مباحث مرتبط با طراحی و نظارت با ارشد معماری

Javid64

عضو جدید
سلام دوستان
بنده پایه 3 نظارت عمران دارم میخواستم ببینم اگر فوق لیسانس معماری شرکت کنم میتونم برای مهر طراحی معماری نظام اقدام کنم؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
یه بار پارسال من از نظام مهندسی پرسیدم گفت برا مهر فقط به مدرک کارشناسی توجه می کنن.
حالا یه چی میگم دلخور نشین .ما که کارشناسی ناپیوسته معماری خوندیم به ما حق امضائ طراحی نمیدن.شما چرا اصرار دارید بیاید معماری؟وقتی ما معماران اینقدر تعدادمون زیاد شده که همچین تبصره ای برامون گذاشتند؟؟؟؟والا به خدا دولت ما داریم؟؟؟4 سال زحمت کشیدیم کلی هم واسه امتحان کارشناسی بدبختی کشیدیم .حالا هیچی شده.
سلام دوستان
بنده پایه 3 نظارت عمران دارم میخواستم ببینم اگر فوق لیسانس معماری شرکت کنم میتونم برای مهر طراحی معماری نظام اقدام کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
یه بار پارسال من از نظام مهندسی پرسیدم گفت برا مهر فقط به مدرک کارشناسی توجه می کنن.
حالا یه چی میگم دلخور نشین .ما که کارشناسی ناپیوسته معماری خوندیم به ما حق امضائ طراحی نمیدن.شما چرا اصرار دارید بیاید معماری؟وقتی ما معماران اینقدر تعدادمون زیاد شده که همچین تبصره ای برامون گذاشتند؟؟؟؟والا به خدا دولت ما داریم؟؟؟4 سال زحمت کشیدیم کلی هم واسه امتحان کارشناسی بدبختی کشیدیم .حالا هیچی شده.

به کارشناسی پیوسته هم مهر طراحی میدن منتها فعلا پایه 3 رو قبول کردن و امسال بحث و جنگ و دعوا سر مهر پایه 2 اه
کل نظام مهندسی از اعضاش تا متولیاش فقط دارن دعا دعا میکنن این وزیر بره و ایشالا هم میره و باز این جنگولک بازیا و مهندسا رو تو دردسر انداختنا تموم میشه
از طرف دیگه هم یه عده دیگه برا نظام مهندسی دندون تیز کردن که منحل شه و ببرنش زیر پرچم خود دولت و میگن نظام مهندسی نتونسته رسالتشو درست اجرا کنه و به اهدافش نرسیده

آخرین ویرایش:

Javid64

عضو جدید
نه بابا دلخوری چیه!
چون اونقدری که طراحی معماری دوست دارم و به نرم افزارها و ضوابطش مسلط هستم علاقه ی خاصی به محاسبات سازه ای و برنامه هاش ندارم....
از طرف دیگه کلی روی یه طرح زحمت میکشم آخرش واسه مهر کردنش یه آرشیتکت میادو هرچی پول نقشه هست میگیره مهر میکنه! به این فکر افتادم آیا میشه برم ارشدو معماری بدم و بعدش مهرشونو بگیرم....

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوطت عزیز.

برای مهر طراحی و کلا سیستم نظام مهندسی اینه که مدرک کارشناسی مهمه...

ولی شما با عمرانت میتونی طراحی کنی و مشکل خاصی نداره،ولی مجوز طراحیت فقز برای ساختمانهای زیر 2 سقفه(با مدرک عمرانت گفتما.)
ایشالله که موقث باشی.

بچسب به عمران که خیلی بهتر از رشته ما شده...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
میبخشید منبع معتبر دارید واسه صحبتتون؟ آخه بنده از یه نفر شنیدم مثل همون دوستمون گفتش به مدرک لیسانس نگاه میکنن...
منبع معتبرش مهندسایی هستن که کارشناسی ناپیوسته بودن و تو آزمون اسفند سال پیش شرکت کردن
از نظام مهندسی هم میتونید بپرسید و تایید میکنن حرفمو
الان دعوا سر مهر پایه 2 اه

Javid64

عضو جدید
سلام دوطت عزیز.

برای مهر طراحی و کلا سیستم نظام مهندسی اینه که مدرک کارشناسی مهمه...

ولی شما با عمرانت میتونی طراحی کنی و مشکل خاصی نداره،ولی مجوز طراحیت فقز برای ساختمانهای زیر 2 سقفه(با مدرک عمرانت گفتما.)
ایشالله که موقث باشی.

بچسب به عمران که خیلی بهتر از رشته ما شده...

سلام
آخه ساختمان زیر 2 سقف به چه درد میخوره مرد مومن!

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان

نه بابا دلخوری چیه!
چون اونقدری که طراحی معماری دوست دارم و به نرم افزارها و ضوابطش مسلط هستم علاقه ی خاصی به محاسبات سازه ای و برنامه هاش ندارم....
از طرف دیگه کلی روی یه طرح زحمت میکشم آخرش واسه مهر کردنش یه آرشیتکت میادو هرچی پول نقشه هست میگیره مهر میکنه! به این فکر افتادم آیا میشه برم ارشدو معماری بدم و بعدش مهرشونو بگیرم....

سلام
من تقريبا مشكل شما را دارم :) ليسانس معماري و فوق شهرسازي دارم. ميخواستم براي پايه شهرسازي هم اقدام كنم. گفتن بايد ريز نمره هاتو بياري ما بررسي كنيم ببينيم اون درسايي كه بايد بگذروني براي پايه شهرسازي رو گذروندي يا نه، بعد ميتوني امتحان بدي. دقيقا هم نميدونستن چيا هست. شما ميتوني بپرسي دقيقا چه درسايي بايد گذرونده باشي كه اجازه بدن معماري شركت كنيد. چون تو ارشد معماري واحد هايي كه پاس ميشه خيلي ربطي به امتحان نظام نداره به جز طرح هاي معماري. جزئيات و طراحي فني نداره. به نظرم شما اگه ليسانس معماري بگيريد بيشتر به كارتون بياد تا فوق ليسانس.. قبوليش هم راحت تره :D..

Javid64

عضو جدید
سلام
من تقريبا مشكل شما را دارم :) ليسانس معماري و فوق شهرسازي دارم. ميخواستم براي پايه شهرسازي هم اقدام كنم. گفتن بايد ريز نمره هاتو بياري ما بررسي كنيم ببينيم اون درسايي كه بايد بگذروني براي پايه شهرسازي رو گذروندي يا نه، بعد ميتوني امتحان بدي. دقيقا هم نميدونستن چيا هست. شما ميتوني بپرسي دقيقا چه درسايي بايد گذرونده باشي كه اجازه بدن معماري شركت كنيد. چون تو ارشد معماري واحد هايي كه پاس ميشه خيلي ربطي به امتحان نظام نداره به جز طرح هاي معماري. جزئيات و طراحي فني نداره. به نظرم شما اگه ليسانس معماري بگيريد بيشتر به كارتون بياد تا فوق ليسانس.. قبوليش هم راحت تره :D..
ممنونم.
نه بابا کی حال داره بشینه دوباره 4 سال لیسانس بخونه!

m_ a

عضو جدید
سلام

یعنی کسانی که از رشته های دیگه به معماری میان و ارشد میگیرن نمی توانن حق امضا بگیرند؟

Arch-Azadeh

یعنی کسانی که از رشته های دیگه به معماری میان و ارشد میگیرن نمی توانن حق امضا بگیرند؟

فکر نمیکنم بتونن.. طبق این آیین نامه
فهرست واحدهاي درسي مصوب كميسيون هم‌ارزي رشته‌ها جهت صدور
پروانه اشتغال بكار مهندسي معماري
رديف
نام درس
تعداد واحد
رديف
نام درس
تعداد واحد
1*
هندسه كاربردي
3
15*
متره و برآورد
2
2
بيان معماري 2
2
16*
مديريت و تشكيلات كارگاه
2
3*
رياضيات و آمار
3
17*
مصالح ساختماني
2
4
مقدمات طراحي معماري 1
5
18*
ساختمان 1
2
5
مقدمات طراحي معماري 2
5
19
ساختمان 2 و گزارش كارگاه
3
6
مباني نظري معماري
3
20
روستا 1
3
7
آشنايي با معماري جهان
2
21*
طرح معماري 1
5
8
آشنايي با معماري اسلامي
4
22*
طرح معماري 2
5
9
آشنايي با معماري معاصر
2
23*
طرح معماري 3
5
10*
تأسيسات الكترونيكي و نور و صدا
2
24
طرح معماري 4
5
11*
تأسيسات مكانيكي
2
25
طرح معماري 5
5
12*
ايستايي
2
26
طرح فني
3
13*
مقاومت مصالح و سازه‌هاي فلزي
2
27
طرح نهايي
6
14*
سازه‌هاي بتني
2
28
جمع كل
87

1- براي دريافت پروانه اشتغال بكار مرتبط با معماري، گذراندن 70% (61 واحد) از واحدهاي فوق شامل واحدهايي كه با ستاره * مشخص شده، الزامي است.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
رديف نام درس تعداد واحد رديف نام درس تعداد واحد
1* هندسه كاربردي 3 15* متره و برآورد 2
2 بيان معماري 2 2 16* مديريت و تشكيلات كارگاه 2
3* رياضيات و آمار 3 17* مصالح ساختماني 2
4 مقدمات طراحي معماري 1 5 18* ساختمان 1 2
5 مقدمات طراحي معماري 2 5 19 ساختمان 2 و گزارش كارگاه 3
6 مباني نظري معماري 3 20 روستا 1 3
7 آشنايي با معماري جهان 2 21* طرح معماري 1 5
8 آشنايي با معماري اسلامي 4 22* طرح معماري 2 5
9 آشنايي با معماري معاصر 2 23* طرح معماري 3 5
10* تأسيسات الكترونيكي و نور و صدا 2 24 طرح معماري 4 5
11* تأسيسات مكانيكي 2 25 طرح معماري 5 5
12* ايستايي 2 26 طرح فني 3
13* مقاومت مصالح و سازه‌هاي فلزي 2 27 طرح نهايي 6
14* سازه‌هاي بتني 2 28 جمع كل 87

1- براي دريافت پروانه اشتغال بكار مرتبط با معماري، گذراندن 70% (61 واحد) از واحدهاي فوق شامل واحدهايي كه با ستاره * مشخص شده، الزامي است.

خوشبختانه همشونو گذراندم.پس مشکلی نیست.فقط باید حق طراحی معماری رو از چنگ این عمرانیا درآریم.

Javid64

عضو جدید
رديف نام درس تعداد واحد رديف نام درس تعداد واحد
1* هندسه كاربردي 3 15* متره و برآورد 2
2 بيان معماري 2 2 16* مديريت و تشكيلات كارگاه 2
3* رياضيات و آمار 3 17* مصالح ساختماني 2
4 مقدمات طراحي معماري 1 5 18* ساختمان 1 2
5 مقدمات طراحي معماري 2 5 19 ساختمان 2 و گزارش كارگاه 3
6 مباني نظري معماري 3 20 روستا 1 3
7 آشنايي با معماري جهان 2 21* طرح معماري 1 5
8 آشنايي با معماري اسلامي 4 22* طرح معماري 2 5
9 آشنايي با معماري معاصر 2 23* طرح معماري 3 5
10* تأسيسات الكترونيكي و نور و صدا 2 24 طرح معماري 4 5
11* تأسيسات مكانيكي 2 25 طرح معماري 5 5
12* ايستايي 2 26 طرح فني 3
13* مقاومت مصالح و سازه‌هاي فلزي 2 27 طرح نهايي 6
14* سازه‌هاي بتني 2 28 جمع كل 87

سلام آبجی مهندس
میگم من که مهندس تیر و تخته ام و فقط از این درسایی که نوشتید استاتیک و مقاومت مصالح 1 و2 و سازه های بتن آرمه 1 و 2 و سازه های فولادی 1 و 2 و تاسیسات مکانیکی برقی و متره و مصالح ساختمانی رو در رشته ی خودمون البته بصورت تخصصی تر داشتیم و پاسشون کردم امیدی نباید داشته باشم و باید برم لیسانس بخونم نه؟ نمیشه در حین فوق لیسانس خوندن یه سری دیگه از اینایی که نوشتید رو بصورت اختیاری توی همون فوق گرفت؟
منم سوالایی میپرسما! لابد نمیشه!

riahi_arc55

عضو جدید
سلام
با توجه به قوانین جدید کمسیون هم ارزی رشته ها امکان گرفتن پروانه اشتغال برای کسانیکه مدارک کارشناسی ارشد آنها با مدرک کارشناسی آنها فرق میکند وجود ندارد. و فقط بر اساس مدرک کارشناسی میتوانند اقدام به دریافت پروانه اشتغال نمایند.

Arch-Azadeh

سلام
با توجه به قوانین جدید کمسیون هم ارزی رشته ها امکان گرفتن پروانه اشتغال برای کسانیکه مدارک کارشناسی ارشد آنها با مدرک کارشناسی آنها فرق میکند وجود ندارد. و فقط بر اساس مدرک کارشناسی میتوانند اقدام به دریافت پروانه اشتغال نمایند.

نه لزوما .. من 2 هفته پيش رفتم نظام مهندسي مداركم را دادم كه پروانه شهرسازي بتونم بگيرم،درخواستم را فرستادن كميسيون هم ارزي، خودشون هم زنگ زدن نتيجه را به من گفتن. بررسي كرده بودن 2 تا درس كم داشتم كه بايد برم بگذرونم (اگه بتونم بگذرونم) اون موقع مي تونم شركت كنم .. در مورد پايه معماري چون درسهايي كه بايد گذرونده بشه 90% اش تو ليسانس ارائه ميشه و شما اگه فوق معماري داشته باشي و ليسانست فرق داشته باشه.. اون درسها را نگذروندي و انقدر زياده كه نميتوني تو 2 سال فوق بگذروني .. به همين دليل نميتوني پايه را بگيري (مثل طراحي معماري 1-5 و مقدمات طراحي 1و2- ساختمان 1و2 و طراحي فني تو صفحه قبل نوشتم)
ليست درسايي كه بايد گذرونده باشي تو پيوست همون مصوبه كميسيون هست
و متاسفانه ريز نمره ها، وقتي براي بررسي ميره كميسيون هم ارزي فقط اسم درس را نگاه مي كنند. فكر ميكنم اسم درسهاي پيوسته و نا پيوسته با هم فرق مي كنه.. به همين دليل كه اذيت مي كنند. مثلا من تو فوق واحد GIS گذروندم. به اسم سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي ... . بعد به من گفتن رايانه در شهرسازي نگذروندي.. گفتم اين همون رايانه در شهرسازيه.. گفتن اسمش بايد همون باشه دقيقا!!!!!!!:confused:

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نه لزوما .. من 2 هفته پيش رفتم نظام مهندسي مداركم را دادم كه پروانه شهرسازي بتونم بگيرم،درخواستم را فرستادن كميسيون هم ارزي، خودشون هم زنگ زدن نتيجه را به من گفتن. بررسي كرده بودن 2 تا درس كم داشتم كه بايد برم بگذرونم (اگه بتونم بگذرونم) اون موقع مي تونم شركت كنم .. در مورد پايه معماري چون درسهايي كه بايد گذرونده بشه 90% اش تو ليسانس ارائه ميشه و شما اگه فوق معماري داشته باشي و ليسانست فرق داشته باشه.. اون درسها را نگذروندي و انقدر زياده كه نميتوني تو 2 سال فوق بگذروني .. به همين دليل نميتوني پايه را بگيري (مثل طراحي معماري 1-5 و مقدمات طراحي 1و2- ساختمان 1و2 و طراحي فني تو صفحه قبل نوشتم)
و متاسفانه ريز نمره ها، وقتي براي بررسي ميره كميسيون هم ارزي فقط اسم درس را نگاه مي كنند. فكر ميكنم اسم درسهاي پيوسته و نا پيوسته با هم فرق مي كنه.. به همين دليل كه اذيت مي كنند. مثلا من تو فوق واحد GIS گذروندم. به اسم سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي ... . بعد به من گفتن رايانه در شهرسازي نگذروندي.. گفتم اين همون رايانه در شهرسازيه.. گفتن اسمش بايد همون باشه دقيقا!!!!!!!

دقیقآ همینطوره که گفتید .... من که یکبار رفتم نظام مهندسی به من هم همینا رو گفتن ....به من گفتند که شما ناپیوسته ها احتمالآ یه سری دروس رو نگذراندین .... گفتم چی مثلآ .... ؟؟؟؟
توی لیستی رو نگاه کرد گفت شما ساختمان 1 و 2 رو ندارید ... گفتم خانم مهندس ساختمان همون عناصر جزئیاته که ما به جای 1و2 ...جبرانی رو هم پاس کردیم که 3 تا میشه ...بعد گفت نه پیوسته ها عناصر هم پاس میکنن .... منو میگید :confused:
بعد میگه اگه همونم باشه باید اسماش یکی باشه ...
اونجا بود که دیدم اصلآ بحث کردن با اون خانم فایده ای نداره چون سوادش رو نداشت ....واسه همین ازش تشکر کردم گفتم واقعآ دستتون درد نکنه با این کارشناسیتون

riahi_arc55

عضو جدید
و متاسفانه ريز نمره ها، وقتي براي بررسي ميره كميسيون هم ارزي فقط اسم درس را نگاه مي كنند. فكر ميكنم اسم درسهاي پيوسته و نا پيوسته با هم فرق مي كنه.. به همين دليل كه اذيت مي كنند. مثلا من تو فوق واحد GIS گذروندم. به اسم سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي ... . بعد به من گفتن رايانه در شهرسازي نگذروندي.. گفتم اين همون رايانه در شهرسازيه.. گفتن اسمش بايد همون باشه دقيقا!!!!!!!:confused:

من در مورد رشته معماری این قانون رو یاد آوری کردم. در مورد شهر سازی اطلاعی ندارم.

soodabe

عضو جدید
فكر ميكنم اسم درسهاي پيوسته و نا پيوسته با هم فرق مي كنه.. به همين دليل كه اذيت مي كنند. مثلا من تو فوق واحد GIS گذروندم. به اسم سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي ... . بعد به من گفتن رايانه در شهرسازي نگذروندي.. گفتم اين همون رايانه در شهرسازيه.. گفتن اسمش بايد همون باشه دقيقا!!!!!!!:confused:[/QUOTE]

چقد خنگن

shafagh234

عضو جدید
سلام با مدرک کارشناسی ارشد معماری مهر طراحی میدن؟
من کاردانیم باستان شناسی و کارشناسیم معماری بوده

gharibe222

عضو جدید
سلام دوستان یکی ممکنه این تبصره از کمیسیون ماده هفت رو واسم ترجمه کنه:confused:

صدور پروانه اشتغال به کار با کد اصلی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های اصلی که با ارائه مدرک کارشناسی خود میتوانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با صلاحیت طراحی و نظارت(بدون محدودیت) دریافت نمایند، بلامانع می باشد.

-این یعنی اینکه تکنولوژی ها هم اگه ارشد معماری-معماری بگیرن کد پروانه اشتغالشون اصلی میشه؟؟؟ -یا با توجه به کلمه بدون محدودیت چون الان تکنولوژی ها تا پایه 2 طراحی میگیرن شاملشون نمیشه؟؟؟
-با درست بودن فرض دوم یعنی ما پروانه اشتغالی داریم که هم مرتبط باشه هم بدون محدودیت بتونه هم نظارت و هم طراحی رو تا پایه 1 بگیره؟؟؟

*ضمنا این بخش رو هم متوجه نمیشم اگه یکی توضیح بده لطف بزرگی کرده:

دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی چنانچه به مدرک تحصیلی مقطع کاردانی آنها در همان رشته مقطع کارشناسی پروانه با کد اصلی تعلق بگیرد، نحوه بررسی و تعیین صلاحیت پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان همانند دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته در همان رشته میباشد.

این آخری رو که من میخونم معنیش رو اینطوری برداشت میکنم که مشکل تکنولوژی هایی که کاردانیشون اصلیه حل میباشد....

دوستان اگه ترجمه دقیق تری از زبون اینا متوجه میشن راهنمایی کنین لطفا:gol:

vertex

اخراجی موقت
سلام دوستان یکی ممکنه این تبصره از کمیسیون ماده هفت رو واسم ترجمه کنه:confused:

صدور پروانه اشتغال به کار با کد اصلی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته های اصلی که با ارائه مدرک کارشناسی خود میتوانند پروانه اشتغال به کار مرتبط با صلاحیت طراحی و نظارت(بدون محدودیت) دریافت نمایند، بلامانع می باشد.

-این یعنی اینکه تکنولوژی ها هم اگه ارشد معماری-معماری بگیرن کد پروانه اشتغالشون اصلی میشه؟؟؟ -یا با توجه به کلمه بدون محدودیت چون الان تکنولوژی ها تا پایه 2 طراحی میگیرن شاملشون نمیشه؟؟؟
-با درست بودن فرض دوم یعنی ما پروانه اشتغالی داریم که هم مرتبط باشه هم بدون محدودیت بتونه هم نظارت و هم طراحی رو تا پایه 1 بگیره؟؟؟

*ضمنا این بخش رو هم متوجه نمیشم اگه یکی توضیح بده لطف بزرگی کرده:

دارندگان مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی چنانچه به مدرک تحصیلی مقطع کاردانی آنها در همان رشته مقطع کارشناسی پروانه با کد اصلی تعلق بگیرد، نحوه بررسی و تعیین صلاحیت پروانه اشتغال به کار مهندسی ایشان همانند دارندگان مدارک کارشناسی پیوسته در همان رشته میباشد.

این آخری رو که من میخونم معنیش رو اینطوری برداشت میکنم که مشکل تکنولوژی هایی که کاردانیشون اصلیه حل میباشد....

دوستان اگه ترجمه دقیق تری از زبون اینا متوجه میشن راهنمایی کنین لطفا:gol:

آها ا ا ا حالا دارید کم کم متوجه میشین دوست عزیز مخصوصا از جمله ی آخرتون معلومه که دارین به اوضاع مسلط میشین . بله با کمال تاسف باید گفت علاوه بر اینکه قانون مزخرفی گذاشتن حالا دارن از اون مزخرفتر تفسیر میکنندش . همین دو جمله ای ابهام داشتین جزء این جملاتی هست که تفاسیر مختلفی میشه و باید بگم بدبختانه نظام مهندسی استان ها دارند سلیقه ای عمل میکنند . یه مثال عینی بزنم روشن بشین . من خودم دیپلم ریاضی بودم . کاردانیم معماری بوده . بدون پیشوند و یا پسوند . کارشناسیم معماری بوده بدون پیشوند یا پسوند . حالا به نظر شما من باید اصلی باشم یا مرتبط ؟ آفرین درست گفتین مرتبط . میدونید چرا ؟ چون توی استان گیلان اینا اینجوری تفسیر میکنند . هر چقدر داد و بیداد کردم که بابا این بخشنامه . این دستو ر العمل شما از کجا میگین که من مرتبط هستم ؟ میگن به ما شفاهی از تهران گفتن . حالا من چی کار کنم باهاشون دست به یقه بشم؟ زنگ زدم نظام استان های دیگه قزوین میگه شما اصلی میگیرین . کرج میگه نمیگیرین . همدان میگه میگیرین . تبریز میگه نمیگیرین . یادمه توی یکی از پست های قبلیم گفتم که زیاد دنبال سیر منطقی نباشین . فقط متحد باشین .همین . در مورد تفسیر شما از این دو پاراگراف باید عرض کنم بله نظر من با تفسیر شما یکی هست ولی آیا نظر من و شما مهمه یا نظر آقایون ؟

kaveh5

عضو جدید
اره داش برو دو دستی تقدیمت میکنن مهر آرشیتکتو /فقط شیرینیشو بده به دوستان تایپیک!!!!!!!!!!!
نه بابا دلخوری چیه!

tanaz.

عضو جدید
ناراحت نشو توقع بیشتر ازشون نمیشه داشت بعد میگن چرا معماری ایران در سطح خارج از کشور نیست

darya68

عضو جدید
سلام آبجی مهندس
میگم من که مهندس تیر و تخته ام و فقط از این درسایی که نوشتید استاتیک و مقاومت مصالح 1 و2 و سازه های بتن آرمه 1 و 2 و سازه های فولادی 1 و 2 و تاسیسات مکانیکی برقی و متره و مصالح ساختمانی رو در رشته ی خودمون البته بصورت تخصصی تر داشتیم و پاسشون کردم امیدی نباید داشته باشم و باید برم لیسانس بخونم نه؟ نمیشه در حین فوق لیسانس خوندن یه سری دیگه از اینایی که نوشتید رو بصورت اختیاری توی همون فوق گرفت؟
منم سوالایی میپرسما! لابد نمیشه!

اگر دانشگاه درست درمونی باشه و یا مدیرگروه خوبی داشته باشه خودشون یه سری درسا رو به عنوان پیش نیاز بهتون میدن و شاید بتونید درخواست کنید که این درسایی که نگذروندین رو بهتون ارائه کنن، که در اون صورت میتونید با ارائه ریزنمرات، ازمون طراحی رو شرکت کنید. فقط حتما مطمئن شید که دانشگاهی که میزنین این کارو انجام میده چون بعضی دانشگاه ها این طوری نیست.مثلا یکی از دوستام رشته اش غیر مرتبط بود روزبهان می خوند ولی اصلا پیش نیاز ندادن بهش و البته اونم درخواست نکرد ولی از یکی شنیدم دانشگاه ساریان حتی به معماری داخلی ناپیوسته هم پیش نیاز طرح و... داده.

ghasedak065

عضو جدید
سوال : نظام مهندسی برای ارشد معماری؟

سوال : نظام مهندسی برای ارشد معماری؟

سلام. به نظرتون ممکنه یه روزی به کسانی که کارشناسی یه رشته دیگه خوندن و ارشد رو معماری حق امضابدن؟:cry:
از اول به این صورت بوده یا در چند سال اخیر به کارشناسی غیر مرتبط اجازه نمی دن؟

mm.ai

عضو جدید
سلام. به نظرتون ممکنه یه روزی به کسانی که کارشناسی یه رشته دیگه خوندن و ارشد رو معماری حق امضابدن؟:cry:
از اول به این صورت بوده یا در چند سال اخیر به کارشناسی غیر مرتبط اجازه نمی دن؟
دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم فقط برای رشته های اصلی و مرتبط خودمون یعنی معماری و مرتبط با معماری حق امضا می دن - که درستش هم البته همین هست - نمی شه که هر کدوم از یه رشته دیگه و یه شاخه دیگه بپریم تو رشته های همیدگه که - این طرح هیچوقت عملی نیست و اگر هم زمانی بخواد صحبتش بشه انقد مخالف داره که به نتیجه ای نمی رسه . موفق باشید

mahmoudz

کاربر فعال
سلام دوستان...
ممنون میشم یکی از دوستان جواب این سوالم رو بده..
واقعا موندم ...هر کی یه جواب میده..
من کاردانی معماری و کارشناسی ناپیوسته معماری و دانشجوی ارسد معماری هستم.
آیا انشاا...اگه دو سال بعد ارشدم اقدام کنم برای پروانه طراحی و نظارت، محدودیت دارم یا همون کد پروانه اشتغال 100 که محدودیت نداره را بهم میدن؟
ممنون میشم افرادی که جوابش رو دقیق می دونن بهم بگن
با تشکر