رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

asegroup20

عضو جدید
سلام به همه
من قبلآ هم این سوال رو پرسیدم اما کسی جواب نداد لپ تاپ من
dell inspiron N5110
وقتی که با اسکچاپ 8 کار می کنم یهو گیر می کنه و وقتی که آزاد میشه صفحه کار بلانک میشه همه کاری میشه انجام داد اما صفحه کار سیاه و هیچی نمیبینم در ضمن ویندوز 64 بیت سون دارم و اینکه اسکچاپ 7و6 رو هم تست کردم همینجور بودن فقط اسکچاپ پورتابل کار میکنه
please help me!!!

سلام.من هم بعضی وقتها این اتفاق برام میوفته.من ویندوز 7 -32 بیت دارم.هر وقت حجم کارم از یه نرمی بالاتر میره اینجوری می شه و برای ادامه کار مجبور می شم ببندم و دوباره باز کنم.ولی باز بعد از چند دقیقه اینجوری می شه.علتشم نمیدونم چیه و باید چی کار کرد؟؟؟؟؟

امیرعطا

عضو جدید
سلام.من نمیتونم فایل کد رو تو اسکج اپ باز کنم. وقتی می خوام ایمپورت کنم اصلا پسوند dwg رو نداره.چی کار باید بکنم؟

sm3691

عضو جدید
سلام !! مشکل قبلی رو راهش رو پیدا کردم
حالا یه سوال دیگه!
این پلاگین اتوکد رو که میشه اسکچاپ رو برد به کد کسی لینک نداره؟؟

سلام.من نمیتونم فایل کد رو تو اسکج اپ باز کنم. وقتی می خوام ایمپورت کنم اصلا پسوند dwg رو نداره.چی کار باید بکنم؟
دوست عزیز، به احتمال خیلی قوی، نرم افزار شما باید یک نسخه آزمایشی باشد ،یا باید نسخه اصلی رو بخرید یا از روش مرسوم یعنی نرم افزار کرک شده استفاده کنید.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یه سظح وسیع از شیشه دارم که اگه بخام طراحی کنم یه هفته طول میکشه .میخاستم ببینم کسی تکسچر شیشه با فرم داره

IranButf

عضو جدید
سلام آقای یگانگی عزیز
من یه حجم دارم که نتونستم اونو بسازم میخواستم بدونم چجوری میشه اونو ساخت اگه پلاگین خاصی لازمه لطفا اونو معرفی کنید و اگه دارید بذارید .IMG_30260.jpgIMG_30280.jpg

dadashpoor

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان من فک کنم با sanbox میشه این حجم ساخت پلاگینی نمیخواد

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام آقای یگانگی عزیز
من یه حجم دارم که نتونستم اونو بسازم میخواستم بدونم چجوری میشه اونو ساخت اگه پلاگین خاصی لازمه لطفا اونو معرفی کنید و اگه دارید بذارید .مشاهده پیوست 100612مشاهده پیوست 100611
اگه میخواید اسکچاپ تا حدودی در ایجاد منحنیها مثل راینو بشه این فایل رو در پوشه پلاگینای اسکچاپ از حالت فشرده شده (rar) در بیارید و نوار ابزار اسکین و منحنیهای بزیر رو ازین به بعد خواهید داشت

پیوست ها

• modeling.rar
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه میشه آموزش این پلاگین های کشیدن احجام منحنی رو بزارید چون من پلاگین زیاد دارم ولی اصلا نمیتونم باهاشون کار کنم

IranButf

عضو جدید
آقای یگانگی با تشکر از شما حجمو تونستم بزنم با استفاده از پلاگین bezierspline که شما قرار داده بودید و پلاگین Extrude Tools .

MAJNOOOON

عضو جدید
سلا

من تازه عضو شدم

یکی نحوه قرار دادن آسمان توی اسکچاپ رو به صورت آموزشی بذاره ممنون میشم:gol:

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
اگه میشه آموزش این پلاگین های کشیدن احجام منحنی رو بزارید چون من پلاگین زیاد دارم ولی اصلا نمیتونم باهاشون کار کنم
توضیح کامل نحوه کار با هر پلاگین رو معمولا نویسنده پلاگین تو تاپیک اصلی میگذاره. اما درمورد منحنیهای بزیر یه توضیح خوب اینجا هست:
http://www.aecbytes.com/tipsandtricks/2009/issue42-sketchup.html

dadashpoor

عضو جدید
با سلام
البته هنوز جای کار زیادی داره تا به اون حجم برسه
مشاهده پیوست 101717مشاهده پیوست 101719

با سلام به شما
کاراتون خوب بوده بین 2 تا صفحه ای که خط نداره اگه داشته باشه حجمتون اماده کار کردنه کسیم که اینو کار کرده 100% میدونه از intersect face چجوری میتونه رو درو پنجره و حجم کار کنه تموم شدش کار خوبی از کار در خواهد امد ...... موفق باشین

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
نمیدونم چرا من وقتی فیل اتوکد رو ایمپورت میکنم تو اسکچ آپ ارور میده شما میدونین مشکل چیه؟؟؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی نیس جوابمو بده؟؟؟؟

maysam342

عضو جدید
ye rectangel zir oon plan bekesh va bad hama ro entekhab kon bad explodesh kon va kelik rast kon va intersect with modelo entekhab kon age faile kad moshkel nadashte bashe bishtare face haro mishnase

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه بچه ها
چطوری میتونم واحد measurments امو تغییر بدم؟؟؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقای یگانگی.
یه سوال:تو یکی از کارام حجم اصلی نسبت به محور های اصلی کمی انحراف داره(حدود 30 درجه.وقتی متریال میدم تمام متریالها زاویه دار ایجاد میشه.مثلا متریال کف به جای اینکه در راستای دیوارها باشه در راستای محور هاس.چیکار باید بکنم؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
روی یکی از سطوح صافی که متریال دادید کلیک راست کنید و از گزینه texture ... گزینه Position رو انتخاب کنید و متریالو تنظیم کنید
http://support.google.com/sketchup/bin/answer.py?hl=en&answer=94874
http://support.google.com/sketchup/bin/answer.py?hl=en&answer=94876&topic=2458148&ctx=topic
http://support.google.com/sketchup/bin/answer.py?hl=en&answer=94877
سپس با گرفتن کلید Alt و کلیک، از اون سطح متریال بگیرید و بعد با CTRL یا Shift و کلیک بر روی سایر سطوح هم متریال... به مدلتون متریال بدید (درواقع جای متریال رو تنظیم کنید)

رمپ در اسکچ آپ رو چطوری پوش میکنیم ؟

رمپ در اسکچ آپ رو چطوری پوش میکنیم ؟

سلام

من بیمارستانی که طراحی کردم حول یه رمپ شکل گرفته ، حالا برای ارتفاع دادن رمپ نمیدونم چیکار باید انجام بدم ! لطفا کمکم کنید !:(
چرا هیچکس به هیچکدوم از سوالای من جواب نمیده ه ه ه ه ه؟؟؟؟؟:w19::w06::cry:

آخرین ویرایش:

amini_farhang

عضو جدید
سلام

من بیمارستانی که طراحی کردم حول یه رمپ شکل گرفته ، حالا برای ارتفاع دادن رمپ نمیدونم چیکار باید انجام بدم ! لطفا کمکم کنید !:(
چرا هیچکس به هیچکدوم از سوالای من جواب نمیده ه ه ه ه ه؟؟؟؟؟:w19::w06::cry:
مشاهده پیوست hel_ramp.rar

سلام !
ابتدا پلاگین بالا رو دانلود میکنی بعد کپیش میکنی تو پوشه plugins اسکچاپ .

بعد خط منحنی میکشی با گزینه افست یکی دیگه از رو دومی با فاصله دلحواه میکشی بعد دو منحنی رو انتخاب میکنی بعد روشون راست کلیک میکنی .
گزینه aitop,?Tools رو انتخاب بعد از داخلش گزینه Helicoidal Ramp انتخاب می کنی.
در پنجره setting دو گزینه داریheight و low به دلخواه و با توجه به جهت رمپ اعداد میزنی یعنی هر عدد میشه ارتفاع رمپ امتحان کنی متوجه کارکردش میشی

مشاهده پیوست 105241

سلام !
ابتدا پلاگین بالا رو دانلود میکنی بعد کپیش میکنی تو پوشه plugins اسکچاپ .

بعد خط منحنی میکشی با گزینه افست یکی دیگه از رو دومی با فاصله دلحواه میکشی بعد دو منحنی رو انتخاب میکنی بعد روشون راست کلیک میکنی .
گزینه aitop,?Tools رو انتخاب بعد از داخلش گزینه Helicoidal Ramp انتخاب می کنی.
در پنجره setting دو گزینه داریheight و low به دلخواه و با توجه به جهت رمپ اعداد میزنی یعنی هر عدد میشه ارتفاع رمپ امتحان کنی متوجه کارکردش میشی

مرسی از کمکتون amini_farhang ، من این فایل رو دانلود کردم
ولی
هر کاری میکنم نمیتونم کپیش کنم !!! چیکار کنم ؟؟