◄[ درخواست و راهنمايي در مورد پــــروژه بتــــن ]►

ehsan sheibani

عضو جدید
لطفا در مورد نحوه انجام پروزه سازه های بتن آرمه بنده را راهنمایی کنید. ممنون از لطف دوستان

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
لطفا در مورد نحوه انجام پروزه سازه های بتن آرمه بنده را راهنمایی کنید. ممنون از لطف دوستان

با سلام
سوالتون رو دقيق بفرماييد ، منظورتون از پروژه سازه هاي بتن ارمه ، پروژه دانشگاهي هست؟؟

يكم هم در مورد اطلاعات خودتون بفرماييد ، تا چه حد پيشرفته ايد ، و اشكالاتتون رو بفرماييد .

با تشكر

varta

عضو جدید
کمک فوری برای پروژه بتن

کمک فوری برای پروژه بتن

سلام دوستان
Nu در طراحی دیوار برشی فقط شامل وزن سازه میشه یا بارهای مرده و زنده کف ساختمان هم باید با وزن جمع بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

siyadaty

عضو جدید
پروژه دستی بتن

پروژه دستی بتن

سلام دوستان
میخواستم ببینم کسی از شما پروژه بتن را به صورت دستی انجام نداده است.

chalangaran

عضو جدید
دوستان لطف میکنید راهنمایی بفرمایید که از کجا شروع کنم واسه طراحی دستی سازه بتنی 7 طبقه؟
روال کار من این هست: بارگذاری - تحلیل و طراحی با نرم افزار - طراحی دستی (اگر اشتباه کار میکنم خواهش میکنم بفرمایید).
سپاسگذارم

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بارگذاری رو بعد از جانمایی ستون ها باید انجام بدید چون ضریب های کاهش بار زنده رو باید در نظر بگیرید .

aminkhan795

عضو جدید
سلام یه سوال سخت داشتم هر کی بلده راهنمایی بفرماید
سختی قاب ها به شرطی که در پلان متقارن باشند از فرمول زیر به دست می ایدUntitled.png
حالا اگر متقارن نباشه باید چیکار کنیم یعنی دهانه تیرها برابر نباشند مثلا

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    6.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1

aziz afshar

عضو جدید
باید اول پلان معماری را در اتوکد رسم نموده وپس از تعین موقعیت ستون ها وتعاداد آن نسبت به متراژ ساخت وبعد از آن جهت محاسبه ابهاد ستونها وابعاد فونداسیون وتعیین نمره ملگردهای مصرفی در فونداسیون وشناژ قائم ها وسقفها نسبت به طبقات از نرم افزار اتبس atabs و saf ستفاده می کنند ولازمه آن آشنای کامل به نرم افزارهای موصوف می باشد ./.

hamedsh3

عضو جدید
فک کنم NUنمیخواد چون تیر داریم و تیرها وزن سقف رو تحمل میکنند

boogh1

عضو جدید
دوستان لطف میکنید راهنمایی بفرمایید که از کجا شروع کنم واسه طراحی دستی سازه بتنی 7 طبقه؟
روال کار من این هست: بارگذاری - تحلیل و طراحی با نرم افزار - طراحی دستی (اگر اشتباه کار میکنم خواهش میکنم بفرمایید).
سپاسگذارم

البته در طراحی کاملا" دستی دیگر طراحی با نرم افزار معنی ندارد و پس از تحلیل نرم افزاری باید طراحی را کاملا" دستی انجام داد.حتی برخی اساتید تحلیل را نیز دستی می خواهند

مون لایت

عضو جدید
چگونگی بارگذاری در طراحی ساختمان بتنی

چگونگی بارگذاری در طراحی ساختمان بتنی

سلام. من در حال انجام پروژه بتن کارشناسی هستم. تو قسمت بارگذاری که باید یه ضخامتی برای دال بتنی انتخاب کنم میخاستم بدونم که آیا ضخامتی که طبق حداقلهای آبا انتخاب کردم باید با ضخامت تیر برابر باشه؟ آخه حداقل ضخامت یا همون ارتفاع جان مقدارش بیشتره. ممنون میشم کمک کنید..

mm_ce1990

عضو جدید
◄[ درخواست و راهنمايي در مورد پــــروژه بتــــن ]►

سلام دوستان گرامی

در ابتدای انجام پروژه، چگونه میتوان مرکز جرم و سختی را بدست آورد؟

لطفا راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی

در ابتدای انجام پروژه، چگونه میتوان مرکز جرم و سختی را بدست آورد؟

لطفا راهنمایی کنید.

سلام دوست عزیز
محاسبه دستی :
برای محاسبه مرکز جرم ، باید جرم هر قسمت و هر دیوار رو جداگانه حساب کنی و سپس بزاری تو فرمول زیر :
M.jpg
که در این فرمول:
Xi فاصله مرکز هر قسمت تا مبدا
Mi جرم هر قسمت

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
برای مرکز سختی هم باید سختی هر قسمت رو حساب کنی و در فرمول بالا به جای Mi میشه Ki
برای محاسبه سختی اگر دیوار برشی داری باید هم سختی قاب رو حساب کنی و هم دیوار برشی ولی اگر دیوار برشی نداری(سیستم قاب خمشی) فقط سختی قاب رو حساب میکنی
برای محاسبه سختی قاب از فرمول زیر:
K1.jpg
برای محاسبه سختی دیوار برشی از فرمول زیر :
K2.jpg

البته فرمولا رو دوستان هم دقت بکنن ببینن درسته یا نه، من زیاد دقت نکردم روش.
باز اگه سوالی بود ، در خدمتم.

mm_ce1990

عضو جدید
سلام
من نیاز دارم تا قاب های یک سازه بتنی را به روش کانی تحلیل کنم ، اما نمیدونم چطوری میشه سختی اعضا (تیر و ستون ) رو محاسبه کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید.

mm_ce1990

عضو جدید
سلام
من نیاز دارم تا قاب های یک سازه بتنی را به روش کانی تحلیل کنم ، اما نمیدونم چطوری میشه سختی اعضا (تیر و ستون ) رو محاسبه کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید.

کسی از دوستان در این رابطه اطلاعی نداره ؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
کسی از دوستان در این رابطه اطلاعی نداره ؟

سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید.

با سلام
کتاب تحلیل سازه های محمدرضا اخوان لیل آبادی و شاپور طاحونی
[h=2]فصل12 روش کانی
[/h]

مقدمه

تشکیل معادلات شیب افت و حل آنها توسط روش تکرار کانی
تحلیل تیرهای سراری با استفاده از روش کانی
تحلیل قاب ها بدون انتقال گره با استفاده از روش کانی
تحلیل قاب ها با انتقال گره(قاب های مستطیلی منظم)
تحلیل قاب ها با انتقال گره(قاب های مستطیلی منظم)
تکیه گاهی مفصلی
تحلیل تیرهای سراری با مقطع متغیر با استفاده از روش کانی
تحلیل قاب ها با مقطع متغیر و دارای انتقال گره با استفاده از روش کانی
مسائل فصل دوازدهم

که توش یک قاب رو به طور کامل طراحی کرده ، میتونید ازش کمک بگیرید .

با تشکر

gahreman70

عضو جدید
خانم احمدپور اگر سوزدا الاستیسته نین ترجمه سی واردی اولار زحمت چکسیوز و اونو یولویاسوز تا من اونان دررسیمی اوخویام

با تشکر

poorakbari

عضو جدید
با سلام
سوالتون رو دقيق بفرماييد ، منظورتون از پروژه سازه هاي بتن ارمه ، پروژه دانشگاهي هست؟؟

يكم هم در مورد اطلاعات خودتون بفرماييد ، تا چه حد پيشرفته ايد ، و اشكالاتتون رو بفرماييد .

با تشكر
اجرای پروژه های بتنی جزو ساده ترین پروژه ها میباشد
پس از بررسی و محاسبه میلگرد در قسمت های مختلف اعم از فونداسیون،ستونها،تیرها و سقف و محاسبه بار زنده و مرده و عیار بتن تجهیز کارگاه شده و عملیات آرماتوربندی،قالب بندی و بتن ریزی صورت میگیرد