صفحه 3 از 93 نخستنخست 12345671323334353 ... آخرينآخرين
نمايش نتايج 21 تا 30 از 927

تاپیک: گام به گام براي مهندسين ناظر تاسيسات مكانيك ساختمان - پروانه نظام مهندسي پايه 3!!!

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2012/5

پيش فرض

تاپیک عالیه، منم تازه کارم، فک کنم خیلی به دردم بخوره، ممنوووون

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله z.msv نمايش پست
    تاپیک عالیه، منم تازه کارم، فک کنم خیلی به دردم بخوره، ممنوووون

سلام،ولی خود استارتر معلوم نیست کجا رفته!!!اینجا هم دیر به دیر راهنمایی میکنن!!!

war is for living and living is for love

زندگی آب روان هست،روان میگذرد،هرچه تقدیر من و توست همان میگذرد

3. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله amir-sky نمايش پست
    ممنون مهندس،کد nfpa منظورت چیه؟استاندارد مربوط به پایپینگه؟
    سلام نه-
    منظور استاندارد آتشنشاني آمريكا ميباشد جهت طراحي و اجرا-
    در استاندارد اروپائي گفته ميشود كه:راهرو فرار را بزرگ طراحي كن جهت فرار نه اطفاء اما استاندارد آمريكائي ميگويد: راهرو كوچك اما آتش در نطفه خاموش شود بنابراين در كار اطفاء ، استاندارد آمريكائي قويتر عمل ميكند
    يه جستجوي كوچيك تو اينترنت بكن متوجه اين استاندارد ميشي-اگه سوال ديگه اي بود بپرسيد-در ضمن موافقم انگار استارتر يا خوابه يا يادش رفته همچين تايپيكي درست كرده
    موفق باشيد

5. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahdip نمايش پست
    سلام نه-
    منظور استاندارد آتشنشاني آمريكا ميباشد جهت طراحي و اجرا-
    در استاندارد اروپائي گفته ميشود كه:راهرو فرار را بزرگ طراحي كن جهت فرار نه اطفاء اما استاندارد آمريكائي ميگويد: راهرو كوچك اما آتش در نطفه خاموش شود بنابراين در كار اطفاء ، استاندارد آمريكائي قويتر عمل ميكند
    يه جستجوي كوچيك تو اينترنت بكن متوجه اين استاندارد ميشي-اگه سوال ديگه اي بود بپرسيد-در ضمن موافقم انگار استارتر يا خوابه يا يادش رفته همچين تايپيكي درست كرده
    موفق باشيد
    سلام مهندس،واقعا ممنون از توضیحاتون،ببین مهندس نکات مهم و چیزایی که،یه مهندس که تازه پایه سه رو گرفته رو به صورت دوره ای بگی ممنون میشم....
    منظورم نیست به خودت سختی بدی،روزی 2-3-4 خط چیزایی که لازمه رو به ما تازه کارا بگو!!
    به نظرم شما آدم خوبی هستین،همش هم به اینجا سر میزنین.....دست شما درد نکنه!
    مثلا بگین چه استاندارد هایی رو باید در اولویت قرار بدیم و یاد بگیریم؟چه نرم افزارهایی؟کلا هر چی که به ذهنتون میاد یواش یواش بگین.....
    مثلا من که هنوز امتحان ندادم و تازه فارغ التحصیل شدم،تا سه سال دیگه چه موضوعاتی رو قوی کنم تا بهتر و موثرتر پیشرفت کنم؟؟لیسانسم هم سیالاته....

7. تشكر از اين پست

عضو فعال
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    دانشجوی فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/1
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مهندس،واقعا ممنون از توضیحاتون،ببین مهندس نکات مهم و چیزایی که،یه مهندس که تازه پایه سه رو گرفته رو به صورت دوره ای بگی ممنون میشم....
    منظورم نیست به خودت سختی بدی،روزی 2-3-4 خط چیزایی که لازمه رو به ما تازه کارا بگو!!
    به نظرم شما آدم خوبی هستین،همش هم به اینجا سر میزنین.....دست شما درد نکنه!
    مثلا بگین چه استاندارد هایی رو باید در اولویت قرار بدیم و یاد بگیریم؟چه نرم افزارهایی؟کلا هر چی که به ذهنتون میاد یواش یواش بگین.....
    مثلا من که هنوز امتحان ندادم و تازه فارغ التحصیل شدم،تا سه سال دیگه چه موضوعاتی رو قوی کنم تا بهتر و موثرتر پیشرفت کنم؟؟لیسانسم هم سیالاته....
    سلام مهندس عزيز
    ممنون شما لطف داري-اول از همه اينها بايد يك مهندس آداب مهندس بودن رو بلد باشه يعني اگه مياد توي اينجور سايت ها جهت ارتقاء سطح علمي خود و ديگران قدم برداره نه اينكه اينجا رو محل تبليغ و فروش مطالب خودش قرار بده-چون فلسفه وجود اينجور سايت ها تبادل اطلاعاته-بگذريم از مهندساي دلال صفت
    در ضمن شما ها هم بايد فعال باشيد تا همه يه چيزي ياد بگيريم
    ابتدا بايد تمام مقرارات ملي ساختمان يعني مبحث 14-15-16-17-19 رو خوب بخوني تا تمام فاصله ها اندازه ها و جنس مصرفي ملكه ذهنت بشه مثلا بدوني كه لوله سياه هيچ وقت توي آب مصرفي كاربرد نداره يا فشار تست لوله ها چه عددي و چند ساعت ميباشد-فاصله سرويس هاي بهداشتي از ديوار اطراف چند است(خيلي مهم براي اجرا)منظور اين است كه قبل از هر كاري ديد اجرايت رو قوي كني و يه راست نري سر طراحي كه نتيجش اين ميشه كه ميبينيم طراح كانال رو از وسط ديوار برشي رد ميكنه و از اين قبيل سوتي ها و ....شناخت متريال خيلي مهمه يه سر به سايت شركت هاي سازنده بزنيدمانند سوپرپايپ -نيو پايپ - پلي اتيلن كيش و ... تا تايپيك بعدي-موفق باشيد
    دوستان لطفا كمي فعالتر باشيد-يا كاري رو شروع نكنيد و يا وقتي شروع كرديد درست انجام بديد(قابل توجه استارتر)

9. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار محـسن ز
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

دوست عزیز یعنی شما میگین اول وارد کار نظارت بشیم و چند سالی تجربه کسب کنیم بعد بریم تو کار طراحی بهتره؟؟؟
    درود بر شما ممنون ازاينكه پيگير اين تايپك هستيد لااقل با اين كارتان باعث مي شويد كه دوستان تشويق شوند در بحث شركت كنند
    من هرچند تخصص كاملي در بحث تاسيسات ندارم ولي يه چند سالي دارم كار اجرايي ميكنم تا انجايي كه اطلاعات داشته باشم كمك ميكنم
    بله دقيقا منظورم همين است بايد كار اجرايي ونظارت انجام داد تا بتوني طراحي قوي باشي بقول دوستمون مهدي كانال رو از توي ديوار برشي طراحي نكني بايد همه چيز رو ببيني و لمس كني تا بتوني طراحي كني
    من سكوت خويش را گم كرده ام
    لاجرم دراين هيا هو گم شدم
    من كه خود افسانه ميپرداختم
    عاقبت افسانه مردم شدم
    اي سكوت اي مادر فرياد ها
    تو كجايي تا بگيري داد من

11. تشكرها از اين پست

مدیر بازنشسته آواتار محـسن ز
    رشته
    مهندسی برق
    مقطع
    لیسانس
    تاريخ عضويت
    2008/8
    محل سكونت
    کرمان

پيش فرض

دوستان من يك پيشنهاد دارم نظرتون چيه فرض كنيد يك ساختمان داريم نقشه هاي ان اماده است حالا ميخواهيم تاسيسات مكانيكي ان را اجرا كنيم ميخواهيم بدانيم از كجا شروع كنيم و چه ايتم هاي را بايد به ترتيب انجام دهيم

من از مهدي به خاطر اطلاعات مفيد شون تشكر ميكنم وازشون ميخوام مارا در اين امر ياري كنند
    من سكوت خويش را گم كرده ام
    لاجرم دراين هيا هو گم شدم
    من كه خود افسانه ميپرداختم
    عاقبت افسانه مردم شدم
    اي سكوت اي مادر فرياد ها
    تو كجايي تا بگيري داد من

13. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله mahdip نمايش پست
    سلام مهندس عزيز
    ممنون شما لطف داري-اول از همه اينها بايد يك مهندس آداب مهندس بودن رو بلد باشه يعني اگه مياد توي اينجور سايت ها جهت ارتقاء سطح علمي خود و ديگران قدم برداره نه اينكه اينجا رو محل تبليغ و فروش مطالب خودش قرار بده-چون فلسفه وجود اينجور سايت ها تبادل اطلاعاته-بگذريم از مهندساي دلال صفت
    در ضمن شما ها هم بايد فعال باشيد تا همه يه چيزي ياد بگيريم
    ابتدا بايد تمام مقرارات ملي ساختمان يعني مبحث 14-15-16-17-19 رو خوب بخوني تا تمام فاصله ها اندازه ها و جنس مصرفي ملكه ذهنت بشه مثلا بدوني كه لوله سياه هيچ وقت توي آب مصرفي كاربرد نداره يا فشار تست لوله ها چه عددي و چند ساعت ميباشد-فاصله سرويس هاي بهداشتي از ديوار اطراف چند است(خيلي مهم براي اجرا)منظور اين است كه قبل از هر كاري ديد اجرايت رو قوي كني و يه راست نري سر طراحي كه نتيجش اين ميشه كه ميبينيم طراح كانال رو از وسط ديوار برشي رد ميكنه و از اين قبيل سوتي ها و ....شناخت متريال خيلي مهمه يه سر به سايت شركت هاي سازنده بزنيدمانند سوپرپايپ -نيو پايپ - پلي اتيلن كيش و ... تا تايپيك بعدي-موفق باشيد
    دوستان لطفا كمي فعالتر باشيد-يا كاري رو شروع نكنيد و يا وقتي شروع كرديد درست انجام بديد(قابل توجه استارتر)
    سلام،
    ممنون مهندس......غزاله خانوم شاغلن.....یه سری مشکلات دارن.....امیدوارم حل بشه و بیان و به فعالیتشون ادامه بدن...ما به کمکای ایشونم نیازمندیم......ایشونم 5-6 سال که کار میکنن.....
    مهندس منم دوست دارم کمک کنم ولی خوب تازه فارغ التحصیل شدم و ارشد امتحان دادم و منتظرم جواب نهایی هستم به خاطر همین چیز زیادی از تاسیسات نمیدونم.....فقط یه درس تهویه مطبوع داشتم پروژشو انجام دادم،رفتم نظام مهندسی یه ساختمون بزرک دوطبقه ای و 400-500 متری رو گرفتم و محاسبات کردم:آب گرم مصرفی،نوع دیگ،بارگرمایشی،و....که الان زیاد یادم نمیاد....خیلی برام جذاب بود...آن درسو فقط من 20 گرفتم
    ممنون از لطفتون،بازم اینجا سر بزنین،ما تازه کارا به هچچین آدمای مثل شما و آقا محسن شدیدا لازم داریم....
    خوب بگین الان تو این وقفه سه سال که من اگه خدا بخواد ارشدمو دارم میگیرم چکارا کنم....البته میدونم برای آدمای مثل من شاید یه خورده سخت باشه تو ارشد در زمینه تاسیسات هم کار کنه،چون ارشد خودتونم میدونین کم و بیش سخته و باید درس بخونی...پروژه داره.....ولی خوب من تصمیم دارم یواش یواش شروع کنم...به قول یکی از دوستام سنگ بزرگ نشانه بلند نکردنه،هنوز خیلی جوونم باید یواش یواش یاد گرفت و از شما مهندسین باتجربه اطلاعات کسب کرد تا بتونم راحت تر تو این راه قدم بردارم......
    شنیدم کریر خیلی خوبه واسه تاسیسات و تهویه مطبوع.....درسته؟
    فک کنم این نرم افزار خیلی تو زمینه تاسیسات به آدم کمک کنه.....استادم هم میگفت...تصمیم دارم درآینده یاد بگیرم...نظر شما چیه؟
    زبان رو باید در چه حدی بلد باشیم؟زبان عمومی و تخصصی؟من دارم زبانمو تقویت میکنم......
    این مباحث و سایتایی که شما بهم گفتین میرم دنبالش تا یه اطلاعاتی بدست بیارم...ممنون،فعلا،یاعلی
    ويرايش شده توسط amir-sky در 2013/7/02 در ساعت 10:32 AM

15. تشكرها از اين پست

عضو فعال آواتار amir-sky
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/8
    محل سكونت
    SKY

پيش فرض

نقل قول نوشته اصلي بوسيله محـسن ز نمايش پست
    درود بر شما ممنون ازاينكه پيگير اين تايپك هستيد لااقل با اين كارتان باعث مي شويد كه دوستان تشويق شوند در بحث شركت كنند
    من هرچند تخصص كاملي در بحث تاسيسات ندارم ولي يه چند سالي دارم كار اجرايي ميكنم تا انجايي كه اطلاعات داشته باشم كمك ميكنم
    بله دقيقا منظورم همين است بايد كار اجرايي ونظارت انجام داد تا بتوني طراحي قوي باشي بقول دوستمون مهدي كانال رو از توي ديوار برشي طراحي نكني بايد همه چيز رو ببيني و لمس كني تا بتوني طراحي كني
    نقل قول نوشته اصلي بوسيله محـسن ز نمايش پست
    دوستان من يك پيشنهاد دارم نظرتون چيه فرض كنيد يك ساختمان داريم نقشه هاي ان اماده است حالا ميخواهيم تاسيسات مكانيكي ان را اجرا كنيم ميخواهيم بدانيم از كجا شروع كنيم و چه ايتم هاي را بايد به ترتيب انجام دهيم

من از مهدي به خاطر اطلاعات مفيد شون تشكر ميكنم وازشون ميخوام مارا در اين امر ياري كنند
    سلام،ممنون مهندس،شما لطف دارین،من اینجا عددی نیستم،شما و آقا مهدی آدمای بزرگی هستین که نیازی ندارین بیان اینجا،ولی میان که به ما تازه کارا کمک میکنین،
    آره اینم ایده خوبیه ولی منتهی سعی کنین از پروژه سبک شروع کنین که هم کسل کننده نباشه و هم ما تازه کارا دچار مشکل نشیم......در هر صورت هر چی جمع مایل هستن...تا همیجاشم خیلی کمک کردین..ممنون
    راستی نقشه کشی هم باید خوب یاد بگیریم؟نقشه کشی تاسیسات هم داریم؟یا همون نقشه کشی ساختمان کافیه؟کلا این دوتا فک نکنم زیاد باهم فرق داشته باشن؟نظر شما چیه؟راستش اصلا اطلاعی ندارم....ولی یه جاهایی میشنیدم نقشه کشی تاسیسات....نمیدونم با نقشه کشی ساختمان فرق داره؟نقشه کشی صنعتی برای تاسیسات هم تو چه زمینه ای باید خودمون رو تقویت کنیم؟تو دوره لیسانس نقشه کشی پاس کردیم ولی خیلی ناقص پاس کردیم....اتوکد رو باهاش کار کردم ولی ازش دور شدم،ولی به نظرم اصلا کاری نداره دوباره با یه مرور کوچیک یاد میگیرم چون دوتا کتاب براش خوندم و تمام نکات رو یادداشت کرده بودم....نقشه کشی صنعتی کار کرده بودم با اتوکد.....
    اگه منابعی در زمینه نقشه کشی تاسیسات سراغ دارین به ما معرفی کنین...تا در این زمینه خودمو تقویت کنم....یاعلی
    ويرايش شده توسط amir-sky در 2013/7/02 در ساعت 10:53 AM

17. تشكرها از اين پست

تازه وارد
    رشته
    مهندسی مکانیک
    مقطع
    فوق لیسانس
    تاريخ عضويت
    2010/9
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام
    من تازه این تاپیک رو دیدم من هم تازه پروانم رو گرفتم ولی طریقه درست استفاده از اون رو نمی دونم. با یک شرکت صحبت کردم گفت دو و نیم میلیون سهمم رو میخره ولی این کارو دوست ندارم .از ایجاد این تاپیک متشکرم و تا اونجا که بتونم توش شرکت میکنم.پیشنهاد اجرای یک پروژه مجازی خیلی خوبه.
    با تشکر سعید

19. تشكرها از اين پست

صفحه 3 از 93 نخستنخست 12345671323334353 ... آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

1. چجوری مهندس مکانیک جامدات میتونه نظام مهندسی بگیره؟؟
    توسط M.o.h.a.m.m.a.d در تالار آزمون نظام مهندسی
    پاسخ ها: 127
    آخرین ارسال: 2016/1/02, 04:38 PM
  2. پاسخ ها: 4
    آخرین ارسال: 2014/5/20, 04:07 PM
  3. گام قدرتمند گوگل برای ورود به شبکه‌های اجتماعی
    توسط اخبار در تالار اخبار فناوری
    پاسخ ها: 0
    آخرین ارسال: 2011/7/09, 02:43 AM
  4. موقعیتی استثنایی برای مهندسین مکانیک
    توسط فرشید_civil در تالار آگهی استخدام
    پاسخ ها: 0