هرکی موادیه بیاد تو

باران 87

عضو جدید
سلام بچه ها. میخواستم بدونم از رشته ای که خوندین راضی هستین؟
اگه دوباره انتخاب رشته می کردین چی انتخاب می کردین؟
از روی علاقه این رشته رو انتخاب کردین؟
برنامتون برای آینده چیه و میخواین کجا کارکنین.

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
:d
این چه سوالی است ؟ جالبه
من خودم به شخصه اگه می خواستم دوباره انتخاب رشته کنم مهندسی مکانیک جامدات می خووندم!!!
هرچند همین سرامیک رو خیلی دوست دارم و از مدرن ترین رشته های مهندسی است
.
منظورتون از رضایت در رشته چیه؟> اگه از نظر علمی می فرمایید من به شخصه راضی ام بهترین و جالب ترین و متنوع ترین علم دیا مهندسی و علم مواد است اما اگر از نظر بازار کار و صنعت می فرمایید الان وضعیت تمام رشته ها مثل هم چندان جالب نیست!!! در کل مهندسی مواد از پر درآمدترین رشته های دانشگاهی است...

hesam02

عضو جدید

با سلام....
راستش من به شخصه انتخاب رشتم تنها و تنها بر اساس شانس بود چرا که خانوادم اجازه نمیدادن که خارج از تهران باشم بنابراین مجبور شدم که همه رو تهران بزنم... بنابراین به طور کاملا اتفاقی این رشته بهم افتاد...
در مورد اینکه راضی هستم یا نه باید بگم که از نظر علمی از این رشته بدم نمیاد... یعنی رشته ایه که واقعا کاربرد داره و مبانی علمیش خیلی خیلی قویه اما این مبانی علمی اجازه درک جهان واقعی رو تا حدودی ازم گرفت. منظورم اینه که ما توی مبانی تئوریش عملا یه چیزایی میخونیم که توی جهان واقع نمی بینیم. یه سری اتم و مولکول و ساختارهای فیزیکی و اینا ... ایناش یکم خستم کرده و به خاطر همینا هم هست که نمیخوام ادامه تحصیل بدم و ترجیح میدم که به بازار صنعت این رشته برم که به مراتب قشنگ تر و جالب تر هستش

nokiairan20

عضو جدید
ای بابا داغ دلمو تازه کردی ...... ما موادی تو دوران تحصیل هی میزدیم تو سر همدیگه غافل از آینده الانم که استخدام همش شده مهندسی صنایع مکانیک و برق یعنی جایی که موادیا باید باشن بچه های صنایع و مکانیک میزارن
الان که فکرشو میکونم میبینم که از نظر بار علمی بی سوادیم ....... آخه آزاد دزفول خوندم ............ الانم در به در دنبال کار حتی حاضرم حمالی کنم ...... از تیکه های پدر و دوسام خسته شدم مواد فقط اسمش قشنگه .......

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ای بابا داغ دلمو تازه کردی ...... ما موادی تو دوران تحصیل هی میزدیم تو سر همدیگه غافل از آینده الانم که استخدام همش شده مهندسی صنایع مکانیک و برق یعنی جایی که موادیا باید باشن بچه های صنایع و مکانیک میزارن
الان که فکرشو میکونم میبینم که از نظر بار علمی بی سوادیم ....... آخه آزاد دزفول خوندم ............ الانم در به در دنبال کار حتی حاضرم حمالی کنم ...... از تیکه های پدر و دوسام خسته شدم مواد فقط اسمش قشنگه .......

ناامیدی خووب نیست/// ان شالله درست میشه!!! خب برای مصاحبه برید شرکت های اطراف شهرتون... سفر کنید به اصفهان و شیراز... سطح علمی و دانش تون رو تو اون زمینه (مثلا فولادهای ابزار) بالا ببرید... مهندس صنایع و مکانیک هیچی از مواد نمی دونن... البته بچه های مکانیک جامدات متالورژی قوی ای دارن اما خب تخصصی که ما داریم رو هرگز با دید میکروسکوپی ما نمی تونن ببینن!!! نگران نباشید!!! درست می شه!!! تو کار ترجمه برید... زبان و نرم افزار تون رو قوی کنید

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز

منم اولش اصلا نمیدونستم سرامیک چی هست !
ولی بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم و با این رشته بیشتر آشنا شدم خیلی علاقه مند شدم بهش و الان حاضر نیستم با هیچ رشته ای عوضش کنم !
در ضمن سرامیک در سطح دنیا (برعکس ایران) رشته ی خیلی مطرحی هستش ...

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
منم اولش اصلا نمیدونستم سرامیک چی هست !
ولی بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم و با این رشته بیشتر آشنا شدم خیلی علاقه مند شدم بهش و الان حاضر نیستم با هیچ رشته ای عوضش کنم !
در ضمن سرامیک در سطح دنیا (برعکس ایران) رشته ی خیلی مطرحی هستش ...

.
بله 100% متاسفانه در ایران شاهد تکنولوژی پودر(سرامیک) نیستیم!!!
ترجمه کتاب فلاحی مقیمی درس دوم :
دوران (همچنین با سرامیک می توان انجام داد) جایگاه خود را به دوران (تنها با سرامیک می توان انجام داد) واگذار کرده است.

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
بله 100% متاسفانه در ایران شاهد تکنولوژی پودر(سرامیک) نیستیم!!!
ترجمه کتاب فلاحی مقیمی درس دوم :
دوران (همچنین با سرامیک می توان انجام داد) جایگاه خود را به دوران (تنها با سرامیک می توان انجام داد) واگذار کرده است.

:cry:
واااااااای ی ی !!! یادم نندازین !

هفته ی بعد از همین کتاب امتحان دارم !

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عنوان تاپيك نوشته هر كي مواديه بياد گاهي فكرميشه هر كي مواد زده بياد تو :D

amirali_r

کاربر فعال
خوب اگه بخام توهم بزنم برگردم قبل...........
به حرف پدر و مادرم گوش میکردم و تجربی میخوندم واسه پزشکی!!!!!!!!!!
منکه میخاستم تا ارشد مواد اونم دانشگاه تهران روزانه برم و آخرش بیکار بمون هر جا برم بگن پارتی و هر کاری بخام دست بزنم بخاطر بازار بی ثبات ایران نتونم، اصلا درس نمیخوندم می رفتم دنبال کارگری تا بازار کار اشباع نشه و بعد مثل خیلی از این کارگرا میرفتم دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و غیرانتفاعی میگفتم نمره بدین واسه کارم میخام نمیخام که ادامه بدم ....... اگه نمره ندادن میرفتم پیش رییس دانشگاه میگفتم اگه نمره ندین میرم یه دانشگاه دیگه
با این ترفند نمره میگرفتم.........
واقعا حالم دیگه داره بهم میخوره.................
بدبختی اینه که درس دوس دارم..........
همون انتخاب اول بهتره می رفتم پزشکی میخوندم که اگرم کارم و نگرفتم مدرکم رو اجاره هم بدم ماهی کم کم یه میلیون در آرم............
هیییییییییییف!!!!!!!!!
هیف از اون عمر و جوانی که تو این مملکت تلف شد!!!!!!!!!!
هرکی پول و امکانات داره رو راهنمایی میکنم برید نمونید تو این مملکت پر از دروغ............!!!!!!!!!!

hesam02

عضو جدید
عنوان تاپيك نوشته هر كي مواديه بياد گاهي فكرميشه هر كي مواد زده بياد تو :D

فکر میکنم یه تاپیکی داریم به نام مهندسی کامپیوتر! شما اینجا اومدی به اسم مواد ما گیر بدی دوست عزیز؟ من خودم به همه گیر میدم

hesam02

عضو جدید
خوب اگه بخام توهم بزنم برگردم قبل...........
به حرف پدر و مادرم گوش میکردم و تجربی میخوندم واسه پزشکی!!!!!!!!!!
منکه میخاستم تا ارشد مواد اونم دانشگاه تهران روزانه برم و آخرش بیکار بمون هر جا برم بگن پارتی و هر کاری بخام دست بزنم بخاطر بازار بی ثبات ایران نتونم، اصلا درس نمیخوندم می رفتم دنبال کارگری تا بازار کار اشباع نشه و بعد مثل خیلی از این کارگرا میرفتم دانشگاه آزاد و علمی کاربردی و غیرانتفاعی میگفتم نمره بدین واسه کارم میخام نمیخام که ادامه بدم ....... اگه نمره ندادن میرفتم پیش رییس دانشگاه میگفتم اگه نمره ندین میرم یه دانشگاه دیگه
با این ترفند نمره میگرفتم.........
واقعا حالم دیگه داره بهم میخوره.................
بدبختی اینه که درس دوس دارم..........
همون انتخاب اول بهتره می رفتم پزشکی میخوندم که اگرم کارم و نگرفتم مدرکم رو اجاره هم بدم ماهی کم کم یه میلیون در آرم............
هیییییییییییف!!!!!!!!!
هیف از اون عمر و جوانی که تو این مملکت تلف شد!!!!!!!!!!
هرکی پول و امکانات داره رو راهنمایی میکنم برید نمونید تو این مملکت پر از دروغ............!!!!!!!!!!

شانس آوردی اکانتت رو معلق نکردن...

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
قابل توجه دوستانی که ابراز ناامیدی کردند ! :

من عاشق رشته م هستم , مهندسی مواد یعنی زندگی !
درسته که این رشته با اینکه یک رشته مهندسی هست و پایه علوم مهندسی هستش متاسفانه جایگاه حق خودش رو نداره و هنوز صنعت برای استخدام ! فقط مکانیک و برق رو میشناسن ! نمیدونم چرا مهندسین مواد اینقدر ناشناخته اند !
ولی بایستی قبول کنیم که میزان فاغ التحصیلان رشته مواد چندین برابر نیاز بازارکار هست طبیعیه که بیکار زیاد داشته باشیم و این تقصیر ما نیست ! مقصر رشته مهندسی مواد هم نیست ! تصمیم بی حساب و کتاب مسئولین و رقایت بی منطق دانشگاه ها ! ( سراسری , آزاد و پیام نور ) با هم هست ...
در کل واسه این وضعیت بسیار متاسفم ... این اواخر هم که کارخانجات اکثراً با مشکل شدیدی دست و پنجه نرم می کنند وضعیت مهندسین مواد از قبل هم بدتر میشه...
چند هفته ی قبل یه بازدید از کارخونه دیرگداز ایران داشتیم , این کارخونه متاسفانه با 30 درصد توانش کار میکرد ! و یجورایی تعطیل بود !

ولی خب من بازم میگم عاشق رشته م هستم , چون میشناسمش .
از لحاظ بازار کار هم اصلاً نگران نیستم .
امیدوارم دوستانی که به رشته مون اینقدر کم لطفی میکنن هم موفق باشند !

zahra mohammadi

عضو جدید
قابل توجه دوستانی که ابراز ناامیدی کردند ! :

من عاشق رشته م هستم , مهندسی مواد یعنی زندگی !
درسته که این رشته با اینکه یک رشته مهندسی هست و پایه علوم مهندسی هستش متاسفانه جایگاه حق خودش رو نداره و هنوز صنعت برای استخدام ! فقط مکانیک و برق رو میشناسن ! نمیدونم چرا مهندسین مواد اینقدر ناشناخته اند !
ولی بایستی قبول کنیم که میزان فاغ التحصیلان رشته مواد چندین برابر نیاز بازارکار هست طبیعیه که بیکار زیاد داشته باشیم و این تقصیر ما نیست ! مقصر رشته مهندسی مواد هم نیست ! تصمیم بی حساب و کتاب مسئولین و رقایت بی منطق دانشگاه ها ! ( سراسری , آزاد و پیام نور ) با هم هست ...
در کل واسه این وضعیت بسیار متاسفم ... این اواخر هم که کارخانجات اکثراً با مشکل شدیدی دست و پنجه نرم می کنند وضعیت مهندسین مواد از قبل هم بدتر میشه...
چند هفته ی قبل یه بازدید از کارخونه دیرگداز ایران داشتیم , این کارخونه متاسفانه با 30 درصد توانش کار میکرد ! و یجورایی تعطیل بود !

ولی خب من بازم میگم عاشق رشته م هستم , چون میشناسمش .
از لحاظ بازار کار هم اصلاً نگران نیستم .
امیدوارم دوستانی که به رشته مون اینقدر کم لطفی میکنن هم موفق باشند !

من هم با شما موافقم، وگاه گذشت زمان ثابت خواهد کرد آنچه را که امروز فاجعه مینامیم لطف پروردگار بوده است......

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام
من آشنایی چندانی با سرامیک نداشتم ولی چون تو دبیرستان عاشق شیمی بودم و نمیخواستم صرفا شیمی محض بخونم به توصیه دبیر شیمیمون که اگر ببینمشون دستشون و میبوسم این رشته رو انتخاب کردم. و مطمئنم اگر 1000 بار دیگه هم بر گردم به اون دوران باز هم همین رشته رو انتخاب میکنم با این تفاوت که سعی میکنم علمم رو خیلی بیشتر کنم با تلاش بهتر.
علم مواد به نظر من یکی از علومیه که اگه بهش خوب دقت کنی میبنی که تو این علم عظمت خدا به وضوح مشخصه و این بهترین مزیت این علمه.
بنده قبول دارم که بازار کار خرابه اما میدونم آینده از آنه علم مواد خواهد بود دوستان هم باید دقت کنن که ما صرفا درس نخوندیم که بلافاصله بعد از گرفتن مدرک از علممون استفاده کنیم و همچنین این درست نیست که وقتی از دانشگاه رفتیم بیرون دوره تحقیق و پژوهش رو خط بکشیم بنظر من اینقدر این شاخه از علم جای تحقیق و مطالعه داره که حدی براش متصور نیست پس از حرکت باز نایستیم و به پیشبرد این علم به نوبه ی خودمون کمک کنیم.
برای همه ی دوستان موادیه خودم آرزوی موفقیت میکنم
( قابل توجه دوستان کامپیوتری و رشته های دیگه ) من که موادی هستیم و به رشتمون اعتیاد خاصی دارم و اصلا هم نیاز به کمپ ندارم و به این قضیه افتخار میکنم
به همه ی دوستان در دیگر رشته های مهندسی توصیه میکنم هر شب این موضوع رو برای خودشون مرور کنن:
(اگر مهندسی مواد نبود رشته ی دیگری موجودیت پیدا نمیکرد) تا ملکه ذهنشون بشه( مخصوصا کامپیوتر و برق و الکترونیک و مخابرات و هوافضا و عمران و مکانیک و نفت)

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام
من آشنایی چندانی با سرامیک نداشتم ولی چون تو دبیرستان عاشق شیمی بودم و نمیخواستم صرفا شیمی محض بخونم به توصیه دبیر شیمیمون که اگر ببینمشون دستشون و میبوسم این رشته رو انتخاب کردم. و مطمئنم اگر 1000 بار دیگه هم بر گردم به اون دوران باز هم همین رشته رو انتخاب میکنم با این تفاوت که سعی میکنم علمم رو خیلی بیشتر کنم با تلاش بهتر.
علم مواد به نظر من یکی از علومیه که اگه بهش خوب دقت کنی میبنی که تو این علم عظمت خدا به وضوح مشخصه و این بهترین مزیت این علمه.
بنده قبول دارم که بازار کار خرابه اما میدونم آینده از آنه علم مواد خواهد بود دوستان هم باید دقت کنن که ما صرفا درس نخوندیم که بلافاصله بعد از گرفتن مدرک از علممون استفاده کنیم و همچنین این درست نیست که وقتی از دانشگاه رفتیم بیرون دوره تحقیق و پژوهش رو خط بکشیم بنظر من اینقدر این شاخه از علم جای تحقیق و مطالعه داره که حدی براش متصور نیست پس از حرکت باز نایستیم و به پیشبرد این علم به نوبه ی خودمون کمک کنیم.
برای همه ی دوستان موادیه خودم آرزوی موفقیت میکنم
( قابل توجه دوستان کامپیوتری و رشته های دیگه ) من که موادی هستیم و به رشتمون اعتیاد خاصی دارم و اصلا هم نیاز به کمپ ندارم و به این قضیه افتخار میکنم
به همه ی دوستان در دیگر رشته های مهندسی توصیه میکنم هر شب این موضوع رو برای خودشون مرور کنن:
(اگر مهندسی مواد نبود رشته ی دیگری موجودیت پیدا نمیکرد) تا ملکه ذهنشون بشه( مخصوصا کامپیوتر و برق و الکترونیک و مخابرات و هوافضا و عمران و مکانیک و نفت)

این جمله آخر رو 100% موافقم خودم بارها به بچه های غیر موادی می گم مثلا کامپیوتریها!!!
برای ساخت مادربورد به عنوان یک سخت افزار کامپیوتری از ورق های سرامیکی که از ریخته گری نواری تولید می شه استفاده می کنند یا از آلیاژهای مس که یکجورایی secret هست ترکیباتش !!! از خود فولاد و آلومینیوم برای بدنه case استفاده می شه!!! در تمام وسیله های مهندسی برق بیش از 70 80% قطعات شون(بدنه ها) از Electrical Steel استفاده میشه!!! آیا خالق این مواد فوق الذکر تخصص کیست؟
قبلا هم گفتم در تلویزیون ها از مواد سرامیکی پیشرفته استفاده که از خود خواص نوری تولید می کنند مثل رنگدانه های سرامیکی!!! قبلا ذکر کردم این موضوع رو:)
دیودها ترانزیستورها فیوز کنتور مهتابی سرپیچ لامپ از ترکیبات سرامیکی پایه آلومینایی ساخته می شن!! بدنه دوربین فیلم برداری که ضد خش است از جنس نوعی آلیاژ محرمانه Ti است!!!
کاربرد مهندسی مواد در عمران :
سوال از دوستان عمرانی:) آیا بدون فولاد و سیمان کاری ازتون برمیاد؟ زندگی بدون فولاد و سیمان معنایی نداره!!! برای ساختن یک پل چند تن سیمان و فولاد استفاده میشه؟ بتن های آرمه تلاش های علم مواد و مهندسین مواد بوده اما این علم همچنان که در زندگی مون پر رنگ است اما برای همه بی رنگ!!!
مکانیک:
اگر یک مهندس متالورژ یک ورق فولاد رو نورد نکنه و یا یک شمش تولید و استخراج نکنه مکانیک می تونه شکل بده و نهایتا یک ماشین تولید کنه؟ چه خوردو چه هواپیما چه ماشین های دیگر...
مخابرات - برق و الکترونیک:
ابررساناها-عصر فیبر نوری رو مدیون تکنولوژی شیشه های سرامیکی هستیم که مکانیزم کار اون از طریق ضرایب شکست مختلف دو لوله شیشه ای در هم است!!!
وریستورها- ولتاژهای فشار قوی را گرفته و به زمین می برد...
ترمیستورها - نمونه است در یک ماشین الکتریکی مثل سشوار که از NTC یک نوع نیمه هادی سرامیکی استفاده می شه که با افزایش دما مقاومت زیاد میشه تا نسوزه(((همون ذغال معروف در بازار)))
صنعت نیمه هادی رو مدیون علم سرامیک هستیم !!! که روش هایی برای ساخت تک بلور نیمه هادی های غیر ذاتی مثل چکرالسکی و بیرجمن ... است
لیزر- از دیگر کاربردهای نوری سرامیکهاست که از رووبی یا یاقوت سرخ که کانی تک بلور از آلومینای گداخته است
شیشه های آنتی رفلکس - شیشه های فتوکرومیک با پوشش AgCl ...
تولید نوارهای ضبط صوت قدیمی... از پوشش های سرامیکی استفاده می شه!!!
آیینه = تلفیقی از متال - سرامیک است
خازن= که از دبیرستان می دونیم سرامیکی است
.
صنعت نفت و پتروشیمی:
در برج تقطیر از گلوله های آلومینایی که دارای تخلخل است بمنظور خالص سازی گاز استفاده میشود.
از UO2 بعنوان سوخت هسته ای استفاده می شود...

sonya.b

عضو جدید

منم انتخاب رشته ام شانسی بود و خیلی آشنایی با این رشته نداشتم. اما الان بنظرم از بین رشته های مهندسی قشنگ ترین و بهترین رشته هست و واقعا لذت میبرم از اینکه میبینم از کوچکترین کارگاهها تا بزرگترین کارخونه ها با مواد سر و کار دارن!!!! هرچند که متاسفانه تو ایران هنوز جایگاه خودشو پیدا نکرده اما ایشالا بزودی اونم درست میشه!!;) اما اگه دوباره انتخاب رشته میکردم نمیومدم مهندسی!!!میرفتم یه رشته آسون درس میخوندم یا میرفتم دنبال موسیقی و هنر و ....:)

سمانه.

عضو جدید
ای بابا داغ دلمو تازه کردی ...... ما موادی تو دوران تحصیل هی میزدیم تو سر همدیگه غافل از آینده الانم که استخدام همش شده مهندسی صنایع مکانیک و برق یعنی جایی که موادیا باید باشن بچه های صنایع و مکانیک میزارن الان که فکرشو میکونم میبینم که از نظر بار علمی بی سوادیم ....... آخه آزاد دزفول خوندم ............ الانم در به در دنبال کار حتی حاضرم حمالی کنم ...... از تیکه های پدر و دوسام خسته شدم مواد فقط اسمش قشنگه .......
واقعا!!!!!!!!!؟؟ منو کلا نا امید کردین.من دانشجوی ترم یکم.و میتونم رشتمو تغییر بدم.اگه واقعا خوب نیست برم از این رشته. ولی با این حال من مواد دوست دارم

m_mahdi_tbt

عضو جدید
واقعا!!!!!!!!!؟؟ منو کلا نا امید کردین.من دانشجوی ترم یکم.و میتونم رشتمو تغییر بدم.اگه واقعا خوب نیست برم از این رشته. ولی با این حال من مواد دوست دارم

سلام خانم مهندس آینده
نمیدونم چی بگم شما که هنوز نیومده پاک نا امید شدین !!!!
چندتا سوال و توصیه کوچولو
1. گرایشتون چیه؟
2. هدفتون از درس خوندن چیه؟
اگر دنبال درآمد عجیب و غریب هستین رشتتون رو عوض کنید ، اما اگه واقعا درس خوندن و علم رو دوست دارین مطمئن باشید هیچ رشته ای به پایه رشته مهندسی مواد نمیرسه (هم از لحاظ جذابیت ، هم از لحاظ بروز بودن ، هم از لحاظ فیلدهای مختلف مطالعاتی)
3. اون رشته ای که میخواین جایگزین کنید ببینید واقعا ارزش جایگزین کردن داره و علاقه بهش دارید یا نه ، اگر اینجوری نیست سعی کنید برید دنبال علاقتون اینجوری اگر 1% هم به جایی نرسین حداقلش اینه که دنبال علاقتون بودین و بهش ارزش و بها دادین(واسه خودتون ارزش قائل بودین)
4. آدما معمولا دوس دارن 2 بار زندگی کنن ، 1 بار تجربه کسب کنن و بار دوم از تجربه هاشون استفاده کنن، اما آدم عاقل اونیه که از تجربه دیگران که 1 بار زندگی رو پیش بردن استفاده کنه چون هیچوقت رویای زندگی دوباره تو این دنیا به وقوع نمی پیونده. پس سعی کنید از همین اول راه از دوستانی که این راه و رفتن سوال کنید از تجاربشون بپرسید و از اونا استفاده کنید. مطمئن باشین این دوستان عزیزی که تو این تالار هستند میتونن خوب راهنماییتون کنن
بشرط اینکه بخواین و خوب سوال کنید.

در آخر هم لطفا خودتون رو تو لینک زیر معرفی کنید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/343272-معرفی-کاربران-فعلی-و-جدید-تالار-مواد/page6

موفق و پیروز باشید

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر کی موادیه یعنی چی؟
آقا این تاپیک رو ببندین سایت رو آلوده می کنه!!

:biggrin:

s.farshid

عضو جدید
وای نومی دونم حالا که ترم یکیم مکانیک های دانشگامون برا ما کلاس می ذارند چه برسه به بعدا خوبه حالا رشته ی ما با اونا کلا 20 واحد فرق داره

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
وای نومی دونم حالا که ترم یکیم مکانیک های دانشگامون برا ما کلاس می ذارند چه برسه به بعدا خوبه حالا رشته ی ما با اونا کلا 20 واحد فرق داره

مکانیک ها فقط تو مباحث مقاومت مصالح و خواص مکانیکی قوی هستند اما خواص فیزیکی و استحاله فاز نمی دونن:)

بابک علی

عضو جدید
رشته مواد خیلی کاربردداره حیف که ما تکنولورژیشو نداریم من خودم جوشکاری خوندم خیلی به کارم میاددارم ارشدمواد میخونم

بالا