ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
سلام به همگي.شايد منو بشناسيد.من يه كمكي ميخوام ازتون.من پارسال خيلي خيلي خوندم.اما خدا نديد و نتونستم خوب رتبه بيارم.الانم از شنبه همين هفته شروع كردم به خوندن دوباره.ولي واقعا سخته.همه رو بلدم و الان چند وقته زده به سرم و برم سربازي.به نظرتون چه كار كنم؟؟بچه هايي كه اينجا سال دومشون بود قبول شدن فقظ بگن سال دوم چه جوري خودشونو جمع و جور كردن.يعني حتي بعضي وقتا كتاب رو ميبينم مي خواد اشكم دربياد.اگه كمكم كنيد خيلي ممنونتون ميشم.
چطوری امیر جان؟
ببین من دقیقا حس و حالتو میفهمم چون شرایطتو تجربه کردم سال اول با وجود تلاش زیاد رتبم شد 1800 ولی ولی آدم یه چیزی رو واقعا بخواد و اون چیز هدف اصلی زندگیش باشه انگیزشو از دست نمیده من خودم هدف اصلی زندگی ادامه تحصیل بود چون در حال حاضر و با وضعیت موجود تنها کار بی ضرر و پر سودی که میشه کرد ادامه تحصیله نظر من اینکه که اول نقاط ضعفتو پوشش بده و سراغ درسایی برو که سال اول مشکل داشتی اونا رو برطرف کن و بعد با درنظر گرفتن هدفت شروع کن ببین سربازی رفتن درسته آدمو جلو میندازه ولی ممکنه شما در طول خدمت نتونی درس بخونی و یا بعد خدمت دیگه حوصلشو نداشته باشی و لی به هر حال بستگی به روحیات و هدفت داره
موفق باشی

Reza753

اخراجی موقت
من داداشم ایران دکتری خوند اونم رشته فیزیک رشته ها علوم پایه میدونید که بسیار سخت هستند عکس قبل از ورودش به دوره دکترا رو بذارم با عکس انتهای دکتراش رو بذارم نمیشناسیش !!!!این قدر پکیده شد موهاش ریخت سنش بالا رفت بدون درامد درست حسابی ولی خدا رو شکر اخر سر حداقل از ایران رفت تا اقلا یه بهره ای از درسی که خونده ببره .دوره دکترا هم استادا تا جای ممکنه ازت سو استفاده میکنن تا جای ممکنه ازت مقاله میکشن بیرون که اسم خودشونم توش باشه تا توی دانشگاه ترفیع بگیرن خلاصه دکتری واقعا زمان بر و طولانیه و ادم پیر و داغون میشه

سلام دوست عزیز

میتونم بپرسم شما دانشجوی چه دانشگاهی هستین؟یا از کدوم دانشگاه ها فارغ التحصیل شدین؟

من فقط میخوام بدونم با شرایط من که تا حالا هیچ مقاله ای ندادم،و تازه تصمیم دارم تو ارشد مقاله بدم،و از دانشگاه های خوب فارغ التحصیل نشدم(لیسانسم دانشگاه ازاد ناشناخته هست!!!)

برای شرایط من ارزش داره که تا دکترا ادامه بدم؟اصلا کلا دکترای مکانیک نسبت به حقوقش ارزش داره بخونیم؟

با همین ارشد مکانیک میشه به یه حقوق یه ملیونی رسید؟یا وضع خیلی خرابه؟؟؟؟!!!

با این حرفایی که شما دوستان زدین به نظر ارزش نداره....برم سر زندگیم و تو کار برم بهتره.....حالا شاید بعدها ادامه دادم....

karim-mech

کاربر بیش فعال
وضع خیلی خرابه. شدیدا خرابه.
یکی از دوستان من با 900 سبانه تبدیل خواجه رو اورد. اموزش محور. الان داره میره خدمت. بعد خدمت بیاد واسه دندون پزشکی بخونه.

علی منتهایی

عضو جدید
سلام به همگي.شايد منو بشناسيد.من يه كمكي ميخوام ازتون.من پارسال خيلي خيلي خوندم.اما خدا نديد و نتونستم خوب رتبه بيارم.الانم از شنبه همين هفته شروع كردم به خوندن دوباره.ولي واقعا سخته.همه رو بلدم و الان چند وقته زده به سرم و برم سربازي.به نظرتون چه كار كنم؟؟بچه هايي كه اينجا سال دومشون بود قبول شدن فقظ بگن سال دوم چه جوري خودشونو جمع و جور كردن.يعني حتي بعضي وقتا كتاب رو ميبينم مي خواد اشكم دربياد.اگه كمكم كنيد خيلي ممنونتون ميشم.

سلام دوست عزیز منم مثل شما با وجودی که خیلی تلاش کردم ولی به دلیل به قول یکی از دوستان خدمت سربازی ضعیف بودن زیر ساخت ها که به دوران تحصیل برمیگرده نتونستم رتبه خوبی رو بدست اوردم رتبم 1600 شد ولی توصیه من به شما اینه که اگر متولد 69 به بعد هستید بشینید یک سال دیگه با آرامش درس بخونید به قول یکی از اساتید یک سال زیاد در زندگی آدم تاثیر نمیذاره ولی حتما کارهای فراغت ار تحصیل رو طوری انجام بدید که اعزامی اول اسفند باشید که خیلی عقب نیفتید ولی اگر سنتون بالا است خدمت رو به شدت بهتون توصیه میکنم چون خدمت سد بزرگی پیش روی نسل ماست من خودم فقط اموزش رو فقط تما م کردم شاید موقعیت کاری براتون پیدا بشه و به دلیل نداشتن کارت خدمت عقب بیفتید و با کسانی که میانه خوبی با درس خوندن ندارن و همش ایه یاس موخونن معاشرت نکنین به عنوان اخرین توصیه اگر خواستید شروع کنید اول یک جفت برای خودتون پیدا کنید دوم حتما روی ریاضی و دروس سیلاتی که بشدت دراین چند ساله مفهومی شدن متمرکز شدید

موفق باشید

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان
ی سوال مهم
مکانیک کاشان تو تبدیل انرژی سطحش چه جوریه؟

nafas..

عضو جدید
-

-

سلام منم پارسال تلاش کردم که به نتیجه که مد نظرم بود نرسیدم. اما دوباره شروع کردم واقعا شروع دوباره سخت بود واسم.
اما با کمک دوستام و داداشم آقا کریم تونستم شروع کنم و از درسای که علاقه داشتم شروع کردم. شمام امیدتون به خدا باشه دوباره بلند شید و تلاش کنید. می تونید مطالبی که واقعا بلدید فقط با تست مرور کنید

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوست عزیز

میتونم بپرسم شما دانشجوی چه دانشگاهی هستین؟یا از کدوم دانشگاه ها فارغ التحصیل شدین؟

من فقط میخوام بدونم با شرایط من که تا حالا هیچ مقاله ای ندادم،و تازه تصمیم دارم تو ارشد مقاله بدم،و از دانشگاه های خوب فارغ التحصیل نشدم(لیسانسم دانشگاه ازاد ناشناخته هست!!!)

برای شرایط من ارزش داره که تا دکترا ادامه بدم؟اصلا کلا دکترای مکانیک نسبت به حقوقش ارزش داره بخونیم؟

با این حرفایی که شما دوستان زدین به نظر ارزش نداره....برم سر زندگیم و تو کار برم بهتره.....حالا شاید بعدها ادامه دادم....

الان دیگه همه لیسانس دارن
اگه میخوایی کار خوبی داشته باشه حتما باید ارشد رو از یه دانشگاه معتبر بگیری
واگه یه مقدار سابقه کاری هم جمع کنی میتونی مدیریت یه بخشی از یه شرکت خوب رو بگیری
اگه خوب کار کنی ماهی 2-3 تومن رو راحت در میاری.
البته بچه های تبدیل جای پیشرفت زیادی دارن(من خودم ساختم) حتی تا 5-6 تومن هم میتونن در بیارن.

در مورد تدریس هم با ارشد فایده نداره (ساعتی 8-10 هزار میدن) مگه اینکه پارتی داشته باشی توی یه دانشگاه سطح پایین بتونی هیئت علمی بشی (که با پارتی حتما میشه)

fayyazjahani

عضو جدید
یکی از دوستان من با 900 سبانه تبدیل خواجه رو اورد. اموزش محور. الان داره میره خدمت. بعد خدمت بیاد واسه دندون پزشکی بخونه.

دوست عزیز شما با فاز منفی که میدید و اون عکس آواتارت بیشتر به درد لای جرز میخورید . دندون پزشکی میخوای بری برو تالار دندون پزشکی اینجا پست نده ادم حالش بهم میخوره پست های شمارو میبینه خب خیلی از بچه ها برای روحیه گیری میان اینجا نه اینکه شما بیاین حال گیری کنین ازشون .

force

عضو جدید
ارشد 92 هم تموم شد و مثل ارشد 91 بحث های ....:biggrin:

بعد چند وقت گفتم با اجازه دوستان یه نظری بدم

اول از همه باید با خودتان رو راست باشید
باید ببینید دراینده چه کار میخواید بکنید و از ارشد چی میخوایید((هرچند توی ایران برنامه ریزی زیاد جواب نمیده:D))
هدف که مشخص بشه نصف بیشتر مشکلات حله چون شما دیگه انگیزه دارید((مشکل خیلی ها همینه دیگه انگیزه ندارند))

افرادی مثل آقا ایمان از لیسانس دنبال کار پژوهشی بودند و در کل در هر شرایطی ادامه تحصیل را ترجیح میدهند هرچند براشون سودی نداشته باشه پس ارشد را برای علمش میخونند و علاقه

افرادی هم ارشد برای به دست اوردن موقعیت بهتر میخونند که دیگه الان یه جور قمار هستش((چون جایی ننوشتند قراره شما ارشد گرفتید بهتون کار بهتری بدهند))
بعضی هم میخونند چون فکر میکنند لیسانس دیگه پرستیژ نداره...!

حالا فرض میکینم ارشد را انتخاب کردید
اگر هدف دکترا هستش که کار را بیخیال بشید و 2 سال فقط درس و مقاله و زبان
در غیر اینصورت اگر ارشد میخواهید بخونید حتما یه کار پاره وقت برای خودتان جور کنید((مگر اینکه پشتوانه مالی داشته باشید))وگرنه هم ارشد براتون عذاب میشه و هم اینکه بعد از گرفتن ارشد آش همونه و کاسه همان((تازه اگر شرایط بدتر نشده باشه))
احتملا اون موقع همه میگند فوق چیه باید برای کار بهتر دکترا بگیری;)
باید بگم با صنعتی که ما داریم لیسانس هم براش زیاده:biggrin:

خدمتتون عرض کنم که سال پیش وقتی برای آزمون فولاد مبارکه امتحان دادم تازه به عمق فاجعه پی بردم((به دلیل مشکلات چند سال اخیر فهمیدم که در حال حاضر دارم با 3 دهه برای کار رقابت میکنم((اخرای دهه 50 تمامه دهه 60 اوایل دهه 70))
البته دهه 50 خیلی خیلی کم بودند ولی گفتم بگم داستان همزمان هم ژانر درام باشه و هم ترسناک:D
در هرصورت هرشخصی نظری داره ولی هرکسی هم بر اساس شرایطی که میبینه نظر میده((مثلا آقا کریم حتما افرادی را دیده که اینطوری میگه و شیخ بهایی هم افرادی را با شرایط خوب دیده))

من هم هردو گروه را دیدم و میتونم بگم افرادی با ارشد زندگی بهتری دارند که به ذاته ادم های زرنگی هستند و ارشد تقویتشان میکنه
((مثلا کسی که فعاله با همون لیسانس هم میتونست به جایی که الان رسیده بهش برسه و فقط فوق لیسانس فرصت های بیشتری در اختیارش میگذاره تا بتونه استفاده کنه))
اگر بحث مثلا 8 سال پیش بود ارشد برای همه ادمی مفید بود چه زرنگ چه غیر زرنگ چون افرادی که زرنگ نبودند هم یه جایی با حقوق خوب استخدام رسمی بودند
((مثلا پسر دایی من 9 سال پیش با لیسانس از همین دانشگاهی که من دارم فوق میگیرم بعد از فارق التحصیلی 3 جا بدون ازمون میتونست استخدام بشه شرکت گاز، مترو تهران ،فولاد مبارکه و الان داره ماهی 4.5 الی 5 میگیره بدون تلاش))
لازمه بگم ادم زرنگی هم نیست والانم داره میناله که چقدر اوضاع خرابه:biggrin:چون اونم ادمای دیگه ای را میبینه که با شرایط خودش ازش جلو زدند و این چرخه ادامه دارد...

درکل شرایط واقعا بد شده نه میشه نشست و فقط تاسف خورد و هیچ کاری نکرد و نمیشه گفت گل و بلبل هستش هیچ اتفاقی نیافته و هرکی تاسف بخوره مشکل داره
در آخر فقط توصیه میکنم تا جایی که میتونید آدم متوسطی نباشید شده یا بالا باشید یا پایین ولی وسط نه

mori1365

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من تربیت مدرس هستم. اگر میخوای ایران بمونی به نظر من دکترا گرفتن تضمینی برای هییت علمی شدن نیست دفترچه دکترای امسال و بگیرین ببینین چقدر دکترای رشته فنی دارن میگیرن بعدش دفترچه تقاضای جذب هییت علمی رو بگیرین ببینین اون چقدره.با یه مقایسه ساده میفهمید همین الانش مقدار فارالتحصیل دکترا بیشتر از اون حدیه که مورد نیاز برای جذب هییت علمی شدنه وای به حال 6 سال بعد که شما تازه دکتراتوو بگیرید..اگر دنبال رفتنی که اصلا بحثش جداست بخون ارشد یه دولتی خوب قبول شو زبان و مقاله هم از الان شروع کن تقویت کن برای دکتری هی دانشگاه خوب پذیرش بگیر ولی اگر فوق یا دکترا رو برای تدریس میخوای به نظم نمیشه بهش دلخوش بود و دل بست با فوق لیسانس که جایی هییت علمی نمیکنن نهایتش اینه مثلا برین پیام نور درس بدین حق التدریس که اونم چیزی دستتون نمیگیره شاید تهه تهش ترمی یک میلیون بهت بدن کسی برای درامد نمیره این طوری درس بده یا دنبال پرستیژ استاد بودن هستن یا دنبال رزومه میگردن .البته من نظر خودمو الان بهت میگم و دلیل نیست درست باشه اگر شغل خوبی داری یا کلا شغلی داری به نظرم همونو ادامه بده سعی کن کنارش یه کار دیگم راه بندازی اگر بعد از ظهرات بیکاری یه مغازه ای چیزی اجاره کن توش مشغول شی اصلا یهو دیدی تبدیل به درامد اصلی و اولت شو اگرم ظهرات نمیتونی کاری کنی سعی کن تو نرم افزار های مرتبط با گرایشو رشتت قوی شی بتونی کار پروژه ای بگیری انجام بدی در کل ارزش تحصیلا توی مملکت ما سال به سال داره پایین تر میاد ده سال پیش کسی فوق لیسانس هر رشته ای بود همه جا براش کار بود و حتی شانس هییت علمی شدنم داشت ولی الان دانشجوی دکتری من میشناسم رتبه تک رقمیم اورده تو کنکور دکتری ولی بیکاره.وضعیت دکتری هم با این بساط پردیس های پولی و ظرفیت هایی که الکی دارن زیاد میکنن بعید نیست طی چند سال بعد مثل لیسانس و فوق بشه سر همین الان کار مهم ترین چیزه مدرک و بعدا هم میتونی به روش های گوناگون بگیری!!!!

آخرین ویرایش:

amir-mehrizi

عضو جدید
چطوری امیر جان؟
ببین من دقیقا حس و حالتو میفهمم چون شرایطتو تجربه کردم سال اول با وجود تلاش زیاد رتبم شد 1800 ولی ولی آدم یه چیزی رو واقعا بخواد و اون چیز هدف اصلی زندگیش باشه انگیزشو از دست نمیده من خودم هدف اصلی زندگی ادامه تحصیل بود چون در حال حاضر و با وضعیت موجود تنها کار بی ضرر و پر سودی که میشه کرد ادامه تحصیله نظر من اینکه که اول نقاط ضعفتو پوشش بده و سراغ درسایی برو که سال اول مشکل داشتی اونا رو برطرف کن و بعد با درنظر گرفتن هدفت شروع کن ببین سربازی رفتن درسته آدمو جلو میندازه ولی ممکنه شما در طول خدمت نتونی درس بخونی و یا بعد خدمت دیگه حوصلشو نداشته باشی و لی به هر حال بستگی به روحیات و هدفت داره
موفق باشی

مخلصم ايمان جان.اقا واقعا حرفات روحيمو زنده كرد.بقيه بچه هاهم دستشون درد نكنه خوووب روحيه دادن:smile:فردا رو استراحت ميكنم و از شنبه باز قوي مثل پارسال شروع ميكنم.بازم دمه همتون گرررم و خونه هاي همتووون آباااد

Reza753

اخراجی موقت
من تربیت مدرس هستم. اگر میخوای ایران بمونی به نظر من دکترا گرفتن تضمینی برای هییت علمی شدن نیست دفترچه دکترای امسال و بگیرین ببینین چقدر دکترای رشته فنی دارن میگیرن بعدش دفترچه تقاضای جذب هییت علمی رو بگیرین ببینین اون چقدره.با یه مقایسه ساده میفهمید همین الانش مقدار فارالتحصیل دکترا بیشتر از اون حدیه که مورد نیاز برای جذب هییت علمی شدنه وای به حال 6 سال بعد که شما تازه دکتراتوو بگیرید..اگر دنبال رفتنی که اصلا بحثش جداست بخون ارشد یه دولتی خوب قبول شو زبان و مقاله هم از الان شروع کن تقویت کن برای دکتری هی دانشگاه خوب پذیرش بگیر ولی اگر فوق یا دکترا رو برای تدریس میخوای به نظم نمیشه بهش دلخوش بود و دل بست با فوق لیسانس که جایی هییت علمی نمیکنن نهایتش اینه مثلا برین پیام نور درس بدین حق التدریس که اونم چیزی دستتون نمیگیره شاید تهه تهش ترمی یک میلیون بهت بدن کسی برای درامد نمیره این طوری درس بده یا دنبال پرستیژ استاد بودن هستن یا دنبال رزومه میگردن .البته من نظر خودمو الان بهت میگم و دلیل نیست درست باشه اگر شغل خوبی داری یا کلا شغلی داری به نظرم همونو ادامه بده سعی کن کنارش یه کار دیگم راه بندازی اگر بعد از ظهرات بیکاری یه مغازه ای چیزی اجاره کن توش مشغول شی اصلا یهو دیدی تبدیل به درامد اصلی و اولت شو اگرم ظهرات نمیتونی کاری کنی سعی کن تو نرم افزار های مرتبط با گرایشو رشتت قوی شی بتونی کار پروژه ای بگیری انجام بدی در کل ارزش تحصیلا توی مملکت ما سال به سال داره پایین تر میاد ده سال پیش کسی فوق لیسانس هر رشته ای بود همه جا براش کار بود و حتی شانس هییت علمی شدنم داشت ولی الان دانشجوی دکتری من میشناسم رتبه تک رقمیم اورده تو کنکور دکتری ولی بیکاره.وضعیت دکتری هم با این بساط پردیس های پولی و ظرفیت هایی که الکی دارن زیاد میکنن بعید نیست طی چند سال بعد مثل لیسانس و فوق بشه سر همین الان کار مهم ترین چیزه مدرک و بعدا هم میتونی به روش های گوناگون بگیری!!!!

سلام دوست عزیز

ممنون.

دوست عزیز من ارشد تاره قبول شدم و از مهر کلاس دارم میرم،و یه دانشگاه تقریبا سطح پایین ولی دولتی هست.ولی به قول استادمون یه دانشگاه در حال توسعه هست(دانشگاه حکیم سبزواری)...پایه درسیم هم خیلی قوی نیست.....الان موندم برای دکترا بخونم یا نه!!من تا آخر عمرم تو ایران هستم،عشق خارج نیستم،پولشم ندارم.....

دوست دارم همین جا به کشورم خدمت کنم.

دکترا خیلی طولانی هست.....میترسم بخونم ولی از کار بیکار شیم.....من کلا حرفم اینه که هر چی هم علاقه به رشته مکانیک داشته باشیم بالاخره باید یه درآمدی خوب ازین همه زحمت بدست بیاریم....

من تصمیم گرفتم ارشد رو بخونم و بعد برم سربازی(این وسط هم اگه خدا خواست ازدواج کنم) و بعد برم دنبال کار و در نهایت اگه شرایط جور بود ادامه تحصیل برای دکترا....ولی حتما برای دکترا میخونم البته زمانی که کار خوب داشتم و هم رزومه علمی خوب....

نظرتون چیه؟ممنون میشم نظرتون رو بهم بگین...همه دوستان نظر بدن...اصلا ناراحت نمیشم....اینم بدونین من با آنایی که دارن واسه دکترا میخونن مخالف نیستم....اصلا با علم مخالف نیستم چون منم دوستش دارم...ولی خب برای شرایط من به نظرم باید یه خورده ایست کنم بعد برم

ممنون یاعلی

Reza753

اخراجی موقت
الان دیگه همه لیسانس دارن
اگه میخوایی کار خوبی داشته باشه حتما باید ارشد رو از یه دانشگاه معتبر بگیری
واگه یه مقدار سابقه کاری هم جمع کنی میتونی مدیریت یه بخشی از یه شرکت خوب رو بگیری
اگه خوب کار کنی ماهی 2-3 تومن رو راحت در میاری.
البته بچه های تبدیل جای پیشرفت زیادی دارن(من خودم ساختم) حتی تا 5-6 تومن هم میتونن در بیارن.

در مورد تدریس هم با ارشد فایده نداره (ساعتی 8-10 هزار میدن) مگه اینکه پارتی داشته باشی توی یه دانشگاه سطح پایین بتونی هیئت علمی بشی (که با پارتی حتما میشه)

سلام دوست عزیز

دوست عزیز من دانشگام برای ارشد معتبر نیست....به دوست دیگر هم توضیح دادم،حالا با شرایط من نظرتون چیه؟

من از دنیا توقع زیادی ندارم....دوستمون گفتن حق التدرسی نزدیک یه تومن میدن،اینم بد نیست....باید کارای دیگم داشت....من تدریس رو بیشتر به خاطر علم مکانیک دوست دارم....و هم یه درآمدی داشته باشم،

نظرتون درمورد حرفایی که به mori1365 زدم چی هست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.....اینطور که فهمیدم دکترا برای کسی خوبه که ارشد دانشگاه خوبی باشه و رزومه خوبی داشته باشه که من هیچ کدومو ندارم....به نظرم با شرایط من یه وقفه بین ارشد و دکترام بیفته بهتر باشه تا برم دنبال کار و سربازیم و شرایطمو بهتر کنم،نظرتون چیه؟

یاحق

maysam_n2005

کاربر فعال
منم بهش گفتم ولی انگار نه انگار انگار به دیوار حرف زدم یکی نیست بگه برو دنبال پزشکیت موندی اینجا چکار
دوست عزیز شما با فاز منفی که میدید و اون عکس آواتارت بیشتر به درد لای جرز میخورید . دندون پزشکی میخوای بری برو تالار دندون پزشکی اینجا پست نده ادم حالش بهم میخوره پست های شمارو میبینه خب خیلی از بچه ها برای روحیه گیری میان اینجا نه اینکه شما بیاین حال گیری کنین ازشون .

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نه به آن موقع که خدا خدا میکردی تبدیل تبریز رو بیاری نه به الان که میگی دندون پزشکی!!!!

حرفتون درست یا غلط،کاری به حرفتون ندارم،ولی خواهشا دیگه ادامه ندین،خیلیا واقعا به این رشته علاقه دارن که میان و به خاطر پولشم نیست.دلیل نمیشه که شما پشیمون شدی به این رشته آمدی،دیگران هم پشیمون شدن!!!

پس ادامه ندین.

یاعلی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

ممنون.

دوست عزیز من ارشد تاره قبول شدم و از مهر کلاس دارم میرم،و یه دانشگاه تقریبا سطح پایین ولی دولتی هست.ولی به قول استادمون یه دانشگاه در حال توسعه هست(دانشگاه حکیم سبزواری)...پایه درسیم هم خیلی قوی نیست.....الان موندم برای دکترا بخونم یا نه!!من تا آخر عمرم تو ایران هستم،عشق خارج نیستم،پولشم ندارم.....

دوست دارم همین جا به کشورم خدمت کنم.

دکترا خیلی طولانی هست.....میترسم بخونم ولی از کار بیکار شیم.....من کلا حرفم اینه که هر چی هم علاقه به رشته مکانیک داشته باشیم بالاخره باید یه درآمدی خوب ازین همه زحمت بدست بیاریم....

من تصمیم گرفتم ارشد رو بخونم و بعد برم سربازی(این وسط هم اگه خدا خواست ازدواج کنم) و بعد برم دنبال کار و در نهایت اگه شرایط جور بود ادامه تحصیل برای دکترا....ولی حتما برای دکترا میخونم البته زمانی که کار خوب داشتم و هم رزومه علمی خوب....

نظرتون چیه؟ممنون میشم نظرتون رو بهم بگین...همه دوستان نظر بدن...اصلا ناراحت نمیشم....اینم بدونین من با آنایی که دارن واسه دکترا میخونن مخالف نیستم....اصلا با علم مخالف نیستم چون منم دوستش دارم...ولی خب برای شرایط من به نظرم باید یه خورده ایست کنم بعد برم

ممنون یاعلی

سلام دوست عزیز

تصمیمتون،عاقلانه هست.....ولی سعی کنین پایان نامه خوب بدین و با معدل خوب کارشناسی ارشد رو به اتمام برسونین.

باز به نظرات دوستان دیگه هم توجه کنین.

علی یارت داداش

یاحق

• Like
واکنش ها: uoro

karim-mech

کاربر بیش فعال
بچه ها به خدا قصد تخریب روحیه کسی رو نداشتم. فقط خواستم یکم وضع رو واستون شفاف کنم و بگم در حقمون چقدر ظلم شد. سختی دروس دبیرستان - تراکم شرکت کننده تو کنکور کارشناسی - سختی دروس دانشگاه - تراکم تو ارشد - سختی ارشد.
در برابر این سختی ها هم چیزی گیرمون نمیاد

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوست عزیز

دوست عزیز من دانشگام برای ارشد معتبر نیست....به دوست دیگر هم توضیح دادم،حالا با شرایط من نظرتون چیه؟

من از دنیا توقع زیادی ندارم....دوستمون گفتن حق التدرسی نزدیک یه تومن میدن،اینم بد نیست....باید کارای دیگم داشت....من تدریس رو بیشتر به خاطر علم مکانیک دوست دارم....و هم یه درآمدی داشته باشم،

نظرتون درمورد حرفایی که به mori1365 زدم چی هست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.....اینطور که فهمیدم دکترا برای کسی خوبه که ارشد دانشگاه خوبی باشه و رزومه خوبی داشته باشه که من هیچ کدومو ندارم....به نظرم با شرایط من یه وقفه بین ارشد و دکترام بیفته بهتر باشه تا برم دنبال کار و سربازیم و شرایطمو بهتر کنم،نظرتون چیه؟

یاحق

سلام

حرف های آقا مرتضی کاملا درسته.

شما هم میتونی دکترات رو بگری دانشگاه سطح بالا نشد یه مقدار پایین تر .

به نظر من (نظر شخصی و اعتقادیمه)اگه سوپر مارکت یا میوه فروشی یا چیز دیگه بزنی خیلی بهتره . چون آقای خودتی و واسه هیچ کسی کار نمیکنی،

اگه دکترا هم بگیری آخرش باید واسه یه کسی یا یه سیستمی باید کار کنی (امیدوارم منظورم رو متوجه بشی) (برای بدست آوردن مال حلال)
مگر اینکه یه شرکت مستقل بزنی که توی این اوضاع کار خیلی سختیه.

خلاصه بگم
پول درآوردن کار سختی نیست.
پول حلال و با برکت درآوردن کار سختیه.

sheykh_bahaee

عضو جدید
بچه ها به خدا قصد تخریب روحیه کسی رو نداشتم. فقط خواستم یکم وضع رو واستون شفاف کنم و بگم در حقمون چقدر ظلم شد. سختی دروس دبیرستان - تراکم شرکت کننده تو کنکور کارشناسی - سختی دروس دانشگاه - تراکم تو ارشد - سختی ارشد.

دردمند، صاحب درد می داند که درد چیست!

بیلیرم حال دیلویی

capra1

عضو جدید
خواهشن زود کمک کنید:
من ساخت تبریز میخونم حالام مکاترونیکشو آوردم(سنجش که جوابارو کامل داده) دوستان مطلع کمک کنید تغییر بدم؟البت بیو علم و صنعتم اوردم .
کار بخوام کدوم خوبه؟
استادی و هیئت علمی کدوم؟

NASTOH

عضو جدید
سلام دوستان
ی سوال مهم
مکانیک کاشان تو تبدیل انرژی سطحش چه جوریه؟

NASTOH

عضو جدید
بچه اگه کسی مشکل کفالت پدر(نگه داری از پدر) داشته باشه به نظرتون وزارت علوم از روز شهرستان به روز نزدیک تهران انتقالی میده؟ ارزش داره برم دنبالش؟

chego

کاربر فعال
سلام دوست عزیز تلاشتو بکن ضرری نداره یه تیر تو تاریکیه اگه تونستی یه اشنای کتو کلفت مثلا نماینده گیر بیار اگه دانشگاه ازاد بودی به راحتی بهت میدادن

maxy

عضو جدید
سلام بچه ها

کسی می دونه روزانه و شبانه دانشگاه صنعتی اصفهان ودانشگاه اصفهان تا چتد گرفته؟

تبدیل انرژی

دم شما گرمممممم:smile:

estory

عضو جدید
زشته بخدا
این بچه بازیا چیه؟!
کنکور 93 خیلی وقته شروع شده، ولی مهم نشده!!!
باید در این فروما گل گرفت

mehrz67

عضو جدید
سلام كريم
تازه خدمت ام بهش اضافه نكردي كه واقعاً سخته!!!!!!!!!!!

Negarestan

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی آمار رتبه‌های قبولی کنکور ۹۱ رو داره؟
سال ۹۱ که ما می/ خواستیم انتخاب‌رشته کنیم یه فایل اکسل داشتیم (تو همین فروم) که رتبه‌های قبولی کنکور ۹۰ رو فهرست کرده بود. همچین چیزی واسه ۹۱ هم هست؟
من سال ۹۱ ستاره‌دار شدم و حالا گفته‌ن بیا ثبت نام کن ولی هنوز بهم نگفته‌ن کجا قبول می‌شم. می‌خوام قبل از این که اونا بگن خودم حدودش رو در بیارم.
رتبه من تو گرایشای مختلف بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ بود. اگر کسی هست سال ۹۱ با این رتبه‌ها قبول شده باشه یا آمار قبولی کسی رو با این حدود رتبه داشته باشه ممنون می‌شم
بهم خبر بدین.

karim-mech

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
کسی آمار رتبه‌های قبولی کنکور ۹۱ رو داره؟
سال ۹۱ که ما می/ خواستیم انتخاب‌رشته کنیم یه فایل اکسل داشتیم (تو همین فروم) که رتبه‌های قبولی کنکور ۹۰ رو فهرست کرده بود. همچین چیزی واسه ۹۱ هم هست؟
من سال ۹۱ ستاره‌دار شدم و حالا گفته‌ن بیا ثبت نام کن ولی هنوز بهم نگفته‌ن کجا قبول می‌شم. می‌خوام قبل از این که اونا بگن خودم حدودش رو در بیارم.
رتبه من تو گرایشای مختلف بین ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ بود. اگر کسی هست سال ۹۱ با این رتبه‌ها قبول شده باشه یا آمار قبولی کسی رو با این حدود رتبه داشته باشه ممنون می‌شم
بهم خبر بدین.

زنجان - ارومیه - رشت میتونه قبول بشه.

gharibistudent

عضو جدید
من دانشگاه علوم و تحقیقات تهران - ساخت و تولید قبول شدم.
از لحاظ ارزش مدرک چه طوریه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا