[ فستیوال های ورزشی ] المپیک 2012

[ فستیوال های ورزشی ] المپیک 2012

• درخشان

رای: 0 0.0%
  • خوب

رای: 4 44.4%
  • متوسط

رای: 5 55.6%
  • ضعیف

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    9
  • نظرسنجی بسته .

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
میدوارم بیداریان در المپیک رکورد خود را بهبود دهد

مدیر فنی تیم‌های ملی شنا در آستانه حضور محمد بیداریان در رقابت‌های المپیک اظهار امیدواری کرد که وی رکوردهای خود را بهبود بخشد.
محسن سمیع‌زاده اظهار کرد: «پس از تغییر و تحولاتی که در فدراسیون روی داد بیداریان از اواخر شهریورماه ۱۳۹۰ تمرینات خود را زیر نظر خشایار حضرتی آغاز کرد. وی پیش از آن در مسابقه‌های شانگهای در ۱۰۰ متر آزاد رکورد نه چندان مطلوب ۵۲ ثانیه را زده بود اما خوشبختانه در مدت کوتاهی که زیر نظر حضرتی کار خود را آغاز کرد موفق شد تا در مسابقه‌های جایزه بزرگ و انتخابی المپیک دوبی رکورد ۵۱.۷۴ صدم ثانیه را ثبت کند.»
وی افزود: «همین موضوع موجب شد که به درخشش بیداریان خوش‌بین باشیم و با توجه به تمرینات خوبی که انجام می‌داد امیدوار شویم که موفق شود حتی سهمیه ورود به المپیک را به دست آورد. اما متاسفانه در آستانه سال جدید ACL پای بیداریان قبل از گرم کردن دچار آسیب دیدگی شد و به همین دلیل وی دو هفته از تمرینات دور ماند و در شرایط آماده‌سازی با مشکل روبه‌رو شد. با این وجود بیداریان تمرینات خود را بلافاصله پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت پیگیری کرد و یک دوره برنامه آماده‌سازی مسابقه‌های تدارکاتی مناسب را در مالزی انجام داد و همچنین در مسابقه انتخابی ترکیه شرکت کرد.»
مدیر فنی تیم‌های ملی شنا با اظهار امیدواری از موفقیت بیداریان در المپیک خاطرنشان کرد: «در ماه‌های اخیر علاوه بر حضرتی، یورگ وویت و خود من هم به تمرین‌های بیداریان نظارت می‌کردیم. خوشبختانه وی با آمادگی خوبی به المپیک می‌رود و صبح و عصر برنامه تمرینی منظمی را پشت سر می‌گذارد. پیش‌بینی ما این است که بیداریان رکورد ۵۱.۳۱ را برود. چندی پیش درباره استخر مسابقه‌های و معماری و آب محل برگزاری رقابت‌های شنا المپیک مطالعاتی داشتم که نشان می‌داد بستر فیزیکی و سخت‌افزاری مناسبی برای سرعت بخشیدن به کار ورزشکاران وجود دارد. امیدواریم اگر مشکلی پیش نیاید نماینده شنای ایران در المپیک ۲۰۱۲ لندن ۵۱ پایین شنا کند.»
مدیر اجرایی فدراسیون شنا در پایان گفت: «ایران پتانسیل بالایی در ورزش شنا دارد و فکر نمی‌کنم هیچ یک از مسئولان فعلی از وضعیت موجود حضور نمایندگان ایران در المپیک راضی باشند. ما از همین حالا برای بازی‌های آسیایی و همچنین المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برنامه‌ریزی کرده‌ایم و اردوی تیم‌های پایه را تشکیل دادیم. امیدوارم با پیگیری برنامه‌ها و رعایت اصول حرفه‌ای شاهد موفقیت قهرمانان شنا باشیم و قطعا حضور شناگران ایران در المپیک به کمک وایلد کارت برای ما راضی کننده نیست و باید طوری کار کنیم که برای المپیک بعدی چندین سهمیه بگیریم.»

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : جمعه 1391/04/30 18:00

[h=1]9ميليارد‌پوند هزينه ساخت تاسيسات المپيک[/h]
[h=2]ساخت تاسيسات و ورزشگاه هاي المپيک 2012 لندن تاکنون 9 ميليارد و 298 ميليون پوند براي انگليس هزينه داشته است.[/h]

بنا بر اعلام مسوولان ورزش انگليس، دهکده بازي ها در شش سال و مطابق بودجه تعيين شده، ساخته شده است.

اين دهکده در منتهي اليه شرق لندن و در يک منطقه قديمي و مخروبه صنعتي ساخته شد و چهره شرق پايتخت را دگرگون کرد.

در پارک المپيک 9 ورزشگاه و سالن ورزشي ساخته شده است که دو مورد از اين سازه ها موقت است و در پايان مسابقات المپيک و پارالمپيک برچيده خواهد شد.

تاسيسات المپيک لندن به گونه اي طراحي و ساخته شده است که در پايان بازي ها هم بتوان براي سال هاي طولاني از آنها استفاده کرد.

مسوولان برگزاري رقابت هاي المپيک لندن اميدوارند بازي هاي المپيک لندن در چهار سال آينده بطور بالقوه حدود 13 ميليارد پوند درآمد براي آنها داشته باشد که بدون شک توريست ها نقش مهمي در اين زمينه دارند.

اين گردشگران طي چهار سال آينده بيش از دو ميليارد و 300 ميليون پوند در انگليس هزينه خواهند کرد و اين هزينه اضافي باعث تقويت اقتصاد کشور بويژه در بخش گردشگري مي شود.

بازي هاي المپيک 2012 از 6 تا 22 مرداد 1391 در لندن برگزار مي شود.

لندن تنها شهر جهان است که تاکنون سه بار ميزبان بازي هاي المپيک شده است.

پيشتر بازي هاي المپيک 1908 و 1948 در پايتخت انگليس برگزار شده بود.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید

پای درددل قوی‌ترین مرد جهان

سلیمی: پیشنهاد ۶۰ میلیونی‌ام را قبول نکردند!
از قراردادهای میلیاردی فوتبالیست‌ها دلخورم

قوی‌ترین مرد جهان گفت: «پیشنهاد امسالم ۶۰ میلیون تومان بود که هیچکدام از تیم‌ها با آن موافقت نکردند.»

بهداد سلیمی امید اول کاروان ایران در المپیک در واکنش به بدون تیم ماندنش برای حضور در رقابت‌های لیگ برتر وزنه‌برداری، گفت: «با توجه به اینکه قرارداد سال گذشته‌ام با تیم سیمان سپهر شیراز به پایان رسید و امسال هم مسئولان این تیم دیگر قصد تیم‌داری نداشتند، پیشنهادم را به سایر تیم‌ها ارائه کردم که هیچکدام قبول نکردند!»

وی در پاسخ به این سؤال که پیشنهاد امسالش به تیم‌های لیگ برتری وزنه‌برداری چه مبلغی بود، گفت: «پیشنهاد امسالم ۶۰ میلیون تومان بود که هیچکدام از تیم‌ها با آن موافقت نکردند.»

سلیمی یادآور شد: «همین موضوع باعث شد تا امسال بدون تیم بمانم. البته از قوانین هم خبر ندارم که از اواسط مسابقات می‌توانم در رقابت‌ها شرکت کنم یا خیر؟»

وی در خصوص پیشنهاد میلیاردی فوتبالیست‌ها گفت: «درست است. از این موضوع دلخورم اصلاً وضعیت خوبی نیست اما ترجیح می‌دهم روی موفقیت در رقابت‌های المپیک تمرکز کنم تا این مسائل.»

شانس اول مدال طلای المپیک در فوق سنگین وزنه‌برداری در خصوص شرایطش در آستانه این رقابت‌ها گفت: «وضعیتم خوب است. مصدومیتم ۱۰۰ درصد برطرف نشده اما خیلی هم اذیتم نمی‌کند و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.»

آخرین ویرایش:

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
فدراسیون جهانی قمری را به رسمیت نمی‌شناسد

رئیس سابق فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: «فدراسیون جهانی اعلام کرده است قمری را به رسمیت نمی‌شناسد و من باید بازگردم، در غیر این صورت ایران تعلیق می‌شود.»

علی زنگی آبادی درباره نامه فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری مبنی بر تعلیق ایران گفت: «تا جایی که می‌دانم نامه‌ای آمده که فدراسیون ایران تعلیق است، اما می‌تواند در رقابت‌های داخلی و المپیک حضور داشته باشد تا بعد در این مورد تصمیم‌گیری شود.»

وی ادامه داد: «در این نامه اعلام کرده‌اند که آقای قمری را به رسمیت نمی‌شناسیم و باید تا ۱۶ جولای من سرکار برگردم در غیر این‌صورت تعلیق خواهیم شد.»

رئیس سابق فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به این سوال که آیا برای جلوگیری از تعلیق، وزارت ورزش با وی جلسه‌ای داشته است یا خیر، گفت: «نه. جلسه‌ای در کار نبوده است و من با کسی صحبتی نکرده‌ام.»

زنگی‌آبادی ادامه داد: «اکنون چه کاری از دست من برمی‌آید؟ کسانی که باعث شدند این اتفاق رخ دهد باید ببینند چه کاری می‌توانند انجام دهند تا ایران تعلیق نشود. باید منتظر باشیم وزارت و فدراسیون جهانی چه تصمیمی می‌گیرند. خودشان بریده و دوخته‌اند و از ما نظری نگرفته‌اند.»

وی در مورد اینکه از استعفای خود خبر داده بود، اظهار داشت: «استعفا را از من گرفته‌اند! البته بحث استعفا را فدراسیون جهانی قبول نکرد و گفت باید مجمع در این باره تصمیم بگیرد و باید به اعضای مجمع استعفا را می‌دادم که اصلا مجمعی در کار نبوده است.»

آخرین ویرایش:

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
تب داغ بازی‌های المپیک در دانشگاه آکسفورد انگلیس

دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه بریتانیا این روزها تحت‌تاثیر بازی‌های المپیک است که طی چند روز آینده در انگلیس آغاز می‌شود.

مشعل المپیک چندی قبل، چهار دقیقه در خیابان هنلی‌ رود سابق حمل شد و چندین نفر از دانشجویان و کارکنان سابق این دانشگاه و پیشکسوتان ورزشی این کشور که در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده‌اند این مشعل را برای لحظاتی حمل کردند و سامسونگ (اسپانسر رسمی مسابقات) ۳ تن از اساتید بزرگ این دانشگاه را برای حمل مشعل دعوت کرد.

دانشگاه آکسفورد سابقه و پیشینه قوی در المپیک دارد که اولین افتخار آن به المپیک ۱۸۹۶ برمی‌گردد. دانشجویان سابق این دانشگاه که از کشورهای مختلف در المپیک شرکت کردند تاکنون ۱۵۳ مدال المپیک شامل (۷۸ طلا، ۴۳ نقره، ۳۲ برنز) کسب کرده‌اند و در حاشیه برگزاری المپیک از چندین نفر از این پیشکسوتان که در قید حیات هستند تقدیر خواهند کرد.

به نقل از انتشارات آکسفورد،دانشگاه آکسفورد در خلال برگزاری مسابقات میزگردهای وسیعی با موضوع‌های ورزشکاران و اجتماع، بررسی پدیده فرهنگی المپیک و نقش المپیک در ارتباط ملل ترتیب خواهد داد و پرفسوران زیاد از اقصی نقاط جهان به این همایش‌ها دعوت می‌شود.

آخرین ویرایش:

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
امیدوارم وزیری و دهقان بدون مربی به المپیک نروند

سرپرست تیم تیر و کمان ایران در المپیک با بیان این که هنوز تکلیف اعزام مربیان کره‌ای به لندن مشخص نشده است از تمرین ملی پوشان المپیکی تیر و کمان در آکادمی ملی المپیک و زیر نظرکیوان ریاضی مهر، حمزه صفایی و زهرا شمس خبر داد.

کریم صفایی درباره تکلیف حضور مربیان کره‌ای به همراه تیم اعزامی به المپیک گفت: «ابتدا خوشحالی من از این است که میلاد وزیری و زهرا دهقان به المپیک می‌روند و این موضوع که آیا رفتن آنها به این رقابت‌ها حقشان بوده یا نه را به عهده افکار عمومی‌ گذارم. امیدوارم نمایندگان ما بتوانند با سربلندی پرچم ایران را در المپیک به اهتزاز در بیاورند.»

وی افزود: «البته درباره ساره اسدی و نادر منوچهری هم باید بگویم که آنها هرچند به المپیک نرفتند، اما باز هم ورزشکار کشور ما هستند و امیدوارم که در المپیک بعدی شاهد حضور قدرتمند آنها باشیم.»

صفایی اضافه کرد: «من از آقای وزیر تشکر می‌کنم که این غائله را ختم به خیر کرد و در واقع هر تهدیدی که دوستان نادان ما انجام می‌دهند را تبدیل به فرصت کرد و از درایت ایشان تشکر می‌کنم.»

وی ادامه داد: «وزیر ورزش با صلابت صحبت‌هایش و نوع نگاه خود به ورزش روح المپیک که فتوت، مردانگی و گذشت است را به کاروان اعزامی دمیدند.»

سرپرست تیم تیر و کمان ایران در المپیک افزود: «از آقایان علی آبادی و افشارزاده و همچنین هیات اجرایی کمیته ملی المپیک که از میلاد وزیری و زهرا دهقان حمایت کردند تشکر می‌کنم.»

صفایی اضافه کرد: «من در رابطه با اعزام مربیان کره‌ای به المپیک، از دست اندرکاران کمیته ملی المپیک تقاضا دارم که اجاز ندهند آب به آسیاب دشمن ریخته شود و کاروان ایران با یک حکم اشتباه تعلیق شود. آن کسانی که پشت پرده موضوعات پیش آمده را هدایت می‌کنند برایشان آرزو دارم که به خودشان بیایند. هنوز هم دیر نشده است و تا قبل از این که اهالی ورزش کشور بیش از پیش از این افراد ناراحت نشوند، می‌توانند برگردند.»

وی گفت: «اعزام افراد به المپیک ضوابط خاصی دارد که باید رعایت شود و اگر در این رابطه عدالت رعایت شود، هیچ کس دچار مشکل نخواهد شد. در غیر این صورت ورزشکاران هم از لحاظ فنی و ... دچار مشکلاتی خواهند شد.»

صفایی خاطر نشان کرد: «کمیته ملی المپیک درباره اعزام مربیان کره‌ای به لندن هنوز جواب قطعی‌ نداده‌، اما امیدوارم که هر چه زودتر تکلیف این موضوع مشخص شود.»

سرپرست تیم تیر و کمان ایران در المپیک اضافه کرد: «در حال حاضر میلاد وزیری و زهرا دهقان دو کماندار المپیکی ایران زیر نظر کیوان ریاضی مهر، حمزه صفایی و زهرا شمس به عنوان مربی در آکادمی ملی المپیک تمریناتشان را آغاز کرده‌اند.»

به گفته صفایی قرار است کاروان المپیکی تیر و کمان یکشنبه شب تهران را به مقصد لندن ترک کند.

وی با بیان این که اطلاع ندارم چه زمانی کمیته ملی المپیک سایر نفرات اعزامی در رشته تیر و کمان را معرفی خواهد کرد، افزود: «اگر ملی‌پوشان تیر و کمان بدون مربی به لندن اعزام شوند، این موضوع سند خوبی برای کمیته‌ ملی المپیک نخواهد بود.»

لازم به یادآوری است، بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران روز گذشته به ایسنا گفته بود که به خاطر به پایان رسیدن قرارداد مربیان کره‌ای، شرایط برای حضور این مربیان در المپیک فراهم نیست. او همچنین گفته بود که احتمال دارد دو تیرانداز ایران بدون مربی راهی بازی‌های المپیک شوند.

آخرین ویرایش:

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
المپیک جشنواره همه ورزش‌ها

قهرمان سابق دوومیدانی جهان و دارنده ۹ مدال طلای المپیک می‌گوید در هر دوره این بازی‌ها دوست دارد چند ورزش جدید را تماشا کرده و درباره آن‌ها تحقیق کند. او برای المپیک لندن، شمشیربازی، قایقرانی و بدمینتون را انتخاب کرده است.

کارل لوئیس آمریکایی، رکورددار سابق دوی ۱۰۰ متر جهان و دارنده ۹ مدال طلا و یک نقره المپیک در مصاحبه‌ای با «اسکای اسپورت» از خاطرات و تجربه‌های خود در بازی‌های المپیک گفت که این مصاحبه در ادامه از نظر می‌گذرد.

بهترین خاطراتی که از المپیک داری چیست؟

اولین المپیکی که به یاد می‌آورم، المپیک ۱۹۷۲ بود. یادم می‌آید که دونده‌های آمریکایی در دوی ۱۰۰ متر عقب ماندند و والری بورزوف قهرمان شد. در دوی ۲۰۰ متر هم همه اتفاقات دراماتیکی را که در المپیک ۱۹۷۲ رخ داد به یاد دارم. بهترین خاطره‌ای که از المپیک ۱۹۷۶ به یاد دارم مربوط به نادیا کومانکی است. او را به یاد دارم زیرا ما هم‌سن بودیم. حالا که به این موضوع فکر می‌کنم به نظرم جالب می‌آید که دیگر او را به خوبی می‌شناسم ولی در آن زمان فکر کردم که او هم مثل من ۱۴ ساله است و برنده مدال طلا شده که این موضوع خیلی مرا به فکر فرو برد. پس از آن در المپیک ۱۹۸۰، من هم در تیم حضور داشتم و اتفاقات بعد از آن هم چیزی است که اسمش را گذاشته‌اند تاریخ.»

به نظرت بزرگ‌ترین ورزشکار المپیکی تاریخ چه کسی است؟

این موضوع را همواره تاریخ مشخص می‌کند اما وقتی به گذشته نگام می‌کنیم به راحتی می‌توانیم بفهمیم که چه ورزشکاری، بزرگ بود. به نظر من نام بردن از یک نفر به عنوان بهترین ورزش المپیک بی‌معنی است زیرا نمی‌توان این همه ورزشکار از تمام رشته‌های ورزشی و همه کشورهای جهان را بررسی کرد و گفت که یک شخص از همه بهتر بوده است. به نظرم چنین چیزی با عقل و منطق جور در نمی‌آید.

من قهرمان‌های خاص خودم را دارم چون از جمله آن‌ها می‌توانم به جسه اوونز و البته باب بیمون با آن پرش بلندش و آدم‌هایی مثل این دو اشاره کنم ولی نمی‌توانم در پاسخ به این پرسش فقط یک اسم را ذکر کنم. مقایسه این ورزشکاران هم سخت است چون هر ورزشکاری را فقط می‌توان با رقیبانش در همان زمان مقایسه کرد. از کجا معلوم که اگر جسه اوونز هم اکنون هم می‌دوید، بهترین دونده جهان بود؟ زمان تغییر می‌کند، شرایط تغییر می‌کند و هر ورزشکاری مقابل حریفانش در همان زمان رقابت می‌کند و محک می‌خورد.

چه مقدار از بازی‌های لندن را تماشا می‌کنی و دوست داری کدام رشته‌ها را ببینی؟

در لندن حضور خواهم داشت. با این حال خیلی کم به تماشای دو و میدانی می‌روم و ترجیح می‌دهم سایر ورزش‌ها را تماشا کنم. در هر دوره المپیک، رشته‌های ورزشی جدیدی توجه مرا به خود جلب می‌کنند. این بار هم خیلی دوست دارم که به تماشای شمشیربازی و یکی، دو ورزش دیگر بروم. همچنین دوست دارم رقابت‌های بدمینتون و قایقرانی روئینگ را هم تماشا کنم. همیشه جذب ورزش‌های جدید می‌شوم و نه تنها آن‌ها را تماشا می‌کنم، بلکه دوست دارم درباره‌شان تحقیق کنم و با فرهنگشان آشنا شوم. دوست دارم بدانم که قهرمانان این رشته‌ها چه افرادی هستند و چه سرگذشتی دارند. مایلم همه چیز را درباره‌شان بدانم.

به نظرم در این صورت، هیجان رقابت افزایش پیدا می‌کند. حالا با ورزش‌های بسیار زیادی آشنا هستم که این موضوع خیلی جالب است. همه این ورزش‌ها فرهنگ خاص خود را دارند. گاهی اوقات ما قهرمانان دو و میدانی تصور می‌‌کنیم که همه چیز منحصر به ما است، در حالی که این طور نیست و در المپیک همه ورزش‌ها دارای سهم هستند.

فکر می‌کنی تیم بریتانیا که میزبان رقابت‌ها است چه عملکردی خواهد داشت؟

به نظرم خیلی خوب ظاهر می‌شوند. همواره تیم‌های میزبان در المپیک عملکرد خوبی دارند و بریتانیا هم در المپیک پکن نتیجه خوبی گرفته بود. به همین دلیل فکر می‌کنم این بار هم المپیک خیلی خوبی را پشت سر خواهند گذاشت. گفته می‌شود که فشار روی ورزشکاران این کشور زیاد است اما من در دو المپیک که در آمریکا برگزار شد حضور داشتم و همه چیز برایمان خوب بود. در آن زمان هیچ ورزشکاری تصور نمی‌کرد که بازی کردن مقابل تماشاگران خودی کار سخت‌تری است و فکر می‌کنم اکنون هم وضعیت به همین شکل باشد.

دوست داری چه ورزش‌هایی به المپیک اضافه شود؟

در جایگاهی نیستم که در این زمینه اظهار نظر کنم اما فکر می‌کنم هرچه تعداد ورزش‌های حاضر در المپیک بیشتر باشد، بهتر است، زیرا المپیک جشنواره ورزش به صورت کلی است و فرقی نمی‌کند که چه ورزشی باشد. به همین دلیل به نظر من هر ورزشی که در المپیک باشد، خوب است.

اگر یک بار دیگر در المپیک شرکت می‌کردی، دوست داشتی در کدام رشته رقابت کنی و چرا؟

بدمینتون را خیلی دوست دارم چون خیلی سریع و تاکتیکی است و به همین دلیل بدم نمی‌آید که امتحانش کنم.

آخرین ویرایش:

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
در تصاویر زیر نامهای ویژه برخی از خیابانها و بزرگراه های لندن دیده می شود که برای رفت و آمد اتومبیل های ویژه المپیک 2012 در نظر گرفته شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران،، در تصاوير زير نام هاي ويژه برخي از خيابان ها بزرگراه هاي لندن ديده مي شود که براي رفت و امد اتومبيل هاي ويژه المپيک 2012 در نظر گرفته شده است.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
در ميان 54 ورزشكار اعزامي به بازي هاي المپيك 2012 ، كاپيتان تيم ملي تكواندو پر افتخار ترين ورزشكار حاضر در اين بازي ها است.

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، در ميان 54 ورزشكار اعزامي به المپيك 2012 لندن تنها يوسف كرمي است كه افتخار كسب مدال برنز المپيك 2004 آتن را در كارنامه دارد
كاپيتان تيم ملي تكواندو سابقه شركت در مسابقات آزمايشي المپيك 2000 سيدني و 2012 لندن را نيز در پرونده خود به ثبت رسانده است.
وي مدال هاي فراواني در عرصه جهاني و آسيايي كسب كرده كه از مهم ترين آنها مي توان به مدال طلاي نوجوانان جهان در 2000 ايرلند، مدال طلاي بزرگ سالان آسيا در 2002 اردن، مدال طلاي جام جهاني 2002 ژاپن، مدال طلاي ارتش هاي جهان در 2003 يوگسلاوي، مدال نقره انتخابي المپيك در 2003 فرانسه، مدال برنز المپيك 2004 آتن يونان، مدال برنز مسابقات جهاني 2005 مادريد اسپانيا، مدال طلا دانشجويان جهان در 2007 تايلند، مدال برنز مسابقات جهاني 2009 كپنهاگ دانمارك، مدال طلا بازي هاي آسيايي 2010 گوانگجو چين، مدال نقره مسابقات قهرماني آسيا در 2010 آستانا قزاقستان، مدال طلا قهرماني جهان در 2011 كيونگجو كره جنوبي و مدال نقره انتخابي المپيك لندن در 2011 باكو آذربايجان اشاره كرد

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
انگلیسی ها در نظر دارند در بازی های المپیک حداقل 48 مدال را بدست آورند.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران: کمیته ملی المپیک انگلیس اعلام کرده که تیم این کشور به عنوان میزبان بازیهای المپیک قصد دارد یکی از 4 تیم نخست در جدول رده بندی مدال ها باشد.

قرارگرفتن در جمع 4 تیم اول جدول مدالها یکی از اهداف انگلیس در بازیهای المپیک 2008 پکن هم بود که از ان بازیها 47 مدال در 11 رشته ورزشی بدست آورد و چهارم شد.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
قرار است در حين برگزاري رقابت‌هاي المپيك، ظرفيت شبكه اينترنت 4 برابر المپيك پكن شود.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، شركت بريتيش تلكام وظيفه ارائه شبكه هاي اينترنت و تلفني را دارد كه هزاران خبرنگار از طريق آن خبررساني كنند.
اين شركت پيش‌بيني كرد در شلوغ‌ ترين زمان‌ها در هر ثانيه حدود 600 گيگا بايت اطلاعات معادل 3 هزار عكس در المپيك پارك به سراسر دنيا مخابره شود.
بعد از اينكه كاهش سرعت اينترنت در المپيك پكن بسيار پايين بود، به همين دليل مسئولان المپيك لندن وعده دادند كه ظرفيت شبكه خود را 4 برابر بزرگتر از بازيهاي المپيك پكن كند

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
مسابقات تكواندو المپيك 2012 لندن با 6 دوربين تصوير برداري مي‌شود.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران؛ در قوانين جديد فدراسيون جهاني تكواندو(WTF) مدتي است مسابقات تكواندو با دو دوربين تصوير برداري مي‌شود در ايران هم اين قوانين رعايت مي‌شود اما از نيم فصل دوم رقابت‌هاي ليگ برتر درسال گذشته با توجه به برخي مشكلات داوري اين تصويربرداري با سه دوربين انجام شد تا كار ويدئو ريپلاي بهتر انجام شود.
فدراسيون جهاني تكواندو براي جلوگيري از هر گونه اعتراض احتمالي و يا خطاهاي داوران در بازي‌هاي حساس المپيك چندي قبل تصميم گرفت مسابقات تكواندو المپيك را با 6 دوربين تصويربرداري كند.
تمام تلاش (WTF) براي باقي ماندن تكواندو در تصميم گيري سال آينده ‌آي.اُ.سي در بازي‌هاي المپيك تابستاني است.
قرار سات در لندن چهار دوربين اطراف زمين بازي و د و دوربين از بالا به تصويربرداري مسابقات بپردازند.
هنگام بازبيني فيلم مسابقات توسط هيئت داوري تصويربرداري براي حاضران در سالن مسابقات به نمايش گذاشته مي‌شود.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
آشنایی با استادیوم های المپیک 2012
[h=1]هاکی سنتر میزبان هاکی بازان[/h]
مرکز هاکی با ظرفیت 16 هزار نفر و فاصله 2 کیلومتر و زمان 4 دقیقه ای میزبان مسابقات هاکی در بازی های المپیک لندن است.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران هاکی سنتر یا همان مرکز هاکی که در مجاورت مرکز خبری بین المللی و مرکز خبری اصلی در المپیک پارک واقع شده موقعیت مناسبی برای ورزشکاران و مقامات فراهم آورده است میزبان هاکی بازان المپیک است.
مرکز موقت دارای دو زمین بازی جداگانه است که کاملاً تجهیز شده و برای هاکی در طول مسابقات المپیک و فوتبال 5 نفره و هشت نفره در طول بازی های پارالمپیک مناسب می باشد.
گفتنی است، در مجموع 4 زمین استاندارد مسابقه برای تمرین آماده می باشد که دو تای آنها در مکان برگزاری مسابقه در المپیک پارک دورتای دیگر در 30 دقیقه ای دهکده المپیک در باشگاه هاکی loughtonians ار اکسس می باشد همچنین مدیر برنامه های هاکی سوکاتون (sue catton) است

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
بهداد سليمي المپيكي پر اميد كشورمان شانس اول كسب مدال المپيك 2012 لندن را دارد وي حتي با وجود مصدوميت به اين مهم خواهد رسيد.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، بهداد سليمي وزنه بردار فوق سنگين كشورمان در رقابت هاي وزنه برداري المپيك 2012 لندن، در 17 آذر سال 1368 در قائمشهر چشم به جهان گشود و حالا پس از مدت ها تبديل به قوي ترين مرد جهان در رشته وزنه برداري شده است.
بهداد سليمي كه در هر مسابقه وزنه برداري شركت كند طلا خواهد گرفت توانسته است ركورد يك ضرب دنيا 214 كيلو گرم را به نام خود ثبت كند و سعي دارد تا به ركورد را به نام خود به ثبت برساند.
سليمي مدال نقره جوانان آسيا وجهان را دارد در سال 2009 به طلاي جوانان جهان دست يافته است و از آن پس در سال 2010 از رقابت هاي گوانگجو، آنتاليا، پاريس و كره جنوبي فقط مدال هاي طلاي آسيايي وجهاني رقابت هاي وزنه برداري را درو كرده است و حالا سعي دارد كه حتي با مصدوميت پايش مدال طلاي المپيك 2012 لندن را بدست بياورد.
سليمي در روز 17 مرداد در لندن به مصاف پاي مصدوم، پولاد سرو و حريفان سر سخت خود خواهد رفت مدال طلاي المپيك را بدست بياورد./ق

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
خوان ماتا معتقد است به دست آوردن طلای المپیک جایگاه اسپانیا را در صدر فوتبال جهان ثابت می کند.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران خوان ماتا بازیکن تیم اسپانیا و چلسی انگلیس در چند ماه گذشته به موفقیت چشمگیری دست یافت وی به همراه تیم چلسی قهرمان جام حذفی انگلیس و فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و بعد از آن با تیم ملی اسپانیا به قهرمانی مسابقات یورو 2012 دست یافت.
خوان ماتا گفت: منتظر جادو نیستم می خواهیم با به دست آوردن مدال طلا نشان دهیم که اسپانیا بهترین تیم جهان است ما تحت فشار هستیم همه از فینالیست شدن اسپانیا و برزیل در المپیک حرف می زنند اما این برای من مهم نیست ما بازی به بازی پیش می رویم تیم بریتانیای بزرگ بازیکن خوبی دارد و یکی از شانس های قهرمانی هستند هر بازیکنی در این لحظه مهم است ما یک تیم هستیم من در رویای طلای المپیک هستم فکر نمی کردم در چند ماه چندین قهرمانی به دست بیاوریم خیلی خوشحال هستم از طرف تیم چلسی بابت بازی در المپیک فشاری بر من نیست و نگران مسئله ای نیستم

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
یکی دیگر از شانس های کسب مدال المپیک لندن نواب نصیر شلان وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری است.
به گزارش گروه ورزشي باشگاه خبرنگاران ، نواب نصیر شلان که هم اکنون در تیم باشگاهی ملی حفاری اهواز عضویت دارد بارها قهرمان ایران و آسیا شده است و مدال جهانی نیز در کارنامه او وجود دارد نصیر شلان 2 مدال برنز مسابقات جهانی 2007 جمهوری چک و 2008 کلمبیا است.

در سال گذشته نیز با تیم ملی حفاری اهواز 3 مدال طلای دسته 105 کیلوگرم جام باشگاه های آسیا در تاشکند را به خود اختصاص داد و در آخرین دوره از مسابقات نیز توانسته است در مسابقات وزنه برداری کره جنوبی یک مدال طلا حرکت یک ضرب را به خود اختصاص دهد و در حرکت دو ضرب در حین ناباوری کمربندش پاره شد تا از طلای دو ضرب و مجموع محروم شود و به گفته خودش این پاره شدن کمربند تجربه ای شد تا در المپیک حواسش بیشتر جمع باشد.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
المپيك بزرگترين واقعه ورزشي است كه توجه ورزش دوستان را به خود جلب مي كند، در اينجا به معرفي اتفاقاتي مي پردازيم كه براي اولين بار در المپيك رخ داده است.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران؛ در طول بازيهاي المپيك اولين كسي كه توانست مدال المپيك كسب كند كه يك دانشجوي 27 ساله از هاروارد به نام جيمز كنولي بود كه در رشته پرش جفت، مدال بازيهاي المپيك 1896 آتن را از آن خود ساخت.
رشته ورزشي كريكت و كروكت براي اولين بار در برنامه بازيهاي المپيك 1904 سن لوئيس قرار گرفت.
در بازيهاي المپيك 1908 براي نخستين بار مدال طلا بين قهرمانان اول هر رشته ورزشي توزيع شد.
در ژوئن 1914 به مناسبت بيستمين سال تاسيس كميته بين المللي المپيك، جشنواره اي در پاريس برگزار شد كه طي آن، پيردو كوبرتن پرجمي را كه 5 حلقه المپيك بر روي آن بود، به عنوان نشانه رسمي ارائه داد.
پس اين پنج حلقه، نشان رسمي كميته بين المللي المپيك شد.
در بازيهاي المپيك 1920 آنتورپ براي اولين بار نشانه المپيك يعني پنج حلقه درهم رفته عرضه شد.
سوگند المپيك نيز در بازيهاي المپيك 1920 آنتورپ توسط ورزشكاران شركت كننده خوانده شد.
در نهمين دوره بازيهاي المپيك 1928 آمستردام مشعل المپيك در مراسم افتتاحيه براي اولين بار
اما اولين كشور آسيايي كه در بازيهاي المپيك به مدال دست پيدا كرد، ژاپن بود.
اين كشور طي بازيهاي المپيك 1920 آنتورپ توانست 2 مدال نقره به دست آورد.
در استاديوم المپيك آمستردام و طي بازيهاي المپيك 1928 براي اولين بار پيست دو 400 متر ساخته و مورد استفاده قرار گرفت و براي نخستين بار در همين استاديوم، زنان اجازه يافتند در پيست دو در بازيهاي المپيك شركت كنند.
در سيستم عكسبرداري در خط پايان دو و ميداني نيز براي بار اول در بازيهاي المپيك 1932 سن آنجلس استفاده شد.
در طي بازيهاي المپيك 1932 لس آنجلس براي نخستين بار، سكوي سه پله اي براي قهرمانان اول تا سوم هر رشته در مراسم توزيع مدال بكار گرفته شد.
براي اولين بار، در بازيهاي المپيك 1936 برلين، حمل مشعل المپيك توسط 3000 دونده به صورت امدادي از محل المپياد، به طرف برلين انجام پذيرفت.
طي بازيهاي المپيك 1936 برلين، مسابقات براي نخستين بار تحت پوشش برنامه هاي تلويزيوني قرار گرفت.
اولين زني كه موفق به كسب مدال در چهار دوره متوالي المپيك شد، خانم ايرن سرونيسكا بود. او توانست از بازيهاي المپيك 1964 توكيو تا بازيهاي المپيك 1976 مونترال به اين ركورد دست يافت.
در بازيهاي المپيك زمستاني 1952 اسلو، مشعل المپيك زمستاني براي بار اول روشن شد.
براي بار نخست در بازيهاي المپيك زمستاني 1960 اسلواولي، مسابقات ورزشي از طريق تلويزيون پخش شد.
براي نخستين بار طي بازيهاي المپيك زمستاني 1964 اينسبورك از كامپيوتر استفاده شد.
و در آخر اولين فردي كه توانست براي ايران در بازيهاي المپيك مدال كسب نمايد، جعفر سلماسي بود. او طي بازيهاي المپيك 1948 لندن، توانست در رشته وزنه برداري مدال برنز بدست آورد

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
از بين 11 ميليون بليطي كه براي بازي هاي المپيك و پارالمپيك در نظر گرفته شده 75 درصد آن مخصوص تماشاگران انگليسي است.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، 11 ميليون بليط براي بازي هاي المپيك و پارالمپيك لندن در نظر گرفته شده و اين در حاليست كه 75 درصد اين بليط ها مخصوص تماشاگران انگليسي است در اين بين حاميان مالي، مقامات و رسانه ها 13 درصد بليط ها را به خود اختصاص مي دهند و 12 درصد باقيمانده را هم كميته هاي ملي المپيك در كشورهاي ديگر مي فروشند.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
گروهی از ورزشکاران آمریکایی به قوانین حمایتی از اسپانسرهای مالی در المپیک 2012 اعتراض کردند.
به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری گاتزتا دلوسپرت، گروهی از ورشکاران ایالات متحده آمریکا در یکی از شبکه های اجتماعی اینترنتی به قوانین حمایتی از اسپانسرهای مالی در بازی های المپیک 2012 لندن اعتراض کردند.

درحالیکه در سایتهای مختلف ورزشی حجم وسیعی از اشیاء توسط مارک های مختلف که از حامیان المپیک به حساب می آیند تبلیغ می شوند هر ورزشکار می تواند با شرکتهای مختلف توافق نامه امضاء کند و این موضوع باعث ایجاد اعتراض برای ورزشکاران شده است.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
كيانوش رستمي وزنه بردار دسته 85 كيلو گرم تيم ملي كه راهي المپيك لندن مي شود مدعي اصلي كسب مدال طلاي اين رقابت ها است.
به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، كيانوش رستمي كه متولد يك مرداد سال 1370 در كرمانشاده است از دوران كودكي به رشته هاي ژيمناستيك ، واترپلو و وزنه برداري علاقه فراواني داشت كه در هر سه رشته موفقيت هاي در سطح استان را پيدا كرد ولي كيانوش رستمي كه آخرين فرزند 8 نفره خانواده رستمي است قهرماني هاي زيادي در وزنه برداري بدست آورد و حالا توانسته است به همراه تيم ملي وزنه برداري راهي المپيك 2012 لندن شود تا افتخار ديگري براي ايران و كشورمان بدست آورد.
رستمي در رشته هاي ژيمناستيك و واترپلو قهرماني استان كرمانشاه را دارد ولي پس از كسب مقام هاي استاني، كشوري ، آسيايي و جهاني به دنبال مدال طلاي المپيك لدن مي باشد و مي تواند به عنوان كسب كننده اولين مدال در لندن باشد وركوردي ديگر به نام خود در رشته وزنه برداري ثبت كند.
كيانوش رستمي كه داراي مدرك تحصيلي ديپلم كامپيوتر است هم اكنون قبل از المپيك 2012 لندن ماشين شخصي ندارد و با آژانس كارهاي خود را انجام مي دهد.
كيانوش رستمي در آخرين ركورد گيري تيم ملي وزنه برداري توانسته است در حركت دو ضرب 220 كيلو گرم را به نام خود ثبت كند كه اين ركورد جهاني المپيك مي باشد و با ركورد هاي خوب 197 كيلو گرم در حركت يك ضرب مي تواند در روز جمعه 13 مرداد در رقابت هاي وزنه برداري اولين مدال كاروان ايران را در المپيك لندن بدست بياورد

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
شادی: رکوردم را کسب کنم، نتیجه خوبی گرفته‌ام/نمی‌توانم پیش‌بینی کنم
محسن شادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره تمریناتش در آستانه اعزام به المپیک لندن گفت: اردوها و تمرینات را در ارومیه برگزار کردیم و پس از اعزام به لندن چند روز در این شهر تمرین خواهیم کرد تا مسابقات آغاز شود.
وی در پاسخ به این سوال که یکی از مشکلات روئینگ نداشتن پیست 2 کیلومتر است و اردوی برون‌مرزی نیز با توجه به حاشیه‌ها برای المپیکی‌ها فراهم نشد و آیا تمرین در ارومیه مناسب بود، اظهار داشت: پیست 2 کیلومتر نداریم، اما تایم‌ها بد نبود و تقریبا می‌توان گفت راضی کننده بود. اگر بتوانیم در لندن رکورد خودمان را بزنیم خوب است و می‌توان گفت نتیجه مناسبی حاصل شده است. رکوردم در مسابقات کره‌جنوبی برای کسب سهمیه 7 دقیقه و 6 ثانیه بود و امیدوارم بتوانم این زمان را در لندن هم به دست بیاورم. اگر بتوانم رکوردم را در المپیک کسب کنم نتیجه خوبی را به دست آورده‌ام.
شادی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند در المپیک به کدام فینال راه پیدا کند، تصریح کرد: نمی‌توان به این سوال پاسخ گفت و نمی‌توان پیش‌بینی کنم اما تلاش می‌کنم بهترین نتیجه را به دست آورم.
روئینگی المپیکی ایران درباره نامه تهدید به تعلیق روئینگ گفت: شنیده‌ام این نامه آمده است. وزارت باید خودش تصمیم بگیرد. امیدوارم مسئولان مشکل را حل کنند و ما هم بتوانیم در مسابقات به راحتی شرکت کنیم.

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمانداران ایران بدون مربی و سرپرست راهی المپیک شدند!

تیم ملی تیراندازی با کمان شب گذشته برای حضور در المپیک 2012 لندن عازم انگلیس شد که هیچ مربی یا سرپرستی، میلاد وزیری و زهرا دهقان را همراهی نکردند.

میلاد وزیری در رقابت‌های قهرمانی آسیا که سال گذشته به میزبانی کشورمان برگزار شد سهمیه المپیکی ایران در رشته تیراندازی با کمان را به دست آورد.
در ادامه و در حالی که تیم ملی ریکرو خود را برای حضور در رقابت‌های جام جهانی 2012 آماده می‌کرد، در روزهای پایانی سال گذشته کریم صفایی از سمت ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان برکنار شد تا پس از انتصاب شجاعی به عنوان سرپرست فدراسیون، مصاحبه‌های گاه و بیگاه وزیری و سایر ملی‌پوشان که آن را خط گرفته از بیرون می‌دانستند، علیه مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش آغاز شود.
با این حال تیم ملی تیراندازی با کمان در رقابت‌های جام جهانی آمریکا کار را تمام کرد و یک سهمیه دیگر توسط زهرا دهقان در ریکرو انفرادی زنان به دست آمد تا جنس تیم ملی برای حضور در المپیک جور شود.
پایان جام جهانی آگدن و بازگشت تیم ملی از آمریکا، آغازی بود بر حواشی اصلی و کار تا جایی پیش رفت که شروط وزیری و دهقان برای حضور در المپیک، نادر منوچهری و ساره اسدی را جایگزین آنها کرد. وزیری و دهقان از جمع اردونشینان کنار گذاشته شدند و منوچهری و اسدی برای حضور در لندن اردوی تیم ملی را در شمال آغاز کردند، اما در نهایت یک بار دیگر نام وزیری و دهقان در لیست اعزام کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش قرار گرفت.
در نهایت بامداد امروز وزیری و دهقان که خود سهمیه المپیک را به دست آورده بودند در حالی بدون هیچ مربی و سرپرستی راهی لندن شدند که مسئولان فدراسیون تیراندازی با کمان هیچ نقشی در این اعزام نداشتند.
در این بین سوالات زیادی به وجود می‌آید. از جمله اینکه مشخص نیست موفقیت یا ناکامی دو کماندار ایران که البته احتمال دومی به مراتب بیشتر است به پای چه کسانی نوشته خواهد شد؟ یا اینکه با توجه به گفته شجاعی که پس از المپیک همه این افراد از تیم ملی خط خواهند خورد؛ مشخص نیست پس از المپیک چه سرنوشتی انتظار وزیری و دهقان را خواهد کشید؟ و اصولاً مشخص نیست که تیم شجاعی و دوستان همچنان فدراسیون را اداره خواهند کرد یا صفایی و دوستان دوباره روی کار آمده و دوباره سردمدار فدراسیون می‌شوند؟
نکته قابل توجه اینکه با این دو بام و دو هوایی که مسئولان وزارت ورزش درست کردند هیچکس از کمانداران ایران در المپیک توقع کسب نتیجه آنچنانی نخواهد داشت و شاید باز هم کمانداران ایران مانند المپیک پکن در بین 64 نفر با عنوان آخر به کار خود پایان دهند.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
رئيس هيئت تكواندو استان تهران گفت: دو تكواندو كار المپيكي ايران در لندن را حداقل در فينال مسابقات مي بينيم.
جمشيد سهرابي در گفتگو با خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب اظهار داشت: محمد باقري معتمد و يوسف كرمي از بهترين هاي تكواندو ايران هستند و تجربه بالايي براي حضور در بازي هاي المپيك دارند هر دوي اين بازيكنان سابقه بسياري در رقابت هاي جهان و آسيايي داشته و كرمي هم يك بار المپيك را تجربه كرده است بنابر اين از لحاظ تجربه و توانايي فني چيزي از حريفان المپيكي شان كم ندارند.
وي افزود: اين دو بازيكن حداقل، فيناليست رقابت ها در لندن هستند و رنگ مدال آنها در آن بازي تعيين مي شود اميدوارم معتمد و كرمي بتوانند مدال هاي تكواندو در المپيك را تكراركنند و اين درخواست همه جامعه تكواندو است.
سهرابي خاطر نشان كرد: باقري معتمد داراي رنكينگ جهاني است و فكر مي كنم بتواند در فينال هم موفق باشد و مدال آوري كند كرمي نيز از لحاظ تجربه شرايط خوبي دارد ودر مسابقات مختلفي شركت داشته است مربيان هم با آ‌ناليز فيلم حريفان اين دو بازيكن آمادگي كاملي براي رويارويي آنها با حريفانشان در المپيك ايجاد كرده اند.
وي درخصوص بانوي المپيكي ايران در لندن گفت: در جريان تمرينات و اردوهاي سوسن حاجي پور نيستم اما در هر حال كسي كه توانسته صاحب سهميه المپيك شود تجربه بالايي داشته و اميدوارم وي بتواند از هيئت تكواندو بانوان ايران با بازي هاي خوب خود دفاع كند. سهرابي در مورد حضور شهرام اربابي تنها داور ايراني حاضر در بازي هاي المپيك لندن اظهار داشت: مسئولان فدراسيون بايد با رايزني بيشتر با مسئولان فدراسيون جهاني تكواندو تعداد داوران المپيكي ايران را افزايش مي دادند باتوجه به اينكه ايران قهرمان جهان است بايد جايگاه داوران هم از اين لحاظ افزايش يابد.
وي افزود: در هر صورت شهرام اربابي مورد توجه كميته داوران فدراسيون جهاني تكواندو است و لياقت وشايستگي خود را بارها به اثبات رسانده و مطمئنم وي مي تواند از داوري ايران در المپيك به خوبي دفاع كند.
رئيس هيئت تكواندو استان تهران گفت: امسال با تشكيل كميته فني در دو بخش مردان و زنان توانسته ايم به نتايج دلخواه برسيم محمد سعيد نريماني و مريم آذر مهر از جوانان توانمند در كميته فني هيئت تهران توانسته اند با برنامه ريزي و هماهنگي مناسبي تيم هاي خوبي را در مسابقات كشوري هدايت كنند و از اين تيم رضايت كامل داريم.
وي افزود: ليگ هاي تكواندو استان تهران پس ازماه رمضان در دو بخش مردان و زنان استارت مي خورد.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
کمانداران ایران بدون مربی و سرپرست راهی المپیک شدند!

تیم ملی تیراندازی با کمان شب گذشته برای حضور در المپیک 2012 لندن عازم انگلیس شد که هیچ مربی یا سرپرستی، میلاد وزیری و زهرا دهقان را همراهی نکردند.

میلاد وزیری در رقابت‌های قهرمانی آسیا که سال گذشته به میزبانی کشورمان برگزار شد سهمیه المپیکی ایران در رشته تیراندازی با کمان را به دست آورد.
در ادامه و در حالی که تیم ملی ریکرو خود را برای حضور در رقابت‌های جام جهانی 2012 آماده می‌کرد، در روزهای پایانی سال گذشته کریم صفایی از سمت ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان برکنار شد تا پس از انتصاب شجاعی به عنوان سرپرست فدراسیون، مصاحبه‌های گاه و بیگاه وزیری و سایر ملی‌پوشان که آن را خط گرفته از بیرون می‌دانستند، علیه مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش آغاز شود.
با این حال تیم ملی تیراندازی با کمان در رقابت‌های جام جهانی آمریکا کار را تمام کرد و یک سهمیه دیگر توسط زهرا دهقان در ریکرو انفرادی زنان به دست آمد تا جنس تیم ملی برای حضور در المپیک جور شود.
پایان جام جهانی آگدن و بازگشت تیم ملی از آمریکا، آغازی بود بر حواشی اصلی و کار تا جایی پیش رفت که شروط وزیری و دهقان برای حضور در المپیک، نادر منوچهری و ساره اسدی را جایگزین آنها کرد. وزیری و دهقان از جمع اردونشینان کنار گذاشته شدند و منوچهری و اسدی برای حضور در لندن اردوی تیم ملی را در شمال آغاز کردند، اما در نهایت یک بار دیگر نام وزیری و دهقان در لیست اعزام کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش قرار گرفت.
در نهایت بامداد امروز وزیری و دهقان که خود سهمیه المپیک را به دست آورده بودند در حالی بدون هیچ مربی و سرپرستی راهی لندن شدند که مسئولان فدراسیون تیراندازی با کمان هیچ نقشی در این اعزام نداشتند.
در این بین سوالات زیادی به وجود می‌آید. از جمله اینکه مشخص نیست موفقیت یا ناکامی دو کماندار ایران که البته احتمال دومی به مراتب بیشتر است به پای چه کسانی نوشته خواهد شد؟ یا اینکه با توجه به گفته شجاعی که پس از المپیک همه این افراد از تیم ملی خط خواهند خورد؛ مشخص نیست پس از المپیک چه سرنوشتی انتظار وزیری و دهقان را خواهد کشید؟ و اصولاً مشخص نیست که تیم شجاعی و دوستان همچنان فدراسیون را اداره خواهند کرد یا صفایی و دوستان دوباره روی کار آمده و دوباره سردمدار فدراسیون می‌شوند؟
نکته قابل توجه اینکه با این دو بام و دو هوایی که مسئولان وزارت ورزش درست کردند هیچکس از کمانداران ایران در المپیک توقع کسب نتیجه آنچنانی نخواهد داشت و شاید باز هم کمانداران ایران مانند المپیک پکن در بین 64 نفر با عنوان آخر به کار خود پایان دهند.

درگيري هاي لفظي بين رئيس سابق فدراسيون تيروكمان و مسئولان جديد اين رشته حتي لحظاتي قبل از اعزام در فرودگاه امام خميني (ره) هم ادامه داشت.
خزاعي مدير سابق تيم هاي ملي تيرو كمان در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران ، گفت: نجمه آبتين نه بليط و نه اجازه حضور در لندن را دارد چه برسد كه مربي تيم ملي باشد مربيان كره اي به لندن خواهند رفت زيرا كريم صفايي فقط اسم آنها را به عنوان مربي اعلام كرده است و نجمه آبتين حق حضور در المپيك را ندارد.
وي افزود: شجاعي سرپرست فدراسيون فقط قصد تخريب روحيه ورزشكاران را داشته كه آبتنين را به فرودگاه فرستاده و مطمئن باشيد وي به هيچ وجه به لندن نمي رود.
لازم به ذكر است با توجه به مشاهدات خبرنگار حاضر در محل ما نجمه آبتين تا ساعت 25/2 دقيقه بامداد به همراه كردي مربي تيم در گيت شماره 2 حضور داشتند و اين در حالي بود كه پرواز راس ساعت 50/2 دقيقه تهران را به مقصد لندن ترك كرده (گيت بازرس 3 حدود 40 دقيقه قبل از پرواز بسته خواهد شد.)

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
سی امین دوره بازی های المپیک 2012 ؛
[h=1]مراسم افتتاحیه ساعت 19:30 به وقت محلی خواهد بود[/h]
مراسم افتتاحیه سی امین دوره بازی های المپیک 2012 ساعت 19:30 جمعه ششم مرداد به وقت محلی خواهد بود.
به گزارش گروه ورزشي باشگاه خبرنگاران؛ مراسم افتتاحیه سی امین دوره بازی های المپیک 2012 لندن ساعت 19:30 به وقت محلی روز جمعه 6 مرداد ماه (27 جولای 2012) در استادیوم المپیک برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش؛ استادیوم المپیک 2012 لندن میزبان مراسم افتتاحیه ، اختتامیه و مسابقات دوومیدانی نیز خواهد بود. شایان ذکر است ؛ به منظور ساخت استادیوم 80 هزار نفری المپیک 2012 لندن، 537 میلیون پوند هزینه شده است.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : سه شنبه 1391/05/03 14:43

جزيني:
[h=1]رضايي اشتباه نکند مدال المپيکش حتمي است[/h]
[h=2]مربي تيم ملي کشتي فرنگي گفت: قاسم رضايي اگر اشتباه نکند مدالش در المپيک لندن حتمي است.[/h]

رسول جزيني درباره شرايط فرنگي‌کاران سنگين‌وزن المپيکي ايران گفت: تمام اعضاي تيم فرنگي در شرايط بسيار خوبي هستند و بچه‌هاي سنگين‌وزن هم در کنار آنها از آمادگي بالايي برخوردارند.

وي ادامه داد:‌ قاسم رضايي شرايط بسيار خوبي دارد؛ يک سر و گردن از حريفانش بالاتر است و اگر اشتباه نکند مدالش در المپيک حتمي است.

مربي تيم ملي فرنگي تصريح کرد: بشير باباجان‌زاده شرايطش قابل مقايسه با جهاني نيست و نسبت به آن مسابقات که مدال برنز گرفت 30 درصد پيشرفت کرده است. حريفان سرسخت و نامداري دارد که کارش را سخت مي‌کند، اما با ايمان و اعتقاد مي‌تواند هر حريفي را شکست دهد.

جزيني درباره مشکل اضافه وزن‌ رضايي و برنامه کادر فني براي اين موضوع گفت: رضايي کشتي‌گير کم‌تجربه‌اي نيست، مدال جهاني دارد و در المپيک قبل حاضر بوده است. خودش بهتر از هر کسي مي‌تواند چطور کار کند. کادر فني هم با کمک کادر پزشکي طوري برنامه‌ريزي کرده است که با کمترين سختي سر وزن برسد.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : سه شنبه 1391/05/03 14:49

المپيک 2012 – لندن
[h=1]فلپس، کهکشاني‌ترين چهره‌ المپيک لندن[/h]
[h=2]فاتح 14 مدال طلاي المپيک به عنوان «کهکشاني‌‌ترين» چهره المپيک لندن معرفي شد.[/h]

در شرايطي که 3 روز تا شروع رسمي سي‌امين دوره بزرگترين جشنواره ورزشي در سطح جهان فرصت باقي است، نشريات ورزشي بخش‌هاي مفصل و جداگانه‌اي را به اين رقابت‌ها اختصاص داده و گزارش‌هايي را براي آگاهي خوانندگان خود منتشر کرده اند.

روزنامه اکيپ، چاپ پاريس در شماره روز سه‌شنبه(امروز) خود در بخش شنا از مايکل فلپس، عضو تيم شناي ايالات متحده به عنوان ستاره‌اي بي همتا در اين مسابقات ياد کرده است.

گزارشگر اين نشريه تيتر مقاله خود را به خاطر دريافت 14 مدال طلا توسط اين شناگر در دوره گذشته، چنين انتخاب کرد:

«فلپس، کهکشاني‌ترين چهره‌ المپيک لندن»

پيکارهاي لندن 2012 از روز جمعه 6 مرداد شروع خواهد شد و تا تاريخ يکشنبه 22 مرداد ادامه خواهد يافت.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : سه شنبه 1391/05/03 15:44

[h=1]مربيان تيراندازي با کمان را از فرودگاه بازگرداندند[/h]
[h=2]مربيان تيم ملي تيراندازي با کمان که براي سفر به لندن به فرودگاه رفته بودند از حضور در المپيک بازماندند.[/h]

تيم ملي تيراندازي با کمان ايران متشکل از دو کماندار به نام‌‌هاي ميلاد وزيري و زهرا دهقان در حالي از طريق فرودگاه امام خميني (ره) عازم لندن شدند که قرار بود نجمه آبتين و منصور کردي که از سوي فدراسيون تيراندازي با کمان ايران به عنوان مربيان تيم ملي به کميته ملي المپيک معرفي شده بودند اين دو را همراهي کنند که به دليل صادر نشدن آي دي کارت آبتين و کردي از حضور در المپيک 2012 لندن بازماندند.

اين در حالي است که ورزشکاران منتخب فدراسيون يعني نادر منوچهري مقدم و ساره اسدي از حضور در المپيک لندن محروم شدند و مشخص نيست که فدراسيون بر چه اساسي بر حضور مربيانش در المپيک لندن اصرار داشته است.

اين اتفاق در حالي رخ داد که وزيري و دهقان با درخواست صفايي، رئيس سابق فدراسيون از کميته ملي المپيک و فدراسيون جهاني عازم المپيک شدند که بر اين اساس بايد منتظر حضور ساير افراد حاضر در ليست صفايي به عنوان مربي يعني مربيان کره‌اي و کيوان رياضي مهر در المپيک لندن بود. اتفاقي که احتمالا طي امروز يا فردا به وقوع مي‌پيوندد و وزيري و دهقان، جمعه در روز مسابقه‌شان در لندن زير نظر مربيان اعزامي که جدا از فدراسيون به لندن اعزام مي‌شوند به مصاف حريفان مطرح خود مي‌روند.

پيش از اين نام آبتين و کردي به همراه سليم‌اف به عنوان مربيان تيم ملي از سوي فدراسيون به عنوان کادرفني تيم ملي در المپيک معرفي شده بود که با نامه صفايي به علي‌آبادي اين امر منتفي و مربيان کره‌اي به همراه رياضي‌مهر جايگزين شدند.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : سه شنبه 1391/05/03 15:55

[h=1]چرا ميراسماعيلي و رودکي به لندن مي‌روند[/h]
[h=2]در حالي که جودو ايران هيچ نماينده‌اي در بازيهاي المپيک 2012 ندارد، آرش ميراسماعيلي و محمدرضا رودکي به لندن سفر خواهند کرد![/h]

جواد محجوب تنها جودوکار ايران در بازي‌هاي المپيک 2012 لندن بود که به دليل آنچه "بيماري حاد گوارشي" اعلام شد، از حضور در اين رقابت‌ها بازماند، اين در حالي است که قرار بود تيم ملي جودو ايران متشکل از او، آرش ميراسماعيلي و محمدرضا رودکي هفتم مرداد عازم لندن شوند.

اعزام تيم جودو به المپيک لندن در نوع خود جالب است؛ رودکي جودوکار وزن 100 + کيلوگرم ايران به دليل مصدوميت در المپيک مبارزه نخواهد کرد اما اعلام شده بود براي روحيه دادن به جواد محجوب ديگر جودوکار ايران به لندن خواهد رفت که محجوب هم به اين بازيها اعزام نخواهد شد.

حال اين سوال پيش مي‌آيد وقتي ايران هيچ نماينده‌اي در رقابتهاي جودو المپيک ندارد، سفر آرش ميراسماعيلي و محمدرضا رودکي و يا محجوب به لندن چه ضرورتي دارد؟ هنوز مشخص نيست محجوب به اين بازي‌ها اعزام خواهد شد يا خير.

همچنين محمد علي رستگار سرپرست فدراسيون جودو نيز دوم مرداد ايران را به مقصد لندن براي شرکت در مجمع فدراسيون جهاني جودو پيش از بازي‌هاي المپيک ترک کرد.

*K*A*Z*E*M*

عضو جدید
زمان ارسال : سه شنبه 1391/05/03 15:56

[h=1]روز و ساعت مسابقات ورزشکاران ايراني در المپيک[/h]
[h=2]مسابقه ورزشکاران ايراني از روز افتتاحيه بازي‌هاي المپيک لندن آغاز مي‌شود.[/h]

کاروان ورزشي ايران 54 سهميه المپيک 2012 لندن به دست آورد که اين ملي‌پوشان درست در روز مراسم افتتاحيه رقابت‌هاي خود را آغاز خواهند کرد و تا روز آخر، ايراني‌ها براي کسب مدال با رقيبان خود مبارزه خواهند کرد. البته محمدرضا رودکي به دليل مصدوميت و جواد محجوب به دليل بيماري، مسابقه نخواهند داد تا جودوي ايران ورزشکاري را به روي تاتامي نفرستد.

ششم مرداد (27 آگوست) که درست روز مراسم افتتاحيه بازي‌ها است، دو کماندار ايران يعني ميلاد وزيري و زهرا دهقان به رقابت با رقبا مي‌پردازند و در روز پاياني بازي‌هاي المپيک، دو شانس مدال کاروان ايران يعني مهدي تقوي و رضا يزداني، دو ملي‌پوش کشتي آزاد در صبح روز مراسم اختتاميه به مصاف حريفان خواهند رفت.

برنامه روزشمار 52 ملي پوش کاروان ايران در بازيهاي المپيک به ترتيب زير است:(ساعت‌ها به وقت تهران است)

(در رشته هايي مانند بوکس، دو ميداني،‌ تنيس روي ميز، شنا و ... تنها برنامه دور اول مسابقات ايراني‌ها در اين برنامه لحاظ شده و با صعود به مرحله ي بعد بايد در روزهاي ديگر به رقابت با حريفان بپردازند.)

جمعه 6 مرداد( 27 جولاي)

ساعت 12:30: تير و کمان مردان – ميلاد وزيري- مسابقه تعيين رنکينگ (ورزشگاه Lord''s Cricket Ground)

ساعت 16:30: تيرو کمان زنان – زهرا دهقان- مسابقه تعيين رنکينگ (ورزشگاه Lord''s Cricket Ground)

شنبه 7 مرداد (28 جولاي)

ساعت 11:45 صبح: تيراندازي 10 متر تفنگ بادي زنان – مه‌لقا جام بزرگ و الهه احمدي- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

از ساعت 12:30 : تنيس روي ميز زنان – ندا شهسواري –دور مقدماتي (ورزشگاه Excel)

از ساعت 13:15: تنيس روي ميز مردان – نوشاد عالميان –دور مقدماتي (ورزشگاه Excel)

ساعت 13:30 : دوچرخه‌سواري جاده – مهدي سهرابي و امير زرگري (در حومه لندن)

ساعت 15:30 : تيراندازي 10 متر تپانچه بادي مردان – ابراهيم برخورداري- (ورزشگاه Royal Artillery Barracks)

ساعت 16: رويينگ تک‌نفره سنگين وزن مردان – محسن شادي - (ورزشگاه Eton Dorney)

ساعت 17: روئينگ تک‌نفره سنگين وزن زنان – سولماز عباسي- (ورزشگاه Eton Dorney)

يکشنبه 8 مرداد (29 جولاي)

از ساعت 14: شمشيربازي سابر – مجتبي عابديني- مرحله يک شصت و چهارم (ورزشگاه ExCel)

از ساعت 18 تا يک بامداد 9 مرداد: بوکس وزن 69 کيلوگرم – امين قاسمي پور- دور اول (ورزشگاه ExCel)

دوشنبه 9 مرداد (30 جولاي)

ساعت 12:30 صبح : تير و کمان مردان – ميلاد وزيري- مسابقه حذفي(ورزشگاه Lord''s Cricket Ground)

ساعت 12:56 : تير و کمان زنان – زهرا دهقان- مسابقه حذفي (ورزشگاه Lord''s Cricket Ground)

از ساعت 18:15 تا 01:15 : بوکس وزن 81 کيلوگرم – احسان روزبهاني – دور اول- (ورزشگاه ExCel)

سه شنبه 10 مرداد (31 جولاي)

13:30 صبح: شنا 100 متر آزاد- محمد بيداريان- دور مقدماتي (ورزشگاه Aquatics Center)

از ساعت 18:15 تا 01:15 بوکس وزن 64 کيلوگرم – مهدي طلوتي- دور اول (ورزشگاه ExCel)

چهارشنبه 11 مرداد (1 آگوست)

از ساعت18 تا 1 بامداد بوکس وزن 91 کيلوگرم- علي مظاهري (ورزشگاه ExCel )

ساعت17:45 دوچرخه سواري تايم تريل انفرادي – عليرضا حقي (محل برگزاري Hampton Court Palace)

پنج شنبه 12 مرداد (2 آگوست)

جواد محجوب، جودوکار ايران در اين روز رقابت داشت که به دليل بيماري گوارشي از شرکت در رقابت‌هاي المپيک بازماند.

جمعه 13 مرداد (3 آگوست)

ساعت13:30 : پرتاب وزنه – امين نيک فر (ورزشگاه المپيک)

ساعت14:45 : پرتاب چکش – کاوه موسوي (ورزشگاه المپيک)

ساعت22:30 : وزنه برداري دسته 85 کيلوگرم - سهراب مرادي و کيانوش رستمي (ورزشگاه ExCel)

ساعت23:20 : پرش طول – محمد ارزنده (ورزشگاه المپيک)

شنبه 14 مرداد (4 آگوست)

ساعت13:30 : دو و ميداني 100 متر- رضا قاسمي (ورزشگاه المپيک)

ساعت14:05 : دووميداني 400 متر – سجاد هاشمي آهنگري (ورزشگاه المپيک)

ساعت20:30 :پياده روي 20 کيلومتر – ابراهيم رحيميان (ورزشگاه المپيک)

ساعت22:30 :وزنه برداري دسته 94 کيلوگرم- سعيد محمد پور (ورزشگاه ExCel)

يکشنبه 15 مرداد (5 آگوست)

از ساعت16:30 : کشتي فرنگي وزن 55 کيلوگرم – حميد سوريان (ورزشگاه ExCel)

دوشنبه 16 مرداد (6 آگوست)

ساعت13: قايقراني کاياک تک نفره 1000 متر مردان- احمدرضا طالبيان

ساعت13:30: پرتاب ديسک مرحله مقدماتي – احسان حدادي (ورزشگاه المپيک)

ساعت14:15: پرتاب وزنه زنان مرحله مقدماتي – ليلا رجبي (ورزشگاه المپيک)

ساعت14:20 :دوي 800 متر مرحله اول - سجاد مرادي (ورزشگاه المپيک)

ساعت16:30: کشتي فرنگي وزن 60 کيلوگرم اميد نوروزي- وزن 84 کيلوگرم حبيب الله اخلاقي – وزن 120 کيلوگرم بشير باباجان زاده (ورزشگاه ExCel)

ساعت22:30: وزنه برداري دسته 105 کيلوگرم - نواب نصير شلال (ورزشگاه ExCel)

سه شنبه 17 مرداد (7 آگوست)

ساعت13:40: کاياک تک نفره 500 متر زنان - آرزو حکيمي

ساعت13:40 : دوي 110 متر با مانع- روح الله عسگري (ورزشگاه المپيک)

ساعت 16:30: کشتي فرنگي وزن 66 کيلوگرم سعيد عبدولي و 96 کيلوگرم قا سم رضايي (ورزشگاه ExCel)

ساعت 23:15: پرتاب ديسک ، فينال – احسان حدادي(در صورت صعود) (ورزشگاه المپيک)

ساعت23:25: دوي 800 متر، نيمه نهايي – سجاد مرادي(در صورت صعود) (ورزشگاه المپيک)

ساعت22:30: وزنه برداري دسته 105+ کيلوگرم – بهداد سليمي و سجاد انوشيرواني (ورزشگاه ExCel)

چهارشنبه 18 مرداد (8 آگوست)

ورزشکاران ايراني در اين روز رقابت ندارند.

پنج شنبه 19 مرداد (9 آگوست)

از ساعت 12:45: تکواندو وزن 68 کيلوگرم – محمد باقري معتمد (ورزشگاه ExCel)

جمعه 20 مرداد (10 آگوست)

ساعت 12:30 : تکواندو وزن 80 کيلوگرم مردان، يوسف کرمي و 67 کيلوگرم زنان سوسن حاجي پور (ورزشگاه ExCel)

ساعت 13:42: قايقراني کاياک200 متر زنان – آرزو حکيمي (ورزشگاه Eton Dorney)

ساعت 16:30: کشتي آزاد وزن 55 کيلوگرم حسن رحيمي و 74 کيلوگرم صادق گودرزي (ورزشگاه

ExCel)

شنبه 21 مرداد (11 آگوست)

از ساعت 16:30: کشتي آزاد وزن 60 کيلوگرم مسعود اسماعيل پور، وزن 84 کيلوگرم احسان لشگري و 120 کيلوگرم کميل قاسمي (ورزشگاه ExCel)

يکشنبه 22 مرداد (12 آگوست)

از ساعت 12:30 صبح: کشتي آزاد وزن 66 کيلوگرم مهدي تقوي و 96 کيلوگرم رضا يزداني (ورزشگاه ExCel)

بالا