درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

king_off

عضو جدید
این کتاب هولمن چرا اینقدر گنگه اه خدا لعنتش کنه نمیتونست روون تر توضیح بده:mad: بچه ها الان ده روزه که شروع کردیم به نظرم گزارشی از کارامون بدیم
من که خیلی کند پیش میرم فکر کنم تا اواسط مهر بتونم ی دور درس ها رو جمع کنم.شما ها چیکار کردین؟خوب پیش میرین؟به بچه های که جدیدی که اضافه شدن بهشون خوش امد میگم, جمعمون جمع شده
راستی بچه ها شما عملیات رو هم از روی تریبال میخونین؟ اخه میگن بعضی از فصل ها رو مک کیب خیلی بهتر توضیح داده

chem.engineer

عضو جدید
پس تا جایی که می تونیم مثه همین پیش بریم.آخر هفته بعدی اگه دیدیم انتقاد یا پیشنهادی نسبت بهش داریم، مطرح می کنیم
موفق باشین

hamid goli

عضو جدید
سلام به دوستان
مهندسین گرامی
2 تا پرژه هست که می خواستم یکی مربوط به کاربورد الگریتم مورچگان در مهندسی شیمی و نفت ( + مثال اگر امکان داره ) و یکی دیگه هم بهینه سازی مبدل های حرارتی.

ممنون

man69

عضو جدید
این کتاب هولمن چرا اینقدر گنگه اه خدا لعنتش کنه نمیتونست روون تر توضیح بده:mad: بچه ها الان ده روزه که شروع کردیم به نظرم گزارشی از کارامون بدیم
من که خیلی کند پیش میرم فکر کنم تا اواسط مهر بتونم ی دور درس ها رو جمع کنم.شما ها چیکار کردین؟خوب پیش میرین؟به بچه های که جدیدی که اضافه شدن بهشون خوش امد میگم, جمعمون جمع شده
راستی بچه ها شما عملیات رو هم از روی تریبال میخونین؟ اخه میگن بعضی از فصل ها رو مک کیب خیلی بهتر توضیح داده

برای کنکور ارشد فکر نمی کنم کتاب های رفرنس منابع خوبی باشند به نظر من درس نامه های کتاب های مخصوص کنکور بهترن با این حال هر کدوم که فکر میکنی بهتر برات اونو بخون کتاب های مدرسان رو هم یه نگاه بنداز شاید کمکت کنه کامل و ساده درس داده
برای عملیات هم اگه اصرار داری رفرنس بخونی فصل های تقطیر، استخراج، مرطوب سازی و خشک کردن و جذب سطحی رو از تریبال و تبخیر و از مک کیب بخون (ف ی لتر) و استخراج و ممبرین هم که احتمال خیلی خیلی زیاد توکنکور نمی یاد رو اگه خواستی بخونی باید از مک کیب بخونی تریبال نداره
اون فصل هایی که مشترکن تو دوکتاب تریبال کامل تر گفته سوال های ارشد هم از رو همین کتاب میاد چون تفاوت تقریبا زیادی تو دو کتاب هست به خاطر همین میگم سوال های ارشد بیشتر از تریبال میاد
شاید به خاطرترجمه بد کتاب هولمن ابشه که باهاش مشکل داری چون ترجمه های این کتاب تو بازار پر از اشتباه هستش و روون نیست وگرنه محقق بزرگی مثل هولمن به بهترین شکل ممکن درس داده البته به نظرمن

آخرین ویرایش:

king_off

عضو جدید
برای کنکور ارشد فکر نمی کنم کتاب های رفرنس منابع خوبی باشند به نظر من درس نامه های کتاب های مخصوص کنکور بهترن با این حال هر کدوم که فکر میکنی بهتر برات اونو بخون کتاب های مدرسان رو هم یه نگاه بنداز شاید کمکت کنه کامل و ساده درس داده
برای عملیات هم اگه اصرار داری رفرنس بخونی فصل های تقطیر، استخراج، مرطوب سازی و خشک کردن و جذب سطحی رو از تریبال و تبخیر و از مک کیب بخون (ف ی لتر) و استخراج و ممبرین هم که احتمال خیلی خیلی زیاد توکنکور نمی یاد رو اگه خواستی بخونی باید از مک کیب بخونی تریبال نداره
اون فصل هایی که مشترکن تو دوکتاب تریبال کامل تر گفته سوال های ارشد هم از رو همین کتاب میاد چون تفاوت تقریبا زیادی تو دو کتاب هست به خاطر همین میگم سوال های ارشد بیشتر از تریبال میاد
شاید به خاطرترجمه بد کتاب هولمن ابشه که باهاش مشکل داری چون ترجمه های این کتاب تو بازار پر از اشتباه هستش و روون نیست وگرنه محقق بزرگی مثل هولمن به بهترین شکل ممکن درس داده البته به نظرمن
مرسی دوست عزیز از راهنماییتون.حرارت رو دیگه از هولمن نمیخونم دیگه چون واقعا متوجه نمیشم.از روی راهیان میخونم
ممنون

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز از راهنماییتون.حرارت رو دیگه از هولمن نمیخونم دیگه چون واقعا متوجه نمیشم.از روی راهیان میخونم
ممنون
منم احتمالاً بعضی از فصلارو که گنگن رو از روی راهیان میخونم.مالا خود راهیان اندازه ی هولمنه.

FaIr

عضو جدید
کاربر ممتاز

agta666

عضو جدید
سلام بچه ها برا همتون ارزو موفقیت میکنم.
یه سوال اساسی دارم شما کنترلم میخونید؟من فک کنم اشتباه محض اگر وقت رو کنترل بذاریم چون نفر اول کنکورم حداکثر 50 میزنه و یعنی 7 تا سوالشو جواب میده با ضریب 1 که اگر این وقتو بذاریم برا جرم و 2 تا سوالشو بیشتر جواب بدیم به نظرم موثرتره.نظر شما چیه؟

afrooz

عضو جدید
میگن سوالات کنترل اون قدر تکراری و ساده است که اگه نخوانی و نزنی! بعدا میفهمی چه اشتباهی کردی! من قصد دارم بخوانم!!

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال اساسی دارم شما کنترلم میخونید؟من فک کنم اشتباه محض اگر وقت رو کنترل بذاریم چون نفر اول کنکورم حداکثر 50 میزنه و یعنی 7 تا سوالشو جواب میده با ضریب 1 که اگر این وقتو بذاریم برا جرم و 2 تا سوالشو بیشتر جواب بدیم به نظرم موثرتره.نظر شما چیه؟
راستش تا جایی که من از رتبه های برتر دیدم،هنه کنترل رو زده بودن.اما خیلی ها نمیزنن چون ریسک داره که منفی بشه درصدشون.من خودم دوست دارم بزنم اما کنترلم ضعیفه.

رحیم10

عضو جدید
مقاله در مورد خشک کن و سیکلونها در کارخانه سیمان

سلام به دوستان بزرگوار مقاله ای می خوام تعداد صفحه ش هم خیلی مهم نیست

دوستان کسی میتونه لینکی چیزی ارائه بده ممنون میشم . نیاز فوری​

man69

عضو جدید
یک سری سوال های کنترل خیلی ساده و یک سری از اونها هم کاملا حفظی هستن یعنی زیر 10 ثانیه میشه بهشون جواب داد اما چون حجم کمی داره و حفظ کردن زیاد من تصمیم گرفتم نزدیک کنکور بخونمش

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک سری سوال های کنترل خیلی ساده و یک سری از اونها هم کاملا حفظی هستن یعنی زیر 10 ثانیه میشه بهشون جواب داد اما چون حجم کمی داره و حفظ کردن زیاد من تصمیم گرفتم نزدیک کنکور بخونمش
من کتاب کنترل راهیان رو دیدم.کتاب کوچیکیه.فک کنم بشه حفظ کرد.

etitakan

عضو

منم موافقم که نزدیک کنکور بخونیم چون حفظی هست یه خورده.

معتمدد

عضو جدید
اگه درصد دروسي كه تو كنكور ميزني بالا باشه به كنترل و زبان نيازي نيست ولي اگه درصدات متوسط و معمولي باشه چون كه خيليا اين 2تا درس فاكتور ميگيرن اون وقت سرنوشت كار اين 2تا درس مشخص ميكنه
موفق باشي

man69

عضو جدید
اگه درصد دروسي كه تو كنكور ميزني بالا باشه به كنترل و زبان نيازي نيست ولي اگه درصدات متوسط و معمولي باشه چون كه خيليا اين 2تا درس فاكتور ميگيرن اون وقت سرنوشت كار اين 2تا درس مشخص ميكنه
موفق باشي
میشه بگی دلیلش چیه ؟یعنی تراز کلی رو افزایش میده؟

fulcrum

عضو جدید
سلام علیکم
منم موافقم که نزدیک کنکور بخونیم چون حفظی هست یه خورده.
درسته از طرفی بین درسای ما گمونم کم حجم ترین و راحت ترین باشه.
سلام دوستان.اين دو تا فايل رو گذاشتم براتون.يكي مقدمات برنامه ريزيه و اون يكي برنامه ي هفتگيه.اميدوارم مفيد باشه.
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/paperclip.png فايل ضميمه
  • http://www.www.www.iran-eng.ir/images/attach/pdf.gif barnameye parseh.pdf (40.2 كيلو بايت, 54 نمايش)
  • http://www.www.www.iran-eng.ir/images/attach/pdf.gif 92.pdf (393.1 كيلو بايت, 71 نمايش)
می گم این برنامه درس به درس رفته جلو، من کتاب به کتاب جلو می رم یعنی اول جرم بعد سیالات بعد ترمو این طوری چطوره تقریبا هر کتاب چند روز وقت میگیره.
من شخصا فکر می کنم جز کتاب دکتر بهمنیار یا برای یعضی ها اسمیت نیاز به رفرنس نباشه. به نظرم درسو بخونیم بعد توی مباحثی که مشکل داریم یا تستاشو زیاد غلط می زنیم یا خوب نمی فهمیم به مرجع مراجعه کنیم.این توصیه رو دوستان سال بالایی که کنکور دادند به من کردند.
تقصیر هولمن نیست مرتجمش مقصره لابد :D

fulcrum

عضو جدید
اینجا کسی شناور biochemical نمی خواد شرکت کنه؟
من پارسال ازمایشی (تفننی) شرکت کردم .اگه سوال خاصی داری گمونم یه نفر رو بشناسم که شرکت کرد رتبشم خوب شد. سوالای شیمی عمومیش خیلی اسون بود.یه پدیده های انتقالم داشت که گمونم همه بتونیم بزنیم فقط بیوشیمیش خیلی سخت بود منم گفتم بزنم سفید ندازم لذا==> منفی زدم .درصدام بد بود ولی گمونم چون تعداد شرکت کننده هاش کمه رتبه زیاد توش بد نشه البته ظرفیتش هم خیلی کمه روی هم رفته بیو و داروسازی 10 نفر نمی گیرن.

man69

عضو جدید
من پارسال ازمایشی (تفننی) شرکت کردم .اگه سوال خاصی داری گمونم یه نفر رو بشناسم که شرکت کرد رتبشم خوب شد. سوالای شیمی عمومیش خیلی اسون بود.یه پدیده های انتقالم داشت که گمونم همه بتونیم بزنیم فقط بیوشیمیش خیلی سخت بود منم گفتم بزنم سفید ندازم لذا==> منفی زدم .درصدام بد بود ولی گمونم چون تعداد شرکت کننده هاش کمه رتبه زیاد توش بد نشه البته ظرفیتش هم خیلی کمه روی هم رفته بیو و داروسازی 10 نفر نمی گیرن.
ظرفیت دارو 6 تاس بیو بالای100 تا هستش
میشه درصدا و رتبه خودتون و دوستتون روبگین

بالا