نمونه نقشه لوله کشی یک موتورخانه

maziyar.mail

عضو جدید
سلام خدمت هر چی مهندس تاسیساته - امروز یه نمونه نقشه موتورخانه آوردم - برو حالشو ببر:thumbsup2:

پیوست ها

• Powerhouse sample cad .pdf
    127.4 کیلوبایت · بازدیدها: 6

koktelmolotof

عضو جدید
سلام مهندسداداش من برای پروژه نهایی برای یک هتل همه کارها را از محاسبه کریر تا انتخاب اجزای موتورخانه انجام دادم ولی مشکلی که الان دارم اینه که بصورت کلی این وسایل چطور به هم وصل می شن؟اجزای موتورخانه پروژه من: برج خنک کن، 3 تا بویلر، 2چیلر جذبی، منبع انبساط، منبع کویل دار، سختی گیر، هواساز و ...اگز بتونی منبعی هم معرفی کنی ممنون می شم

mersad20

کاربر فعال
اين نقشه اشكال فني داره و اگر به نظام مهندسي ارائه بشه رد ميشه

mersad20

کاربر فعال
لوله منبع انبساط را از روي كلكتور بعد از شير گرفته كه اين كار اشتباه است

hosein26

عضو جدید
سلام خسته نباشید ، یه سؤال داشتم پمپارو تو موتورخونه رو مسیر رفت میزارن ، یا رو مسیر برگشت؟

saeedqh

عضو جدید
سلام خسته نباشید ، یه سؤال داشتم پمپارو تو موتورخونه رو مسیر رفت میزارن ، یا رو مسیر برگشت؟

سلام دوست من
منظور از پمپ ها همون پمپ زمینی هست یا خطی؟
اگه زمینی در مسیر رفت بهتره نصب بشه تا برگشت اما در بعضی از طراحی ها بسته به شرایط روی مسیر برگشت هم میتونن اجرا کنن.برای پمپ خطی هم به همین صورت اما باید به کاتالوگ دستگاه توجه کرد که پره های پمپ وقسمت های جانبیش تا چند درجه را میتونن تحمل کنن.

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان
البته میدونم جایی که این سئوال رو میپرسم درست نیست ولی اگر لطف کنید و جواب بنده را بدهید ممنون میشوم.
موضوع پایان نامه من تهویه مطبوع یه ساختمون 10 طبقه 3 واحدیه که حدودا این نقشه رو گیر اوردم
فقط میخواستم بدونم برای اینکه نقشه رو ببرم پیش استاد و استاد نگه نقشه ناقصه این نقشه باید چه خصوصیاتی داشته باشه ؟
منظوورم اینه که ایا حتما باید نوع پنجره و مصالح ساحتمانی مشخص شده باشه و یا خیر بنده با توجه به مقررات ملی ساختمون میتونم این ضرایب رو قرار بدهم؟
لطفا راهنمایی فرمائید
با تشکر

hamidgholizadeh

عضو جدید
سلام .دوست عزیز اگه بهم بگی چجوری باید فایلو بدارم ممنون میشم.یا ادرس ایمیلتوبده تا برات بفرستم

hosein26

عضو جدید
سلام ، خسته نباشید ، اگه میشه نقشه خونی علائم وتجهیزات (منظورم اینه که مثلا هر علامت مربوط به چه چیزیه) موتورخونه رو برام بفرستید،اینم آدرس ایمیلم: zamany_hosein@yahoo.com

hosein26

عضو جدید
بی زحمت اگه نمونه نقشه موتورخونه هم دارید به آدرس ایمیلم بفرستید، من بیشتر رویه علائم شیر برفی و شیر موتوری گیرم ، اگه میشه تفاوتشون رو بگید، علامتشون رویه نقشه چیه؟تفاوت شیر برقی دو راهه و سه راهه چیه؟موارد استفادشون چیه ؟ و سژال آخر اینکه قبل از شیر قشارشکن آیا باید شیر یک طرفه نصب کرد یا نه ؟

ayoub farhadiani

عضو جدید
نشریه 128 حتما مطالعه کنید این مبحث اول

پیوست ها

• mabhas-1.pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 5

ayoub farhadiani

عضو جدید
اینم یه فایل به درد بخور واسه تاسیساتیا

پیوست ها

• آئین نامه تاسیس&#1.pdf
    205.2 کیلوبایت · بازدیدها: 7

hadi_araghon

عضو جدید
مهندس جان پمپها باید بعد از کویل های کندانسور و اواپراتور و دیگ و هواساز و غیره باشه تا افت فشار نداشته و از کاویتاسیون جلوگیری کنه.در کل بستگی به نوع طراحی داره

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
مهندس جان پمپها باید بعد از کویل های کندانسور و اواپراتور و دیگ و هواساز و غیره باشه تا افت فشار نداشته و از کاویتاسیون جلوگیری کنه.در کل بستگی به نوع طراحی داره

سلام
دوست گرامی چطور میشه پمپ هم بعد از دیگ باشه هم بعد از هواساز؟

اصلن این حالتی که شما گفتی که برا کاویتاسیون بدتره هر چند که اونقدر پارامتر مهم تر هست که اینجا بخث کاویتاسیون مطرح نیست

به نظر من هرگز نمیشه یه همچین تصمیم کلی گرفت باید با تو جه به افت فشار شبکه توزیع و ارتفاع منبع انبساط و.... موردی تصمیم گرفت مخل پمپ کجا باشه

بالا