ضَلَّ،زَلَّ،ذَلَّ،ظَلَّ.... . و نظم نوین جهانی!!!!!!!!!!!!!!!

immigrant

عضو جدید
امیر بیان مولا علی امیرالمومنین در یکی از بیانات گوهر بارشان می فرمایند :

من توكل علي المال ذل: كسي كه به مال توكل كرد ذليل شد.

من توكل علي العلم ضل: كسي كه به علم توكل كرد گمراه شد.

من توكل علي العقل زل: كسي كه به عقل توكل كرد لغزيد.

من توكل علي الله ظل: كسي كه به خدا توكل كرد سايه باني يافت.

خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی این حدیث عمیق و بینش زا است

ببینید رفقا

اون بخش اول که هیچ!!!!!!!!!!!!!!!! هر چند واقعاً که بریم تو بهرش همه ی ما توی اون پیچ های امتحان زندگی توکلمون به مال است

میگی نه؟

جلسه ی خواستگاری که میریم به پدر خانمی که میگن به چه پشتوانه ای اومدی خواستگاری دخترم بگو با توکل به خدا!!!!!

میگه برو با خود خدا بیا!!!!!!!!!!!!

از شما کار و پول این چیزا میخوان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حتی خود ما اطمینان و آرامشمان به هم نمیریزه وقتی مالی نداریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همه دنبال مال هستیم بیشتر اوقات

بگذریم خیلی من روی این هم نمیخوام مانور بدم

فقط کسی که تکیه اش به مال باشه مولا می فرمایند آخر سر ذلیل میشه!!!!!!!!!!!!!!!!

اما مورد دوم و سوم رو خیلی خیلی خیلی خیلی کار دارم

ببینید

در رنسان بشر گفت

خدایا هستی نیستی من کاری باهات ندارم

خود با عقل و علم خودم می خوام خودم رو روبوبیت کنم

خودم میخوام مدینه ی فاضله ی خودم رو ایجاد کنم بی توجه به وحی تو و فرستاده های تو

فقط با تکیه به عقل و علم

نتیجه ای این تکیه کردن به عقل و علم میشه چی؟

مولا علی میفرمایند میشه گمراهی و لغزش

خدا در قرآن چه میفرماید:

می فرماید:

ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما كَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ (41-روم)

ظاهر شده است فساد در خشکی و دریا با آن چیزی مردم کسب کرده اند تا بچشند قسمتی از نتیجه ی اعمالشان را باشد که بازگردند (41)

این آیه قرآن در فرازی از دعای عهدهم آمده البته نه به طور کامل بلکه قسمتی از اون!
ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس
به این معنا که: با آنچه که مردم کسب کردند (بدون توجه به امر و نهی خدا و با تشخیص خودشان) در خشکی و دریا فساد آشکار شد

یعنی وقتی بشر شروع کرد به تمدن سازی صرفاً با تیکه بر عقل و علم منفک از وحی و خود بنیاد و زیر بار ولایت خدا که در ولایت امام تجلی میابد نرفتند و در زمین فساد به وجود آمده در حد بسیار آشکار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حالا چی میشه؟
ادامه این آیه ی قرآن در دعای عهد نیومده
ادامش میگه لیذیقهم (تا بچشند نتیجه اعمال خودسرانه ی خود را) لعلهم یرجعون (باشد که باز گردند)
وقتی به تجربه بشریت به این نتیجه رسید که برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت نیاز به حاکمیت احکام خدا داره و باید زیر بار ولایت ولی خدا بره اونوقت ظهور رخ میده
انشاالله
برای ظهور دو امر باید اتفاق بیافته
میگیم چی؟
میگیم لا اله الا الله
برای رسیدن به الله باید اول اله را نفی کنیم
بشر امرزو معبود های غیر حقانی زیادی برای خودش درست کرده
معبود چیه؟
معبود اون مطلوبی هست که انسان کمال خودش رو در نیل و دستیابی به اون میپندارد و برای رسیدن به اون تلاش میکنه و به این تلاشش میگن عبودیت
بشر امروز آیا حقیقتاً بندگی خدا رو میکنه و رسیدن به قرب خدارو اونم از همون راهی که خدا بهش گفته کمال خودش میدونه و هدف خودش میدونه یا به طور مثال رسیدن به مدرنترین تکنولوژی شده معبود و هدف بشر و تکنولوژی مدرن بسیار فراتر از یک ابزار هست در تمدن نوین که جهانی شده و در مملکت خود ما هم رسوخ کرده
حدیث داریم مومن در دنیا به دنبال کسب توشه هست و کافر در دنیا به دنبال رفاه و لذت
حالا با این تعریف انصافاً ما زندگیمون به کفار شباهت داره یا مومنین
این رو بشر باید بهش برسه!!!
چون لا اکراه فی الدین و اجباری نیست
نیاز به درک عمیق بشر به این داره که سعادتش در پذیرش ولایت خدا هست که جاری در ولایت و سرپرستی و حاکمیت امام هست

زیر بنای جامعه سازی و جامعه پردازی در علوم انسانی شکل میگیره که انسان و کمال انسان رابطه انسان با خودش و دیگران و جهان اطرافش تعریف میشه

و اینجا که این انسان با عقل و علم منفک از وحی میاد علوم انسانی تولید میکنه و بر اساس اون میاد جامعه پردازی میکنه

بر طبق آیات قرآن و این روایت مولا علی کارش پس از گمراهی و لغزش به فساد میکشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینجا معلوم میشه که چرا ما نیاز به تحول در علوم انسانی داریم برای ایجاد جامعه اسلامی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بالا