[رفع اشکال مربوط به نرم افزار اتوکد] Auto Cad

hami!d

عضو جدید
سلام
آیا در مورد چیدن تصاویر گرفته شده از گوگل ارت در یک فایل اتوکد میتوانید کمکم کنید؟

H-893110493

عضو جدید
سلام
دستوری که عکس عمل explode رو انجام بده هم داریم؟ (با آتوکد 2007 کار میکنم)

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دستوری که عکس عمل explode رو انجام بده هم داریم؟ (با آتوکد 2007 کار میکنم)

سلام..ینی چی؟
ینی شکلی رو که expload کردیو میخوای از دوباره یکیش کنه؟ینی خطها از هم جدا نباشن یه شکل یه دست باشه..مثلا در؟؟؟منظورت اینه؟

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
عنوان تاپیک به رفع اشکال مربوط به AutoCAD تغییر پیدا کرد .
بزودی فهرست مطالب مفید این تاپیک تنظیم خواهد شد .
شما می توانید مشکلات و سوالات خودتون رو در اینجا مطرح کرده ، از دوستان و متخصصان عزیز ، پاسخ دریافت کنید .

تاپیک مهم شد .

آخرین ویرایش:

Mary.kh

عضو جدید
سلام
من یک سوال دارم . نمی دونم چرا دیگه نمی تونم هیچ تایپی رو رو صفحه ببینم !!!! در ضمن comment هم بسته شده .چطور باید برش گردونم ؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
من یک سوال دارم . نمی دونم چرا دیگه نمی تونم هیچ تایپی رو رو صفحه ببینم !!!! در ضمن comment هم بسته شده .چطور باید برش گردونم ؟

برای برگشتن نوار ابزار دستور comment شما کلیدهای ترکیبی ctrl+9 رو بگیرید مشکلتون حل میشه ................ منظورتون رو هم از تایپی نفهمیدم.............. بیشتر توضیح بدید........

دارکوب ۸۹

عضو جدید
فرض کنید داخل اتوکد یه مستطیل رسم می کنیم . حالا میخایم گوشه های این مستطیل رو از حالت تیزی در بیاریم و یه کم گردشون کنیم . چه ور این کار رو انجام بدم ؟

A.R.A.M.Del

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض کنید داخل اتوکد یه مستطیل رسم می کنیم . حالا میخایم گوشه های این مستطیل رو از حالت تیزی در بیاریم و یه کم گردشون کنیم . چه ور این کار رو انجام بدم ؟

سلام؛

برای این کار یک مستطیل رو با دستور Polyline بکشید.
دستور Fillet و زیردستور Polyline رو اجرا کنید.
با زدن R زیردستور Radius رو هم اجرا کرده و شعاع مورد نظرتون رو وارد کنید.
در نهایت هم Polylineی رو که کشیدید انتخاب کنید :

می بینید که تا ماوس رو روی شکل ببرید (قبل از کلیک کردن) تغییراتش رو بهتون نشون میده :

پس زیردستورِ Polyline تمام رئوس یک Polyline رو همزمان گرد میکنه.

نکته : در هرجای دستور Fillet میتونید با زدن R و اجرای زیردستور Radius شعاع مورد نظر خودتون رو تغییر بدید و حتما لازم نیست همون ابتدای کار شعاع رو مشخص کنید.
کاری که ما با زیردستور Polyline انجام دادیم خودش مخلوطی هست از عملیات های زیر :
1- کشیدن یک Circle
2- با حالت TTR
3- دو ضلع مجاور مستطیل و شعاع 1
4- اجرای TRim
5- ـSelect کردن دایره و اضلاع مستطیل
6- Clean قسمت های اضافی شکل
در واقع استفاده از یک دستور Fillet معادل هست با انجام 6 حالت-دستور برای دادن انحنا به گوشه ی مستطیل (کشیدن یک دایره در گوشه ی مستطیل و پاک کردن قسمت های اضافی اون) :

زیردستور بعدی زیردستور Trim هست :

در اینجا میتونید حالت Trim شدن یا نشدن رو مشخص کنید. اگر No trim رو انتخاب کنید اضافاتِ بیرونیِ شکلتون پاک نمیشه (یعنی تلاقی نهایی 2 خط رو نگه میداره). مثلا اینطوری :

منبع

دارکوب ۸۹

عضو جدید
سلام من امروز با کد یه پلان کشیدم . یه دفعه سیستمم ارور داد کلا پرید . حالا کسی میدونه از کجا میتونم فایل کدم رو بیارم؟جایی هست که ذخیره شده باشه .

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من امروز با کد یه پلان کشیدم . یه دفعه سیستمم ارور داد کلا پرید . حالا کسی میدونه از کجا میتونم فایل کدم رو بیارم؟جایی هست که ذخیره شده باشه .

من که فکرنمیکنم جایی ذخیره بشه!!!
چون اتو بک نمیگیره که از فایلت یه نمونه داشته باشی

دارکوب ۸۹

عضو جدید
داخل کد با برنامه فارسی یار چند خط تایپ کردم . حالا چه طوری میتونم خطوطم رو میزان کنم؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

با سلام
اگر فایلتون رو قبلا ذخیره کرده باشید ، میتونید recover کنید یا فایل بک آپی که از فایل قبلیتون مونده رو فعال کنید و حداقل نصفی از کار رو داشته باشید .
و معمولا اخرین ذخیره ای که میشه پیدا کرد اینجا هست :
C:\Users\Windows7\appdata\local\temp\dwg

در غیر اینصورت ، متاسفانه نمیشه کاری کرد .

با سپاس

آخرین ویرایش:

ali.fatemi4

عضو جدید
سلام
کمک
کمک
کمک
خدا خیرتون بده
به شدت محتاج کمک شدم

سوال اینه که من میخوام یه Topography ایجاد کنم که به این صورته:
یه فضای بزرگ با تعداد زیادی حلقه چاه
چیزی که من تا الان درست کردم شکل زیر هست
اما فکر نکنم توپوگرافیش درست باشه:

کمکم کنین

پیوست ها

• 13pab2lnk6h9oltpe58d.jpg
    13pab2lnk6h9oltpe58d.jpg
    64.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
کمک
کمک
کمک
خدا خیرتون بده
به شدت محتاج کمک شدم

سوال اینه که من میخوام یه Topography ایجاد کنم که به این صورته:
یه فضای بزرگ با تعداد زیادی حلقه چاه
چیزی که من تا الان درست کردم شکل زیر هست
اما فکر نکنم توپوگرافیش درست باشه:

کمکم کنین
با سلام ........

دوست من ...................... شما ارتفاع نقاط رو داريد ...............ياخير......................

اگر زمين مورد نظر نقشه برداري شده ............باشه شما مي تونيد با انتقال ليست نقاط به برنامه سيويل تري دي خيلي راحتتر توپوگرافي منطقه رو داشته باشيد..........بدون داشتن ارتفاع نقاط ..............شما توپوگرافي نداريد .يك شكل شبيه توپوگرافي داريد................ بدود.

SILLVA

عضو جدید
دوست عزیز همونطور که قبلنم گفتم اشکال از نسخه کدتونه.

من با دو تا اتوکد بازش کردم مشکلی نداشت

اینم عکسش
سلام.باز که میشه.موقع print اون عبارت autodesk...................... کنار کاغذ می افته.
save as می گیرم dxf ولی بعد از save اتوکد فایل را باز نمی کند.
مشاهده پیوست 172045

سلام.باز که میشه.موقع print اون عبارت autodesk...................... کنار کاغذ می افته.
save as می گیرم dxf ولی بعد از save اتوکد فایل را باز نمی کند.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
جدول قطعات

جدول قطعات

سلام
دوستان یه سوالی در مورد ایجاد جدول تو محیط اتوکد دارم:
تمام نقشه هایی که من با اتوکد میکشم تشکیل شده از چندین قطعه مثلا از 5 تا 13 و کل قطعات موجود حدود 1000 تا هستش
من برای ایجاد جدول نقشه جدید یه جدول از قبل پر شده رو میارم و دوباره میشینم دونه دونه فیلد های مربوط به اون رو پر میکنم
که این کار هم زمان بره هم درصد خطای بالایی داره
راهی وجود داره که یک دیتا بیسی ایجاد کنم
به هر قطعه یه کد بدم و به هر کد خصوصیاتی رو تعریف کنم مثل اسم کد و جنس و وزن و...
بعد بگم این نقشه مثلا دارای قطاتی با کد 10 و 15 و 18 و 40 هست
خودش جدول بهم بده ؟
در ضمن نقشه های من دو بعدیه و قطعه ی سه بعدی توش مدل نشده.
دوستان اگه نظری دارن ممنون میشم کمک و هم فکری کنن.
این یه نمونه جدول من هستش
2013-09-24 11-53-52.jpg

عمو رسول

عضو جدید
سلام
تمام نقشه هایی که من با اتوکد میکشم تشکیل شده از چندین قطعه مثلا از 5 تا 13 و کل قطعات موجود حدود 1000 تا هستش
من برای ایجاد جدول نقشه جدید یه جدول از قبل پر شده رو میارم و دوباره میشینم دونه دونه فیلد های مربوط به اون رو پر میکنم
به هر قطعه یه کد بدم و به هر کد خصوصیاتی رو تعریف کنم مثل اسم کد و جنس و وزن و...
خودش جدول بهم بده ؟
مشاهده پیوست 172138

دوست عزیز از این لیسپ میتونی استفاده کنی
دانلود
وقتی توو اتوکد لودش کردی. تایپ کن: cht و اینتر کن. حالا سوالای زیرو ازت میپرسه برنامه که باید انجامش بدی:

Select objects: به ترتیب تکسایی رو که میخوای تغییر کنن رو انتخاب کن

وقتی همه تکسارو انتخاب کردی اینتر کن

Height/Justification/Location/Rotation/Style/Text/Undo/Width: توو این قسمت مجموعه ای از چیزایی رو که میتونی تغییر بدی وجود داره. شما باید Text رو انتخاب کنید (فقط T رو بزنید کافیه)

Find and replace text. Individually/Retype/<Globally>: اینجا باید Retype رو انتخاب کنید (فقط R رو بزنید کافیه)

Old text: تکستی که قراره تغییر کنه رو نشون میده

New text: تکست جدید رو بنویس

و همین طور تا آخر

البته اگه این به دردت نخورد. میتونی با لیسپ یا زبانای برنامه نویسی دیگه یه برنامه بنویسی که با وارد کردن اطلاعات مورد نظر خودش یه جدول کامل بکشه و درصد خطا هم خیلی پایین بیاد

mer30fery

کاربر ممتاز
دوست عزیز از این لیسپ میتونی استفاده کنی
دانلود
وقتی توو اتوکد لودش کردی. تایپ کن: cht و اینتر کن. حالا سوالای زیرو ازت میپرسه برنامه که باید انجامش بدی:
Select objects: به ترتیب تکسایی رو که میخوای تغییر کنن رو انتخاب کن
وقتی همه تکسارو انتخاب کردی اینتر کن
Height/Justification/Location/Rotation/Style/Text/Undo/Width: توو این قسمت مجموعه ای از چیزایی رو که میتونی تغییر بدی وجود داره. شما باید Text رو انتخاب کنید (فقط T رو بزنید کافیه)
Find and replace text. Individually/Retype/<Globally>: اینجا باید Retype رو انتخاب کنید (فقط R رو بزنید کافیه)
Old text: تکستی که قراره تغییر کنه رو نشون میده
New text: تکست جدید رو بنویس
و همین طور تا آخر
البته اگه این به دردت نخورد. میتونی با لیسپ یا زبانای برنامه نویسی دیگه یه برنامه بنویسی که با وارد کردن اطلاعات مورد نظر خودش یه جدول کامل بکشه و درصد خطا هم خیلی پایین بیاد

ممنون از پاسختون ولی این که همون شد.!!!:)
خب حالا که شما لیسپ رو پیشنهاد کردی چه جوری میتونم بهش بگم جدول بکشه وبعد توش تکست بذاره؟(حالا پر کردن اتوماتیک نخواستیم):w18:
تو نت جستجو کردم :w01:یه کتاب آموزش لیسپ :w10:هست که توش چیز خاصی ننوشته و ربطی به اتوکد توش پیدا نکردم:w28:
فکر کنم مورد درخواستم خیلی پیچیده و تنبلانه(یعنی از روی تنبلی) هست.:w12:

عمو رسول

عضو جدید
ممنون از پاسختون ولی این که همون شد.!!!:)
خب حالا که شما لیسپ رو پیشنهاد کردی چه جوری میتونم بهش بگم جدول بکشه وبعد توش تکست بذاره؟(حالا پر کردن اتوماتیک نخواستیم):w18:
تو نت جستجو کردم :w01:یه کتاب آموزش لیسپ :w10:هست که توش چیز خاصی ننوشته و ربطی به اتوکد توش پیدا نکردم:w28:
فکر کنم مورد درخواستم خیلی پیچیده و تنبلانه(یعنی از روی تنبلی) هست.:w12:

خب این برنامه یه کم کارتونو راحت میکنه.

خب توو اینترنت منبع آموزشی خوب وجود نداره البته فارسی رو میگم.

یه سایت خارجی هست خیلی خوبه: http://www.afralisp.net/autolisp/

خب برنامه ای که شما میخواید حدود 1000 خط برنامست.

خب از نظر پیچیدگی آره ولی تنبلانه نه. معمولن برنامه ها برا راحتی و دقت بالاست.

خب من میتونم بنویسم این برنامه رو اما وقت میبره و هزینه داره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام
خودش جدول بهم بده ؟
مشاهده پیوست 172138

با سلام
چرا از نرم افزار excel استفاده نمیکنید ؟؟
میتونید یه برنامه خیلی ساده مطابق با جدولتون بنویسید و با وارد کردن اطلاعاتتون ، اون خودش پرش میکنه .

برای مثال ، میتونید ، کد نقشه رو بدید ، و بعد با توجه به فرمولی که تعریف میکنید ، بقیه سطرهارو براتون پر کنه ، البته بستگی داره که داده هاتون رو بشه به صورت ریاضی تعریف بشه یا نه !!

mer30fery

کاربر ممتاز

با سلام
چرا از نرم افزار excel استفاده نمیکنید ؟؟
میتونید یه برنامه خیلی ساده مطابق با جدولتون بنویسید و با وارد کردن اطلاعاتتون ، اون خودش پرش میکنه .

برای مثال ، میتونید ، کد نقشه رو بدید ، و بعد با توجه به فرمولی که تعریف میکنید ، بقیه سطرهارو براتون پر کنه ، البته بستگی داره که داده هاتون رو بشه به صورت ریاضی تعریف بشه یا نه !!
سعی کردم این کارو با اکسل بکنم ولی نمیدونم چه جوری:que:
مثلا من کد قطعه رو که یونیک است رو تو یه ستون بنویسم خودش شش ستون دیگه رو برام پر کنه:surprised::cool::surprised::cool:
شاید هم نیاز به اکسس و یک پایگاه داده باشه که خروجی اکسل بده بعد جدولو بندازی تو کد...:cool:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سعی کردم این کارو با اکسل بکنم ولی نمیدونم چه جوری:que:
مثلا من کد قطعه رو که یونیک است رو تو یه ستون بنویسم خودش شش ستون دیگه رو برام پر کنه:surprised::cool::surprised::cool:
شاید هم نیاز به اکسس و یک پایگاه داده باشه که خروجی اکسل بده بعد جدولو بندازی تو کد...:cool:

همو طور که خدمتتون عرض کردم ، با یک فرمول نویسی ساده ریاضی ، اکسل میتونه با گرفتن یک یا دو تا داده ، نتیجه رو بهتون بده ف به شرطی که بتونید به صورت ریاضی وار برای اکسل تعریف کنید .

ببینید مثلا داریم :

قطعه شماره 1 ........... تعدادش 2 عدد با تعداد سوراخ 5 عدد ..........تعداد پیچ ها 5 عدد ......... تعداد مهره 10 عدد باشه ( حالا این تعداد مهره رو با توجه به موردتون ، فرموله کنید و نتبجه بگیرید، یعنی فرمول رو به تعداد سوراخ لینک کنید و از یک داده ، چند نتیجه بگیرید)
برای اینکار اول یکی رو دستی رو انجام بدید ، حالت کلی دستتون بیاد ،بعد وارد اکسل کنید .

نرم افزار اکسل ، یک نرم افزار بسیار هوشمند هست ، به شرطیکه بتونید ، باهاش کارکنید .

با تشکر

mer30fery

کاربر ممتاز
جدول در اتوکد

جدول در اتوکد

همو طور که خدمتتون عرض کردم ، با یک فرمول نویسی ساده ریاضی ، اکسل میتونه با گرفتن یک یا دو تا داده ، نتیجه رو بهتون بده ف به شرطی که بتونید به صورت ریاضی وار برای اکسل تعریف کنید .
ببینید مثلا داریم :
قطعه شماره 1 ........... تعدادش 2 عدد با تعداد سوراخ 5 عدد ..........تعداد پیچ ها 5 عدد ......... تعداد مهره 10 عدد باشه ( حالا این تعداد مهره رو با توجه به موردتون ، فرموله کنید و نتبجه بگیرید، یعنی فرمول رو به تعداد سوراخ لینک کنید و از یک داده ، چند نتیجه بگیرید)
برای اینکار اول یکی رو دستی رو انجام بدید ، حالت کلی دستتون بیاد ،بعد وارد اکسل کنید .
نرم افزار اکسل ، یک نرم افزار بسیار هوشمند هست ، به شرطیکه بتونید ، باهاش کارکنید .

با تشکر
ممنون از پاسختون
اینکه اکسل هوشمنده توش شکی نیست:w41:
چیزی که من میخوام تو جدول بنویسم عدد نیست متنه.
مثلا
وقتی میتویسم پنیر اون بنویسه: پنیر - سفید - شور - صبحانه - نان - 250 گرم
وقتی مینویسم آچار اکسل بنویسه : آچار - آهن - نقره ای - تعمیر - ابزار - 1 کیلو
و الا آخر . . .
تعداد مهم نیست فوقش اونو دستی وارد میکنم این اطلاعات متنی جدوله که باعث اشتباه میشه.
من اول میخواستم این کارو تو خو اتوکد انجام بدم نتوستم حالا تو اکسل هم بشه خوبه
میشه؟:w26:

MHM_ID

عضو جدید
سلام دوستام من یه کتاب آموزش اتوکد دارم ماله ورژن 2008 هست ولی خیلی خیلی کامله (1750 صفحه اس :eek: ) حالا من اتوکد 2013 رو دارم و هر جا گشتم نتوستم 2008 رو دان کنم ، می خواستم بدونم خیلی تغییرات داشته 2013 نسبت به 2008 ؟ ( قصد داشتم اول 2008 رو فول یاد بگیرم (چون کتابشو داشتم ) بعد با اطلاعاتی که داشتم و کمک دوستان 2013 رو راحتتر یاد بگیرم )

عمو رسول

عضو جدید
سلام دوستام من یه کتاب آموزش اتوکد دارم ماله ورژن 2008 هست ولی خیلی خیلی کامله (1750 صفحه اس :eek: ) حالا من اتوکد 2013 رو دارم و هر جا گشتم نتوستم 2008 رو دان کنم ، می خواستم بدونم خیلی تغییرات داشته 2013 نسبت به 2008 ؟ ( قصد داشتم اول 2008 رو فول یاد بگیرم (چون کتابشو داشتم ) بعد با اطلاعاتی که داشتم و کمک دوستان 2013 رو راحتتر یاد بگیرم )

سلام. نه تغییری که بخواد به مشکل بربخوری نداره. فقط ظاهر کلن تغییر کرده. پیشنهادم اینه که اگه میخوای با هر ورژن اتوکد راحت کار کنی از همین ابتدای کار دستورای تایپی رو که تووی خط فرمان مینویسنو یاد بگیر و با اونا کار کن. هم راحتتره و هم سریعتر

ati3254

کاربر حرفه ای
سلام دوستان من اتوکد2014 رو دانلود کردم الان تو نصبش گیج شدم نیدونم باید از کجا نصبش کنم!!!!!!!!!

میشه راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟

helyan

عضو جدید
سلام توی اتوکد چطوری رندر میگیرند یا چطوری از فایل عکس میگیرند مرسی

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
دقیقا به همین صورت مرسی از راهنماییتون!......................من با نرم افزارwinmount فایل imageباز کردم اما بازمsetup برای نصبش نداره!...................چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟

مسی..............

مثل سی دی ، برید به my computer و با راست کلیک ، autoplay کنید و البته در صورت امکان و اگه براتون مقدروه ، یه عکس بذارید تا مشکل رو ببینیم.

سپاسگذار