معادلات حاکم برای پمپ دو بعدی مدل شده

akbar159

عضو جدید
سلام دوستان

سلام دوستان.استادم بهم یه پروژه داده و که معادلات حاکم بر مدل پمپ دو بعدی که در گمبیت مدل کردم و در فلوئنت تحلیل کردم رو میخواد.ممنون میشم بهم راهنمایی کنین که این معادلات رو از کجا گیر بیارم.از تو جزوه توربو ماشین برای دروس کارشناسی مکانیک یه سری معادلات پیوستگی و انرژی و مومنتوم و... پیدا کردم که استادم گفت اینا یک بعدی هست و برای دو بعدی نیست ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.و بهم توضیح بدین.

یاحق

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

سلام دوستان.استادم بهم یه پروژه داده و که معادلات حاکم بر مدل پمپ دو بعدی که در گمبیت مدل کردم و در فلوئنت تحلیل کردم رو میخواد.ممنون میشم بهم راهنمایی کنین که این معادلات رو از کجا گیر بیارم.از تو جزوه توربو ماشین برای دروس کارشناسی مکانیک یه سری معادلات پیوستگی و انرژی و مومنتوم و... پیدا کردم که استادم گفت اینا یک بعدی هست و برای دو بعدی نیست ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.و بهم توضیح بدین.

یاحق

اگر منظورش پمپ سانتریفوژه، آسونه کافیه که فقط پرش رو در گمبیت طراحی کنی و کمی خلاقیت در شرایط مرزی به خرج بدی، یه هفته ای تموم میشه. ولی اگر منظورش پمپ پیستونیه که بهتره از زیرش در بری.

akbar159

عضو جدید
اگر منظورش پمپ سانتریفوژه، آسونه کافیه که فقط پرش رو در گمبیت طراحی کنی و کمی خلاقیت در شرایط مرزی به خرج بدی، یه هفته ای تموم میشه. ولی اگر منظورش پمپ پیستونیه که بهتره از زیرش در بری.

سلام دوست عزیز

من معادلات حاکم رو میخوام،مگه از طریق مدل سازی میشه معادلات حاکم رو بدست آورد؟

من هم فایل مدل گمبیت(و هم چنین فایل مش) رو دارم،و هم با فلوئنت تحلیلش کردم ولی تا حالا ندیدم که که بشه ازش معادلات حاکم رو استخراج کرد!!!

منظورم همون پمپ سانتریفیوژ هست.

میخوام رو پمپ های دوفازی کار کنم.

مقاله موجود در ضمیمه رو ببینید که میشه ازش معادلات حاکم رو تعیین کرد یا نه.تو کتاب یا جزوه توربو ماشین هست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

پیوست ها

• Analysis on Internal Solid-liquid Two-phase Flow in the.pdf
    340.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

من هم فایل مدل گمبیت(و هم چنین فایل مش) رو دارم،و هم با فلوئنت تحلیلش کردم ولی تا حالا ندیدم که که بشه ازش معادلات حاکم رو استخراج کرد!!!

مقاله موجود در ضمیمه رو ببینید که میشه ازش معادلات حاکم رو تعیین کرد یا نه.تو کتاب یا جزوه توربو ماشین هست؟

نه، معادلات حاکم رو باید از مراجع پیدا کنید البته بنده تا این حد تخصصی در زمینه پمپ ها کار نکردم و احتمالاً در کتاب های مربوط به توربو ماشین ها چیزایی پیدا بشه.

alimec

عضو جدید
سلام دوستان

یاحق

سلام دوست عزیز

درود
ارشد تبدیل میخونید؟ پروژه ی کدوم درسه؟ جریان چندفازی؟ سی اف دی؟
منظور شما حتما معادلات جریان دوفاز است نه تک بعدی یا دوبعدی..
پمپ رو کار نداشته باشید معدلات پیوستگی حرکت و انرژی برای مدل های مختلف فلوئنت توفیر داره..
این مقاله هم که گذاشتین از مدل دوفازی میکسر و توربولانس کا اپسیلن استفاده کرده و معادله حرکت رو داده. معادلات کلی جریان های چندفازی و با مدل های مختلف در راهنمای فلوئنت اومده

بالا