پرسش و پاسخ در برنامه نویسی php

ialex

عضو جدید
طراحی کامپوننت در جولا

طراحی کامپوننت در جولا

با سلام
دوستان من به دنبال یک آموزش خوب در زمینه طراحی کامپوننت در جوملا هستم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
مرسی

sama24

عضو جدید
سلام یه سوال دارم میخواستم اگه سورس ک اماده ی (rich text box) دارید برام اپلود کنید.
واقعا ممنون میشم برام بذارید.

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام یه سوال دارم میخواستم اگه سورس ک اماده ی (rich text box) دارید برام اپلود کنید.
واقعا ممنون میشم برام بذارید.

توی گوگل سرچ کن CKEditor هر کدوم رو خواستی دانلود کن. البته باید داکیومنش رو هم بخونی و بدونی چجوری ازش استفاده کنی

hoseng

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی می دونه با این تابع میشه چی کار کرد من هر چقد http://php.net/manual/en/domdocument.getelementbyid.php رو می خونم متوجه نمیشم...

نباید وایسیم بریم برسیم به چیزایی که خواستیم;)

یه جورایی این تابع در PHP با تگ های XML کاری رو میکنه که JavaScript با تگ های HTML میکنه دیگه
شما برای چه کاری رفتی دنبال این تابع؟

milyooner

عضو جدید
بچه ها کسی می دونه با این تابع میشه چی کار کرد من هر چقد http://php.net/manual/en/domdocument.getelementbyid.php رو می خونم متوجه نمیشم...
با استفاده از این تابع به صورت dom (document object model) میتونید کد نویسی کنید.

یه مقدار xml میسازید یا از شما میگیره بعد بر اساس متد تعریف شده جواب رو برای شما بر میگردونه به مثال خودش دقت کنید.
یعنی المنتی که میخواید مقدارشو برگردونید باید مشخص کنید.
که در اینجا فقط id هست خط اولش مشخصا نوشته که چی گفته!
DOMDocument::getElementById — Searches for an element with a certain id

اگر برای کار با xml میخواید توابع کاربردیه دیگری هم در این زمینه وجود داره مانند simplexml_load_file اما اگر میخواید صفحه ای رو فراخونی کنید میتونید از file_get_contents و یا curl استفاده کنید.

موفق باشید.

rezasprit

عضو جدید
با سلام

بعضی از سایتها یه سری اطلاعات رو به صورت xml برای استفاده دیگران ایجاد میکنن که بشه ازش استفاده کرد
مثلا http://www.ecb.europa.eu/stats/eurofxref/eurofxref-daily.xml
یه xml از rate های بانک مرکزی اروپا در اختیار کاربر قرار میده که توسط این بانک هر روز محاسبه میشه.
چرا xml?
اول : ما دسترسی به دیتابیس بانک نداریم
دوم : شاید پلتفرم یا ساده تر زبان برنامه نویسی متفاوت باشه
سوم : امنیت خود سایت سازنده xml , ...

برای صدا زدن این صفحه از curl استفاده میکنن که ادرس رو اجرا و اطلاعات رو بدون نمایش صفحه مورد نظر دریافت میکنه

حالا شما یه داده xml دارید برای خواندن داده این xml از این دستورات یا .. استفاده میکنن..

maryam.raz

عضو جدید
بچه ها اگه بخوام یه سری عکس رو از کاربر بگیرم و بریزم تو فایل مثلا به اسم image
این فایل رو باید کجا قرار بدم؟

maryam.raz

عضو جدید
این تاپیک هم خوابیده که
بچه ها اینو جواب بدین خ لازمه
میخوام تو جدول کاربرهام یه ایندکس داشته باشم که از 3500 شروع بشه و افزایش پیدا کنه
یعنی اولین کاربر شمارش 3500 باشه
چکار کنم؟

Syd Barrett

عضو جدید
این تاپیک هم خوابیده که
بچه ها اینو جواب بدین خ لازمه
میخوام تو جدول کاربرهام یه ایندکس داشته باشم که از 3500 شروع بشه و افزایش پیدا کنه
یعنی اولین کاربر شمارش 3500 باشه
چکار کنم؟

phpmyadmin > database >table >operations > AUTO_INCREMENT = 3500

خاطره جونی

عضو جدید
سلام
من یه مشکل دارم و نیاز فوری به جوابش خواهش میکنم کمک کنید
میخوام یه بخش رو تو سایتم بذارم که کاربر بتونه یک کلمه رو تایپ کنه بعد کلمه وارد شده تو دیتابیس جستجو بشه و تمام رکورهای حاوی اون کلمه برای کاربر نمایش داده بشه ، اما نمیدونم چه جوری این جستجو رو انجام بدم ، داخل یک متن بشه یک کلمه رو پیدا کرد...
لطفا کمک کنید
ممنون

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
من یه مشکل دارم و نیاز فوری به جوابش خواهش میکنم کمک کنید
میخوام یه بخش رو تو سایتم بذارم که کاربر بتونه یک کلمه رو تایپ کنه بعد کلمه وارد شده تو دیتابیس جستجو بشه و تمام رکورهای حاوی اون کلمه برای کاربر نمایش داده بشه ، اما نمیدونم چه جوری این جستجو رو انجام بدم ، داخل یک متن بشه یک کلمه رو پیدا کرد...
لطفا کمک کنید
ممنون
سلام شما باید از AJAX استفاده کنی به این صورت که مثلا یه تکست فیلد داری به اسم txtSearch حالا باید برای رویداد onchange این فیلد کد بنویسی که به صورت AJAX این حرف رو بفرسته به یه صفحه دیگه که شما کد لازم برای خوندن از دیتابیس بر اساس اون حرف یا حروف دریافتی رو نوشتی بعد کلمه هایی که از دیتابیس بر میگردن رو میفرستی به صفحه اصلی و با استفاده از JS نشون میدی

golebahar

عضو جدید
تغییردادن محتویات textboxدرphp

تغییردادن محتویات textboxدرphp

سلام
یک فرم طراحی کردم که یک textboxداره برای گرفتن نام وچندتاهم برای اعداد میخوام توphp برنامه ای بنویسم که نام شخص روبگیره ویکسری محاسبات انجام بده ونمایش بده ومجددا فرم ظاهربشه ونام شخص دوم رو بگیره وهمون کارها روبکنه چکارکنم؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
یک فرم طراحی کردم که یک textboxداره برای گرفتن نام وچندتاهم برای اعداد میخوام توphp برنامه ای بنویسم که نام شخص روبگیره ویکسری محاسبات انجام بده ونمایش بده ومجددا فرم ظاهربشه ونام شخص دوم رو بگیره وهمون کارها روبکنه چکارکنم؟
اگه یه کوچولو HTML و PHP بلد باشی میدونی باید چی کار کنی. اگه بلد نیستی خیلی ابتدایی هم یاد بگیری اینو مینویسی

golebahar

عضو جدید
بلدم توقسمت دوم برنامه گیرکردم که چطوربرای باردوم فرم روبیارم تاورودی ها روواردکنم لطفا کامل راهنمایی کنید

hoseng

کاربر بیش فعال
بلدم توقسمت دوم برنامه گیرکردم که چطوربرای باردوم فرم روبیارم تاورودی ها روواردکنم لطفا کامل راهنمایی کنید
ببین باید همه کد ها رو تو یه صفحه بنویسی دیگه
حالا اول یه قسمت رو داخل if با این شرط که بعضی از ورودی هات set شده باشه می نویسی که وقتی وارد این if بشیم یعنی طرف فرم رو پر کرد و سابمیت کرده حالا توی ایم if هرکار که با ورودی ها میخوای می کنی و بعدش خارج if همون کدهایی که الان واسه فرم نوشتی قرار بده

girlll

عضو جدید
salam mikham ba php ,html yek form tarahi konam ke nomarat 3 daneshjoo ro begire va moadeleshoon ro ba name daneshjoo namayesh bede bayad az che dastoori estefade konam?sakhtare barname php chetori mishe?

golebahar

عضو جدید
سلام
کاری که گفتیدروکردم جواب داد فرم بازدن دکمه submitخالی شد ولی من میخوام متنی روکه داخل فرم باورودی های دیگه میزنم ویه سری محاسبات انجام میدم رو هم ببینم درواقع میخوام نتیجه محاسباتم روببینم بعددوباره به فرم برگردم برای واردکردن اطلاعات جدید کداون چی میشه؟

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
کاری که گفتیدروکردم جواب داد فرم بازدن دکمه submitخالی شد ولی من میخوام متنی روکه داخل فرم باورودی های دیگه میزنم ویه سری محاسبات انجام میدم رو هم ببینم درواقع میخوام نتیجه محاسباتم روببینم بعددوباره به فرم برگردم برای واردکردن اطلاعات جدید کداون چی میشه؟
اول اینکه درسته من به تشکر شما نیازی ندارم اما اگه شما تشکر کنی مطمئننا چیزی از کسی کم نمیشه
دوما شما مطمئنی بلدی PHP رو
خب داخل همون if که گفتم هر اطلاعاتی رو که میخوای ببینی echo کن دیگه

• Like
واکنش ها: etnn

golebahar

عضو جدید
بله میدونم با تشکرچیزی ازکسی کم نمیشه نیازبه یادآوری شما نبود شما هم باید انقدرتوجه داشته باشی که ممکنه بخاطرشرایطی که پیش میاد آدم یادش بره درضمن من phpرو تازه دارم یادمیگیرم و مبتدی هستم نیازی به تیکه انداختن شما نیست

hoseng

کاربر بیش فعال
بله میدونم با تشکرچیزی ازکسی کم نمیشه نیازبه یادآوری شما نبود شما هم باید انقدرتوجه داشته باشی که ممکنه بخاطرشرایطی که پیش میاد آدم یادش بره درضمن من phpرو تازه دارم یادمیگیرم و مبتدی هستم نیازی به تیکه انداختن شما نیست
شما عرف ها رو بلد باش، ادبیاتتم درست کن. دیگه نه کسی چیزی یادآوری میکنه نه تیکه میندازه
موفق باشی

maryam.raz

عضو جدید
تغییر سایز عکس

تغییر سایز عکس

سلام دوستان
من یه کد آپلود عکس دارم که بدرستی کار میکنه حالا میخواستم کد تغییر سایز عکس رو هم بهش اضافه کنم اون کدرو پیدا کردم ولی نمیدونم چه جور با کد قبلی مچ کنم که مشکلی پیش نیاد. هرجور امتحان کردم کار نکرد
این کد آپلود عکس
PHP:
<form action="final.php" method="post"
enctype="multipart/form-data">
<h1> فرم ثبت نام</h1>
<br />
نام:<input type="text" name="name" /><br /> <br />
نام خانوادگی: <input type="text" name="family" /><br /><br />
<label for="file">Filename:</label>
<input type="file" name="file" id="file" />
<br />
<input type="submit" name="submit" value="ارسال" />
</form>
<?php
$connect=mysql_connect('localhost','root','usbw');
mysql_query("SET NAMES UTF8");
$db=mysql_select_db('test',$connect);

if ((($_FILES["file"]["type"] == "image/gif")
|| ($_FILES["file"]["type"] == "image/jpeg")
|| ($_FILES["file"]["type"] == "image/jpg"))
&& ($_FILES["file"]["size"] < 20000))
{
//كد خطا ناشي از اپلود فايل//
if ($_FILES["file"]["error"] > 0)
{
echo "Return Code: " . $_FILES["file"]["error"] . "<br />";
}
else
{
if (file_exists("upload/" . $_FILES["file"]["name"]))
{
echo $_FILES["file"]["name"] . " فایل ارسالی تکراری می باشد ";
}

else
{

move_uploaded_file($_FILES["file"]["tmp_name"],

"upload/" . $_FILES["file"]["name"]);

$im="upload/" . $_FILES["file"]["name"];$q="insert into user () value('0','$n','$f','$im')";
$r=mysql_query($q);

}
}
}
}
else
{
//.پیغام بده فایل نامعتبراست//
echo "Invalid file";
}
اینم کد تغییر سایز
PHP:
<?php 
function resize_image($file,$new_file) 
{ 
    $new_width=150; 
    $new_height=200; 
    if(!extension_loaded('gd')&&!extension_loaded('gd2'))  { 
        die("GD is not installed!"); 
    } 
    list($width,$height,$type)=getimagesize($file); 
    switch($type) 
    { 
        case 1:$img=imagecreatefromgif($file);break; 
        case 2:$img=imagecreatefromjpeg($file);break; 
        case 3:$img=imagecreatefrompng($file);break; 
        default:die('Unsknown file!'); 
    } 
    $ratio=(float)$height/$width; 
    $new_ratio=(float)$new_height/$new_width; 
    if($new_ratio>$ratio)$new_height=round($new_width*$ratio); 
    else $new_width=round($new_height/$ratio); 
    $new_img=imagecreatetruecolor($new_width,$new_height); 
    if(($type==1)||($type==3)){ 
        imagealphablending($new_img,false); 
        imagesavealpha($new_img,true); 
        $tmp=imagecolorallocatealpha($new_img,255,255,255,127); 
        imagefilledrectangle($new_img,0,0,$new_width,$new_height,$tmp); 
    } 
    imagecopyresampled($new_img,$img,0,0,0,0,$new_width,$new_height,$width,$height); 
    switch($type) 
    { 
        case 1:imagegif($new_img,$new_file);break; 
        case 2:imagejpeg($new_img,$new_file);break; 
        case 3:imagepng($new_img,$new_file);break; 
        default:die('Failed resize image!'); 
    } 
}

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من یه کد آپلود عکس دارم که بدرستی کار میکنه حالا میخواستم کد تغییر سایز عکس رو هم بهش اضافه کنم اون کدرو پیدا کردم ولی نمیدونم چه جور با کد قبلی مچ کنم که مشکلی پیش نیاد. هرجور امتحان کردم کار نکرد

اینم کد تغییر سایز
PHP:
<?php 
function resize_image($file,$new_file) 
{ 
    $new_width=150; 
    $new_height=200; 
    if(!extension_loaded('gd')&&!extension_loaded('gd2'))  { 
        die("GD is not installed!"); 
    } 
    list($width,$height,$type)=getimagesize($file); 
    switch($type) 
    { 
        case 1:$img=imagecreatefromgif($file);break; 
        case 2:$img=imagecreatefromjpeg($file);break; 
        case 3:$img=imagecreatefrompng($file);break; 
        default:die('Unsknown file!'); 
    } 
    $ratio=(float)$height/$width; 
    $new_ratio=(float)$new_height/$new_width; 
    if($new_ratio>$ratio)$new_height=round($new_width*$ratio); 
    else $new_width=round($new_height/$ratio); 
    $new_img=imagecreatetruecolor($new_width,$new_height); 
    if(($type==1)||($type==3)){ 
        imagealphablending($new_img,false); 
        imagesavealpha($new_img,true); 
        $tmp=imagecolorallocatealpha($new_img,255,255,255,127); 
        imagefilledrectangle($new_img,0,0,$new_width,$new_height,$tmp); 
    } 
    imagecopyresampled($new_img,$img,0,0,0,0,$new_width,$new_height,$width,$height); 
    switch($type) 
    { 
        case 1:imagegif($new_img,$new_file);break; 
        case 2:imagejpeg($new_img,$new_file);break; 
        case 3:imagepng($new_img,$new_file);break; 
        default:die('Failed resize image!'); 
    } 
}
سلام متوجه نشدی کجاش کار نکرد؟ یعنی میگم کدوم خطا رو نشون داد؟

maryam.raz

عضو جدید
باید یه تغییراتی توی فایل دومی بدم چون اینو از جایی برداشتم ولی نمیدونم کجاهارو باید تغییر بدم .اررو نمیده فقط اجرا نمیکنه.توی کد دومی $file چی بذارم؟

hoseng

کاربر بیش فعال
باید یه تغییراتی توی فایل دومی بدم چون اینو از جایی برداشتم ولی نمیدونم کجاهارو باید تغییر بدم .اررو نمیده فقط اجرا نمیکنه.توی کد دومی $file چی بذارم؟
خب فایل دوتا پارامتر ورودی داری داره که هر دو از نوع فایله شما پارامتر اولت یعنی همون $file میشه عکس اولیت و $newFile میشه یه فایلی که ساختی و میخوای عکس تغییر یافتت رو بریزی توی اون
البته اگه میخوای عکس اولت تغییر نکنه اینجوریه وگرنه اگه همون فایل رو بخوای تغییر بدی تابعت تک پارامتری میشه دیگه

maryam.raz

عضو جدید
خب فایل دوتا پارامتر ورودی داری داره که هر دو از نوع فایله شما پارامتر اولت یعنی همون $file میشه عکس اولیت و $newFile میشه یه فایلی که ساختی و میخوای عکس تغییر یافتت رو بریزی توی اون
البته اگه میخوای عکس اولت تغییر نکنه اینجوریه وگرنه اگه همون فایل رو بخوای تغییر بدی تابعت تک پارامتری میشه دیگه
ممنون این خط رو اضافه کردم
$file=$_FILES["file"];
ولی کار نکرد. قسمت تغییر سایزش کار نمیکنه