رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

samar_eng

عضو جدید
اگر دقیقاً طبق روشی که گفتم جلو برید، فیلت نمیشه. درضمن میتونید از همون روشی که برای CC14 گفتم هم استفاده کنید. یعنی با ابزار Rectangle Tool. فقط بعضی از تنظیماتش فرق داره که مطمئنم شما میتونید درستش کنید.

اگر position رو روی inside تنظیم کنم این اتفاق نمی افته.خیلی ممنون از راهنماییتون

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
برای ترسیم یک مربع توخالی( مثل یک کادر ) مثلا دور یک بخش از طرح در صفحه فتوشاپ راحت ترین دستور چیه؟
این کار رو در پاور پوینت به راحتی میشه انجام داد به این صورت که fill را no color میزنیم

بهتره از ورژن بالاتری استفاده کنی..

cs6 بهترینه-سنگینم نیست! البته از نوع Extended

آخرین ویرایش:

parniyaan

عضو جدید
کممممممممممممممممک

کممممممممممممممممک

سلام من یه سوال در مورد فتوشاپ داشتم من هرچی پلان از توی اتوکد میارم توی فتوشاپ خیلی خیلی کمرنگ میاد و هر تغییری هم میدم درست نمیشه چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:crying::question:

fc9

عضو
سلام من یه سوال در مورد فتوشاپ داشتم من هرچی پلان از توی اتوکد میارم توی فتوشاپ خیلی خیلی کمرنگ میاد و هر تغییری هم میدم درست نمیشه چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(:crying::question:
سلام
اینجا رو کامل بخونید
رانـــــــــــــــــدو با فتوشاپ

سوالهای دیگه رو هم اینجا بپرسید بهتره فک کنم...

رفع اشکال مربوط به:شیت بندی در PHOTOSHOP

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
دقت کنید مراحل رو دقیق انجام بدید

دقت کنید مراحل رو دقیق انجام بدید

• Like
واکنش ها: fc9

faegheh_ar

عضو جدید
سلام بچه ها... من سریال photoshap cs4 یا cs5 رو میخوام. میشه بگید بهم؟

sh-sh

عضو جدید
سلام.دوستان من یه سوال دارم.چرا حجم فایل psd من نزدیک 2.5 گیگ شده با اینکه هنوز کامل شیت بندی نکردم

Checkmate

کاربر فعال تالار مهندسی شهرسازی ,
کاربر ممتاز
سلام.دوستان من یه سوال دارم.چرا حجم فایل psd من نزدیک 2.5 گیگ شده با اینکه هنوز کامل شیت بندی نکردم

کلیدهای Ctrl+Alt+I رو فشار بدید و دقت کنید رزولوشن رو روی چه مقداری تنظیم کردید؟ احتمالاً بالای 150 باید باشه. در هر صورت نگران حجم بالای کارتون نباشید. روشهایی برای کم کردن حجم فایل بدون کاهش کیفیتش وجود داره.

sh-sh

عضو جدید
کلیدهای Ctrl+Alt+I رو فشار بدید و دقت کنید رزولوشن رو روی چه مقداری تنظیم کردید؟ احتمالاً بالای 150 باید باشه. در هر صورت نگران حجم بالای کارتون نباشید. روشهایی برای کم کردن حجم فایل بدون کاهش کیفیتش وجود داره.
مرسی.میهشه توضیح بدین روشهاشو؟؟؟روی 300 هست.چون قراره یه شیت 210*90 باشه اگه رزولوشنش 150 بشه کیفیتش کم نمیشه؟

Checkmate

کاربر ممتاز
مرسی.میهشه توضیح بدین روشهاشو؟؟؟روی 300 هست.چون قراره یه شیت 210*90 باشه اگه رزولوشنش 150 بشه کیفیتش کم نمیشه؟

متاسفانه این یه اشتباه رایج هست بین دانشجوها که فکر میکنن هرچقدر اون رزولوشن رو بالاتر ببرن ، کیفیت کارشون هم بهتر میشه در حالیکه بعضی وقتها رزولوشن 100 با 1000 هیچ فرقی نداره به جز سنگین تر شدن کار. اگر کارتون رو برای نمایش توی صفحه مانیتور میخواید (مثلاً Presentation) باید رزولوشن رو روی 72 قرار بدید چون مانیتور نهایتاً تا رزولوشن 72 رو بیشتر نشون نمیده. اگر کاری که میخواید بکنید قراره چاپ بشه ولی تصویرتون ریزه کاری نداره (مثلاً کار گرافیکی نیست یا تصویری مثل مینیاتور نداره)، نهایتاً روی 150 قرار بدید. مخصوصاً در ابعادی که شما میخواید کار کنید خیلی جزئیات کار دیده نمیشه مگر اینکه بیننده دماغش رو بچسبونه به کار (یعنی خیلی بهش نزدیک بشه تا بتونه جزئیات رو ببینه)
برای کم کردن حجم هم یکی از راههاش، Merge کردن لایه ها هست.

shokoo.m

کاربر بیش فعال
دوستان من چند روزه که میخوام فتوشاپم رو باز کنم اینو میگه و دیگه هم بازش نمیکنه،مشکلش چیه؟
photoshop01.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
دوستان من چند روزه که میخوام فتوشاپم رو باز کنم اینو میگه و دیگه هم بازش نمیکنه،مشکلش چیه؟
مشاهده پیوست 174317

دلیل زیاد میتونه باشه
-پایین بودن رم
-هارد فضاش کمه(درایو ویندوز)
-نصب پلاگین
-32 بیتی یا 64 بیتی ناهمخون با سیستم!
بینید هنگام load تو چه ادرسی این ارور رو میده--
-بهتره از ورژن SC5یا SC6 استفاده کنی که سرعتشون بیشتر از این ورژنه.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان .....

چند تا شیت بندی دوستان آوردن ................بنده در فتو شاپ که باز می کنم ............پنجره new باز میشه ............ok که می زنم ............. شیت به صورت سفید نمایش داده میشه ..........و هیچ خبری از تصاویر و نقشه ها نیست .........علت چیست ؟........

xc.jpg

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام دوستان .....

چند تا شیت بندی دوستان آوردن ................بنده در فتو شاپ که باز می کنم ............پنجره new باز میشه ............ok که می زنم ............. شیت به صورت سفید نمایش داده میشه ..........و هیچ خبری از تصاویر و نقشه ها نیست .........علت چیست ؟........

مشاهده پیوست 177632

احتمالاً فایلها خراب هست. ابعاد فایل هم خیلی کوچیک هست. اگر میتونید یکی از فایلها رو اینجا آپلود کنید.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
احتمالاً فایلها خراب هست. ابعاد فایل هم خیلی کوچیک هست. اگر میتونید یکی از فایلها رو اینجا آپلود کنید.

ممنون دوست من ........

اما گمان نکنم فایلها خراب باشن................. آخه چند تا پروژه دیگه رو هم امتحان کردم ............. همه رو همین پیام صفحه جدید میده ..............بعد هم یک صفحه سفید باز میشه ................ (ورژن فتوشاپم ...... 8 هستش .........حجم فایلهاهم کمتر از 100 مگ نیستش.............)

Checkmate

کاربر ممتاز
ممنون دوست من ........

اما گمان نکنم فایلها خراب باشن................. آخه چند تا پروژه دیگه رو هم امتحان کردم ............. همه رو همین پیام صفحه جدید میده ..............بعد هم یک صفحه سفید باز میشه ................ (ورژن فتوشاپم ...... 8 هستش .........حجم فایلهاهم کمتر از 100 مگ نیستش.............)

به پنل Layers دقت کنید ببینید لایه ها رو اونجا میتونید مشاهده کنید یا لایه ای نمیاد؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
به پنل Layers دقت کنید ببینید لایه ها رو اونجا میتونید مشاهده کنید یا لایه ای نمیاد؟

با سلام .......

همین طور که مشاهده می کنید........... نه هیچ لایه ای رو نمیاره ......... فقط بک گراند.............
df.jpg

Checkmate

کاربر ممتاز
با سلام .......

همین طور که مشاهده می کنید........... نه هیچ لایه ای رو نمیاره ......... فقط بک گراند.............
مشاهده پیوست 177643

من تنها چیزی که به ذهنم میرسه این هست که این فایل با ورژن بالاتر از فتوشاپ درست شده و Compatibility Mode خاموش بوده. باز دوستان ممکنه نظرات بهتری داشته باشن.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان .....

مشاهده پیوست 177632

با سلام .......

مشاهده پیوست 177643

من تنها چیزی که به ذهنم میرسه این هست که این فایل با ورژن بالاتر از فتوشاپ درست شده و Compatibility Mode خاموش بوده. باز دوستان ممکنه نظرات بهتری داشته باشن.

با سلام ....

جهت اطلاع سایر دوستانی اگه این مشکل رو داشتن طبق نظر دوستمون ......Checkmate
.....
مشکل از ورژن برنامه فتوشاپ بوده ...........که با نصب فتوشاپ ورژن بالا مشکل رفع شد. بنده ورژن 13 رو نصب کردم و فایلها به درستی باز شد...بدرود.

golii

عضو جدید
سلام بچه ها
یه مشکلی برام پیش اومده
فرمت های فوتوشاپ برای سیو از کردن خیلی هاشون نیست
الان فقط 3 تا فرمت raw-psb-tiff
برام مونده ولی من
jpg
میخام که تو گزینه ها نیست
میتونین کمکم کنین؟؟؟؟

Checkmate

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
یه مشکلی برام پیش اومده
فرمت های فوتوشاپ برای سیو از کردن خیلی هاشون نیست
الان فقط 3 تا فرمت raw-psb-tiff
برام مونده ولی من
jpg
میخام که تو گزینه ها نیست
میتونین کمکم کنین؟؟؟؟

به منوی Image > Mode برید. اگر میخواید کارتون رو پرینت بگیرید، گزینه CMYK رو از این منو انتخاب کنید و اگر برای نمایش توی کامپیوتر میخواید (مثلاً برای پاور پوینت یا ارسال برای دوستان از طریق ایمیل)، گزینه RGB رو انتخاب کنید.

golii

عضو جدید
به منوی Image > Mode برید. اگر میخواید کارتون رو پرینت بگیرید، گزینه CMYK رو از این منو انتخاب کنید و اگر برای نمایش توی کامپیوتر میخواید (مثلاً برای پاور پوینت یا ارسال برای دوستان از طریق ایمیل)، گزینه RGB رو انتخاب کنید.

ممنونم از پاسختون
اولا میخام بدونم چرا اینجور شده ؟
دوما هم من سیو از psd و jpg میخام که الان ندارمشون

Checkmate

کاربر ممتاز
ممنونم از پاسختون
اولا میخام بدونم چرا اینجور شده ؟
دوما هم من سیو از psd و jpg میخام که الان ندارمشون

الان با این روشی هم که گفتم این گزینه ها اضافه نشده هنوز؟

Checkmate

کاربر ممتاز

احتمالاً این فایلی که روش کار میکنید یه فایل اسکن شده نیست؟

با برنامه Paint ویندوز این عکس اولیه رو باز کنید و بعد با فرمت JPG ذخیره اش کنید. بعد فایل JPG رو وارد فتوشاپ کنید. مشکلتون حل میشه.

golii

عضو جدید
نه اسکن نکردم
تو پی اس شروع به کار کردم
اگه میشه پست اخرتون رو انگلیسی بنویسین به هم ریخته نمیفهمم
ممنون

Checkmate

کاربر ممتاز
نه اسکن نکردم
تو پی اس شروع به کار کردم
اگه میشه پست اخرتون رو انگلیسی بنویسین به هم ریخته نمیفهمم
ممنون

Ba barnameye paint windows in aks avalie ro baz konid va baad ba format JPG zakhirash konid. Ba'ad file JPG ro varede PHOTOSHOP konid. Moshkeletoon hal mishe.

golii

عضو جدید
ax avali nadaram ke ... ye sheet iii ro to ps sakhtam
ke alan ba format PSB zakhire shode be jay PSD ke fek konam moshkelam haminjas nemidonam chera psb shode
!!!

Checkmate

کاربر ممتاز
ax avali nadaram ke ... ye sheet iii ro to ps sakhtam
ke alan ba format PSB zakhire shode be jay PSD ke fek konam moshkelam haminjas nemidonam chera psb shode
!!!

فتوشاپ وقتی با این فرمت ذخیره میکنه فایل رو که حجم فایلتون بسیار زیاد شده باشه، معمولاً بیشتر از 700-800 مگابایت.

nnadaff

عضو جدید
تبدیل عکس در فتوشاپ به یک مدل 3 بعدی در مکس

تبدیل عکس در فتوشاپ به یک مدل 3 بعدی در مکس

سلام دوستان
چوری میشه یک تویر دلخواه در فتوشاپ رو به یک مدل تبدیل کنیم که در مکس قابل استفاده باشد و دیگر نیازی نباشد ان ر در مکس با ابزارهای مربوط ایجاد کنیم ؟
لطفا هر کی میدونه بگه خیلی مهمه