اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hossein1987

عضو جدید
سلام
با رتبه الکترونیک1195 شانسی برای قبولی شبانه الکترونیک فردوسی دارم؟!
رتبه ام در گرایش مهندسی پزشکی هم شده 1051. با این رتبه به نظر شما می تونم روزانه مهندسی پزشکی فردوسی را بیارم؟!
ممنون
دوستان ما را هم دریابید!

ahmadpashaei

عضو جدید
من نمیخوام زیاد در این مورد صحبت کنم، چون معمولاً بحثای مقایسه دانشگاه فرسایشی هست و آخرش هم به جایی نمیرسه.

اما متاسفانه این دید غلطی هست که بین همه جا افتاده، اینکه میگن شریف و تهران اول هست و بقیه هم به ترتیب فلان هستن ...
اگر از کسی که الان توی یه دانشگاه خارج از کشور بخونه بپرسید، هیچوقت این جواب رو نمیشنوید (البته اگه تهران و شریف باشه شاید!)
دانشگاهی که من توش بودم اصلاً دانشگاه خوبی نبود و توی ایران به زور میشناختنش، چه برسه به دنیا. اما خیلیا اپلای گرفتن و به کشورهای مختلف رفتن مثل انگلیس، امریکا، کانادا، استرالیا و ...
این رو بدونید که دانشگاهای خارج از کشور اول از هر چیز به رزومه شما نگاه میکنن، به این معنی که چقدر ژورنال داشتید و اصلاً مقالاتتون ارزش مقاله شدن رو داشتن یا فقط برای رفع کوتی بودن؟
نمره تاقل یا نمره GRE شما رو میبنن، اگه مدرک خاصی مثل شبکه سیسکو یا مایکروسافت، یا مدارک فنی حرفه ای و ... داشته باشید (که بین المللی هست) خیلی تاثیر گذاره.
معدل چیزی هست که خیلی زیاد اهمیت داره، دانشگاه اخرین اولویت هست و شاید اصلاً کار به اونجا نکشه!

علت اینکه میگن از شریف راحت میرن خارج از کشور، اینه که همه دارای مقاله هستن و معدلشون هم بالاست.
اما اگه شما دانشگاه آزاد هم باشی و رزومه قوی داشته باشی، به راحتی میتونی فاند بگیری.
کسایی که واسشون اپلای گرفتن اهمیت داره، به هیئت علمی دانشگاهی که میخوان برن نگاه کنن.
تازه از این هیئت علمی نهایتاً یه نفر میشه استاد راهنما و اینکه چقدر بتونی مقاله بدید به اون استاد بستگی داره.
سلام هموطن و همشهری عزیز
خیلی خوشحالم که اطلاعاتتون اینقدر خوب و درسته.من کاملا به پروسه اپلاس آشنایی دارم و قصد اینکارو دارم و در دو سایت معتبر مربوطه کاملا کاربر فعالی هستم.هر دوی ما درست میگیم.من علمی کاربردی درس می خونم و رزومه خوبی هم دارم به لطف خدا و تلاش خودم.پس کاملا صحه بر فرمایش شما میذارم.حرفای من عین واقعیت از بین بیش از 20 دوستم که الان خارجن+ تمام اعضا و مدیران دو سایت مزبور هستش. برای پذیرش به همه اینا نیاز هست و سطح به سطح فرق می کنه.دانشگاه با رنکینگ بالاتر معیارای سخت ترم داره.مثلا برکلی شاید سالی 1 نفر از شریف و ایران بگیره ولی سالی 20 نفر از NUS سنگاپور یا دلفت هلند یا بریتیش کلمبیا.

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
با خوندن تجربه و نظرات دوستان در این تاپیک و صحبت با بعضی دوستام به این الویت رسیدم :

1-شریف
2-تهران
3-امیرکبیر
4-مدرس
5-علم و صنعت
6-خواجه نصیر
7-بهشتی
بنده طي پرس و جويي كه از دانشگاه تربيت مدرس در رشته بيوالكتريك داشتم از دوستاني كه اونجا خوندن
از هرنظر تاييد كردن خصوصا اگر هدفتون كارهاي تحقيقاتي باشه !!! جالبه گفتن اينجا كارت فقط درسه!!! تفريحت درسه !!! به جاي برنامه هاي جانبي نيمدونم تفريح و اين چيزا فقط كنفرانس ها و ازينجور برنامه و گقتن كلا يك فضاي آكادميك در اينجا حكمفرماست!!! اولويت منم دقيقا هميناس

comet_utob

عضو جدید
سلام دوستان
عرض تبریک مهندسا;)
بچه ها شبانه مکاترونیک تو دانشگاهای تهران تا چند میگیره ؟

hadaf1368

عضو جدید
بچه ها کسی می دونه شهید بهشتی برای اپلای کردن وضعیتش چطوره؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبریک به همه ی دوستای گلم
امیدوارم همیشه تو همه مراحل موفق باشید
یه سوال : تو دفترچه ، جلوی بعضی از دانشگاها گرایش رو ننوشته فقط رشته رو نوشته مثلا قدرت ؟؟ چرا ؟

دوستان کسی نمیدونست این قضیه چیه ؟

nima1111

عضو جدید
این هم کارنامه اعمال ما.....مشاهده پیوست 150824
دوستان به نظرتون کجاها شانس قبولی دارم.مخصوصا واسه کنترل(895 رتبه) یا مخابرات.
روزانه کنترل شهید عباسپور میشه؟یا روزانه کنترل صنعتی اصفهان با توجه به افزایش ظرفیتها؟
ممنون دوستان
دوستای گل منتظر راهنماییهاتون هستیم.

marjan.gogol

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی آخرین رتبه قبولی دانشگاه صنعتی شیراز واسه کنترل رو نمی دونه؟

navsob

عضو جدید

3-علاقمند پيام نور و غيرانتفاعي:
2-شماره داوطلب:
مجموعه مهندسي برق نام رشته امتحاني اول: 1251 4-کد رشته امتحاني اول:
5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيرتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعينتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيرتبه کل داوطلب بدون سهميه رتبه کل داوطلب در سهميه نمره کل گرايش
مجاز 19029 1323 مجاز 17781 1328 1323 4195 1
مجاز 10580 5512 مجاز 9849 5534 5512 2975 6و5و2
مجاز 17118 1494 مجاز 16355 1499 1494 4087 3
مجاز 10373 1617 مجاز 9960 1622 1617 4279 4
مجاز 4337 1066 مجاز 5726 1412 1406 4307 7
مجاز 5648 2273 2265 3847 8

۱۲/۹۵7- معدل موثر : مجاز مي باشيد 6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
1-نمرات اکتسابي
نمره به درصد نام درس
سفيدزبان عمومي وتخصصي
۵۰/۰۰رياضيات /معادلات ديفرانسيل -رياضي مهندسي -
۱۹/۴۴مدارهاي الكتريكي 1و2
۳۸/۸۹الكترونيك 1و2
سفيدماشينهاي الكتريكي 1و2
۶/۰۶سيستمهاي كنترل خطي
سفيدالكترومغناطيس
۴۲/۴۲تجزيه وتحليل سيستم ها
سفيدبررسي سيستمهاي قدرت 1
سفيدمدارمنطقي وريزپردازنده ها
سفيدمقدمه اي برمهندسي پزشكي

با عرض سلام خدمت دوستان با توجه به اینکه رتبم تو مخابرات 1499 هست دانشگاه های تبریز و صنعتی سهند و ارومیه شبانه یا روزانه مخابرات سیستم کدومشون شانس قبولی دارم؟

hoomif

عضو جدید
با 2700 مکاترونیک شبانه کجا احتمال قبولی هست؟:cry::wallbash:

سلام
فکر کنم اراک

3-علاقمند پيام نور و غيرانتفاعي:2-شماره داوطلب:
مجموعه مهندسي برقنام رشته امتحاني اول: 1251 4-کد رشته امتحاني اول:
5-وضعيت داوطلب در هر گرايش :
نتيجه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در سهميه در رشته هاي پيام نور وغيرانتفاعيرتبه داوطلب در سهميه در رشته هاي پيام نور و غير انتفاعينتيجه در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيآخرين رتبه مجاز در رشته هاي غير از پيام نور وغيرانتفاعيرتبه کل داوطلب بدون سهميه رتبه کل داوطلب در سهميهنمره کلگرايش
مجاز 19029 1323 مجاز 17781 1328 1323 4195 1
مجاز 10580 5512 مجاز 9849 5534 5512 2975 6و5و2
مجاز 17118 1494 مجاز 16355 1499 1494 4087 3
مجاز 10373 1617 مجاز 9960 1622 1617 4279 4
مجاز 4337 1066 مجاز 5726 1412 1406 4307 7
مجاز 5648 2273 2265 3847 8

۱۲/۹۵7- معدل موثر : مجاز مي باشيد6-وضعيت انتخاب رشته داوطلب:
1-نمرات اکتسابي
نمره به درصدنام درس
سفيدزبان عمومي وتخصصي
۵۰/۰۰رياضيات /معادلات ديفرانسيل -رياضي مهندسي -
۱۹/۴۴مدارهاي الكتريكي 1و2
۳۸/۸۹الكترونيك 1و2
سفيدماشينهاي الكتريكي 1و2
۶/۰۶سيستمهاي كنترل خطي
سفيدالكترومغناطيس
۴۲/۴۲تجزيه وتحليل سيستم ها
سفيدبررسي سيستمهاي قدرت 1
سفيدمدارمنطقي وريزپردازنده ها
سفيدمقدمه اي برمهندسي پزشكي

با عرض سلام خدمت دوستان با توجه به اینکه رتبم تو مخابرات 1499 هست دانشگاه های تبریز و صنعتی سهند و ارومیه شبانه یا روزانه مخابرات سیستم کدومشون شانس قبولی دارم؟

سلام
روزانه سیستم تبریز احتمالش کم هست...شبانش رو قبولید...روزانه ارومیه رو هم احتمالا میارید...صنعتی سهند رو هم شبانه حتمی قبولید ولی روزانه رو نمیدونم.
موفق باشید

reza88888

عضو جدید
سلام.دوستان تورو خدا کمک کنید.من رتبه 108 ابزار شدم.میخواستم بدونم مجازی شیراز چطوریه؟ میصرفه برم؟ کلا مجازی به درد میخوره؟ آخه شنیدم بازار کار خوبی داره.هزینه ش چقدره؟ بین سربازی و مجازی شیراز موندم.لطفا هر چی اطلاعات دارین بگید جان بچه تون.

henn

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال مهم دارم
نحوه ی پر کردن لیست انتخاب دانشگاه باید چجوری باشه ، مثلا من میدونم دانشگاه x حتما قبولم ، حالا بیام اینو اولویت اول قرار بدم یا مثلا اولویت دهم ؟ و ده تای بالایی رو دانشگاههای بهتری انتخاب کنم .
اگه اینطوری باشه مشکلی پیش نمیاد ؟
یعنی همونقدر احتمال قبولیم با اولویت ده هست که با اولیت 1 هست ؟
خواهشا اینو جواب بدید .

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال مهم دارم
نحوه ی پر کردن لیست انتخاب دانشگاه باید چجوری باشه ، مثلا من میدونم دانشگاه x حتما قبولم ، حالا بیام اینو اولویت اول قرار بدم یا مثلا اولویت دهم ؟ و ده تای بالایی رو دانشگاههای بهتری انتخاب کنم .
اگه اینطوری باشه مشکلی پیش نمیاد ؟
یعنی همونقدر احتمال قبولیم با اولویت ده هست که با اولیت 1 هست ؟
خواهشا اینو جواب بدید .
فرقی نمیکند برادرمن اگر این گفته شما درست باشد رتبه چه معنایی دارد...سیستم انتخاب های شمارو به تربیت از 1تا 100بررسی میکند و بفرض شما اولویت 10 قبول بشید دیگر اولویتهای بعدی بررسی نمیشود و اولویت های قبل 10 هم که بررسی شده اند...درنحوه پرکردن دقت کنید اینجور مسائل صحت ندارد... بعنوان مثال سیستم بین دو رتبه 100 و 150 هرکدوم اولویت بالاتری یک رشته ی دانشگاهی رو زد انتخاب نمیکنه !!!

آخرین ویرایش:

arash900

عضو جدید
سلام بچه ها (5 نمره)

کسی میدونه راه آهن برقی بازار کارش چطوره؟ منظورم واقعیت هستش نه اون چیزایی که تو اینترنت و... نوشته. (5 نمره)

با چه رتبه ای میشه قبول شد؟ (5 نمره)

کلا مزایا و معایبش رو اگه میدونید لطف کنید بگید. (5 نمره)

2 نمره هم مربوط به حضور و غیاب میشه :biggrin:

hamidchi

عضو جدید
در حال حاضر دوستان سخت مشغول تحقیق در مورد رشته و دانشگاه هستند تا یک انتخاب رشته بی نقص و متناسب با رتبه و دیگر معیارهاشون رو داشته باشند و احتمالا با کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در رشته x ، دانشگاه y هستند مشورت هایی رو انجام داده اند یا قصد انجام این کار رو دارن
پس اگه لطف کنید اطلاعاتی که کسب میکنید اعم از رتبه قبولی سال پیش توی اون رشته و دانشگاه ، سطح علمی ، امکانات تحصیلی و رفاهی ، میزان کلی رضایت اونها و سایر موارد رو اینجا ذکر کنید تا دوستان دیگر هم بتونن استفاده کن

هر چند در پست های قبلی هم چند مورد راهنمایی در این زمینه شده بود ولی گفتم یه بار دیگه خواهش کنم از دوستان که با این کار یه راهنمایی و کمکی به بقیه شده باشه
با تشکر

marjan.gogol

عضو جدید
آخرین رتبه ی قبولی هر دانشگاه در روزانه و شبانه رو فقط سازمان سنجش و خود اون فردی که قبول شده میدونه (از روی کارنامه نهایی).پس زیاد دنبالش نگردید!!

ممنون تقریبا دارم بیخیال می شم می زنم هر چی که اومد می رم ;)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

وضعیت پذیرش دانشکده صدا و سیما چه جوری هستش؟؟
اون شرایطی که برای ورود به دانشگاهای مالک اشتر یا شاهد یا ...
هستش برای این چه جوریه؟؟؟
کلا به درد میخوره؟؟

یه سواله تکراری تقریبا آخرین رتبه اش چنده؟؟؟

xanth

عضو جدید
سلام ی سری اطلاعات می ذارم شاید به دردتون بخوره:
من پارسال با رتبه 255 مخابرات میدان علم و صنعت قبول شدم. امیر کبیر رو نیاوردم. کلا علم و صنعت تا حدود 500 روزانه میدان و تا 300 روزانه سیستم می گیره.

hamidchi

عضو جدید
منم این سوال که همه پرسیدن رو بپرسم
الکترونیک دیجیتال دانشگاه امیرکبیر چه رتبه ای میخاد حدودا ؟
و همچنین حدود رتبه مهندسی پزشکی تو 3 تا دانشگاه شریف ، تهران و امیرکبیر ؟؟

mohpooria

عضو جدید
سلام
از آقای اسلام پناه من و چند نفر دیگه پرسیده بودند ، گفتند تربیت مدرس پایین تر از علم وصنعت و خواجه بزنید برا الکترونیک
دوستان دیگر نظرشون چیه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا