صفحه 4 از 93 نخستنخست ... 23456781424344454 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 31 تا 40 از 927

تاپیک: گام به گام براي مهندسين ناظر تاسيسات مكانيك ساختمان - پروانه نظام مهندسي پايه 3!!!

مدیر بازنشسته آواتار محـسن ز
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amir-sky نمايش پست
    سلام،ممنون مهندس،شما لطف دارین،من اینجا عددی نیستم،شما و آقا مهدی آدمای بزرگی هستین که نیازی ندارین بیان اینجا،ولی میان که به ما تازه کارا کمک میکنین،
    آره اینم ایده خوبیه ولی منتهی سعی کنین از پروژه سبک شروع کنین که هم کسل کننده نباشه و هم ما تازه کارا دچار مشکل نشیم......در هر صورت هر چی جمع مایل هستن...تا همیجاشم خیلی کمک کردین..ممنون
    راستی نقشه کشی هم باید خوب یاد بگیریم؟نقشه کشی تاسیسات هم داریم؟یا همون نقشه کشی ساختمان کافیه؟کلا این دوتا فک نکنم زیاد باهم فرق داشته باشن؟نظر شما چیه؟راستش اصلا اطلاعی ندارم....ولی یه جاهایی میشنیدم نقشه کشی تاسیسات....نمیدونم با نقشه کشی ساختمان فرق داره؟نقشه کشی صنعتی برای تاسیسات هم تو چه زمینه ای باید خودمون رو تقویت کنیم؟تو دوره لیسانس نقشه کشی پاس کردیم ولی خیلی ناقص پاس کردیم....اتوکد رو باهاش کار کردم ولی ازش دور شدم،ولی به نظرم اصلا کاری نداره دوباره با یه مرور کوچیک یاد میگیرم چون دوتا کتاب براش خوندم و تمام نکات رو یادداشت کرده بودم....نقشه کشی صنعتی کار کرده بودم با اتوکد.....
    اگه منابعی در زمینه نقشه کشی تاسیسات سراغ دارین به ما معرفی کنین...تا در این زمینه خودمو تقویت کنم....یاعلی
    درود برشما
    شما خيلي لطف دارين من هم چيززيادي نميدونم فقط اينجا ميام كه تجربه هامون را به اشترك بذاريم شايد يه تجربه من و دوستان به درد ديگران هم بخورد

در مورد نقشه كشي.. نقشه كشي تاسيسات يه ساختمان بر روي پلان هاي معماري كشيده ميشوند البته با توضيحات و جزييات اجراي كه توسط طراح ارائه ميشود و همش هم با نرم افزار اتوكد كشيده ميشود شامل نقشه هاي اجراي سيستم فاضلاب لوله كشي سردو گرم سيستم هاي گرمايش و سرمايشي كانال هاي تخليه هوا و كانالهاي هوادهي نقشه جانمايي و اجراي موتور خانه رايزر ديا گرام هاي فاضلاب لوله كشي اجراي كانالها و غيره

درمورد نقشه كشي صنعتي اطلاعات كافي ندارم دوستان اگه كمك كنند خيلي خوبه من در زمينه تاسيسات بيشتر كارم تجربي هست با مطالعه فقط در حد اجرا ...كتاب طبا طبايي اطلاعات خيلي مفيدي داره مقررات ملي ساختمان هم خوبه
    من سكوت خويش را گم كرده ام
    لاجرم دراين هيا هو گم شدم
    من كه خود افسانه ميپرداختم
    عاقبت افسانه مردم شدم
    اي سكوت اي مادر فرياد ها
    تو كجايي تا بگيري داد من

مدیر بازنشسته آواتار محـسن ز
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

دوستان فرض كنيد يه ساختمون داريم با زير بنايي حدودا 1200متر مربع در 6طبقه 8 واحد مسكوني هركدام 100 متر مربع با مشاعات طبقات 1 تا 4 هر طبقه 2 واحد طبقه همكف 4 واحد تجاري و طبقه زيرزمين پاركينگ و8 عدد انباري و اتاق تاسيسات و برق
    در حد ابتدايي سيستم لوله كشي فاضلاب از نوع لوله هاي پلي اتيلن ..لوله كشي سرد و گرم از نوع پنج لايه و سيستم گرمايش ازنوع پنج لايه با پكيج گرمايشي و رادياتور سيستم سرمايش با كولر ابي و كانال كشي مربوطه و سيستم تخليه هوا با لوله هاي پي وي سي و فن تخليه و داري پمپ خانه تاسيسات شامل بوستر پمپ ابرساني و اتش نشاني ...لوله كشي گازبا كنتور مجزا در تمامي واحد ها
    مراحل اجراي كار را دوستان توضيح دهيد كه از زمان پي كني ساختمان تا اتمام عمليات ساختماني به ترتيب چه عملياتي بايد انجام شود
    فعلا از پي كني تا انتهاي عمليات اجراي سيستم فاضلاب مد نظر مي باشد
    من سكوت خويش را گم كرده ام
    لاجرم دراين هيا هو گم شدم
    من كه خود افسانه ميپرداختم
    عاقبت افسانه مردم شدم
    اي سكوت اي مادر فرياد ها
    تو كجايي تا بگيري داد من

عضو فعال آواتار ghazaleh_heidari
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/7

پيش فرض

با عرض معذرت از همه ي دوستاي عزيزم بابت تاخير و دير سر زدن به تاپيك
    والا ي ده روزي حسابي درگير امتحاناتم بودم. تموم شد برگشتم سركار حسابي درگير كار!واسه كاراي عقب مونده ي اين ده روز مرخصي!!!
    از فردا ميام با تمام قدرت كه ايشالا بشينيم ي برنامه ي خوب بريزيم واسه يادگرفتن نظارت تاسيسات مكانيكي.
    مكانيك پايان همه ي مهندسي هاست...

عضو فعال آواتار ghazaleh_heidari
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/7

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله محـسن ز نمايش پست
    دوستان فرض كنيد يه ساختمون داريم با زير بنايي حدودا 1200متر مربع در 6طبقه 8 واحد مسكوني هركدام 100 متر مربع با مشاعات طبقات 1 تا 4 هر طبقه 2 واحد طبقه همكف 4 واحد تجاري و طبقه زيرزمين پاركينگ و8 عدد انباري و اتاق تاسيسات و برق
    در حد ابتدايي سيستم لوله كشي فاضلاب از نوع لوله هاي پلي اتيلن ..لوله كشي سرد و گرم از نوع پنج لايه و سيستم گرمايش ازنوع پنج لايه با پكيج گرمايشي و رادياتور سيستم سرمايش با كولر ابي و كانال كشي مربوطه و سيستم تخليه هوا با لوله هاي پي وي سي و فن تخليه و داري پمپ خانه تاسيسات شامل بوستر پمپ ابرساني و اتش نشاني ...لوله كشي گازبا كنتور مجزا در تمامي واحد ها
    مراحل اجراي كار را دوستان توضيح دهيد كه از زمان پي كني ساختمان تا اتمام عمليات ساختماني به ترتيب چه عملياتي بايد انجام شود
    محسن جان سلام
    ممنون از پستي كه گذاشتي اما فكر كنم پروژه ي بزرگيه واسه ي ناظر پايه 3 واسه سال اول براي طراحي بيشتر از سه سقف مجاز نيست.من فكر ميكنم از ي ساختمون كوچيك تر شروع كنيم بهتره
    مكانيك پايان همه ي مهندسي هاست...

5. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله محـسن ز نمايش پست
    سلام دوست عزيز به نظر من پرو‍ژه نسبتا خوبي براي اول كار تعريف كرديد چون در ساختمان هاي 3 طبقه آتشنشاني و... تعريفي ندارد و نميتوان روي آنها بحث كرد لذا بحثشان گم ميشود.
    ابتدا بايد نقشه هاي تاسيساتي و طراحي ها مشخص باشد يعني مقادير مصرف -بعد نياز به يك سري بازشو جهت عبور لوله هاي تاسيساتي ميباشد كه عمدتا بچه هاي سازه و معماري دنبال چانه زني جهت كوچك كردن بازشوها هستند-سپس لازم است كه كليه نقشه هاي تاسيساتي اعم از برقي مكانيكي و سازه و حتي معماري روي هم قرار گيرد تا برخوردها مشخص شود(همه اين عمليات قبل از اجرا ميباشد)
    با ادارات گاز و برق و آب جهت عملياتي شدن هماهنگ شود-مثلا فاصله كنتور گاز و برق ميبايست رعايت شود و ...
    مراحل بعد در تايپيك بعدي
    موفق باشيد.

7. تشكرها از اين پست

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    تاريخ عضويت
    2013/6

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahdip نمايش پست
    ابتدا بايد نقشه هاي تاسيساتي و طراحي ها مشخص باشد يعني مقادير مصرف -بعد نياز به يك سري بازشو جهت عبور لوله هاي تاسيساتي ميباشد كه عمدتا بچه هاي سازه و معماري دنبال چانه زني جهت كوچك كردن بازشوها هستند
    سلام آقا مهدی
    منظورتون از سری بازشو چیه؟؟بعد دیلیش چیه که چانه میزنن؟؟
    نقشه های تاسیسات و ساختمان رو یه نقشه کش نظام مهندسی باید بکشه؟؟

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/10
    محل سكونت
    دره بهشت

پيش فرض

طبق آئین مبحث 14
    مخزن انبساط
    -تمامی سیستم های گرمایی باید به منبع انبساط مجهز باشند
    -ظرفیت مخزن برای دما و فشار کار سیستم محاسبه و انتخاب شود.
    -مخزن انبساط باید در محل نصب به کمک پایه و آویز و بست های مناسب مهار شود و در وضعیت پایدار باشد(معمولا این قسمت رو پیمانکار و اجرا دور می زنند!!))

10. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/7
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام به همگی.
    آقا من یه سوال داشتم میشه بگین کار یه مهندس تو قسمت تاسیسات چیه؟اصلا درآمدش خوب هست؟اول تاپیک گفتن که نظام مهندسی نمیتونه به عنوان شغل اصلی باشه پس درآمد یه مهندس تاسیسات از کجاست؟

اخراجی موقت
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2011/10
    محل سكونت
    دره بهشت

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله crb7 نمايش پست
    سلام به همگی.
    آقا من یه سوال داشتم میشه بگین کار یه مهندس تو قسمت تاسیسات چیه؟اصلا درآمدش خوب هست؟اول تاپیک گفتن که نظام مهندسی نمیتونه به عنوان شغل اصلی باشه پس درآمد یه مهندس تاسیسات از کجاست؟
    مهندس ناظر باشه اجرا باشه یا پیمانکار باشه.
    من خودم تاسیسات صنعتی رو بیشتر دوست دارم تا تاسیسات ساختمان. چون در ایران تاسیسات مسکونی 90 درصد شبیه هم هستند یعنی کلا پیشرفتی نداری.باید بری توو مباحث تخصص اش.
    مثل موتورخانه بیمارستان یا کنترل تاسیسات fبه حالت plc.یا بری سمت پمپ ها و تصفیه خونه که پوله خوبی داره اگر سواد کافی داشته باشی.

13. تشكرها از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/7
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله BaBak.Turk نمايش پست
    مهندس ناظر باشه اجرا باشه یا پیمانکار باشه.
    من خودم تاسیسات صنعتی رو بیشتر دوست دارم تا تاسیسات ساختمان. چون در ایران تاسیسات مسکونی 90 درصد شبیه هم هستند یعنی کلا پیشرفتی نداری.باید بری توو مباحث تخصص اش.
    مثل موتورخانه بیمارستان یا کنترل تاسیسات fبه حالت plc.یا بری سمت پمپ ها و تصفیه خونه که پوله خوبی داره اگر سواد کافی داشته باشی.
    همینه اتفاقا من تو رشته مکانیک دنبال یه کار پر تنوع می گردم که میگین تاسیسات کارخانجات اینو داره.ممنون

15. تشكر از اين پست

صفحه 4 از 93 نخستنخست ... 23456781424344454 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. چجوری مهندس مکانیک جامدات میتونه نظام مهندسی بگیره؟؟
    توسط M.o.h.a.m.m.a.d در تالار آزمون نظام مهندسی
    پاسخ ها: 127
    آخرین ارسال: 2016/1/02, 05:38 PM
  2. پاسخ ها: 4
    آخرین ارسال: 2014/5/20, 05:07 PM
  3. گام قدرتمند گوگل برای ورود به شبکه‌های اجتماعی
    توسط اخبار در تالار اخبار فناوری
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/7/09, 03:43 AM
  4. موقعیتی استثنایی برای مهندسین مکانیک
    توسط فرشید_civil در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 0