8 شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع ...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
دانلود کتاب ...

دانلود کتاب ...

.
.
.

دانلود کتاب الکترونیکی یک قدم برای بقیع برای موبایل
:

نویسنده:
جمعی از نویسندگان

حجم فایل:
۱۵۶ کیلوبایت

پسوند:
jar

سازنده:
مؤسسه قائمیه

توضیحات:

این کتاب توضیحی است اجمالی از شرح حال بقیع؛
عمده مطلب این نوشتار، ۱۲۹ راهکار و پیشنهاد برای احیای بقیع می‌باشد همچون:
شناخت حقیقت وهابیت و معرفی آن به دنیا و غنی سازی اطلاعات سایتها و …
که هر کس به توان خود می‌تواند قدمی بردارد برای بقیع ...:gol:

دانلود

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
از برای رفع دشمن سر بسر همت کنید
ای مسلمانان وهابی را همه لعنت کنید

از وهابی شاخ لعنت سبز شد در کوهسار
مذهب شمر از وهابی شد دوباره آشکار

هر مسلمانی شد از ظلم وهابی بقیرار
باز داغ کربلا را تازه کرده روزگار

از جفا‌های وهابی کشته دل‌ها داغدار
ای مسلمانان برای دفع او همت کنید

این جسارت در مدینه کس ندیده تا کنون
گشت اندر مسجد و محراب جاری جوی خون

بارگاه حمزه شد از توپ ظلم سرنگون
طالع اهل مدینه سر بسر شد واژگون

زان جسارت مرد و زن هم کشته شد از حد فزون

از برای خویش دشمن از خدا پروا نه کرد (نکرد)
باز همچون بت پرستان یاد از بتخانه کرد

خویش را از بهر دنیا غرق در افسانه کرد
مسجد پاک رسول الله را ویرانه کرد

از وهابی در جهان منسوخ شد نام یزید

چونکه یک ملیان (میلیون) یزید بی‌حیا گشته پدید
از برای شیعه حال کربلا گشته جدید

همچو ظلمی را کسی هرگز ندید و نه شنید

تصاویر زیر، مجموعه‌ٔ قدیمی‌ترین یادگارهای موجود از این قطعهٔ تاریخی است.

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

حرم ائمهٔ بقیع مانند سایر حرم‌ها دارای ضریح، روپوش، چلچراغ، شمعدان و فرش بوده‌ است. ابن‌جبیر (جهان‌گرد اندلسی/ ۱۱۴۵–۱۲۱۷ میلادی) می‌نویسد: «قبرشان بزرگ و از سطح زمین بلند‌تر و دارای ضریحی از چوب می‌باشد که بدیع‌ترین و زیبا‌ترین نمونه‌است از نظر فن و هنر. و نقوشی برجسته از جنس مس بر روی آن ترسیم شده و میخ‌کوبی‌هایی به جالب‌ترین شکل در آن تعبیه شده که نمای آن را زیبا‌تر و جالب‌تر نموده‌است.» (رحله ابن جبیر، ص۱۷۳)

محمد لبیب مصری که در سال ۱۳۲۷ هـ. ق به مدینه سفر کرده، می‌نویسد: «... و ضریح امام حسن در داخل قبه‌ای است و از فلز ساخته شده‌است و خطوط فارسی بر آن نقش بسته‌است. به گمانم از آثار شیعیان عجم باشد.»

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
خدا لعنتشون کنه اخه کجای دنیا رسم و این کارو انجام دادن که بی دلیل و بی جهت اثار فرهنگی مذهبی رو خراب کنند واقع که از حیوان پست تر هستند

V A H ! D

کاربر ممتاز
صدا و سیما سنگ تمام گذاشت ... !!!

صدا و سیما سنگ تمام گذاشت ... !!!

.
.
.

خلاصه ...

صدا و سیما کشورمان و یا شاید بهتر بگوییم ۱۸ کانال تلویزیون، دیشب سنگ تمام گذاشتند!!

سیمای جمهوری اسلامی ایران به لطف امکانات دیجیتالی هم اکنون صاحب ۱۸ کانال تلویزیونی دیجیتالی است!!

در تاریخ ۴/۶/۱۳۹۱ یعنی همین دیشب که مصادف با شب سالگرد تخریب حرم چهار ائمه بقیع علیهم السلام و دیگر حرم های قبرستان بقیع بود، تلویزیون واقعا سنگ تمام گذاشت!!

...

تمام کانال ها را زیرو رو کردیم ولی دریغ از یک برنامه ، یک مطلب ، تا اینجا چیز جدیدی نبود، یعنی مانند سالهای گذشته انتظار بیشتر از این را نداشتیم!!

ولی اتفاقات جدیدی که در امسال افتاد، همه امثال ما را شوکه کرد، البته باید انصاف داشته باشیم، برنامه پارک ملت در سال گذشته حدود ۲۱ دقیقه در خصوص تخریب بهشت بقیع صحبت کرد!!

...

نزدیک به هفت برنامه و جنگ شاد و مضحک در شب هشتم شوال از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد ، واقعا جای تعجب و تامل دارد:

خنده بازار ، اولین قسمت سریال طنز خانه اجاره ای ، جشن تجلیل از قهرمانان المپیک ، قسمت دوم سریال طنز سایه سلطان

برنامه شاد و خوشحال آقای ضیا در شبکه جهانی جام جم ، جشنواره نوا و نما و پخش زنده موسیقی شاد در شبکه شما و چندین برنامه شاد و خوشحال دیگر ...

حقیقتا ما که هیچ برنامه ای در خصوص قبرستان بقیع ندیدیم ...

شاید بگویید ، ای بابا، ولش کن این موضوع بقیع رو ، حالا ی عده ای از خدا بی خبر اومدن تو عهد بوق ، ی چیزایی رو که نمی دونیم چیه خراب کردن ، حالا که قرار نیست ماتم بگیریم

و حالا که قرار نیست خودکشی کنیم ، شاد باش بابا ، تازه اجلاس غیر متعهد ها هم که نزدیکه و اصلا این مطلب توش گمه!!:warn:

شاید حق با شما باشه، ولی حیف نیست؟ ، آدم دلش نمی سوزه؟

ما که این همه ادعا داریم ، می گوییم کشور امام زمان (عج)، می گوییم فلان و بهمان، آخه به قبور چهار تا از دوازده امام ما شیعیان توی چنین روزی جسارت شده ، بی احترامی شده

اومدن حرم های اونها را با خاک یکسان کردند، جایی که سالها محلی برای زیارت و عبادت بوده

بعد ما هیچی در مورد این مطلب نگوییم، واقعا درسته؟ واقعا وجدان های ما راحته ؟ :que:

بعد می رویم شبکه های ماهواره ایی را نگاه می کنیم، شنیدیم تازگی ها یک شبکه جهانی به نام شبکه بقیع راه اندازی شده، می گوییم خب این دیگر جواب انتظارات ما را می دهد!!

...

بعد می رویم کل روزنامه های امروز ۵/۶/۱۳۹۱ رو یک نگاه می اندازیم ، خلاصه کنم ، راستش با کمال تاسف باید بگوییم تا این لحظه که داریم این مطلب را آماده می کنیم ، حتی یک خبر ، تکرار می کنم، حتی یک خبر ، توی روزنامه ها در مورد تخریب قبرستان بقیع وجود نداره !:warn:

وای بر ما . . .

بر گرفته از وب سایت :

بهشت بقیع

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
زيارت ائمّه بقيع عَلَيْهِمُ ‏السَّلام‏

زيارت ائمّه بقيع عَلَيْهِمُ ‏السَّلام‏

يعنى حضرت امام حسن مجتبى و امام زين‏ العابدين و امام محمد باقر و امام جعفر صادق‏ عليهم السلام. چون خواستى زيارت كنى اين بزرگواران را بايد به عمل آورى آن چه در آداب زيارات ذكر شد از غسل و طهارت و پوشيدن جامه‏ هاى پاك و پاكيزه و استعمال بوى خوش و رخصت ‏طلبيدن در دخول و نحو اين ها و بگو نيز:

يا مَوالِىَّ يا اَبْناءَ رَسُولِ اللَّهِ، عَبْدُكُمْ وَابْنُ اَمَتِكُمُ الذَّليلُ بَيْنَ اَيْديكُمْ،

اى آقايان من اى فرزندان رسول خدا من بنده ی شما و پسر كنيز شمايم كه

وَالْمُضْعِفُ فى ‏عُلُوِّ قَدْرِكُمْ،وَالْمُعْتَرِفُ بِحَقِّكُمْ جآئَكُمْ مُسْتَجيراً بِكُمْ، قاصِداً

ذليل در برابرتان و فزاينده در علوّ قدر و منزلتتان و اعتراف كننده به حقّ شمايم؛ آمده‏ام به درگاهتان به حال پناه خواهى

اِلى‏ حَرَمِكُمْ،مُتَقَرِّباً اِلى‏ مَقامِكُمْ، مُتَوَسِّلاً اِلَى اللَّهِ تَعالى‏ بِكُمْ، ءَاَدْخُلُ يا

و حرم شما را قصد كرده و به وسيله ی مقام شما تقرّب جويم و متوسّل شوم به خداى تعالى. آيا داخل شوم اى سروران من‏؟

مَوالِىَّ،ءَاَدْخُلُ يا اَوْلِيآءَ اللَّهِ، ءَاَدْخُلُ يا مَلائِكَةَ اللَّهِ الْمُحْدِقينَ بِهذَا الْحَرَمِ،

آيا داخل شوم اى اوليای خدا؟ آيا داخل شوم اى فرشتگان خدا كه حلقه ‏وار اطراف اين حرم را گرفته‏

الْمُقيمينَ بِهذَا الْمَشْهَدِ. ‏

و در اين زيارتگاه رحل اقامت افكنده ‏ايد

و بعد از خشوع و خضوع و رقّت داخل شو و پاى راست را مقدّم دار و بگو:

اَللَّهُ اَكْبَرُ كَبيراً، وَالْحَمْدُ للَّهِ‏ِ كَثيراً، وَسُبْحانَ اللَّهِ بُكْرَةً وَاَصيلاً،

خدا بزرگ تر است به بزرگى كامل و ستايش خاصّ خداست؛ بسيار منزّه است خدا در بامداد و پسين‏

وَالْحَمْدُ للَّهِ‏ِ الْفَرْدِ الصَّمَدِ الْماجِدِ الْأَحَدِ، الْمُتَفَضِّلِ الْمَنَّانِ، الْمُتَطَوِّلِ‏

و ستايش خاصّ خدا است كه يگانه و بى‏ نياز و شوكت مند و يكتا و فزون بخش و نعمت ده و احسان‏ بخش‏

الْحَنَّانِ، الَّذى‏ مَنَّ بِطَوْلِهِ، وَسَهَّلَ زِيارَةَ ساداتى‏ بِاِحْسانِهِ، وَلَمْ‏

و مهرورز است خدایى كه منّت نهاد به وسيله ی احسان خود و آسان كرد برايم زيارت آقايانم را به احسان خود

يَجْعَلْنى‏ عَنْ زِيارَتِهِمْ مَمْنُوعاً، بَلْ‏تَطَوَّلَ وَمَنَحَ.

و از زيارتشان بازم نداشت بلكه تفضل و احسان فرمود.

پس‏نزديك ‏قبور مقدّسه‏ ی ايشان برو و پشت به قبله و رو به قبر ايشان كن و بگو:

اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ اَئِمَّةَ الْهُدى‏،

سلام بر شما پيشوايان هدايت‏

اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ اَهْلَ التَّقْوى‏، اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ‏ اَيُّهَا الْحُجَجُ على‏ اَهْلِ‏

سلام بر شما شايستگان پرهيزكارى؛ سلام بر شما اى حجّت ها بر اهل‏

الدُّنْيا، اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ اَيُّهَا الْقُوَّامُ فِى الْبَرِيَّةِ بِالْقِسْطِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ‏

دنيا سلام بر شما اى قيام كنندگان به عدل در ميان مردم سلام بر شما اى‏

اَهْلَ الصَّفْوَةِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ آلَ رَسُولِ اللَّهِ، اَلسَّلامُ عَلَيْكُمْ اَهْلَ‏

شايستگان برگزيدگى سلام بر شما اى آل رسول خدا سلام بر شما اى اهل‏

النَّجْوى‏، اَشْهَدُ اَنَّكُمْ قَدْ بَلَّغْتُمْ وَنَصَحْتُمْ وَصَبَرْتُمْ فى‏ ذاتِ اللَّهِ،

راز گواهى دهم كه شما بخوبى تبليغ و خيرخواهى كرديد و در مورد خدا شكيبایى كرديد

وَكُذِّبْتُمْ وَاُسْيئَ اِلَيْكُمْ فَغَفَرْتُمْ، وَاَشْهَدُ اَنَّكُمُ الْأَئِمَّةُ الرَّاشِدُونَ‏

با اينكه شما را تكذيب كرده و با شما بد كردند ولى شما آن ها را بخشيديد و گواهى دهم كه شمایيد امامان راه بَر

الْمُهْتَدُونَ، وَاَنَّ طاعَتَكُمْ مَفْرُوضَةٌ، وَاَنَّ قَوْلَكُمُ الصِّدْقُ، وَاَنَّكُمْ‏

راه يافته و همانا اطاعت شما واجب است و گفتارتان راست است و به راستى شما

دَعَوْتُمْ فَلَمْ تُجابُوا، وَاَمَرْتُمْ فَلَمْ تُطاعُوا، وَاَنَّكُمْ دَعائِمُ الدّينِ،

مردم را به خدا دعوت كرديد ولى اجابت نكردند و دستور داديد ولى اطاعت نكردند و همانا شمایيد پايه‏ هاى دين‏

وَاَرْكانُ الْأَرْضِ، لَمْ تَزالُوا بِعَيْنِ اللَّهِ، يَنْسَخُكُمْ مِنْ اَصْلابِ كُلِّ مُطَهَّرٍ،

و ركن هاى زمين و همواره در زير نظر خدا بوديد كه برمى‏داشت شما را از صلب هاى هر شخص پاك‏

وَيَنْقُلُكُمْ مِنْ اَرْحامِ الْمُطَهَّراتِ، لَمْ تُدَنِّسْكُمُ الْجاهِلِيَّةُ الْجَهْلاءُ، وَلَمْ‏

و منتقلتان مى ‏ساخت به رحم هاى پاكيزه، آلوده نكرد شما را اوضاع جاهليت غرق در نادانى و

تَشْرَكْ فيكُمْ فِتَنُ الْأَهْوآءِ، طِبْتُمْ وَطابَ مَنْبَتُكُمْ، مَنَّ بِكُمْ عَلَيْنا دَيَّانُ‏

شركت نكرد در شما فتنه‏ هاى هوا و هوس پاك بوديد و پاك بود ريشه شما منّت نهاد به وسيله ی شما بر ما جزا ده‏

الدّينِ، فَجَعَلَكُمْ فى‏ بُيُوتٍ اَذِنَ اللَّهُ اَنْ تُرْفَعَ، وَيُذْكَرَ فيهَا اسْمُهُ، وَجَعَلَ‏

روز جزا پس نهادتان در خانه‏ هایى كه اجازه داد خدا بالا رود و ياد شود در آن ها نام او و قرار داد

صَلوتَنا عَلَيْكُمْ رَحْمَةً لَنا، وَكَفَّارَةً لِذُنُوبِنا، اِذِ اخْتارَكُمُ اللَّهُ لَنا، وَطَيَّبَ‏

درود فرستادن ما را بر شما رحمتى براى ما و كفّاره‏اى براى گناهانمان چون كه خدا شما را براى ما انتخاب فرمود و پاك كرد

خَلْقَنا بِما مَنَّ عَلَيْنا مِنْ وِلايَتِكُمْ، وَكُنَّا عِنْدَهُ مُسَمّينَ بِعِلْمِكُمْ،

خلقت ما را به وسيله ی آن چه منّت گذارد بر ما از ولايت شما و ما پيش خدا از نامبردگان به دانش شما

مُعْتَرِفينَ بِتَصْديقِنا اِيَّاكُمْ، وَهذا مَقامُ مَنْ اَسْرَفَ وَاَخْطَاَ، وَاسْتَكانَ‏

و اعتراف كنندگان به تصديقمان نسبت به شما بوديم و اين جايگاه كسى است كه زياده‏ روى و خطا كرده و مستمند شده‏

وَاَقَرَّ بِما جَنى‏، وَرَجى‏ بِمَقامِهِ الْخَلاصَ، وَاَنْ يَسْتَنْقِذَهُ بِكُمْ مُسْتَنْقِذُ

و به جنايت خود اقرار داشته و اميد دارد بدين جايگاه خلاصى خود را و نجات دهدش خداوند به وسيله شما

الْهَلْكى‏ مِنَ الرَّدى‏، فَكُونُوا لى‏ شُفَعآءَ، فَقَدْ وَفَدْتُ اِلَيْكُمْ اِذْ رَغِبَ‏

نجات دادن هلاك شدگان از نابودى پس شما شفيعان من باشيد كه من به شما وارد شدم در آنگاه كه دورى كردند

عَنْكُمْ اَهْلُ الدُّنْيا، وَاتَّخَذُوا آياتِ اللَّهِ هُزُواً وَاسْتَكْبَرُوا عَنْها، يا مَنْ‏

از شما مردم دنيا و آيات خدا را مسخره گرفتند و تكبر ورزيدند از آنها اى‏

هُوَ قآئِمٌ لا يَسْهُو وَدآئِمٌ لا يَلْهُو، وَمُحيطٌ بِكُلِّشَىْ‏ءٍ، لَكَ الْمَنُّ بِما

پابرجایى كه سهو ندارد و پاينده ‏اى كه سرگرم نشود و به هر چيز احاطه دارد تو را است منّت بدان چه‏

وَفَّقْتَنى‏، وَعَرَّفْتَنى‏ بِما اَقَمْتَنى‏ عَلَيْهِ، اِذْ صَدَّ عَنْهُ عِبادُكَ، وَجَهِلُوا

مرا بدان موفق داشتى و شناساندى مرا بدان چه مرا بدان برپا داشتى در صورتى‏ كه بندگانت از آن روگرداندند و از شناختنش‏

مَعْرِفَتَهُ وَاسْتَخَفُّوا بِحَقِّهِ، وَمالُوا اِلى‏ سِواهُ، فَكانَتِ الْمِنَّةُ مِنْكَ عَلَىَ‏

نادان بودند و حقش را سبك شمردند و به غير آن منحرف شدند پس منت دارى بر من‏

مَعَ اَقْوامٍ خَصَصْتَهُمْ بِما خَصَصْتَنى‏ بِهِ، فَلَكَ الْحَمْدُ اِذْ كُنْتُ عِنْدَكَ فى‏

با مردمى كه مخصوصشان داشتى بدانچه مرا بدان مخصوص كردى پس تو را است ستايش چون كه من در پيش تو در

مَقامى‏ هذا مَذْكُوراً مَكْتُوباً، فَلا تَحْرِمْنى‏ ما رَجَوْتُ وَلا تُخَيِّبْنى‏ فيما

اين مقام ياد شده و نام برده شده بودم پس محرومم مكن از آن چه اميدوارم و نوميدم مساز در آنچه‏

دَعَوْتُ، بِحُرْمَةِ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَّاهِرينَ وَصَلَّى اللَّهُ‏ عَلى‏ مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ.

تو را خواندم به حرمت محمد و آل پاكيزه ‏اش و درود خدا بر محمد و آل محمد.

پس دعا كن از براى خود به هر چه خواهى و شيخ طوسى‏ رحمه الله در تهذيب فرموده كه بعد از آن هشت ركعت نماز زيارت بكن يعنى از براى هر امامى دو ركعت.

مفاتیح الجنان

:gol:

لینک دانلود

V A H ! D

کاربر ممتاز
...

...

.
.
.

یه مدینه ، یه بقیعه

یه امامی که حرم نداره ...

،

سینه زن ها

کسی نیست تا

روی قبرش یه دونه سنگ بزاره ...

،

امون ای دل

امون از این غریبی ... :gol:

----------------------------------------​

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.
.

یه مدینه ، یه بقیعه

یه امامی که حرم نداره ...

،

سینه زن ها

کسی نیست تا

روی قبرش یه دونه سنگ بزاره ...

،

امون ای دل

امون از این غریبی ... :gol:

----------------------------------------​

یادش بخیر....
تو راه قبرستان بقیع اینو میخوندیم...

بسیار زیبا و دلنشین بود

آخرین ویرایش:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز

.
.

در پناه مجتبی در ظل زین‌العابدین
ارتباط معنوی با قدسیان دارد بقیع

باقر عمل نبی و صادق آل رسول
خفته‌اند اینجا که عمر جاودان دارد بقیع

قرنها بگذشته بر این ماجرا اما هنوز
داغ هجده ساله زهرای جوان دارد بقیع

:gol::gol::gol:

V A H ! D

کاربر ممتاز
مراسم کامل سالروز تخریب بقیع ( کربلائی حمیدرضا علیمی و حاج حسن خلج) ...

مراسم کامل سالروز تخریب بقیع ( کربلائی حمیدرضا علیمی و حاج حسن خلج) ...

.
.
.

سلام مراسم کامل سالروز جهانی بقیع که تو هیئت ائمه بقیع اصفهان برگزار شده را میتوانید

به صورت صوتی و تصویری و با لینک غیر مستقیم دریافت کنید ...

( شاید بشه گفت این مراسم تنها مجلسی باشه که توی کشور با این عزمت به این مناسب گرفته شده ... ):(:razz:

دانلود :

روضه تخریب بقیع(حاج حسن خلج) **

پشت پنجره های بقیع اشکها میریزه(حمید علیمی) تک*

نام حیدر در دل و جان من است(حمید علیمی) سنگین

اصلا حسین جنس غمش فرق میکند(حمید علیمی) واحد

توی بقیع دلگیرم حاجتمو میگیرم(حمید علیمی) شور**

فایل های تصویری با فرمت mp4 :

تیزر زیبای روضه تخریب بقیع(حاج حسن خلج) **

توی بقیع دلگیرم حاجتمو میگیرم(حمید علیمی) شور

.
.
.

التماس دعــــا ... :gol:

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم هواى بقیع دارد و غم صادق

عزا گرفته دل من ز ماتم صادق
دوباره بیرق مشکى به دست دل گیرم

زنم به سینه که آمد محرم صادق

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز

آی کبوتر که نشستی روی گنبد طلا
تو که پرواز می کنی تو حرم امام رضا

من کبوتر بقیع ام با تو خیلی فرق دارم
سرم و بجای گنبد روی خاکها می ذارم:cry:

خونه قشنگ تو کجا؟ و این خونه کجا
گنبد طلا کجا؟ قبرهای ویرونه کجا:cry:

اونجا هرکی می پره طائر افلاکی می شه
اینجا هرکی می پره بال و پرش خاکی می شه

اونجا خادما با زائر آقا مهربونن
اینجا زائرا رو از کنار قبرها می رونن

تو که هر شب می سوزه چلچراغا دور و برت
به امام رضا بگو غریب تویی یا مادرت:crying2:

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصاویر هوایی و نقشه قبرستان بقیع
منتظران ظهور- ۸۶ سال پیش وهابیت کوردل به بهانه‌های واهی، قبه و بارگاه ائمه اطهار در قبرستان بقیع را تخریب کرد؛ بارگاهی هشت ضلعی که حدود هشت قرن قدمت داشت و مزار امام حسن، امام سجاد، امام باقر و امام صادق علیهم‌السلام را در خود جای داده بود.«بقیع» نام قبرستانی بسیار بزرگ و تقریباً مسطح است که مساحت آن بیشتر از مساحت مسجد‌النبی
بوده و تاریخ ساخت آن به دوران قبل از اسلام و زمان جاهلیت بر می‌گردد.قبرستان بقیع در گذشته به این شکل نبوده و بر اساس کتب تاریخی، بیشتر قبور دارای بارگاه و ضریح بوده‌اند تا اینکه در هشتم شوال 1344 هجری قمری (1926 میلادی)، وهابی‌های کوردل سعودی به دلایل واهی تمامی گنبدها و قبه‌های موجود را تخریب کردند. قبرستان بقیع، مدفن چهار امام شیعه امام حسن مجتبی(علیه السلام)، امام سجاد(علیه السلام)، امام باقر(علیه السلام) و امام صادق(علیه السلام)، «فاطمه بنت اسد» مادر امام علی(علیه السلام)، همسران پیامبر ام‌سلمه، ماریه و ...، «ام‌البنین» مادر حضرت عباس(علیه السلام)، عقیل بن ابیطالب، «عبدالله بن جعفر» همسر حضرت زینب، و بسیاری از صحابه پیامبر نظیر عثمان بن مظعون (این شخص با عثمان بن عفان، خلیفه سوم تفاوت دارد)، ابوسعید خدری، همچنین عقیل بن ابیطالب، «عبدالله بن جعفر» همسر حضرت زینب، مقداد بن اسود، عباس ‌بن عبدالمطلب، اسماعیل فرزند امام صادق(علیه السلام)، عاتکهو صفیه عمه‌های پیامبر، جابر بن عبدالله انصاری، شهدای واقعه حره، حسان بن ثابت و ... است.

در ادامه نحوه قرار گرفتن قبور چهار امام معصوم که در این قبرستان مدفون هستند، دیده می‌شود:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
من بقیعم همون زمین پرستاره

من بقیعم همون زمین پرستاره

من بقیعم، همون زمین پر ستاره، همون که یادتون میاره، که مجتبی حرم نداره
من بقیعم ،پر از دل شکسته هستم ،پر از درای بسته هستم ،از این زمونه خسته هستم
یا امام مجتبی، دل من هوات و کرده، دل من هوای دیدن کبوترات و کرده

ای فدایت دل و جونم – پای عشق تو می مونم

یابن زهرا، اسیر قوم نا نجیبی، شبیه مادرت غریبی، تو ابتدای عطر سیبی
من شنیدم ،گل تو کربلا رو دیده، به مقتل عمو دویده، یکی دو دستش و بریده
یادگار مجتبا، روی سینه ی عموشه، طوری گریه میکنه انگاری بابا پیش روشه

من شنیدم، که قاسمت به خون تپیده، چنان حماسه آفریده ،که جامی از عسل چشیده
قاسم تو، تنش به خاک و خون نشسته، ولی لب از رجز نبسته، غرور دشمن و شکسته
نوجوون عاشق تو، داره جون می ده به مقتل، می دونستم که شهیده، از همون نگاه اول

ای شهادت، دلم به دست تو اسیره، بی کربلا داره می میره، من و ببر که خیلی دیره
راهی ام کن، که چشم خیس من به راهه، اگر چه روی من سیاهه، کی گفته آرزو گناهه
آخرش با دست مجروح، دستم و می گیره رهبر، می بینم کنار اون، امامم و لحظه آخر

دانلود
http://meysammotiee.ir/files/other/moharram/Shab6Moharram1389[03].mp3

دانلود

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
هشتم شوال سالروز تخريب قبور ائمه بقيع به دست وهابیون

هشتم شوال سالروز تخريب قبور ائمه بقيع به دست وهابیون

در هشتم شوال سال 1344 هجري قمري پس از اشغال مکه ، وهابيان به سرکردگي عبدالعزيزبن سعود روي به مدينه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورين عثماني را بيرون کردند و به تخريب قبور ائمه بقيع و ديگر قبور ....

تا به حال نام يوم الهدم را شنيده ايد ؟

يوم الهدم يعني روز ويران کردن ...

در هشتم شوال سال 1344 هجري قمري پس از اشغال مکه ، وهابيان به سرکردگي عبدالعزيزبن سعود روي به مدينه آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر ، سرانجام آن را اشغال نموده ، مأمورين عثماني را بيرون کردند و به تخريب قبور ائمه بقيع و ديگر قبور هم چنين قبر ابراهيم فرزند پيامبر اکرم – صلي الله عليه و آله و سلم – قبور زنان آن حضرت ، قبر ام البنين مادر حضرت اباالفضل العباس – عليه السلام – و قبر عبدالله پدر پيامبر و اسماعيل فرزند امام صادق – عليه السلام – و بسياري قبور ديگرپرداختند .

ضريح فولادي ائمه بقيع را که در اصفهان ساخته شده بود و روي قبور حضرات معصومين امام مجتبي ، امام سجاد ، امام باقر و امام صادق – عليهم السلام – قرار داشت را از جا در آورده ، بردند . اما اين اولين حمله آنان به مدينه نبود . آنان در سال 1221 هجري نيز يک بار ديگر به مدينه هجوم برده ، پس از يک سال و نيم محاصره توانسته بودند آن شهر را تصزف کنند و پس از تصرف اقدام به غارت اشياي گرانبهاي حرم پيامبر – صلي الله عليه و آله و سلم – و تخريب و غارت قبرستان بقيع نمودند .

طبق نقل تاريخي آن ها در اين حمله چهر صندوق مملو از جواهرات مرصع به الماس و ياقوت گرانبها و حدود يکصد قبضه شمشير با غلاف هاي مطلا به طلاي خالص و تزيين شده به الماس و ياقوت و ... به يغما بردند . و اين نيز نخستين حمله آنان به مقدسات اسلامي نبود . صلاح الدين مختار نويسنده و مورخ وهابي در کتاب "تاريخ امملکه العربيه السعوديه کما عرفت" بخشي از افتخارات وهابيت در حمله به کربلاي معلي را چينن شرح مي دهد : در سال 1216 اميرسعود در رأس نيروهاي بسياري از مردم نجد و حبوب و حجاز و تهامه و نواحي ديگر به قصد عراق حرکت نمود و در ماه ذي القعده به شهر کربلا رسيد و آن را محاصره کرد .

سپاه مذکور باروي شهر را خراب کردند و به زور وارد شهر شدند . بيشترمردم را در کوچه و بازار و خانه ها به قتل رسانيدند و نزديک ظهر با اموال و غنائم فراوان از شهر خارج شدند ، سپس در محلي به نام ابيض گرد آمدند . خمس اموالرا خود سعود برداشت و بقيه را به هر پياده يک سهم و به هر سوار دو سهم قسمت کرد .(چون به نظر آنها جنگ با کفار بود)

عثمان بن بشر از ديگر مورخان وهابي درباره حمله به كربلا چنين مي نويسد: "… گنبد روي قبر (يعني قبر امام حسين عليه السلام) را ويران ساختند و صندوق روي قبر را كه زمرد و ياقوت و جواهرات ديگر در آن نشانده بودند، برگرفتند و آنچه در شهر از مال و سلاح و لباس و فرش و طلا و نقره و قرآن هاي نفيس و جز آن‌ها يافتند، غارت كردند و نزديك ظهر از شهر بيرون رفتند در حالي كه قريب به 2000 تن از اهالي كربلا را كشته بودند."

جالب اين جاست كه مورخ مزبور نام كتاب خود را "عنوان المجد في تاريخ نجد" گذاشته و از اين وقايع به عنوان نشانه‌هاي مجد و شكوه و عظكت وهابيت ياد كرده است!

اما اين فقط شيعيان و اماكن مقدسه آن‌ها نبودند كه وهابيان آثار مجد و شكوه خود را در آن به نمايش گذاشته‌اند، مكه مكرمه و طائف نيز از حملات آنان در امام نماند. "جميل صدقي زهاوي" در خصوص فتح طائف مي نويسد: "طفل شيرخواره را بر روي سينه مادرس سر بريدند، جمعي را كه مشغول فراگيري قرآن بودند كشتند، چون در خانه‌ها كسي باقي نماند، به دكان‌ها و مساجد رفتند و هر كس بود، حتي گروهي را كه در حال ركوع و سجود بودند، كشتند. كتاب‌ها را كه در ميان آن‌ها تعدادي مصحف شريف و نسخه‌هايي از صحيح بخاري و مسلم و ديگر كتب فقه و حديث بود، در كوچه و بازارافكندند و آنها را پيمال كردند."

سرزدن اين قبيل امور از پيروان محمد بن عبدالوهاب شگفت نيست! تابعان كسي كه همه مسلمانان را كافر و مشرك مي دانست و مكه و مدينه را قبل از آنكه به دست وهابيان بيافتد، دارالحرب و دارالكفر!مي دانست. در كتاب "الدررالسنيه" مي خوانيم:

"وي - محمد بن عبدالوهاب – از صلوات بر پيامبر صلي الله عليه و اله نهي مي‌كرد و از شنيدن آن ناراحت مي‌شد. صلوات فرستنده را اذيت مي‌كرد و به سخت‌ترين وجه مجازات مي نمود.

حتي او دستور داد مرد نابيناي متديني را كه مؤذن بود و صوت خوشي داشت، چون به حرف او گوش نداده، بر پيامبر صلوات فرستاده بود، به قتل رسانند. بسياري از كتب مربوط به صلوات بر پيامبر صلي الله عليه و آله را به آتش كشيد و به هريك از پيروانش اجازه مي داد قرآن را مطابق فهم خود تفسير كند."

محمد بن عبدالوهاب به نوبه‌ي خود در اعتقادات پيرو"ابن تيميه حنبلي" است، كه در قرن هشتم هجري مي‌زيسته است، از ابن تيميه عقايد جالبي نقل شده است. از جمله اينكه او خدا را جسم مي‌دانست! براي ذات مقدس خداوند دست و پا و چشم و زبان و دهان قائل بود! ابن بطوطه جهانگرد معروف در سفرنامه‌ي حود مي گويد: "ابن تيميه را بر منبر مسجد جامع دمشق ديدم كه مردم را موعظه مي‌كرد و مي‌گفت: خداوند به آسمان دنيا مي‌آيد، همان گونه كه من اكنون فرود مي‌آيم! سپس يك پله از منبر پائين مي‌آمد!"

عقايد او آنچنان سخيف و بي‌مقدار بود كه خود اهل سنت وي را به زندان افكندند و در رد او كتب متعددي را به رشته تحرير درآوردند.

اين قطره‌اي كوچك از مرداب اعتقادات و عملكرد وهابيان در طول اين ساليان است. در طول اين دوران دانشمندان زيادي چه شيعه و چه سني به نقد عقايد وهابيت دست زده‌اند و به شبهات گوناگون آنان پاسخ داده‌اند. يكي از شبهات آنان مسأله‌ي بناء بر قبور است. آن‌ها ساختن بنا اعم از مسجد يا غير آن را بر قبر حرام مي‌دانند.

در اين نوشتار سعي مي كنيم پاسخي مناسب به شبهه‌ي مذكور بدهيم.

نخست آنكه: اين شبهه‌ي آنان را صريح آيه‌ي 21 سوره كهف دفع مي‌نمايد، كه در خصوص ماجراي اصحاب كهف از قول مومناني كه مي‌خواستند ياد اصحاب كهف را گرامي دارند مي فرمايد: لَنَتَّخِذَنَّ عَلَيْهِم مَّسْجِدًا (بي ترديد بر روي قبور آنان مسجدي بنا مي كنيم)

دوم آنكه: هنگام ظهور اسلام و در دوران فتوحان اسلامي بناهايي بر قبور انبياء گذشته وجود داشت. از جمله مي‌توان به قبر حضرت داوود و حضرت موسي در بيت المقدس اشاره نمود. جالب اينجاست كه خليفه دوم كه طبق نظر اين آقايان از صحابه است و معصوم، خود براي انعقاد پيمان صلح به بيت المقدس رفت و پس از تسلط بر آن شهر، اقدامي در راستاي از بين بردن اين قبور به عمل نياورد…

اما به راستي قومي كه در تاريخ نه چندان طولاني خود، چنان كه از زبان مورخين خودشان شنيديم قرآن‌ها را در خيابان‌ها لگد مال ساختند و در قتل عام پيروان علي عليه السلام و ساير خلفا فرقي نگذاشتند و مجد خود را در غارت و قتل جستجو مي كردند، شايستگي اين را دارند كه مخاطب يك استدلال قرآني و يا حتي تاريخي قرار گيرند؟!

V A H ! D

کاربر ممتاز
.
.
.

امون از این غریبی ...

بالا