سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

رضاکلاته

عضو جدید
سلام همه برنامه های روی دسکتاپ وall program ایکون ویندوز مدیا پلیر گرفته اند وهمه با مدیا پلیر باز میشن باید چکار کنم؟نتونستم عکس بزارم چون برنامهpaintرو که میخوام باز کنم مدیا پلیر باز میشه.ویندوزم 7ه

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان کامپیوتر گل......:دی
می خواستم 2 تا کامپیوتر و با هم شبکه کنم و 1 فولدرم و به اشتراک بزارم می خواستم ببینم کسی بلده راهنماییم کنه.....هر جفتشون ویندوز 7

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام همه برنامه های روی دسکتاپ وall program ایکون ویندوز مدیا پلیر گرفته اند وهمه با مدیا پلیر باز میشن باید چکار کنم؟نتونستم عکس بزارم چون برنامهpaintرو که میخوام باز کنم مدیا پلیر باز میشه.ویندوزم 7ه

با سلام،
به پست 9023 همین تاپیک مراجعه کنید!

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک سوالی :
فرق c با c++ چیه؟بعد سی شارپ چیه؟
کار باسی ساده تره یا سی پلاس پلاس

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه

من میخوام یه انتی ویروس اورجینال بخرم.اگه میشه راهنمایی کنید چی بهتر از همس؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام میشه

من میخوام یه انتی ویروس اورجینال بخرم.اگه میشه راهنمایی کنید چی بهتر از همس؟
با سلام،
بین محصولاتی که تو ایران برای فروش پیدا می شه می تونید کسپرسکی بگیرید. البته با توجه به شرایط سیستم تون و نحوه ی استفاده از اون می تونید نوع محصول که آنتی ویروس باشه یا محصولات کامل تر رو انتخاب کنید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
یک سوالی :
فرق c با c++ چیه؟بعد سی شارپ چیه؟
کار باسی ساده تره یا سی پلاس پلاس
با سلام،
زبان سی یه زبان ساخت یافته است، یعنی می تونید برنامه رو به بخش های جداگانه که همون زیربرنامه ها هستن تبدیل کنید. یادگیریش نسبتاً ساده س، به زبان محاوره ای نزدیکه و برای شروع برنامه نویسی مناسبه!
زبان سی پلاس پلاس یه زبان شیءگراست، یعنی با هرچیزی که توی محیط برنامه قراره باشه به شکل شیء برخورد می شه با یه سری ویژگی ها و یه سری رفتار روی اون ویژگی ها! این زبان به دنیای واقعی نزدیک تره! اما اغلب برای شروع برنامه نویسی، دقیقاً به شکل شیءگرا یه کمی سخته!
زبان سی شارپ تکاملی از سی پلاس پلاس هستش، امکانات خیلی بیشتری داره و خیلی به زبان محاوره نزدیکه، همین طور برنامه های کاربردی تر و پیچیده تری رو می شه نسبت به دو زبان قبلی باهاش ایجاد کرد! برای کسانی که تجربه ی برنامه نویسی ندارن شاید یادگیریش سخت باشه!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به مهندسان کامپیوتر گل......:دی
می خواستم 2 تا کامپیوتر و با هم شبکه کنم و 1 فولدرم و به اشتراک بزارم می خواستم ببینم کسی بلده راهنماییم کنه.....هر جفتشون ویندوز 7

با سلام،
با یه کابل استاندارد دو تا کامپیوتر رو به هم وصل کنید. حالا به تنظیمات کانکشن برید و وارد تنظیمات TCP/IP بشید. حالا یه IP برای هر سیستم درنظر بگیرید که سه بایت اولشون مثل هم باشه، مثلاً 192.168.1.2 و 192.168.1.3. روی Subnet هم کلیک کنید تا تولید بشه! همین!
نکته ی مهم اینجاست که وجود فایروال اغلب از برقراری ارتباط جلوگیری می کنه، پس یا غیرفعالش کنید یا تنظیمات مربوطه رو داخلش انجام بدید!
از Properties فولدر موردنظرتون به تب sharing برید و فولدر رو روی شبکه ی جدید شیر کنید!
خلاصه ش این جوریه!

رضاکلاته

عضو جدید
یعنی فایل رو Extract کردید، روی فایل داخلش دوبار کلیک کردید، پیام رو Yes زدید، بعد OK، بعد ریست کردید و هیچ اتفاقی نیفتاد؟
بله هیچ اتفاقی نیفتاد البته یک اکنت دیگه درست کردم درست شد ولی میخوام همون اکنت قبلی باشه.

LE!L@

عضو جدید
سلام
اگه تو ویندوز xp sp3 فونت ویندوز تغییر کنه برای برگردوندنش به حالت قبل چیکار باید کرد؟ از قسمت display هم برای درست کردنش اقدام کردم اما درست نشد.

• Like
واکنش ها: fifa

2aawsome

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام،
با یه کابل استاندارد دو تا کامپیوتر رو به هم وصل کنید. حالا به تنظیمات کانکشن برید و وارد تنظیمات TCP/IP بشید. حالا یه IP برای هر سیستم درنظر بگیرید که سه بایت اولشون مثل هم باشه، مثلاً 192.168.1.2 و 192.168.1.3. روی Subnet هم کلیک کنید تا تولید بشه! همین!
نکته ی مهم اینجاست که وجود فایروال اغلب از برقراری ارتباط جلوگیری می کنه، پس یا غیرفعالش کنید یا تنظیمات مربوطه رو داخلش انجام بدید!
از Properties فولدر موردنظرتون به تب sharing برید و فولدر رو روی شبکه ی جدید شیر کنید!
خلاصه ش این جوریه!

خیلی ممنون ......ولی من می خوام از طریق مودم وایرلس یه فایل و به اشتراک بزارم.....میشه راه این و هم توضیح بدید؟؟؟

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک نرم افرار IDMنصب کردمؤ هرلینکی دانلودیی رو تو قسمت add url میزارم برا دانلود پیغام ارور مید و دان نمیکنه چرا:cry:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
بله هیچ اتفاقی نیفتاد البته یک اکنت دیگه درست کردم درست شد ولی میخوام همون اکنت قبلی باشه.
یه سؤال دیگه! توی منوی Start و قسمت search تایپ کنید: Notepad
و اینتر کنید! آیا برنامه ی Notepad باز می شه یا بازم Media player میاد؟

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام
اگه تو ویندوز xp sp3 فونت ویندوز تغییر کنه برای برگردوندنش به حالت قبل چیکار باید کرد؟ از قسمت display هم برای درست کردنش اقدام کردم اما درست نشد.

با سلام،
روی Desktop کلیک راست و Properties رو انتخاب کنید. حالا به تبAppearence برید و گزینه ی advanced رو انتخاب کنید. حالا از زیر قسمت Item به ترتیب آیتم های مختلف و انتخاب کنید و هر کدوم که منوی Font رو روشن می کرد، فونت موردنظر رو برای اون قسمت تعیین و Apply کنید. این کار رو برای همه ی قسمت ها انجام بدید!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ......ولی من می خوام از طریق مودم وایرلس یه فایل و به اشتراک بزارم.....میشه راه این و هم توضیح بدید؟؟؟
خب بهتر بود می گفتید!
راستش من تا حالا تست نکردم، ولی شاید این طوری باشه:
باید اول به تنظیمات روترتون برید و تو قسمت LAN گزینه ی DHCP رو فعال کنید. همین طور یه رنج IP تعیین کنید که به هر وسیله ای که به شبکه تون وصل می شه یه IP مشخص تخصیص بده، اگه فقط دو تا وسیله است، رنج رو دو تایی در نظر بگیرید که راحت تر باشه!
احتمالاً همین کافی باشه، اما چیزایی که در مورد فایروال گفتم اینجا هم صادقه!

noorjan

عضو جدید
سلام - خدا قوت - من کارت گرافیک سیستمم مشکل پیدا کرده - وقتی می خواد بالا بیاد ( قبل از ورود به ویندوز) صفحه از بالا خط خطی میشه ( صفحه داس منظورمه) (خطای بلو اسکرین)بعد هم که میخواد بره تو ویندوز یکدفعه صفحه سیاه میشه و نمیره تو - یه دفعه اینجوری شد کارت گرافیک و عوض کردم درست شد دوباره اینجوری شده - میترسم دوباره عوض کنم کارت گرافیک و باز بسوزه - مشکل از مادر بُرده آیا یا چیز دیگه؟
ممنون از راهنمایی تون

masoudalmas

عضو جدید
سلام دوستان. خسته نباشيد. خواستم بدونم ميشه فهميد يه نفر با آيديش با ياهو مسنجر چت ميكنه؟ بدون اينكه پسورد طرفو داشته باشيم

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان. خسته نباشيد. خواستم بدونم ميشه فهميد يه نفر با آيديش با ياهو مسنجر چت ميكنه؟ بدون اينكه پسورد طرفو داشته باشيم

سلام...
منظورت اینه که بفهمی که کسی چت می کنه یا خیر؟؟؟
نه نمیشه فهمید...
ولی اگه بدونی که تویه چا ساعاتی میره پست کامپیوتر می تونی بفهمی که آنلاین هست یا خیر...
البته میتونی یه دستی بزنی...
یه آیدی بساز و بهش پیام بده...فقط اسم آیدیت باید گول زنک باشه...:D
باتشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام - خدا قوت - من کارت گرافیک سیستمم مشکل پیدا کرده - وقتی می خواد بالا بیاد ( قبل از ورود به ویندوز) صفحه از بالا خط خطی میشه ( صفحه داس منظورمه) (خطای بلو اسکرین)بعد هم که میخواد بره تو ویندوز یکدفعه صفحه سیاه میشه و نمیره تو - یه دفعه اینجوری شد کارت گرافیک و عوض کردم درست شد دوباره اینجوری شده - میترسم دوباره عوض کنم کارت گرافیک و باز بسوزه - مشکل از مادر بُرده آیا یا چیز دیگه؟
ممنون از راهنمایی تون

سلام...
این رو باید تویه بخش سخت افزار میپرسیدی...
ولی خوب...
اگه چندبار کارت سوزوندی...قاعدتا پل جنوبیت مشکل داره که مادربورد باید عوض بشه...
ولی قبلش کارت گرافیکت رو رویه سیستم آشنایی رفیقی چیزی ..تست کن ببین جواب میده یا نه...
اگه رویه سیستم دیگه جواب داد که هیچ...وگرنه کارت گرافیک مشکل داره...درضمن...ببین جای اسلاتش مشکل پیدا نکرده...تمیز هستش؟؟؟ چیزی باعث اتصالی نمیشه... مخصوصا برای کانکتور های برق خود اسلات... ولی به احتمال قوی مادربورد مشکل داره...

مهران.ن

عضو جدید
سلام دوستان عزیز .
من قصد دارم از ورودی صدای کامپیوتر توسط نرم افزار Adobe Audition CS6 v5.0 به عنوان یک اسیلوسکوپ استفاده کنم.چون قیمت یک اسیلوسکوپ خیلی زیاده .
به نظر شما عملی می شه؟راستی کسی می دونه حداکثر ولتاژی که ورودی صدا می تونه تحمل کنه چقدره؟که یک وقت به مادر بردم آسیب نرسه.
ممنون

مهران.ن

عضو جدید
ببخشید دوستان کسی می دونه این یعنی چی؟

masoudalmas

عضو جدید
سلام...
منظورت اینه که بفهمی که کسی چت می کنه یا خیر؟؟؟
نه نمیشه فهمید...
ولی اگه بدونی که تویه چا ساعاتی میره پست کامپیوتر می تونی بفهمی که آنلاین هست یا خیر...
البته میتونی یه دستی بزنی...
یه آیدی بساز و بهش پیام بده...فقط اسم آیدیت باید گول زنک باشه...:D
باتشکر...

ممنون براي پاسخت. يه سوال ديگه اينكه كسي اگه هك بلد باشه ميتونه پسورد آي دي منو پيدا كنه؟ يني ميخوام بدونم امنيت ياهو تا چه اندازه ايه؟ يكم توضيح مفصل تري بدين ممنون ميشم.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
ممنون براي پاسخت. يه سوال ديگه اينكه كسي اگه هك بلد باشه ميتونه پسورد آي دي منو پيدا كنه؟ يني ميخوام بدونم امنيت ياهو تا چه اندازه ايه؟ يكم توضيح مفصل تري بدين ممنون ميشم.
با سلام،
مطمئن باشید هک کردن مستقیم یاهو به همین سادگی ها نیست اما به این معنی نیست که نمی شه پسورد کسی رو پیدا کرد!
مثلاً در ساده ترین راه به صفحه ای راهنمایی می شید که کاملاً مشابه سایت اصلیه و مشابه دفعات قبل مشخصات ورود رو وارد می کنید، اما در واقع سایت قلابیه و اطلاعات به سرقت می ره! (Phishing)
به همین دلیل هیچ وقت به ایمیل های مشکوک توجه نکنید، پسوردتون رو جاهای ناشناس وارد نکنید و به آدرس سایتی که می خواید مشخصات رو تو ش وارد کنید هم توجه داشته باشید! اغلب سایت های مجاز با https به جای http شروع می شن!

بالا