گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sanup2006

عضو جدید
اون سایت رو نمیدونم، اما بهترین نرم افزار برای موبایل، AnkiDroid هست که خودتون گفتید.
این برنامه برای اندروید ساخته شده و شما بهش یه ...
.... فایل حاوی لغات 504: http://dl.androidkade.com/software/learning/AnkiDroid/504%20Absolutely%20Essential%20Words_androidkade.com.zip (پسورد: www.androidkade.com)

بعد از نصب برنامه، فایل 504 رو داخل فولدر AnkiDroid مموری گوشیتون بریزید.

ممنون از راهنمایی.

504 که لینک گذاشتین فارسی و تلفظ داره. من یکی رو دیدم که هم عکس داشت هم تلفظ هم فارسی فک کنم. خیلی جالب بود.
خودم یه 504 گرفته بودم تلفظ هاش جابجا بود.
اگر ممکنه کامل ترین 504 ای که میشناسید معرفی کنید.
اینکه اول کلمات قدیم رو بیاره بعد مرور اونها کلمات جدید رو از کجا باید تنظیم کرد.(البته اگر در دسترس نیست مهم نی خودم پیدا میکنم;) )
بازم ممنون و خدا خیرت بده دوست عزیز.

major7

عضو جدید
سلام بچه ها، نظرتون چیه یه برنامه منسجم و نه خیلی سنگین بریزیم و طبق برنامه افرادی که میخوان شروع کنن با هم دیگه شروع کنیم به خوندن . یه بازه تعیین بشه مثلا 1 هفته یا دو هفته یا هرچی که توی اون قرار بذاریم که فلان جزوه یا کتاب (یا جزوه ها و کتاب ها رو ) تموم کنیم و وقتی تموم شد دواره طبق همون برنامه اولیه بریم سر بعدی؟

sanup2006

عضو جدید
سلام.نیازی به خوندن کتاب اپنهایم نیست.خوبه که بخونی ولی وقتش الان نیست.من توی این درس مشکلات عمده زیادی داشتم و دشوار بود واسم اما تا همین الانشم حتی 1 بار کتاب اپنهایم رو نخوندم.فقط مومن زاده رو خوب بخون

سطح دانشگاه شما چقدر بوده دوست عزیز؟
ما اصلا به نوعی میشه گفت سیگنال نداشتیم(کارشناسی ناپیوسته)
باز هم مومن زاده میتونه جوابگو باشه ؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سطح دانشگاه شما چقدر بوده دوست عزیز؟
ما اصلا به نوعی میشه گفت سیگنال نداشتیم(کارشناسی ناپیوسته)
باز هم مومن زاده میتونه جوابگو باشه ؟

سلام.زیر صفر! ما هم اسما داشتیم و یه نمره ای رد شد واسش ولی در حقیقت چیزی نفهمیدیم

livewaves

کاربر فعال
سلام بچه ها، نظرتون چیه یه برنامه منسجم و نه خیلی سنگین بریزیم و طبق برنامه افرادی که میخوان شروع کنن با هم دیگه شروع کنیم به خوندن . یه بازه تعیین بشه مثلا 1 هفته یا دو هفته یا هرچی که توی اون قرار بذاریم که فلان جزوه یا کتاب (یا جزوه ها و کتاب ها رو ) تموم کنیم و وقتی تموم شد دواره طبق همون برنامه اولیه بریم سر بعدی؟

خوبه دوست عزیز، معمولا این سیستم به درد سال دومی ها بیشتر می خوره

major7

عضو جدید
خب با یک شیوه ای بچه ها رو جمع کنه یکی لطفا ...من از همین جا حضور خودمو اعلام میکنم :)

homeyra khaledi

عضو جدید
خب با یک شیوه ای بچه ها رو جمع کنه یکی لطفا ...من از همین جا حضور خودمو اعلام میکنم :)

سلام من نمیدونم روش کارتون چجوریه و اصلا جواب میده یا نه ولی کلا اگه واسه درس خوندن از بچه هایی که میخونن خبر داشته باشم تلاشم بیشتر میشه!

major7

عضو جدید
سلام من نمیدونم روش کارتون چجوریه و اصلا جواب میده یا نه ولی کلا اگه واسه درس خوندن از بچه هایی که میخونن خبر داشته باشم تلاشم بیشتر میشه!
منم فکر میکنم با یک برنامه گروهی خوندن میتونم تداوم بدم به خوندنم ...چیزی که مشکل من هست عدم تداوم در خوندنه ....من فکر میکنم تو گروه های 5-6 نفری تقسیم بشیم که یک برنامه خاص داشته باشیم ...بهترین برنامه برای شرایط اعضای اون گروه......من دیگه برم. شبتون بخیر بچه ها

livewaves

کاربر فعال
منم فکر میکنم با یک برنامه گروهی خوندن میتونم تداوم بدم به خوندنم ...چیزی که مشکل من هست عدم تداوم در خوندنه ....من فکر میکنم تو گروه های 5-6 نفری تقسیم بشیم که یک برنامه خاص داشته باشیم ...بهترین برنامه برای شرایط اعضای اون گروه......من دیگه برم. شبتون بخیر بچه ها

اگر می تونید یک سر به کتابخونه محل زندگی تون هم یک سر بزنید بدک نی خودم که پارسال تابستون میخوندم به دلیل یکسری مشکلات تمرکز و تداومم در مطالعه ضعیف شد(اواخر شهریور) همین زمان بود که به کتابخونه پناه بردم:smile:رفتیم بعد از تقریبا دو هفته دیدیم 6-7 نفر برقی توی کتابخونه جمعیم،هر چقدم به کنکور نزدیک می شدیم افرادمون بیشتر و تیممون قوی تر میشد.خلاصه اگر به کتابخونه نمی رفتم عمرا تا ار مهر تا کنکور تداوم داشتم
;)

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از دوستان قدرتی ، کسی جزوه بررسی کلاس حلم زاده یا پژمانفرو داره ؟؟ هر چی تو سایتا میگردم نیست :(

major7

عضو جدید
اگر می تونید یک سر به کتابخونه محل زندگی تون هم یک سر بزنید بدک نی خودم که پارسال تابستون میخوندم به دلیل یکسری مشکلات تمرکز و تداومم در مطالعه ضعیف شد(اواخر شهریور) همین زمان بود که به کتابخونه پناه بردم:smile:رفتیم بعد از تقریبا دو هفته دیدیم 6-7 نفر برقی توی کتابخونه جمعیم،هر چقدم به کنکور نزدیک می شدیم افرادمون بیشتر و تیممون قوی تر میشد.خلاصه اگر به کتابخونه نمی رفتم عمرا تا ار مهر تا کنکور تداوم داشتم
;)
دوست گلم ممنونم ازت ولی من نمیتونم بخاطر شرایطی که درش هستم کتابخونه برم!!!!!

بهار امیدوار

عضو جدید
بهترین برنامه

بهترین برنامه

سلام
من فکر میکنم خوب باشه که دفترچه نصیرو بردارید عملی کنید دقیقا برای هرآزمون مشخص کرده که چی بخونین
البته اون برای پاییزه شما 3 ماه شیفت بدین
همه چیزم پوشش داده

arash250

عضو جدید
سلام ودورد به دوستانی که امسال کنکور دارند و همچین درور بر دوستانی که کنکور 92 رتبه خوبی آوردن
یه سوال داشتم دوستان :
سوالم خیلی تکراریه وکلیشه ای همیشگی درباره آزمون های آزمایشی دارم ولی ممنون میشم نظرتون را بدونم
ببینید من امسال کنکور داردم ولی بنا به بعضی اشتباهات رتبه خوبی نیاوردم من آزمون های مدرسان شریف میرفتم ولی امسال می خوام نصیر را انتخاب کنم. می خواستم بدونم آزمون های نصیر سطح و کیفیت سوالاتش چجوریه؟استاندردن ؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ودورد به دوستانی که امسال کنکور دارند و همچین درور بر دوستانی که کنکور 92 رتبه خوبی آوردن
یه سوال داشتم دوستان :
سوالم خیلی تکراریه وکلیشه ای همیشگی درباره آزمون های آزمایشی دارم ولی ممنون میشم نظرتون را بدونم
ببینید من امسال کنکور داردم ولی بنا به بعضی اشتباهات رتبه خوبی نیاوردم من آزمون های مدرسان شریف میرفتم ولی امسال می خوام نصیر را انتخاب کنم. می خواستم بدونم آزمون های نصیر سطح و کیفیت سوالاتش چجوریه؟استاندردن ؟
از لحاظ سئوال، نصیر معمولاً سئوالای خوبی طرح میکنه.
اما سئوالاش غلط چاپی زیاد دارن و متاسفانه توی نتایج امتحان هم تصحیح نمیشن.
طراح آزمونای جامعش اینها هست:
ریاضی:کریمی
مدار: زرگر، کهن
کنترل: سجادیان
ماشین و بررسی: حلم زاده
الکترونیک: اسلام پناه
سیگنال: تقدسی
مغناطیس: اشرفیان.

پارسال سئوالای آزمونای جامعش خوب بود (به جز ریاضی که هر سه در حد المپیاد بود!) و تعداد غلطاش از آزمونای معمولی کمتر بود.
محل آزمون دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر هست و مدیریت مناسبی روی آزمونها وجود نداره و یک نفر برگه رو میده و میره و چند ساعت بعد میاد برگه ها رو پس میگیره!

نصیر از لحاظ جامعه آماری تعداد کمی داره (300 نفر).
من پارسال همه آزمونای نصیر رو 2 یا 3 یا 4 میشدم، با اینکه رتبه واقعی نبود، اما از لحاظ اعتماد به نفس خیلی کمکم کرد و هیچ وقت روحیم رو نباختم!
به نظر من آزمون رو نباید برای رتبه داد.
بزرگترین چیزی که باید توی آزمون یاد بگیرید، سازگاری خودتون با محیط آزمون هست. اینکه بتونید 4.5 ساعت روی نیمکت بشینید و کمردرد و سردرد نگیرید، وقت رو تنظیم کنید، از فضای کم دفترچه برای حل سئوالا استفاده کنید و ...
مثلاً خود من ضربه بزرگی که خوردم، این بود که ذهنم به سروصدا عادت نداشت. محیط آزمون نصیر تقریباً ساکت بود و همیشه درصدای زبانم بالای 50 60 میشد. اما توی کنکور صندلیم کنار آبدارخونه (محل تجمع و گفتگو و سیگار کشیدن مستخدمان محترم!) بود و متاسفانه سئوالای آسون زبان رو 25 زدم.

خلاصه اینکه توی آزمون، جدا از سئوالات و یا رتبه، باید خودتون رو با هر مشکل احتمالی تطبیق بدید تا روز کنکور به مشکل برنخورید.

arash250

عضو جدید
از لحاظ سئوال، نصیر معمولاً سئوالای خوبی طرح میکنه.
اما سئوالاش غلط چاپی زیاد دارن و متاسفانه توی نتایج امتحان هم تصحیح نمیشن.
طراح آزمونای جامعش اینها هست:
ریاضی:کریمی
مدار: زرگر، کهن
کنترل: سجادیان
ماشین و بررسی: حلم زاده
الکترونیک: اسلام پناه
سیگنال: تقدسی
مغناطیس: اشرفیان.
پارسال سئوالای آزمونای جامعش خوب بود (به جز ریاضی که هر سه در حد المپیاد بود!) و تعداد غلطاش از آزمونای معمولی کمتر بود.
محل آزمون دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر هست و مدیریت مناسبی روی آزمونها وجود نداره و یک نفر برگه رو میده و میره و چند ساعت بعد میاد برگه ها رو پس میگیره!
نصیر از لحاظ جامعه آماری تعداد کمی داره (300 نفر).
من پارسال همه آزمونای نصیر رو 2 یا 3 یا 4 میشدم، با اینکه رتبه واقعی نبود، اما از لحاظ اعتماد به نفس خیلی کمکم کرد و هیچ وقت روحیم رو نباختم!
به نظر من آزمون رو نباید برای رتبه داد.
بزرگترین چیزی که باید توی آزمون یاد بگیرید، سازگاری خودتون با محیط آزمون هست. اینکه بتونید 4.5 ساعت روی نیمکت بشینید و کمردرد و سردرد نگیرید، وقت رو تنظیم کنید، از فضای کم دفترچه برای حل سئوالا استفاده کنید و ...
مثلاً خود من ضربه بزرگی که خوردم، این بود که ذهنم به سروصدا عادت نداشت. محیط آزمون نصیر تقریباً ساکت بود و همیشه درصدای زبانم بالای 50 60 میشد. اما توی کنکور صندلیم کنار آبدارخونه (محل تجمع و گفتگو و سیگار کشیدن مستخدمان محترم!) بود و متاسفانه سئوالای آسون زبان رو 25 زدم.
خلاصه اینکه توی آزمون، جدا از سئوالات و یا رتبه، باید خودتون رو با هر مشکل احتمالی تطبیق بدید تا روز کنکور به مشکل برنخورید.

سلام داداش تشکر
300 نفر فقط تهران!! خوب کل شرکت کننده هاش داخل ایران چند نفر بود پس!!
باحرفات موافقم چون خودمم اشتباهاتم تو همین مایه ها بود .
ولی دوست ندارم دیگه کنکور امسال93 اشتباهات مشابه کنکور92را تکرار کنم .
منظورت از سوالای غلط چجوریه؟ غلط علمی یا غلط نگارشی ؟ مثلا از 12 تا چندتاش غلط بود؟
دوست دارم دفترچه سوال نصیر را ببینم
میشه دفتر چه سوال آزمون 50% اول و یکی از جامعه ها را برام اینجا آپلود کنی یا پیام خصوصی یا با ایمیل بفرستی؟ اگه خواستی منم می تونم سوالای مدرسان را بفرستم !!
یه پیشنهاد برای تایپک دارم:
اگه اقوانین تاپیک اجازه بده می تونیم اینجا هرکی سوالای هرموسسه ای را که داره آپلود کنه تا همه با کیفیت و استاندارد سوالات موسسات مختلف آشنا بشن و درست تر نتیجه گیری کنیم

masoudsalimi7

عضو جدید
از دوستان قدرتی ، کسی جزوه بررسی کلاس حلم زاده یا پژمانفرو داره ؟؟ هر چی تو سایتا میگردم نیست :(

سلام
من جزوه بررسی دکتر حلم زاده رو دارم هیچ تفاوتی با کتابش نمیکنه هر چی تو کتابشون بوده رو paste کردن تو جزوه....

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
سلام
من فکر میکنم خوب باشه که دفترچه نصیرو بردارید عملی کنید دقیقا برای هرآزمون مشخص کرده که چی بخونین
البته اون برای پاییزه شما 3 ماه شیفت بدین
همه چیزم پوشش داده
ممنون از راهنماییت
این دفترچه نصیر رو از کجا میشه گیر آورد اگه کسی داره بده دانلود کنیم

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام داداش تشکر
300 نفر فقط تهران!! خوب کل شرکت کننده هاش داخل ایران چند نفر بود پس!!
باحرفات موافقم چون خودمم اشتباهاتم تو همین مایه ها بود .
ولی دوست ندارم دیگه کنکور امسال93 اشتباهات مشابه کنکور92را تکرار کنم .
منظورت از سوالای غلط چجوریه؟ غلط علمی یا غلط نگارشی ؟ مثلا از 12 تا چندتاش غلط بود؟
دوست دارم دفترچه سوال نصیر را ببینم
میشه دفتر چه سوال آزمون 50% اول و یکی از جامعه ها را برام اینجا آپلود کنی یا پیام خصوصی یا با ایمیل بفرستی؟ اگه خواستی منم می تونم سوالای مدرسان را بفرستم !!
یه پیشنهاد برای تایپک دارم:
اگه اقوانین تاپیک اجازه بده می تونیم اینجا هرکی سوالای هرموسسه ای را که داره آپلود کنه تا همه با کیفیت و استاندارد سوالات موسسات مختلف آشنا بشن و درست تر نتیجه گیری کنیم
300 نفر کل ایران! توی یکی از آزمونا 220 نفر هم رسید.
اما دیگه این تعداد خالص هست، یعنی کسایی که واقعاً شرکت کردن. برای مثال توی هر کلاس که سی چهل تا صندلی هست، شاید 10 نفر نیان.
اما جاهای دیگه (مثلاً پارسه) کل شرکت کننده هایی که ثبت نام کردن رو ثبت میکنن (مثلاً 3000 نفر) و حتی اگه سر جسله هم نیان، بازم جزء جامعه آماری محسوب میشن.
سئوالای غلط که گفتم اکثراً نگارشی بودن و برای نمونه توی یه مدار مقدار خازن نوشته نشده بود، یا اینکه دو گزینه کلاً شبیه هم بود. اما غلط علمی هم توشون پیدا میشد.

متاسفانه آزمونهای پارسال رو دیگه در اختیار ندارم، اما دوستان همه آزمونها رو آپلود میکردم.
یه تعدادیش اینجا هست (اگر پاک نشده باشن):
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-کنکورهای-ازمایشی

سلام
من جزوه بررسی دکتر حلم زاده رو دارم هیچ تفاوتی با کتابش نمیکنه هر چی تو کتابشون بوده رو paste کردن تو جزوه....
کاملاً تایید میشه.
ممنون از راهنماییت
این دفترچه نصیر رو از کجا میشه گیر آورد اگه کسی داره بده دانلود کنیم
فکر میکنم دفترچه امسال هنوز چاپ نشده باشه.
پارسال فکر کنم مرداد چاپ شد. (شایدم شهریور، دقیقاً یادم نیست)
اون موقع میتونید از دوستاتون بخواید از صفحه بودجه بندی آزموناش عکس بگیرن.

بهار امیدوار

عضو جدید
300 نفر کل ایران! توی یکی از آزمونا 220 نفر هم رسید.
اما دیگه این تعداد خالص هست، یعنی کسایی که واقعاً شرکت کردن. برای مثال توی هر کلاس که سی چهل تا صندلی هست، شاید 10 نفر نیان.
اما جاهای دیگه (مثلاً پارسه) کل شرکت کننده هایی که ثبت نام کردن رو ثبت میکنن (مثلاً 3000 نفر) و حتی اگه سر جسله هم نیان، بازم جزء جامعه آماری محسوب میشن.
سئوالای غلط که گفتم اکثراً نگارشی بودن و برای نمونه توی یه مدار مقدار خازن نوشته نشده بود، یا اینکه دو گزینه کلاً شبیه هم بود. اما غلط علمی هم توشون پیدا میشد.

متاسفانه آزمونهای پارسال رو دیگه در اختیار ندارم، اما دوستان همه آزمونها رو آپلود میکردم.
یه تعدادیش اینجا هست (اگر پاک نشده باشن):
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-کنکورهای-ازمایشی

کاملاً تایید میشه.

فکر میکنم دفترچه امسال هنوز چاپ نشده باشه.
پارسال فکر کنم مرداد چاپ شد. (شایدم شهریور، دقیقاً یادم نیست)
اون موقع میتونید از دوستاتون بخواید از صفحه بودجه بندی آزموناش عکس بگیرن.

دوستان همه ی اینا با یه سرچ تو گوگل در دسترسه
دفترچه برنامه ازمونای نصیرم از سایت خود نصیر بردارید برگی از نصیر.jpgبرگی از نصیر.jpg
البته من همشو تو لپ تاپم دارم
اما نمیدونم چه جوری اتج کنم اینجا
از چند نفرم پرسیدم جوابمو ندادن

alidodar1

عضو جدید
سلام

من ماشینشو از یکی از دوستانم که تو کلاساش شرکت کرده بود گرفتم.
جزوش تایپیه و یه جهاییش خالیه که تو کلاس خودش میگه بچه ها پر میکنن
مزیتش نسبت به کتاباش اینه که خیلی خلاصه و فرموله شده گفته و بعضا تست ها رو از دو روش ( کلاسیک و سریع) حل کرده.. هرچند من محوریت اصلیم کتاب پژمانفره

masoudsalimi7

عضو جدید
من ماشینشو از یکی از دوستانم که تو کلاساش شرکت کرده بود گرفتم.
جزوش تایپیه و یه جهاییش خالیه که تو کلاس خودش میگه بچه ها پر میکنن
مزیتش نسبت به کتاباش اینه که خیلی خلاصه و فرموله شده گفته و بعضا تست ها رو از دو روش ( کلاسیک و سریع) حل کرده.. هرچند من محوریت اصلیم کتاب پژمانفره

من شیراز ماشین و بررسی با ایشون کلاس رفتم جزوه و کتابشون یکی بووود جزوشون تایپی بود که خالی بود باید خود ما پر میکردیم که بعضی از تستها و قسمتها رو اصلا نرسیدیم پر کنیم....

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه هایی که درس بررسی رو یه درصد خوب زدن یا دوستاشون درصد خوبی زدن بگن شیوه مطالعه و منابعشون چی بوده ؟
من خودم دارم کتاب حلم زاده رو میخونم به نظرمم فقط با چند دور خوندنش میشه در حدود 30 تا 40درصد ازش زد و نه بیشتر .
بیشتر از اون نمیشه چون در درسنامش خیلی خیلی مثال کم حل کرده بعضی جاها که اصلا حل نکرده . (من که میخوام مغناطیسو حذف کنم یه درصد بیشتر از 40 باید بزنم )
البته نسبت به کتابای دیگه که دیدم خیلی بهتره.
از اقای پژمانفر نظرشونو خواستم گفتن کتاب حلم زاده کافی نیست تاکید میکردن رو کتاب قاسمی ( جهش ) . حالا من که تازه کتاب حلم زاده رو خریدم باید برم دوباره کتاب قاسمی رو بخرم !!!

آخرین ویرایش:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهران جان(MehranVB) میشه منابع ماشین و بررسیتو معرفی کنی،
همچنین شیوه مطالعه این 2 درسو تو تابستون
برای ماشین من تقریباً پایه قوی داشتم. سال قبل از کنکور یک باز بیم بهارا رو خونده بودم و با مفاهیم آشنا بودم و فقط نیاز به تمرین و حل تست داشتم.
تابستون پارسال رو اصلاً ماشین نخوندم و از مهر شروع کردم به خوندن.
مرجع اصلی کنکورم کتاب حلم زاده بود و در کنارش کتاب مدرسان رو هم میخوندم.
از کتاب حلم زاده خیلی راضی بودم، مخصوصاً فصل ماشین DC رو حتماً تاکید میکنم از این کتاب بخونید.
سئوالای ماشین DC رو معمولاً بچه ها با کشیدن مدار و نوشتن روابط طولانی حل میکنن، در حالی که روش حلم زاده بدون رسم مدار و با استفاده از یه روش تستی خیلی جالب حل میکنه که هم در وقت صرفه جویی میشه و هم اینکه احتمال خطا کمتر میشه.
این روش رو باید تمرین زیادی روش انجام بدید تا روش مسلط شید، و بعد از اون میتونید همه سئوالای فصل DC رو با این روش حل کنید.
فصل اول (مدار مغناطیسی) فصل خیلی ساده و پایه ای هست و حتماً اون رو خوب یاد بگیرید. زیاد سخت نیست.
فصل دوم (تبدیل انرژی) فصل طولانی و برای بعضیا سخت هست و ازش یک سئوال بیشتر توی کنکور نمیاد. هیچ ارتباطی هم با فصلای بعد نداره، برای همین اون رو برای اولویت آخر بگذارید و حتی اگر نرسیدید، نخونیدنش یا اینکه وقتش رو برای فصلای دیگه بذارید.
فصل ترانس و ماشین القایی هم کاملاً به هم وابسته هستن و اگر ترانس رو خوب یاد بگیرید، ماشین AC هم راحت یاد میگیرید. این دو فصل واقعاً ساده هستن و فقط باید فرمول حفظ کنید و جایگذاری کنید. سئوالاش هیچ خلاقیتی نداره و با فرمول به راحتی حل میشه. (در حالی که DC یا تبدیل انرژی رو معمولاً مفهومی میدن و ممکنه فهمش سخت بشه)
به نظر من کتاب مدرسان کتاب خوبیه و میشه باهاش 100 زد. اما اگه خواستید طرفش برید واقعاً باید روش وقت بذارید و با حجمی که این کتاب داره وقت زیادی ازتون میگیره. با یه بار خوندن هم جواب نگیرید، حداقل باید دو بار دقیق کتاب رو بخونید.
اما اگر وقتش رو ندارید، پیشنهاد میکنم سراغ همون حلم زاده برید. (مخصوصاً کسایی که قدرتی نیستن)
با اطلاعات کتاب حلم زاده به راحتی میشد از کنکور 92 به 9 تا سئوال از 12 تا سئوال پاسخ صحیح داد و اگه کتاب رو با دقت میخوندید تا 10 یا 11 تا پاسخ صحیح هم جا داشت. (خود من فکر 9 تاش رو جواب دادم که متاسفانه توی 2 تاش اشتباه محاسباتی داشتم)

برای بررسی من تقریباً صفر بودم و هیچی از این درس بلد نبودم!
اما نصف وقت تابستون پارسالم رو اختصاص دادم به این درس.
منبعم همون کتاب حلم زاده بود. برای خطوط بلند که نسبتاً سخت هست، اثباتای کتاب هادی سعادت رو هم خوندم و خیلی هم کمک کرد.
اما کلاً برای یه قسمتایی از بررسی کمی تنبلی کردم و مثلاً فصل پخش بار رو با دقت نتونستم بخونم.
به نظر من کتاب حلم زاده برای کسایی که از صفر شروع میکنن مناسب نیست، و بهتره همراه با اون از یه کتاب مرجع کمک بگیرن. بهترین کتاب مرجع برای این کار استیونسون هست، یا اینکه اثباتای هادی سعادت رو به همراه مثالای احد کاظمی بخونید.
همچنین در نظر داشته باشید که کتاب بررسی حلم زاده کتاب خوبیه، اما نمیشه باهاش 100 زد. (پارسال که سخت ترین بررسی کل تاریخ کنکور طرح شده بود، نهایتاً با اطلاعات کتاب میشد به 40 درصد سئوالا پاسخ داد)
کلاً من پارسال کتاب کاملی برای بررسی ندیده بودم (دلیلش هم اینه که این درس جدید هست و از 84 به بعد توی کنکور میاد و هنوز نیاز به گذشت زمان داره)
کتاب پردازش، مدرسان و پارسه رو دیده بودم که هر سه کتاب ضعیفی بودن و پوران (حلم زاده) از همه بهتر بود.

اما روش خوندنتون، اول از همه فصل اول رو خوب یاد بگیرید که پیش نیاز بقیه فصلهاست. باید بتونید خوب پریونیت رو درک کنید، با مدارها بازی کنید و ...
فصل بعدی (اندوکتانس و کپسیتانس) فصل ساده ایه و فقط باید فرمول حفظ کنید. اگر بفهمید GMD و GMR چی هست، دیگه توی این فصل مشکلی نخواهید داشت.
اما فصل خطوط انتقال مهمترین و سخت ترین فصل بررسی هست و حداقل 6 تا سئوال از این فصل میاد. خیلی روی این فصل کار کنید و هر طور شده اون رو خوب یاد بگیرید. (کلاً بررسی یعنی خطوط انتقال)
ممکنه توی خط بلند مشکل پیدا کنید که بالا توضیح دادم چی کار کنید.
کلاً بررسی درس آسونی هست و اگه بخونیدش درصد خوبی میگیرید. نگاه به سئوالای پارسال نکنید و فکر کنید سخته! پارسال سئوالا غیرعادی بود، سئوالای 91 هم کمی مشکل بودم، اما قبل از اون و مخصوصاً 90، سئوالا خیلی ساده بودن.

.V A H I D.

عضو جدید
اما روش خوندنتون، اول از همه فصل اول رو خوب یاد بگیرید که پیش نیاز بقیه فصلهاست. باید بتونید خوب پریونیت رو درک کنید، با مدارها بازی کنید و ...
برای درک کامل مبحث پریونیت چه پیشنهادی داری،چون تو پریونیت مشکل دارم

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مطالبی که اقا مهران گفت کاملا درست . مثل : اینکه کتاب بررسی حلم زاده از خیلی کتابا بهتره و اینکه خطوط انتقال بلند مهمترین بحث بررسی یکه و یا اینکه با کتاب پوران بیشتر از 40 تا نمیشه زد .
اما متاسفانه کتاب حلم زاده در همین بحث خطوط انتقال بلند حتی یک مثالم در متن درس حل نکرده . ( هیچی ) ، این خیلی بده .
و یه اشکال دیگه کتاب با وجود درست نامه ای که در اخر کتاب چاپ جدید هست بازم خیلی مشکل تایپی داره .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا