درخت گردکان با این بزرگی، درخت خربزه الله اکبر؟

*Essi*

اخراجی موقت
با درود خدمت همه دوستان گرامی.

شاید عنوان تاپیک بگه مسئله ای که امروز میخواهیم روش بحث کنیم، حالت شوخی یا طنز داره.

اما هرگز اینطور نیست، متاسفانه یک حقیقت تلخه که شاید بگم بالای 90 درصد ما آدم ها دچارش هستیم.:razz:

این ضرب المثل رو برای الاغی به کار بردن که رفت زیر درخت گردو خوابید.

یک گردو محکم خورد تو سرش، بیدار شد و گفت اگر زیر درخت خربزه خوابیده بودم و میوه خربزه در سر من میخورد چی میشد. :confused:

در واقع میخواد قیاس مع الفارق رو توضیح بده که از یک پدیده کوچک، میاد یک نتیجه بزرگ پیش خودش میگیره بدون آنکه حقیقت رو درباره آن پدیده بزرگتر بدونه.
.
.
.
.
اما سئوال اصلی این تاپیک که بشه روش بحث کرد اینه:

فکر میکنید چند درصد باورهاتون در زندگی، بر اساس مغلطه ی مقایسه گردو و خربزه هست؟

چه قدر با استفاده از پدیده های کوچک که به چشم خودتون دیدین، نتیجه گیری های خیلی پیچیده در مورد پدیده های ناشناخته کردین؟

آخرین ویرایش:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد مردم شاید درصد زیاد باشه
ولی در مورد خودم _ . . . . . کدوم باور؟ من تعداد کمی از چیزا رو باور دارم به بقیه مشکوکم! ولی ما کلا قضاوت عجولانه تو ذاتمونه و من تا حدی مهارش کردم
امیدوارم این آفت خانمانسوز ریشه کن شه

*Essi*

اخراجی موقت
در مورد مردم شاید درصد زیاد باشه
ولی در مورد خودم _ . . . . . کدوم باور؟ من تعداد کمی از چیزا رو باور دارم به بقیه مشکوکم! ولی ما کلا قضاوت عجولانه تو ذاتمونه و من تا حدی مهارش کردم
امیدوارم این آفت خانمانسوز ریشه کن شه

مثال میگم:

شما در شهر یک ساختمان چند طبقه میبنی که خیلی با نظم ساخته شده.
میگی حتما یک معمار با عظمت پشت این ساختمان بوده.

بعدا نگاهی به ستارگان میندازی، میگی پس معمار این زیبایی ها کیست؟
باز با خودت میگی این ساختمان برای بالا رفتن نیاز به مواد اولیه و پی داشته، مواد اولیه از معادن اومده.

حالا مواد اولیه کره زمین و ماه و سیارات و....از کجا اومده؟

اینجا هنگ میکنی و مجبور میشی به مغلطه گردو و خربزه.........

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثال میگم:

باز با خودت میگی این ساختمان برای بالا رفتن نیاز به مواد اولیه و پی داشته، مواد اولیه از معادن اومده.

نمیدونم چرا نتونستم این مثال و با مثال خربزه و گردو به هم ربط بدم...

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از تاپيك
فکر میکنید چند درصد باورهاتون در زندگی، بر اساس مغلطه ی مقایسه گردو و خربزه هست؟
چه قدر با استفاده از پدیده های کوچک که به چشم خودتون دیدین، نتیجه گیری های خیلی پیچیده در مورد پدیده های ناشناخته کردین؟
همون مساله اي كه چند وقت پيش جايي براي به ياد ماندن خودم ، گفتم ، نتيجه گيزي كلي و بدون فكر ، چيزي كه زياد تو جامعه ميشه ديد
در مورد مسائلي كه به افكار خودم مربوط ميشه ، خيلي سعي ميكنم هيچ وقت همچين نتيجه گيري اي نكنم
ولي در مواجهه با بعضي اشخاص عمدا از اين روش استفاده ميكنم ، بلكه يك اثري روشون گذاشت !

آبیدر751

اخراجی موقت
مثال میگم:

آواتارت عشقه..........

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثال میگم:

چرا در صورتی که در مورد چیزی هنگ کنم باید به مغلطه و خربزه برسم؟ برای هر مساله ای مثل مواد اولیه کائنات جوابی هست که یافت شده یا نشده. فرضیه انفجار بزرگ رو شنیدید که میگه جهان از یک نقطه ایجاد شد و باز هم میتونه به نقطه تبدیل بشه؟ منطقیست و خیلی از دانشمندا قبولش دارن. در مورد این نقطه در آینده تاپیک میزنم. اونجا بحث میشه.
چیزی که در ابتدا پیچیده به نظر بیاد بالاخره با تفکر منطقی حل میشه و من به این موضوع معتقدم.

*Essi*

اخراجی موقت
چرا در صورتی که در مورد چیزی هنگ کنم باید به مغلطه و خربزه برسم؟ برای هر مساله ای مثل مواد اولیه کائنات جوابی هست که یافت شده یا نشده. فرضیه انفجار بزرگ رو شنیدید که میگه جهان از یک نقطه ایجاد شد و باز هم میتونه به نقطه تبدیل بشه؟ منطقیست و خیلی از دانشمندا قبولش دارن. در مورد این نقطه در آینده تاپیک میزنم. اونجا بحث میشه.
چیزی که در ابتدا پیچیده به نظر بیاد بالاخره با تفکر منطقی حل میشه و من به این موضوع معتقدم.

خیلی ها به این اعتقادی ندارند که یکسری سئوالات ممکن است بی پاسخ باشد.

بی پاسخ بودن رو برابر پوچی میگیرن و از جواب کسی استفاده میکنند که به سئوالاتشون با همون مغلطه گردو و خربزه پاسخ بده.

به اکثریت اعتقادات امروز آدم ها نگاه کنی، اساس همینه، یعنی میگه گیاه اگر در فصل زمستان به خواب میره و در بهار زنده میشه، پس آدم هم بعد از مرگ دوباره زنده میشه.

شما اکثر اعتقادات رو اگه نگاه کنی، با استفاده از یک جز معلوم، یک کل نامعلوم رو نتیجه گیری کردن.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه زجری می کشی اسی تو این باشگاه ! قشنگ درکت می کنم! شبیه تاپیک شما انسان هستید یا ادم و تاپیک تکامل داروین افتادم! موصوع همین طوری ابتر موند! بچه ها ترجیح میدن تو تاپیک اون مورچه هه شرکت کنن تا این تاپیکا که باعث رشد فکری و باز شدن پنجره های جدید در زندگیشون میشه ! میگم بیا بریم 2 نفری معتاد بشیم گور بابای همه چی!
==========

موصوع اصلی بنظر من باز کردم مبحث مغلطه بود اگر اشتباه نکنم !(آره؟)

اینو میگی که اگر در داستان مورچه ی تاپیک همسایه این مورچه یه غلطی کرده 99 درصد داستان بلکه 100 درصدش بر می گرده به مورچهه و .... قابل استفاده نیست کلیاتش (جدا از درس اخلاق یک خطیش که خیلی هم مسخره هست و هیچ تاثیر ماندگاری نمی ذاره و هیچ ارزشی نداره و هیچ پنجره ی جدید فکری رو باز نمی کنه!)

تازه این تاپیک خوبی بود که مثلا درس اخلاق می داد و...======
========

البته این باز نامربوط شد و.... انقدر حالو حوصله نداشتم که نمی دونم چی نوشتم!!!! باشه بعدن کاملش می کنم

*Essi*

اخراجی موقت
عجبببببببببببببببببب!

آواتارت عشقه..........

نمیدونم چرا نتونستم این مثال و با مثال خربزه و گردو به هم ربط بدم...

من فکر کنم بریم زیر درخت گردو بشینیم و درخت رو تکون بدیم باهم بخوریم و مدتی خوشحال باشیم بهتره. :)

آخه مادره به بچه اش میگفت پسرم قربون چشمای بادومیت برم، بچه میگفت مامان من بادوم میخوام. :cry:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر کنم بریم زیر درخت گردو بشینیم و درخت رو تکون بدیم باهم بخوریم و مدتی خوشحال باشیم بهتره. :)

آخه مادره به بچه اش میگفت پسرم قربون چشمای بادومیت برم، بچه میگفت مامان من بادوم میخوام. :cry:

مي دوني چيه؟ شما خيلي سنگين حرف مي زني؟ يكم راحت تر حرف بزنيد بچه ها بهتر متوجه منظورتون مي شن

*Essi*

اخراجی موقت
چه زجری می کشی اسی تو این باشگاه ! قشنگ درکت می کنم! شبیه تاپیک شما انسان هستید یا ادم و تاپیک تکامل داروین افتادم! موصوع همین طوری ابتر موند! بچه ها ترجیح میدن تو تاپیک اون مورچه هه شرکت کنن تا این تاپیکا که باعث رشد فکری و باز شدن پنجره های جدید در زندگیشون میشه ! میگم بیا بریم 2 نفری معتاد بشیم گور بابای همه چی!
ولی معتاد شدن چاره ساز نیست.
در چنین مواردی باید مست شد، از دریچه یک مست نگاه کردن به دنیا، یه جورایی جالب تره.
البته نه مست شراب.

مست دارالمجانین. :gol:

موصوع اصلی بنظر من باز کردم مبحث مغلطه بود اگر اشتباه نکنم !(آره؟)

اینو میگی که اگر در داستان مورچه ی تاپیک همسایه این مورچه یه غلطی کرده 99 درصد داستان بلکه 100 درصدش بر می گرده به مورچهه و .... قابل استفاده نیست کلیاتش (جدا از درس اخلاق یک خطیش که خیلی هم مسخره هست و هیچ تاثیر ماندگاری نمی ذاره و هیچ ارزشی نداره و هیچ پنجره ی جدید فکری رو باز نمی کنه!)

بحث مغالطات یکی از پیچیده ترین بحث هاست، کلی مقدمه چینی و قصه میخواد.
مغلطه به قدری به حقیقت نزدیکه، که تمایز دادنشون انصاف سخته، مخصوصا برای کسیکه عمری اسیر مغالطات بوده.

در مغلطه قیاس مع الفارق، طرف فقط گردو رو میبینه که یک میوه کوچک رو درختی با این عظمت حمل میکنه.
یک تناسب ساده میگه، پس میوه ای اندازه خربزه، درختی به مراتب بزرگتر میخواد.

این تناسب رو تا وقتی بوته خربزه رو کامل بهش نشون ندی، نمیتونه درک بکنه.

گیر ما جایی هست، که خربزه هارو نمیشه پیدا کرد و نشونشون داد، چون خربزه ها، نامرئی هستند.:razz:

آخرین ویرایش:

*Essi*

اخراجی موقت
مي دوني چيه؟ شما خيلي سنگين حرف مي زني؟ يكم راحت تر حرف بزنيد بچه ها بهتر متوجه منظورتون مي شن

مهران مدیری توی مرد هزار چهره وقتی در نقش یک پزشک بازی میکرد، میگفت من در مبحث هیپوفیز به سادگی رسیدم !!!

بعد کل حضار گفتند احسنت و خودش هم گفت به به. :redface:

توی مباحث فلسفی و اعتقادی واقعا ساده تر از این نمیشه حرف زد، اگه برین کتاب هاش رو نگاه کنین اصلا نمیشه جملاتش رو خوند.
چه برسه بخواهیم روش تفکر کنیم.

مشکل ما آدم ها اینست عادت کردیم به خوردن غذای آماده، اینکه واسه هر سئوال جواب دست به نقد داشته باشیم.

مثلا وقتی به ابتدای خلقت فکر کنیم، به جای تکامل و بحث های گیج کننده ترجیح میدیم فکر کنیم آدم و حوا تو بهشت بودن، سیب گاز زدن، تبعید شدن به زمین !!!!

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهران مدیری توی مرد هزار چهره وقتی در نقش یک پزشک بازی میکرد، میگفت من در مبحث هیپوفیز به سادگی رسیدم !!!

بعد کل حضار گفتند احسنت و خودش هم گفت به به. :redface:

توی مباحث فلسفی و اعتقادی واقعا ساده تر از این نمیشه حرف زد، اگه برین کتاب هاش رو نگاه کنین اصلا نمیشه جملاتش رو خوند.
چه برسه بخواهیم روش تفکر کنیم.

مشکل ما آدم ها اینست عادت کردیم به خوردن غذای آماده، اینکه واسه هر سئوال جواب دست به نقد داشته باشیم.

مثلا وقتی به ابتدای خلقت فکر کنیم، به جای تکامل و بحث های گیج کننده ترجیح میدیم فکر کنیم آدم و حوا تو بهشت بودن، سیب گاز زدن، تبعید شدن به زمین !!!!

شايد شما علاقه به فلسفه داشته باشين ولي بقيه نه......خود من هم از فلسفه خوشم نمياد ولي عاشق روانشناسيم.......... ولي من به نظر شما احترام مي ذارم.......

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ها به این اعتقادی ندارند که یکسری سئوالات ممکن است بی پاسخ باشد.

بی پاسخ بودن رو برابر پوچی میگیرن و از جواب کسی استفاده میکنند که به سئوالاتشون با همون مغلطه گردو و خربزه پاسخ بده.

به اکثریت اعتقادات امروز آدم ها نگاه کنی، اساس همینه، یعنی میگه گیاه اگر در فصل زمستان به خواب میره و در بهار زنده میشه، پس آدم هم بعد از مرگ دوباره زنده میشه.

شما اکثر اعتقادات رو اگه نگاه کنی، با استفاده از یک جز معلوم، یک کل نامعلوم رو نتیجه گیری کردن.

قیاس مع الفارغ . . . .

هر چیزی پاسخ دارد و هر قدم که علم بشر جلو برود یکی از مغلطه ها کنار میرود. باید صبور بود. موانعی هست، خودخواهی برخی در استفاده از علم
چاقو یکی از مفید ترین ابزارهاست اما اگر در دست آدمکش باشد مضر میشود. علم هم یک ابزار است و اگر در راه صحیح استفاده شود به زودی خیلی سوالات را جواب میدهد

مثلا تصور کن بشر آینده دانشی بیابد که قادر شود اتمها را به دلخواه و به مقدار زیاد کنار هم بچیند؛ در آنصورت بشر تبدیل به خالق خواهد شد و عبارت کن فیکون براستی محقق میشود و هر چه اراده کند ساخته میشود. این فعلا برای ما تخیل است ولی خیلی هم دور از انتظار نیست.
در چنین شرایطی دیگر عده ای نمیتوانند مردم را با گردو و خربزه گول بزنند

*Essi*

اخراجی موقت
شايد شما علاقه به فلسفه داشته باشين ولي بقيه نه......خود من هم از فلسفه خوشم نمياد ولي عاشق روانشناسيم.......... ولي من به نظر شما احترام مي ذارم.......

علاقه به روانشناسی خیلی هم خوبه، اما روانشناس ماهر و دارای سبک کسی میشه که اول خودش رو بشناسه، اول به فلسفه وجودی خودش چنگ بزنه و کلنجار بره، بعدا بره سراغ روان یک ملت.

اینهمه روانشناس توی دنیا داریم، یک تعداد معدودی صاحب سبک شدن، چون از فلسفه وجودی نشستن به روانکاوی پرداختن.

بقیه فقط حافظ تجارب هستند، پیشش بری یا حرفای تکراری بهت میزنه یا چندتا قرص بهت میده، نمیتونه دقیق روانکاویت کنه چون خودش رو هنوز نشناخته.

فلسفه یک علم مستقل نیست، پاسخی به تک تک سئوالات توی زندگی هست.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
استدلال استقرایی یا استدلال بر مبنای شهود هممون میدونیم که غلطه.
"آهن با گرما منبسط میشه, الکل با گرما منبسط میشه, جیوه با با گرما منبسط میشه اما در مورد آب درست نیست, آب صفر درجه تا دمای 4 درجه منقبض میشه بجای اینکه منبسط بشه."

بنابراین من بعنوان یه دانشجوی مهندسی و کسی که در رشته ی ریاضی و فیزیک تحصیل کرده همواره سعی میکنم از استدلال استقرایی استفاده نکنم :smile:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم من میگم بی خیال این حرفا! دغدغه چیز دیگریس!

چطور باید ملت را به دانستن علاقه مند کرد!

فکر می کنم بچه های اول دبستان رو با گول زدن و نشون دادن زیبایی های کاذب (شکلات و جایزه و...) به مدرسه می کشند تا ذهنشون رو ....

حالا چطور یک فرد که هم بالغ هست هم فکر می کند که علامه ی در و پنجره هست رو مشتاق به یاد گیری ! (حالا همین فلسفه!) کنیم؟
جواب اینو می دونی ؟ یا باید بوسید و گذاشت کنار و رفت دارالمجانین؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی! یه تاپیک هم اگر تونستی در زمینه ی اینکه کی درست می گوید بزن (همین جا هم میشه بحث کرد!)

افراد استثنایی 2 دسته هستند البته از دید بشر معمولی!

افرادی که ما می اندیشیم کند ذهن و نادان و استثنایی از اون طرف هستند
و افرادی که ما می اندیشیم دارای ذهن توانا و خلاق و استثنایی از این طرف هستند! (خارج از بحث دو کلمه ی این و اون رو هم تحلیل کن!)

هر دو متفاوت هستند و متمایز چرا فکر می کنیم دسته ی اول بدرد نخور و دسته ی دوم بدرد بخور و... هست! هر دو انسان هستند و....

========
نظر شخصی من این هست که چون دسته ی دوم یا برای ما کاری انجام می دهد و یا اینکه سوار ما می شود پس خوب هست!

و دسته ی دوم که کار مفیدی برای ما انجام نمی دهد و یا بر ما سوار نمی شود ! و ما نیز قدرت درک او را نداریم غیر مفید هست!

=======
نظر شما اقا اسی؟(یکم بیشتر رو این موصوع بحث کن)

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم من میگم بی خیال این حرفا! دغدغه چیز دیگریس!

چطور باید ملت را به دانستن علاقه مند کرد!

فکر می کنم بچه های اول دبستان رو با گول زدن و نشون دادن زیبایی های کاذب (شکلات و جایزه و...) به مدرسه می کشند تا ذهنشون رو ....

حالا چطور یک فرد که هم بالغ هست هم فکر می کند که علامه ی در و پنجره هست رو مشتاق به یاد گیری ! (حالا همین فلسفه!) کنیم؟
جواب اینو می دونی ؟ یا باید بوسید و گذاشت کنار و رفت دارالمجانین؟

راستی! یه تاپیک هم اگر تونستی در زمینه ی اینکه کی درست می گوید بزن (همین جا هم میشه بحث کرد!)

افراد استثنایی 2 دسته هستند البته از دید بشر معمولی!

افرادی که ما می اندیشیم کند ذهن و نادان و استثنایی از اون طرف هستند
و افرادی که ما می اندیشیم دارای ذهن توانا و خلاق و استثنایی از این طرف هستند! (خارج از بحث دو کلمه ی این و اون رو هم تحلیل کن!)

هر دو متفاوت هستند و متمایز چرا فکر می کنیم دسته ی اول بدرد نخور و دسته ی دوم بدرد بخور و... هست! هر دو انسان هستند و....

========
نظر شخصی من این هست که چون دسته ی دوم یا برای ما کاری انجام می دهد و یا اینکه سوار ما می شود پس خوب هست!

و دسته ی دوم که کار مفیدی برای ما انجام نمی دهد و یا بر ما سوار نمی شود ! و ما نیز قدرت درک او را نداریم غیر مفید هست!

=======
نظر شما اقا اسی؟(یکم بیشتر رو این موصوع بحث کن)

چی میگی تو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکم خلاصه تر در حد یکی دو خط.

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثال میگم:

یکی از اساسی ترین مجهولاتی که من وقتی به اینجا میرسم هنگ میکنم و این سوال دقیقا از دوران کودکی همراه منه اینه که میپرسم خدا از چه زمانی وجد داشته خوب مثلا قبل از پیدایش جهان و قبل ترش و همچنان قبلترش خوب بالاخره از یه جایی بوده ... حالا خوش به وجود اومده یا ...
اما با وجو اینکه جاهای مختلف سعی کردم این سوالم مطرح بشه تنها جوابی که شنیدم این بوده که این چیزا در حد درک انسان نیس و باید بهشون بی توجه باشه و ....

این شاید به موضوع تاپیک خیلی ربط نداشت اما به صحبت این پستت مرتبط بود :d ...

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبيه مثال : خدا رو شكر گاو ها پرواز نميكنند

اصول مقايسه انسان ها با هم فرق داره

مقايسه مشكل ترين كار دنياست

شايد يكي بياد بگه شما هم داري مغلطه ميكني اسي / شما هم زير درخت گردوه نشستي اسي‌؟؟

منظورم رو گرفتي ؟؟

ميگم شايد حرفاي تو هم براي خيلي ها مغلطه باشه و سفسطه

و حرف خيلي ها براي تو....

در نتيجه اين بحث ها نه تنها باعث باز شدن ذهن نميشه بلكه موجب بن بست شدن زندگي هم ميشه !!!!

اينو يادت باشه هر وقت بهش رسيدي بگو خدا بيامرزت
بلكـ بنر !!

زندگي نكات مهمتري هم براي زوم كردن داره !!!

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضي كاربرا عجب حرفايي ميزنند
چند وقت بود باشگاه نبودم يادم رفته بود ولي هيچ تغييري نكرده ...
اگر تاپيكي مدنظرتون ، خودتون زحمتش رو بكشيد
بعضي ها هم كه حاضر نيستن اصلا پست اول رو بخونن ، يا اگه بخونن نياز به تشريح دارند
اين قدر هم " تو - ما - ديگران " نكنيد

ببخشيد استارتر از پست بيربط :gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شبيه مثال : خدا رو شكر گاو ها پرواز نميكنند

اصول مقايسه انسان ها با هم فرق داره

مقايسه مشكل ترين كار دنياست

شايد يكي بياد بگه شما هم داري مغلطه ميكني اسي / شما هم زير درخت گردوه نشستي اسي‌؟؟

منظورم رو گرفتي ؟؟

ميگم شايد حرفاي تو هم براي خيلي ها مغلطه باشه و سفسطه

و حرف خيلي ها براي تو....

در نتيجه اين بحث ها نه تنها باعث باز شدن ذهن نميشه بلكه موجب بن بست شدن زندگي هم ميشه !!!!

اينو يادت باشه هر وقت بهش رسيدي بگو خدا بيامرزت
بلكـ بنر !!

زندگي نكات مهمتري هم براي زوم كردن داره !!!

جناب بلک بنر دوست عزیزم میشه چنتا مثال هم در مورد این قسمت ابی رنگ بزنی :gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ﭼﯽ ﻣﯿﮕﯽ ﺗﻮ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ﯾﮑﻢ ﺧﻼﺻﻪ ﺗﺮ ﺩﺭ ﺣﺪ ﯾﮑﯽ ﺩﻭ ﺧﻂ.

ﺑﺤﺚ ﺑﺎ ﺟﻨﺎﺏ ﺍﺳﯽ ﺧﺎﻥ ﺑﻮﺩ

ﺍﻻﻥ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺧﻼﺻﻪ ﻫﺴﺖ ! ﺷﺎﯾﺪ ... ﺑﮕﺬﺭﯾﻢ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺯﯾﺒﺎﺳﺖ ﭼﯿﺰ ﻫﺎﯼ ﻣﻬﻢ ﺗﺮﯼ ﻫﻢ ﺩﺭ ﺩﻧﯿﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻓﮑﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﻬﺶ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﻻﻥ ﺟﻨﺎﺏ ﺑﻠﮏ ﺑﻨﺮ ﺗﻮﺻﯿﺢ ﻣﯽ ﺩﻥ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺑﻤﺎﻧﯿﺪ

آخرین ویرایش:

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
استدلال قياسي جز به كل در كل چيز اشتباه و غير معمولي نيست... امروزه بسياري از مسايل منطقي از همين طريق حل ميشه... استدلال استقرايي نمونه بارز كه در رياضيات و هوش مصنوعي براي بالابردن سطح درك و يادگيري ربات ها ازش استفاده ميشه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استدلال قياسي جز به كل در كل چيز اشتباه و غير معمولي نيست... امروزه بسياري از مسايل منطقي از همين طريق حل ميشه... استدلال استقرايي نمونه بارز كه در رياضيات و هوش مصنوعي براي بالابردن سطح درك و يادگيري ربات ها ازش استفاده ميشه

مسله اینجاس که چه میزان انحراف معیار داره

و چند درصد دقیقا به مغز هدف بر خورد می کنه

راستی با این استدلال ربات چیز جدیدی یاد می گیره و می تونه کار از پیش برنامه ریزی نشده ای رو توسط ما انجام بده ؟

خوب این عمل تا چه میزان از قبل الگریتم های تعریفیش براش تعریف شده؟

در واقع به ربات چی می دید ؟ و چی می خواید ازش توسط این استدلال؟

بالا