واقعا مایه خجالته برای مهندسیه الکترونیکه....

بهار امیدوار

عضو جدید
از رشتمون کارآفرینی کنیم من خودم الان یه چیز ساختم با میکرو که دارم ثبتش میکنم فقط فکر کردم ایده دادم برنامه نویسی کردو و الان میخوام بسازمش برا فروش

فووووووووووووووووووووووووووووووووووووووق العاده بود
زیباترین پست کل باشگاه

میشه بیشتر توضیح بدین و ما رو راهنمایی کنید؟

بهار امیدوار

عضو جدید
البته Codevision هم خوبه اگه بلد باشي
من مثلا مهندس الكترونيكم
الان مي فهمم چه رشته بد انتخاب كردم
يه روبات ساختن يا يه فلاشر ساختن كه ديگه كاري نداره
اينجا اين رشته بدرد نمي خوره
مي خواي فعاليت كني كجا بهت مقاله مي دن كجا مي توني با تكنولوژي روز آشنا شيم

موافقم !

بهار امیدوار

عضو جدید
سلام دوستان من
كاملا باهاتون موافقم.......
كسي از دانشگاه مهندس بيرون نمياد.......
دانشگاه فقط مدرك مهندسي ميده.....
مدركم كه كار انجام نميده........
نياز به تخصصه......
تخصص داشته باشي كارم داري.............
كار و پول ريخته تو مملكت اما فقط براي كسايي كه تخصص دارن......
تو الكترونيك هر چي بلد باشي بازم كمه....هر روز بايد اطلاعاتت رو آپ ديت كني كه از بقيه عقب نموني.......
كسي كه ميخواد موفق باشه تو اين رشته....نبايد خستگي حس كنه.....
بايد يه تكوني به خودش بده.....
الكترونيكه......بهترين و آزاد ترين رشته.....
جاي مانور زيادي داره.......
كسي كه اومده تو اين رشته بايد سختي بكشه تا بتونه بعد ازش لذت ببره......
موفق باشيد..........:gol::gol::gol:

سلام
شما ظاهرا خیلی امیدوار و مومفقی
میشه مارو هم مستفیض کنی
این اطلاعات کلی رو کمی گسترده کنی و وارد ریز جزییات بشی
مثلا برای کارآفرینی در رشته الکترونیک چه پیشنهادی داری؟

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام
@بهار و دوستان با تفکرات مشابه
من نمیدونم شما چرا الکترونیک خوندید
الکترونیک یعنی بیشتر علوم (نرم افزار سخت افزار ای تی و...)زیر مجموعه الکترونیک هستند
شما باید سطح توقعاتتون رو با توانایی هاتوم مطابقت بدید
متاسفانه دوران تحصیل رو بدون کسب تجربه و سعی و تلاش به اتمام رسوندن و الان میخوان یه شبه جبران 4سال غفلتو بکنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان شما انتظار داری برات دعوت نامه بفرستن که تورو خدا باشو بیا سرکار بهت حقوق بدم؟ اخه رو چه حسابی ؟پولشو از تو جوب اورده مگه؟
الان میگم میکزو بلدی؟ میگی نه طراحی بلدی؟ نه قطعه میشناسی؟ نه خوب پس تو توی دانشگاه چیکار میکردی
از طرفی مگه دانشگاه به شما تعهد داده که شما باسواد باشی؟
خدا میگه از تو حرکت از من برکت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا تو مطالعه کن تو مصاحبه از دو نفر بهتر باش تا طرف هم روت وقت بزاره
واقعا نمیدونم چی بگم یادم میاد با 270.000 رفتم سرکار از خیلی ها سر بودم اما اینقد متوقع نبودم
دوستان سوالی داشتن میتونن با من تماس بگیرند
09122286167
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mey_m

عضو جدید
مهندس جان حالا خونسردی خودتو حفظ کن ، زندگی ارزش این حرص و جوشا رو نداره

• Like
واکنش ها: GNMS

sina_oonline

عضو جدید
سلام
به همه من هم دارم برای ارشد بیو الکتریک می خونم.خدایی درسای شیرینی دارید مخصوصا الکترونیک 1 و 2 :)
البته درس های کامپیوتر هم خیلی زیبا هستن اما یه نمه درس های برق سخت ترن.

sina_oonline

عضو جدید
واي خدا .من دوباره برگشتم به اين تاپيك:confused:
كسي ميدونه كاربرد نرم افزار quartus تو چيه؟تا جايي كه من ميدونم با eclips مكملن واسه برنامه نويسي fpga.كسي يه مرجع ميتونهواسه يادگيري اين نرم افزار وvhdl به من معرفي كنه؟يه مقدار vhdl تو دانشگاه بهمون تدريس كردن ولي دوس دارم بيشتر درموردش بدونم:w05::w05:

سلام
کوارتوس محیط طراحی سیستم های دیجیتال هست که هم می تونین شماتیک باهاش کار کنین هم با وریلاگ و VHDL.کدتونو میزنید بعد می تونید سیمولیت کنین و اگر درست بود بایت کدشو برای قرار دادن روی FPGA تولید کنید.
یادگیری کوارتوس خیلی سادست و چیز خاصی نداره.ما با وریلاگ کد FPGA باهاش تولید می کردیم در مورد VHDL اطلاعات زیادی ندارم

beso

اخراجی موقت
با سلام
@بهار و دوستان با تفکرات مشابه
من نمیدونم شما چرا الکترونیک خوندید
الکترونیک یعنی بیشتر علوم (نرم افزار سخت افزار ای تی و...)زیر مجموعه الکترونیک هستند
شما باید سطح توقعاتتون رو با توانایی هاتوم مطابقت بدید
متاسفانه دوران تحصیل رو بدون کسب تجربه و سعی و تلاش به اتمام رسوندن و الان میخوان یه شبه جبران 4سال غفلتو بکنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان شما انتظار داری برات دعوت نامه بفرستن که تورو خدا باشو بیا سرکار بهت حقوق بدم؟ اخه رو چه حسابی ؟پولشو از تو جوب اورده مگه؟
الان میگم میکزو بلدی؟ میگی نه طراحی بلدی؟ نه قطعه میشناسی؟ نه خوب پس تو توی دانشگاه چیکار میکردی
از طرفی مگه دانشگاه به شما تعهد داده که شما باسواد باشی؟
خدا میگه از تو حرکت از من برکت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بابا تو مطالعه کن تو مصاحبه از دو نفر بهتر باش تا طرف هم روت وقت بزاره
واقعا نمیدونم چی بگم یادم میاد با 270.000 رفتم سرکار از خیلی ها سر بودم اما اینقد متوقع نبودم
دوستان سوالی داشتن میتونن با من تماس بگیرند
09122286167
موفق باشید

بزنگم؟؟؟؟؟

سلام دوستان
من دانشجوی ارشد الکترونیکم موضوع سمینارم DATA loggeer by fpga هستم.
من خودم اصلا در این زمینه اطلاعاتی ندارم.از دوستان خواهشمندم در این زمینه کمکم کنید.مقاله،پایان نامه ... چیزی در این زمینه دارید خواهشا ،لطفا برام امیل میکنید.تورو خدا بهم کمک کنید.
Ayda.bahar@ymail.com

behnam_elec

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزيز
موضوع اول راجع به شماره
شماره گذاشتم كه دوستان اگر كاري داشتن تماس بگيرن بدون دردسر،چون پيام هايي ميگيرم كه گله ميكنند دير مياييد جواب نميديد و... باور كنيد وقت نميشه سرم شلوغه اگه به تك تك جواب نميدم دليل بر بي اهميتي بنده نيست خدا شاهده
اينم شماره اس ام اس بديد تماس بكيريد سعي ميكنم لابه لاي كارام هر ان چه در توان دارم در اختيارتون ميگذارم.مسىءوليتيست كه قبول كردم و بايد انجامش بدم
در مورد fpga دوره هاشو تموم كردم پروژه هم دارم انجام ميدم.
هم اموزش ها رو ميذارم براتون
هم اموزش modelsim و quartus.
سوالات تخصصيتون رو هم بفرماييد در توان بود در خدمت هستم اكر نه هم دوستاني هستند كه بپرسم براتون.
حالا بازم اگه بحثي هست من در خدمتم
موفق باشيد دوستان

tarannom68

عضو جدید
سلام خسته نباشيد.من هم مهندس الكترونيكم برنامه نويسي هم كار كردم مخصوصا با كدويژن.اگه پروژه اي مد نظر داريد بيايد با هم انجامش بديم.تشكر

peyman kashefi

عضو جدید
سلام دوستان عزیزم.من فارغ التحصیل مهندسی معدن از دانشگاه صنعتی شاهرود هستم(سال 74 مدرکمو گرفتم)الان هم تو بهترین مهندسی مشاور (مهاب قدس) دارم کار میکنم.درامدم هم خوبه ماهی 4 میلیون دارم میگیرم.اما چون علاقه شدیدی به مهندسی الکترونیک دارم میخواستم این رشته رو از کارشناسی شروع کنم اونم تو دانشگاه پیام نور.به نظر شما این کارو انجام بدم یا مهندسی عمران بخونم تا هم از نظر فنی کامل بشم هم تو کارم برجسته تر بشم.اینم بگم که من تو کار سد سازی هستم و برق قدرت هم خیلی به کارم مییاد.اینم بگم همه نزدیکانم از پدر مادر داییهام پسر عموهام و...... برق خوندن. از دانشگاه های معتبر ایران و آمریکا.سر در گمم کمکم کنید.ممنون

آخرین ویرایش:

khadmey

عضو جدید
سلام دوست عزیز منم همین احساسو دارم که شما دارید . منم مکانیک خوندم اما احساس می کنم باید در رشته برق هم دانش تخصصی داشته باشم.. اگه ی روز وقت داشته باشم برق هم خواهم خوند

peyman kashefi

عضو جدید
دوست عزیزم ممنون از نظرت.به نظر من مهندسی برق یعنی همه چیزی که میخوام. دلم با خوندنش آروم میگیره.

siyamakvisi

عضو جدید
اقا بهنام عزیز از اینکه خیلی مشتاقی که هرچی که دوس داری یاد بگیری خیلی خوشم اومد ولی شما الترونیک رو فقط ساخت روبات میدونین این نشون میده که هنوز خیلی عقبی الان عصر ارتباطات بی سیمه نه ربات بعدشم اونقدر نرم افزار پیشرفته اومده که معلومه هنوز خبر نداری خواستی تا راهنماییت کنم اون موقع بدونی که دنیای الکترونیک چه خبر

behnam_elec

کاربر بیش فعال
@siyamakvisi
دوست عزيز سلام
لطفا به تاريخ پست توجه بفرماييد
بنده هر انچه كه نياز دارمو داشته ام رو تو صنايع مختلف هوافضا،شركت گاز،شركت هاي مختلف خارجي و داخلي بدست اوردم!!!
بنده قبل اينكه الكترونيكي باشم يه نيروي مكاترونيكي هستم
نگاه به جا و اينده نگريم باعث اين پيشرفت ها شد اما باز كماكان اوله راهم
اما ١٠٠٪ از يه نيروي صرفا. الكترونيكي يا كنترلي يا مكانيكي يا هيدروليكي پنوماتيكي بيشتر ميدونم
شما هم ميتوني با تغيير نگرشتون به ابنده شغلي و وضع فعليتون پيشرفت چشم گيري داشته باشيد
البته دوستان استاد و با تجربه اي در همين سايت هستند كه ميتونن شمارو به خوبي و كامل راهنمايي كنند.
موفق و پيرور باشيد

tabasoomtz

عضو جدید
می خواستم ببینم اگه گرایش الکترونیک صنعتی بردارم ایندش خوبه؟؟؟

آخرین ویرایش:

behnam_elec

کاربر بیش فعال
باسلام دوست عزيز
البته فرمايش شما متين و درسته
خيلي از اساتيد سوالات پيش پا افتاده اي رو نميتونن جواب بدن
علت مشخصه،عميق نبودن رو او موضوع يا رشته است
بعضي از اساتيد بنده خودشون ميگن من فقط پي ال سي بلدم يا اف پي جي اي يا طراحي بلدم كه اين ها واقعا جاي احترام و تشكر دارن كه رك ميگن من كي هستم اما عده اي هم نه بدتر موجبات سردرگمي دوستان دانشجو. رو فراهم ميكنن.
اما فراموش نكنيم ما تو دوره اي هستيم هر جيزيو كه بخواهيم فقط كافي بريم تو اينترنت و تو گوگل با يه اسمه اشتباه سرچ كنيم تا خودشون كلي سايت و راهنماي كامل بهتون بدن شما فقط كافيه وقت بزاريد همين
متاسفانه جمع زيادي از دوستان منتظر نشستن تا يه نفر ببرتشون سر كار و بگه اين خودكار رو بر دار بزار اونجا،طرف خودشو وابسته ميكنه و ميگه با خودش من همينم نه بيشتر و حتي به خودش اجازه بروز خلاقيت و نبوغ رو نميده.
فقط ميكن هلو بيا تو گلو
من وقتي ميرم هزينه ميكنم تا يه موضوع رو ياد بكيرم چرا بايد رايگان در اختيار ديگران قرار بدم تا حداقل هزينه هام بر نگرده اين كارو نميكنم پس انتظار از كسي كه فني رو بلده و بخواد رايگان در اختيار شما بزاره امره اشتباهيه
اينه مشكل اصليه ما
البته به زودي بنده اموزش كامل و حرفه اي اف پي جي اي رو براي دوستان به طور كاملا رايگان شروع خواهم كرد تا دوستان فقط با استفاده از خلاقيتشون به نون و اب خوبي برسن چون هم بازار كاره خوبي داره هم نا محدوده تو اينترنت ريخته شركت هايي كه كاراشون رو كذاشتن طراح ها قه بهترين حالت طراحي كنن از. رفيم نقدا ميريزنتو حسابت
اينده نزديك شروع خواهيم كرد و يه تكوني به دوستامون خواهيم داد انشالله
موفق و پيروز باشيد

mahdielectornic

عضو جدید
سلام مهندس عزیز .بنده خیلی وقت به خودم اومدم ولی در دانشگاه ها ومراکز آزاد هم کسی نیست که بتونه کمک کنه در زیاد کارکردن .مشکل اساسی دراین که همه تا حدی بلد هستیم .واسه زیاد کردن یا تجهیزات نداریم یا نرم افزار ها ساپورت نمی کنند. انشاالله موفق باشی.

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
با سلام
این واقعا باعث تاسف و خجالته که 55نفر از تاپیک(نظر سنجی بجه ها بیاین تو مهمه هم مفید)
دیدن کردن اما فقط 2نفر ابراز علاقه کردن
ما مثلا داریم الکترونیک میخونیما!!!!!!
بچه مگه شما نمیدونید که یه مهندس الکترونیک در درجه اول یه مهندس نرم افزار مخصوصا برنامه نوسیه و در مرحله بد میتوان به عنوان یه مهندس رباتیک بد مهندس مخابرات بد اتوماسیون صنعتی و حتی یه مهندس قدرت هم میتونه باشه
مثل اینکه دوستان فراموش کردن که ما میتونیم پامونو تو کفشه هر رشته و شاخه ای بکنیم؟
چرا به خودتون نمیاین؟
بخدا تا چشم به هم بزنید درسو دانشجویو دانشگاه تموم شده ها!بد باید بریتن دنباله کارو وارد یه بد بختی تو بازار کار افتضاح امروز کشورمون بشیما
فکر نکنید چون الکترونیک میخونید سریع میرید سر کار با حقوق عالی بد هم یه زندگیه راحتو بی دردسر نه همچین خبریم نیست بازار داره اشباع میشه
به خودتون بیاین بابا بشینید چنتا نرم افزار یاد بگیرین بشینید avr یاد بگیرین بخدا هر چی یاد بگیرین بازم کمه بشینید دو 2 تا ربات درست کنید تو مسابقه ها شرکت کنید بشینید راجع به مطالب روز دنیای الکترونیک مقاله بنویسین خودتون از همین الان برایه خودتون سابقه کار درست کنید.
بابا بخدا قرار نیست چیزی به منو بقیه بدین اگه من دارم اینکارو میکنم اولا برا رفرش شدن خودمه بد بالا بردن سطح اطلاعات شماست عزیزان
یکم به خودتون بیاین فعالیت کنید فعال باشین از این کارا استقبال کنید
اگه دوست ندارین حد اقل یه امتحان کنید تا یه اطلاع سطحی حد اقل داشته باشین
بابا پرسیدن عیب نیست بخدا ندونستن عیبه!!!!!!!!!!!!!
من همه تلاشمو بهمراه دوستان انجام میدیم و از تجربه های همدیگه متقابلا استفاده میکنیم.
حالا خودانید
امیدوارم این تلنگری برای همه دوستان عزیز باشه تا یاد اوری باشه برا همه کسای که الکترونیک میخونن
قبلا از لحن تند و صریح اینجاب عذر خواهی میکنم

وای ...من منقلب شدم ...
طراح و موسس BMW منم :)

سلام.من دانشجوي دانشگاه سراسري زنجان هستم، ترم 4 رو تموم كردم و هنوز گرايشم معلوم نيست...بدون در نظر گرفتن علاقه ممنون ميشم اگه براي انتخاب گرايش راهنماييم بفرمايين. تشكر

tabasoomtz

عضو جدید
منم
این مشکلو دارم وتو دانشگاه سراسری تبریز می خونم می خواستم ببینم الان کدوم گرایش تو ایران بدرد می خوره ؟ایندش خوبه؟؟؟کار راحت گیر می یاد؟؟؟
در ضمن خودم علاقه دارم به الکترونیک صنعتی

مسعود پژوم

عضو جدید
سلام
من چند وقبتی هست عضو اینجا هستم ولی فقط میخوندم ولی اینبار از این تایپینگ خوشم اومد و به خودم اومدم
ممنون وموفق باشی
به قول قدیمیها هر وقت ماهی از آب بگیری تازست;)

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت دوستاي عزيزدر مورد راهنمايي انتخاب رشته:
والا چي بگم من
زنجان رو خبر ندارم اما خودم تبريز خوندمو از جووش خبر دارم
تبريز:به نظر من بهترين راهنما برا شما دكتر (پرفسور)رستمي هستن كه واقعا از نوابغ و پايه گذاران اصلي دانشكده مكاترونيك تو سال٨٦ بودن!!!تحقيقات و پروژه هاي عظيمي رو انجام دادن و افتخار اشنايي و همكاري با ايشون رو داشتم.به نظر من الكترونيك-قدرت دقت كنيد يه گرايشه جداست يا مكاترونيك نياز و لازمه بازار امروز ماست اما دوستان با توجه به علاقه خودشون راحتتر ميتونن انتخاب كنن اگه شما يه الكترونيكي با تجربه كار كنترلي قدرتي صنعتي و مكانيك هيدروليك باشيد ميتونيد بهترين درامد رو داشته باشيد
به تظر قدرت اندكي براي خانوم هاي ما سخت باشه تو كار اما خوب براي مخابرات بايد سواد رياضي بالايي داشته باشيد واقعا تو گرايش هاي برق ازهمه سختتره تجربه كاري و تحصيليم به من اثبات كرده اينو.
اما بازم بايد تحقيق و كنيد توانايي ها و علايقتوت رو ملاك قرار بديد
البته اينو بگم عزيزان كه صرف علاقه و خواست انسان،انسانو به بالاترينو بهترينا ميرسونه
حالا اگه نيازه بيشتر ريز بشيد تا بنده و ديكر دوستان تجربياتشون رو در اختيارتون قرار بدن
دوست زنجاني :عرايض بنده براي شما هم بود
موفق و پيروز باشيد

rasoul72

عضو جدید
به نام خدا
با تشكر از آقا بهنام و بيانات زيباشون
من حرف ها ي شما رو قبول دارم.
واقعيتش من تازه ترم 3 مهندسي برق هستم و واقعا سر در گمم كه چي كار بكنم.كار كردن با نرم افزار ها مرابط با رشتمونم مستلزم اينه كه حد اقل يه الفبايي از مهندسي برق بلد باشيم ولي خداييش ما تا حالا هر چي پاس كرديم يه مشت درس عمومي به درد نخور و البته سخت بوده.
ولي حالا اگه بخوايم خودمون رو با دانشجوهاي قدرت مقايسه كنيم اونا بهتر از ما ميدونن تو اين اوقات بي سوادي از برق چيكار كنن.كم كمش ميرن سيمپيچي موتور كه مرتبط با رشتشون هم هست رو ياد ميگيرن.خود من شخصا تابستون رفتم يه دوره برق صنعتي ديدم درصورتي كه برق صنعتي مرتبط با رشته ي ما نيست.تو دانشگاه ما هم كه الحمد الله اساتيد و مدير گروه ها فقط فكر امضا كردن و سر كله زدن با دانشجو ها هستن.خدا شاهده من تا حالا حتي صداي استاد راهنما هم نميشنوم.به هر حال به نظر من همه ي اينا تقصير دانشگاه ها و اساتيده كه يه ذره راه رو به دانشجو ها نشون نميدن.ممكنه شما بگيد خب خود دانشجو بايد بره سواغ اين چيزه ولي آخه يكي مثل من كه هنوز هيچي از برق بلد نيستم چيكار كنم؟

kian18

عضو جدید
سلام..من تازه میخوام ترم 3 رو شروع کنم.و هیچ اطلاعات تخصصی در خصوی برق و مدارو...ندارم .به نظر شما تا هنوز اول کارم و وقت بیشتری دارم چه نرم افزارایی رو میتونم یاد بگیرم ؟؟(هرچند میدونم یخورده دیرم هست:cry:)

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام..من تازه میخوام ترم 3 رو شروع کنم.و هیچ اطلاعات تخصصی در خصوی برق و مدارو...ندارم .به نظر شما تا هنوز اول کارم و وقت بیشتری دارم چه نرم افزارایی رو میتونم یاد بگیرم ؟؟(هرچند میدونم یخورده دیرم هست:cry:)

شما باید ابتدا شروع به آموزش نرم افزار p-spice بکنید تا بتونید مدارهای الکتریکی موجود در درس مدار رو هم به صورت تئوری محاسبه کنید و هم به صورت کامپیوتری شبیه سازی بکنید.
در مرحله دوم سعی کنید با نرم افزار مطلب آشنا بشین تا تحلیل های ریاضی رو بتونید با اون انجام بدین.
از ترم 4 هم نی تونید با نرم افزار proteus مدار های دیجیتال رو شبیه سازی کنید.

karimvad

عضو جدید
سلام دوستم دقیقا" شمادرست میفرماییدمتآسفانه همینطوره.من شاغلم وتازه میفهمم که شما چه میفرمایید....پیروزباشید!!