بچه درسخون های مکانیک !(تاپیک انرژی دهی برای مطالعه !)

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
عید همه خصوصا بچه های مکانیک مبارک

M.ARIABOY

عضو جدید
خدا روشکر امیر خیلی خوشحالم
امیدوارم هرچه زودتر حال مادرت بهتر شه
ولی نبودی حسابی نگران شده بودیم،تاپیک بی تو حال نمیداد
خوبی پسر
بچهها عیدتون مبارک،میدونم که یگه گشنتون نمیشه دی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا روشکر امیر خیلی خوشحالم
امیدوارم هرچه زودتر حال مادرت بهتر شه
ولی نبودی حسابی نگران شده بودیم،تاپیک بی تو حال نمیداد
خوبی پسر
بچهها عیدتون مبارک،میدونم که یگه گشنتون نمیشه دی

سلام

ممنون،ایشالله.

تو این مدت خیلی بد بهم گذشت،ولی چون ماه رمضون بود یه حال و هوایی برام ایجاد شد که مقاومتر شدم.

بد نیستم،شما خوبی مهدی جان؟

آره،دیگه بخور بخوره!!!

موفق باشی.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به سلام بچه ها،میبینم که باید خودم دست به کار شم تا تاپیکو یه تکونی بدم:d

بچه ها من دارم زبان(لغات تخصصی و عمومی) میخونم:d

البته متلب هم دارم شروع میکنم یاد بگیرم:d،دیگه بیخیال ریاضیات شدم،تو ارشد فرصت واسه مطالعه زیاده،البته دلم راضی نیست که ریاضی رو دارم ول میکنم،ریاضیم مخصوصا ریاضی 2 رو خوب بلد نیستم.ریاضی مهندسی رو که خوندم تا حدودی راه آفتادم.حالا ببینیم تا بعد چی پیش میاد،ولی بعدها ریاضی 2 میخونمش.چند تا جزوه خوب تو نت براش دان کردم از روی همونا میخونم.شاید از دوستم کتاب ریاضی عمومی اقاسی رو گرفتم از روی آن خوندم،میگن ریاضی عمومی اقاسی خوبه.

بچه ها متلب جذابه،البته مقدماتی دارم شروع میکنم و دارم کار میکنم.خلاصه میخونم دیگه فرصتی نمونده دو هفته دیگه وارد ارشد میشیم انشالله.

وارد ارشد بشیم ببینیم اوضاع چطوره.رفقا بیان وسط.این جا خیلی سوت و کور شده:)

یاعلی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام رفقا

مثل این بی بخار شدین!!

کجایییییییییییییییییین؟:w00:

بشینیم چن نخ سیگار بکشیم بهتره:w18:

یادتون باشه شما منو معتاد کردینا:D

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام رفقا

مثل این بی بخار شدین!!

کجایییییییییییییییییین؟:w00:

بشینیم چن نخ سیگار بکشیم بهتره:w18:

یادتون باشه شما منو معتاد کردینا:D

سلام
مگه بچه ها قبلا بخاردار بودن؟؟؟؟؟؟؟؟چه جوری؟:surprised:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مگه بچه ها قبلا بخاردار بودن؟؟؟؟؟؟؟؟چه جوری؟:surprised:

سلام.

بی بخار یه اصطلاح هست،یه گفتمان دوستانه:smile:

یعنی دیگه پایه نیستن و نمیان تو تاپیک

قبلا بخار داشتن:D

موفق باشین،شما عضو ثابت بچه درسخونا میشین؟:redface:

من میخوام یه گروه جمع کنم.

mech.shima

کاربر ممتاز
سلام.

بی بخار یه اصطلاح هست،یه گفتمان دوستانه:smile:

یعنی دیگه پایه نیستن و نمیان تو تاپیک

قبلا بخار داشتن:D

موفق باشین،شما عضو ثابت بچه درسخونا میشین؟:redface:

من میخوام یه گروه جمع کنم.
یعنی بخار دار بشم؟؟؟:surprised:
البته اینجا کسی نمیاد]به قول شما بی بخارن:smile:
سعی میکنم باشم:redface:

M.ARIABOY

عضو جدید
یعنی بخار دار بشم؟؟؟:surprised:
البته اینجا کسی نمیاد]به قول شما بی بخارن:smile:
سعی میکنم باشم:redface:

دستت درد نکنه مهندس شیما,ما بی بخاریم???
جای بچه ها خالی رفته بودیم کوه دوروز نبودم
من هستتتم
اسم منم خط بزن ببخشید بنویس دی

siavash_1

عضو جدید
چه انرژی داداش من.. وقتی به یه مهندس مکانیک با معدل 19 (البته نا گفته نماند آزاد) میگن بیا با دستگاه تراش کار کن...!! انرژی میمونه واسه آدم؟!

siavash_1

عضو جدید
باور کن قدری که همین دستگاه تراش بعدا به کارت میاد درسهای تئوری دیگه به کارت نمیاد، البته به شرطی که واقعا یادش بگیری

:surprised:خب کار کنین دیگه:)

جالبه..
اولندش من 4 سال پیش هم میتونسم برم پای تراش
دومندش بر فرض که رفتیم واسه تجربش.. بعد از 2 سال تجربه چیکار کنم؟! برم یه جای دیگه دستگاه تراش؟! نگو تیم مهندسی که به عقل ومنطقت شک میکنم.

به سوالای من که نمیتونین جواب بدین.. اما اینو میتونین جواب بدین. شماها چه شاخه ای از مکانیک خوندین؟

SHELLBY

کاربر بیش فعال
ببین یه مهندس مکانیک کم پیش میاد بره پشت دستگاه، حداقل من کم دیدم
شما تو دانشگاه منظورتون بود؟ یا تو کار بهتون گفتن برین پشت دستگاه؟
اگه منظور شما اینه که یه مهندس مکانیک کلا کارش کار با دستگاه باشه، بله اصلا وجهه خوبی نداره! اون افراد خاص خودش داره
ولی من معتقدم بلد بودن برای یه مهندس بهتر از بلد نبودنه

یادمه تو یکی از کارگاهای شهرک صنعتی شیراز.موقع نصب معلوم شد شفت بلنده. سه تا مهندس اونجا بودن دوتاشون که انگشت به دهن ! جرات نمیکردن به این قطعه دست بزنن. ولی یکیشون که تازه جامدات هم بود مثل مرد رفت پشت دستگاه ، حتی قلم هم خودش تیز کرد

البته بستگی به زمینه کاری شما هم داره، شاید هیچوقت اصلا نیاز نباشه چیزی از دستگاه تراش بدونی
بیشتر درسهای تئئوری دیگه هم که در دانشگاه میخونیم کاربرد مستقیم توی بیشتر زمینه های کاری موجود نداره بنظر من

چیزی که من از کارگاه تراش در دانشگاه فهمیدم اینکه اون چیزا واقعا به هیچ دردی نمیخوره و صرفا یه آشنایی سطحی، من اطلاعاتم تو این زمینه از جاهای دیگه کسب کردم

یه مهندس مکانیک هر چی بیشنر بدونه موفق تره، حالا میخواد تو یه تیم طراحی بزرگ باشه یا سرپرست یه کارگاه کوچیک

واینکه این ها نظر منه

آخرین ویرایش:

mech.shima

کاربر ممتاز
جالبه..
اولندش من 4 سال پیش هم میتونسم برم پای تراش
دومندش بر فرض که رفتیم واسه تجربش.. بعد از 2 سال تجربه چیکار کنم؟! برم یه جای دیگه دستگاه تراش؟! نگو تیم مهندسی که به عقل ومنطقت شک میکنم.

به سوالای من که نمیتونین جواب بدین.. اما اینو میتونین جواب بدین. شماها چه شاخه ای از مکانیک خوندین؟

با عرض سلام خدمت مهندسین محترم
من گرایشم سیالاته
چرا؟

siavash_1

عضو جدید
با عرض سلام خدمت مهندسین محترم
من گرایشم سیالاته
چرا؟

البته از مهندس سیالات این صحبتها انتظار میرفت. چرا که اطلاعات کافی از ساخت دردستشان نیست. پیشنهاد شما معادل این بود که به یه مهندس عمران (طراح سازه) بفرمایید بیا بننایی کن. البته پیشنهاد خوبیه ولی خوب..... بماند....

shelby: من هم نظرم همین فرمایشات حضرت عالی بود. در محیط کاری ازمون خواسته شد. ورنه ما که از خدامونه دانشگاه اون ماشینشو بده دست ما. البته ما فارغ شدیم...
من اگه بخوام تیم مهندسی برم بایستی تجربه همون مقطع رو کسب کنم. ورنه پشت دستگاه تراش جز سایش ابزار چیزی نخواهیم دید.

اینجوریاست که انرژی واسمون نمونده..!!

M.ARIABOY

عضو جدید
ببین مهندس جان،تو کار بلد باش حله
البته من گرایشم تاسیساته، بازار کار خیلی خوبی داره،ولی ارشد میخوام برم برا سیالات
سیالات تو بازار کار فک نکنم زیاد تو ایران مناسب باشه،باز اساتید خودشون بیشتر میدونن

M.ARIABOY

عضو جدید
پشت دستگاه رفتن کار تکنسینه، نه مهندس،البته شما باید کار با دستگاه های مختلفو یاد بگیرید ،خیلی لازمه تو صنعت وگرنه افراد زیر نظر شما مسلما نمیان درست کارکنن
من تو کارخونه میبینم دیگه،کاری که خود مهندسه بلد نیست خیلی بیشتر طولش میدن، بالاخره انسانه دیگه
بچه ها کسی گزارش کاراموزی تاسیسات داره؟ خیلی نیاز دارم
اقای لاس .گاس شما میتونید عقاید خودتونو برا خودتون نگه ارید یا تو همون حوزه صنایع نگه دارید

mech.shima

کاربر ممتاز
البته از مهندس سیالات این صحبتها انتظار میرفت. چرا که اطلاعات کافی از ساخت دردستشان نیست. پیشنهاد شما معادل این بود که به یه مهندس عمران (طراح سازه) بفرمایید بیا بننایی کن. البته پیشنهاد خوبیه ولی خوب..... بماند....

shelby: من هم نظرم همین فرمایشات حضرت عالی بود. در محیط کاری ازمون خواسته شد. ورنه ما که از خدامونه دانشگاه اون ماشینشو بده دست ما. البته ما فارغ شدیم...
من اگه بخوام تیم مهندسی برم بایستی تجربه همون مقطع رو کسب کنم. ورنه پشت دستگاه تراش جز سایش ابزار چیزی نخواهیم دید.

اینجوریاست که انرژی واسمون نمونده..!!

شما زیادی عصبانی هستین
بهترو قشنگتر از اینم میشه حرف میزد
حرف من انقد جدی نبود که انقد جدی جواب دادین
متاسفم برای اینکه به این راحتی بقیه رشته و گرایش ها رو زیر سوال میبرین

siavash_1

عضو جدید
ببین مهندس جان،تو کار بلد باش حله
البته من گرایشم تاسیساته، بازار کار خیلی خوبی داره،ولی ارشد میخوام برم برا سیالات
سیالات تو بازار کار فک نکنم زیاد تو ایران مناسب باشه،باز اساتید خودشون بیشتر میدونن

راستش شما هم مکانیک هستین و البته نمیدونم گستردگی و وسعت گرایشتون چقدره اما متاسفانه گستردگی گرایش ساخت بسیار وسیعه یک بخش مربوط به ماشین آلات و بخش دیگر مربوط به نرم افزار و آنالیز که آخرش میچسبه به جامدات. نمیدونیم به چه زمینه ای تخصص بگیریم که به کارمون بیاد. من حتی شاهد این بودم که کسی متخصص کتیا بوده اما شرکتی بهش گفته اگه مکانیکال بلد نیسی برو پی کارت. این کار بلدی!! منظورت از کار بلدی چیه که جوابگوی مثالم باشه؟
کاش مکانیک نمیومدیم... حیف اونهمه مغزی که پاش گذاشتیم... اگه پای کامپیوتر میزاشتیم الان دختر بیل گیتس میگفت:
now half night. please come here to sleep

siavash_1

عضو جدید
شما زیادی عصبانی هستین
بهترو قشنگتر از اینم میشه حرف میزد
حرف من انقد جدی نبود که انقد جدی جواب دادین
متاسفم برای اینکه به این راحتی بقیه رشته و گرایش ها رو زیر سوال میبرین

البته سعی کردم مناسب بیان بشه. اینکه گفتم انتظار میرفت قصد جسارت نیست. بهر حال هیچ گروهی از گروه دیگر اطلاعات کافی نداره. من فقط خواستم شما رو به عمق فاجعه اینکه خوب کار کنین دیگه بکوشم. این خودش باعث سعادته که با شما هم صحبتم.

M.ARIABOY

عضو جدید
راستش شما هم مکانیک هستین و البته نمیدونم گستردگی و وسعت گرایشتون چقدره اما متاسفانه گستردگی گرایش ساخت بسیار وسیعه یک بخش مربوط به ماشین آلات و بخش دیگر مربوط به نرم افزار و آنالیز که آخرش میچسبه به جامدات. نمیدونیم به چه زمینه ای تخصص بگیریم که به کارمون بیاد. من حتی شاهد این بودم که کسی متخصص کتیا بوده اما شرکتی بهش گفته اگه مکانیکال بلد نیسی برو پی کارت. این کار بلدی!! منظورت از کار بلدی چیه که جوابگوی مثالم باشه؟
کاش مکانیک نمیومدیم... حیف اونهمه مغزی که پاش گذاشتیم... اگه پای کامپیوتر میزاشتیم الان دختر بیل گیتس میگفت:
now half night. please come here to sleep
من همخونه ایام ساختن
اطلاعات ساختیم از اونا بیشتره ،من تو ساخت به صورت صنعتی و تجربی کار کردم، ولی اینا فقط تئوری خوندن
وسعتش میدونم خودمم نرم افزار کتیا کار میکنم ، که یه نرم افزار ساختیه، مطالعمم تو ساخت کم نبوده
من بعد از 3 سال سرو کله زدن نتیجه گرفتم سیالات ادامه بدم یا ساخت، ساخت مطابق علایقم نیست
سیالاتو بیشتر میپسندم
مهندس شیما، تو هم ناامید نشو،نگران نباش،مکتنیک رشته ایه به عظمت خلقت، خیلی وسیعه،سیالاتم خیلی خوبه بشرطی که جز بهترین ها باشی

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

اوه اوه اوه،اینجا چه خبر بود،بیخیال بابا شما راه و تلاشتون رو بزارین واسه علاقتون باقیش خدا بزرگه،فوقش کارم پیدا نکردی میری ماشین دنده میزنی مسافرکشی ،مسافر کشی هم حال میده:D

pmajnooni

عضو جدید
بابا صلوات بفرستین. این کل کل کردنارو بیخیال شین بچسبین به درساتون. وگرنه نتیجه نمی گیرینا! از ما گفتن بود. شما خواه پند گیر خواه ملال.

فی امان الله.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما باهم دوستیم چه کل کلی مه نه امیر
امیر بسم الله شروع کن دیگه

سلام ،من آمدم حالا احمد رفته!!!!

احمد کجاست!!!

1-2 روزه پیداش نیست!!!

این روزا همه غیب میشن:surprised:

چه خبر داش مهدی؟؟میگم چیزی دیگه نمونده جوابای ارشد بیاد برام دعا کن،داره یکمی استرس میگیره!!!