راهنمایی در مورد ساخت خودروی هوای پاک + لطفا تجارب خودتون رو اشتراک بزارید و راهنمایی کنید

vooria

عضو جدید
دوستان یکی از آشنایان نیاز به یه سری اطلاعات راجع به خودروهایی که با سوخت پاک کار می کنن داره
نیاز به اطلاعاتی داره که بخواد همچین ماشینی رو به صورت ساده با چیزهایی که اطرافمون هست بسازه چه کار باید انجام بده
راستش من پرگرامرم و اطلاعات زیادی در این مورد ندارم فکر میکنم کسایی که مکانیک خوندن بهتر بتونن راهنمایی کنن
قطعاتی که در اختیار هست اینا هست:
موتور الکترونیکی
باطری
چرخ دنده
تسمه
دینام
شاسی و بدنه و چرخ و فرمان دو چرخه

حالا چطوری میشه با اینها یه ماشین پاک ساخت؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان یکی از آشنایان نیاز به یه سری اطلاعات راجع به خودروهایی که با سوخت پاک کار می کنن داره
نیاز به اطلاعاتی داره که بخواد همچین ماشینی رو به صورت ساده با چیزهایی که اطرافمون هست بسازه چه کار باید انجام بده
راستش من پرگرامرم و اطلاعات زیادی در این مورد ندارم فکر میکنم کسایی که مکانیک خوندن بهتر بتونن راهنمایی کنن
قطعاتی که در اختیار هست اینا هست:
موتور الکترونیکی
باطری
چرخ دنده
تسمه
دینام
شاسی و بدنه و چرخ و فرمان دو چرخه

حالا چطوری میشه با اینها یه ماشین پاک ساخت؟
یکی از مشکلاتی که در ساخت خودروهای برقی یا همون پاک هست و همیشه محدودیت ایجاد کرده عدم توانایی در ساخت باطریه که بتونه انرژی زیادی در خود ذخیره کند چرا که اگر این مشکل حل شود پیشرفت شگرفی در این رابطه خواهیم داشت به نظر من شما باید اول این مشکل رو حل کنید

vooria

عضو جدید
یکی از مشکلاتی که در ساخت خودروهای برقی یا همون پاک هست و همیشه محدودیت ایجاد کرده عدم توانایی در ساخت باطریه که بتونه انرژی زیادی در خود ذخیره کند چرا که اگر این مشکل حل شود پیشرفت شگرفی در این رابطه خواهیم داشت به نظر من شما باید اول این مشکل رو حل کنید
خب قرار نیست یه خودروی پرفشنال داشته باشن ، فقط میخوان ماشینی که حرکت کنه به صورت پاک بسازن
شما مطلبی یا راهنمایی برای ساخت همچین ماشین هایی دارین؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود
فایل ظاهرا اکسپایر شده
این دو مقاله رو خودتون دارین تو تاپیک اتچش کنین دانلود کنم؟
واقعا به یه مقاله مفید واسه این کار نیاز هست که هنوز پیدا نکردن
نه متاسفانه ندارمشون اگه نشد ایشالا سعی میکنیم پیدا کنیم

vooria

عضو جدید
من اینو پیدا کردم لاتینه اما اصطلاحاتی که تو مقاله داره من متوجه نشدم
http://www.****************/forums/thread43623.html

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
در مورد خودرو یی که می خوای بسازی باید مشخص کنی که چه توانی برای حرکت بهش نیاز داری
یه سئوال دیگه منظورت از خودرو پاک ، خودرو الکتریکی هست یا هیبرید؟
به هر حال توی هر دو مهم ترین قطعه که باید بیتشر دنبالش بگردی موتور الکتریکی با توانی هست که لازم داری.
من یه سری اطلاعات دارم اگه شد اینجا میزارم.

mehran_mo

کاربر فعال
سلام عزیز

مبحص خودرو های پاک مبحث گسترده ای هست و فقط محدود به خودرو های الکتریکی نمیشه و خودرو های سلول سوختی و.... را هم در بر میگیره

کاری که شما و دوستتون میخواهید انجام بدید کار بسیار پیچیده و مشکلی هست و با جمع اوری اطلاعات محدود از اینترنت ، کتاب ها و... نمیشه کاری از پیش برد

این مباحث الان جز اولویت های بزرگترین کارخانه های خودرو سازی هست و دارن با بودجه های کلان روش کار میکنن

شما برای شروع چنین طرح هایی بهتون پیشنهاد میکنم که ابتدا یک خودروی دستساز کوچک با انجین بنزینی بسازید تا اطلاعات کافی را در این زمینه پیدا کنید
برای انجام این کار شخص باید حداقل به مدت 1 سال تعمیرکار خودرو های سواری یا سنگین بوده باشه تا هم با بخش های مختلف آشنا باشه هم کار فنی را از نزدیک لمس کرده باشه تا بتونه از پس چنین پروژه هایی بر بیاد

معمولا این پروژه ها باید بصورت تیمی انجام بشه چون هر قسمتی مربوط به یک رشته میشه و باید یک نفر که توی اون قسمت وارده روش کار کنه و یا چنانچه پروژه بصورت فردی انجام میشه حداقل باید 6 ماه اطلاعات مفید و کامل جمع اوری کرد و حدود 6 سال روی اون اطلاعات کار کرد تا دانش فنی و... را تا سطح مطلوبی برای انجام پروژه بالا برد

درغیر این صورت نتیجه کار وسیله ای میشه که هیچ کارایی و... نداره و به کار خود سازنده هم نمیاد

حتی اگه سازنده قصدش از انجام کار تنها کسب تجربه و ازمایش هست بی گدار به اب زدن و باچشم باز کار نکردن هیچ تجربه مفید و کارایی با خودش همراه نداره

پیشنهاد بنده اینه که ابتدا روی موتور های AtV کار کنند ایشون

هم اطلاعات راجع بهش کسب کنند هم کار تعمیرات اینا را انجام بدند تا بتونند پروژشون تا جای امکان موفق از آب در بیاد