست های استاندارد ببندن نه با ورق پاره و شاتون..
    4: جای داکت ها که محل قرار گیری رایزرها هست رایزرها منظم و به ترتیب باشند .
    5: مسیر های لوله کشی سرد و گرم در رو کف زمین طبق نقشه طراح باشه نه اینکه پیمانکار از هر کجا دلش خواست مسیر رو عوض کنه ولوله کم و زیاد بکنه
    .
    .
    3:

10. تشكرها از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من
    پيچوندن يا ... ناظر از بي سوادي ناظر ميتونه باشه -متاسفانه اكثر طراحان و ناظران ما از دانشگاه در نيومده شروع به اين كار كردند و هيچ سابقه اجرائي ندارند كه منجر به اينگونه اشكالات كه ميبينيم ميشه
    پيشنهاد من به دوستان تازه فارغ التحصيل و تازه كار اينه كه حتما حتما اول كار اجرائي انجام بدند البته از نوع پاك- درست و پاك كار كردن شايد اول كمي سخت باشه اما چيز هائي نصيبمون ميكنه كه قابل قياس با كم كاري و ... نيست يادمون باشه قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهري
    موفق باشيد

12. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2013/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahdip نمايش پست
    سلام دوستان من
    پيچوندن يا ... ناظر از بي سوادي ناظر ميتونه باشه -متاسفانه اكثر طراحان و ناظران ما از دانشگاه در نيومده شروع به اين كار كردند و هيچ سابقه اجرائي ندارند كه منجر به اينگونه اشكالات كه ميبينيم ميشه
    پيشنهاد من به دوستان تازه فارغ التحصيل و تازه كار اينه كه حتما حتما اول كار اجرائي انجام بدند البته از نوع پاك- درست و پاك كار كردن شايد اول كمي سخت باشه اما چيز هائي نصيبمون ميكنه كه قابل قياس با كم كاري و ... نيست يادمون باشه قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهري
    موفق باشيد
    سلام،میتونین بگین کار اجرایی شامل چه کارایی میشه؟برای کار اجرایی باید از کجا شروع کنیم؟؟یعنی زیر دست یه مهندس با سابق کار کنیم خوبه؟
    من هنوز اصلا فارغ التحصیل نشدم،ممنون

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2013/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahdip نمايش پست
    سلام دوست عزيز
    1-بازشو يا OPENING يا داكت محلي براي عبور لوله هاي تاسيساتي در افق يا به صورت عمودي ميباشد وقتي شما مجبوريد از رايزر استفاده كني بايد محلي براي عبور آن در نظر بگيري مثلا اگر چند سرويس بهداشتي روي همديگر در طبقات مختلف داشته باشي از يك رايزر اگزاست و آب مصرفي و فاضلاب استفاده ميكني كه طبيعتا آنهارو داخل يك شفت يا داكت بايد قرار بدي-
    2-اين داكت هاي ما اولا سازه را ضعيف ميكند كه نياز به تقويت دارد و تعدادي از مهندسين سازه روش تقويت را بلد نيستند اما شركتي مثل كوبياكس ايران خود نقشه داكت و تقويتي ها رو ميده ثانيا اين داكت ما فضاي مفيد كار را اشغال ميكند كه با يه حساب سر انگشتي آپارتمان متري 20 ميليون ، كلي ضرر مي كنند و دلايل ديگر-
    3- شما نقشه كشي انجام ميديد؟؟ نقشه كش كارش فقط كشيدن نقشه هاست كه از قبل توسط مهندس اتود شده و آمادست اما مهندس بايد هم قابليت طراحي داشته باشد هم نقشه كشي بعضي مواقع انتقال خواسته هاي طراح به نقشه كش خيلي سخت تر از كشيدن خود نقشه توسط مهندس است.
    سوال ديگه؟؟
    موفق باشيد
    منظورتون چیه از قبل توسط مهندس اتود شده؟
    اتود یعنی چی؟
    یعنی اول توسط مهندس به صورت دستی و ذهنی میکشه و بعد به نقشه کش میده تا با نرم افزار بکشه؟؟

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Reza753 نمايش پست
    منظورتون چیه از قبل توسط مهندس اتود شده؟
    اتود یعنی چی؟
    یعنی اول توسط مهندس به صورت دستی و ذهنی میکشه و بعد به نقشه کش میده تا با نرم افزار بکشه؟؟
    سلام دوست عزيز
    دقيقا-يعني اول به صورت دستي توسط طراح كشيده ميشه و بعد جهت فايل كردن به نقشه كش ارجاع داده ميشه

16. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله Reza753 نمايش پست
    سلام،میتونین بگین کار اجرایی شامل چه کارایی میشه؟برای کار اجرایی باید از کجا شروع کنیم؟؟یعنی زیر دست یه مهندس با سابق کار کنیم خوبه؟
    من هنوز اصلا فارغ التحصیل نشدم،ممنون
    سلام
    دوست من اجرا يعني اجرا كردن نه طراحي كردن صرف-حتما بايد با يك مهندس با تجربه كار كني وگرنه ممكنه چيزي رو به غلط ياد گرفته باشي و كسي نيست كه گوشزد كنه و يا اصلاح كنه و درست رو ياد بده و شما همان غلط را تا آخر اجرا ميكني

18. تشكر از اين پست

صفحه 5 از 93 نخستنخست ... 234567891525354555 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. چجوری مهندس مکانیک جامدات میتونه نظام مهندسی بگیره؟؟
    توسط M.o.h.a.m.m.a.d در تالار آزمون نظام مهندسی
    پاسخ ها: 127
    آخرین ارسال: 2016/1/02, 04:38 PM
  2. پاسخ ها: 4
    آخرین ارسال: 2014/5/20, 04:07 PM
  3. گام قدرتمند گوگل برای ورود به شبکه‌های اجتماعی
    توسط اخبار در تالار اخبار فناوری
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/7/09, 02:43 AM
  4. موقعیتی استثنایی برای مهندسین مکانیک
    توسط فرشید_civil در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 0