تاپیک سوالات قدرتی

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
اره مصطفي جان
خونه يكي از دوستان اي مشكلو داره با فاز متر زدم فاز متر روشن شد.گفتم شايد فازمتر شوخي داره دست زدم بله.....
منظورم از قط كردن فاز خونه برق ورودي خونه(قطع كردن فيوز)
البته من با اين موضوع هم تو ي جاي صنعتي كار ميكردم روبرو شدم
فاز متر رو زدی به نول روشن شد؟
از این پست بخون

hamedd92

عضو جدید
کسی جوابمو نمیده ؟؟؟میخوام بدونم از ترم چند خوبه واسه ارشد بخونم؟؟؟؟یه منبع تست واسه الکترو مغناطیس ؟؟؟لطفا ...اگه میشه...

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
کسی جوابمو نمیده ؟؟؟میخوام بدونم از ترم چند خوبه واسه ارشد بخونم؟؟؟؟یه منبع تست واسه الکترو مغناطیس ؟؟؟لطفا ...اگه میشه...
میتونین تو تالار تحصیلات تکمیلی از بچه ها کمک بگیرین

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
توضیحاتی در کاتالوگ کلید کشویی خوندم
نوشته بود
در کلید های کشویی در صورت وصل بودن کلید امکان تغییر وضعیت ان از service به test یا بالعکس وجود نداشته باشد.

مفهوم این جمله :redface:
.

reza57

عضو جدید
با سلاممیخواستم بدونم اجسام کروی شکل قرمز رنگ روی خطوط گارد به چه منظوری استفاده می شودبا تشکرررررررررر[/QUOTبمنظور جلوگیری از بروز پدیده تشدید ناشی از حرکت نوسانی هادیها و لرزش دکلها

hamedd92

عضو جدید
لطفا کسی میتونه تبدیل بردارهای یکه به روش جبری به یکدیگر برام بزاره..(کروی-دکارتی-استوانهای)

آخرین ویرایش:

Angelik

عضو جدید
با سلام . من ترم سوم ارشد قدرت هستم. این ترم سمینار دارم ولی هنوز نتونستم موضوعی واسه سمینار و پایان نامه ام پیدا کنم و عملا هیچکار نکردم!! من به بحث انرژی های نو و به خصوص مدیریت انرژی علاقه دارم و ازطرفی نمی خوام شبکه عصبی و یا الگوریتم مورچگان کار کنم. از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن و چند نمونه موضوع پیشنهاد بدن:(

hamedd92

عضو جدید
لطفاا کسی میتونه کتاب روشهای محاسبات عددی ترجمه دکتر فائزه توتونیان برام بزاره...

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
لطفاا کسی میتونه کتاب روشهای محاسبات عددی ترجمه دکتر فائزه توتونیان برام بزاره...
دوست عزیز اولا تالار کتاب ما جداهست و درخواست ها در اونجا صورت میگیره.
دوما قرار دادن کتابهای فارسی خلاف قوانینه.

hamedd92

عضو جدید
لطفا کسی میتونه کتاب رهیافت حل مسئله در الکترومغناطیس رو برام بزار(کتاب محمود دیانی).

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام من ارشد قدرت قبول شدم ولی در بین گذایشها موندم>ازلحظ بازار کار سیستم خوبه یا الکترونیک قدرت ودرایو
سلام
مبارک باشه
ایشالا که موفق میشید ولی از روی سوالی که پرسیدید فکر کنم که شما هیچ اطلاعی درباره بازار کار و همچنین سابقه کار ندارید!
دوست من اولا الان دیگه دوره استخدام شدن گذشته! ثانیه استخدام هایی هم که شرکت های خصوصی دارن اکثرا برای کارهای تخصصی نیست! یعنی الان با این شرایطی که کشور و ملت دچارشن ارشد داشتن نسبت به کارشناسی داشتن هیچ ارجحیتی نداره (از لحاظ بازار کار) که حالا بخواید نگران گرایشش باشید!! مگر اینکه خودتون اونقدر آشنا توی ادارات داشته باشید و سرمایه داشته باشید که برید و کار بگیرید که اونم باز مهم نیست گرایشتون چی باشه!
اینا رو نگفتم که دسرد بشید فقط خواستم که اون گرایشی رو بخونید که بهش علاقه دارید و الکی به خاطر بازار کار و ... نرید دنبال چیزی که من ِ نوعی بهتون پیشنهاد میکنم که مثلا فلان گرایش بازار کارش خوبه!!
این حرفا رو بنده از روی تجربه کاریم عرض کردم.
موفق باشید

من دانشجوی الکترونیک هستم.انشاءالله امسال ارشد امتحان میدم.میخوام قدرت امتحان بدم به امید الکترونیک قدرت.نظر شما درباره بازار کارش چیه؟

ایضا مطالب بالا

challenger_69

عضو جدید
سلام
من یه اینورتر 7 سطحی سری (cascade multilevel inverter) با مدولاسیون شیفت فاز یافته رو با PSCAD شبیه سازی کردم.
همه میدونیم که ولتاژ خروجی اینورتر منبع ولتاژ صرف نظر از اینکه به چه باری وصل باشه ثابت هست ولی در کمال تعجب در این اینورتر ولتاژ در حالت بی باری با زمانی که به بار وصل هست فرق میکنه!!!
من هم شکل شبیه سازی و هم فایل شبیه سازی رو در پیوست گذاشتم
دو اینورتر راست و چپ دقیقا یکی هستن و کنترلشون هم یکیه فقط یکشون بدون بار هست و دیگری به بار مقاومتی وصله
نمودار بالایی مربوط به اینورتر بی بار هست و پایینی مربوط به اینورتری که بار داره
همونطوری که می بینید شکل موج ولتاژها با هم فرق داره در صورتی که نباید اینجوری باشه ! دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

پیوست ها

• CascadeInverter.jpg
    CascadeInverter.jpg
    49.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • cascade.zip
    3.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

khalilonline

عضو جدید
توضیح دهید که چرا در طرح حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور سه فاز ثانویه ترانسفورماتورهای جریان در سمت ستاره باید به صورت مثلث و در صمت مثلث باید به صورت ستاره بسته شوند؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
توضیح دهید که چرا در طرح حفاظت دیفرانسیل ترانسفورماتور سه فاز ثانویه ترانسفورماتورهای جریان در سمت ستاره باید به صورت مثلث و در صمت مثلث باید به صورت ستاره بسته شوند؟؟
منظورت حفاظت زون ثانویه ترانسه ؟!
نیازی به این کاری که گفتی نیست
از مچینگ ترانس برای اتصال سی تی ها یا کور بالانس ها استفاده میکنن و سمت اولیه رو به سمت ثانویه در مچینگ ترانس اتصال میدن.
که به جای مچینگ ترانس هم رله میکرو پروسسوری هست که پیشرفته تره .

khalilonline

عضو جدید
منظورت حفاظت زون ثانویه ترانسه ؟!
نیازی به این کاری که گفتی نیست
از مچینگ ترانس برای اتصال سی تی ها یا کور بالانس ها استفاده میکنن و سمت اولیه رو به سمت ثانویه در مچینگ ترانس اتصال میدن.
که به جای مچینگ ترانس هم رله میکرو پروسسوری هست که پیشرفته تره .

سلام

اینا سوالاتی هست که استادمون میپرسه و نمیخوایم عملی انجام بدیم.
بازم سپاس

iiranican

عضو جدید
pwm

pwm

با سلام خدمت مهندسان گرامی

کسی میدونه مبدلهای pwm چیه و کلا منبعی دارید برای آشنایی با این مبدل
با تشکر

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

کسی میدونه مبدلهای pwm چیه و کلا منبعی دارید برای آشنایی با این مبدل
با تشکر

سلام

تا اونجا که من می دونم در بحث قدرت PWM که مخفف ( مدوله سازی پهنای باند Pulse Width Modulation) هست توی مبحث الکترونیک قدرت به مبدل هایی می گن که با تنظیم پهنای باند سیگنال تحریک کلیدهای مبدل (اینورتر و ...) مشخصات خروجی دلخواه رو در موج خروجی ایجاد می کنن.اکثر کتاب های الکترونیک قدرت توضیح دادن این قضیه رو،من خودم از کتاب " الکترونیک قدرت" نوشته "آندره ترژینادلوفسکی" از انتشارات دانشگاه شریف خوندم توی دانشگاه.

موفق باشید.

iiranican

عضو جدید

در مورد کنترل کننده های pi اطلاعاتی میخواستم ؟

farhoode

عضو جدید
سلام از دوستان

استاد ما سوالی داده گفته چرا در ترانس های قدرت راندمان بالاست؟
سوال دیگه هم داده گفته کاربرد دسته های اتصالی ترانس در کجاست؟
باتشکر

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام از دوستان

استاد ما سوالی داده گفته چرا در ترانس های قدرت راندمان بالاست؟
سوال دیگه هم داده گفته کاربرد دسته های اتصالی ترانس در کجاست؟
باتشکر
دسته اتصالی نشنیدم
.
چون توان نامی ترانس بالاست تلفاتی مثل تلفات اهنی و مسی کم هستن
یعنی در مقابل توان نامی ترانس مقدار ناچیزی هستن واسه همین راندمان ترانس بالا میره.

samsoon

عضو جدید
سلام ...من میخوام در مورد انواع سیم بندی های آرمیچر(simlex lap winding,double , triple.... wave...) ارائه داشته باشم .... منبعی ندارین؟؟؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام ...من میخوام در مورد انواع سیم بندی های آرمیچر(simlex lap winding,double , triple.... wave...) ارائه داشته باشم .... منبعی ندارین؟؟؟
شرمنده در دسترس بنده نیست و الا میذاشتم
کتاب سیم پیچی هنرستان در این مورد عالیه