مهندسی نفت در مقطع لیسانس

emshy

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان گل
به نظر شما، واسه دخترا رشته ی صنایع بهتره یا نفت(مخازن)
اگه از نظرتون منو بهرهمند کنین ممنون میشم
باتشکر...;)

mohammad_petro85

عضو جدید
سلام. راستش اگه نظر من رو بخوای که نفت اصلا به درد دخترا نمیخوره.چون همین الان پسرها هم بیکارن. اگه قصد ادامه تحصیل و تدریس تو دانشگاه رو داشته باشی قضیه فرق میکنه.به نظر من رشته های کامپیوتر و معماری برای دخترها بهتره.(فقط نظر شخصی)

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خیلی این موضوع بحث شده . و نتیجه نهایی رشته نغت هیچ گرایشی به درد دخترها نمیخوره / :(

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
برای دخترها بجز تدریس توی دانشگاه یا کارهای دفتری جای دیگه ای تو صنعت نفت نیست
مثلا یه خانم مهندس نمیتونه بره روی دکل کار کنه
مهندسی صنایع خیلی بهتره چون دامنه ی شغلیش خیلی خیلی بیشتره و راحت تر هم هست البته اگر با بچه های صنایع هم صحبت کنی و نظر اونها روهم بپرسی خیلی بهتره

m_mx2009

عضو جدید

سلام به همگی دوستان...
من دانشجوی رشته برق-کنترل دانشگاه صنعت نفت اهواز هستم...ورودی 89.....اینم بگم که سال 89 اولین سالیه که دانشگاهمون رشته برق رو میگیره....
چون که اولین ورودی هستیم استادای جا افتاده و خوبی نداریم و کلا وضعیت جالبی نیست.....
اینم بگم که رتبه کشوریم 3100 ...و میخوام بدونم که ارزشش رو داره که تغییر رشته بدم و برم گرایش بهره برداری یا نه؟
چون اگه بخوام برم بهره برداری ، 14 واحد باید الکی پاس کنم...منظورم واحدهای رشته برقه که تو این درم دارم میخونم......
میخوام بدونم از نظر بازار کار و درآمد در آینده کدوم رشته بهتره؟البته هر دو تاشون مربوط به دانشگاه صنعت نفته و در نهایت هم تو صنعت نفت وارد میشن....
اگه از دوستان کسی اطلاعاتی داره لطفا منو راهنمایی کنه...چون که سر دوراهی بزرگی قرار گرفتم ....
با تشکر از همه...:gol:

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
اول از همه ببین علاقه داری یا نه
چون مهندسی نفت کار سختیه با درامد خوب خیلی از مهندسای این رشته اقماری میرن سرکار یعنی دو هفته کار دو هفته استراحت
باید ببینی میتونی اینجوری زندگی کنی یا نه البته 30 سال حتی بیشتر
همین حالا کسایی هستن که بیش از 40 ساله مشغوله کارن و بازنشستشون نمیکنن
ولی درامد خوبی داره و هرچی سوادت بیشتر باشه و سابقه ی کاریت هم بیشتر بشه درامدتم بیشتر
البته اگه مدرک تحصیلی بالایی داشته باشی میری توی پژوهشکده که راحتتری
هر رشته به چندتا گرایش تقسیم میشه رشته نفت هم به چهارتا:
اکتشاف- حفاری- مخزن- بهره برداری
بهره برداری از بقیه ی گرایشها کار براش نسبتا بیشتره و در کل یه نوع مدیریت مخزن نفتی هست
حفاری درآمد بالایی داره ولی یه مقدار شغل سخت تریه
اکتشاف از بقیه ی گرایشها ایمن تره
مخزنم گرایش بسیار جالبیه
بهره برداری ارشد و دکترا نداره حداقلش توی ایران خیلی از بچه ها به شتباه فکر میکنن با ارشد حفاری با هم هست ولی به مخزن خیلی شبیه تره
استادای صنعت نفت فوق العاده هستن و حتی توی شریف هم نمیتونی همچین استادایی پیدا کنی
یکی از بچه های سایت بنام کیان هست خیلی بهتر از من میتونه راهنمایت کنه با ایشون صحبت کنی بهتره مخصوصا اینکه توی صنعت نفت هم هست
ببخشید پرحرفی کردم
اگه سوال دیگه ای داشتید درخدمتم

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام همینطور که دوستمون گفت رشته نفت کمی سختر از از رشته برق هست ( از نظر سختیه کار ) با به خودتون بستگی داره که این رشته رو انتخاب کنید به نظره من با یه کسی که وارد کار شده صحبت کنید بهتر میتونه راهنمایی کنه . موفق باشید .

nima.mohamadin

عضو جدید
اینم من اضافه میکنم که رفتن سر کار با مدرک مهندسی نفت فوق العاده مشکل تر از سر کار رفتن با مدرک مهندسی برقه.
نفت رو جز صنعت نفت جایی نمیخوان.اما واسه یه مهندس برق همیشه و همه جا کار پیدا میشه.
حتی شرکت ملینفت و ملی حفاری بیش از اونکه مهندس نفت بگیرن برق ها رو جذب کردن.
از یه دکل حفاری گرفته تا تمامی واحد های صنعتی و غیر صنعتی چه تو صنعت نفت و گاز و چه تو صنایع دیگه ( هرچی که فکرشو کنی ) به برق نیاز دارن.
پس بخون که که جات خوبه و آیندشم بهتر از مال ماست.

851086245

عضو جدید
سلام
به نظر من اشتباه نكن و همون برق رو ادامه بده، من ورودي 85 ام درسم تموم شده نفتم خوندم دقيقا مثل شما همون سال ميتونسم برقم بخونم اما گول اسم رشته نفتو خوردم با اينكه خيليم به رشته ام علاقه دارم اما پشيمونم الان چون بازار كارش خيلي خرابه و اينم يادت نره پول همه چيز نيست...

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
بله دیگه
با این بازار کار محدودو
ورودیهای نامحدود دانشگاه آزادو
پ ا ر ت ی ب ا ز ی های توی شرکتهای نفتی بهتر از این نمیشه
ولی با تمام این اوصاف بازم رشتمو دوست دارم
اگه میخوای نفت بخونی با وضعیت فعلی باید فوق یا دکتر داشته باشی
بازم میگم با یکی صحبت کن که توی صنعت نفتم باشه

hamed d

عضو جدید
تنوع کاری تو رشته برق بهتر....تو نفت کمتر..
ولی نفت دارمدش بشتر..
هر رشتم از لحاظ درسی سختی خودشو داره به نظر من خوب تحقیق کن ببین کدوم رشته رو بیشتر علاقه داری...

milad.2m

عضو جدید
سلام.
فقط اینو میتونم بگم اگه پارتی خیلی کلفت تو شرکت نفت نداری به این رشته فکر نکن

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
همون جور که دوست گلم گفت : اگر واقعا علاقه مند هستی برید بخونید این رشته رو
من گرایشم حفارییه ، و سر چاهم رفتم همین طور که دوست خوبم گفت اصلا به درد شما نمیخوره و شما خودتم گفتی کاره پشت میزی یا تو ادره نمیخواهید
در مورد هیجان ، داره به اندازه زیاد ولی در عین حال خطر ناک هست
ضمنا شما نمیتونید حفاری بخونید یعنی بهرته که نخونید
موفق باشید از پاسخه دوستان ممنونم

eava20

عضو جدید
از همگی به خاطر جوابهاتون ممنون...حالا بعد از این توضیحات بالاخره کار برای دخترا پیدا میشه؟؟؟آخه من شنیدم استخدامش برای دخترا خیلی کمه.
دایی یکی از دوستام تو پالایشگاه بوشهر کار میکنه، میگه تاجایی که میتونن ظرفیتشونو باپسرا پر میکنن، چی بشه یه دختر هم استخدام کنن!
درمورد پسرها (نسبت به خیلی از رشته های دیگه )فارغ التحصیل های این رشته کمتر بیکار میمونن...اما دخترها ...!

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
از همگی به خاطر جوابهاتون ممنون...حالا بعد از این توضیحات بالاخره کار برای دخترا پیدا میشه؟؟؟آخه من شنیدم استخدامش برای دخترا خیلی کمه.
دایی یکی از دوستام تو پالایشگاه بوشهر کار میکنه، میگه تاجایی که میتونن ظرفیتشونو باپسرا پر میکنن، چی بشه یه دختر هم استخدام کنن!
درمورد پسرها (نسبت به خیلی از رشته های دیگه )فارغ التحصیل های این رشته کمتر بیکار میمونن...اما دخترها ...!

همونجور که خودتون میدونید منطقه کاز خیلی کمه برای دخترا ولی برای پژوهشکده و دفتر اصلی شرکتها کار کم و بیش هست. همچنین میتونید استاد دانشگاه بشید اگه باسواد باشید چندتا از استادای ما خانم هستن و پژوهشکده هم کار میکنن و فوق العاده موفق هستن. ولی در کل فرصتهای شغلی چندان زیادی برای خانم ها نیست.
مهندس میلاد و مهندس فرهاد الان توی صنعت مشغول به کار هستن و میتونن بهتر راهنمایی کنن

naftiam

عضو جدید

من میخوام انتخاب رشته کنم هر کی هر نظری درباره ینفت در هر دانشگاهی داره بذاره به خصوص سبزوار

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز انتخاب رشته نکردی زدی رشته تحصیلیتو مهندسی نفت تو این سایت!
بهترین دانشگاه ایران دانشگاه صنعت نفت فقط...!

hadise70

عضو جدید
در مورد شهرش:یه شهر کویری وگرمه واز نظر رفاهی میشه گفت خوبه بستگی داره بخواید کدوم منطقه ی شهر وتو چه شرایطی باشید مثلا اگه سکوت وخلوتی براتون مهمه خب توحید شهر خوبه ولی از نظر مغازه و...کمه

از نظر دانشگاه تاجایی که میدونم دانشگاه خوبیه البته این رشته نوپا هستش اگه اساتیدی مثل دکتر محمدی باشن تو این رشته از نظر علمی هم خوبه

بازم بهتره در مورد ش ازعماد بپرسید من بیشتر در مورد خود شهر میتونم بگم

fatimma

عضو جدید
راستش گفتنی ها رو که خانم حدیثه گفتن.من هم راجع به شهر همینو میتونم بگم.یه شهر کوچیک با امکانات معمولی .والبته این شهر دانشجویی هستش ینی جمعیت دانشجو بسیار زیاده .اگه منظورتون دانشگاه حکیم هستش یا همون تربیت معلم سابق باید بگم جزو دانشگاه های مطرح کشوره ولی راجع به رشته اطلاع زیادی ندارم.

الهه100

عضو جدید
سلام من نفت سبزوار میخونم .درسته رشته اش نوپاس ولی امکاناتش خوبه ولی کامل نیس و به امکانات دانشگاههای معتبر نمیرسه.به نظر من اساتیدش خوبن به هر حال هرکسی یه نظزی داره.خودش دانشگاه هم بزرگ و امکاناته رفاهیشم خوبه . سبزوار یه شهر کویریه ولی آب وهواش اصلا قابل پیش بینی نیس . در نهایت پیشرفتتون بستگی به تلاش خودتون داره اگه فردی با پشتکار و اراده باشین استاداش خیلی باشما همکاری میکنن. انشاالله موفق باشین .اگه سوال دیگه ای داشتین در خدمتم.

0128

عضو جدید
رشته ی نفت را در کدام دانشگاه بخوانیم ؟

رشته ی نفت را در کدام دانشگاه بخوانیم ؟

سلام
دوستان من کنکور امسال 360 منطقه 2 شدم و 1010 کشور و با این رتبه رشته ی نفت هر جا بزنم درمیام
حالا سوالم اینه که برای یکی مثل من که میخوام ادامه تحصیل بدم دانشکده صنعت نفت اهواز بهتره یا دانشگاه تهران یا شریف ؟
ممنون

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
مزیت های دانشگاه صنعت نفت اهواز
اعطای 1 دستگاه pc یا لپ تاب به رتبه های زیر 1500کشوری

پرداخت حقوق ماهیانه ( ماهی 40 تومن زمان ما بود هرچی بیشتر واحد پاس کنی بیشتر میشه)

عدم نیاز به پرداخت هزینه خوابگاه( دانشگاه های دولتی دیگه باید سالی 200 هزار تومن پول خوابگاه بدی)

بهترین امکانات رفاهی و سلفی در بین تمام دانشگاه های ایران

تهیه رایگان تمام کتب درسی مورد نیاز شما

برترین قطب مهندسی نفت کشور

امکان استفاده از سهمیه امریه وزارت نفت برای فارق التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

ضمانت نسبی اینده کاری و شغلی( بورسیه وزرات نفت)
----------------------
معایب

بدی اب و هوای اهواز نسبت به تهران و دیگر جاها

جو بسته و محدود دانشگاه بعلت دوری از شهر و جمعیت کم دانشجویان دانشکده

تنبل با اوردن دانشجو ها به علت رفاه زیاد !( جز معدود دانشگاهایی هس که پنج شنبه و جمعه هم شام و ناهار میده)

hadise70

عضو جدید
بهتره از کسی که دانشجوی اونجاست واز شهر دیگه اومده نظر بخواین چون بهتر میتونه موقعیت شما رو درک کنه ولی اگه سوالی داری بگو تا از کسی مثل دکتر محمدی وسبحانی بپرسم

0128

عضو جدید
مزیت های دانشگاه صنعت نفت اهواز
اعطای 1 دستگاه pc یا لپ تاب به رتبه های زیر 1500کشوری

پرداخت حقوق ماهیانه ( ماهی 40 تومن زمان ما بود هرچی بیشتر واحد پاس کنی بیشتر میشه)

عدم نیاز به پرداخت هزینه خوابگاه( دانشگاه های دولتی دیگه باید سالی 200 هزار تومن پول خوابگاه بدی)

بهترین امکانات رفاهی و سلفی در بین تمام دانشگاه های ایران

تهیه رایگان تمام کتب درسی مورد نیاز شما

برترین قطب مهندسی نفت کشور

امکان استفاده از سهمیه امریه وزارت نفت برای فارق التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

ضمانت نسبی اینده کاری و شغلی( بورسیه وزرات نفت)
----------------------
معایب

بدی اب و هوای اهواز نسبت به تهران و دیگر جاها

جو بسته و محدود دانشگاه بعلت دوری از شهر و جمعیت کم دانشجویان دانشکده

تنبل با اوردن دانشجو ها به علت رفاه زیاد !( جز معدود دانشگاهایی هس که پنج شنبه و جمعه هم شام و ناهار میده)

دوست عزیز به خاطر اطلاعات دقیقت ممنون
حالا برای خارج از کشور رفتن چطور ؟ صنعت نفت ؟ تهران ؟ شریف ؟

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز به خاطر اطلاعات دقیقت ممنون
حالا برای خارج از کشور رفتن چطور ؟ صنعت نفت ؟ تهران ؟ شریف ؟

بمراتب دانشگاه تهران و شریف قوی ترن واسه اپلای تا اهواز

کلا هم ورودی های من کلا5 تاشون رفتن خارج از 140 نفر
مطمئنم تودانشگاه های تهران این امار بیشتره
واسهapply از اساتید مهندسی شیمی هم recommendation هم بگیری کافیه و حتما نباید اساتید نفتی باشن!
و مهندسی شیمی دانشگاه شریف خیلی قوی هس
شما دانشگاه نرفتی فکر خارج کشوری ای ول بابا
ما تا سال اخر دانشگاه نمیدونستیم apply چی هس!!

دانشگاه اهواز واسه لیسانس خیلی ایده اله اما میتونی واسه ارشد بری دانشگاه های تهران

در ضمن من خودم رشته ی برق کنترل و اتوماسیون دانشگاه نفتو بهت پیشنهاد میکنم نه مهندسی نفت
و یا HSE دانشگاه صنعت نفت آیادان

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: 0128

0128

عضو جدید
بمراتب دانشگاه تهران و شریف قوی ترن واسه اپلای تا اهواز

کلا هم ورودی های من کلا5 تاشون رفتن خارج از 140 نفر
مطمئنم تودانشگاه های تهران این امار بیشتره
واسهapply از اساتید مهندسی شیمی هم recommendation هم بگیری کافیه و حتما نباید اساتید نفتی باشن!
و مهندسی شیمی دانشگاه شریف خیلی قوی هس
شما دانشگاه نرفتی فکر خارج کشوری ای ول بابا
ما تا سال اخر دانشگاه نمیدونستیم apply چی هس!!

دانشگاه اهواز واسه لیسانس خیلی ایده اله اما میتونی واسه ارشد بری دانشگاه های تهران

در ضمن من خودم رشته ی برق کنترل و اتوماسیون دانشگاه نفتو بهت پیشنهاد میکنم نه مهندسی نفت
و یا HSE دانشگاه صنعت نفت آیادان

:D
:smile: نه داداش من الان به فکر خارج رفتن نیستم ولی خب اینم مهمه و معیار محسوب میشه
فکر کنم این که لیسانس رو برم صنعت نفت ، فوق رو برم تهران فکر خیلی خوبی باشه
باید بیشتر مشورت کنم
به هر حال ممنون

nima.mohamadin

عضو جدید
بابا من تعجب میکنم از شما ها.
گوله اسمه نفت رو نخورید. اسمش بلنده ولی ....
اینقدر اشباع شده که کار پیدا کردن تو این عرصه از شکستن شاخ غول سخت تره.
بازم قربونه شکستن شاخ غول که صد شرف داره....
پسرا با مدرک ارشد هم هنوز آویزون و معطل موندن. دختر ها هم که تاجه سر ما.هیشکی به تواناییشون شک نداره و قصد تبعیض نداریم.
بعنوان داداش کوچیکتر توصیه میکنم عمرتون رو اینجا حروم نکنین که این قبره توش مرده نیس ....
اووووووففففف....... عجب داغه دلی داشتما.
البته منکه گلیمم رو کشیدم بیرون.واسه شما ها گفتم که دلتون خون نشه.

naftiam

عضو جدید
بابا من تعجب میکنم از شما ها.
گوله اسمه نفت رو نخورید. اسمش بلنده ولی ....
اینقدر اشباع شده که کار پیدا کردن تو این عرصه از شکستن شاخ غول سخت تره.
بازم قربونه شکستن شاخ غول که صد شرف داره....
پسرا با مدرک ارشد هم هنوز آویزون و معطل موندن. دختر ها هم که تاجه سر ما.هیشکی به تواناییشون شک نداره و قصد تبعیض نداریم.
بعنوان داداش کوچیکتر توصیه میکنم عمرتون رو اینجا حروم نکنین که این قبره توش مرده نیس ....
اووووووففففف....... عجب داغه دلی داشتما.
البته منکه گلیمم رو کشیدم بیرون.واسه شما ها گفتم که دلتون خون نشه.
راست میگی فکر نکنم از این نفت بخاری بلند شه.یه مشکلی دیگه هم که نفت داره امکان رشد توش زیاد نیست برعکس مهندسی شیمی

maysamkhosravi

عضو جدید

سلام میخوام انتخاب رشته کنم .
موندم که آیا اکتشاف نفت رشته خوبی هست ؟ بازار کار خوبی داره ؟ احتمال استخدامم در وزارت نفت چطوره ؟

آیا انتخاب رشته کنم یا سال بعد برم توی صنعت نفت ؟

دانشگاه در اصفهان هست و غیر انتفاعیه . اسم دانشگاهش هم موسسه غیرانتفاعی پالایش هستش .

بالا