تاپيك مرجع و آموزش نرم افزار PowerMILL

hossein_r

عضو جدید
سلام
شروع به آموزش یادگیری پاورمیل کرده ام، کلاس هم میرم، اما متاسفانه زیاد پربار نیست
با منوی leeds and links مشکلات اساسی دارم
کسی از دوستان در مورد آیتم های این پنجره اطلاعاتی داره

Skim Distance و
Plunge Distance چی هستند؟ چه فرقی با هم دارند؟

گزینه های

incremental distances
چه تفاوتی با هم دارند و ...

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام
شروع به آموزش یادگیری پاورمیل کرده ام، کلاس هم میرم، اما متاسفانه زیاد پربار نیست
با منوی leeds and links مشکلات اساسی دارم
کسی از دوستان در مورد آیتم های این پنجره اطلاعاتی داره

Skim Distance و
Plunge Distance چی هستند؟ چه فرقی با هم دارند؟

گزینه های

incremental distances
چه تفاوتی با هم دارند و ...

سلام
این کتاب برای یادگیری خوب هستش.

Skim Distance : تنظیم ارتفاع Safe Z Incremental

PlungeDistance : تنظیم ارتفاع Start Z Incremental

Incremental Distance : برای استراتژی های Roughing بایستی این گزینه را روی Toolpath Point قرار داده و برای استراتژی های Finishing باید روی Previous Z Hights قرار بگیرد.

hossein_r

عضو جدید
سلام
این کتاب برای یادگیری خوب هستش.

Skim Distance : تنظیم ارتفاع Safe Z Incremental

PlungeDistance : تنظیم ارتفاع Start Z Incremental

Incremental Distance : برای استراتژی های Roughing بایستی این گزینه را روی Toolpath Point قرار داده و برای استراتژی های Finishing باید روی Previous Z Hights قرار بگیرد.

کتاب رو حتما در اولین فرصت تهیه میکنم

فقط ببینم،
من قبلا ذر منوی Rapid move heights
safe z و start z رو تعیین کردم.
- این دوباره نویسی برای چی هست؟
- اگر مقداری که در اینجا تعیین میکنم با مقداری که در منوی Rapid move heights تعیین کردم، تفاوت داشته باشه، چی میشه؟؟

48055

عضو جدید
چه طور ميشه تو solidcam بيرون از boudary كه درست كرديم رو ماشين كاري كنيم مثل دستور Boundary - Trim - Keep Outside در نرم افزار Powermill
ممنون

TaaWaaN

عضو جدید
درود.

من نرمافزار پاورمیل2012 رو بدون مشکل نصب کردم. بدون مشکل باز میشه. بدون مشکل کار میکنه تا جایی که اون پایین صفحه اصلی میزنه :

connectinh to the licens server lost, tried 98times to connect.

یه چنین متنی رو مینویسه و عملا نرمافزار not responding میزنه. باید از طریق task manager ویندوز ببندمش و دوباره باز کنم اما زیر حدودا 4 دقیقه بیشتر کار نمیکنه.

با اینکه نرمافزار و ضمیمه هاش رو توی لیست فایروال آنتی ویروسم گذاشتم که به نت وصل نشه. آنتی ویروس رو هم موقع کار کردن با پاورمیل غیرفعال میکنم.

نت هم به طور کامل قطع.

تاریخ هم 1jan2012 .

روی pc نصب کردم.

ویندوز سون سرویس پک 1 از نوع 32 بیت.

راستی در مواقعی که نیاز به نرمافزار ندارم فلش رو از سیستم جدا میکنم و قبل از باز کردن نرمافزار وصلش میکنم.

اشکال کارم کجاست؟

پیشاپیش سپاسگزارم . . .

mahyar2000

عضو جدید
آمزش نصب powermill 2010 رو به صورت مالتی مدیا میخواستم

ممنون میشم اگه امشب بفرستی

mahyar2000

عضو جدید

ممنون میشم اگه امشب بفرستی.mahyar026@yahoo.com

akr.shakori

عضو جدید
سلام
دوست عزیز در پست های قبلی بچه ها زحمت کشیدن گذاشتن می تونی دانلود کنی

10sshahab

عضو جدید
سلام مهندس جان میشه شما امیل و یا شماره تماس خودتونو بهم بدین یه سوال فنی داشتم .

سلام مهندس جان میشه شما امیل و یا شماره تماس خودتونو بهم بدین یه سوال فنی داشتم .

سلام.
برای هر تعداد Toolpatch که داری (چه خشن کاری و چه پرداخت) :
روی هر یک از Toolpatch ها، به ترتیب دلخواه کلیک راست کن و گزینه ی Creat Indivdual NC Programs را انتخاب کن. (البته موقع دادن کد به دستگاه CNC باید کد ها را به ترتیب مراحل خشن کاری و سپس پرداخت را اجرا نمایی؛ لذا توصیه می کنم که Toolpatch ها را به ترتیب اجرا در خود نرم افزار و نامی که مشخص کننده ی مراحل باشد ذخیره کن.).
حالا در Explorer روی علامت + NC Programs کلیک کن تا گسترش یابد؛ فایل های کد آماده هستند و باید رایت شوند. بنابر این روی هرکدام از آنها کلیک راست کن و سپس گزینه ی Sttings را انتخاب کن. در این پنجره شما باید فایل OPT متناسب با دستگاه خود را انتخاب کنی و همچنین می توانی نامی برای فایل Gcode خروجی تعیین کنی. بقیه ی پارامتر ها را در حالت Default رها کن. در نهایت روی دکمه ی write در قسمت پایین کلیک کن تا خروجی Gcode حاصل شود. (البته در همین صفحه باید محلی را جهت دخیره ی فایل Gcode تعیین کنی که در حالت اتوماتیک در محل ذخیره ی پروژه، در فایل ncprograms ذخیره می شود.).
پسوند این فایل tap می باشد و می توانی به صورت دستی آن را به NC و یا CNC تغییر دهی. فایل Gcode را می توانی با نرم افزار Notepad باز کنی و کد های آن را ویرایش کنی.

و یک توصیه : اگر قرار است فایل را به ماشین CNC بدهی، حتماً Gcode را با نرم افزار هایی مانند Cimco Edit چک کن (مخصوصاً مختصات اولین و آخرین Z را).

در زیر هم لینک دانلود ویدیو ی گرفتم خروجی از نرم افزار PowerMILL را قرار دادم (حجم 6.8[SUB]MB[/SUB]).

http://www.mediafire.com/?75gmr195s55jb1q

:):):)

sodeh121

عضو جدید
سلام
من مهندس قدوسی هستم
طراح قالب تزریق پلاستیک،نصب و راه اندازی نرم افزارهای ماشینکاری و مدلینگ شرکت در سیستم 32 و جدیدا 64 رو هم انجام میدم
با تمام error هایی که تو تایپیک های قبلی دیدم هم برخورد کردم و رفع کردم بدون نیاز به کرک بالا و نرم افزار اصلی و...
رفع هرگونه ایراد در نصب 10 power mill و10 power shape و5.3 exchange‌داشتید در خدمتم
آدرس ایمیلم:
eng_sodeh63@yahoo.com

a.tahoori

عضو جدید
سلام
دوستان یه لطفی کنن بگن که پاورمیل رو از کجا تهیه کردن...
دانلود کردین یا از شرکت نرم افزاری خاصی گرفتید.
بعد راهنمای نصب هم داشت اونجایی که دانلود کردین.؟؟
ممنون.

bigbomber

کاربر فعال
سلام بچه ها و آقای 10sshahab. ضمن عرض پوزش من خیلی کم به این تاپیک سر میزنم، متوجه فرمایش شما نشدم. ایمیلم را در زیر همین پست درج کردم. (ولی اگر سوالات همینجا مطرح بشه، دیگران هم استفاده می کنند). خوشحال میشم بتونم کمک کنم.
mahdi.Sohrabi70@yahoo.com

javelin

عضو جدید
سلام دوست عزیز لطفا برای منم آموزش کرک رو بفرستین متشکرم.mehdimolavi86@gmail.com

javelin

عضو جدید
سلام دوستان.
بالاخره موفق شدم نصبش کنم اسم محصولش هست " آموزش جامع پاور میل از سری محصولات آموزشی لوح آموزش از شرکت گسترش دنیای نرم افزار" کرکش هم به راحتی نصب شد.قیمتش 7500 تومنه و از انقلاب خریدمش.
ی سوال هم دارم.
من توی سالید ورک یه قطعه طراحی کردم وقتی آوردمش توی پاورمیل و وقتی تیغه فرز رو انتخاب میکنم میره وسط قطعه کار و طرح قطعه کارم ناقص میتراشه سوالم اینه که چطور میتونم تیغه فرز رو حرکت بدم و ببرم روی نقطه صفر و صفر دستگاه یا هر نقطه دلخواه دیگه؟ با تشکر

reza.hasanzad

عضو جدید
با سلام
از دوستانی که علاقه و همچنین توانایی آموزش نرم افزار پاورمیل را دارند جهت همکاری دعوت به عمل می آید. در صورت تمایل لطفا با شماره 09123486726 تماس حاصل فرمایید.
با تشکر
تیموری

ho3eyn

عضو جدید
sala,dastetun dard nakone kheyli ali bud.enshalla ke bishtar beshe injur kara va amuzesha.movaffgh bashin

EN meissam

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین عزیز
از شکست نفسی امین ممنونم ولی دوستان عزیز تا وقتی تجربه کاری نداشته باشیم نمیتونیم به اون ایده آلی که مد نظرمون هست به ویژه تو رشته های مهندسی برسیم اگه یکم غرور کاذب که به خاطر تحصیلات عالیه به همون دست داده رو کنار بزاریم مطمئن باشید همیشه و همه جا موفق خواهیم بود ... تعریف از خود نباشه من مدت 5-4 سال تو کارگاه خدمات cncمشغول بودم حین تحصیلم که خدا رو شکر خیلی چیزا یاد گرفتم البته من برای یادگیری همیشه حریصم و هیچ وقت سیر نمی شم تو اونجا من از پادویی شروع کردم تا اینکه اختیار کامل 1 دستگاه 100میلیونی به من واگذار شد اینارو گفتم که بگم تو این چند سال با پاورمیل 6 حسابی ور رفتم وبا بیشتر اصطلاحاتش آشنا هستم البته در دنیای نرم افزار هرچه ورژن نرم افزار بالاتر میره نرم افزار کاراتر میشه ولی راجع به پاورمیل به نظر من بین ورژن 6و 10زیاد توفیری نیست جز اینک نصب ورژن 10 دنگ و فنگ زیادی داره و قابلیت شبکه شدنش بیشتر شده و گرنه یه cnc کار خوب با ورژن پایین هم خیلی راحت کارش انجام میده خلاصه خوشحال مسشم اگه بتونم کمک کوچکی بهتون بکنم واز همدیگه مطالب مفید یاد بگیریم در ضمن من الان مشغول خدمت سربازیم و وقت آزادم کم نیست شماره همراهم رو میزارم اگه کسی سوالی در مورد ماشینکاری ,دستگاهcnc ,پاورمیل , بعضا کتیا داشت خوشحال میشم بتونم کمکی حتی کوچک بکنم...09124924185میثم خاتمی:)

HosseinBarari

عضو جدید
مشخصاتی که در تعریف ابزار تو نرم افزار وارد میکنیم ارتباطی به tool offset انجام شده روی دستگاه داره ؟؟؟ مثلا طول ابزار و طول هولدر باید دقیق و واقعی وارد بشه لزوما ؟؟؟

سوال دوم چطوری میشه تو نرم افزار نقطه صفر قطعه رو بیاریم مثلا گوشه بالایی بلوک که با zero offset همخوانی داشته باشه ؟

آخرین ویرایش:

p.abdollahi

عضو جدید
چرا این تایپیک اینقدر ضعیف شده دوستان به جای اینکه در مورده نصب نرم افزار بحث کنن بهتره در مورد استراتژی ها بحث کنیم و هرکی مطلب جدیدی از پاورمیل میدونه ارائه بده

فرزام فاتحی

عضو جدید
با سلام
شما یک طرح رو میتونین با نرم افزارهای powermill،یا artcam و ... ایجاد کنید و با Gcodگرفتن،آن طرح رو به دستگاه بدین.همچنین با داشتن نمونه قطعه و اسکن گرفتن آن میتوان Gcodگرفت

در صورت هر گونه سوال میتونین با شماره 09138031535 تماس داشته باشین.
کارشناس ارشد مکانیک-سازنده دستگاه cncچوب از 4 کله تا 12 کله اسپیندل با روتاری(4محور

pishrosanat

عضو جدید
با سلام.

مدت زیادی با نرم افزارهای مختلف عملیات ماشینکاری با فرز سی ان سی رو تجربه کردم.قصد بدگویی در مورد نرم افزار power millو نرم افزارهای را هم ندارم چون برای کارهای عمومی مناسبه و خیلی از برنامه نویس ها از دانشگاهی تا غیر دانشگاهی از این نرم افزار استفاده میکنند.ولی برای مهندس ها و کسانی که به دنبال چرخه کامل طراحی تا ساخت هستند پیشنهاد میکنم به نرم افزارهای پیشرفته تر که در بسترهای جامع تر کار میکنند رجوع کنند.پیشنهاد من نرم افزار CATIA است.
در این محیط به دلیل پارامتریک بودن و پیوستگی ماژولهای نرم افزار ،کل فرایند تسریع میگردد.و نیازی به ورود و خروج اطلاعات بین نرم افزارهای مختلف نیست و کلیه فرایندها از طراحی محصول،تحلیل،طراحی قالب،ماشینکاری ،و شبیه سازی به صوزت پیوسته و در یک محیط پارامتریک انجام میگیرد .به خصوص به دوستان ظراح قالب و ابزار و طراح محصول پیشنهاد میکنم لذت استفاده از یک میز کار مهندسی کامل که به صورت رایگان در اختیار مهندسان ایرانی قرار گرفته را از خود دریغ نکنند.

siavash_1

عضو جدید
با سلام.

مدت زیادی با نرم افزارهای مختلف عملیات ماشینکاری با فرز سی ان سی رو تجربه کردم.قصد بدگویی در مورد نرم افزار power millو نرم افزارهای را هم ندارم چون برای کارهای عمومی مناسبه و خیلی از برنامه نویس ها از دانشگاهی تا غیر دانشگاهی از این نرم افزار استفاده میکنند.ولی برای مهندس ها و کسانی که به دنبال چرخه کامل طراحی تا ساخت هستند پیشنهاد میکنم به نرم افزارهای پیشرفته تر که در بسترهای جامع تر کار میکنند رجوع کنند.پیشنهاد من نرم افزار CATIA است.
در این محیط به دلیل پارامتریک بودن و پیوستگی ماژولهای نرم افزار ،کل فرایند تسریع میگردد.و نیازی به ورود و خروج اطلاعات بین نرم افزارهای مختلف نیست و کلیه فرایندها از طراحی محصول،تحلیل،طراحی قالب،ماشینکاری ،و شبیه سازی به صوزت پیوسته و در یک محیط پارامتریک انجام میگیرد .به خصوص به دوستان ظراح قالب و ابزار و طراح محصول پیشنهاد میکنم لذت استفاده از یک میز کار مهندسی کامل که به صورت رایگان در اختیار مهندسان ایرانی قرار گرفته را از خود دریغ نکنند.

مخالفم..
برنامه کتیا متاسفانه دستگاههای کمی رو میشناسه. مثلا tcn-10
با پاور و مستر میشه سریعتر و بهتر ماشینکاری کرد. همچنین اینها مدلهای بیشتری رو میشناسن

pishrosanat

عضو جدید
مخالفم..
برنامه کتیا متاسفانه دستگاههای کمی رو میشناسه. مثلا tcn-10
با پاور و مستر میشه سریعتر و بهتر ماشینکاری کرد. همچنین اینها مدلهای بیشتری رو میشناسن

این بحث در یکی دیگه از تاپیکها شد و برای صرفه جویی نتیجه آنرا میگم.
اگر هدف ماشینکاری و اپراتوری تنها باشه نرم افزارهایی مثب powermill , mastercam , ... خیلی خوب هستند.ولی برای مهندسین و طراحان کفایت نمیکنند.

در مورد اشکالی که مطرح کردید نیز جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع میرساند که نرم افزار Catia میزبان نرم افزارهای بزرگ دنیا در خصوص انواع post processor و کنترلها میباشد (Icam,Impost,...) که در صورت نصب آنها مشکلی نخواهید داشت.

موفق باشید.

siavash_1

عضو جدید
این بحث در یکی دیگه از تاپیکها شد و برای صرفه جویی نتیجه آنرا میگم.
اگر هدف ماشینکاری و اپراتوری تنها باشه نرم افزارهایی مثب powermill , mastercam , ... خیلی خوب هستند.ولی برای مهندسین و طراحان کفایت نمیکنند.

در مورد اشکالی که مطرح کردید نیز جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع میرساند که نرم افزار Catia میزبان نرم افزارهای بزرگ دنیا در خصوص انواع post processor و کنترلها میباشد (Icam,Impost,...) که در صورت نصب آنها مشکلی نخواهید داشت.

موفق باشید.

این جریان impost و icam چه جوریاس؟

davidaguilera

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

با سلام!
ببخشید میتونید من رو تو کرک کردن powermill2010 راهنمایی کنید؟

kambujie

عضو جدید
دوستان من در زمان کرک پاورمیل 2012 در جایی که میگه پرمیژن را در ریجستری تغییر بده هر کاری میکنم ویندوز اجازه این کارو نمیده.لفا یکنفر راهنمایی کنه